RECHTZAKEN SPORT Radio-programma WOENSDAG 20 NOVEMBER 194U DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Q&mmtyde Si&dcMw botsing tusschen een tram en een vrachtauto. Twee dooden te Rotterdam. Gistermiddag omstreeks drie uur is op den Schiedamschenweg te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan twee menschen het leven heeft gehost. Een vrachtauto met aanhangwagen, komende uit de Spanjaardstraat, werd toen de chauffeur den Schiedamschenweg over stak naar de Jan Kruyffstraat aangereden door een tramwagen van lijn 16. Tenge volge van de botsing sloeg de aanhang wagen om. waardoor twee wielrijders, die in de richting Schiedam reden, onder de- een aanhangwagen geraakten. Een van de slachtoffers, de 28-jarige juf frouw J. den HollanderBlakenmulder, ge woond hebbende in de Pieter Langendijk- straat, was op slag dood. De 45-jarige M. Groeneveld, gewoond hebbende te Pur- merend, werd met een schedelbreuk naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht, waar hij gisteravond is overleden. verdronken. Zondagavond is een wielrijder te water geraakt in de Weerdkolk te Utrecht. De politie dregde de omgeving af, doch haal de alleen een fiets op. Gisteravond echter is in den Weerdsingel het lijk opgehaald van den eigenaar van het rijwiel, den 36- jarigen J. A. J. te Rooy. In de gemeente Andel (N.B.) is een ongeveer vijftigjarige schipper, die met zijn schip aan een aanlegplaats in de Maas lag tengevolge van de duisternis bij het aanboord gaan in de rivier terecht ge komen en verdronken. NOODLOTTIGE VAL. Ten gevolge van een val in het achter huis van zijn boerderij is op 95-jarigen leef tijd ovferleden de heer K. Zeldenrijk, op een na oudste inwoner van Loosdrecht. een geheimzinnige verdwijning. Sinds Dinsdag 12 November wordt te Breda vermist de 47-jarige heer P. B. G. van Aart, eigenaar van een aldaar geves tigd kleedingmagazijn. Er bestaat ernstig vermoeden, dat de heer van Aart niet vrij willig is verdwenen, doch in handen is ge vallen van menschen, die zich bij hem als handelaars hebben voorgedaan, doch wien het in werkelijkheid te doen is geweest om het geld van den heer van Aart. De Bredascbe recherche en ook die van Rotterdam en Den Haag zijn druk aan het werk. Zaterdag 9 November kreeg de heer van Aart bezoek van den heer v. d. B. uit Bus- sum, eigenaar van een ongeregeld klee dingmagazijn aldaar. Deze beweerde in Den Haag twee kettinghandelaars te ken nen, die een partij wollen jumpers bui ten de textieldistributie om zouden kunnen leveren. Den volgenden dag is de heer van Aart met v. d. B. naar Den Haag gegaan om onderhandelingen met de kettinghan delaars aan te knoopen. Vast staat, dat de heer van Aart en v. d. B. samen met den trein van 8.32 uit Breda in de richting Rotterdam zijn ver trokken. De heer van Aart had een dag retour naar Den Haag genomen en had dus kennelijk de bedoeling nog dienzelf den avond terug te keeren. Maar dit is niet geschied. ©en volgenden dag heeft de Bredasche politie zich met v. d. B. in verbinding ge steld. Deze verklaarde den heer van Aart te hebben gebracht naar een café in Den Haag, waar hij hem met de twee .ketting handelaren in verbinding had gebracht. De namen der kettinghandelaren waren hem echter niet bekend. Toen bleek, dat de jum pers niet in Den Haag doch in Rotterdam waren opgeslagen, zijn de heer van Aart en v. d. B. met de beide kettinghande laar naar Rotterdam gereisd, v. d. B. is toen in een hem volgens zijn zeggen on bekend café achtergebleven. De heer van Aart zou later in het café terugkomen, doch toen hij 's avonds 7 uur nog niet te rug was, is v. d. B. naar Bussum gegaan zonder zich om zijn zakenrelatie te be kommeren. De eer van Aart had 1000 bij zich. Zijn siglaement luidt: langs 1.60 M. schraal postuur, achterovergekamd donker grijs haar, kleine snor, draagt een bril. Aan een zijner pinken twee gouden ringen, waarvan een met diamant, terwi.il uit de ander twee steenen ontbreken. Hij is ge kleed in een muisgrijze gabardine regen jas, beige colbertscostuum en lage schoe nen. „Msbd." EEN ONGELOOFWAARDIG VERHAAL. Waar angst voor straf toe leiden kan. De rust, die met de duisternis over het landelijk dorpje Vreeland, aan de Vecht, gekomen was, werd Maandagavond v/reed verstoord. Luide kreten, van iemand in nood, klonken over het land en in de smalle straatjes. De duisternis en 'de Vecht hadden weer eens een slachtoffer ge- eischt! Direct werden alle pogingen in het werk gesteld om redding te bieden en wel dra had men het slachtoffer gevonden. Een meisje van ongeveer achttien jaar was met haar fiets in de Vecht gereden. Hulpe loos stond z~ tot over het middel, in het water. Voor dezen tijd van het jaar een minder prettige gewaarwording. Hulp vaardige handen hielpen haar op het dro ge en daar Vertelde zij het relaas van haar koud avontuur. Zij was, vroeger op den avond, door twee mannen aangevallen, die haar hadden vastgehouden en niet eerder losgelaten, voordat de avond gekomen was. Zij was toen dooi de duisternis misleid en te water geraakt. De politie stelde alles in het werk om de twee onverlaten op het spoor te komen, maar, hoe ze ook zocht en hoe ze ook speurde, zij kwam niet tot resultaten. Zelfs niet tot de geringste. Zij riep de hulp in van de omliggende gemeenten. Maar ook dat mocht niet baten. Dat was voor de politie aanleiding, het meisje nog eens terdege aan den tand te voelen. Toen kwam het hooge woord er uit. Alles was verzonnen. Zij was dien avond ui' ge weest met een jongeman en was daarbij geheel den tijd vergeten. Het was zelfs zoo laat geworden, dat zij vreesde, haar ouders zeer verontrust te hebben. Uit angst voor ■straf had zij toen maar het verhaal ver zonnen van aanvallers e.d. en had daarbij vrijwillig het koude bad aanvaard. Voor waar geen halve maatregel, om straf te ontloopen. „Vad." N. S. N. A. P. BELEEDIGD? „Verdachte verdient den dank van het Nederlandsche volk." Voor de rechtbank te Arnhem is behan deld de zaak tegen den 35-jarigen fabri kant v. d. D. te Nijmegen, oud-lid van den gemeenteraad en gouwleider van Natio naal Front, wien ten laste werd gelegd, dat hij op 5 September in een vergadering te Nijmegen naar aanleiding van een vraag hoe Nationaal Front stond tegenover per sonen als Van Rappard en Kruyt heeft ge antwoord: „Onze Nederlandsche eer en Ne derlandsche trots, die ook door den Duit- schen bezetter worden ontzien, worden dagelijks gekwetst en besmeurd door lie den als Van Rappard en Kruyt, die open lijk de algeheele inlijving van Nederland bij het Duitsche Rijk propageeren. Een dergelijk streven kan niet anders worden genoemd darf een landverraderlijk stre ven." Dr. E. H. ridder van Rappard had naar aanleiding van deze woorden een klacht ingediend bij den officier van justitie. Verdachte gaf toe dat hij de geïncrimi neerde woorden had gebezigd. De subst. officier van justitie mr, Baron Speyart van Woerden wees er in zijn re quisitoir op, dat menschen, die voor inlij ving bij Duitschland propageeren, daarme de te kennen geven, dat onze soldaten be schouwd moeten worden als zinneloozen, die weerstand hebben geboden voor niets. Het verbaasde spr. dat verdachte de vraag serieus had opgenomen. Hat Duitsche volk hééft ook zijn vader landsliefde getoond en het bewijs geleverd daarvoor offers te willen brengen. Spr. herinnerde in dit verband aan de volks stemming in 't Saargebied, toen de sympa thie van Nederland aan Duitsche zijde was, want het ging er toen om een onrecht van Versailles ongsdaan te maken. Het viel op, dat menschen, die toentertijd niat instem den met het Duitsche regime, wat zij te voren nimmer onder stoelen of banken hadden gestoken, toch voor aansluiting hebben gestamd en <3at was ook verklaar baar, want vóór alles waren d'i menschen Duïtschers. Er waren ook menschen, die om duistere politieke redenen tagan aan sluiting stemden en die werden in Duitsch land landverraders genoemd en zij hadden ook de Nederlandsche sympathie niet. Men mag, zeide spr., in het buitenland niet denken, dat het Nederlandsche volk instemming betuigt met menschen als Van Rappard en Kruyt, menschen die alles w.l- len verloochenen en straks toch ten hoog ste imitatie-Duitschers kunnen zijn. De verdachte heeft het buitenland willen doen vernemen, dat het Nederlandsche volk niet aan de zijde „taat van de hesren Van Rappard en Kruyt en daarvoor verdient hij dank van het Nederlandsche volk. Spr. requireerde vrijspraak. Uitspraak 3 December. DE W.A.-CHARGE TE ZEIST. Verdachten tot boete en voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld. Gisteren heeft de Utrechtsche Rechtbank vonnis gewezen -tegen tien leden van de W A., die ter gelegenheid van een marsch door de straten van Zeist een charge op het publiek hadden uitgevoerd. Wegens geweldpleging in vereeniging eischte de officier tegen acht verdachten een geld boete van ƒ20.en een maand vooiwaar- delijke hechtenis, met een proeftijd van een jaar. Voor de verdachten D. en de W. vroeg hij vrijspraak. Alléén De W. werd vrijgesproken, de overige verdachten, ook D.. werden veroor deeld tot een geldboete van 20.subs, tien dagen hechtenis en een voorwaardelij ke gevangenisstraf van een maand, met een proeftijd van één jaar. OVERTREDING VERORDENINGEN. Ter zitting van het kantongerecht te Zie- rikzee van 6 November j.l. werden 26 strafzaken behandeld wegens overtreding van de verordening betreffende vftkeers- beperkingen. De opgelegde straffen va rieerden van 2.50 boete subs. 2 dagen hechtenis tot 15.boete subs. 10 dagen hechtenis. Ter zitting van het kantongerecht te Terneuzen werden op 12 November j.l. 22 strafzaken behandeld wegens overtreding van de verordening betreffende den iden tificatieplicht. Hier varieerden de straffen van 0.50 boete subs. 1 dag hechtenis tot 5.— boete subs. 3 dagen hechtenis. Ter zitting van het kantongerecht te Middelburg d.d. 13 November j.l. wérden een 48 tal van laatstgenoemde overtredin gen behandeld, waarbij de opgelegde straf fen varieerden van 3.boete subs. 3 da gen hechtenis tot 5.boete subs. 5 dagen hechtenis. Ter terechtzitting van het kantongerecht te Bergen dp Zoom d.d. 31 October j.l. wer den 6 overtredingen berecht, eveneens we gens overtreding van de verordening be treffende den identificatieplicht, waarbij straffen werden opgelegd varieerende van ƒ1.boete subs. 1 dag hechtenis tot ƒ2. boete, subs. 2 dagen hechtenis. Bovendien werd voor dit kantongerecht op 31 October j.l. één overtreding berecht wegens overtreding van de verordening betreffende beperking van het al reizende uitoefenen van een bedrijf, waarbij door den kantonrechter 1.boete, subs. 1 dag hechtenis werd opgelegd. DE SLEUTELS. Viertallen-competitie. Na den op 19 dezer gehouden tweeden wedstrijd is de stand der competitie als volgt: Team gesp.gw.gel.vrl.score-pnt. Winst- naam voor-tegen pnt. No. Groep rood; 4 Staal 7 Bleuzé 2 2 2 2 4580 4130 '4 1 Rijnbende 2 1 1 2440 300 3 2 Leujes 2 1 1 300 700 1 12 v. Rooijen 2 2 4510 9 Slebos 2 2 5940 Groep z w art: 6 Laken 2 2 5030 4 10 Vrijenhoek 2 1 1 2950 3 11 Reekers 2 1 1 1480 270 3 8 Verboog 2 1 1 2280 1480 2 3 v. Wingen 2 2 3640 5 Leeuwin 2 2 6350 Op Dinsdag 3 December worden de wed strijden voortgezet. Inmiddels wordt op Woensdag 27 November clubavond gehou den. DAMMEN KATWIJKSCHE DAMCLUB K.D.C. De uitslagen der tweede ronde van de Bekerwedstrijden zijn als volgt: D. v. BeelenA. A. Vooys 20; D. Hart kampJ Schineveld 02; A. Dijkstra J. Houwer 20; J. van ElkW. Büttcher 02. Overige partijen uitgesteld. Uitslag afgebroken partijen: D. v. Bee len— J. v. Elk 2—0. Uitslagen uitgestelde partijen: Onderlin ge wedstrijd: A. v. BoelenA. A. Vooys 20; A. v. BeelenJ. v. Elk 20. KAMtIO ENS CHAP VAN NEDERLAND 1940/41. Tweede klasse klein biljart kader. De organisatie van den eindstrijd om het kampioenschap van Nederland 1940/41, tweede klasse klein biljart kader, is opge dragen aan de Amsterdamsche biljartver- eeniging „Wilhelmina" en zal gehouden worden op Donderdag 21, Vrijdag 22, Za terdag 23 en Zondag 24 November a.s. Deelnemers zijn de heeren: H. A. Da niels van de vereeniging Java, A. Mulder van K.R.A.S., P. J. Bos van K.E.T.S., J. Bartels van Rembrandt, I. Davidson, idem, A. Moolhuysen van Benoorden het IJ, H. Warnink van de Ruyter, M. C. Weeber van Sarphati. Reserves zijn de heeren P. Man- nee en D. Helsloot. BILJARTWEDSTRIJDEN O.V.S Voor de persoonlijke kampioenwedstrij den van de Biljartvereeniging O.V.S. te Lisse werden de laatste eindwedstrijden ge speeld, welke de volgende resultaten ople verden: pnt. brt. gem. Haak 128 39 3.28 Luiten 37 39 0.94 Kauling Duk 56 94 43 43 1.30 2.13 Hoek Hendriks 73 71 35 35 2.08 2.02 de Jong Vermeer 95 52 30 30 3.16 1.75 v. d. Putten Engwerda 57 115 23 23 2.47 5.— v. d. Putten Haak 57 52 23 23 2.56 2.26 Schouten Kauling 114 56 34 34 3.36 1.64 DONDERDAG 21 NOVEMBER. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch programma. AVRO. 8.00 Nieuwsberich ten ANP. gramofoonmuziek 8.30 Orgel spel 8.50 Gramofoonmuziek 10.00 Mor genwijding 10.15 Gramofoonmuziek 19.30 Sylvestie-trio 11.15 Declamatie 35 AVRO-Musette-ensemble en soliste (opn 12.15 AVRO-Amusementsorkest 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Reportage 1.15 AVRO-Aeo- ii*.n a-orkest 2.00 Gramofoonmuziek C.00 Voor de vrouw 3.10 Omroeporkesct en solist Ca. 3.40 Gramofoonmuziek. Ca. 4 25 C9Uc"p,'e ,.H°t eeuwfeest van de speurdersroman". 5.15 Nieuws-, eco nomisch^- er beursberichten ANP 5 30 AVRO-Amusementsorkest en solist 6.15 Gramofoonmuziok met toelichting 6.45 Actueele rooortage of gramofoonmuziek 7.'j07.15 Vrrgen van den dag en nieuws berichten ANP, sluiting. HILVERSUM II, 301.5 M. KRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Wij beginnen den dag 8.30 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Gramo- xoonmuziek 12.15 Geza Kiss en zijn Hon- gaarsch orkest 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP 1.09 Gramofoon muziek 1.15 Geza Kiss en zijn Hon- gaarsch orkest 1.45 Gramofoonmuziek 2 CO Orgelconcert en zang 2.45 KRO- Symphonie-orkest en ^olist 3.30 Gramo foonmuziek 3.45 KRO-Svmphonie-orkest 4.30 ZiekenoraaUe 4.45 Gramofoon- mUziek 5.00 VPRO: Cyclus „Lezen in den Bijbel" 5.15 Nieuws-, economische en beursbericht°n ANP 5.30 Voor de leugd 5.50 Gramofoonw'ziek 6.35 Propa-'anda-toesoraak 6.45 Actueele re portage of gramofoonmuziek 7.00—7.15 Persoverzicht voor bi"nen- en buitenland en nieuwsberichten ANP. Sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. NCRV. 7.00 Be richten (Duitsch)*7.15 Gramofoonmuziek -- 7.30 Berichten (En^elsch) 7.45 Gra mofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 Schriftlezing en meditatie 8 25 Gewiide muziek fT. pl.) 9.00 Be richten (Duitsch) 9.15 Gramofoonmu ziek 9.45 Snaar"e-sextét en gramofoon-^ muziek 11 30 Berichten (F^^ehsch) 11.45 Gramofoonmuziek (12 0012.15 Berichten 12.3012.45 Berichten Duitsch 12.451.00 Nieuws- en ecnnomrche be richten ANP 1.301.45 Berichten En- geisch 2.002.15 Berichten Duitsch 2.30—? 45 en 3 303.45 Berichten Fngelcch) 4 15 Jac. Stoffer's sextet en gramofoon muziek 5 00 Berichten (D 'itsch) 5.15 Nieuws-, economische en bcrsberichten ANP 5.30 Berichten 5.35 J~\ S'offWs sextet en gramofoonrmwiek 6.30 Berich ten (Enoei^ch) 6/5 Gramofoonmuziek 7.00—7.15 Persoverzicht voor en buitenland en nieuwsberichten ANP, slui ting. VERZAKKEND JAPAN. Uit het district Sinane ten Westen van Kioto wordt gemeld, dat deze landstreek Maandag door een aardbeving is getroffen. Er is omtrent den omvang van de schade en het aantal slachtoffers nog niets bekend. NOG STORM IN SPANJE. Als'gevolg van den hevigen storm, die 'nog steeds aan de Noord-Spaansche kust woedt, is de haven van Bilbao voorloopig nog gesloten. OVERSTROOMINGEN IN SLOVENIë. Ten gevolge van de stortregens, die al dagen lang aanhouden, worden uit Slo venië groote overstroomingen gemeld, die reeds zware schade hebben aangericht. FEIIUU.ETON Cltiiic fyiafoam in Het aniim Naar hef Amenkaansch van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 35) HOOFDSTUK XV. Harde plicht. Ik zag kapitein Holbrook, merkte de inspecteur op, toen hij de biblotheek bin nen kwam. Hij werd hierheen gebracht door een agent, antwoordde Graham. Waarom?, vroeg Mclntyre op den man af. Hij had mij te spreken gevraagd, ver telde Graham. Als districts-attorney was hij niet gewoon door politie-ambtenaren or.dervx-aagd te worden en deze ondervin ding was te nieuw, om niet zijn ergernis te wekken. Maar hij wist zijn toorn te be- heerschen. Er was helaas reden genoeg om de gevoelens van de autoriteiten een beet je te ontzien. Wat had Holbrook te vertellen? vroeg de Inspecteur verder. Ik geloof niet dat ik u dat vertellen kan, inspecteur. Graham keek Dempster aan. Kijk eens, ik heb den attorney-gene ral opgebeld en gevraagd om van het on derzoek in deze zaak ontheven te wor den.... absoluut ontheven. Als kapitein Holbrook ondervraagd wordt treed ik op als zijn advocaat. Bij deze mededeeling keken de beide po litieambtenaren elkaar verwonderd aan. Dat is verrassend nieuws, zei Inspec teur Mclntyre. Luister eens, chef, zei hij tegen Demp ster en trok dezen mee naar een hoek van de kamer, waar de twee een ernstig on derhoud hadden. Kan kapitein Holbroek nu weer bin nenkomen? vroeg Aline aan haar vader. Hij zou teruggaan met den agent, ant woordde Graham. Waarom wil je hem hier hebben? Ik voel me veel veiliger als hij er bij is, zei het meisje. Hij is zoo moedig. Hij geeft mij ook moed. Ik zal hem roepen. Wacht u even, zei Dempster scherp. En zich tot den inspecteur richtend, vroeg hij: Wilt u ze niet afzonderlijk ondervragen? Ik zei niet in waarom, was het ant woord van Mclntyre. Ga dan uw gang maar, zei de chef tegen Graham. Kapitein Holbrook verscheen direct op het roepen van Graham. Zich afwendend van den Inspecteur, mét wien hij tot nu toe had staan fluiste ren, richtte Dempster zich tot den kapi tein. U belde gisteravond de krant op en vroeg den redacteur om een tegenspraak, die zij vanochtend hadden willen publi- eeeren omtrent uw verloving met miss Graham, achterwege te laten, begon de chef. Zeker. Waarom deed ,u dat? Kapitein Holbrook scheen oprecht ver ontwaardigd. Dacht u dat ik de jonge dame in den steek zou laten op een moment dat jullie bezig waren haar moeilijkheden in den weg te leggen? Hij antwoordde' met een wedervraag, zooals hij gewoonlijk deed als menschen te nieuwsgierig werden naar zijn zin. Op het moment dat u telefoneerde was er nog geen sprake van dat ik haar moeilijkheden bereidde. Ik dacht gewoon niet aan haar! constateerde Dempster triumfantelijk. Ik heb dat ook niet beweerd. Ik vroeg alleen of u denkt dat ik haar nu in den steek zal laten? antwoordde Holbrook ont wijkend. Maar waarom hebt u dan gisteravond getelefoneerd? hield de chef aan. Wanneer zoudt u een krant telefo- neeren, als u wilde dat een bericht niet zou worden opgenomen? vroeg de kapitein sarcastisch. Toch zeker ook vóór dat de krant verscheen? Maar waarom wilde u niet dat die tegenspraak werd opgenomen? Wat was het laatste dat ik u gister avond in mijn kamer vertelde over de jon ge dame en mijzelf? Weet u dat niet meer? Dat ze uw vrouw was? De chef be gon ongeduldig te worden. Nietwaar, ik zou wel gek geweest zijn om dan die tegenspraak in de krant te laten zetten! antwoordde kapitein Hol brook. Hij lachte. Met zelfbewusten tred en terwijl zijn heele houding van weinig eerbied voor zijn ondervrager getuigde, liep hij naar het venster en bleef daar zwij gend naar buiten kijken. Daarop kwam hij weer terug en ging achteloos op het schrijf bureau zitten. Dempster was onaangenaam getroffen door dit onverschillig gedrag van een .man, die een politie-verhoor onderging. Hij keek zijn on vers to orb ar en gevangene dan ook met een blik van onverholen afkeu ring aan. Hij moet eerst maar 'n poosje brom men, zei Dempster hoonend tegen den in specteur. Miss Graham, vervolgde Dempster in het .besef dat hij van Holbrook niet veel gewaar zou worden, wanneer deed u het wandeltoilet aan dat u gisteravond in de woning van kapitein Holbrook droeg? Aline schrikte op bij deze onverhoedsche vraag. Toen ik besloot naar hem toe te gaan, stamelde ze. Wanneer was dat? Ze dacht een oogenblik na. Ik kan u den juisten tijd niet zeggen, chef. Bij welke deur stond u toen u mijn mededeelingen aan uw vader hoorde? Deze, zei zij, naar de deur van de hall wijzend. Hoe was u op dat oogenblik gekleed? Terwijl Dempster op haar antwoord wachtte, merkte hij dat het meisje meer langs hem heen keek, dan naar hem zelf. Hij draaide zich snel om en zag juist dat kapitein Holbrook, die achter hem zat, Aline een teeken gaf om te zwijgen. Wacht even, zei Inspecteur Mclntyre die direct de situatie overzag. U gaat daar zitten, kapitein Holbrook, zei hij, hem een stoel aan den anderen kant van de ka mer wijzend. Nu? zei Dempster zich weer tot Aline wendend. Aline hoeft die vraag niet te beant woorden. zei haar vader, voordat zij nog zelf iets had kunnen zeggen, Bent u bang dat het antwoord haar bezwaren zal? vroeg de chef. Ik vind de vraag buiten eenig verband met de zaak, antwoordde hij. Totdat u uw wandeltoilet aantrok, hield de chef, die zich om de opmerking van Graham blijkbaar niet bekommerde, vol, wat had u toen aan? - Een avondjapon. Dezelfde die u droeg toen u met uw vader, Father Shannon en mij aan tafel zat? Ja, chef. Dus bent u uitgegaan in die avond japon? Ik heb u immers gezegd dat ik in mijn wandeltoilet ben uitbegaan. Dempster keek zijn collega veelbeteeke- nend aan. Uw dienstmeisje zei dat u uw avond japon had uitgedaan en u gereed had ge maakt om naar bed te gaan! Zei ze dat? stamelde Aline, niet we tend wat anders te zeggen. Is dat de waarheid? vroeg hij streng. Ja, antwoordde het meisje met tegen zin, vermoedend dat de chef bezig was haar in de val te laten loopen. De chef verborg zijn voldoening over het antwoord, waarop hij gehoopt had niet. Nadat u besloten had om naar bed te gaan, is er iets gebeurd dat u deed beslui ten uw wandeltoilet weer aan te doen. Wat was dat? (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5