Weerbericht WELKE BONS 1 SPORT itro rfju*1' ing' RIJNSTREEK WOENSDAG 20 NOVEMBER 1940 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5Ü per kwartaal By onze agenten zO cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll- Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.42 uur. Zon op 9.11 uur. MAANSTANDEN. 21 November 13.46 onder, 0.03 op 22 November 0.03 onder, 14.17 op (Laatste kwartier). 23 November 1.16 op, 14.45 onder 24 November 2.33 op, 15.13 onder 25 November 3.50 op, 15.40 onder 26 November 5.10 op, 16.11 onder 27 November 6.30 op, 16.44 onder HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 21 Nov. voorm. 8 en nam. 20.25 uur. gD II CD II CD IIC3II CD II CD 11 CD I I CD 11 CD IIC". Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 17.42 uur. ZONSOPKOMST 9.11 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. 3II Oil CDU CDIIOII Oil OIIOII Oil O Bon 15 (broodkaart) geldig van 18 tot en met 24 November (niet gebruikte nog geldig van 25 Nov. tot en met 1 Dec. behalve in hotels, café's e.d.). Per bon 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak. Bon 14 nog geldig tot en met 24 Nov., behalve in hotels, café's enz. Bon 1 (b 1 o e m k a a r t) 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of Yt rantsoen gebak of 35 gram meel of blom, van 4 November tot en met 1 December. Bon 09 (v 1 e e s c h k a a r t), geldig van 18 Nov. tot en met 24 Nov. (niet gebruikte tot en met 1 Dec.). 09 vleesch geldt voor 100 gr. vleesch, beenen inbegrepen in het gewicht, of één rantsoen vleesch waren; 09 worst, vleeschwaren geldig voor verschil lende vleeschwaren met uiteenloopend ge wicht van 75 gram tot 150 gram. Nietgebruikte vleeschbons 08 nög geldig tot en met 24 Nov. Vleesch en vleesch- warenbons 08 gelden van 24 tot en met 1 Dec. niet meer in hotels, café's enz. Bon 17 (b o t e r k a a r t), pond boter of pond margarine, van 16 Nov. tot en 22 Nov. Bon 17 v e t k a a r t), Y pond marga rine of V; pond boter, van 16 Nov. tot en met 22 November. Bons 01, 02, 03 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon één eenheid steenkolen, anthraciet, enz. Geldigheidsduur tot en met 14 November. Bonds 04, 05, 06, 07 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon ge durende November één eenheid vaste brandstoffen (anthraciet, steenkolen, bri ketten of turf). Bons 08, 09, 10 en 11 per bon gedurende November één eenheid turf. Deze bonnen worden in den loop van het seizoen alsnog aangewezen voor het koopen van steen kolen of andere vaste brandstoffen. Bons 07, 08, 09, 10,11, 12, 13, 14 (b r a n d- stoffenkaart centrale verwarming) per bon één eenheid vaste brandstoffen. Geldigheidsduur gedurende November. ALG. DISTRIBUTIEBONBOEKJE Bon 64: één ei van 18 tot en met 24 November; de bon blijft geldig tot en met 1 Dec. (Bon 38 nog geldig tot en met 2. November). Bon 51: één ons kaas van 18 Nov. tot en met 24 November. Niet gebruikte bons nog geldig tot en met 1 Dec., maar van 24 Nov. tot en met 1 Dec. niet in hotels, café's enz. Bon 42: één kilo suiker van 26 Octo ber tot en met 22 November. Bon 81: pond koffie of 24 ons thee van 9 November tot en met 20 December. Bon 29 150 gr. e e n h e i d s z e e p in de nieuwe samenstelling of 120 gram huis houdzeep, of 200 gr. zachte zeep, of 250 gr. zeeppoeder, of 125 gr. zeepvlokken, of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen, of 200 gr. vloeibare zeep van 13 Nov. tot en met 6 December. De bon geldt ook voor gezins- wasch per acht K.G. droog waschgoed. De aasscherij moet dezen bon innemen. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke -personen boven 15 jaar is uitgereikt) 50 gr. scheerzeep of één tube scheercrême, of een pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Bon 82: pond. r ij s t of rijstemeel of rijstebloem, of gruttenmeel van 2 Novem ber tot en met 29 November. Bon 83: M pond havermout, of ha vervlokken, of haverbloem, of aardappel- meelvlokken, of gort, of gortmout, of grut ten van 2 November tot en met 27 December. Bon 88: uitsluitend pond gort, of gortmout. of grutten van 2 November tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons vermicelli, of maca roni, of spaghetti van 2 November tot en met 27 December. Bon 93: 1 ons m a i z e n a, of griesmeel, of sago, of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. Van 2 November tot en met 27 December. Petroleumzegel 7: geldig voor 2 liter petroleum van 4 November tot en met 29 December (alleen voor diegenen, die daartoe vergunning hebben). Petroleum-periode b. van 11 Nov. tot en met 15 December; 2 liter petroleum, alleen voor hen, die daarop voor verlichting zyn aangewezen. VOOR HONDEN EN KATTEN. Bon 6 (voederkaart honden) van 1 tot en met 30 November: hondenbrood; bon 6 (voederkaart voor katten): kattenbrood. LANDENWEDSTRIJD ITALIëDUITSCHLAND. De Italiaansche Voetbal Federatie deelt mede, dat het Italiaansche elftal op De cember a.s. een wedstrijd zal spelen tegen het Duitsche. De plaats waar deze or;t moeting zal worden gehouden is thans evenwel nog niet bekend. Op dien dag zal de landelijke competitié worden stilgelegd. ZWEMMEN OM DE ERKENNING VAN TWEE WERELDRECORDS. De bekende Deensche zwemster en we reldkampioene Ragnhild Hveger verbeter de op 8 Augustus j.l. te Helsingoer twee feeds op haar naam staande wereldrecords, resp. 1000 meter vrije slag in 14 min. 9.2 sec. en 1500 meter vrije slag in 21 min. en 10.1 sec. Thans wordt bekend gemaakt, dat de erkenning van deze beide verbeteringen door de Fina nog steeds niet heeft plaats gevonden. In dezen kring is men van oordeel, dat de verbeterde tijden van Ragnhild Hveger niet mogen worden er kend als nieuwe wereldrecordtijden, daar de Deensche zwemkampioen Paul Peter sen bij deze peging als gangmaker zou heb ben gefungeerd. Men is tot deze conclusie gekomen naar aanleiding van het feit, dat deze zwemmer tijdens de poging een aan val kreeg van kramp en daardoor gedwon gen werd eenige oogenblikken te rusten aan den kant van het zwembassin. Na twee lengten begaf Petersen zich wederom te water, doch moest tenslotte tengevolge van een nieuwen krampaanval na 800 meter den strijd opgeven. Ragnhild Hveger heeft dus de beide wereldrecords praktisch tegen het horloge gezwommen, rnaar door het feit, dat Petersen zich eenige oogenblik ken rust gunde, is de Fina van oordeel, dat hij uitsluitend is gestart om de Deen sche als gangmaker van dienst te zijn bij haar poging. De Deensche Zwembond is het hiermede evenwel niet eens en stelt zich daarentegen op het standpunt, dat het niet in de bedoeling heeft gelegen Pe tersen als gangmaker te laten starten, zoo dat men hier te maken heeft met een volko men correcte recordpoging. De Deensche Zwembond zal dan ook de gemaakte tij den als Deensche nationale records erken nen. Het is evenwel lang niet zeker, dat de Fina zich accoord zal verklaren met deze opvatting. Geschiedt dit niet, dan blijven de tijden door Rapnhild Hveger gemaakt op 28 Fe bruari 1937 te Stockholm op de 1000 meter vrije slag in 14 min. 12.3 sec. en op 3 Juli 1938 te Kopenhagen op de 1500 meter vrije slag in 21 min. 45.7 sec. van kracht. WIELRENNEN NIEUWE WERELDRECORDS. De Italiaansche wielrenner Elevezia Pal- la heeft na een langdurige en speciale trai ning op de Vigorelli-baan te Milaan een poging ondernomen om het wereldrecord over 50 K.M. te verbeteren. Hij is in deze poging niet geslaagd, doch reed evenwel door, waarbij hij de volgen de vijf nieuwe wereldrecords op zyn naam wist te brengen: 60 K.M. in 1 uur 25 min. 33 sec. 70 K.M. in 1 uur 38 min. 25 sec. 80 K.M. in 1 uur 52 min. 35. 6 sec. 90 K.M. in 2 uur 6 min. 59.8 sec. Bovendien legde hij in twee uur den nieuwen recordafstand af van 85.159 K.M. Onlangs legde zijn landgenoot Saponetti beslag op deze wereldrecords door op de zelfde afstanden de volgende tijden te ma ken: 60 K.M. in 1 uur 24 min. 33 sec. 70 K.M. in 1 uur 38 min. 42.8 sec. 80 K.M. in 1 uur 52 min. 49 sec. 90 K.M. in 2 uur 7 min. In 2 uur legde deze renner of een af stand van 85,059 K M UtJrïl OMGEVING HILLEGOM Dragersvereeniging. Gisteravond hield deze instelling in café B. v. d. Heisteeg haar 54ste jaarvergadering onder voorzitter schap van den heer B. G. Lubbe. Het jaar verslag vermeldde, dat 3? dooden door de vereeniging waren grafwaarts gedragen. Het aantal leden bedraagt thans ruim der tig, welk getal noodig uitbreiding be hoeft, daar anders voor elk de-beurten te druk zullen worden. De penningmeester deed verslag van zijn beheer en sloot zijn boeken met een klein batig saldo. LISSE A. H. Schrama Gisteren is in de Maria-stichting te Haarlem overleden de heer A. H. Schrama, lid van den raad de zer gemeente. De heer Antonius Hendrilcus Schrama is geboren te Liss'e, 10 December 1879 en heeft dus een leeftijd bereikt van 60 jaren. De overledene is gedurende een periode van ongeveer 24 jaren lid van den Raad geweest en heeft als zoodanig het gemeentebelang gediend mede ook dooT zitting te nemen in tal van commissies. Op sociaal gebied was hij een der voorman nen. Hij is gedurende vele jaren boekhou der-administrateur geweest van de R.K. Coöperatie, lid en bestuurslid van den Ned. R.K. Volksbond. Voorts was hij voor zitter van de R.K. dragersvereeniging „St. Barbara". Op het gebied van de sport was hij eveneens geen onbekende en ook hier in heeft hij zich gegeven door zitting te nemen in de verschillende besturen. Niet alleen de plaatselijke sportvereni gingen, doch ook de sport in het algemeen had zijn groote sympathie. Hij was gedurende de laatste jaren voor zitter van het district Leiden van den D. H.V.B. en drager- van het gouden onder- scheidingsteeken van dezen bond voor de door hem in het district Leiden bewezen diensten. NOORDWIJKERHOUT DE SCHOOLMELK. Wij vernemen van het Schoolmelkcomi- té, dat dit gedwongen door de tijdsom standigheden verplicht is de schoolmelk- prijs te verhoogen. De prijs van 5 ct. per week wordt 6 ct., die van 8 ct. per week wordt. 9 ct. De prijs van 12 ct. per week blijft voorloopig "onveranderd. Mocht even tueel de straatprijs van de melk die momenteel hier 12 ct. per liter bedraagt worden verhoogd, dan zullen zij, die 12 ct. betalen, voortaan 13 ct. per week moe ten opbrengen. Het Schoolmelkcomité is ongaarne tot deze prijsverhooging overgegaan, maar het was hier voor dit comité slechts de vraag: zullen wij met prijsverhooging doorwerken of zullen w ij onze bemoeiingen staken, zoodat de schoolmelk verdwijnt. Dit laatste meende het Schoolmelkcomité'in elk geval te moe ten voorkomen. Vergeten moet niet wor den, dat in een tijdvak dat alle levens middelen schaarscher worden, het méér dan ooit noodzakelijk is, dat de kinderen schoolmelk drinken. Ouders vergeet niet, dat de gezondheid van uw kind vóór alles moet gaan. Grijp de gelegenheid om voor een klein bedrag uw kinderen schoolmelk te geven, dankbaar met beide handen aan. Zelfs zij, die de maximumprijs betalen, be talen voor 5 maal per week 2 dL: gepas teuriseerde melk met telkens een bijbe- hoorend rietje niet meer, dan één liter on- gepasteuriseerde melk bij den melkboer kost. De ouders moeten niet denken, dat zij hun kinderen schoolmelk moeten geven om het Schoolmelkcomité een plezier te doen. Integendeel, het Schoolmelkcomité doet zijn arbeid gratis in het belang van het kind; de secretaris van het Schoolmelkco mité, de heer De Jong, heeft met de ad ministratie van de schoolmelk een berg werk te verzetten, dat gaarne volkomen belangeloos wordt verricht; van het on derwijzend personeel vraagt de financieels afwikkeling heel wat arbeid en ten slotte mag er wel eens op gewezen worden, dat alleen financieele hulp van het Rijk en en kele milddadige giften uit de gemeente het mogelijk maken de prijs van de gepasteu riseerde schoolmelk zoo laag te houden. Wij willen er niet te veel van zeggen, maar mogen toch wel verklappen, dat als het Rijk geen bijdrage verleende en als er geen hulp kwam van plaatselijke zyde, de melkprijs voor alle categoriën niet met 1 ct., maar met 7 cent zouden moeten wor den verhoogd. Dit is trouwens voor ieder verstandig mensch gemakkelijk te begrij pen. Ouders, begrijpt dus welk een wel daad zij, die het Schoolmelkcomité vor men en zij, die daar belangeloos aan me dewerken, aan uw kinderen bewijzen. Toont dit te waardeeren, door uw kinde- ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Donderdag 21 November, des namiddags om 4 uur. Onderwerpen ter behandeling: Onder zoek geloofsbrieven nieuw benoemd lid van den raad H. P. Akerboom. Nadere vaststel ling pensioengrondslagen. Aanvulling bouwverordening. Aangaan van een reke ning-courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor 1941. Verlenging ontruimingstermijn voor een 7- tal onbewoonbaar verklaarde woningen. Ingebruikgeving gemeentegrond aan W. Verhoog. Indeeling wegen in klasse B en geslotenverklaring dezer wegen voor zware voertuigen. Verordening betreffende het bewaren en beschikbaar stellen van afval len. Verhaal van couponbelasting. Reclame's schoolgeld. HAZERSWCUDE Eierenveiling. Aanvoer 1950 stuks, verkocht tegen regeeringsprys. Voortaan wekelijksche aanvoer; verkoop tegen re geeringsprys. Geboren: Jacoba C., d. van J. C. Riet veld en C. M. Boere Dirk Arie, z. van P. Berkhout en S. v. d. Have Cornelia A. I., d. van L. A. Schilperoort en C. I. Lo-'-er. KOUDEKERK Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te komt Donderdagmiddag te 3 uur ten raadhuize in openbare vergadering bijeen. TER AAR „Helpt Elkander". Onder leiding van den voorzitter, den heer A. Hijdra, werd de twaalfde leden jaar vergadering gehou den van de onderlinge broeiglasverzeke- ring „Helpt Elkander", in café Verhoef. In het openingswoord van den president werd eerst gewag gemaakt van de flinke opkomst, vergezeld van een bijzonder woord van welkom tot den juridisch advi seur, mr. Hugenholtz, uit Leiden en den ac countant, den heer H. M. Verhulst, even eens uit Leiden. Bij de mededeelingen wordt het eer en ander verduidelijk be treffende de toegezonden circulaire over de verhooging van de premie, daar het ver zekerd kapitaal in verband met de stij ging der glasprijzen niet weinig is om hoog gegaan. De premie-vermeerdering van twintig procent vangt wel veel op, doch bij eventueele schade moet de ver zekerde thans een grooter bedrag bijbeta len, wil hij in aanmerking komen voor nieuw glas en dit is b.v. bij eenruiters zes tig cent. Het bestuur ontveinst zich niet, dat dit voor velen wederom een verzwa ring der exploitatiekosten zal beteekenen, doch de omstandigheden leggen hun dit op. Nadat den depothouders dank is ge bracht voor hun werk, hetgeen aanstonds zeker zal toenemen door de transport moeilijkheden en nog gesproken wordt over molest-verzekering, verschijnt de se cretaris, de heer Ant. Hoogervorst, achter de lessenaar om zijn uitgebreid jaarverslag aan den volke bekend te maken. Wij lichten er het volgende uit: Het le dental is met acht vermeerderd en alzoo geklommen tot de 190, die een gezamen lijk kapitaal verzekerd hebben aan vast- glas ƒ114568, platglas ƒ39540, lijsten 1133, onderbouw 12684. brandverzeke ring 28371, wat totaal komt aan de 196296, oftewel een vermeerdering van 20268. Met de voorgenomen verhooging komt het op ƒ234296. Wat stormen be treft: er zijn kalmere jaren geweest, er staan zeven schade-gevallen geboekt met een gezamenlijke aangifte van 123 perso nen, die tezamen brachten aan platglas 506 eenruiters en 35 stuks kleinglas; van wa renhuis 689 eenruiters en 839 stuks klein- glas; vastglas 895 eenruiters. Dit maakte een schadebedrag van 1885.05 plus brand schade aan kas en gewassen vanj 604, is totaal ƒ2489.05. Na aftrek van eigen risico ƒ332.20 moest werden uitgekeerd ƒ2156.85, waarvan ƒ593.20 ten laste der vereèniging. Dit bedrag kon in glas worden verwerkt. De rekening en verantwoording der fi nanciën, tevens in beheer bij den secreta ris, wordt thans aan de openbaarheid prijs gegeven: de bedragen van de balans zijn ƒ2653.96, met een reserve-kapitaal van ƒ2396.59, terwijl de verlies- en winstreke ning sluit met een voordeelig saldo van 519.59. Dit is conform bevonden door den accountant, den heer H. M. Verhulst, en de verificatie-commissie brengt bij monde van den heer J. Egberts, een rapport uit over het gevoerde beleid, dat gunstig luidt voor den penningmeester. Onder applaus wordt de heer Ant. Hoo gervorst gedéchargeerd. De aftredende bestuursleden de heeren C. Bosland, W. v. d. Hoorn en Ant. Hoo gervorst, zagen zich bij enkele candidaat- stelling herkozen en waren dankbaar voor het in hen gestelde vertrouwen. Bij de rondvraag greep de juridisch ad viseur, mr. Hugenholtz, de gelegenheid ren schoolmelk te laten drinken. Het slag woord voor de naaste toekomst moet zijn: Op alle Noordwijkerhoutsche scholen drinken alle kinderen schoolmelk. VOORSCHOTEN Personalia. Voor het examen aard rijkskunde M.O. is geslaagd mej. H. E. Koster. aan, om zijn dank te betuigen voor de aan gename samenwerking, den wensch er aan toevoegende, dat de vereeniging op den ingeslagen weg moge blijven vortgaan. In zake de toeneming van meer ^risico, zal het bestuur pogen een gunstig bemiddelings systeem te vinden, zulks op verzoek van een lid. Tot slot vraagt de secretaris, voortaan de schade op te geven bij een der bestuurs leden, waarna sluiting volgt. WOUBRUGGE Aanbesteding. Ged. Staten van Zuid- Holland hebben aanbesteed het maken van de opritten voor de brug over de "Woud- wetering (in den prov. weg Leiderdorp Aardam) met bijbehoorende en bijkomen de werken te Woubrugge. Laagste inschrij vers waren L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand te Leiden voor 65.785. ZEVENHOVEN Gemeenteraad. De Raad deze gemeen te komt op Donderdag 21 Nov. des voor middags 10 uur in openbare vergadering bijeen in de voormalige openbare school in het dorp. ZOETERWOUDE L. T. B. Op het patroonsfeest van den R. K. Land- en Tuinbouwbond „St. Le'oui- nus" werd gistermorgen in de Sint Jans- kerk een H. Mis opgedragen, welke door zeer vole leden werd bijgewoond. Na afloop van de H. Mis werd in het Patronaatsge bouw een zeer belangrijke vergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer A. C. Paardekooper. De voorzitter sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst, vooral in de kerk voor de viering van het patroonsfeest; de godsdienstige belangen worden door de le den van den L.T.B. steeds goed behartigd. Er heeft zich, sinds de laatste vergade ring, een belangrijke wijziging voorgedaan. De geestelijk adviseur kapelaan D,uyvestij»* is heengegaan eï( kapelaan Vroom heeft dezen morgen wel schoon zijn arbeid als geest, adviseur aangevangen door het op dragen van de H. Mis tot intentie van de belangen van de leden en van den bond. Met een hartelijke toespraak installeerde de voorzitter den geestelijk adviseur. Na de lezing van de notulen, werd de behandeling van de agenda aangevangen, die door de huidige omstandigheden al zeer belangrijk was. Het is ons niet mogelijk om van alle be sprekingen en van de vele toelichtingen door den voorzitter gegeven een juist over zicht te geven. De meeste zijn een samen vatting van de ontelbaar vele officieele bekendmakingen van- maatregelen, die ten opzichte van den landbouw zijn gepubli ceerd. In den breede werd de nieuwe toe wijzing van mestvarkens besproken en in dit verband ook het rieuwste bericht: het mesten van varkens op contract. Bij de bespreking van de toewijzing van biggenmerken werd vooral het hopden van fokzeugen een ernstig onderwerp van be spreking. De hoogste belangstelling werd gewekt bij de uiteenzettingen omtrent: Sta bilisatie der melk en verkoop op vetge halte, controle en betaling. De voorzitter gewaagde van den strijd tusschen de C.M.C. en de A.V.M., waar door op dit oogenblik, terwijl op Zondag a.s. de nieuwe toestand ir.treedt, nu nog niet bekend is, hoe alles zal gaan. Er is geen overeenstemming bereikt, maar het staat vast, dat de boeren het vaststellen van de waarde van het melkproduct niet uit handen zullen geven. Veel wordt be sproken over den priïs van de melk en de £asis van den melkprijs. Breedvoerig licht de voorzitter ook toe, hoe naar de zuivelwaarde sinds Juli een saldo is gekweekt van 1 y2 millioen, waar van echter het geld in de zakken van het publiek is terecht gekomen. Dit saldo zou gemiddeld een uitkeering zijn voor elke boer van f 125. Over de kosten, die de standaardisatie zal meebrengen, worden gissir gen gemaakt en geruchten weergegeven; de voorzitter vertrouwt dat het nog al mee zal vallen. Ook van da iyt ets eertijds ingehouden voor de C.M.C., is de latere uitkeering mee gevallen. De vrees werd geuit, dat er veel aan de maat- en de strijkstok zal blyven hangen; de voorzitter gaf daarop een overzicht van de salarissen en presentiegelden, die gege ven worden. Niet minder belangrijk waren de be schouwingen over het leveren van vee en de eventueele veevordering. Op het verzoek van den R. K. Land- bouwarbeidersbond om een duurtetoeslag wordt na lange bespreking besloten tot 1 Januari a.s. het groote gezin te steunen. Hiertoe zal voor alle vaste arbeiders een bijdrage van 1.per week en door de overige leden van de L.T.B. een wekelijk sche bijdrage gegeven worden tot vorming van een bedrag, waaruit in overleg met het bestuur van „St. Deus Dedit" aan arbeiders met groote gezinnen uitkeeringen zullen worden gedaan. Aan het einde van de vergadering sorak de nieuwe geestelijk adviseur. Met buiten gewoon groot genoegen heeft zijneerw. deze vergadering bijgewoond. Er gaat veel ver anderen, zegt spr., ma.ar één dirg moet gij- zelf en uwe kinderen en kleinkinderen be houden, dat. is de goede traditie, die ook deze vergadering zoozeer heeft beheerscht, dat ons leven innig verbonden moet zijn met Gcd. Bij de rondvraag wordt nog gesoroken over het vroegtijdig tuberculose-onderzoek door de veeartsen in verband met het op ruimen van koeien, waaromtrent de mee- ni"gen verschillen. De heer Onderwater propageert de re traite. Er werd bes'oten een gelukwensch te zenden aan den Bondsvoorzitter met de hem verleende pauselijke onderscheiding, waarna de vergadering werd gesloten.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2