KERKNIEUWS RECHTZAKEN Plaatst een Telefoontje DINSDAG 19 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWKi>|? RI.AO PAG. 7 Qemengde ffi&dchten LADING BALKEN SCHOOF VAN VRACHTAUTO. Jongetje den schedel verpletterd door vallende balken. Te Schiedam is Maandag op den hoek van den Gustoweg en de Marconistraat, op de, grens van Schiedam en Rotterdam, een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan een jon getje het leven heeft gekost. Een vrachtauto van het expeditiebedrijf Van der Most uit Schiedam, geladen met zware balken en bestuurd door den chauf feur J. Jans, kwam dén hoek om. In de bocht begon de lading te schuiven, juist op het moment, dat drie ongeveer tienjarige jongetjes toeliepen, die waarschijnlijk wil den meerijden. De bovenliggende balken schoven van den wagen af en troffen een der knaapjes zoo zwaar op het hoofd, dat het kind den schedel werd verpletterd en •het op slag dood was. Een tweede jongen, de tienjarige P. Lock uit de Dwarsstraat te Schiedam, werd levensgevaarlijk gewond. De derde liep van schrik hard weg Het lijkje is naar het Gemeentelijk Zie kenhuis overgebracht, doch kon nog niet -worden geindentificeerd. Het gewonde ventje, dat eveneens aan het hoofd werd getroffen, is ter verpleging in het Gem. Ziekenhuis opgenomen. TRAGISCH ONGELUK. Jongen gestikt! Het eenige kind van den landbouwer H. te Nisse (Z-B) is dezer dagen op tragische wijze om het leven gekomen. De achtjarige jongen die in den boomgaard dood hout uit de boomen sloeg, en daarvoor in een boom was geklommen, bleef bij het omlaag glij den met zijn das aan een tak haken,, met het gevolg, dat hij stikte. De ouders von den later hun kind dood in den boom han gen. VOOR DUIZENDEN GULDENS STOF GESTOLEN. Dievencomplot te Rotterdam ontmaskerd. De Rotterdamsche politie beeft tien mannen aangehouden, die zich in den nacht van 6 op 7 December schuldig hebben ge maakt aan diefstal of heling van een groot aantal coupons heerenstof ten nadeele van een kleermaker uit de Eerste Middelland-, straat. Het bleek, dat de inbraak gepleegd was door vier mannen en wel den 30-jarigen betonwerker A. H. R., den 23-jarigen ra diotelegrafist P. van O., den 20-jarigen automonteur J. G. B. en den 22-jarigen koopman T. van Z. Deze mannen hebben gezamenlijk den buit, die een waarde had van verschillende duizenden guldens, vervoerd naar de woning van B. Later werden de' coupons door bemiddeling van den 40-jarigen loswerkman J. T. verkocht aan twee bloemenkooplieden, den 31-ja- rigen M. van O. en den 33-jarigen A. S., die de stoffen bij gedeelten verkochten. De 54-jarige winkelier A. N. R. bemid delde hierbij om een deel te verkoopen aan den 28-jarigen chauffeur P. A. van P., ter wijl een anderdeel verkocht werd aan den 50-jarigen kleermaker G. J. K. 'De politie kwam spoedig achter het ge val en arresteerde alle betrokkenen. Behal- P. A. van P. en G. J. K. zijn alle arrestan ten overgebracht naar het Huis van Be waring, ter beschikking van den "officier van justitie. FEUILLETON CLCine fytafaam in Het nauw Naar het Amerikaansch van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 34) Dat kunt U wel. Zeg dat het om m ij is, zei de kapitein. Zeg dat u m niet wilt vervolgen! Graham wierp een blik op hem en zei in de telefoon: -r- Ik zou me in dit bijzondere geval met de verdediging willen belasten. Van m ij, drong Holbrook nijdig aan. Commando's van een ander te krijgen was een nieuwe gewaarwording voor Gor don Graham. Weer wierp hij een peinzen- den blik op den kapitein. Hij beet zich op de lippen, slikte een paar maal alsof hij een bittere pil door zijn keelgat moest wei- ken en zei toen gehoorzaam: De eenige man, die in verband met deze zaak in hechtenis is, staat me in ze ker opzicht zoo na Dat is wat we hebben moeten, con stateerde de kapitein monter. dat ik hem niet wensch te vervol del in zeep, slaolie en melk. Geconstateerd werd, dat in de Schinkelstraat uit een wo ning een partij van vier doozen zeep, twee doozen zeepvlokken, negen flesschen sla olie en een kist, inhoudende ongeveer 50 blikjes gecondenseerde melk, werden over geladen op een bakfiets. Met deze bakfiets zou de partij elders worden afgeleverd. De politie hield den kooper zoowel als den verkooper, die met de bakfiets ter plaatse was aangekomen, aan. Het verhoor wees uit, dat de goederen verkocht waren met naar schatting een winst van 250 procent. Bij het onderzoek ter plaatse hadden de ambtenaren van de afdeeling handelsre- oherche nog het geluk een derden persoon aan te houden. Dit was een jongeman, die op de fiets nog een doos met negen fles schen slaolie kwam brengen. Deze fles schen behoorden klaarblijkelijk tot de par tij, welke op de bakfiets geladen was. Door deze laatste arrestatie kon ook de bron, waarvan de slaolie afkomstig was, vastge steld worden. Wegens overtreding der pry- zenibeschikking en der distributiewet werd tegen de drie personen procesverbaal op gemaakt. Zaterdagavond werd voorts bij een kap per in Amsterdam-West een soortgelijke overtreding geconstateerd. Ook daar kwam een bakfiets voor, waarop geladen werd ,een partij, bestaande uit vier vaatjes groe ne zeep, elk inhoudende zestig pond, een gros palmolivezeep, honderd stuks toilet zeep en dertig staven huishoudzeep. Dat hier wel degelijk van overtreding van de prijzenbeschikking sprake was, blijkt wel uit het feit, dat een vaatje groene zeep, dat onder normale omstandigheden onge veer 10 kost, hier verhandeld werd voor ruim. 20. Ook in dit geval werd tegen kooper en verkooper proces-verbaal opge maakt. Het uitgebreide onderzoek heeft reeds vastgesteld, dat men in beide gevallen te doen heeft met een en denzelfden tusschen- persoon. LAMS- EN SCHAPENVLEESCH IN BESLAG GENOMEN. Zaterdagochtend is het de handelsrecher che van het hoofdbureau van politie te Amsterdam by een onderzoek in een vleeschverwerkery in de Jordaan geble ken, dat men daar een hoeveelheid van ca. vierhonderd pond lams- en schapen- vleesch verwerkt had tot zg. vleeschwaren. De waar was hiertoe verduurzaamd. Aangezien het bij verordening van den Rijkscommissaris d.d. medio October ver boden is lams- en schapen vleesch te be- of verwerken, is tegen den verwerker proces-verbaal opgemaakt. Het vleesch is in 'beslag genomen. PATER J. PUBBEN C.S.S.R. t Begaafd priester verscheiden. Zaterdagmiddag te vier uur overleed in het Redemptoristenklooster te Amsterdam, waar hij eenige weken verbleef tot het on dergaan van een medische behandeling, op 62-jarigen leeftijd de eerw. pater Joannes Pubben, sinds 1924 aan het klooster te Rot terdam verbonden. Pater Pubben was langeren tijd werk zaam in het retraitehuis te Amersfoort en arbeidde eveneens ijverig in de klooster kerken waaraan hij verbonden was, voor al te Rotterdam. Toen in den wereldoorloog 19141918 de Duitsche Redemptoristen hulp vroegen, teneinde in hun leerkrachtennood te voor zien, viel de keuze van den Overste op pa ter Pubben, die vele jaren in het Studie huis te Geistingen de Moraaltheologie do ceerde. gen, maar integendeel als zijn verdediger wil optreden. Holbrook kon zijn ooren eigenlijk nau welijks gelooven. Graham had gecapitu leerd! Het was meer dan hij had durven ho. pen. Ondanks zijn angst over Aline, glim lachte hij haar en Father Shannon vroo- lijk toe. Ja, ik verzoesk van de vervolging ont heven te worden, herhaalde Gordon Gra ham en toen het verzoek ingewilligd was, hing hij direct den hoorn op. Ik dank u, kapitein, zei hy tegen Hol brook. Maar dit plotselinge nieuws is zoo verschrikkelijk dat ik -ternanwernood denken kan. De kapitein gaf gevolg aan zijn neiging om Graham op den rug te kloppen. De man dit stuk van overtuiging vinden zou. bleken; waarom zou hij hem dan niet be handelen als een menschelyk wezen?, rede neerde hij. Natuurlijk kunt u niet denken, arme man, zei hij tegen den attorney. Ik ben er den heelen nacht mee bezig geweest en ben óók suf. De vrijpostigheid van zijn pseudo- en as pirant-schoonzoon scheen niet tot Graham door te dringen. Hij was in zijn gedachten verloren. Eindelijk wendde hij .zich tot Aline en vroeg: Wat is er met den brief gebeurd dien Flagg had? Dien heb ik. Haar vader keek angstig naar de deur. Waar? De inspecteur is naar je ka mer gegaan, zei hij, bang dat de politie man dit stuk van overtuiging zinden zou. Zij haalde den brief uit haar japon te voorschijn Kantongerecht te Leiden De zieke tante op den bagagedrager De slager J. J. S. te L e i d e n, hield stug en stijf vol, dat zijn zieke tante bij hem op den bagagedrager ven zijn fiets gezeten had. Maar toen hem gevraagd werd hoe oud deze tante wel was en wat zij mankeerde, bleek het een oude tante vantwintig -lentes geweest te zijn. Deze manier van „tante" vervoeren kost onzen slager thans twee guldentjes. Eenige kratten. H. Q. J. F. te Leiden had volgens de dagvaarding eenige kratten op de Hooi gracht te Leiden geplaatst, waardoor het verkeer belemmerd werd. Hoogst verbaasd was de verdachte over de dagvaarding, waarin van eenige kratten werd gesproken, terwijl liet.... 175 krat ten waren geweest. Aangehouden om den verbalisant te hoo- ren. Ook door het oranjelicht rijden is strafbaar J. G. te L e i d e n, was doorgereden toen het stoplicht, nabij de Gijselaarsbank op oranje stond. Er werd een deskundige ge hoord die van meening was. dat ook dat niet mocht. Daarom werd verdachte ver oordeeld tot twee gulden boete.- Geen schepen aan boomen vastleggen. De schipper G. J. v. d. V. te Kat w ij k a. d. R ij n had aan de Vliet zijn schuit aan een boom vastgelegd. De ambtenaar merkte op, dat daarop in het vervolg streng gelet zal worden, want de boomen worden dusdanig bescha digd, dat zij dikwijls dood gaan. Eisch en uitspraak voor dit maal, als waarschuwing 3 subs. 1 dag. Verder werden nog veroordeeld G. v. d. R. te Leiden, omdat hij een jongen van 14 jaar op een bakfiets had laten rijden, tot een gulden subs. 1 dag en J. Ph. K. te Leiden, omdat hij een jongen van 13 jaar op een bakfiets, een boodschap weg had laten brengen tot twee gulden boete subs, één dag. Haagsche Politierechter De schoenen en sokken van den opzichter. Op zekeren dag in September zag de gemeente opzichter A. J. P. Bakkers te Oegstgeest, dat S. met zyn schoe nen en sokken aan liep te wandelen, zon der dat B. daarvoor toestemming had ge geven. S. had onder den opzichter gewerkt en had op die manier toegang tot het gebouw tje kunnen krijgen, alwaar de attributen hingen of lagen. Verdachte, die verstek liet gaan, had verteld, dat hij de dingen van den grooten onbekende gekocht had. De officier geloofde niets van dit ver haal en eischte, tegen den niet verschenen verdachte, twee weken gevangenisstraf. Aangezien verdachte al eens eerder met de rechtbank in aanraking is geweest ver oordeelde de Politierechter hem toty twee maanden gevangenisstraf. Diefstal van petroleum e* een vat slaolie. De chauffeurs W. L. Z. en P. J. S. beiden uitLeidschendam, hadden zich te verantwoorden wegens diefstal, te zamen en in vereeniging, van een vat slaolie, tex- Alstublieft, Vadef. Lees hem niet hardop, smeekte ze. Heb je zelf een advocaat?, vroeg Fa- therShannon aan zijn vriend, terwyl Gra ham in den brief verdiept was. Nog niet. Is dat wel verstandig? 't Heeft nog den tijd. Ik ben van plan alles te bekennen wat ze me ten laste leg gen en meer dan ze kunnen bewijzen, zei de kapitein onbezorgd. Hij was blijkbaar heelemaal niet ongerust over zijn eigen toestand. Graham was klaar met den brief. Of schoon de inhoud een pijnlijke verassing voor hem was, verried zijn houding niet de minste emotie; alleen keek hij naar zyn dochter met een nog teederder blik dan te voren. Ik moet met Aline alleen praten, zei hij rustig. Ga mee, kind. Vader en dochter maakten aanstalten om de kamer te verlaten. Maar Holbrook hield ze tegen. Een oogenblik, verzocht hij. Denk er om, mijnheer Graham dat u verant woordelijk bent voor mijn bewaking. Fa ther Shannon en ik zullen mijn oppasser wel even gaan zoeken. Holbrook opende de deur en keek In de hall. - Ben je daar, Donnell?, riep hij. Jawel, meneer! Hij is er, deelde Holbrook aan Gra ham mee. Hij wenkte Father Shannon en terwijl ze zich beiden in de hall terug trokken om Aline en haar vader ongestoord te laten praten, zei de kapitein tegen den politie-agent: Houd me goed in de gaten, Donnel. I Daar word je voor betaald! wijl Z. bovendien nog petroleum had weg genomen. Zekere B. had, volgens de ver dachten, toestemming gegeven om wat ben zine mee te nemen. „En toen hebben jullie tevens maar pe troleum en een vat slaolie meegenomen," meende de Officier en eischte tegen elk der verdachten een maand gevangenisstraf. Aangezien beide verdachten gunstig be kend staan wilde de Politierechter hun nog wel een kans geven waardoor de uitspraak werd tegen Z. een geldboete van 2.50 suibs. 5 dagen en tegen S. een geldboete van 5 subs. 5 dagen en bovendien elk tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met een jaar proeftijd. Vader hield brief van zijn zoon achter. De zoon Jan van den scheepsbouwer A. H. te Leidschendam had van den burgemeester dier gemeente een brief ge kregen, dat hij dienst moest doen bij den luchtbeschermingsdienst. De vader had de zen brief ontvangen maar hem opzettelijk niet aan zijn zoon overhandigd, waardoor deze zijn dienst bij de luchtbescherming niet had kunnen waarnemen. Het achterhouden van den brief door den vader was te wijten aan een kleine wrok, die papa vermeende te hebben tegen „de steun" te Leidschendam, vanwege een onrechtvaardige behandeling, 'zeven jaar geleden, aan papa begaan. De Politierechter gaf papa eerst een re primande en wees hem er op, dat hij geen brieven van zijn zoon achter mocht hou den, waarna de officier als zijn meening te kennen gaf, dat hetgeen de vader ge daan had, hoogst ernstig is te noemen. Hij is in elk opzicht in gebreke gebleven en het is zijn schuld, dat zijn zoon niet op de hem aangewezen post verschenen is. De Officier eischtè dan ook een geld boete van 20 subs. 20 dagen. Het vonnis werd een geldboete van 10 subs. 10 dagen. Rumoer om een vischfuik. W. v. d. V. te A 1 p e n a. d. R ij n zou een vischfuik hebben weggenomen. Hy ont kende dit ten stelligste, want volgens hem had hij niets anders gedaan, dan de visch fuik met zijn zeis los te slaan, omdat hét instrument stond in vischwater dat toebe hoorde aan dengene voor wien verdachte aan het maaien was. De officier was de meening toegedaan, dat al dergelijk vischtuig aan de eerlijk heid van het publiek is toevertrouwd waarbij trouwens alle visschers belang hebben. De eisch werd een gevangenisstraf voor den tijd van een maand. Verda'chte bleef ontkennen de vischfuik gestolen te hebben, reden voor den Poli tierechter om de zaak veertien dagen aan te houden om alsnog als getuige te hooren de persoon van wie het vischwater zou zijn. Op speelkast laten spelen. De caféhouder J. J. H. te Boskoop had H. K. uit die gemeente op een z.g. speelkast laten- spelen, waarvan de winst kans louter toeval is, waardoor hij zich schuldig gemaakt had aan gelegenheid ge ven tot hazardspel. Verdachte erkende het feit waarna- de officier een geldboete eischte van 10 subs. 10 dagen met verbeurdverklaring van het in beslag genomen instrument. Verdachte wees er op, dat de speelkast zijn eigendom is en dat hij er nog 60 op moet afbetalen. De Politierechter wilde daar rekening mee houden voor zoover het de geldboete aangaat, zoodat het vonnis werd een boete van 2.50 subs. 5 dagen maar met vernie- ging van de speelkast. Wederspannig tegen de politie. Een hoofdagent en een agent van poli tie vonden het noodig om den magazijn bediende P. A. K. te Leiden te arres teeren, aangezien zij geconstateerd had Zoodra Aline en haar vader alleen wa ren, keerde Graham zich met een bedroefd gezicht naar het meisje: Wanneer is dat gebeurd, Aline?, vroeg hij, den brief in de hand. Ze zonk achterover in een stoel, buiten zichzelf van verdriet en schaamte, en ze leunde met haar gezicht op hhar arm. Toen ik op school was in Georgetown de laatste Paaschvacantie dat ik er was, antwoordde zé met gebroken stem. Wie wist er iets van? Alleen Hattie. Gordon Graham bleef een oogenblik zwygen, in gédachten verzonden. Eindelijk vroeg hij: Hoe ben je er in 'shemels naam toe gekomen om zoo iets te doen? En met horten en stooten deed Aline hem het verhaal van haar romantische, jonge onbezonnenheid §n hoe ze zich aldus aan den man, die haar vader niet goed genoeg voor haar vond, verbonden wilde weten. Waar was ik in dien tijd?, vroeg hij verder. In Virginia. Grootvader was ziek. U was hem gaan bezoeken. Na weer een poosje zwijgen zette Gra ham zijn verhoor voort. Waar is Woolworth nu? ïk weet het niet. We trouwden di rect voor hij op reis ging. Ik heb nooit mesr een levensteeken van hem gehad. Mis schien is hij gestorven; de hemel mag we ten waar hij gebleven is. Hij keek haar aan met omfloerste oogen, die niets zagen. Zijn kleine meisje; Aline! Een schokkende geschiedenis had zich in haar leven afgespeeld de oorzaak van alle ellende van nu en hn had er niets van geweten! Was hij als vader niet te kort geschoten?, vroeg hij zich schuldbe den, dat K. iemand een klap in het gezicht had gegeven. Het was een politiek relletje geweest Eerst was verdachte gewillig meegegaan, maar plotseling wa^ hij begonnen met zich te verzetten. Verdachte voerde aan, dat hij kwaad was geworden, ómdat het pu bliek begon te joelen én begon te roe pen van „landverraders" en andere din gen. Hij had de agenten opmerkzaam ge maakt op deze gezegden maar deze konden verdachte niet loslaten. De hoofdagent zeide op een vraag van verdachte, dat hij' absoluut niets gehoord had van een beleediging van het hoofd van het Duitsche Rijk, en dat het publiek ook niet eerder iets gezegd had dan toen ver dachte reeds gearresteerd was. Wel had de agent gezien, dat verdachte het publiek te voren lastig had gevallen. De Officier zeide, dat dergelijke dingen niet toegestaan mogen worden en eischte tegen verdachte een maand gevangenis straf. Rekening houdende met het feit, dat verdachte al eens eerder voorwaardelijk veroordeel^ is geweest. Het vonnis werd een geldboete van 10 subs. 10 dagen en een voorwaardelijke ge vangenisstraf voor den tijd van twee maan den met twee jaar proeftijd. Na het feestje. De loswerkman C. B. te Nieuwer- brug was des avonds van een familie feestje thuis gekomen en had toen ruzie met een veldwachter gekregen. Bij deze ge legenheid had hij den veldwachter een se rie onwellevende woorden naar het hoofd geslingerd hetgeen hy erkende. Dat kwam hem te staan op een geldboete van 10, subs. 10 dagen. KANTONGERECHT TE HAARLEM Overtreding der Motor- en Rijwielreglementen. Hedenmorgen stond voor den kantonrech ter te Haarlem terecht de 30-jarige mej. J. M. K hvrs. van G. G. V. uit H i 11 e g o m, terzake dat zy op 4 November j.i. toen zy met haar rijwiel van rechts naar links te Hillegom de Weeresteinstraat overstak haar linkerhand niet had uitgestoken, om het haar tegemoet en achterop komend verkeer hierop merkzaam te maken. De ambtenaar van het O. M. herinnerde in zyn requisi toir aan de mededeeling in de pers van j.l. Zaterdag, dat tegen overtreders van ver keersdelicten streng moet worden opgetre den. Spreker eischte tegen verdachte een geldboete van f 6 subsidair 3 dagen hechte nis. De kantonrechter halveerde de boete. I nverband met bovenstaande deelde de amtbenaar rog mede, dat hedenmorgen 200 verbalen bij hem zijn binnengekomen we gens verkeersovertredingen. ...MUHIEKINiTPUMENTEN TE KOOP wust af. Hij vreesde, dat hy zyn plicht niet had gedaan. Aline liep wankelend op haar vader toe en' boog het hoofd op zyn schouder. Wees niet hard tegen me, vader, snik te ze. Ik voel me zoo beschaamd, dat ik u al die jaren bedrogen heb. Hard tegen jóu? Arm, moederloos kind! Hy sloeg zyn armen om haar heen. Hoe kwam Flagg hieraan?, vroeg hy, wyzend op den brief dien hy nog steeds in zyn hand had. Ik weet het niet. Tom moet hem ver loren hebben. Kun je je voorstellen, vroeg haar va der, dat Woolworth in leven is en toch nooit meer iets van zich heeft laten hoo ren? Neen. Daar was hy de jongen niet naar. Dan moeten we daar zoo spoedig mo- gelyk een onderzoek naar laten instellen. Misschien zou dan blyken dat je toch vrij bent, zei haar vader veelbeteekenend. Maar dat is op dit ooigenblik niet het eerst noodige. We moeten ons vóór alles door deze moeilykheden heenslaan. Wees dap per! Gedraag je als een vrouw! Ik zal het probeeren. Ik zal er mijn best voor doen, vadertje, beloofde ze snik kend. En met een krachtige poging om zich te beheerschen, wischte ze haar tranen weg. Stil, waarschuwde Graham, die iemand aan de deur hoorde. Dempster en Mclntyre waren van hun onderzoekingstocht teruggekeerd. (Wordt vervolgd) KETTINGHANDELAARS IN ZEEP, SLA OLIE EN GECONDENSEERDE MELK. De afdeeling Handelsrecherche van het hoofdbureau van politie te Amsterdam is er Zaterdagavond in' geslaagd tot twee maal toe" een kettinghandel op het spoor te komen. Het eerste geval betrof den han

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7