DINSDAG 19 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. fl FINANCIËN EN ECONOMIC HET DEENSCHE WERKVERSCHAFFINGSPROGRAMMA. Krachtdadige bestrijding der werkloosheid. Europapress meldt uit Kopénhagen: Op 12 Juni j.L benoemde de Deensche regeering een uit 8 ministers bestaande werkverschaffingscommissie, die onder voorzitterschap van den minister-presi dent belast werd met de uitwerking van de voorstellen ter bestrijding van de werk loosheid. By het onderzoek inzake de mogelijkhe den van werkverschaffing schonk de com missie haar aandacht vooral aan de verhoo ging der productiemiddelen in den Deen- schen landbouw en veeteelt, waardoor «iet alleen de voedselvoorziening van het land verbeterd zou worden, maar ook de op richting van nieuwe industrien mogelijk zou zijn en men hierdoor onafhankelijker van het buitenland zou zijn. De Deensche Rijksdag begon op 10 October j.L de behan deling van een door de werkverschaffings commissie ontworpen, en 36 voorstellen be vattende wettencomplex, voor de uitvoe ring waarvan ten behoeve van den land bouw en veeteelt een bedrag noodig is van 72 millioen kronen. De na korte over weging unaniem goedgekeurde wetsont werpen behelzen indijking, ontginningen en andere werken voor het verkrijgen van nieuw land, voor welk doel de schatkist 2/3 van de kosten zal dragen. Bovendien wordt de reeds bestaande wet op de grond verbetering aangevuld door de oprichting van een staatsfonds van 30 millioen kro nen voor het uitvoeren van ontginningen en draineeringswerken, waarvoor leenin gen tot een bedrag van 5000 kronen onder gunistige voorwaarden worden verstrekt. Voor de bebossching van heidevelden in Jutland en ontgining van moerasïand werd 16.5 millioen kronen voor den bouw van veevoedersilo's een aanzienlijk bedrag toe gestaan. Ten slotte werd het voorstel om de subsidie van den staat bij den bouw vein landarbeiderswoningen van 4 millioen kronen op 8 millioen kronen te brengen, goedgekeurd. Als tweede punt van het werkverschaf fingsprogramma machtigde de Rijksdag den minister van Binnenlandsche Zaken tot verdeeling over te gaan van 30 millioey kronen voor het uitvoefen van bouwwer ken in de steden en 15 millioen kronen voor bouwwerken op het platteland. Met inbegrip van 8 millioen kronen als subsidie voor landarbeiderswoningen, bedragen de door den staat verleende gelden om de bouwvakken nieuw leven in te blazen in totaal 53 millioen kronen. Voor het uitvoe ren van openbare werken zullen, werkloo- zen worden gebruikt, die reeds lang zonder werk waren, wegen zullen worden aan gelegd en havens worden uitgebreid en verbeterd. Behalve deze maatregelen zul len door den minister van Sociale Zaken werkkampen voor jeugdige werkloozen op gericht. Hierbij wordt voorloopt nog niet over wogen, over te gaan tot het instellen van een algemeene arbeidsdienst, maar wel een verplichte arbeidsdienst van 6 maanden voor jeugdige werkloozen zal in het lever, worden geroepen. Deze wetten kunnen wel beschouwd worden als een voorportaal tot een alge- meenen arbeidsdientt. Als laatste maatre gel wordt overwogen wandelwegen in de omgeving van de hoofdstad aan te leggen, waarmede een bedrag van 3 millioen kro nen gemoeid zal zyn. De goedkeuring van deze wetsontwerpen wordt dezer dagen verwacht en men zal dan onverwijld met de uitvoering er van beginnen. Land- en Tuinbouw DÜITSCHE INVOERRECHTEN OP TUINBOUWPRODUCTEN. Volgens mededeeling van de Gr. en Fr. Centrale zijn, nadat op sommige groetén de invoerrechten naar Duitschiand waren afgeschaft of verlaagd, op nog meer pro ducten de invoerrechten verminderd. Schorseneeren, Sla en Koolrabi kunnen zonder invoerrechten worden ingevoerd. Verlaagd zijn de volgende invoerrechten: op spruiten van A.M. 7 op R.M. 3.50, op Kroten van R.M. 6 op R.M. 2.50, op Selde rie van R.M. 4, op R.M. 1.50, op peen van R.M. 5 op R.M. 1.op Rapen van R.M. 6 op R.M. 0.75, op pootaardappelen van R.M. 4 op R.M. 0.10. Ook zijn verlaagd de invoerrechten op alle soorten koolzaad, op peen- en uiënzaad, spinaziezaad en Mei- rapenzaad. OMGEVING ^-oS> >5* OP DE BOLLENBEURS. Er waren Hyacinthen! De firma Gebr. Eggink uit Voorschoten had op een der tafeltjes in de beurszaal een kist met E. R. Rosalie staan; een zacht rose Hyacinth met fynen nagel. Eerst op 2-11 1.1. waren deze gewoon geprepareerde bollen in de kas gehaald. Een der bij zalen van het Concertgebouw leek wel een bruidspaar te moeten ont vangen. Op vlugge wijze had hier de fa. v. Amerongen uit Woerden een prachtige collectie Chrysanthemum opgesteld in zeer uiteenloopende kleur en grootte. Veel belangstelling trok deze inzending niet, daarvoor ligt het artikel te ver bui ten ons vale, maar het is eiken beursbezoe ker aan te raden even kennis van de bloe men te gaan nemen. De commissie kende aan de collectie een gouden medaille toe. In de zaal was eenigen handel in Gla diolen; in Tulpen enz. voor directe leve ring is de handel vrijwel afgeloopen. De motie van de afd. Sassenheim der Alg. Vereeniging, verzoekende pogingen in het werk te stellen om de 24 pet. aftrek voor het surplusfonds op te heffen, werd hier en daar besproken. Een ieder is er vanzelfsprekend voor, maar de kans van slagen wordt verschillend beoordeeld; wel kan men er van overtuigd zijn, dat het bestuur zulk een voorstel niet gedaan zou hebben, indien het niet op goede gronden meende, dat het kans van slagen had. Dat geen adhaesie is verzocht aan den L.T.B. en wel aan het H.B.G. is waar schijnlijk een abuis, hetwelk nog hersteld kan worden. TOESLAGFONDS VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF Het bestuur van het Toeslagfonds voor het Bloembollenbedryf heeft bepaald, dat de eerste uitkeeringen van het contractjaar 1940-1941 als volgt zullen plaats vinden: Maandag 2 December a.s.: te Lisse des morgens van 912 uur, in den R.K. Volks bond; Hillegom des morgens van 912 uur, in den R.K. Volksbond; Sassenheim des morgens van 9.3011.30 uur in het ge bouw van de K.S.A.; Oegstgeest des namid dags van 23 uur in het St. Willibrordus- gebouw; Warmond des namiddags van 1.30 2.30 ur, bij H. J. Weijers, Dorpstraat 214B. Dinsdag 3 December te Noordwykerhopt, des morgens van 910 uur, bij H. v. d. Voet, le Oude Schulpweg 1; Noordwyk, des morgens van 10.3012 uur in café Flo ra, Kerkstraat; Voorhout, des namiddags van 23 uur in café Boerhaave, Hoofd straat. Rechthebbenden dienen tijdig een ver klaring van hun werkgever(s) te vragen, waaruit kan blijken, hoelang zij in het con tractjaar 1940-1941 werkzaam waren. In verband met de verduistering zijn de uitbe talingstijden overdag gesteld. Indien recht hebbenden hierdoor niet persoonlijk kun nen komen kan de toeslag ook door een der huisgenooten worden ontvangen. Het trouw boekje moet zooals gewoonlijk getoond worden. De eerste uitbetaling van het contract] aar 1940-1941 zal bedragen: voor vaste arbei ders 9 per rechthebbend kind; voor losse arbeiders 0.75 per maand dienst bij aan gesloten werkgevers en per kind. HILLEGOM ROUWMOEDIGE INBREKER Juweelen, goud en zilver teruggevonden Voor ongeveer 14 dagen werd ingebro ken bij de wed. van A. aan de Vosselaan alhier. Gouden, zilveren en diamanten voorwerpen werden ontruimd, alsmede wat geld. Dezer dagen vond men in de schuur de ontvreemde, met briljanten bezette broche, die bij de inbraak verdwenen was. Geleidelijk kwam ook het overige voor den dag, alsmede het geld op 5 na. Tevens werd een briefje van den dader gevonden, waarin deze mededeelde, uit armoede te hebben gehandeld en waarin verzocht werd, de politie buiten de zaak te houden. De po litie was echter voldoende op de hoogte, zoodat straf zal volgen, al zal zeker clemen tie worden betracht. Aanbesteding. Gisteren werd ten raad- huize door B. en W. aanbesteed: een uit breiding van het Pompstation der drinkwa terleiding alhier, met bijkomende werken. Inschrijvers 11. De uitslag was als volgt: B. Imthorn en Zn. 4584; Fa. Veenman Vink 4695; C. v. d. Wilden 4852; Daudey en Co., Lisse 4985; NymanRusman 5100; Meeuwissen, Sassenheim 5100; Ebbing, Haarlem f 5732; Aann.bedrijf Koeken, Tilburg 6156; J. Tervoort, Hil versum 6198: Witterbrood, Beemster 6250; J. J. de Korte en Walenkamp, Haar lem 6983. Waar geen plaatsnamen zijn vermeld wo nen de inschrijvers ter plaatse. De gun ning werd aangehouden. Postpersoneel. De afdeeling Hillegom en Omstreken van den Ned. R.K. Bond van P.T.T.-personeel „SL Petrus'', hield vorige week een ledenvergadering in hotel „Flo ra". De opkomst was groot. Er stond slechts één punt op de agenda, nl. afscheid van den penningmeester, den heer H. J. van Bemmel. Voorzitter J. Heemskerk, deelde in zijn openingswoord mede, dat de heer van Bem mel gedurende 24 jaar postalen arbeid te Hillegom heeft verricht en deze thans gaat voortzetten te Delft. Vanaf het bestaan van de afdeeling is de heer van Bemmel lid van het bestuur geweest en de laatste 16 jaar heeft hij de functie van penningmeester tot aller tevredenheid vervuld. Hierna ging de voorzitter over tot het spreken van woorden van waardeering, dank en afscheid om tenslotte, namens de afdeeling, den scheidenden "penningmeester een stoffelijk blijk van waardeering, be staande uit een zilveren vierkleuren-pot lood te overhandigen. Hierna werd nog het woord gevoerd door den secretaris, den heer van Lierop, die woorden van dank sprak voor de prettige samenwerking gedurende 21 jaar. Van den heer Beijersbergen, die door dienst verhinderd was, was een schrijven binnengekomen hetwelk door den secreta ris werd voorgelezen en waarin waardee- rende woorden aan het adres van den pen ningmeester werden geuit. Hierna werd gesproken door den heer van Bemmel, die dank bracht voor de har telijke samenwerking in 't algemeen en ter uitvoering van zijn functie verleende assis tentie door de heeren Heemskerk, Polle, Stafleu en Vrij ling. Na nog de beste wenschen voor de afdee ling te hebben uitgesproken, werd dit offi- cieele gedeelte met een hartelijken hand druk besloten. SASSENHEIM De nieuwe provinciale weg. Zag het er eerst naar uit, dat de verbinding van den Provincialen weg met den Rijksweg voorloopig niet tot stand zou komen, ge lukkig is dit niet het geval. Maandag 2 December a.s. zal de aanbe steding van het laatste gedeelte plaats hebben. VOORHOUT Pluimvee en Konijnenveiling. Aan het begin van 't winterveiling-seizoen,2 hadden we dezer dagen een onderhoud met het bestuur der Kleinveevereen. D. V. V. al hier,- betreffende den huidigen gang van zaken van hun onderafdeeling, de veiling van pluimvee en konijnen. Het is zeer opmerkelijk, dat nu reeds, in het begin van het veilingsseizoen, hoogere prijzen voor slachtvee worden besteed, dan in de vorige jaren omstreeks Kerstmis. Wat de aanvoer betreft, boven verwachting worden ook reeds vele mooie en soms» zware „bouten" aangevoerd. Doordat deze veiling in vorige winters successen kon boe ken over de prijzen zoomede den aanvoer, belooft het in het komende seizoen wel tot een topprestatie te komen. Van heinde en ✓er ziet men ook de koopers zoowel als de aanvoerders naar deze veiling komen. De prijzen, welke de laatste weken worden besteed, varieerden voor slachtkonijnen van ƒ1.tot 4.25 en voor slachtkippen tot 0.80. Voor hen die nog een klein konijntje wenschen aan te schaffen is ook thans nog een ruime keuze. Voor deze jonge diertjes worden hooge prijzen besteed. Donderdags worden deze veilingen ge houden in één der schuren van café „De Bonte Koe", des avonds om zeven uur. WARMOND J. H. KRUSEMAN. f In den ouderdom van 74 jaar is na een kortstondige ziekte overleden de heer J. H. Kruseman, in leven ontvanger dezer gemeente. Met hem is een van die personen heen gegaan, die in de samenleving een eerste plaats innemen. Wars van elk uiterlijk vertoon was hij steeds bereid een ieder de helpende hand toe te steken en voor hem gold zeer zeker het spreekwoord en dan in zijn vollen omvang: „Laat Uw rechterhand niet zien wat Uw linker doet." Hij was een man van onkreukbare eerlijkheid en recht schapenheid. De heer Kruseman is tal van jaren lid van den Raad geweest. Eerst als inspecteur der Coop. Voor schotbank voor Land- en Tuinbouw werd hij later, toen ook in deze gemeente een dergelijke instelling werd opgericht kas sier dezer bank, welke functie hij jaren lang heeft vervuld. Toen deze Bank een nieuw gebouw betrok, achtte de heer Kru seman den tijd gekomen om zijn functie aan een jongere kracht over te doen. De heer Kruseman zal bij velen in dankbare herinnering blijven. De teraardbe^telling zal plaats vinden a.s. Donderdagmiddag op de Ned. Herv. be graafplaats alhier, en velen zullen onge twijfeld daar stille getuigenis afleggen van de genegenheid, die hem werd toegedragen. „Matthias". De eerste winteruitvoe- ring van dit seizoen van de R. K. Muziek-, Tooneel- en Zangvereeniging „St. Matthias" is een groot succes geworden en tot ons genoegen hebben wij kunnen constateeren dat de geest onder leden en donateurs uit stekend is hetgeen de beste verwachtingen geeft vo'or de toekomst. Het was ruim 7 uur toen de voorzitter dezen avond opende" met een woord van welkom tot de vele aan wezigen, waarbij hij speciaal welkom heet te de Pastoor en het eere-lid den heer J. van Moorsel benevens den oud-secretaris der vereeniging Mr. J. Walenkamp. Spre ker bracht dank aan de autoriteiten van wien allen steun om dezen avond te kun nen organiseeren was ondervonden. Spre ker spoorde, een ieder aan Matthias te blij ven steunen opdat zy kan blijven werken voor den bloei van het cultureele leven in Warmond. Hierna was het woord aan de afdeeling tooneel dat dezen avond voor het voetlicht trad met het vroolyke spel in drie bedrijven: „Het spook van de Vrijburcht" van Mar. Jansen en G. Nielen. Dank zij de rolvastheid was dit stuk een groot succes en de vele aanwezigen hebben naar harte lust genoten. Namen willen wij niet noe men want een ieder zonder uitzondering heeft medegewerkt om dit succes te berei ken. Een woord van hulde komt toe aan den heer Joh. Sikking, regisseur, die zich wederom van zijn beste zijde heeft doen kennen. Het muzikale gedeelte werd op geluisterd door den heer Martien Hekker oud-werkend lid der vereeniging, die over uitstekende muzikale capaciteiten beschikt. Tijdens de pauze werd een verloting gehou den ten bate van de kas die eveneens een succes gewerden is. Matthias kan op een GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Gistermorgen vergaderde de Raad der gemeente Zoeterwo'ude. De heer H. J. v. d. Krogt was met kennisgeving verhinderd. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen', terwijl een be zwaarschrift van den heer K. F. Fontijn tegen het dempen van de Steenen Brug bij de hoek Miening en een verzoekschrift van H. W. A. Agterberg tot herstelling van een hek en schoeiing aan het pad nabij zijn woning aE^ het voetpad, leidende van de Weipoort naar het Gelderswoude bij de Zwarte Kwakel, verwezen worden naar B. en W. tot het geven van een prae-advies. Aan de vereenigingen „Het Groene Kruis" te Leiderdorp en „Het Wil Gele Kruis" Hooge Rijndijk worden op inge diend verzoek resp. 22.40 ep 36.40 sub sidie toegekend zijnde 35 ets. per lid woon achtig in deze gemeente. De afschrijvingspercentages op het wa terleidingbedrijf voor 1940 worden weder op het minimum zijnde 2 pet. voor gebou wen. 3 pet. op buisleidingen, 5 pet. op bin nenleidingen en 8 pet. op watermeters vast gesteld. Besloten wordt het bedrag der vergoe dingen aan de besturen van de bijzondere schoolbesturen over 1939 vast te stellen: Het maximum bedrag per leerling was vastgesteld op 14.59. De R.K. Jongens school Schenkelweg,-"215 leerlingen, maxi mum 3136.85, vergoeding voor in aan merking komende kostei? 2276.80; R.K. Meisjesschool Zuidbuurt 185 1/3 leerlingen 2704.01 en 2331.29; R.K. Jongens en Meisjesschool Hcoge Rijndijk 156 2/3 leer lingen resp. 2285.77 en f 1830.68. De gemeentebegrootmg voor 1940 wordt in verband met de distributie-uitgaven verhoogd met f 735.onder toezegging, dat een nadere wijziging te dien opzichte te verwachten is. B. en W. stellen voor de straatbelasting- verordening gelijk deze bestaat te behou den met een wijziging in verband met de thans geldende invorderingsbepalingen. Ook wordt uit administratief oogpunt voor gesteld een wijziging aan te brengen om trent de vrijstelling van panden, die niet gebruikt zyn. Om hiervoor in aanmerking te komen moet nu in eenig belastingjaar het pand 12 maanden ongebruikt zijn. Reclames van formeelen aard kunnen in den vervolge door den gemeentesecretaris afgewikkeld worden. De heer Meijdam vindt de nieuwe bepa ling voor vrijstelling onbillijk en ook niet gelijkluidend aan de grondbelasting. Het kan nu voorkomen, dat een pand 23 maan den geen opbrengst heeft of ongebruikt is, terwijl de vrijstelling niet verkregen wordt. Spr. stelt voor art,. 9 ongewijzigd te laten. De voorzitter zegt, dat zulks maar zelden voorkomt en wijst op de moeilijkheid in den ouden vorm voor de administratie. De heer A. C. Paardekooper wenscht om administratieve moeilijkheden geen on rechtvaardigheden te scheppen. Het voor stel van den heer Meijdam wordt gesteund door de heeren Paardekooper en de Groot. Het voorstel van B. en W. wordt in stem ming ge-bracht en verworpen met -3 stem men voor, die van den heer Jac. v. Leeu wen en de beide wethouders. In verband met de ongunstige materiaal positie, met name hout en staal, wordt de Bouwverordening aangevuld met een ar tikel, waarbij de bepalingen van de ver ordeningen niet geldend zijn, indien niet kan worden voldaan aan de richtlijnen voor den Wederopbouw. Alsdan gelden de nadere eischen van B. en W. De Vlietweg zal verbreed worden. B. en W. stellen voor de Vlietweg te verbreeden op 4.00 M., waarna deze open gesteld kan worden voor het autoverkeer. Het werk is door de Heide-Mij. begroot op 1800.— en zal in werkverschaffing uit gevoerd worden (loon f 1200. De heer A. C. Paardekooper vraagt of voor deze verbreeding particuliere eigen dommen noodig zijn en of de medewerking van deze eigenaren is verkregen. De voorzitter zegt, dat voor de verbree ding geen onteigeningen noodig zijn. De heer Tijssen acht 4.00 M. onvoldoen de als er geen uithaalplaatsen komen. De voorzitter meent, dat in het geval de eischen nog hooger gesteld worden het maar beter is niet aan het werk te begin nen. Door het telkens afvoeren van de be- grooting door G. S. is de mogelijkheid om gebruik makend van het Werkfonds voor dé lage rente klaar te komen ontgaan, buitengewoon geslaagden avond terugzien en met belangstelling zien wij het verdere programma voor dezen winter tegemoet. Personalia. Voor het kruideniers-vak diploma slaagde de heer M. F. van Steyn. ZOETERMEER VoetbaL Zondagmiddag speelde DSO II tegen UVS IV. In deze wedstrijd waren beide partijen volkamen aan elkaar gewaagd, hoewel DSO in de eerste helft steeds in de meerderheid was. Nadat Roo- zenboom aan DSO de leiding had gegeven was het Elleswijk die er 20 van maakte. Met deze stand kwam de rust. Na de rust kwamen de gasten steeds meer in de meerderheid en scoorden een verdient tegenpunt 2—1. Even hierna maakte UVS gelijk 22. Wel kwam DSO nog even in den aanval, maar het juiste schot ontbrak. Aan den anderen kant hield keeper Smit enkele harde schoten uit zijn doel, maar kon toch niet voorkomen dat de gasten even voor het einde de stand nog op 23 brachten. Brinkers speelde Zaterdagmiddag tegen JAC I De rust ging in met 1—2 en na rust maakte van Es de gelijkmaker, zoodat men eindigde met 22. zoodat het steeds moeilijker wordt de post in de begrooting te brengen. De heer de Graaf acht uitw-ijken bij boerenwoningen mogelijk. De heer Paardekooper acht het mogelijk, dat zonder hooge kosten de uithaalplaatsen gemaakt worden. De heer Wen<jl juicht het plan toe, de bruggen zyn ook wel smal, maar G. S. hebben daartegen geen bezwaar gemaakt, dus de auto's kunnen rijden. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangeno men. Zonder hoofdelijke stemming wordt de verordening vastgesteld betreffende 'het bewaren en ter beschikking stellen van afvallen van levensmiddelen en het be schikbaar stellen van dierlijke afvallen en cadavers. Storting van huis- en straatvuïl. B. en W. stellen voor het huis en straat- vuil te storten tusschen het eilandje lig gende in de Noord-A en de polderkade vanaf de Haas wijk woning tot de boerderij van den heer. C. Berg. Voordat in het wa ter gestort mag worden, moet aan beide einden van het overige boezemwater wor den afgescheiden door een schoeiing of af damming. De kosten hiervan worden be groot op 350. De heeren C. Berg en Adr. van Leeuwen geven toestemming tot het storten van vuil op hunne eigendommen, gelegen langs de boezemkeering langs de Npord-A over een breedte van 6.00 M. in aanvaijg ter wijl daarmede kan worden doorgegaan tot dat een compacte massa wordt verkregen ter hoogte van genoemde waterkeering en een kruinbreedte van 4.00 M. De gemeente moet over de geheele leng te en ter breedte van 4.00 M. een verhar ding aanbrengen met koolasch waardoor een 'behoorlijke rijweg wordt verkregen terwyl zij zich verplicht deze gedurende 15 jaar op behoorlijke staat van onder houd te houden. Voorts moet de gemeente tot afscheiding van hét land een scheering plaatsen. De heer A. C. Paardekooper vraagt, of B. en W. de andere mogelijkheden onder zocht hebben waarop de voorz. antwoordt, dat deze door de plassenverordening afge wezen zijn. Ook meent de heer Paardekoo per, dat het op hoogte houden van den weg veel geld zal kosten. De voorzitter ont kent zulks; hoe meer de® weg zakt des te meer vuil .kan er gestort worden. Nadat de voorzitter verzekerd heeft, dat ook per auto gestort kan worden, wordt het voorstel aangenomen. Bouwen van een veldwachters woning. Alvorens over te gaan tot de behande ling van het voorstel van B. en W. tot het bouwen van een veldwachterswoning op het Dorp, benevens een brandweergara ge en lijkenhuis gaat de Raad in geheime zitting. Na heropening volgt het voorstel van B. en W.: aan den heer A. H. J. Paarde kooper, technisch student alhier, op te dragen het ontwerpen van een veldwach terswoning, benevens brandweergarage en lijkenhuis, op het z.g. kampje nabij het Dorp. De heer A. C. Paardekooper vreest, dat de eertijds genoemde begrooting belang rijk hooger zal zijn; de materialen zijn weder duurder geworden. De voorzitter geeft toe, dat het maken van een begrooting thans zeer moeilijk is, de plannen passeeren echter" nog vele in stanties, zoodat de Raad nog nader kan beslissen. Met het oog op de vernieuwing van het lykenhuis, dat door de Provincie onteigend is, moeten de plannen voortgang hebben. De heer Paardekooper zegt op het stand punt te staan, dat de Raad niet, kost wat kost tot bouwen over moet gaan en dat er dus by een verdere behandeling niet gesproken moet worden van een te leurstelling als de plannen niet kunnen doorgaan. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. De voorzitter zegt den Raad toe het plan ook aan „Stad en Land schap" te zullen overleggen. De voorzitter deelt mede, dat de Witte Brug in het Gelderswoude voor 4450. d.i. 354.boven de begrooting opgedra gen is aan de laagste inschrijvers van Ben- nekom en Rodewij k. Door waarneming van het dag. toezicht door den gemeente opzichter, zal de overschrijding tot een minimum teruggebracht worden. Voorts wordt medegedeeld, dat op 31 October de sirene gereed gekomen is. De alarmeering heeft plaats na bominslag en heeft ten doel het personeel van de luchtbescher mingsdienst te verzamelen op de voor hen aangevenen posten. Het alarm is verder voor de bevolking het sein, dat zij de straat moet verlaten. De alarmeering geschiedt door middel van een* sirene en wel de aankondiging door het ten gehoore bren gen van een „janktoon" en de beëindiging door een „continu-toon" en wel in beide gevallen gedurende één minuut. De burgemeester heeft thans de beschik king over een kern van 4 man vast perso neel voor de luchtbescherming. Sollicita ties worden niet ingewacht, omdat hier voor de ondersteunden moeten worden aan gewezen. Het loon is 41 ct. per uur bij 50 urige werkweek. Ook wordt medegedeeld, dat B. en W. in den vervolge alle bouw plannen zullen overleggen aan het Insti tuut „Stad en Landschap"; de kosten voor het onderzoek wordt door den aanvrager betaald. Over 8 dagen zal de Raad weer bijeen komen voor de behandeling van de be grooting. Bij de rondvraag klaagt de heer Tijssen over het gevaar van het loslaten van prik keldraden langs het voetpad aan den H. Rijndijk, waardoor iemand in den avond reeds verward is geraakt. Hierna wordt de vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6