(Hitte Qtiaham nauw Qemettg.de ffiexicMen WELKE BONS RECHTZAKEN MAANDAG 18 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. fl Bultenlandsche berichten NOG 200 DOODEN ONDER PUIN TE BOEKAREST Bij de bergingswerkzaamheden in de puinhoopèn van den Carlton-wolkenkrab- ber te Boekarest zy'n in den nacht van Vrij dag op Zaterdag wederom een aantal doo- den gevonden, zoodat het totaal der hier om het leven gekomen menschen reeds hon derddertig beloopt. Men vermoedt, dat in de onderste lagen van den puinhoop, onder de brokstukken van lager gelegen verdiepingen, die men tot dusver nog niet heeft bereikt, nog on geveer 200 lijken liggen. De identificatie van deze slachtoffers, die vermoedelijk ver minkt zyn, zal ter plaatse geschieden. Koning Michael I heeft een bezoek ge bracht aan de stad Panciu, die bijzonder ge teisterd werd door de aardbeving en bijna volkomen verwoest werd. STORM EN NOODWEER IN ZUID-EUROPA Zaterdagavond heeft te Boulogne sur Mer, een hevige storm gewoed, die vooraf gegaan was door een korte aardbeving. Door het noodweer werd in alle deeler der stad groote schade aangericht. Op ver scheidene plaatsen werden de daken van de huizen gerukt, vensterruiten ingedrukt en rtiuren omver geworpen. Talrijke telegraaf- en telefoonleidingen werden vernield. Op een enkele plaats werden alleen al dertig groote boomen door den storm geveld. Door een wolkbreuk, die iets later begon, wer den groote oppervlakten weiland in de om geving van de stad overstroomd. Een aantal gezinnen is dakloos. De schade wordt tot nu toe op verscheidene millioen Fransche francs geraamd. Ook de geheele Noordkust van Spanje wordt door hevige regens en zware stor men geteisterd, waardoor de scheepvaart groote nadeelen ondervindt. De visscherij is reeds sedert acht dagen als gevolg van de ruwe zee totaal gestaakt. De telefoon- en telegraafverbindingen tusschen Vigo, Lissa bon en Madrid waren Zaterdag als gevolg van het noodweer urenlang gestoord. In dien de regen niet ophoudt, vreest men dat overstroomingen van catastrophalen om vang zullen ontstaan. Voor zoover de oogst nog niet is' binnengehaald, wordt hij als verloren beschouwd. Ook uit La Coruna wordt een hevige storm gemeld, die af en toe het karakter van een cycloon aannam. Groote gebieden in de omgeving van de stad zijn verwoest In La Coruna zelf werden talrijke daken door den storm meegesleurd, boomen uit den grond gerukt en licht- en telefoonlei dingen vernield. Talrijke personen liepen verwondingen op. In de haven stuwde de storm het water zoo hoog op, dat de lager gelegen deelen der stad overstroomden. De brandweer en de vrijwillige hulpdienst der Falanx zijn urenlang bezig geweest met het nemen van veiligheidsmaatregelen. WOLKBREUKEN IN BRAZILIë Zware wolkbreuken hebben groote over stroomingen veroorzaakt in de stad Mira- cema (Brizalië) en daar twintig huizen ver woest, waaronder het raadhuis. Voorts zijn groote voorraden levensmiddelen vernie tigd. Tot dusver heeft men verscheidene dooden en gewonden geteld. De lichtvoor ziening en het weg- en treinverkeer zyn onderbroken. VERGIFTIGING DOOR PADDEN STOELEN De „Petit Parisien" bericht uit Montar- gis, dat daar een uit vijf personen bestaand gezin na het gebruiken van paddenstoelen ernstig ziek is geworden. De drie kinde ren, in den leeftijd van 2, 4 en 6 jaar, zijn korten tijd daarna gestorven. De ouders zyn met ernstige vergiftigings verschijnselen naar het ziekenhuis overge bracht. FEUILLETON in het Naar het Amerikaanscn van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 33) Maar in 't vervolg niet meer, zei hij luchtig. Uw dochter volgt mijn raad. Misschien geen wijzen raad ik ben geen advocaat. Ze moet den beste hebben, die er is en ik ben hier gekomen om haar dat te zeggen. Die nacht in de gevangenis heeft mijn trage hersenen in beweging gezet. Het zou te ernstige gevolgen kunnen hebben als het meisje geen goeden raadsman kreeg. Onder het spreken ging hij op haar toe. Het gaf Aline een gevoel van veiligheid dat hij zoo dicht in haar nabijheid was. En hoewel ze weinig van hem afwist, had ze een vreemd en onverklaarbaar vertrouwen in zijn vermogen om haar te beschermen. Graham staarde den kapitein somber aan. De ernstige bedoeling van zijn op merking scheen nog niet tot hem door te dringen. Maar Father Shannon was het geheel met zijn besten vriend Larry eens. Natuurlijk! Natuurlijk! zei hij, ter wijl hy zich tot Graham wende. Toen keer de Graham zich angstig naar Aline. Op SPOORWEGONGELUK EISCHT TWEE DOODEN. Twee personen worden vermist. Vrijdagavond kwart over zeven is nabij het station Herkenbosch een spoorwegon geluk gebeurd. Twee personen werden ge dood, twee worden vermist. De gewonden zijn naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Het opruimingswerk is on middellijk begonnen. VOETGANGER DOOR AUTOBUS AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond omstreeks acht uur is op den rijksweg TegelenVenlo, een voet ganger, de 22-jarige H. Westheim uit Venlo, door een autobus van de N. E. D. A. M., welke een dienst onderhoud tus- schen Venlo en Roermond, aangereden. Het slachtoffer bekwam zoodanige ver wondingen, dat hij ter plaatse overleed. DOODELIJK ONGELUK BIJ GRINT BAGGEREN. Tegen vijf uur Zaterdagmorgen is te Lo- bith een ernstig ongeluk gebeurd bij het baggeren van grint voor de Grintzuiger Mij. „De Bijlandt". Twee arbeiders geraak ten te water. Eén van hen wist een ket ting te grijpen en zich te redden. De an dere, de 42-jarige zuigerbaas Van Seven- ter verdween in de diepte. Het slacntoffer laat een vrouw met twee kinderen achter. GOEDE VANGT DER HAAGSCHE POLITIE. Verscheidene inbraken opgehelderd. De Haagsche politie heeft in de laat ste dagen eenige- successen geboekt door het ophelderen van verscheidene inbra ken, welke kort geleden in den Haag wa ren gepleegd. In den nacht van 2 op 3 November werd ingebroken in het pakhuis van een levens- middelenbedrijf in de Ascubastraat, waar de dieven zich toegang verschaften door het verbreken van een hangslot aan de buitendeur. Hier was de buit vijf balen rijst van 100 kg. elk en zes kisten gecon denseerde melk, in totaal 280 blikjes, tot een waarde van 200. De verdenking viel op een aantal bloe- menkooplieden, die hun bedrijf uitoefen den in de buurt van het Valkenboschplein. Zy werkten weinig, doch maakten vrij groote verteringen, waarbij hun stamcafé was het café Bianco in de Cartesiusstraat. In den avond van 12 November werd in gebroken in het perceel aan het Caland- plein, waar gevestigd is de Netam (Neder- landsche tankapparaten- en machinefa briek). Ook hier verschaften de inbrekers zich toegang door het verbreken van een hangslot. Gestolen werden zeven complete autobanden, met binnenband en velg tot een waarde van 800. In den loop van den avond van 13 No vember deed de politie hierop een inval in bovengenoemd café, waar werden aan getroffen de 35-jarige schilder J. B. en de 22-jarige chauffeur, F. A. A. B. I. D. Tij dens dezen inval kwam nog binnen de 27-jarige koopman H. S., terwijl verder nog in zijn woning werd aangehouden de 35-jarige koopman P. B. De huiszoekingen leverden een goed re sultaat op. In de woning van D. werden zes autobanden gevonden, afkomstig van de inbraak. De zevende band was ver kocht aan een verhuisonderneming daar ter stede, waar deze dan ook later in be slag werd genomen. Ook de 6 gevonden banden waren reeds verkocht, doch nog niet afgehaald. De inbrekers hadden hier voor reeds 200 handgeld ontvangen. Voorts bleek, dat de blikken geconden- Iseerde melk waren verkocht aan een café houder, die geheel te goeder trouw was. Ook deze partij is in beslag genomen. De het ergste was hij nog niet voorbereid. Maar wat hadden die ernstige gezichten toch te beteekenen? Ben jij in deze zaak betrokken?, riep hij ontzet uit. Ja, en heel ernstig ook! antwoordde zij Zelfverdediging, meneer! Bedoelt u den moord?, stamelde Gordon Graham. Zijn gezicht was doods bleek. Laten ze het aan den anderen kant van de deur niet hooren, fluisterde het meisje. Vertel me alles, kreunde Graham. Vertel het me! Ja, vadertje, ik heb hem gedood, ik heb hem gedood! hijgde Oline in doods angst. Toen hy deze vreeselyke bekentenis hoorde, had Gordon Graham moeite zich staande te houden. Hij klemde zich aan de schrijftafel vast. Mijn God, stamelde hij met moeite. AlineMijn God! Er is hoegenaamd geen bewijs, ver zekerde Holbrook hem. Ik heb het ne gatief uit de camera kapot geslagen. Nie mand weet dat Aline in dat huis was. Ik heb hem gedood ik heb hem gedood! zei ze steeds maar weer. Ben jij in Flaggs huis geweest?, vroeg haar vader plotseling. Ja! Waarom! Hij belde mij op dat ik by hem moest komen. Waarom! 'Hij had van mij een ouden brief, waar niemand iets van mocht weten! ging ze dapper voort. Ik heb hem twee hon derd dollars en mo'edrs smaragden speld gegeven. Hy wilde nog meer hebben hij rijst was verkocht aan den 45-jarigen koopman W. L. F., die deze weer had ver kocht aan de directie van een restaurant daar ter stede. T. werd eveneens aange houden, verdacht van heeling. Het onderzoek bracht verder nog aan het licht, dat in de woning van S. een vrijwel nieuw heerenrijwiel aanwezig was, dat op 9 November op de Paul Krugerlaan was gestolen. Van beide diefstallen zijn dus alle ont vreemde goederen teruggevonden, hetgeen mede te danken is aan de groote activiteit van de rechercheurs J. Krul en H. van der Graaf. De vier inbrekers zijn voor den of ficier van Justitie geleid. Een ander succes boekte de Haagsche politie op 12 Nov. Een rechercheur keerde te middernacht van een onderzoek elders per auto naar het bureau terug, toen hij op de Bierkade een bakfiets zag, waarbij zich eenige mannen bevonden. Gezien het late uur wilde de rechercheur een onder zoek instellen. Hij riep de mannen aan, die daarop met achterlating van de bak fiets de vlucht namen in de richting van de Wagenstraat. De rechercheur zette een achtervolging in, waarbij hij uit zijn re volver eenige schoten in de lucht loste. Op zijn geroep van: „houdt de dieven" werden de vluchtelingen tegengehouden door een Duitschen militair, die ze aan de politie overgaf. Het waren de drie minderjarige jongens, n.l. de 19-jarige A. V. V., bijgenaamd het „stekeltje", de 18-jarige autospuiter C. van de M. en de 16-jarige suikerwerker J .W. J. De bakfiets bleek een groote partij vet ten te bevatten, n.l. driehonderd acht en tachtig halve pondsoakken vet, 199 ponds- pakken vet, 28 halve pondspakken mar garine en 17 pakken vet van 5 kg. ieder. Deze partij bleek gestolen te zijn by de N.V. Friesche magarinefabriek in de Scheepmakersstraat. De bakfiets hadden zij voor de inbraak buitgemaakt op de Veenkade, waar zy wisten dat deze dik wijls onbeheerd stond. Bij het onderzoek bleek, dat zij voorts de daders waren van de inbraak welke in den avond van 6 November is gepleegd in -de Koffiebranderij en theehandel van de Ervan Van den Bergh in de Jacobastraat Hier hadden zij buitgemaakt 68 halve ponden koffie, 635 pakjes thee van 75 gram elk en 125 pakjes thee van een ons. Dit kwam aan het licht doordat bij huiszoeking in de woning van v. d. M. een partij thee werd aangetroffen, die van deze inbraak afkomstig was. Een deel van de partij thee zwager van v. d. M., den instrumentmaker bleek verkocht te zyn aan den 24-jarigen - E. de W., een goede bekende van de politie. Voorts bekende v. d. M., dat hij in den laatsten tyd daar ter stede zich schuldig gemaakt had aan diefstal van acht heeren rijwielen, een bakfiets en een koffer. Naar deze laatste zaken stelt de politie thans een onderzoek in. BRANDKAST GEPLUNDERD. Eenige duizenden guldens te Budel buitgemaakt. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben dieven hun slag geslagen in de Coö peratieve Stoomzuivelfabriek. te Budel. Zij zijn er in geslaagd, de brandkast te for- ceeren en te ledigen. Omtrent het ont vreemde bedrag zijn de juiste cijfers nog niet bekend doch naar schatting beloopt het enkele duizenden guldens. De politie stelt een onderzoek in. EEN STELEND ECHTPAAR. In De Bilt gearresteerd. De Biltsche politie heeft op verzoek van de Rotterdamsche recherche huiszoeking gedaan in het huis van een in De Bilt woonachtig persoon, die door de Rotter- damsche politie terzake diefstal werd ge zocht. Bij de huiszoeking trof de politie zeven fietsen en onderdeelen daarvan aan en bovendien verschillende goederen, af komstig van vroeger gepleegde diefstallen. Aanvankelijk wist de bewoonster nog een, van diefstal afkomstig zilveren pre- wilde me den brief weer afhandig ma-, ken. Hij wou me worgen, vader, hij had zijn handen op mijn keel. Toen Aline die vreeselyke scène be schreef, stonden al die verschrikkingen haar weer zoo duidelijk voor den geest, alsof zij het nog eens doorleefde. Ze hield haar handen voor haar oogen als om niet te zien hoe Judson Flagg dien scherpen papiersnyder uit zijn borst probeerde te trekken. Kapitein Holbrook wenschte uit heel zijn hart, dat hij haar die verschrikkelijke emotie besporen kon. Het meisje trof hem in 't wilde weg. Geen voorbedachte raad! Het was niets anders dan zelfverdediging! Maar het zal zoo'n vaart niet loopen, zei de kapitein te gen haar vader. Ik heb alle bewijzen vernietigd. Wilde hy je worgen?, herhaalde Gor don Graham. Ja! Was u erby?, vroeg hij aan Holbrook. Met zijn handen om haar keel? Man, riep de kapitein,uit, denk je dat ik een dooie visch ben? Hy was al een half uur dood toen ik hem zag. Je speld?, riep Graham bezorgd. Hier! Aline hield haar hand op haar blouse. Ze had hem opgestoken. Ik heb hem uit zyn vuist genomen. Er is hoegenaamd geen bewijs. Zij was al dien tyd hier.... hier, hoort u, herhaal de hij, alsof door het herhalen van deze woorden het feit vastgehamerd werd. Ik erken alles, zei Aline tegen haar vader. O!, het bedrog de angst kreun de zy. Neen! Neen! protesteerde Holbrook. Je bent veilig, lieveling, absoluut vei lig! Bon 15 (broodkaart) geldig van 18 tot en met 24 November (niet gebruikte nog geldig van 25 Nov. tot en met 1 Dec. behalve in hotels, café's e.d.). Per bon 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak. Bon 14 nog geldig tot en met 24 Nov., behalve in hotels, café's enz. Bon 1 (b 1 o e m k a a r t) 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of y3 rantsoen gebak of 35 gram meel of blom, van 4 November tot en met 1 December. Bon 09 (vleeschkaart), geldig van 18 Nov. tot en met 24 Nov. (niet gebruikte tot en met 1 Dec.). 09 vleesch geldt voor 100 gr. vleesch, beenen inbegrepen in het gewicht, of één rantsoen vleeschwaren; 09 worst, vleeschwaren geldig voor verschil lende vleeschwaren met uiteenloopend ge wicht van 75 gram tot 150 gram. Nietgebruikte vleeschbons 08 nog geldig tot en met 24 Nov. Vleesch en vleesch- warenbons 08 gelden van 24 tot en met 1 Dec. niet meer in hotels, café's enz. Bon 17 (b o t e r k a a r t), V? pond boter of Vt pond margarine, van 16 Nov. tot en 22 Nov. Bon 17 (vetkaar t), H pond marga rine of y3 pond boter, van 16 Nov. tot en met 22 November. Bons 01, 02, 03 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon één eenheid steenkolen, anthraciet, enz. Geldigheidsduur tot en met 14 November. Bonds 04, 05, 06, 07 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon ge durende November één eenheid vaste brandstoffen (anthraciet, steénkolen, bri ketten of turf). Bons 08, 09, 10 en 11 per bon gedurende November één eenheid turf. Deze bonnen worden in den loop van het seizoen alsnog aangewezen voor het koopen van steen kolen of andere vaste brandstoffen. Bons 07, 08, 09,10, 11, 12, 13,14 (b r a n d- stoffenkaart centrale verwarming) per bon één eenheid vaste brandstoffen. Geldigheidsduur gedurende November. ALG. DISTRIBUTIEBONBOEKJE Bon 64: één ei van 18 tot en met 24 November; de bon blijft geldig tot en met 1 Dec. (Bon 38 nog geldig tot en met 2. November). Bon 51: één ons kaas van 18 Nov. tot en met 24 November. Niet gebruikte bons nog geldig tot en met 1 Dec., maar van 24 Nov. tot en met 1 Dec. niet in hotels, café's enz. Bon 42: één kilo suiker van 26 Octo ber tot en met 22 November. Bon 81: Y3 pond koffie of ons thee van 9 November tot en met 20 December. Bon 29 150 gr. eenheidszeep in de nieuwe samenstelling of 120 gram huis houdzeep, of 200 gr. zachte zeep, of 250 gr. zeeppoeder, of 125 gr. zeepvlokken, of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen, of 200 gr. vloeibare zeep van 13 Nov. tot en met 6 December. De bon geldt ook voor gezins- wasch per acht K.G. droog waschgoed. De wasschery moet dezen bon innemen. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke personen boven 15 jaar is uitgereikt) 50 gr. senteerblad te „verduisteren", maar later werd dit voorwerp onder den vloer ge vonden. Het bleek, dat de fietsen alle waren ge stolen van bewoners van De Bilt, die, toen zij op het politiebureau werden ontbo den, hun rijwiel onder den gestolen voor raad herkenden. De dader en zijn vrouw hebben bekend, zich aan vele diefstallen in De Bilt en elders te hebben schuldig gemaakt. Zij zijn ter beschikking gesteld van den offi cier van justitie te Utrecht. Kapitein Holbrook mag niet ver dacht worden!, zei Aline ernstig tegen haar vader. Wist u dat zij daarheen zou gaan?, \Toeg haar vader aan den kapitein. De kapitein keek hem verwijtend aan. Hy beschouwde deze vraag als een belee- diging. U legt mij het vuur na aan de sche nen! zei hij opgewonden. Hij moet je verschillende vragen doen, Larry kwam Father Shannon tusschenbei- de, bang dat de vrede verstoord zou wor den. Waarom bent u zelf by Flagg ge weest?, hield Graham aan. Om hem een flink pak slaag te ge ven, maar dat kun je een dooden man moeilijk doen! Waarom wilde u hem afranselen? Dat heb ik u immers gisteravond ver teld, zei de kapitein ongeduldig. Om dat praatje in de courant, licht te Father Shannon in. Een roos op den vloer! Haar parfum in de lucht!, riep de kapitein. Als het gezegend fluïdum van de vrouw van wie je houdt, ieder zenuw in je lichaam aan het trillen brengt, heb je een gevoel of je door den bliksem getroffen wordt, als die je neusgaten treft! De heele kamer scheen me toe te roepen: „Aline"! In Godsnaam mijnheer Graham, houd op met me een verhoor af te nemen en bescherm Aline. Jaag die politiekerels het huis uit ver te) hun, dat u met het Departement van Justitie overleg gepleegd hebt en stuur de detectives op m ij af. Scheld me uit voor wat u wilt en gooi met de deur uit. Kapitein Holbrook hijgde naar adem. Hij staakte zijn rustelooze rondwandeling door de kamer en bleef voor Aline's va- scheerzeep of één tube scheercrême, of een pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Bon 82: Y pond r ij s t of rijstemeel of rijstebloem, of gruttenmeel van 2 Novem ber tot en met 29 November. Bon 83: H pond havermout, of ha vervlokken, öf haverbloem, of aardappel- meelvlokken, of gort, of gortmout, of grut ten van 2 November tot en met 27 December. Bon 88: uitsluitend Y pond gort, of gortmout, of grutten van 2 November tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons vermicel li, of maca roni, of spaghetti van 2 November tot en met 27 December. Bon 93: 1 ons maïzena, of griesmeel, of sago, of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. Van 2 November tot en met 27 December. Petroleumzegel 7: geldig voor 2 liter petroleum van 4 November tot en met 29 December (alleen voor diegenen, die daartoe vergunning hebben). Petroleum-periode b. van 11 Nov. tot en met 15 December; 2 liter petroleum, alleen voor hen, die daarop voor verlichting zyn aangewezen. VOOR HONDEN EN KATTEN. Bon 6 (voederkaart honden) van 1 tot en met 30 November: hondenbrood; bon 6 (voederkaart voor katten): kattenbrood. HAAGSCHE RECHTBANK HARING TE DUUR VERKOCHT? Opnienw 4000 boete geëischt De Katwijksche reeder en haring handelaar M. P. zou zich schuldig gemaakt hebben aan prijsopdrijving van haring. Volgens den getuige W. H. Jansen, ad junct-directeur van de Nederlandsche vis scherij centrale was de prijs van steur- haring 21 per kantje. Maatjesharing was voor 9 Mei 28 en verdachte had na dien dat voor 40 berekend. Verder was de prijs van volle haring 21, terwijl deze ver kocht waren voor 30. Verdachte voerde aan, dat er kosten by gekomen waren voor be waar loon etc., maar de getuigde weerlegde zulks, want de koel huis kosten waren bij de genoemde prijzen inbegrepen. Een getuige décharge was van mee ning, dat de door verdachte berekende prijzen redelijk waren. De Officier van Justitie zeide, dat de prijzen niet opgedreven waren doch ver hoogd. Dat mocht niet. Daar komt nog by, dat de verhooging van prijs zeer aanzien lijk was. De straf moet dus ook aanzienlijk zijn. Spr. persisteerde dus bij zijn eisch, die geweest was een geldboete van 4000 subs. 4 maanden. De verdediger, mr. Kauffman, pleitte op juridische gronden ontslag van rechtsver volging, subs, clementie. Uitspraak over 14 dagen. Onder de dalende spoorboomen De autohandelaar Th. A. N. S. te L e i- den. was door den Leidschen kantonrech ter veroordeeld tot een geldboete van 40 subs. 20 dagen, omdat hij met zijn auto, links onder de reeds dalende spoor boomen, op den Haagweg te Leiden, was doorgereden, waardoor hij een. ernstige aanrijding had veroorzaakt. Verdacht was van dit vonnis in hooger beroep gekomen bij den Haagsche recht bank, waar de Officier van dit college, na getuigenverhoor meende, dat het vonnis juist gewezen was, waarvan hij dan ook be vestiging vroeg. Uitspraak over 14 dagen. der stilstaan. Hij had behoefte om iets te doen en hier was een man, die niets scheen te begeeren dan te praten. Graham keek hem met een peinzenden blik aan. Voor het eerst was de bjik van antipathie, waarmee hij den kapitein al tijd had aangekeken, uit zijn oogen ver dwenen. Het Departement van Justitie, her haalde hij langzaam. En daarop liep bij opeens op de telefoon toe. 1-9-6 Main!, zei hij. Gaat u het vertellen?, vroeg Aline angstig-verwonderd. Natuurlijk doet hy dat niet, zei de kapitein, die vermoedde, dat hij de bedoe ling begreep. Eindelijk zal hij voor jou aan het werk gaan! Graham kreeg het gevraagde nummer. Is de attorney-general op het bu reau?, vroeg hij op een toon, die bewees dat hij een besluit had genomen. Ik ben eigenlijk dom geweest, dacht de kapitein hardop. Hij maakte er zich nu een verwijt van dat hij niet van het begin af Graham in zyn vertrouwen had geno men. Hallo, ging Graham voort, toen de attorney-general aan de telefoon geroe pen was. U spreekt met Gordon Graham. U hebt zeker wel gelezen van den dood van Judson Flagg. De ander scheen al van den moord op de hoogte te zijn. Ja, de zaak is in mijn ressort gebeurd en vannacht bij mij aan gebracht, maar ik zou het zeer op prijs stellen er van ontheven te worden. Ik elk opzicht ontheven, 'omdat.... hij hield even op dacht een oogenblik na. Wel, ik kan u dat niet allemaal door de tele foon vertellen, eindigde hij. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6