Q&mengdetö&acMen Moe de ACeuemêewto'tm even, het tand taaide Overal werd schade aangericht KERKNIEUWS (Zütie Qtafiam nauw VRIJDAG IS NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEF.nE BI «O - PAG. 7 MEISJE VERDRONKEN. De 18-jarige M. de Vries uit Oosterwol- de, gemeente Leek, is gisteravond met haar fiets in het Hoendiep gereden en ver dronken. VOET AFGEREDEN Woensdagavond sprong de 65-jarige juf frouw W. F. B., wonende in de Van Rave- stefjnstr. te Den Haag op den hoek van de Vaülantlaan en de Hoefkade uit een nog rij denden motorwagen van lijn 12. Daarbij viel ze, waardoor haar rechtervoet werd afgere den door den aanhangwagen. Door den G. G. D. is zij naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. OP HEETERDAAD BETRAPT Donderdagnacht half één bemerkten twee agenten van politie, die surveilleer den in den omtrek van de noodwinkels aan den Statenweg te Rotterdam, onraad in het gebouw van de Galeries Modernes aldaar. Zij posteerden zich aan de achterzijde en spoedig daarop werd een deur geopend en verschenen twee mannen, waarvan de een beladen was met een gonjezak, die, zooals later bleek, levensmiddelen bevatte. Bij het zien van de agenten wierp de man de zak neer en zette het; evenals zijn maat, op een loopen. Nadat de agenten hen hadden ge sommeerd te blijven staan, loste een een schot in de lucht, waarop beide mannen de wijste partij kozen en zich overgaven. Het bleken te zijn de gebroeders de G., resp 25 en 30 jaar oud. Zij hadden zich door verbreking van een deur toegang verschaft. In het magazijn hadden zij drie gonje- zakken klaargezet, die met zijden dames kousen gevuld waren. De waarde van deze buit bedroeg ruim tweeduizend gulden. Beide mannen zijn in arrest gesteld en zul len naar het huis van bewaring worden overgebracht, EEN ZOETE INVAL. In het gehucht Groot-Schoot onder de ge meente Budel werden door de rijksambte naren enkele huiszoekingen gedaan, met als resultaat, dat niet minder dan 22000 (twee en twintig duizend) reepen chocolade, als mede een groote hoeveelheid puddingspoe der, peperkoek, enz. werden in beslag ge nomen. DRIE DAGEN LEVEND BEGRAVEN. Mislukte rattenjacht van een fox-terrier. Onder het betonnen varkeanshok van de boerderij ,,'t Klooster" te Hoogland meen de de fox-terrier het verfoeide knagen van een rat te vernemen. Met groote snelheid begon hij zich in te graven. Na een tocht van ongeveer ander- halven meter onder den grond te hebben afgelegd, stiet de hond tegen de betonnen versperring aan en kon niet verder. Maar hij bleef nog een paar urtjes grommen tegen het beton. Toen dit niet bleek te helpen, wilde hij terug, maar dit bleek niet meer mogelijk, daar een knecht, die ook iets tegen ratten had, het door den terrier gegraven hol had dichtgegooid. Men kan nooit weten: het kon wel eens een rattengang zijn Zoo zat de fox-terrier onder den grond gevangen. Drie dagen later hoorde de boer van ,,'t Klooster" in de buurt van zijn var kenshok een verdacht gepiep. Ook hij ver keerde in den waan, dat.ratten aan 't werk waren. Hij groef het gat weer open met een scherpe spa gewapend wacht hij de komst van de rat af Maar kwispelstaartend en luid keffend Is de fox-terrier er uit gesprongen. Om oogenblikkelijk weer aan liet spelen te gaan met den knecht, die hem drie da gen geleden nog wilde „begraven". VERSCHILLENDE PERSONEN GEDOOD De storm, welke gisternacht over ons land raasde, heeft nog heel wat meer ge volgen gehad dan we gisteren konden mel den. Voor zoover bekend zijn op het oogen- blik zelfs drie dooden te betreuren. Twee dooden te Venlo. Als gevolg van den storm, die ook el ders in de stad boomen onwortelde en hui zen ernstig beschadigde, is te Venlo een hooge fabrieksschoorsteen van de steen fabriek „De Tollewaard" omgewaaid. Hier bij vielen twee slachtoffers te betreuren, rifl. de fabrieksbaas W. en de stoker der fa briek W. Beiden bevonden zich onder een afdak toen de schoorsteen instortte. Zij werden onder het puin bedolven en over leden spoedig na het ongeval aan de beko men verwondingen. Wielrijder op slag gedood. Tijdens den storm fietste de 40-jarige chauffeur J. Peters uit Millingen te Nij megen in de St. Jacobslaan, waar hij door een zwaren neervallenden tak aan het hoofd werd getroffen en neergeslagen. De gemeente-arts, dokter Van Ewijk, die on middellijk gewaarschuwd was, kon slechts den dood constateeren. Het stoffelijk over schot werd naar het Canisiusziekenhuis overgebracht. Het slachtoffer was vader van een groot gezin. Molens zwaar beschadigd. Tijdens den storm werd op den weg Nij- megen-Mill de z.g. Torensche molen, da- teerende uit de 17e eeuw. door den storm zwaar beschadigd. De molen hangt voor over en men kan door de wanden heen zien. Men vreest, dat deze oude molen zal moeten worden afgebroken. Molen in brand. Op Alverna te Wychen bij Nijmegen is een korenmolen, toebehorende aan den heer J. Koning, door brand vernield. Door den storm was de molen uit de rem gesla gen en gaan draaien. Hierdoor was de as warm geloopen en brand ontstaan. Veel graai en meel is verloren gegaan. In IJselstreek en Achterhoek. Ook in de IJselstreek en den Gelder- schen Achterhoek heeft de storm huis ge houden. Tallooze boomen werden ontwor teld en op verscheidene plaatsen werd aan huizen en schuren schade aangericht. In Zutfen werden drie huizen onder vallende boomen verpletterd, terwijl een groot kip penhok van een pluimveehouder werd in gedrukt. Hierbij kwgmen ongeveer twee honderd kippen om. Te Vorden ging een fabrieksschoorsteen tegen den grond en werd het hotel Jansen aan de achterzijde ernstig beschadigd. Ook aan boerderijen werd veel schade aange richt. In de Betuwe. In de Betuwe zijn tal van daken van boerderijen en hooibergen vernield. De Ned. Herv. kerk te Déil heeft honderden pannen en haar schoorsteen verloren. Vele gezinnen zijn geruimen tijd van electri- schen stroom verstoken geweest. In den Voetakker tusschen Deil en Geldermalsem zijn vele boomen ontworteld en op den weg geworpen. Ook uit Rumpt, Beesd, Enspijk en Gelli- cum wordt schade gemeld. Een hondenhok woei met den hond in een boom. Het dier dat aan den ketting lag, kon zich niet bevrijden, maar gelukkig was de ketting lang genoeg, zoodat de hond niet stikte, doch half op den grond staan de, half hangend zijn bevrijding moest af wachten. Een wielrijder, die oi weg was naar Leerdam, werd met fiets en al opgenomen en in een sloot geslingerd. Hij kwam er niet een nat pak af. Voorts zijn vele vruchtboomen ontwor teld. In Arnhem en omgeving. Te Arnhem kwam een boom op het elec- 'trische net terecht, waardoor het tramver keer ArnhemOosterbeek geruimen tijd gestagneerd was. In de parken Sonsbeek en Zijpendaal zijn meer dan honderd meerendeels zwa re boomen ontworteld, terwijl ook op de singels en in verschillende straten een aantal boomen door den storm is geveld. Op verschillende plaatsen zijn de boo men terecht gekomen op de bovenleiding van het electrische net, waardoor ook in de lichtvoorziening stagnatie is ontstaan. Vooral in de buitenwijken heeft de storm flink huisgehouden. Herhaalde malen moest de brandweer uitrukken om assis tentie te verleenen. Het ergst heeft de storm huisgehou den op den Utrechtschenweg te Arnhem en Oosterbeek. Op verschillende plaatsen is de bovenleiding van de electrische tram door omgevallen boomen vernield. Zoo werden o.a. by het St. Elisabethgasthuis te Arnhem vier zware boomen ontworteld, die het geheele verkeer op den weg be lemmerden en de tramleiding vernielden. Ook is ter hoogte van het landgoed Ma- riëndaal de bovenleiding van het tramnet vernield, doordat ook hier zware boomen dwars over den weg zijn gevallen. Op den Kemperbergerweg, den verbin dingsweg met Schaarsbergen en op den Deelenschertweg in de richting Hoenderloo was hier en daar een ware ravage aange richt. De nieuwe stadswijk Arnhem-zuid, wel ke geheel open ligt, heeft het ook zeer moe ten on telden. In verschillende straten ligt het vol met afgewaaide dakpannen, rui ten en schoorsteenen; schuurtjes en derge lijke werden op verschillende plaatsen door den storm vernield en soms op ver ren afstand weggeslingerd. Het dak van de nieuwe openbare lagere school is ernstig beschadigd. In de gemeente Rheden heeft de storm eveneens heel wat schade aangericht. Ook hier zijn tal van daken beschadigd, terwijl op verschillende plaatsen ruiten zijn inge waaid. Op den weg VelpDieren is een aantal zware boomen omgewaaid en over- den weg gevallen. Alleen reeds in de Mid- dachter Allee zijn 15 boomen door den storm geveld, waardoor het doorgaand verkeer gisteren zeer bemoeilijkt werd, ook omdat op verschillende plaatsen boo men over den weg lagen. Zoo goed moge lijk heeft men in den loop van den dag het verkeer langs binnenwegen geleid. Op het station Dieren viel een ontwortelde boom op een leegstaanden trein, die op het station stond. De trein werd ernstig be schadigd, doch ook hier kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. In Oosterbeek was hec al even erg. Hier zyn tal van fraaie boomen gevallen. Door dat boomen op de bovenleiding waren ge komen, was ook het verkeer over de tram lijn Oosterbeek-laag-Doorwerth gestag neerd. Ook hier zijn vele gebouwen en woningen beschadigd. Het tramverkeer met Arnhem langs den Utrechtschenweg is den geheelen dag ge stagneerd geweest. Ongeveer 6000 boomen geveld bij Nijmegen. Nu de storm geluwd is en men een overwicht kan krijgen van de aangerichte schade, blijkt de boschrijke omgeving van Nijmegen zi^aar getroffen te zyn. Alleen or Heumensoord liggen over een beboschte oppervlakte van 300 H.A. 2500 boomen te gen don grond. In het Mariënbosch zijn 130 boomen geveld, waaronder een iep met een stamomvang van anderhalven meter. In de staatsbosschen onder Groesbeek, o.a. by den Muntberg, Wolfberg en den Hoenderberg zyn eenige duizenden boo men ontworteld Ir. het bosch van het sa natorium Dekkerswald liggen zoo veel boo men op den grond, dat vier volwassen mannen tot den zomer werk zullen hebben om alle boomen op te ruimen. In het ge heel zijn te Nijmegen en omgeving onge veer 6000 boomen door den storm geveld. In het Westen van Brabant De Zuid-Westerstorm is, wat de gevol gen voor de bossdhen rond Breda betreft, wel de vernietigendste geweest van de laatste tientallen jaren. Vooral het Lies bosch is zwaar geteisterd; de ruine is er grooter dan na de zware najaarsstormen van 1911 en 1921 het geval was. Geheele complexen dennenbosch liggen tegen den grond en op sommige deelen is geen boom blijven staan. Meerdere tientallen zware eiken zijn gebroken of ontworteld, zoodat de storm in enkele uren een schade heeft aangericht, die in geen jaren hersteld kan worden. In de Ulvenhoutsche bosschen heeft de 32 M. hooge brandtoren het moeten ont gelden. Ca. 6 uur in den morgen is deze met donderend geraas naar beneden geko men en vrijwel geheel versplinterd. Ook een in de nabijheid van de bosch- wachterswoning staande eeuwenoude den, bekend als de Eenzame Reus, is door de kracht van den storm bezweken. Honder den boomen zijn geknakt of ontworteld, zoodat de schade nog niet te overzien is. In de Sterstraat te Ulvenhout zijn der tien langs den weg staande zware eiken door den storm ontworteld en over den weg terecht gekomen. In het Mastbosch heeft de storm even eens een groote ravage aangericht, waar van de omvang nog niet is te overzien. Volgens mededeeling van den houtvester zijn meer dan tweeduizend zware dennen geknakt of ontworteld, terwijl er honder den scheef in het bosch hangen. De we gen door de bosschen zijn vrijwel alle ver sperd. Het bosch heeft voor eenige tiental len jaren veel van zyn schoonheid inge boet. In de boschwachtery Dorst liggen meer dan tweehonderd zware dennen te gen den grond, een aantal dat grooter is dan ooit bij vorige najaarsstormen is voor gekomen. In de boomkweekerijen te Zundert is eveneens enorme schade aangericht. In de baronie van Breda zijn voorts hon derden boomen langs den weg ontworteld. Ook vele verkeersborden, zoowel van de Duitsche weermacht als van den A. N. W. B. zijn omgewaaid.' Het aantal gesneuvel de schoorsteenen en weggewaaide dakpan nen is niet te schatten. Aan den Terheydenschen weg onder Ter- heyden is van het huis, bewoond door de familie Verwymeren het geheele dak weg gewaaid. Te Breda zelf zyn een aantal boomen in de Nieuwe Ginekenstraat, de Van Bergenstraat en het Valkenberg ontwor teld. Aan de Baronielaan is de directiekeet van de werken tot aanleg van den nieu- den Rondweg omver gewaaid. De brandweer moeSt drie schoorsteen brandjes blusschen, die door den storm waren ontstaan. Op den Nieuwen Haag- Ra dio-program ma ZATERDAG 16 NOVEMBER 1940 HILVERSUM I. 415 M. VARA-Uitzending 8.00 Nieuwsberichten A.N.P., Gramofoon- muziek 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrij ven 12.00 VARA-orkest 12.451.00 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.001.15 Gramofoonmuziek 2.00 Vragenbeantwoording over Beeldende Kunsten 2.15 Esmeralda en soliste 3.00 Tuinbouwpraatje 3.30 Bravour en Charme 4.00 Gramofoonmuziek 4.30 „Wat, hoe, waar is onze aarde?" lezing 4.45 Orgelspel en zang 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A.NP. 5.30 VARA-orkest 6.00—6.15 „Van Stat en Maatschappij", causerie 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek 7.007.15 Vragen van den dag en nieuws berichten A.N.P. en sluiting. HILVERSUM n. 301.5 M. KRO-Ultzen- ding. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.15 Wij beginnen den dag 8.30 Gramo foonmuziek 11.30 Godsdienstige cau serie 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 Musiquette 12.45 Nieuws- en economi sche berichten A.N.P. 1.00 Rococo-octet 1.20 KRO-orkest 2.00 Voor de jeugd 3.00 Onze Zaterdagmiddag 5.00 VPRO: Bijbelvertellingen 5.15 Nieuws- economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 Actueele aetherflitsen 6.00 Gramo foonmuziek 6.30 Overpeinzing met om lijsting 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 7.15 Groningsch praatje en nieuws be richten A.N.P. en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Gra mofoonmuziek 7.307.45 Berichten (Engelsch) 8.008.15 Nieuwsberichten A.N.P, 9.00—9.15 Berichten (Duitsch) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramo foonmuziek 10.30 AVRO-Amusements- orkest en solist 11.30 Berichten (En gelsch) 11.45 Gramofoonmuziek 12.00 12.15 Berichten 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economi sche berichten A.N.P. 1.00 Orgelspel 1.30 Berichten (Engelsch) 1.45 Gramo foonmuziek 2.002.15 Berichten (Duitsch) 2.302.45 Berichten (En gelsch) 3.05 Cyclus „Leeven en daden onser Doorluchtigste zeehelden" 3.30 Be richten (Engelsch) 3.45 „Mijnwerkers leven en mijnwerkersliederen", causerie met koorzang 4.15 Concertgebouw orkest en solist (opn.) 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 Omroep orkest en soliste 6.30 Berichten (En gelsch) 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 7.15 Groningsch praatje en nieuwsbe richten A.N.P. en sluiting. dijk sneuvelde een aantal spiegelruiten van winkels en café's. In de kom van het dorp Teteringen is het rieten dak van een wo ning opgenomen en dertig meter verder neergekomen. Het dak van de R.-K. kerk is ernstig beschadigd. Op den Zundertscheweg onder Rijder- gen is een huisje, bewoond door de fami lie Vriens, geheel ingewaaid; persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ook te Chaam werden tal van daken ernstig beschadigd. Aan den weg naar Uli- coten werd een arbeiderswoning, waar een oude man verblijf houdt, omgegooid. De man, die reeds was opgestaan, liep geen letsel op. Door den storm stijgt overal in West-Bra bant het water opnieuw onrustbarend, zoo dat tal van landerijen voor de tweede maal onder water zijn komen te staan. Geen audiëntie Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal t.s. Dinsdag geen audiëntie verleenen. FEUILLETON in, fut Naar het Amenkaansch van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 31) Er is overigens nergens een huwe lijksakte gedeponeerd op haar naam of op dien van Holbrook, merkte Graham op. Hebt ]i een onderzoek ingesteld? Ja. H'm, In ieder geval kan ik u geen inlichtingen hierover geven, maar.... De priester hield op. Hij wilde wat zeg gen, maar hij wist ternauwernood wat. Maar wat? Wat bedoelt u, Father Shannon?, vroeg Graham ongeduldig. Maar de priester negeerde de vraag en gooide het over een anderen boeg. Zoudt u uw dochter kunnen laten we ten dat ik hier ben?, vroeg hij. Zeker. Graham stond op, riep Hattie en gaf haar opdracht aan Miss Aline te gaan zeggen, dat Father Shannon haar wilde spreken. U hebt er toch geen bezwaar tegen?, vroeg de priester. Absoluut niet; integendeel. Ik be groet alles wat haar onder deze omstandig heden ook maar eenigen troost kan bren gen, met de grootste vreugde. Graham was zichtbaar geagiteerd en zijn uiterlijk droeg de sporen dat deze vreem de historie hem buitengewoon had aange grepen. Father Shannon voelde zich verlicht. Hij had niet met zekerheid kunnen vaststel len of Graham hem in deze zaak als een vriend of een vijand beschouwde; maar nu wist hij dat hij ten minste niet onwelkom was en daardoor was hij direct veel meer op zijn gemak. Ik heb tot mijn genoegen gezien, zij hy, dat in de berichten over.\.. den dood van Flag met geen woord over uw dochter gerept wordt. Eén van de bladen geeft het bericht van de arrestatie van kapitein Holbrook en herhaalt zijn mededeeling van gisteren, dat hij verloofd is met Aline. Dat heb ik niet gezien. En het mooiste van het geval is, zei de attorney verontwaardigd, dat ze me juist beloofd hadden het bericht te herroe pen en een rectificatie te publiceeren. Op dat oogenblik kwam Aline de kamer binnen. Father Shannon! Haar begroeting klonk als een snik. Maar het gaf haar troost dat de priester er was. In haar doodsangst voelde het meisje zich afgesneden van de wereld, die zy altijd ge kend had. Hoe kon ze verwachten dat haar oude vrienden haar nu zouden komen op zoeken? Ze had het gevoel alsof ze niet meer Aline Graham was, de dochter van den Washingtonschen districts-attorney. Eén rampzalige nacht had haar in een an der wezen veranderd een moordenares een vogelvrije, opgejaagd door de bloed honden van de wet. En dan huiverin gen van angst en afschuw gingen door haar heen als ze dacht aan wat volgen zou Ze was in een duizeling tégen den muur gewankeld, toen zy de wachtende, zwij gende figuur in de gang gezien had. Maar hier was ten minste een menschelijk we zen, dat alles wist een toegewijd en ver trouwd vriend. Nu zij Holbrook niet meer aan haar zijde had, was de aanwezigheid van Father Shannon nog noodzakelijker ge worden. In haar diepe dankbaarheid voor zyn komst kon ze geen woorden vinden. Ze ken alleen maar zijn handen drukken en er was een weemoedig glimlachje in haar oogen-vol-tranen, toen ze hem aankeek. Even later werd zy ook haar vader in de kamer gewaar. Hy was dien ochtend niet bij haar geweest en dat had haar diep getroffen. Wat moest hij haar verachten, had ze gedacht, terwijl ze over haar nood lot zat te peinzen in de eenzaamheid van haar kamer. Hij had haar altijd vertrouwd en ofschoon hij niets wist van haar schuld aan den dood van Judson Flagg, zou hij het haar nimmer kunnen vergeven dat zij schandelijk misbruik van vertrouwen had gemaaktdoor te verraden wat zij aan de deur had afgeluisterd en hem bedrogen had door haar geheim huwelijk met Tom Woolworth. Ze had neiging om de ramp die nu over haar gekomen was te beschou wen als een straf voor de leelijke ma nier, waarop ze haar vader toen had mis leid. Maar anderzijds was ze overtuigd, dat als haar vader haar beter begrepen had, wat meer had meegeleefd met haar jonge- meisjesdroomen, ze nooit tot den dwaas- roinantischen stap zou zijh gekomen dien zij toen gedaan had. Maar hij had haar allen omgang met Tom verboden omdat de jongen niet voldoende „vooruitzichten" had gehad naar zijn zin en haar daardoor gedreven tot het geheim- huwelijk wat _men maar een huwelijk noemde, be dacht ze schamper dat nooit een huwe lijk in een eigenlijken zin was geweest. Toen Tom voor verscheidene jaren naar verre streken zou gaan, hadden ze zich la ten trouwen, niet om getrouwd te zijn, maar om een daad te doen die. hun onver brekelijke saamhoorigheid voor God en de menschen.... en tegenover haar vader zou vastleggen. Dwaze, sentimenteel-roman- tische jonge-meisjesdroom! En Tom was weggegaan met een journalistieke op drachten nooit teruggekomen. Geen letter had ze ooit meer van hem gehoord. En nu was Holbrook in haar leven geko men en ze was gebonden aan een an der van wien ze zelfs niet wist of hij nog leefde en voor wien haar gevoelens in den loop van deze zes jaar wel heel sterk ver flauwd, om niet te zeggen gestorven waren. Als ze de balans van haar jong lc.en op maakte, was alles wel heel droevig. De man, dien ze liefhad, was onbereikbaar voor haar; haar vader zou altijd op haar blijven neerzien als op een leugenaarster. Door haar onbezonnen streek van toen was zij zonder het te willen tot de moordenares van Judson Flagg geworden en haar heele leven zou nu opengelegd worden in een schandaal-proces voor een op sensatie be lust publiek. En met het hare zou ook haars vaders leven vernietigd zyn.. hij zou het eervolle ambt, dat hij zoo toegewijd ver vulde, moeten opofferen. Een districts-at torney, wiens dochter een moordenares, een vogelvrye, een uitgestootene was.... neen, dat was niet denkbaar. Toen ze naar haar vader keek zag ze met een schok dat hij in dezen eenen nacht vol komen veranderd was. Voor het eerst zag zij, dat hij een oud man was, afgetobd, moe, door het leven ontgoocheld. Haar hart ging naar hem uit in een overstelpende aandrift van mededoogen en liefdevolle teederheid. Gedreven door de gevoelens, die op haar aanstormden, liep ze op hem toe. O vader, snkte ze. Aline! Zyn stem trilde toen hy zijn handen naar haar uitstak. 'Laat me niét los, vader. Ik heb u zoo noodig, lief vadertje!, schreide ze en ze zocht een toevlucht in zijn beschermende armen. Jou loslaten? Is dat het denkbeeld dat je van je vader hebt? Maar waarom ver trouw je me niet, lieveling? Ik vertrouw u meer dan iemand an ders op de wereld. Ik wil u alles vertellen, alles wat in mijn leven gepasseerd is en waar u niets van weet. Het is me soms of ik zoo ver van u weggeweest ben. Op dat oogenblik liep Father Shannon naar het raam. Iets op straat scheen bijzon der zijn aandacht te trekken. Wat het ook mocht zijn, het hield zijn opmerkzaamheid langen tijd geboeid! Aline's vader streelde zachtjes over haar haren. Vertel me alles, lieveling, vertel je vadertje maar alles. Alles wat je weet om trent den dood van Flagg. Hy had het gevoel dat hoe vreeselijk de waarheid ook mocht zyn, het toch beter was die te kennen. Daar kan ik niets van vertellen; daar mag ik niets van vertellen. Dat heb ik u toch gezegd!, riep ze opgewonden. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7