OMGEVING NIEUWS Weerbericht RECHTZAKEN WELKE BONS VRIJDAG 15 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal BU onze agenten *0 cent per week; f 2 60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartsaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeel ingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.48 uur. Zon op 9.02 uur. MAANSTANDEN. 16 November 10.01 onder, 19.06 op 17 November 10.57 onder, 19.43 op 18 November IJ.48 onder, 20.46 op 19 November 12.32 onder, 21.47 op 20 November 13.12 onder, 22.53 op 21 November - 13.46 onder, 0.03 op 22 November 0.03 onder, 14.17 op BOOG WATER. Te Katwijk aan Zee >p Zaterdag 16 Nov. voorm. 4.50 uur, nam. 17.15 uur. ^iioiioiioiroiioiioncDiioiicL Verduisteringstijden 0 Er ts bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond - en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG q 1748 ZONSOPKOMST Q U 9.02 q 5 Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. - )IIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO KANTONGERECHT TE HAARLEM Tegen afsluitboomen opgereden. Voor den Kantonrechter stond terecht de 28-jarige vrachtrijder C. M. Sch. uit Lei- m u i d e n, wien ten laste was gelegd, dat hij op 28 September j.l. als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig heeft gereden over de Kruisweg in welke weg een brug gelegen is over den Ringvaart en de Haar lemmermeerpolder, genaamd de Cruqius- weg en toen bij het naderen van die brug niet behoorlijk rekening heeft gehouden met een door den brugwachter ten teeken, dat het wegverkeer niet veilig voort kon rijden, ontstoken licht (rood). Verdachte is toen een door den brug wachter over het wegdek gesloten hek op gereden. De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van S 5.subsidair 2 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde Verdachte overeenkomstig de eisch. Overtreding Vestigingswet. De 35-jarige monteur P. J. v. N. uit Lisse stond terecht wegens overtreding van bovengenoemde wet. Verdacht had op 5 October j.l. in een zaak te Lisse aan de Heereweg voor het publiek in voorraad ge had rijwielonderdeelen, zonder dat een ministerieele beschikking was aangevraagd. Thans heeft verdachte er een aangevraagd, maar deze was nog niet afgekomen. Daar verdachte geheel te goeder trouw was eischte de ambtenaar in deze zaak een geldboete van 5.subsidair 3 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte dienovereenkomstig. „NEDERLAND IN DEN VREEMDE". De algemeene vergadering der vereeni- ging „Nederland in den vreemde" van Za terdag 9 November j.l., heeft de aftreden de bestuursleden, die zich herkiesbaar stel den herbenoemd. In de vacature, ontstaan door het over lijden van de heeren F. K. J. Heringa en mr. J. A. van Sons'oeeck en het bedanken van den heer C. A. T. baron Krayenhoff, benoemde de algemeene vergadering de heeren J. A. Deknatel, directeur van het Nederlandsch clearing instituut te 's-Gra- venhage, prof. Huib Luns, hoogleeraar te Amsterdam en mr. dr. L. N. Deckers, voor zitter van de A.N.V.V. te 's-Gravenhage. CORRESPONDENTIE. Abonné'B. Tot onzen spijt is 't ons niet mogelijk aan uw verzoek -r- dat wij overi gens volkomen begrijpen te voldoen. KATWIJK AAN DEN RLJN TUINB O UWO VERZICHT Nu het abnormale weer met de strenge nachtvorsten weer voorbij is en gewoon najaarsweer hiervor in de plaats getreden, is ook de gewone bedrijvigheid, die op vei lingen van koudegrondsproducten om da zen tijd van het jaar nog bestaat, terugge keerd en mogelijk in nog erger mate dan gewoonlijk het geval is aangezien de na- jaars- en win terproducten dit seizoen al bijzonder laat waren en wel voornamelijk tengevolge van de koude maand Augustus en van een gedeelte van September. Na eenige dagen tusschenruimte bleek de vorst aanmerkelijk meer schade berokkend te hebben, voornamelijk aan de bloemkool en ook nog aan Andijvie, dan aanvankelijk werd gedacht en het eigenaardige was, dat dit op het eene perceel veel erger was dan op het andere en dus bij den eenen tuin der in ernstiger mate dan bij den andere. In het algemeen genomen was het verloop van den handel in den afgeloopen week vrij goed. Behoudens een enkele uitzon dering brachten de producten vrij goede prijzen op. De laatste dagen werden ge regeld witte knolletjes aangevoerd, een product dat in gewone tijden als veevoer werd gekocht, alhoewel het voor men- schelyke consumptie tevens zeer geschikt is. Het werd betaald met 0.80 tot 0.95 per kist van 20 K.G. Een goede opbrengst. Kroten werden beter betaald dan voorheen, de noteering varieerde naar kwaliteit van 0.55 tot 0.95 per kist van 20 K.G. Met waschpeen ging het iets matter, alhoewel de prijs nog niet slecht genoemd mag mag worden en aanmerkelijk beter is dan vorig jaar. Gekocht werd voor 5.50 tot 7.25 per 100 K.G. Uien bleven goed aan de prijs. Er heeft een geregelde en matige aanvoer plaats wat de prijs stabiel doet zijn. De noteering varieert van 5.00 tot 7.00 per 100 K.G. Andijvie heeft nogal van de vorst geleden en dat er een groot verschil is, in de kwaliteit komt mede tot uitdrukking in de prijs die varieert van 0.14 tot 0.34 per kist van 6 K.G. Ue verschillende sluitkoolsoorten gingen goed weg. Roode kool werd wel het best betaald. Maar het gewas heeft een goeden prijs noo- dig om loonend te zijn. Gekocht werd voor 4.50 tot 6.60 per 100 K.G. Gele kool stond iets lager alhoewel ook niet slecnl. Dit product deel van 3.50 tot 5.40 per 100 K.G. Groene kool was iets minder goed gevraagd, heeft schijnbaar wat winterweer nooaig om Vlot gekocht te worden. Men moest zich tevreden stellen met een prijs van 2.80 tot 3.60 per 100 K.G. Bospeen bracht steeds een goeden prijs op. De tijd voor dit product raakt voorbij, de aanvoer is dientengevolge maar matig. Genoteerd werd van 5-60 tot 8.10 per 100 bos. Een mooie prijs. Ten slotte nog als hoofdpro duct de bloemkool, waarvoor ook nu weer, zoowel als voor de nachtvorst, een goede belangstelling bestond. Er was tengevolge van die vorst thans wat meer tweede soort. De goede kwaliteit bracht mooie prijzen op, 1ste soort van 8.10 tot 18.00 per 100, 2de soort van 4.20 tot 8.10. Ook bij dit artikel komt duidelijk tot uiting in de prijs het verschil in de kwaliteit, hetzij eerste, hetzij tweede soort. Maar de finan- cieele uitkomst van dit product is dit jaar beter dan ooit te voren, dat staat al vrij wel vast. Dit kan trouwens in het alge meen wel gezegd worden, bewijze het feit dat de veiling een omzetcijfer zal krijgen als in geen twintig jaar werd bereikt. En al wordt dit voor een groot deel mede ver kregen doordat thans het buiten de veiling verkoopen met de tegenwoordige controle vrijwel uitgesloten moet worden geacht en mitsdien het getal principalen uit plaatsen als Noordwijk, Wassenaar, Valkenburg en Katwijk aan Zee en Rijnsburg die ver plicht zijn te veilen, steeds grooter werd en nog wordt, een feit is ook dat de op brengst in het algemeen genomen niet al-_ leen geen reden tot klagen geeft doch tot dankbaarheid moet stemmen. Zoo is het hier, zoo is het ook op vele andere vei lingen, soms ook daar waar het zich in het eerste half jaar van 1940 treurig liet aanzien. Ook daar werd 6oms nog veel goedgemaakt. Gelukkig! Kleine zelfstandigen.In de zaal Voor straat vergaderde de Ver. „De kleine zelf standige tuinders" onder leiding van den voorzitter, den heer H. de Mooy. Na ope ning, notulen en jaarverslagen van secre taris en penningmeester, welke verslagen van een opgewekt vereenigingsleven ge tuigden, volgde bestuursverkiezing. Her kozen werd de heer C. J. Boskamp en in- plaats van wijlen den heer C. Kuyt, die in de eerste dagen van Mei om het leven ge komen is, werd gekozen de heer G. Spie renburg. De contributie werd vastgesteld volgens voorstel van het bestuur (als vorig jaar). Besloten werd dan evenals vorige jaren aan het Gemeentebestuur voor de leden een renteloos voorschot aan te vragen voor het jaar 1941. Het bestuur kon hierorfttrent enkele modedeelingen doen. Staande de vergadering werden nog drie nieuwe leden opgegeven. ZILK ScL .-ivs. In de lestijden van de H. Hartschool is de volgende wijziging ge komen. Zaterdag geen school, terwijl Woensdag den geheelen dag school zal zijn. Zeldzaam. Een inwoner alhier verloor in het voorjaar bij zijn patroon op het land zijn trouwring. Deze week vond een der knechts den ring bij het wortelen rooien terug. LISSE IJsclub. De Lissesche IJsclub hield gisteravond in de bioscoopzaal van de „Witte Zwaan" haar jaarvergadering onder presidium van den haar N. Mathijs. Deze opende met een hartelijk woord en wel kom de vergadering en wierp een terug blik op het afgeloopen jaar waarin hij een oogenblik stilte verzocht om de slachtoffers van de oorlogsdagen van Mei j.l., waar onder ook leden van onze vereeniging. Door den secretaris, den heer L. Prins, werden de notulen gelezen en vastgesteld, waarna door dezen het jaarverslag werd uitgebracht, waarin de werkzaamheden ge durende de IJsperiode de revue passeer den. Vervolgens was aan de orde het ver slag van den penningmeester, den heer A. Wesseloo. Uit dit verslag bleek dat was ontvangen 2824.03, uitgegeven 2339.29 li alzoo een voordeelig saldo van 484.73 i. Als verificateurs werden aangewezen de heeren L. J. Persoon, J. Nieveld en G. v. Waveren. Het ledental bedroeg in de vorige ijsperiode 281 en 141 militairen. De geld middelen bedroegen op 1 Nov. 1940 de som van 885.61 J4. Hierna bracht de heer Nieveld een gunstig rapport uit op boven genoemd verslag. Aan de orde is hierna de verkiezing van 4 bestuursleden wegens af treden van de heeren (M. v. d. Linden en H. Vreeburg en door bedanken van de heeren A. v. d. Vlugt en S. Wennhout). De eerste twee werden herbenoemd in de vacatures werden op voorstel van het be stuur benoemd de heeren G. Verdegaal en J. Lenstra. De bespreking handhaving der orde en het misbruiken van ledenkaarlen liep vlot van stapel. Voorts was aan de orde bespreking over het treffen van een toeslag op de contributie indien zulks bij een lange ijsperiode noodig is. Het kassaldo is gedaald tot 400.Alsdan zal op den ledenkaarten f 1.toeslag en op de bij kaarten 0.25 worden geheven. Na de rondvraag ging men over tot de traditio- neele verloting van 68 prijzen, waaronder er enkele waren cadeau gegeven, waar voor de voorzitter de milde gevers hartelijk dankte. Hierna sluiting. Personalia. Benoemd met ingang van 16 November 1940 in vasten dienst tot be steller bij den post, telegraaf zn telefoon dienst J. H. Landkroon, thans arbeider in tijdelijke dienst bij P.T.T. Geboren: Maria Theodora, dochter van W. J. Schrama en H. M. Sloothaak. Hendrica Martina, dochter van M. Leuven en M. C. de Heij. Elisabeth Antonia, dochter van C. J. d« Haas en E. Bscker. G e v e s t i g d: J. E. C. Edelaar, uit Lei den. C. B. Edelaar uit Leiden. A. H. Nijboer uit Arnhem. M. G. van den Berg uit Haarlem. J. C. Faas uit Amster dam. J. Meijer en echtg. uit Noord wij- kerhout. J. Kroon uit Zaandam. J. v. d. Voort uit Voorhout. Vertrokken: E. Visser, naar Haar lemmermeer. P. J. Mohlmann en echtg. naar Haarlemmermeer, J. A. Overde- vest naar Wassenaar. C. Meijer naar Noordwijkerhout. W. J. van Zoelen en gezin naar Utrecht. W. de Graaf naar Zutphen. G. Schep en gezin naar Utrecht. NOORDWIJK Bloembollenfilm. Donderdagavond had onder auspiciën van de Vereen, voor Bloembollencultuur een bijeenkomst plaats van vakgenooten in Hotel Royal, waar de Bloembollenfilm van de N.V. Amsterdam- sche Superfosfaatfabriek werd vertoond. Het was een verblijdend teeken, dat een zoo'n groot aantal vakmenschen, doch ook vele jongeren aan den oproep hadden ge hoor gegeven. Vooraf werd een goede explicatie gege ven over grondaard, de bemesting, vóór en né behandeling der bollen voor teelt- en bzroei-eigenschappen. Deze toelichting op de zeer wetenschappelijke en goed gefun- damenteerde film, waaraan prof. Blaauw en ir. Volkerz hebben meegewerkt, zal ze ker veel hebben bijgedragen om de vak kennis aan de belanghebbenden te ver meerderen. Het was een alleszins nuttige en leerzame avond. Geboren: Adriana Maria, d. van P. A. L. Droog en A. v. d. Bogerd Cornelis, z. van J. Wijsman en T. v. Dijk Johan nes Leonardus Maria, z. van A. J. West geest en C. E. v. Berkel Antonius Ber- nardus Cornelis, z. van J. M. Zonneveld en A M. v. Schie. Gehuwd: W. Th. G. v. Klaverweijden en H. Th. Veiheugd Th. J. Salman en J. G. v. d Son J. Moerkerk en E. P. Groenendijk P. H. v. Eeden en J. Kooij- mans A. J. Franssen en G. C. den Hol lander. Overleden: A. Groen 76 j., wede. van E. J. Elzinga H» Boot 54 j., wednr. van G. P. Mulder. ZOETERMEER Eierenveiüng. Op de veiling van 13 dezer was er geen eierenaanvoer. Door het bestuur is besloten, mede in verband met de genomen maatregelen, tot nadere beslis sing de eierenveiling niet te houden. G Geboren: Maria, d van D. J. Kep- pel en S. Poldervaart Dirk, z. van J. Mets en N. A. F van der Sman —Jacob, z. van P. Cammeraat en M. van den Toorn Boudewijn Petrus Marie, z. van M. Velt- man en M. C. Duivesteijn. Ondertrouwd. J. Herbert 32 J. en M. van der Eist 19 j. Overleden: M. Notenboom 55 j., echt- genoote van P. C. van der Eist. Bon 14 (broodkaart) geldig van 11 tot en met 17 November (niet gebruikte nog geldig van 18 tot en met 24 Novem ber, behalve in hotels, café's e.d.). Per bon 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak. Bon 13 nog geldig tot en met 18 Nov., behalve in hotels, café's, enz. Boni (b 1 o e m k a ar t), (wordt nog uitgereikt) 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem, van 4 November tot en met 1 December. Bon 08 (v 1 e e s c h k a a r t), geldig van 11 Nov. tot en met 17 Nov. (niet gebruikte tot en met 24 Nov.). 08 vleesch geldt voor 100 gr. vleesch, beenen inbegrepen in het gewicht, of één rantsoen vleeschwaren; 08 worst, vleeschwaren geldig voor verschil lende vleeschwaren met uiteenloopend ge wicht van 75 .gram tot 150 gram. Nietgebruikte vleeschbons 07 nog geldig tot en met 24 Nov. Vleesch- en vleesch- warenbons 07 gelden van 18 tot en met 24 November niet meer in hotels, café's enz. Bon 16 (boter ka art), V, pond boter van 9 Nov. tot en met 15 November. Bon 16 (vetkaart), >4 pond marga rine of boter van 9 Nov. tot en met 15 November. Niet gebruikte bons geldig tot en met 22 November. Bon 15 (boter en vetkaart) nog geldig tot en met 15 November. Bons 01, 02, 03 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon één eenheid steenkolen, anthraciet, enz. Geldigheidsduur tot en met 14 November. Bonds 04, 05, 06, 07 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon ge durende November één eenheid vaste brandstoffen (anthraciet, steenkolen, bri ketten of turf). Bons 03, 09, 10 en 11 per bon gedurende November één eenheid turf. Deze bonnen worden in den loop van het seizoen alsnog aangewezen voor het koopen van steen kolen of andere vaste brandstoffen. Bons 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14 (brand- stoffenkaart centrale verwarming) per bon één eenheid vaste brandstoffen. Geldigheidsduur gedurende November. ALG. DISTfclBUTIEBONBOEKJE Bon 38: één ei van 11 tot en met 17 November; de bon blijft geldig tot en met 24 November. Bon 25: één ons kaas van 11 Nov. tot en met 17 November. Niet gebruikte bons nog geldig tot en met 24 Nov., maar van 18 tot en met 24 Nov. niet in hotels, café's, enz. Bon 52: één ons kaas tot en met 17 November, behalve in hotels, café's, enz. Bon 42: één kilo suiker van 26 Octo ber tot en met 22 November. Bon 81: J4 pond k o f f i e of H ons thee van 9 November tot en met 20 December. Bon 29 150 gr. eenheidszeep in de nieuwe samenstelling of 120 gram huis houdzeep, of 200 gr. zachte zeep, of 250 gr. zeeppoeder, of 125 gr. zeepvlokken, of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen, of 200 gr. vloeibare zeep van 13 Nov. tot en met Q December. De bon geldt ook voor gezins- wasch per acht K.G. droog waschgoed. De wasscherij moet dezen bon innemen. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke personen boven 15 jaar is uitgereikt) 50 gr. scheerzeep of één tube scheercrême, of een pot scheerzeep van 31 Augustus tot e:i met 31 December. Bon 82: M pond r ty s t of rijstemeel of rijstebloem, of gruttenmeel van 2 Novem ber tot en met 29 November. Bon 83: X pond havermout, of ha vervlokken, of haverbloem, of aardappel- meelvlokken, of gort, of gortmout, of grut ten van 2 November tot en met 27 December. Bon 88: uitsluitend K pond gort, of gortmout, of grutten van 2 November tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons vermicelli, of maca roni, of spaghetti van 2 November tot en met 27 December. Bon 93: 1 ons maïzena, of griesmeel, of sago, of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. Van 2 November tot en met 27 December. Petroleumzegel 7: geldig voor 2 liter petroleum van 4 November tot en met 29 December (alleen voor diegenen, die daartoe vergunning hebben). Petroleum-periode b. van 11 Nov. tot en met 15 December; 2 liter petroleum, alleen voor hen, die daarop voor verlichting zijn aangewezen. VOOR HONDEN EN KATTEN. Ben 6 (voederkaart honden) van 1 tot en met 30 November: hondenbrood; bon 6 (voederkaart voor katten): kattenbrood. Inleiding kap. Paap over den Arbeid Gigteravond vond in „Huize Maria" de derde inleiding plaats over den arbeid, welke gehouden werd door den moderator, den weleerw. heer kap. E. A. M. Paap. De voorzitter, Herman Geyer, opende deze vergadering en heette in het bijzonder har telijk welkom in het K.J.M.V.-midden de vele voortrekkers onder leiding van oubaas Van Hameren, die aan de uitnoodiging om dezen avond bij te wonen, spontaan gehoor hadden gegeven. Hierna verkreeg de eerw. spr. het woord. Allereerst gaf de moderator een korte in deeling van zijn inleiding n.l.: Gods wijs heid en liefde, „Ora et labora" en Arbeid als middel tot boetedoening. In het eerste deel zette de moderator het scheppingsplan uiteen. De arbeid heeft eeuwigheidswaarde voor een mensch, want Gods wil was het im mers, ieder gelukkig te maken voor eeuwig. Van jongsaf aan vormt de arbeid reeds ons karakter, hij train* onzen wil. Reeds op de schoolbanken is dat zoo. Daarmee wordt de zelfwerkzaamheid ingeschakeld, die de wils kracht traint. Het komt voor, dat jongemannen zich verbeelden het te druk te hebben. Hiervoor waarschuwde de moderator in 't bijzonder. Denkt niet te gauw, dat ge het te druk hebt Wanneer de arbeid systematisch is verdeeld, kan men véél, héél veel verzet ten. En de tegenwoordige tijd eischt werk zame jonge krachten. Menschen vol activi teit. Dan maakt de arbeid van ons een so ciaal-voelende persoonlijkheid. Door den arbeid vervolmaakt de mensch zichzelf. De arbeid schept vervolgens de basis tot vorming van een gezin, het dikwijls onbe wuste levensdoel van den jongeman. „De gezinsgedachte bij den jongeman is zeer voornaam", aldus spr. daar zij spaarzaam- hied en arbeidszaamheid kweekt. Vele jongemannen zijn juist doordat zij deze gedachte uit het oog verliezen afge zakt tot karakterloosheid, die zich later kan wreken op verschrikkelijke wijze. De arbeid is het ook weer, die het gezin in stand houdt. De arbeid moet echter gepaard gaan met gebed, want arbeid alléén is niets. Zegt de H. Schrift niet: „hij die alleen arbeidt, ontvangt zijn loon reeds op aarde". De arbeid moet gedragen wor den door het gebedsleven. Dan kan het zijn, aldus de eerw. spr., dat de arbeid mislukt, maar draagt het dan als een middel tot boetedoening, want in het zweet uws aan- schijns zult ge uw brood verdienen. Voor vele menschen kan de arbeid Iets afschrikwekkends zijn, b.v. door slecht loon de rationalisatie of de overdreven mechani satie van dezen tijd. Hierop wilde de mo del ator echter niet verder ingaan, daar dit niet viel m het kader van deze inleiding. Spr. besloot met enkele actiepunten mee te geven, nl.: de arbeid gepaard gaande met gebed; de arbeid aan God opdragen als boetedoening voor onze zonden en die van anderen en als middel om den vrede te verkrijgen. De voorz„ Herman Geyer, dankte den moderator voor zyn uitstekende en duide lijke inleiding. Hierna was nog gelegenheid tot vragen stellen, waarvan enkele aanwezigen ge bruik maakten. Tot slot van dezen zeer goed geslaagden avond, zongen de KJ.M.V.'ers en voortrek kers om beurten eenige liedoren, waarna de moderator sloot met gebruikelijk gebed- ALGEMEENE R.K. PROPAGANDA-CLUB „Dr. SCHAEPMAN." Aan leden en donateurs der Alg. R.K. Propaganda Club „Dr. Schaepman" is door het bestuur een rondschrijven gezonden, waarin o.m. het volgende gezegd wordt: Onze propaganda voor „De Katholieke Actie voor God" zal op een andere wijze moeten geschieden, aangezien de markt- verkoop geen doorgang kan hébben. In het kader van de nieuwe maatschap pelijke orde komt het het bestuur ge- wenscht voor de leden van voorlichting te dienen. Wij vonden onzen Geestelijken Adviseur Rector F. Bernefeld gaarne bereid dezen, winter een drietal lezingen over „De cor poratieve gedachte" te houden. Het bestuur meent echter hieraan deze restrictie te moeten verbinden: mits voldoende belang stelling aanwezig blijk, te zijn. E.v. deelnemers moeten zich .daarom vóór 1 December opgeven bij het secreta riaat, den heer A. van Dijk, v. d. Waals straat 16. ZILVEREN JUBILEUM J. W. VAN ROON HERTOGE. Heden was het 25 Jaar geleden, dat de heer J. W. van Roon Hertoge, commies op het Station alhier, in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Hedenmorgen om elf uur had ten huize van den jubilaris, dat door talrijke bloem stukken in een bloemhof was herschapen, in bijzijn van collega's, chefs de bureaux en dames van het plaatskaartenbureau de huldiging plaats. Onder hartelijke bewoordingen en ®e- lukwenschen, huldigde de stationschef, de heer Slebos, den jubilaris namens de di rectie der Nel. Spoorwegen en wer.schte hij den heer van Roon Hertoge hartelijk ge luk met zijn 25-jarig jubileum. Namens de directie der N.S. overhandigde spr. een oorkonde voor 25-jarige trouwe dienstver vulling met het gebruikelijke geschenk on der couvert. Daarop bood spr. namens collega's een mooie vulpen aan en sigaren. Mevr. van Roon Hertoge ontving namens de collega's een fraaie bloemenmand. De jubilaris dankte hiervoor, waarop ververschingen werden aangeboden, waar na men nog «enigen tijd gezellig bijeen bleef. In zijn woning op den Morachweg ont ving de Jubilaris nog vele blijken van be langstelling van spoorwegpersoneel in den vorm van bloemstukken.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2