r d e Weerbericht STADS NIEUWS MEERPOEL C. F. J ZATERDAG 9 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.58 uur Zaterdagavond. Zon op 8.51 uur Zondagochtend. Zon onder 17.56 uur Zondagavond. Zon op 8.53 uur Maandagmorgen. MAANSTANDEN. 9 November 10 November 11 November 12 November 13 November 14 November 15 November 16 November 17 November 2.45 onder, 15.53 op 3.48 onder, 16.05 op 4.51 onder, 16.36 op 5.54 onder, 17.op 6.57 onder, 17.25 op 8.onder, 17.55 op 9.01 onder, 18.27 op (volle maan). 10.01 onder, 19.06 op 10.57 onder, 19.43 op HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op oZndag 10 Nov. nam. 13.20 uur; op Maandag 11 Nov. v.m. 1.50 en nam. 14.15 uur. ^IIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOOOIICL 0 0 0 0 0 0 0 HHHH on o ii on on on o ii o ii on on d* Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 17.58 uur. ZONSOPKOMST 8.51 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. GEBAK OP BON 14. HOEVEEL MEN PER BON KAN KRIJGEN. Elke der met „14" genummerde bonnen van het broodbonboekje geeft gedurende het tijdvak van Maandag 11 tot en met Zondag 17 November recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit rantsoen bedraagt voor de verschil lende hieronder genoemde soorten gebak ten minste het telkens daarachter genoem de gewicht: beschuit 75 gram; biscuits en wafels 90 gram; speculaas 140 gram; an dere koekjes 200 gram; koek 160 gram; cake 300 gram, gevuld klein korstgebak (b.v. amandel broodjes) 400 gram; ir. vuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram; taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken artikelen, welke hierbo ven niet zijn genoemd geldt, dat een rant soen omvat een hoeveelheid, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De bonnen, welke op 17 November niet zijn gebruikt, blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 24 November met dien verstande, dat zij gedurende de week van 18 tot en met 24 November a.s. niet mo gen worden gebruikt in hotels, restau rants e.d. KOSTWINNERSVERGOEDING EN GROOT-VERLOFGANGERS. Aan de burgemeesters is medegedeeld, dat in de vorige maand een aantal dienst plichtigen, die zich nog bij de regelingsbu- reaux van de Nederlandsche weermacht in werkelijken dienst bevonden, wegens reorganisatie met groot verlof gezonden zijn. Ook is medegedeeld, dat in den loop van dezen maand en mogelijk ook later, met het verleenen van groot verlof aan zoodanige personen zal worden doorge gaan. Het is wenschelijk, dat na het ver trek met groot verlof van deze dienst plichtigen de kostwinnersvergoeding nog eenigen tijd doorbetaald wordt, waarbij de volgende regelen in acht te nemen zijn. Ten aanzien van allen, die na 15 Octo ber 1940 met groot verlof zijn gezonden, wordt de kostwinnersvergoeding doorbe- taa.ld tot en met de week, volgende op die, waarin het groot verlof wordt ver leend. Ten aanzien van de in het vorige alinea bedoelde personen, die op het einde van de week, waarin het groot verlof werd ver leend, nog geen loongevenden arbeid heb ben gevonden, wordt de kostwinnersver goeding doorbetaald gedurende de twee weken, volgende op eerstbedoelde week. In de gevallen, waarin de militaire in komsten invloed hebben gehad op het be drag van de kostwinnersvergoeding, wordt deze met ingang van den dag, waarop het groot verlof ingaat, nader vastgesteld in zin, dat de militaire inkomsten niet n medegerekend. In gelijken zin v. ..t gehandeld, indien als gevolg van de militaire inkomsten geen kostwinnersver goeding kon worden toegekend. Prof. mr. A. S. de Blécourt. t Oud-hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit. In den ouderdom van 67 jaar is te Den Haag overleden prof. mr. A. S. de Blécourt, oud hoogleeraar in het oud-vaderlandsch recht aan de universiteit hier ter stede. Anna Siberdimus de Blécourt werd den 4den October 1873 te Appingedam gebo- ontving daar en te Nijmegen zijn schoolopleiding en werd in 1892 aan de Groningsche universiteit als student in de rechten ingeschreven. Den 5den Juli 1897 promoveerde hij aldaar op stellingen tot doctor in de rechtwetenschap. Hij vestig de zich daarna als advocaat te Groningen en tevens volontair ten rijksarchieve al daar. In Juni 1898 volgde zijn benoeming adjunct-archivaris van Rotterdam, welke functie hij tot September 1901 ver vulde. Toen ging hij over naar de Provin ciale Griffie van Noord Holland te Haar lem, eerst als adjunct commies .en daarna als commies. Daarna kwam hij bij de rechterlijke macht, was van Juni 1903 tot September 1907 substituut-griffier bij de rechtbank te Zutphen, van September 1907 tot Octo ber 1911 rechter aldaar, van October 1911 tot April 1914 rechter te Utrecht en ten slotte tot Juni 1917 rechter te 's-Graven- hage. Bij koninklijk besluit werd hij vervolgens als opvolger van prof. mr. S. J. Fockema Andreae den 9den Mei 1917 tot gewoon hoogleeraar benoemd aan de Leidsche uni versiteit, om onderwijs te geven in het oud.-vaderlandsch recht, welk ambt hij den 27sten Juni van dat jaar aanvaardde met een inaugurale oratie over: „Het belang van het oud-vaderlandsch recht voor onzen tijd." In den academischen cursus 19341935 was prof. de Blécourt secretaris van den Academischen Senaat, en in 19851936 rector magnificus der Leidsche universi teit. In Augustus 1936 werd hem het eere doctoraat der universiteit van Parijs ver leend. De Nederlandsche regeering erkende zijn verdiensten door zijn benoeming tot rid der in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Aan prof. mr. A. S. de Blécourt werd bij K.B. van 6 Februari 1939 met ingang van 1 October 193p op zijn verzoek eervol ont slag verleend met dankbetuiging voor de belangrijke in deze betrekking bewezen diensten. Als geschenk ter gelegenheid van zijn afscheid van de Leidsche universiteit werd hem een bundel opstellen op het ge bied van oud-vaderlandsch recht over handigd. Onder de werken, welke van zijn hand verschenen, noemen wij: „Het stadsmeier- recht in <le Groninger Veenkoloniën" (1907); „Ambacht en gemeente" (1912). Voorts schreef hij verschillende opstellen, o.a. over tiendrecht en grondrenten, in het „Rechtsgeleerd Magazijn" van 1908 en la tere jaren en in diezelfde periode beekbe schouwingen in hetzelfde tijdschrijft, in het „Weekblad van het Recht" en het tijd schrift „Themis". De crematie van het stoffelijk overschot vindt Maandag a.s. te Velsen plaais na aan komst van trein 12.15 uur. DE KOSTEN VOOR EEN LEGITIMATIE BEWIJS. Aan den Raad der gemeente Leiden is volgend adres verzonden: Geven eerbiedig te kennen: de besturen van de R.-K. Volksbond, de Christelijke Besturenbond en de Leidsche Bestuur- dersbond, domicilie kiezende ten kantore van laatstgenoemde bestuurdersbond, Heerengracht 34; dat per 1 October j.l. door de ingezete nen moest worden aangeschaft een legiti matiebewijs, waarvoor het laten maken van een pasfoto noodzakelijk was; dat de maatregel, waarbij de werkloo- zen deze foto gratis konden laten maken, bekend werd gemaakt op een tijdstip, dat velen deze reeds in hun bezit en betaald hadden, van hun reeds veel te lage steun- uitkeering; dat volgens nu ontvangen mededeelin- gen binnen korten tijd een identiteitsbe wijs, te verstrekken door de gemeente, verplicht zal worden gesteld, hetwelk ƒ1. zal moeten kosten; dat het voldoen hieraan niet alleen voor - de werkloozen onmogelijk zal zijn, doch ook zeer veel arbeiders, met lage inkom sten, dit bedrag niet zullen kunnen beta len; redenen waarom adressanten Uwen Raad beleefd verzoeken te willen bevorderen, dat aan de werkloozen dit identiteitsbewijs gratis, en aan hen wiens inkomstengrens ligt beneden een door Uw Raad vast te stellen bedrag, waarbij rekening wordt ge houden met de gezinsomstandigheden, 't Welk doende, Voor den Leidschen Best. Bond H. W. Wittenaar, voorz., C. Snel, secretaris. Voor den R.-K. Volksbond, J. H. Ny- huis, voorzitter, D. Haverkorn, secretaris. Voor den Chr. Besturenbond, G. Hor dijk, voorzitter, W. Veerman, secretaris. N.V. ZEEP-, EAU DE COLOGNE- EN PARFUMERIEëNFABRIEK. In de gistermiddag gehouden buitenge wone vergadering van aandeelhouders der N.V. Zeep, Eau de Cologne en Parfume rieën fabriek, werd aan den commissaris dr. Platz te Amsterdam eervol ontslag KERKBERICHT PAROCHIEKERK VAN O. L. VR. ONB. ONTVANGENIS. (Ilartebrug). Schaalcollecte voer de armes kerken van het Bisdom, welke de geloovigen heel bijzonder wordt aanbevolen. Zondag, vier en twintigste Zondag na Pinksteren. Te 12.30 uur Maria-Congrega- tie, laagste afdeeling Jongens, 's Avonds te 5 uur Lof, rozenhoedje en litanie. Maandag, 's avonds te 5 uur Lof voor de overledenen van het Zielenboek. Dinsdag, 's avonds te 5 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Woensdag, geen Meisjes-Congregatie. Vrijdag, te 4 uur Biechthooren voor de schoolkinderen; 's 'avonds te 5 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag, 's morgens te 8.20 uur Alg. H. Communie voor de schoolkinderen; 's na middags vanaf 4 uur gelegenheid om te Biechten tot 8.30 uur. Zondag a.s., onder de H. Mis van 7.30 uur Algemeene H. Communie voor de Ma- ria-Congregatie, afdeeling Meisjes. I. Communiceerenden gelieven zich. door het middenpad naar de communiebank te begeven en lanés de zijpaden terug te kee- ren. II. Onder de H. Mis van 7.30 uur worden de Misgebeden vanaf den preekstoel voor gebeden. verleend, terwijl als nieuwe commissaris sen werden benoemd: dr. S. Th. Holst We ber, industrieel te Leiden; dr. M. Jacobs, arts te Voorburg. De voorzitter, de heer de Gooyer, deel de vervolgens mede, dat de vennoot schap in verband met de distributie van zeep, ernstig gehandicapt wordt in hare expansie, juist nu de nieuwe directeur de heer de Jong, er in was geslaagd de pro ducten op een nog booger peil te bren gen. De specialiteiten als scheerzeep, toilet zeep en medicinale zeep, evenals overvette grondzeep, verrichtten goed baanbrekend werk en een toenemende vraag bracht bij voortduring prosperiteit. Zooals gezegd de distributie en eenheidszeep maakte daar aan een einde. Teneinde thans aan de ervaringen een actieve richting te geven, is een afdeeling cosmetisch chemisch laboratorium opge richt onder wetenschappelijke leiding van den heer A. H. Schrim te 's-Gravenhage, oud-directeur van de gemeente-apotheek aldaar een zeer bekende figuur op che misch gebied. De uitbreiding van het college van com missarissen, staat ook hiermede in verband. De firma zal spoedig met de nieuwe arti kelen op de markt verschijnen en men twijfelt er niet aan, dat het bijna 100 jaar bestaande bedrijf zijn gunstige reputatie zal weten te handhaven. Ten slotte werd goedkeuring verleend aan het voorstel over te gaan tot plaatsing van ƒ50.000 preferente aandeelen met voorkeursrecht voor preferente aandeel houders. MEISJESCONGREGATIE O. L. V. HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Niettegenstaande de duisternis zullen we morgen onze alg. H. Communie houden, voor beide afdeelingen. Precies kwart voor zeven zijn we aanwezig voor de luide voor bereiding. Komt allen! REDUCTIE VOOR ONZE LEZERS, Voor het successtuk „De Witte Non" in de Stadsgehoorzaal. A.s. Woensdagavond 13 Nov. zal het Groot Nederlandsch Volkstooneel, Dir. Willem Goossens slechts één enkele op voering geven van het veelbesproken meest aangrijpende tooneelsucces van den laatsten tijd: „De Witte Non". De hoofdrollen worden vervuld door Willem Goossens als Kapitein Severi, Roesje Kohier in haar grootsche creatie als „de Zuster" Greta Goossens in den titelrol. De monteering is met de meeste zorg gekozen, en wij twijfelen dan ook niet, of dit gezelschap zal, gezien haar enorm sucpes met de opvoeringen van „Het Biechtgeheim.", weer nieuwe lauwe ren oogsten. .De Witte Non" werd door de geheele Katholieke pers warm aanbevo len en trok in Rotterdam en Den Haag wekenlang uitverkochte zalen. Gaarne ver wijzen wij onze lezers dan ook naar de in dit blad voorkomende BON, waarop zij tegen inwisseling een zeer belangrijke re ductie bekomen op de toegangsprijzen. Zij betalen dan slechts 60 ct. of 75 ct. per plaats (alles inbegrepen), rechtgevende op de rangen van ƒ1.en 1.50, Men knippe dus deze bon uit en voorzie zich tijdig van plaatsbewijzen, teneinde teleurstelling te voorkomen. FIETSRIJDER TE WATER GEREDEN. Gistermiddag te 12.10 uur is de 14-jarige wielrijder J. K. uit hot R.-K. Weeshuis aan de St. Jacobsg-acht nabij de Water- steeg in den Nieuwe Rijn te water gereden doordat een onbekend gebleven wielrij der hem rechts passeerde. De 30-jarige Joh. Tegelaar, wonend in de Oillenburgerstraat en de 33-jarige Joh. Wassenaar wonend aan de Hoogewoerd, sprongen gekleed te water en slaagden er in den jongen op den wal te brengen. De drenkeling begaf zich naar het St. Elisa- bethziekenhuis, waar hij eenige uren on der de wol gestopt werd en daarna naar huis kon terugkeeren. /eIi EEN WERKELIJK #NAftIAf\CHINE? t Dajj naar: Breestraat 171 3819 w MomenteePlevering uil voorraad Van onze Adverteerders HEROPENING BIJ VAN MOORSEL. De bakende zaak van de firma van Moor- sel, Botermarkt 19, heeft een geheel an der aanzien gekregen door een voorname lijk uitwendige verbouwing. Onder architectuur van den heer Kra mer uit Haarlem heeft de aannemer, de heer Van Oers,. eveneens uit Haarlem, voor een geheele metamorphose gezorgd. De oude gevel met langwerpige, hooge etalages moest plaats maken voor een mo dernen onderpui met een vijftal etalages, waardoor het geheel in modernen trant thans een uitstekenden indruk maakt. On danks de meerdere etalage ruimte heeft de winkel daardoor niets aan oppervlakte verloren. Zelfs ondervindt het publiek meer gerief in den winkel. In slechts zes weken tijd is deze veran dering, die getuigt van knappe architectuur en bouwkunst tot stand gekomen. De firma Zitman zorgde voor een uit stekende electrische verlichting, terwijl een bijpassende kleur werd aangebracht door den schilder Ripperda. FOTO-ATELIER VAN VLIET. De heer A. van Vliet, die sinds eenige jaren zijn foto-atelier had gevestigd in perceel Haarlemmerstraat 263, heeft zijn zaak overgebracht naar de overzijde in perceel 248. Deze. verandering beteekent een belangrijke verbetering. Niet alleen dat de winkel thans veel meer licht ont vangt en de etalages de geëtaleerde arti kelen beter doen uitkomen, ook het atelier is aanmerkelijk uitgebreid. Door aanschaf fing van de meest moderne apparaten op het gebied der- foto-techniek is de heer v. Vliet in staat aan de hoogste eischen op dit gebied te voldoen. Wij twijfelen er niet aan, of deze verandering zal een goede verbetering blijken. Gemeentel. Aankondiging UITREIKING BkOEIV^ AARTEN. Aan hen, die hun'l$oefti'l$arten nog niet hebben afgehaald, ^cj-dt-dc rtoe alsnog ge legenheid geboden Maa lag 11 Novem ber a.s. en wel op èe uit eikingsbureaux Oude Vest 35 en Utlechtsfliie Veer 3, van 9 tot 12 en van 2 toi|5: uur n.m. De andere bureaux zullen geslftón zi Onnoodig zich ajbi het# Distributiekan toor, Breestraat 117,Me vervoegen. -- BEHANDELING VAN OPPLAKVELLEN MET TEXTIELPUNTEN EN AFLEVERINGSBEWyZEN. Allen te Leiden gevesj in textielproducten opplakvellen met puntei bewijzen onder wordt verzoekt zich gunnong(e?ï) ?.te vei tributiekafitoofe Breesfta; bovengenoemd® beschei in deze yolgoi ;de handelaren ideren, die op- :en afleverings- •ustig hebben, un bedrijfsver- aan het Dis- 117, om daar en in te leveren i" Zij, wi£r ffrpia- en f^ilienaam begint met A, B^f D, E, op Dflftdag 12 Nov. a.s. Zij, 'wier firpia- of fanjjllienaam begint met F, G. H. J. K. L^^Woensdag 13 Nov. a.s. Zij, wier familienaam begint met M. N. O, P, Q, R opr Donderdag 14 Nov. a.s. Zij, wier firma- of famiUeriaam begint met S, T, U, V, W, X, Y, Zlrf Vrijdag 15 Nov. a.s. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 9 November 1940. 2824 KENNISGEV Overwogen woédt: d< verlagen tot een door midden van 8.90 j boezemstand. I Bezwaren van IbelafcghebTtenden tegen deze verlaging kuraierf tot eft met 7 De cember 1940 schriftelijk gorden inge diend bij Gedepute&de Statèp van Zuid- Holland te 's-Grav|flhage, Korte Voor- hout No. 9. 2800 TENTOONSTELLING VAN JAPANSCHE LAKKUNST. In het Rijksmuseum voor Volkenkunde. Hedenmorgen heeft in het Rijksmuseum voor Volkenkunde alhier de opening plaats gehad van een interessante expositie m Japansche lakkunst. Onder de goede zorgen van dr. C. C. Krieger, conservator van het museum voor de afdeeling Japan en vasteland van Azië, is hier veel merkwaardigs op dit gebied bijeengebracht. De tentoongestelde lakvoorwerpen zijn voor het grootste gedeelte afkomstig van de verzamelingen, welke door Voh Sie- bold en Cok Blomhoff in Jaoan werden bijeengebracht. Deze collectie is aange vuld met stukken uit particulier voor namelijk museumbezit en de geheele ver zameling kunstvoorwerpen uit de 16e tot de 19e eeuw, kan als de meest uitgebreide en kostbare verzameling van Europa be schouwd worden. Eenige zeer belangrijke stukken van Chineesche lakkunst uit de Soeng- en Min-periode zijn ter vergelijking in de tentoonstelling opgenomen. De voornaamste verdienste der lakkunst in het algemeen ligt in het zuiver deco ratieve en de kunstzinnig industrieele kwa liteiten. De combinatie daarvan bracht iets wat de westerling niet bezit en zelfs heel moei lijk begrijpen kan, doch de Japanner heeft daarmee het ideaal van een zuivere volks kunst verwezenlijkt. Wijl in Japan behalve de zindelijkheid vrijwel alles tot China is terug te bren gen, kunnen we de lakkunst beschouwen als een cultureele gave welke de Chineczen onder de vaan van het Boeddhisme naar Japan hebben gebracht. In Japan echter heeft de lakkunst een grooterè volmaking berenkt, welke China niet heeft kunnen evenaren. Het voor naamste kenmerk van de lakkunst is, evenals dit bij de ceramieken het geval is, vorm en lijnverdeeling, terwijl de orna mentiek een zeer groote plaats inneemt en meestal terug is te brengen tot de natuur, waarvan de Japanner een groot bewonde raar is. Oppervlakkig bezien lijkt de decoratie ve kunst der lakvoorwerpen de belang rijkste, doch dit is toch geenszins het ge val. Staren wij ons als het ware blind op de veelzijdige versieringsmotieven, voor al in goud, de man, die het eigenlijke lak werk verzorgt, neemt een veel grootere plaats in dan degene, die zorgt voor het decoratorium. Dit werk vereischt zeer groote vakkennis. De ondergrond der lak voorwerpen is in den regel eenvoudig, doch hard hout. Daarover wordt 'n soort linnen gespannen, waarna het geheel wel minstens vijftig maal met een laagje lak wordt overspoten. Dat hierbij heel minu tieus te werk wordt gegaan blijkt wel vooral hieruit, dat bij voorwerpen, uit verschillende deelen bestaande, nauwelijks een afscheiding valt waar te nemen. In tal van vitrines zijn de talrijke voor werpen, w.o. zeer kostbare, tentoonge steld. We zien er van effen rood lak met goud bewerkt, zwart lak met parelmoer i en dat alles voor allerlei gebruiksvoorwer pen. waarvan we de meeste wel kennen: brievendoozen. sehryfdoozen, poeder- en i toiletdoozen, kabinetjes, wijnschaaltjes, j soepkommen, enz. Een zeer groote plaats wordt ingenomen door de Inro, een medicijndoosje, dat de Japanner bij zich draagt en waarin de eerste geneesmiddelen, die noodig kunnen 1 zijn, worden geborgen. n Het geheel, een zeer merkwaardige col lectie, heeft een achtergrond van Kesa's, behoorende tot de kleederdrachten dei- Boeddhistische priesters. Op deze Kesa's zijn verschillende lappen ingezet, waar door de dragers tot uitdrukking willen brengen, dat zij tot de volgelingen van Boeddha behooren. In een aparte afdeeling van twee ten toonstellingszalen zijn opgesteld de Ryo- bu's, Japansche kamerschermen, waaron der de bekende vechtende paarden vol gens den stijl van Kano een belangrijke Een gedeelte van deze schermen is af komstig uit het Kabinet van Zeldzaamhe den. Zij werden door de Japansche regee ring ten geschenke gegeven aan Koning Willem L We zien hier o.a. een scherm, waarin een allegorische voorstelling wordt gegeven omtrent de Boeddhistische begrippen over de hel, in welke afbeeldingen men Dan te's beschrijvingen zeer levendig tot uit drukking ziet gebracht. Verder zijn er geëxposeerd teekeningen van de bekende kraanvogels, pijn- en vij- genboomen, enz. Vermeldenswaard zijn voorts de teéke- ningen zonder perspectief. DeKatholie ke missionarissen (in China) brachten hieromtrent de eerste begrippen en later vulden Hollandsche kolonisten deze ideeën aan. Deze tentoonstelling laat overduidelijk zien hoe het Rijksmuseum voor Volken kunde er meer dan vroeger op uit is het publiek op de hoogte te brengen van al het schoone, dat binnen deze muren is sa mengebracht. De tijdsomstandigheden mo gen aanleiding zijn, dat vele der kunst schatten op veilige plaatsen geborgen zijn, er blijft toch altijd nog genoeg over om een bezoek aan het museum te brengen. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage alhier: Het huis met tuin te Oegstgeest, Ende- geesterstraatweg 11 in bod: 6500.koo- per de heer E. de Jongh q.q. alhier voor 6800.—. De huizen met tuinen te Oegstgeest, Deutzstraat 15 en 13, na mijning in bod resp.: ƒ6155.— en ƒ6300.—kooper de heer W. F. van Leeuwen q.q. alhier voor: 13.155.—. Het winkel- en woonhuis met tuin te Oegstgeest, Deutzstraat 5, in bod: 6035. kooper de heer H. A. F. M. Walenkamp q.q. alhier voor: ƒ6110. De huizen en erven alhier, Mandenma- kerssteeg 3 en 5, in bod: ƒ2550.kooper de heer O. A. M. Bik q.q. alhier voor: 2850.—.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2