ZATERDAG 9 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COLRANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Qemeng.de ffienicfiten DOOR EEN HOLLEND PAARD MEEGESLEURD De 51-jarige G. Hendriks, van beroep nachtwaker en oproeper van het notaris- katnoor te Beek (L.), is gistermiddag om streeks vier uur op den rijksweg-Noord te Sittard op droevige wijze om het leven ge komen. H. kwam met een paard aan de hand uit de richting Susteren even voorbij den spoorwegtunnel. Door het passeeren van een trein en een aantal auto's werd het paard schichtig en sloeg op hol. Hendriks raakte met een vinger in het leidsel van het paard vast en werd een eind door het hollende dier meegesleurd. Hij kwam daar bij zoo ongelukkig met een boom in aan raking, dat hij op slag dood was. Dr. Winters constateerde den dood ten gevolge van inwendige kneuzingen. EEN FRAUDULEUS GESLACHT VARKEN IN BESLAG GENOMEN Zooals bekend, wordt door controleurs van den Centralen Crisis Controle-dienst te 's Gravenhage, afdeeling algemeene con trole, streng toezicht gehouden op het ver voer van aardappelen. Tijdens deze con- controle worden vaak andere overtredingen ontdekt. Zoo achterhaalden controleurs van genoemden dienst een frauduleus geslacht en niet gekeurd varken, dat, verborgen on der gordijnen, groentenafval en planken, per bakfiets in Wateringen werd vervoerd. Het varken werd in beslag genomen en te gen de overtreders werd proces-verbaal op gemaakt. BEROOVING TIJDENS DE DUISTERNIS Een dezer dagen is een 68-jarige inwoner van Amersfoort in de avonduren tijdens diepe duisternis op de Korte Gracht door een onbekenden man aangevallen en be roofd van een bedrag van 175. De politie stelt een onderzoek in. DE ZILVERSCHAT IN HET BLOEMENPERK In Heiloo woont een oude man, aldus vertelt het „Handelsblad", die als ietwat zonderling bekend staat. Hij bezit een klein kapitaaltje en heeft zich na de bezetting van ons land afgevraagd, waar hij dat het veiligst zou kunnen bewaren. Banken ver trouwde hij blijkbaar niet, en in zijn huis wilde hij het ook niet bewaren met het oog op de mogelijkheid van diefstal. Zoo kwam hij op het lumineuze idee zijn schat ge heel in zilvergeld, omdat papier wel eens waardeloos kon worden in een trommel te doen en deze in een bloemperk te be graven. Waarschijnlijk zou er geen haan naar gekraaid hebben, als de man niet tel kens weer ongerust was geweest en zich ging overtuigen of de trommel nog pre sent was. Hij toonde zooveel interesse voor zijn bloemperk, dat het begon op te vallen en men zich blijkbaar afvroeg wat daar wel verstopt zou kunnen wezen. Het resultaat was, dat de oude man dezer, dagen tot de ontdekking kwam dat de trommel met on geveer 700 gulden spoorloos verdwenen was.... SPANNENDE TOCHT VAN REDDINGBOOT „Dorus Rijkers" in gevaarlijke positie t „De motorreddingboot „Dorus Rijkers" heeft onlangs een tocht gemaakt, die de uit drie koppen bestaande bemanning lang zal heugen. Zij voer om twee uur 's middags op een dag in het begin van de vorige maand het havenhoofd uit en moest met sterken tegenwind een flii.k eind de gol ven doorklieven. Tegen negen uur- in den zeer donkeren avond was de „Dorus Rij kers" het doel van haar reis: een schip, dat in nood verkeerde, vr'jwel genaderd. Doch toen ronkte plotseling uit het grau we wolkendek een vilegtuig naar beneden. Het vloog over de verlichte reddingboot heen en de vlieger begon hevig uit zijn mi trailleur te schieten op de bemanning, die aan dek stond. Zoo vertelt naar aanleiding van het maandoverzicht der N.Z.H. Red dingmaatschappij over October de Helder- sche Courant van 7 November. Schipper Coen Bot, zijn zoon Piet en de motordrijver Eelman zochten dekking in de stuurhut. Een geluk was het, dat het vlieg tuig op den kop van de boot invloog, waar door men beschutting kon zoeken achter de stalen stuurhut. Maar ook daar was het nog benauwd, want de vlieger keerde terug en begon opnieuw te schieten. De schipper had intusschen alle lichten laten dooven en zware dekkleeden naar boven laten bren gen en daarmee de reddingboot zooveel mo gelijk onzichtbaar gemaakt. De motor was afgezet om eventueel het hulpgeroep van de menschen in nood te kunnen opvangen en die te kunnen helpen, maar dat was niet mogelijk, want de vlieger zocht telkens op nieuw naar de reddingboot, zoodat Bot met zijn mannen voor eigen levensbehoud moest Drobeeren, den wal in te loopen. Maar die was ver en nauwelijks was men van rich ting veranderd of reeds hing een lichtkogel boven 't water. Men koerste naar het Noorden, in tegenovergestelde richting van het vliegtuig. Na korten tijd ontgloeide weer een lichtkogel in het Noorden, men wendde zyn roer naar het Zuiden. Het werd een angstige en spannende jacht: de „Dorus", die trachtte te ontkomen aan de waanzinnige achtervolging van een dwa zen vliegenier. Het duurde eenige uren. Men kon zijn vaarrichting niet bepalen, omdat zelfs het compaslicht niet ontstoken kon worden. „Wij dachten niet aan de mijnen", aldus RECHTZAKEN VIJANDIGE UITLATINGEN TEGEN DUITSCHLAND. NAAR VERBODEN ZENDERS GELUISTERD. Vier zaken voor het Duitsche Landcsgericht te Arnhem. Dezer dagen heeft het Duitsche Lands- gericht uit 's-Gravenhage een zitting te Arnhem gehouden, waarbij de volgende uitspraken werden gegeven: 1. In de strafzaak tegen den bode Jo- hann Joosten, uit Arnhem wegens Duitsch- vijandige uitlatingen 4 maanden gevange nisstraf (de eisch was vijf maanden). Joosten heeft in het midden van Juli te Arnhem een blufferige smaadrede tegen het Duitsche volk gehouden en in het bij zonder de Duitsche soldaten beleedigd. Hij heeft bekend, zijn daad ernstig betreurd en heeft voor de geuite beleediging ver ontschuldiging aangeboden. Met het oog hierop is hem een milde straf opgelegd. 2. In de strafzaak tegen den opperman Nijs uit Nijmegen tien maanden gevange nisstraf (de eisch was een jaar en zes maanden). Nijs is reeds verschillende kee- ren eerder veroordeeld. Hij was in Duitschland te werk gesteld, heeft daar, zooals hij mededeelde, goed verdiend, doch hij heeft zijn arbeid gestaakt. Op grond hiervan heeft hij van de Nederlandsche in stanties geen ondersteuning ontvangen Uit ergernis daarover heeft hij op 1 Oc tober te Nijmegen in de Korte Burcht straat een ophitsende rede tegen het Duit sche Rijk gehouden. Voor een plakkaat, waarbij tot arbeid in Duitschland werd opgeroepen, stonden ongeveer twintig personen. Nijs verkondigde aan hen de onjuiste bewering, dat de arbeiders in Duitschland slechts werden behandeld en trachtte ook op andere wijze stemming te gen het Rijk te maken. De beklaagde g?i dit toe, doch hij probeerde zich er mee te verontschuldigen, dat hij zich naar aan leiding van de weigering van ondersteu- ning had geërgerd en opgewonden. De Duitsche Generalstaatsanwalt vor derde een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden, ter motiveering van welken eisch hij aanvoerde: „Het gaat hier om een zeer onbeschaamde ophitsing tegen het Rijk, waartoe de beklaagde niet de ge ringste aanleiding heeft gehad. Dergelijke aanvallen tegen Duitschland moeten streng worden gestraft, vooral wanneer zij in het openbaar geschieden". Het gerecht liet uit overweging, dat Nijs zes kinderen heeft en weer vader zal wor den, een vergaande mildheid gelden en stelde op de in verhouding ernstige daad slechts een gevangenisstraf van tien maan den, waarvan ook nog het ondergane voorarrest in vermindering komt. 3. In de strafzaak teen den politie beambte Mattijs Jacobs uit Nijmegen we gens Duitschvijandige uitingen zes maan den gevangenisstraf (eisch acht maanden). Jacobs heeft midden Juni in een ge sprek met buren het Duitsche volk op minderwaardige wijze beschimpt en in het bijzonder de vijandige uitlating gebruikt: „De Engelschen moesten met eenige dui zenden vliegtuigen naar Duitschland vlie gen en daar alles dooden, van de pasge boren kinderen tot de grijsaards". Te zij nen nadeele moest in aanmerking worden genomen, dat hij zijn plicht tot loyaliteit, welke hem als politie-beambte in het bij zonder was opgelegd, op grove wijze heeft verzaakt. In zijn voordeel werd echter be schouwd, dat zijn daad slechts eenige we ken na den intocht van het Duitsche le ger in Nederland werd gepleegd. Daarom werd hij niettegenstaande de buitengewo ne vijandigheid van zijn aanval tegen Duitschland tot een gevangenisstraf van slechts zes maanden veroordeeld, waarvan bovendien drie maanden voorarrest in mindering komen. 4. In de strafzaak tegen den schipper Dirk van Tricht wegens overtreding van de radioverordening vier maanden gevan genisstraf, honderd gulden boete en inbe slagneming. Van Tricht heeft herhaalde lijk naar verboden zenders geluisterd. Daar hij heeft bekend en daar het ging om een lichte overtreding van het verbod, kwam hij er af met de genoemde straf, waarbij hij zich direct heeft neergelegd. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER Een benzine-kwestie Terecht stond de 26-jarige böllenkweeker C H. v. H. uit N o o r d w ij k e r h o u t, we gens overtreding van de Motorbrandstof- fenbeschikking. Verdachte had op 4 Aug. jl. te Hillegom benzine gebruikt zonder in het bezit te zijn van een vergunning. De officier van Jus titie eischte tegen verdachte een geldboete van 1 subs. 1 dag hecntcnis. De Politie rechter sprak verdachte vrij van het hem ten laste gelegde. schipper Bot, „we probeerden alleen maar aan de bommen van den vliegenier te ont komen. Om drie uur dachten we inderdaad, dat het met ons gedaan was. Vlak boven de „Dorus Rijkers" ontgloeide een lichtkogel. De reddingboot lag in het licht, maar als een bestiering van Boven doofde het licht direct uit en wij konden opnieuw ont komen. Om 5 uur 's morgens zaten we te gen land. Het vliegtuig is ons kwijt geraakt en toen het begon te dagen, ontdekten we, dat wij bij Kamperduin lagen. We voeren toen terug naar Nieuwediep, waar we tegen elf uur binnenliepen. We hadden-er genoeg van, we wilden graag wat op verhaal ko men, maar daar was geen tijd voor, want een nieuwe opdracht lag klaar en om half twaalf voer de „Dorus Rijkers" weer uit eerst om acht uur 's avonds keerde de red dingboot terug". HAAGSCHE RECHTBANK Een geitje voor Kerstmis In plaats van een konijn, had W. H. te Leiden voor de Kerstmis een geitje ge slacht, waardooi hij de vleeschkeuringswet had overtreden. De Leidsche kantonrechter had hem daar voor veroordeeld tot een geldboete van f 25 suts. 14 dagen, van welk vonnis de Officier in hooger beroep bevestiging had geëischt. De rechtbank veroordeelde verdachte e\eneens tot een geldboete van 25 subs. 14 dagen. Links van den weg Toen dr. D. uit S a s s e n h e i m in de Hoofdstraat reed, was hij aangereden docr een andere.i auto, bestuurd door P. J. L uit Amsterdam, doordat de bestuurder van deze auto links had gereden. In eerste instantie was verdachte doe. den Leidschen kantonrechter veroordeeld tot een geldboete var. 20 subs. 8 Ghgen. Verdachte was van dit /onnis in hooger beroep gekomen, maar zoowel de Officier als de rechtbank achtten het vonnis juist gewezen; dus blief het zoo. Diefstal van minstens tien rijwielen De tuinder F. K. uit Zwammerdam, thans gedetineerd, laatst zonder veste woon- of verblijfplaats, had in Juli een groot aan tal rijwielen ontvreemd o.a. te Alphen a. d. R ij n, Gouda, den Haag en Delft. Aangezien verdachte bovendien reeds vijf veroordeelingen acnter den rug heeft, eisch te de Officier van Justitie thans een jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. HAZERSWOUDE RIJNSTREEK ALPHEN AAN UEN RIJN Geboren: Jan Dirk, zoon van D. v. d. Broek en M. Netel. Helena Elisabeth Maria, dochter, dochter van W. J. J. Scheerder en M. H. A. Sondaal. Ondertrouwd: Jacob van Arkel, 23 paar en Lamberta Maria Stuivenberg, oud 22 jaar. Overleden: Klaas ter Wal, 13 jaar. Geertruide Verwoerd, 82 jaar, wed. van Cornelis Stapper. Klazina Vierber- gen, 69 jaar, vr. van C. de Vogel. Gevestigd: Moritz Arons en echtg van Alkmaar. Hendrik Noen, van Utrecht. Charlotte E. Heijmann, van Den Haag. Alida Henry, van Den Haag. Leopold Honing en echtg., van Den Haag. Eva D. Licht, vr. van F. Tikotin, en gezin, van Den Haag. Jacobus P. H. van Rooijen en gezin, van Rotterdam. Cornrlis J. van der Velde, van Boskoop. Lambsrtus van Kolfschoten en gezin, van Aalsmeer. Justina Antona, van Rotterdam. Antonius Penders. van Leid- schendam. Willem Bos, van Villeneuve (Frankrijk). ALKEMADE Personalia. Naar wij vernemen is de heer M. Cornelisz., gemeenteveldwachter te Oudewetering, met ingang van 15 No vember 1940 herplaatst bij het wapen der Maréchaussée, met standplaats Arnhem. LEIMUIDEN K.J.M.V. Dinsdagavond bijeenkomst in de zaal. Nu het sluitingsuur weer iets later gesteld kan worden verwachten we alle leden weer en wel om half acht. Ook die jongenmannen van 17 jaar en ouder welke nog geen lid zyn der K.J.M.V. noo- digen wij uit eens de bijeenkomst te be zoeken. Verschillende leerzame onderwer pen worden er behandeld; zoowel op gods dienstig als op maatschappelijk terrein. Kruisvaart. Zondag 1.45 uur Michiels- ban. Zondagmiddag na de Edelwacht, God- frkdban. Onder dit banuur worden weer enkele eischenkaarten afQeteekend. Woens dag 7.30 uur Tarcisiusban. Denken we er allemaal goed om op tijd te komen? NIEUWKOOP Kruisvaart. Morgen Kruisvaart-altaar- wacht volgens schema (zie het bord in de kerk). Zorgt er voor, dat je elkaar precies op tijd aflost, 's Avonds om half acht (pre cies) onze ouderavond. De Kruisvaarders worden ongeveer 7.15 uur in de burcht verwacht, keurig in uniform. De eerste slag van ons jaarprogram klinkt! Jongens, we weten alleidat deze slag de doorslag geeft. En met echte, fiere jongensmoed geeft een ieder voor zich de eerste slag goed, door aan dezen ouder avond mee te doen als een tip-top Kruis vaarder. Hoe zou 't ook anders kunnen, want niet voor niets is ons wachtwoord: „Doe mee!" St. Josephsgezellen. Morgen na de Hoogmis tot 1 uur, 's avonds om 7.30 uur worden alle leden uitgenoodigd, de Kruis vaart-ouderavond bij te wonen. NIEUWVEEN Geboren: Joannes Petrus Adrianus Mj ria z. van A. J. van Dam en M. W. Kui pers. Getrouwd: R. Reynevpld 24 j. en A. H. van Poelgeest 26 j. Overleden: G. in 't Veld 47 j. Gevestigd: G. van Bemmel van Bos koop E. J. Andree van den Den Haag A. M. Pronk id. M. M. L. Marinier id A M. M. van Weerdenburg van Nieuwer- Gouden huwelijksfeest Maandag 11 November a.s. hoopt het echtpnar P. v. d. Zwaan en Cath. Joh. Lager- berg zijn 50-jarige echtver- eeniging te herdenken. Het jubileerende echtpaar, waar van de bruidegom 76 jaar en de bruid 75 jaar is, verheugt zich in een goede gezond heid. Foto-archief. L. Crt H Vrijburg 105 76 31 10 2.45 Jac. Bakker 85 85 31 16 2.74 J. v. d. Hulst 540 367 26 50 13.59 H. v. Klink 135 135 26 17 5.19 J. v. Beek 150 150 29 10 2.48 M Turk 90 72 29 10 2.48 L. Turk 190 190 31 42 6.12 J. Opdam 90 80 31 10 2.58 J. Opdam 90 83 41 14 2.02 Jac. Bakker 85 85 *41 14 2.07 Jac. v. d. Meer 150 150 24 37 6.25 A. v. Beek 120 102 24 20 4.25 J. v. d. Hulst 540 540 32 68 16.87 J. Hoogeboom 120 103 32 11 3.21 J. v. Beek 150 141 25 27 5.64 H. Vryburg 105 105 25 16 4.20 J Hoogeboom 120 118 36 21 3.27 G. v. d. Zwet 70 70 36 1*1 1.94 Th. v. Beek 165 165 34 30 4.85 M. Turk 90 63 34 7 1.85 Woensdag en Donderdag worden de wed- An stel J. C. Lieshout van den Haag J. C. Vermeulen van Schiedam. Vertrokken: W. P. Speelman naar Amsterdam A. G. Arends naar Hillegers- berg P. van Tol naar Aalsmeer W. C. vai Dam naar Zuidlaren M. C. Baart- mans naar den Haag Ph. Burggraaf en echtgenoote naar Leiderdorp K. Bruines naar Zoeterwoude J. C. Campfens naar Begren A. H. van Poelgeest naar Eind hof, en. OUD-ADE Biljartwedstrijd. Nog steeds mogen de wedstrijden om het kampioenschap in de gemeente Alkemade zich in veler be langstelling verheugen. Hier volgen een serie uitslagen van de verrichtingen in „Klein Rustoord". si tij den voortgezet. ROEI.OFARENDSVEEN Diefstal. Ten nadeele van een tweetal tuinders alhier is door onbekenden een party erwten gestolen, in totaal 17 zak. De nasporingen door Rijks- en Gemeentepoli tie hebben tot dusver nog niet tot ophelde ring van dezen diefstal geleid. Bij het onder zoek zijn echter wel enkele overtredingen van de Crisis wetgeving ontdekt. Zoo zijn bij een tweetal alhier woonachtige personen een vat benzine en 5 zak tarwe in beslag genomen. Tegen de overtreders P. J. de J en J. de J. is proces-verbaal opgemaakt. TER AAR Gemeenteraad. Maandagmorgen om tien uur kooit de gemeenteraad in open bare zitting bijeen voor de behandeling der agenda, luidende als volgt: 1. Inge komen stukken. 2. Voorstel tot het aan gaan van een rekening-courant-overeen komst met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten voor gewone uitgaven over het jaar 1941. 3. Vaststelling gemeente-reke ning en rekening elec. bearyf over 1939. 4. Aanbieding gemeente-begrooting en be grooting elec. bedrijf 1941. 5. Vaststelling van het bedrag der vergoeding voor het bijzonder onderwijs en het bedrag voor vergoeding in aanmerking komende uit gaven over het jaar 1939, overeenkomstig het bepaalde bij art. 103, 2e lid der L.O.- wet 1920. 6. Vaststelling van het bedrag per leerling voor het openbaar gewoon lager onderwijs voor het jaar 1941, met toe passing van art 55 quater der Lager O. wt 1920. 7. Vaststelling opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting over het belastingjaar 1941/1942. 8. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op het bewaren en ter beschikking stellen van afvallen bedoeld in de afvallen besluit 1940 I en II. 9. Comptabele besluiten. Geboren: Regina Maria d. van A. J. VorkHonout Catharina Gerarda Kla zina d. van W. v. d. Boogaard—v. d. Pijl Johanna Klazina Theresia d. van H. v. Emmerikv. Dam. Overleden: M. C. v. Zaal, 3 maan den A. Nagtegaal wed. van N. Vuyk, 74 j. Ondertrouwd: S. v. d. Mey, 23 j. en M. Rietveld, 23 j. Getrouwd: J. Achterberg, 55 j. en M. M. den Bleker, 39 j. Gevestigd: B. G. Hosman van Heer- hugowaard A. M. v. d. Stoop van Heer- hugowaard L. Knopperts van Mijdrecht W. N. Visser van Weesperahrspel. Vertrokken: G. Versluys naai Lei derdorp C. Jansen naar Alphen J. Kroon naar Haarlemmermeei J. Turk naar Nieuwer-Amstel M. Turk naar Nieuw er-Amstel G. Sanders naar Leiden WOUBRUGGE Geboren: Cornelis Antonius Johanna, z. van G. A. Volwater en H. M. Baak Lena Cornelia d. van A. G. Baas en D. van 't Wout Clazina Wilhelmina d. van J. C. Heemskerk en C. J. Keijzer Elisabeth Maaria d. van A. Lieverse en J. Verhorik Cornelis z. van D. de Lange en A. Roos Arie z. van W. Kastelijn en M. Burger Overleden: L. de Kwaasteniet, vr. 84 jaar. Getrouwd: A. H. Uljee, jm. 31 jaar en C. M. Witteman, jd. 27 jaar. ZOETERWOUDE C e b o r e n: Wilhelmina Abigaël d. van J D. van Egmond en J. Swanenburg Cornelia Bernardina Maria d. van C. S. Schuur en C. M. de Brabander Hubert Maarten z. van M. H. Zaalberg en T. den Braver Theodora Anna Maria d. van N. van Rijt en M. K. Mensch Antonius Lam- bertus Johannes z. van P. J. Brouwer en M. A. van der Sanóen Cornelis Gerardus z van P. Bruines en A. B. de Jong. Getrouwd: F. H. Kouwenhoven 24 j. en J. van Rijt 24 j. Overleden: M. C. Zuiderwijk 86 j. wed. van C. Vink P. van Castelen 51 j. echtgenoote van C. J. van der Eist G. M. de Groot echtg. van C. G. van Es J. van der Holst 76 j. echtg. van P. Hillebrand Th. C. M. van Leeuwen 2 j. d. van C. J. van Leeuwen en M. A. van Nierop A. Scheel wedr. van J. van Agthoven M. vrn der Meer 63 j. echtg. van H. J. van der Maat. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellen. Het programma van deze week luidt: Dinsdag 8 uur: tafel tennis; Woensdag 8 uur verplichte bijeen komst en zangles onder leiding van den heer Th. Brouwers; Donderdag 8 uur gym nastiek, alle gymnasten present, want dat laat den laatsten tijd nog wel iets te wen- schen over. Zaterdag 8 uur is de zaal open. Wie aan de komende schaakles wenscht deel te nemen geeft zich spoedig op bij den Senior. HET A.N.W.B.-RIJWIELHUURBEWIJS. Een nieuwe regeling, die opgang maakt. Zooals enkele maanden geleden reeds werd medegedeeld, heeft de A.N.W.B. het initiatief genomen tot het treffen van eon regeling, waarbij het voor iederen houder van een door den Toeristenbond uitgege ven rijwielhuurbewijs, mogelijk is, om aar. of bij de stations een rijwiel te huren. Daar het vervoer van fietsen onder de huidige omstandigheden voor de Ned. Spoorwegen groote moeilijkheden oplever*, terwijl de benzineschaarschte het leger van „reizende wielrijders" aanmerkelijk heeft vergroot, kon een groote belangstel ling voornamelijk uit kringen van handels reizigers en ook van de zijde van ie rij wieltoeristen, worden verwacht. Zij, die elders werkzaamheden moeten verrichten, behoeven hun rijwielen niet meer per trein mede te nemen, doen kun nen in de plaats van bestemming een rij wiel huren zonder borgstorting en tegen het normale tarief, mits natuurlijk in het bezit van het rijwielhuurbewijs. Zij bespa ren zich bovendien de ergernis en het on gerief van het wachten op hun rijwiel, in dien dit niet tijdig met den trein is mee gekomen. Terwijl de aanvragen in grooten getale binnenstroomden, stelde de A.N.W.B. overal Bondsrij wiel ver huurders aan, wier inrichtingen kenbaar zijn aan een driehoe kig blauw bord met gele V (verhuur). Er zijn er thans reeds ongeveer 200, die over het geheele land verspreid liggen. Het aan tal Bondsrij wielverhuurinrichtin gen groeit snel. Binnenkort zal dank zij intensief en systematisch afwerken van alle plaatsen, die langs een spoorlijn liggen, vrijwel iedere plaats van eenige be te-sken is één of meer rywielverhuurinrichtingen hebben in de onmiddellijke omgeving van het sta tion. Dank zij de zeer gewaardeerde medewer king van de Ned. Spoorwegen is de A.N. W.B in de gelegenheid gesteld om het (rei zend) publiek in de treinen op de groote mogelijkheden, die het rijwielhuurbewijs biedt, attent te maken. Tevens zullen de Ned. Spoorwegen iedereen, die een rijwiel voor treinvervoer aanbiedt, door middel van een speciaal drukwerkje, op de ge makken van de nieuwe regeling wijzen. De A.N.W.B. heeft speciale gemakkelijk in te vullen kaarten laten vervaardigen, waarvan gebruik kan worden gemaakt, in dien men een rijwiel wil reservee^enin dat geval kan de huurder er dus dagen van te voren zeker van zijn, het rijwiel be schikbaar te vinden.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11