Medmtand bouwt zich opnieuw op, VRIJDAG 8 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Het oude herrijst beter De herbouw-plannen UI (Slot). EEN BEKNOPT OVERZICHT In het kader van de uiteenzettingen, welke wij in twee vorige artikelen heb ben gegeven over den weder-opbouw van die deelen van ons .land, welke door het oorlogsgeweld in de Mei-dagen het meeste geleden, volgt hier dan tenslotte een over zicht van de plannen voor eenige ge meenten, welke ons het meeste interes- ROTTERDAM De grondslag voor de her-opbouw- plannen van Rotterdam is geweest, dat een Rotterdammer zijn eigen stad zaï moeten herkennen, het specifiek Rotterdamsche karakter zal dus behouden moeten blijven. Zoo zal men ook weer de oude straat namen in het herbouwde gedeelte terug vinden, zij het dan op andere plaatsen. In het centrum zijn 25.000 woningen vernield Ongeveer 10.000 zu.ien hier herbouwd worden, waarvan 6-100 woningen in een apart woonkwartier ten Noorden van de Goudschc Singel, met in het midden een plantsoen. In Rotterdam bestond altijd de moeilijkheid met het rivierwater, waar van de stad bij hoog water last had. Men liec ft deze gelegenheid aangegrepen om hierin tevens verbetering te brengen en daarom langs de Maas een groole boule vard te projecteeren, welke als water- keering dienst zal doen. Voorts is er het spoorwegprobleem. Het centraal station zal Delftsche Poort worden, het Maasstation verdwijnt. De spoorweg blijft echter op een viaduct door de stad heengeleid, doch dit viaduct zal aan het nieuwe stadsbeeld wor den aangepast, zoodat het leelijhe bouwsel, dat tot nog toe Rotterdam ontsierde, ver dwijnen zal. In de oude stad waren veie industrieën, die in het herbouwde Rotter dam niet meer een plaats zullen kunnen krygen. Daarom is buiten het verwoeste ge bied, in den z.g. Spaanschen polder, een groot terrein onteigend, waar deze bedry- ven zich zullen kunnen vestigen. Het vol gend jaar zullen in Rotterdam 8000 wonin gen gereed komen. Thans reeds staat vast, dat 600 woningen gebouwd zullen worden in Varkensoord, 600 in Tuindorp-Vrees wijk, voorts 3 flats met 100 woningen elK aan het Zuidplein, dan 109 woningen voor alleen wonende personen bij het Noorder- kanaal. Voorts zullen nog plannen uitgewerkt worden voor andere bouwrijpe terreinen. MIDDELBURG In deze stad is veel vernietigd, dat in den waren zin des woords onherstelbaar is. Historische gebouwen, uitingen van waar- DUITSCHE GENEESMIDDELEN VOOR SPANJE. Gisteren is te Madrid een wagon met Duitsche geneesmiddelen, die als geschenk van de Duitsche regeering bestemd zijn voor den $paanschen maatschappelijken steun, aangekomen. Na het einde van den Spaanschen burgeroorlog begon Duitsch- land deze hulpactie met talrijke zendingen levensmiddelen voor de noodlijdende stre ken in Spanje. Bij het uitbreken van den Europeeschen oorlog moest deze actie ge staakt worden, in verband met de trans portmoeilijkheden. Zij kon pas hervat wor den na het herstel der verbindingen over land. HOOG WATER IN BELGIë. Belga-press meldt uit Namen dat Maan dag een plotselinge stuwing van de Maas geconstateerd werd. Dinsdagmorgen meldde men reeds, dat het water te Plante de jaagpaden reeds had overstroomd. Bij de brug van Jambes bedekte het water de kaai. Aan den over kant was het water reeds op talryke plaatsen over de kaaien geloopen. Ook de Samber is op onrustbarende wij ze gestegen en op verscheidene plaatsen buiten haar oevers getreden. Op beide wa teren is de stroom zeer sterk. De oeverbewoners zijn zeer ongerust. Zij vreezen immers een herhaling van den toestand van 1926, toen er in deze streken zooveel schade door het water werd aan gericht. Uit Aarlen wordt gemeld, dat sedert twee dagen ware stortregens op de streek zijn neergekomen. De beken, welke in de Semois uitmonden, kunnen best met wa tervallen worden vergeleken. De Semois is buiten haar oevers getre den en sleept by haar doortocht boom stronken mede. De brug van Lingle, welke in Mei jJ. opgeblazen werd en alleen gebruikt kon worden door de voetgangers, staat volle dig onder water. devolle cultuur en architectuur uit vroege re eeuwen zijn in Middelburg verloren ge gaan. Daarom is het dubbel ihoeilyk ge weest een plan voor den herbouw samen te stellen, dat bevrediging kan schenken en dat een zoo gelukkig mogelijke oplossing brengt in de leegte, welke in de oude Zeeuwsche stad, waar 546 huizen zijn ver woest, is ontstaan. Het nieuwe plan gaat er van uit, dat het karakter van de stad zooveel mogelijk bewaard moet worden. Het doorgaand verkeer zal niet meer door het centrum worden geleid. RHENEN Rhenen ligt aan de rivier tegen den heu velrug. De Cunera-toren is het beheer- schende element in Rhenen. Ook in het nieuwe plan zal de Cunera-toren dit blij ven. De kern met 175 huizen is verwoest. Er zal van de gelegenheid gebruik gemaakt worden om het domineerende karakter van het Cunera-complex meer tot uitdrukking te brengen en den toren meer vry te leg gen. Dwars door Rhenen loopt de rijksweg UtrechtArnhem langs den Rijn. Deze ver keersweg kan door het stadje blijven loo- pen, mits de straat behoorlijk breed is. Daarom worden de herbouwde huizen iets naar ach teren geplaatst en komt in het midden een plein, de nieuwe Frederik van der Palshof. Ten Westen van den Cunera- toren zal terrein vrij komen, waar in de toekomst markt gehouden wordt Indu strieën worden buiten de oude kom ge bracht Gestreefd wordt naar een rustige, harmonieerende architectuur. VALKENBURG (Z.H.) Onder de andere plaatsen, waarvan wij de plannen zagen, trok vooral Valkenburg onze aandacht. Valkenburg behoort niet tot de aanzienlijkste plaatsen in ons vader land, maar het ligt ons na aan het hart Wy zouden het graag zien. opgebouwd beter en schooner dan het was. Nu is het vrij gemakkelijk om Valken burg te verfraaien, want het oude plaatsje was niet aangepast aan de eischen van het moderne verkeer. Er zal nu een betere bebouwing komen en verschillende ver- keers verbeteringen zullen worden aan gebracht. Een geheele nieuwe woonwijk is geprojecteerd in het Zuidwestelijk gedeelte van het dorp. Tot zoover de plannen, welke thans ge reed zijn en met welker uitvoering reeds begonnen is. Zij toonen aan, dat men over al in het land niet by de pakken neerzit en dat energiek wordt gearbeid om de sporen, welke den oorlog .in ons vaderland heeft achtergelaten, zoo spoedig mogelijk uit te wisschen en dat deze herbouw te vens wordt aangewend om fouten, die in het verleden werden gemaakt, te verbete ren en het geheel daardoor te ver fraaien. BINNENLANL HANDEL IN PEULVRUCHTEN. Voor inkoop en verkoop zijn prijzen vastgesteld. Het Centraal Bureau Kruideniersbedryf deelt het volgende mede betreffende prijs zetting peulvruchten. De desbetreffende instanties hebben maatregelen genomen teneinde te komen tot een algeheele prijszetting van distribu tiepeulvruchten. Zoo zijn niet alleen uniforme in koopprijzen vastgesteld voor groot grossiers, doch tevens is bepaald wel ke prijzen de detaillist voor de onder scheiden soorten zal hebben te betalen. Buitendien zijn voor de verschillen de soorten detail verkoopprijzen vast gesteld, waarbij het door het Centraal Bureau Kruideniersbedryf uitgebrach te advies door de betreffende autoritei- ten is aanvaard. Tevens is van officieele zijde als eisch gesteld, dat in de winkels aanwe zig zal moeten zijn een lijst, vermel dende de soorten peulvruchten, welke worden verkocht, met daarbij aange geven de geldende verkoopprijzen. Deze verkoopprijzen zijn: A. Groene erwten (incl. peenerwten) (basis dubbel geschoond) 14 cent per pond. O B. Spliterwten (middel kwaliteit) 19 cent per pond. C. Schokkererwten (basis handgelezen) 17 cent per pond. D. Grove capucijners (Mansholt/Hale) (basis dubbelgeschoond) 20 cent per pond. E. Kleine Capucijners (Wijker Vale ^n Blauw-peulen) (basis dubbel geschoond) 16 cent per pond. F. Grauwe erwten (Gruno rozijn of half langstroo) basis dubbel geschoond 23 cent per pond. G. Grauwe erwten (rozijn of langstroo) (basis dubbel geschoond en platte vale ca pucijners) basis dubbel geschoond 27 cent per pond. Zooals bekend, zal van de hiervoren ge noemde soorten in de eerste distributie- periode hoofdzakelijk beschikbaar zijn het artikel Groene erwten. Zoodra ook de ar tikelen bruine en witte boonen en andere soorten in voldoende mate beschikbaar zijn, zullen ook hiervoor winkelverkoop prijzen worden vastgesteld. OUDE MATERIALEN EN AFVAL STOFFEN. Ziekenhuizen en klinieken vallen buiten het vernietigingsverbod. Ingevolge het bepaalde in het Oude ma teralen- en afvalstoffenbesluit no. 1 is het een ieder verboden, oude materialen en afvalstoffen te vernietigen, weg te werpen of zoo te bewaren, dat hierdoor hom waar de als grondstoffen voor industrieele be werking wordt verminderd of te niet ge daan. Zooals bekend is, zullen de afvallen wor den verzameld en voor zoover mogelijk als grondstof voor de industrie bruikbaar ge maakt. Daar het verbod voor iedereen geldt, zoo da. ziekenhuizen, klinieken en alle andere inrichtingen, waar patiënten een genees kundige behandeling ondergaan, daaronder zijn begrepen, heeft de directeur van het Rijksbureau voor Oude materialen en af valstoffen, met het oog op het besmettings gevaar, dat aan het bewaren van gebruikt verbandmateriaal is verbonden, bepaald, dat ten aanzien van deze afvallen het ver bod niet zal worden toegepast. HET VORDEREN VAN EIEREN De Secretaris-Generaal, waarn. hoofd van het departement van Landbouw en Vis- scherij, maakt bekend, dat op de z.g. „Blau we Wehrmachtsbezugscheine" in den ver volge, naast de levensmiddelen versch vleesch, versche vleeschwaren, boter, ver- sche aardappelen en versche groenten, te vens eieren zullen worden gevorderd. Handelaren, die eieren hebben afgele verd tegen blauwe Wehrmachtsbezugschei ne, dienen deze bescheiden voor hun her bevoorrading door te zenden aan de Neder- landsche Centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen. VERKOOP VAN MOTORRIJTUIGEN Vergunning noodig van Rijksbureau Zooals bekend zal zijn, moesten kort ge leden alle houders van banden zoowel van wagens, als van in gebruik zijnde of opgelegde motorrijtuigen, dan wel van losse banden opgave daarvan verstrek ken aan het Rijksbureau voor Rubber. In de desbetreffende verordening werd bepaald, dat het verboden is zonder de vergunning van den Directeur van het Rijksbureau voor Rubber feitelijk of rechtshandelingen ten aanzien van deze banden te verrichten. De N.N.A.C. wijst er op, dat onder een zoodanige handeling ook wordt verstaan de verkoop van de banden met het motorrijtuig. Indien men dus een bijv. opgelegd mo torrijtuig met de daarop gemonteerde ban den wenscht te verkoopen, dient men daar toe eerst vergunning aan te vragen bij den Directeur van het Rijksbureau voor Rubber, Heerengracht 182, Amsterdam. Indien het motorrijtuig wordt verkocht aan de Duitsche Overheid kan de verkoo- per er mee volstaan, zoo spoedig mogelijK n_ den verkoop het Rijksbureau daarvan in kennis te stellen, onder vermelding van de gegevens van het motorrijtuig en de daar- L ij behoorende banden. Tenslotte adviseert de K.N.A.C. hun, die door een of andere oorzaak nog geen op gave verstrekten van de in hun bezit zijn de banden, zulks aalsnog terstond te doen. De daarvoor noodige formulieren zijn by het Secretariaat, de bijkantoren en de agentschappen van de K.N.A.C. verkrijg baar. DE STIJGING DER KOSTEN VAN LEVENSONDERHOUD. Bespreking in den Amsterdamschen Raad. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad der gemeente Amsterdam is aan de orde gekomen een voorstel van de heeren Ekering, Ten Hoorn en Thomas om B. en W. uit te noodigen ten spoedigste over te gaan tot een verhooging met 10 pet. der loonen van een bepaalde categorie van het gemeente-personeel en bij de overheid aan te dringen op een verhoo ging van de steunbedragen op grond van het voortdurend stijgende prijspeil van de levensbehoeften. Wethouder Kropman verklaarde, dat het indexcijfer weliswaar gestegen is, en dat inderdaad de prijzen in de hoogte ge gaan zijn, doch men moet ook rekening houden met het door de distributiemaatre gelen verminderd gebruik. Het voorstel laat verschillende leemten. Spr. gaf den heer Ekering den raad het voorstel in te trekken. B. en W. verklaren zich inmid dels bereid deze loonkwestie bij de betref fende autoriteiten te berde te brengen en hun op de stijging der kosten van het le vensonderhoud opmerkzaam te maken. De heer Ekering stelde voor de redac tie van het eerste voorstel in zooverre te wijzigen, dat „bij de overheid de noodige stappen gedaan zullen worden", welk voorstel door B. en W. werd overgenomen. NEDERLANDSCHE ARBEIDERSVAK- BEWEGING GAAT EEN STUDIEREIS IN DUITSCHLAND MAKEN Wie namens het R.K. Werkliedenverbond gaan 9 November gaat een commissie uit de Nederlandsche Arbeidersvakbeweging (N. V.V., R.K.W. en C.N.V.) een studiereis ma ken naar verschillende plaatsen in Duitsch- land. Kennis zal worden genomen van een aan tal sociale instellingen. Namens het Verbond nemen aan*de reis deel Verbondsvoorzitter De Bruijn, Brus sel, secr. van den Katholieken Fabrieks- arbeïdersbond en Alb. v. d. Meys, voorzit ter van den Katholieken Textielarbeiders- bond. ITALIAANSCH OECONOMISCHE DELEGATIE IN DEN HAAG. Handelsproblemen besproken. In Den Haag is een Italiaansche handels delegatie aangekomen, welke onder leiding staat van dr. Molfino, president van de fascistische handelsconfederatie. De dele gatie heeft op uitnoodiging van de Rijks- groep Handel te Berlijn, waarvan S.S. Oberführer dr. Hayler de leider is, een reis door Duitschland gemaakt, aldus ontleenen wij aan de „Deutsche Zeitung in den Nie- derlanden." Na een begroeting op het station door Vertegenwoordigers van den Rijkscommis saris voor de bezette Nederlandsche gebie den en het Italiaansche consulaat-generaal is de delegatie ontvangen door minister dr. Fisctoböck, commissaris-generaal voor fi nanciën en oeconomie. In aansluiting hier op legden dr. Molfino en dr. Hayler een bezoek af bij Rijkscommissaris, rijksminis ter Seyss Inquart. In den namiddag wer den vraagstukken betreffende den handel in het bezette Nederlandsche gebied be sproken. Daarbij kwam in het bijzonder de huidige situatie van handel en buiten- landschen handel aan de orde. Den tweeden dag van het verblijf in Nederland bezocht de delegatie Rotterdam waar dr. Völokers, de gevolmachtigde voor dit stad, van voorlichting diende inzake de problemen van den wederopbouw, welke de bijzondere belangstelling hadden. Ter eere van de delegatie heeft de Rijks- groep Handel Woensdag in De Oude Doe len te 's-Gravenhage een receptie gehou den waarbij ook de Rijkscommissaris- en dr. Fischböck aanwezig waren. Van Itali aansche zijde waren er gezantschapraad Ambrosetti en handelsraad dr. Fietrabis- sa. Voor de afdeeling buitenlandsche han del, groep groot-, in- er. uitvoerhandel was staatsraad Helffericht aanwezig. Van het bureau van den rijkscommissaris waren er Ministerialrat von Boeckh, S.S. Standarten- führer Kranefuss, dr. Leinert en legatie- secretaris dr. Kühn. De Duitsche kamer van koophandel voor Nederland was ver-, tegenwoordigd door haar president Flesche en dr. Herbig. Des avonds gaf minister dr. Fischböck ter eere van de Italiaansche gasten een di ner in kasteel Oud Wassenaar, waaraan vooraanstaande personen van het bureau van den Rijkscommissaris, vertegenwoor digers van het Italiaansche consulaat-ge neraal en van Nederlandsche oeconomische kringen deelnamen. „Msbd." POLITIE EN „WINTERHULP". De inspecteur-generaal der Nederland sche politie heeft zich per circulaire ge wend tot alle geüniformeerde leden van de Nederlandsche politie, waarin hij een be roep op hen doet, niet zoo zeer Om hen aan te sporen tot het brengen van een of fer, omdat hij overtuigd is, dat zij daar voor geen aansporing noodig hebben, doch om hun medewerking te verleenen, opdat de geheele Nederlandsche politie op spon tane wijze van haar offervaardigheid kan doen blijken. Daartoe zullen de door de pólitie-ambtenaren geofferde gelden cen traal worden verzameld en verantwoord. NIET TE VROEG UITSTAPPEN! Op verduisterde stations. Haastige spoed is zelden goed en we zou den er aan kunnen toevoegen, zeker ook gevaarlijk in de duisternis. Het is nl. den laatsten tijd nogal eens voorgekomen, dat treinreizigers, wanneer eer. trein in het duister van den avond een station naderde en dan een oogenblik moest wachten voor een onveilig sein, meenden, dat de trein het station al binnen was en dan pogingen in het werk stelden om den trein te verlaten. Dat is zeer gevaaarlijk. Het is zelfs al voorgekomen, dat iemand uit den trein stapte, juist toen deze weer begon te rij den. Er kan dan ook in dit verband wor den opgemerkt, dat onlangs nog het trein personeel in een dienstorder gewezen is op den plicht, om duideliik de naderende sta tions in de verduisterde treinen af te roe pen. Wanneer men dat nog niet heeft hoo- ren doen, moet men rustig blijven zitten en niet voorbarig probeeren den wagen te ver laten. ook al zou de trein stilstaan. Men kan er, zoo vernamen wij van de zijde der Sooorwegen, verzekerd van zijn, dat elk station waar de trein stopt, duide lijk en tijdig wordt afgeroepen. m „Tel." OP 17 NOVEMBER NIEUW SPOORBOEKJE Op 17 November a.s. zal de dienstregeling de Nederlandsche Spoorwegen wederom een wyziging ondergaan, ten gevolge waarvan op dien datum tevens een nieuwe reisgids zal verschijnen. Verscheidene verbeteringen zullen wor den aangebracht. VERSCHILLENDE MELK-KWESTIES. Te Amsterdam werd gisterenavond een vergadering van den Bond van Melkvee houders gehouden onder voorzitterschap van den heer J. van Meerveld. Op deze bijeenkomst werden de a.s. centralisatie in de melk voorzieningen, de standaardisatie behandeld in verband waarmee ook de heer Kortlever, directeur van de consumptiemelkcentrale aanwezig was. Ter beantwoording van ^gestelde vragen hield de heer Kortlever een uitvoerig be toog, waarbij hij uitging van het feit,dat na 14 Mei veel veranderd is. Een radicale wijziging is gekomen in de eischen aan den landbouw en de veeteelt. De omstan digheden zijn veel gunstiger ten aanzien van een landelijken prijs, terwijl tharjs, in tegenstelling met voorheen, ook tot de grootst mogelijke productiewordt aange zet. Dit is echter moeilijk tengevolge van het feit, dat niet voldoende krachtvoeder beschikbaar is. Aan alle kanten bestaat echter een afzetmogelijkheid, omdat ons land ingeschakeld is in het productiepro ces van geheel Europa, hetgeen ons ver plicht ook voor andere landen zooveel mogelijk te produceeren. Dit brengt mee, dat een prijsstijging niet uitgesloten is. Wij moeten ons zelve dan ook de plicht opleg gen de productie op te voeren ten bate van het algemeen, ondanks de groote moeilijk heden. Het terugloopen der melkproductie heeft geleid tot standaardisatie met ingang van 24 November a.s., aldus vervolgde spr. zijn betoog. De bedoeling hiervan is duidelijk: men wil dat zooveel mogelijk vet vrij komt voor de consumptie. De standaardi satie brengt ook mede, dat de veehouders hun melk betaald zullen krijgen naar vet gehalte. De kwestie van, het vervoer van de producten naar de ontvangststations doemt gelijk op doch voorloopig moet deze zaak blijven rusten. Het belangrijkste is echter, dat de bepaling van het vetgehalte en het wegen en het monsteren dingen brengen, waarbij zoowel de handelaar als de veehouder groot belang heeft. De C.M.C. stelt zich op het standpunt, dat hierbij controle moet worden gehquden door onpartijdige controleurs van de melk- controlestations, en zij stelt dit als eisch. Op de vraag hoe er zal worden betaald is nog geen antwoord te geven. De C.M.C. heeft de standsorganisaties om haar oor deel gevraagd en alle antwoorden zijn nog niet binnen. Spr. stelde den boer evenwel een melkprijsverhooging van 11/2 bent in het vooruitzicht. Ten slotte ried hij hen aan voorzichtig te zijn met het betalen van hooge prijzen voor veevoeder. Na deze uiteenzetting voerden nog ver schillende afgevaardigden het woord. RECHTZAKEN AANSLAG OP DE VLIEGERSVROUW. Het gerechtshof te Amsterdam heeft van daag met gesloten deuren de strafzaak be handeld tegen J. Leeuwenkamp, de 67-ja- rige zwerver, die eind Februari van dit jaar een aanslag pleegde op de vrouw van een adjudant-onderofficier-vlieger te Soes- terberg. De rechtbank te Utrecht had hem op grond van ontoerekeningsvatbaarheid ont slagen van rechtsvervolging en zijn plaat sing in een krankzinnigengesticht gelast voor één jaar en ter beschikkingstelling van de regeering. Het was een vreeselijk drama, dat zich in de woning van den vlieger, die zelf door de mobilisatie afwezig was. afspeelde. Ge dreven door goedheid had het echtpaar het tuinhuisje, bij de woning onder Soester- berg, tijdelijk afgestaan aan den zwerver. Hij sloop op een avond de woning binnen, mishandelde mevrouw van der G. ernstig, bond haar en stal uit de woning een groot aantal kostbaarheden. Mevrouw van der G. kon zich pas vier dagen later bevrijden. Uitgeput door de mishandeling en het bloedverlies werd zij opgenomen in een ziekenhuis in de nabijheid. Op 3 Maart werd Leeuwenkamp gearres teerd in de Boschjes van Poot te den Haag. Het bewijsmateriaal tegen den zwerver was overstelpend, doch de man bleef ontken nen. De psychiater die hem onderzocht, verklaarde hem ontoerekeningsvatbaar. Voor het hof handhaafde verdachte zijn ontkentenis, halstarrig hield hy vol, dat hy van niets wist. De procureur-generaal mr. A. A. L. F. van Dullemen, was van oordeel, dat ver dachte wel degelijk voor zijn afschuwelijke daad aansprakelijk kan worden gesteld. Wegens zware mishandeling, aanranding en diefstal eischte hij vijf jaar gevangenis straf en ter beschikking stelling van de regeering. Als verdediger trad op mr. F. B. Jonker. Arrest 20 November. GEEN IDENTITEITSBEWIJZEN. WETHOUDERSBENOEMING IN CASTRICUM GOEDGEKEURD. De gemeenteraad van Castrlcum heeft enkele weken geleden tot tijdelijk wethou der benoemd den heer Spaansen. De bur gemeester maakte daartegen bezwaar, om dat hy den heer Spaansen ongeschikt acht te en deelde mede. het raadsbesluit aan der secretaris-generaal van Binnenland- sche Zaken ter vernietiging te zullen voor dragen. Het „Handelsblad" meldt, dat de secre taris-generaal geen aanleiding heeft ge vonden het raadsbesluit te vernietigen. Ter terechtzitting van het kantonge recht te 's-Hertogenbosch werden op 4 Nov. j.l. 16 personen veroordeeld wegens het niet vertoonen van een identiteitsbe wijs. Zij werden veroordeeld lot geldboeten, varieerende van 21/2 tot 7 1/2 gulden. Of) dezelfde zitting werden vier personen ver oordeeld tot geldboeten varieerende van 10 tot 25 gulden, wégens het zich tusschen 24 uur en 4 uur in de open lucht ophou den. Wegens overtreding v.'Ji de verordening betreffende den identificatieplicht werden door den kantonrechter te Haarlem op 4 November vijf personen veroordeeld tot geldboeten van twee, drie en vijf gulden.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6