RECHTZAKEN Qemen^deSiefiicfiten (Uitte tytafiam tuxuw... DINSDAG 5 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 0 HET TE HXLVARENBEEK GEVONDEN LIJKJE. Misdaad in het spel? Zooals gemeld heeft men gisteren te Hil- varenbeek het lijkje gevonden van het dochtertje van den landbouwer De Brou wer uit Tilburg, dat sedert Zondag werd vermist. Naar de correspondent van de „N.R.Crt." te Breda meldt heeft het onderzoek het vermoeden doen rijzen, dat er hier van een misdaad sprake is. De Officier van justitie bij de Bredasche Rechtbank, mr. W. Kneepkens, heeft zich naar Hilvarenbeek begeven en na aan komst aldaar aan den Bredaschen politie deskundige N v. d. Schatte Olivier een nader onderzoek opgedragen. Telegrafisch werd daarna aan dr. J. P. L. Hulst de sec tie opgedragen van het door de justitie in beslag genomen lijkje, welke sectie heden in het ziekenhuis te Tilburg plaats had. Pogingen nog in den namiddag onderno men om met politiehonden van den rijks- politiehondengeleider Rooymans uit Ha pert de omgeving af te zoeken, leverden geen resultaat op. Dit behoeft gezien de slechte weersomstandigheden van de laat ste 24 uur geen verwondering te wekken. Wel is waar werden bij de eerste lijkschou wing op het lijkje door den gemeente-ge neesheer van Hilvarenbeek geen teekenen van geweld aangetroffen, doch anderzijds is het een volkomen raadsel hoe een kind dat eerst 13 November aanstaande 4 jaar zou zijn geworden, langs den door regen vrijwel onbegaanbaren weg op 2 uur af- stands van de ouderlijke woning in een zeer ondiepen greppel is verzeild geraakt. Zeer bezwarend is daarbij, dat de klomp jes, welke het meisjes droeg, op eenigen afstand van de plaats waar het lijkje lag, op den zandweg zijn gevonden. Daarbij komt nog, dat de greppel, waar in het stoffelijk overschot werd gevonden. Zondagavond nog volkomen droog was en 't hooge water eerst tegen Maandagmorgen is komen opzetten. Omwonenden, o.a. de bedrijfsleider van het landgoed .Erica" verklaarden Zondagavond omstreeks 8 uur hulpgeroep te hebben gehoord doch in ver band met de duisternis daarop niet te zijn uitgegaan. Politie- en justitie-autoriteiten hebben in verband met een en ander een ernstig vermoeden, dat het meisje niet door een ongeluk om het leven is geko men, doch dat wel degelijk misdrijf in het spel is. Wie de dader van dit misdrijf is, aldus de burgemeester de Rooy van Hil varenbeek, is op het oogenblik nog volko men een raadsel, doch niets zal worden na gelaten om dit raadsel op te lossen. GEVANGENE ONTSNAPT. Vrijdagavond acht uur is uit het zieken huis Sint Joannes de Deo te Haarlem weg- geloopen zekere Spijkstra, domicilie heb bende te Amsterdam. Te voren was hij we gens een klein delict opgesloten in de Haarlemsche strafgevangenis, waarheen hij Zaterdag weer zou worden overge bracht. De directeur van de Haarlemsche strafgevangenis heeft de opsporing van Spijkstra, wiens signalement bekend is, ver zocht. „TeL" ZANDVOORTSCHE RUITEN- VERNIELERS. In de afgeloopen week werden te Zand- voort vier étalageruiten bij neringdoenden, die met de Duitsche weermacht in zake lijke relatie stonden, ingegooid. Het inwer pen dezer ruiten geschiedde op verschil lende dagen en wel vrij vroeg in den avond onder begunstiging der sterke duisternis. De commissaris van politie bracht Vrij dag j.l. ter algemeene kennis, dat ernstig rekening moest worden gehouden met de mogelijkheid, dat bij herhaling van deze euveldaden van de zijde der Duitsche over heid vergeldingsmaatregelen op de gehee- le bevolking zouden worden toegepast. Na een uitgebreid onderzoek echter is het de gemeentepolitie gelukt den dader dezer vernieling aan te houden. Deze, een Haagsctie Politierechter Onrust In „Avondrust". In Rijnsburg staat een gebouw, waar ouden van dagen een rustigen levensavond kunnen genieten en dat zeer terecht en toe passelijk „Avondrust" gedoopt is. Trots dezen naam was er op een dag een onrustige toestand ontstaan in „Avond rust". De aanleiding tot deze narigheid was een lastige oude dame van 88 lentes. Dat zy buitengewoon lastig was, daar was een ieder het roerend over eens, zelfs haar eigen dochter. Wegens deze lastigheid had de oude da me straf gekregen van haar „moeder" of tewel de moeder van het tehuis, welke straf hier in bestond, dat zij een week niet „uit" mocht. Maar de 88-jarige had nog een dochter van dik 60 jaren en deze dochter, mej. J. K. te O e g s t g e e s t, had het in haar hoofd gehaald om haar moeder eens te bezoeken. (Anders kwam zij misschien maar twee keer per jaar, maar thans kwam zij toevallig in de strafweek, die de moeder van de „moeder" gekregen had). Het bezoek was ongeveer ten einde, toen de moeder haar dochter naar de tram wil de brengen, Maar, aangezien de moeder van de „moeder" straf had, vroeg de doch ter aan de dienstbode of deze aan de „moeder" wilde vragen of de „moeder" héar moeder toestemming wilde geven om haar naar de tram te brengen. We gedien stige kwam terug bij de dochter met het antwoord, dat de .moeder" aan de moeder van de dochter geen toestemming kon ge ven en dat de moeder best wist, dat de „moeder" haar gestraft had. Heel duidelijk! De dochter van de moeder was in toorn ontstoken en was met volle zeilen naar de „moeder" gestevend en was herrie gaan maken. De „moeder" die juist visite had, had zich voor deze visite geschaamd en was met de dochter naar de moeder gegaan. De „moeder" had de moeder bij den arm gepakt om haar in haar kamer te zet ten en de dochter had gemeend, dat de „moeder" haar moeder blauwe armen kneep en had tegen de „moeder" gezegd, dat zij van haar moeder of moest blijven. Tot driemaal toe had de „moeder" aan de dochter gelast het gebouw teverla ten. Toen de dochter zulks niet deed, was zij er netjes uitgezet geworden. En daarom moest ze nu terecht staan we gens huisvredebreuk. De Politierechter kreeg bij het binnen komen van de dochter de idee, dat zij de moeder was, maar na de noodige informa ties bleek zij wel degelijk de dochter te zijn. De dochter begon met toe te geven, dat haar moeder een buitengewoon lastig mensch was en voegde er een dusdanigen vloed van woorden achter aan, dat hoo- ren en zien verging en welke hier op neer jeugdig ingezetene, legde een volledige be kentenis af. Tevens kon aan de hand van de verkregen gegevens worden vastgesteld, wie 'n soortgelijke vernieling in den nazo mer pleegde. Ook deze dader werd aan gehouden. Hij bekende eveneens volledig. GOUD EN ZILVER IN BESLAG GENOMEN. De politie te Amsterdam is er opnieuw in geslaagd een overtreding van de heling- wet en van de waarborgwet op het spoor te komen. In. de van Baerlestraat is een groote partij goud en zilver ter waarde van eenige duizenden guldens in beslag geno men. Zij is naar het bureau J. D. Meyer- plein overgebracht. Tegen twee personen, die bij deze zaak betrokken zijn, is proces-verbaal opge maakt. kwam, dat het bezoekuur nog niet om was en dat zij zich er niet behoefde uit te la ten zetten en dat de „moeder" haar moe der geen blauwe armen behoefde te knij pen en dat, en dat. Toen de „moeder" als getuige werd ge hoord, kwam telkens de stem van de te rechtstaande dochter tusschenbeide, het geen de Politierechter de opmerking deed maken, dat als zij niet oppaste zij net zoo lastig werd als haar moeder. Niettemin meende de magistraat tegen de „moeder" te moeten opmerken, dat hij het wel wat vreemd vond, dat er vrijheidsstraffen werden uitgedeeld er aan toevoegend, dat hij niet bepaald ge loofde, dat dat geoorloofd was. De Officier vond, dat de dochter zich wel degelijk aan huisvredebreuk heeft schuldig gemaakt en eischte daarvoor een geldboete van ƒ5. subs. 5 dagen. Protest van de dochter, maar niettemin werd het vonnis toch een geldboete van 2.50 subs. 5 dagen. In „Avondrust" zal het nu wel weer rus tig zijn. Na teleurstelling en tegenslag. Volgens den verdediger, mr. Nord Thom son uit Leiden was het met een ver dachte uit Zoeterwoude een eigen aardig geval. Hij is een uiterst beste man, maar als hij een tegenslag of een teleurstelling onder vindt, dan gaat hij drinken en gekke din gen doen. Op 17 September had hij weer een te genslag gekregen en was wederom borrels of biertjes gaan hijschen. Dit geestrijke vocht was wederom naar zijn hoofd geste gen en het gekke ding, dat hij nu gedaan had, was den agent van politie B. Z. te Leiden een schop tegen diens hoofd te ge ven, waardoor de agent eenige dagen geen dienst had kunnen doen. De Officier van Justitie vond 't nu wel letjes met het optreden van verdachte. Sinds 1935 heeft hij viermaal terecht moe ten staan wegens dergelijke dingen. De eisch werd een gevangenisstraf voor den tijd van een maand. De Politierechter wilde verdachte, na dat mr. Nord Thomson de uiterste clemen tie had ingeroepen, nog een kans geven en veroordeelde hem tot vier maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd er aan toevoegend, dat zoo gauw verdachte moeilijkheden heeft, hij naar zijn verdediger moet gaan. Beleediging van de N. S. B. Mej. S. van L. te L e i d e n had een vrij kaart je voor de bioscoop gekregen en was gegaan. Daar had zij luidkeels opgemerkt: „Ik heb liever met tien Duitschers te doen dan met één N. S. B.'er, want dat zijn allemaal verraders." Tijdens het laatste gedeelte van dezen zin had zij den rijwielhersteller H. Th. J. te O e g s t g e e s t, lid der N. S. B., spe ciaal aangekeken en deze had zichzelf en de volksgroep der N. S. B. beleedigd ge acht De verdachte ontkende pertinent Maar de heer J. en diens verloofde hadden het duidelijk gehoord en getuigden aldus. De juffrouw hield haar onschuld vol, maar voegde er aan toe, dat zij de ongeluk kige gewoonte had om alles te zeggen wat zij dacht, er ten slotte nog bij vertellend, dat in haar familie verschillende leden der N. S. W. waren en, als alle N. S. B.'ers zoo waren, zij zelf ook lid er van zou wor den. De Officier vond het ongepast om der gelijke opmerkingen te maken en eischte een geldboete van 15.subs. 15 dagen. Omdat de juffrouw absoluut geen geld heeft om een geldbete te betalen werd het vonnis 2.subs. 4 dagen. De oog-om-oog-methode. De koopman H. v. d. M. te L e i d e n had het al verschillende malen meegemaakt, dat zijn fiets hem ontstolen was. Op een dag in September was Jijj een Radio-programma WOENSDAG 6 NOVEMBER 1940. JAARSVELD, 414,4 M. NCRV-uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie 8.25 Gewijde muziek (opn.) 8.35 Gramofoonmuziek 9.20 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Morgen dienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Trio-concert en gramofoonmuziek 12.30 Reportage 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Orgelconcert 1.45 Celesta-ensemble en gramofoonmu ziek 3.10 Gramofoonmuziek 3.50 Bij bellezing 4.20 Gramofoonmuziek 4.30 Voor de jeugd 5.00 VPRO: Cyclus „Het geestelij kkaralcter van ons volk" 5.15 Economische en beursberichten ANP. 5.30 Christ. Jeugdkoor „Zing met ons mee" met pianobegeleiding en gramofoonmu ziek 6.00 NCR V-orkest (opn.) 6.30 Gramofoonmuziek 6.45 Actueele repor tage of gramofoonmuziek 7.007.15 Nieuwsberichten ANP., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Gramo foonmuziek 7.30 Berichten (Engels) 7.4, Gramofoonmuziek 8.00 Nieuwsbe richten ANP., gramofoonmuziek 9.00 Berichten (Duitsch) 9.15 Gramofoonmu ziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gra mofoonmuziek 10.30 Ensemble Jonny Kroon en soliste 11.30 Berichten (En- gelsch) 11.45 Ensemble Jonny Kroon 12.00 Berichten, gramofoonmuziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 AVRO- Amusementsorkest en solist (1.301.45 Be richten Engelsch) 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gramofoonmuziek 2.30 Berichten (Engelsch) 2.45 Cyclus „In de schijnwerper" 3.00 Orgelspel 3.30 Be- richent (Engelsch) 3.45 Omroeporkest en solist 4.35 Gramofoonmuziek 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Economische en beursberichten ANP. 5.30 Onderwijs fonds v. de Scheepvaart: Causerie „Stoom machines en stoommotoren aan boord van schepen" 6.00 Gramofoonmuziek met toelichting 6.30 Berichten (Engelsch) 6.45 Gramofoonm. 7.007.15 Nieuwsbe richten ANP., sluiting. glaasje hier gaan koopen in café ,,De Uiver", aan de Steenstraat te Leiden. Hij had zijn fiets voor de zaak geplaatst, maar wederom bleek, dat een ander zich over zijn fiets had ontfermd. Er stonden evenwel nog meer fietsen en een van deze karretjes had verdachte meer meegepikt. Wel had hij den diefstal van zijn fiets toen bij de politie aangegeven maar er „vergeten" bij te vertellen, dat hij tevens ook maar een fiets had weggenomen. Thans vertelde hy, dat hij gedacht had, dat een ander per ongeluk de verkeerde fiets meegenomen had. De Officier vond het wel een beetje laat, dit smoesje, en eischte één maand gevan- gensstraf. Omdat verdachte nog nooit eerder met de politie in aanraking was geweest, werd het vonnis een geldboete van 15 subs. 30 dagen. Een maaltje aardappelen. De losarbeider C. A. B. teLeidschen- dam werkte op 24 September te Zoe- termeer. Hij had op een land aardap pelen zien liggen en had er eenige maaltjes van meegenomen. Verdachte zeide uit armoede gehandeld te hebben, terwijl het bovendien maar voeraardpelen waren van nagenoeg geen waarde. Niettemin vond de Officier dat het niet te pas kwam en eischte een ge vangenisstraf van twee weken. Omdat verdachte het niet voor geld ge daan had, maar om zijn gezin te helpen, kreeg hij nog een kans, want het vonnis werd twee weken gevangenisstraf voor waardelijk met een jaar proeftijd. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Door de dichte duisternis misleid zijn Zaterdagavond te Alkmaar verscheidene personen te water geraakt. Op de Oude gracht is de 30-jarige S. Y. te water geloo- pen en verdronken. Vrijwel op dezelfde plaats liep even later een bejaarde man te water, doch deze kon worden gered. Aan de Mient is een oude dame te water ge raakt maar kon worden gered. Aan de Zaadmarkt is een man van middelbaren leefttfd te water geraakt. Hij had een brandende zaklantaarn in de hand, waar door het reddingswerk vergemakkelijkt werd. Op dezelfde plaats fietste vijf minu ten later een Amsterdammer te water, maar ook hij kon worden gered. Door de duisternis misleid is Zater dagavond, omstreeks elf uur, de C6-jarige Jac. Baars, wonende op „de Richkamp" te Vianen in de Zederik geraakt en verdron ken. Gisteren heeft men uit de haven te Veghel het lijk opgehaald van den 46-ja rigen schipper P. N. Boet die schipper was op de Koopvaart ni en die alleen verblijf houdt op het schip. Hij is vermoedelijk door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Het slachtoffer was onge huwd, en afkomstig en gedomilicieerd te Rotterdam. Gistermorgen omstreeks kwart over zes is te Roterdam een melkauto in de Nieuwe Haven gereden. De 24-jarige A. Kromwijk, gewoond hebbende aan de Boe zemkade, die naast den chauffer zat, heeft zich niet tijdig kunnen redden. Na eeinge uren dreggen is zijn lijk opgehaald. De chauffeur wist op den wal te komen. DOODELIJK ONGELUK ALS GEVOLG VAN UITSTEKENDE LADING. IJzeren balken drongen door voorruit van achterop komende auto. Op den Oosterhoutschen weg bij Breda, ter hoogte van het missiehuis, is een ern stig ongeluk gebeurd. In het donker reed daar een vracht auto, geladen met zware ijzeren balken, die twee en een halven meter achter den laadbak uitstaken. De wagen voerde wel een achterlicht aan den laadbak, doch aan de balken was geen teeken bevestigd. Klaarblijkelijk heeft de bestuurder van een andere vrachtauto uit Arkel dit te laat bemerkt, de auto botste achter op den anderen vrachtwagen. De ijzeren bal ken drongen door de cabine, waardoor een naast den chauffeur gezeten passagier, van W., zoo ernstig werd gewond, dat hij la ter in het Diaconessen-ziekenhuis te Bre da aan de gevolgen is overleden. VEER EEN SLACHTOFFER VAN GEVAARLIJK SPEELGOED. Jongetje gewond door hagelpatroon. Gistermiddag om half twee heeft een veertienjarige jongen in de benedengang van de R.-K. school aan de Grave van Sontstraat te Utrecht een 8 mjn. hagelpa troon welke hij van een vriendje had ge kregen uit zijn zak laten vallen. De patroon ontplofte en ernstig gewond moest de knaap naar het Academisch ziekenhuis worden vervoerd. Niet alleen had hij een zware verwonding aan zijn linkerknie op- geloopen doch ook waren hem vier vin gers van de linkerhand afgeslagen. FEUILLETON in het Naar het Amerikaanscn van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 22) Oud model camera! Lijkt toch wel een goeiezei Don nell, terwijl hij naar den aan zijn hoede toevertrouwde schat keek. Het is een Duitsche lens, hè, zei de kapitein met een deskundig air. En plotse ling van onderwerp veranderend beweer de hij: Die Donnell, dien ik in het le ger gekend heb, was later bij de politie in New-York. Onderwijl morrelde hij kwasi-inspectee- rend aan de camera en slaagde er in zon der dat de agent argwaan kreeg, een zacht rukje aan- het chassis te geven. Ja, een beste kerel, die Mike; vervolgde hij on schuldig. Hoe lang ben je al bij de po litie? Zoowat vijf jaar. Hier heb je een sigaar, Donnell! Hol- brook hield een sigaar in zijn hand, die hij met goed-gespeelde onhandigheid liet val len, juist op het moment dat Donnell hem wilde aanpakken. Het had zich in een ondeelbaar oogen blik afgespeeld. Terwijl Donnell zich had gebukt om de sigaar op te rapen, had Hol- brook snel de platen-houder uit de camera getrokken. De sigaar lag by den linker voet van den agent, terwijl hij het foto toestel in zijn rechterhand hield. Toen Donnell zich weer oprichtte was het chas- cis al in de zak van den kapitein verdwe nen zonder dat de politieman iets van den diefstal bemerkt had. En bevalt je baantje je? Best, meneer; het is een goed vak. Maar je moet je hersens er by gebruiken en duivels goed uit je oogen zien! Holbrook beaamde dit ten volle, al was de opmerking blijkbaar niet vrij van zelf overschatting. Terwijl ze nog een beetje aan het rede neeren waren, kwam Dempster weer bin nen. Kan ik je nog met een of ander van dienst zijn?, vroeg Holbrook. Neen, dank je. Zeg, chef, we praten een andere keer nog wel eens over die vrybuitershistorie, hè. Ja; we hebben nu iets aan de hand waar meer haast bij is. Als ik je nog met iets helpen kan, zeg je het maar. Holbrook zei het op een toon of niets ter wereld hem meer genoegen zou ver schaffen. Neen, dank je wel! Kapitein Holbrook liep naar de deur, waar hy zich omdraaide en even bleef staan. Nu, succes verder, heeren!, zei hy en het volgende oogenblik vielen de portières achter hem neer. In het midden van de kamer bewaakte Donnell nog steeds zijn kostbare camera HOOFDSTUK X. Het belangrijkste bewijs. Barnadino, de Filipino-bediende van ka pitein Holbrook, stond in de appartemen ten van zijn meester uit een raam te kij ken. Het was laat en Barnadino had zijn meester, aan wien hy zeer gehecht was, al een uur geleden verwacht. Hij tuurde in gespannen naar de donkere straat, tot hij eindelijk de welbekende figuur van den kapitein binen den lichtkring van een straatlantaarn zag opduiken. Barnadino liep sned van het daam weg en zette een karaf en glazen op tafel. Daar op opende hij de deur en wachtte. Een oogenblik later stapte zyn meester, met de overjas over den arm, met forsche stap pen de kamer binenn. Barnadino nam hem zyn hoed en jas af. Wacht even, Barney, zei de kapitein. Er zit nog wat in de mouw. Hij haalde uit ae mouw een tinnen doos te voorschijn en zette die op tafel. Barney, die met nieuwsgierige oogen toekeek, door zocht terstond den anderen mouw, maar de jas bevatte geen verdere geheimzinighe- den. Uit den zak van zyn smoking haalde Holbrook vervolgens een platen-houder van een foto-toestel, dien hij naast de tin nen doos deponeerde. Daarop trok hij de jas van zijn avondcostuum uit en hing die netjes over een stoel. Hy stroopte de mou wen van zijn overhemd op, nam de platen- houder en verdween in de slaapkamer, een kleinere kamer die grensde aan die waarin hij zich bevond en die half als eet kamer, half als bibliotheek was ingericht. Barney!, Barney!, riep hij, terwijl hy een moment later terugkwam met een on aangestoken roode lamp en een bak om fotografische platen te ontwikkelen, in zijn handen. Ja, meneer? Kapitein Holbrook ging aan de tafel zit ten. -— Er was 'n felsch „hypo" in mijn kast waar is die gebleven?, vroeg hy, terwijl hij de lamp aanstak. Wat, meneer? Dat goedje wat je me wel eens in deze bak hebt zien doen. Flesch?, herhaalde de Filipino met een dom gezicht. Ja. Ik weet er niks van, kapitein. Je moet ze vinden; ik weet zeker dat ze er is. Ik weet het toch heusch niet, verze kerde Barney, terwijl hij de kamer inging, waarin zyn meester juist gekomen was. Het is er niet, rapporteerde de jon gen, toen hij met leege handen terug kwam. De kapitein stond ongeduldig op. Een groote mineraalwaterflesch.en er staat met dikke letters op: H-Y-P-O. Weet je het nu? Obedoelt u die? Ja, meneer. Nu weet ik het wel. Barney ging haastig op het buffet toe en haalde tusschen whiskey en andere dranken het begeerde preparaat te voor schijn. Allemachtig! In het buffet! Is het deze .kapitein? Ja, die is het. Heb je soms als iemand op deze lekkernij getracteerd?! Nog niet, meneer. Doe dat dan niet voor ik het je zeg! Holbrook maakte aanstalten om met de flesch hypo naar zijn slaapkamer te gaan. Ja, meneer. En drink er zelf óók niet van, waar schuwde de kapitein. Neen, meneer. Als je dat doet wordt je naar Ma nilla teruggestuurd, Barnadinoin een houten kist. En ga nu naar de telefoon en bel dr. Elliott op en zeg hem dat ik ziek ben.... hij moet direct hier komen. Doc. Elliott, herhaalde de jongen om den naam niet te vergeten. Het nummer vind je in het telefoon boek. Dr. E. J. Elliott. Ja, meneer. Barney had zijn neus al in den dikken telefoongids begraven. En als je getelefoneerd hebt zet je een pot thee voor me. Thee? Barney keek verbaasd. Hy keek naar de whiskey-karaf en daarna weer naar den kapitein. Thee!, herhaalde Holbrook en sloot daarop de deur van de slaapkamer achter zich Ja, meneer! De jongen stapte naar de telefoon en vroeg het nummer van dr. El liott aan. Terwijl hij wachtte verscheen de kapitein weer in de tusschendeur. Zeg hem dat ik bijna dood ben..., en en daarop verdweèn hij weer. Barney boog beleefd, terwijl zyn heer de deur dichttrok. Ja, meneer, zei hy. En hij vervolgde, toen er aan den andern kant iemand aan de telefoon kwam: Met dr. Elliot? U spreekt met den bediende van kapitein Holbrook. Ja, meneer. De kapitein is erg ziek. Of u direct wil komen. Het is een kwestie van leven en dood. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6