BINNENLAND Wilt U iets wctcn? RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN Plaatst een Telefoontje DONDERDAG 31 OCTOBER 1940 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Dekens voor Rotterdam ALLE ANDERE LEVERING GEBLOKKEERD. In verband met de noodzakelijke voor ziening van dekens van de geteisterde ge bieden, meer speciaal van Rotterdam, heeft het Rijksbureau voor Wol en Lompen den dekenfabrikanten geschreven aldus meldt de „Telegraaf" dat het heden ver boden is dekens te verkoopen, af te leveren en te vervoeren. Het is duidelijk, dat het vooral bij de be perking, welke de dekenproductie ten ge volge van de quoteering van het grondstof fenverbruik onderging, ten zeerste ge- wenscht is dat deze blokkade zoo kort mo gelijk duurt en zoo gauw mogelijk weer opgeheven kan worden. Dit hebben de de kenfabrikanten zelf voor een groot ge deelte in hun hand. Indien mede door him hulp wordt bereikt, dat er op korten termijn het noodige aan- teal dekens voor de geteisterde gebieden beschikbaar komt, dan kan direct daarna deze blokkade weer opgeheven worden. De dekenfabrikanten dienen alle by hen op dit oogenblik voorradige dekens ten verkoop aan te bieden aan de Centrale Commissie Voorziening Rotterdam, Beurs gebouw (3de verdieping), Rotterdam. Dat dient, zoolang de blokkade nog niet is op geheven, elke week opnieuw te geschie den ten aanzien van de bijgeproduceerde dekens. Deze laatste aanwijzing treedt in wer king op Zondag 3 November a.s., zoodat iedere dekenfabrikant, die alsdan zijn per heden aanwezigen voorraad nog niet aan de Centrale Commissie Voorziening Rot terdam zal hebben geoffreerd, van dat oogenblik af elke bedrijfshandeling zal moeten staken. Op gelijke wijze zal het verboden zyn eenige bedrijfshandeling te stellen, wan neer niet uiterlijk Maandagavond de we- kelijksche offerte betreffende de in de af- geloopen week gereed gekomen dekens plaats vond. Geen offerte behoeft te worden gedaan ten aanzien van de dekens, waarvan de ver koop, de aflevering en het vervoer reeds werd verboden: de z.g. Ziekenhuisdekens, de dekens, welke voldoen aan de in dat schrijven gestelde gegevens. Deze dekens blijven ook verder uitsluitend voor de zie kenhuizen gereserveerd. PRIJSREGELINGEN VOOR INGEVOERDE GOEDEREN. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van de departementen van handel, nijverheid en scheepvaart en van landbouw en vis- scherij maakt bekend, dat bij de Prijzen- beschikkinig invoer goederen no. 1, welke gisteren in werking is getreden, een rege ling is getroffen ten aanzien van de wijze, waarop prijzen van ingevoerde goederen, bij verhooging van den inkoopprijs, mo gen worden verhoogd. Een bijzondere toestemming van of van wege den secretaris-generaal voornoemd is dus niet meer vereischt. De voorschrif ten van deze 'beschikking zijn evenwel 1 niet van toepassing op maximum- prysregelingen, welke reeds door den secretaris-generaal voornoemd zijn af gekondigd. Ingevolge deze regeling zal de impor teur ten hoogste een verkoopprijs mogen berekenen, welke gelijk is aan zijn wer kelijk betaalden inkoopsprijs, vermeer derd met het 'bedrag (dus niet het percen tage) aan kosten en winst, dat hij in het eerste kwartaal van 1940 bij vergelijkbare transacties gemiddeld heeft berekend. Voorts is de bepaling opgenomen, dat de importeur, voorzoover in zyn voorraad goederen van gelijke soort en hoedanigheid aanwezig zyn, die tegen verschillende prij zen zijn ingekocht, bij de berekening van den verkoopsprijs van deze goederen van den gemiddelden inkoopsprijs van bedoel de goederen, de onderscheiden hoeveelhe den in aanmerking genomen, mag uitgaan. Daarentegen is hem echter de verplichting opgelegd om de juistheid van de bereken de verkoopsprijzen met bescheiden aan te toon en. Bovendien is de importeur verplicht op iedere offerte en verkoopsfractuur met be trekking tot goederen, waarvan de ver koopprijzen op grond van bovenvermelde voorschriften zijn verhoogd, de aanduiding „invoergoed", benevens den datum, waar op de prijsverhooging is ingegaan te ver melden. Deze verplichting bestaat niet, in dien prijsbladen aan den afnemer zyn toe gezonden, waarop de bovenbedoelde ver melding heeft plaats gehad. Ten aanzien van de wederverkoopers is bepaald, dat zij het bedrag, waarmede hun inkoopsprijzen, ten gevolge van een prijsverhooging door den importeur zijn gestegen, mogen doorberekenen. Procen- tueele marges mogen dus niet worden ge handhaafd. Op gelijke wyze als de importeur zal de wederverkooper (met uitzondering van den detaillist)! op iedere offerte en ver koopsfactuur de bovenaangegeven vermel ding moeten plaatsen. De aandacht wordt er in het bijzonder op gevestigd, dat voor wederverkoopers, in wier voorraad goe deren van gelijke soort en hoedanigheid aanwezig zijn, die tegen verschillende prij zen zijn ingekocht, niet geldt, dat.zij bij het berekenen van hun verkoopsprijzen van het gemiddelde hunner inkoopsprij zen mogen uitgaan. Zonder uitdrukkelijke toestemming door of namens den secretaris-generaal van de departementen van handel, nijverheid m scheepvaart en van landbouw en vissche- rij, mogen derhalve de verkoopsprijzen van den ouden voorraad op geen enkele wijze worden verhoogd. DE SAMENSTELLING VAN KOFFIE- EN THEESURROGATEN NADER GEREGELD. In de Staatscourant van gisteren (no. 212) zijn een aantal wijzigingen van het Koffie- en Theebesluit, een besluit tot uit voering van de Warenwet, opgenomen. In de eerste plaats is aan de definitie, welke het besluit van k o f f i e-e x t r a c t, waarmee volgens den nieuwen tekst met mocca-extract aangeduide stoffen ge lijk worden gesteld, de volgende bepaling toegevoegd: „Indien aan de namen „koffie-extract" of „mocca-extract" is toegevoegd de aan duiding: „met caramel", „met cichorei", of een overeenkomstige aanduiding, waaruit de vermenging van koffie-extract met één of meer, met name genoemde, andere stof fen dan koffie blijkt, moet de waar be staan uit deugdelijk koffie-extract, dat ten hoogste zooveel andere vaste bestanddee- len. dan die uit koffie getrokken, bevat, dat het droge stofgehalte der waar niet meer dan 12 pet. en het gehalte aan reduceeren- de stoffen na sterke inversie niet meer dan 35 pet., van de droge stof bedraagt, terwijl het gehalte aan coffeïne ten minste 2 pet. van de droge stof der waar moet bedra gen". Ten aanzien van koffie-extract is voorts bepaald, dat het gehalte aan coffeïne, uit gedrukt in 100 g. watervrij extract niet lager dan 4 pet. mag zyn; voorheen was dit percentage 2 1/2. Over de samenstelling van koffie- en thee-surrogaten volgt dan een nadere bepaling in een nieuw ar tikel 5. Daarin wordt voorgeschreven dit geldt ook voor theesurrogaten dat zij bereid moeten zijn hetzij uit deugdelijke eet- of drinkwaren of uit lindebloesem, rozebottels, bladeren van kersen, noten, rozen, bramen, frambo zen, aardbeien, roode en zwarte bessen, zwarte en roode boschbessen, kerseste len, bollen van tulpen en crocussen, hetzij uit andere grondstoffen, met machtiging van den secretaris-generaal van het departement var> sociale za ken. Op de verpakking moet duidelijk zyn afgedrukt het woord koffiesurrogaat (thee surrogaat, of namaakkoffie of namaak - thee) benevens de vermelding van de grondstoffen of van het nummer van de departementale machtiging. Over de vermelding van waren en hoe veelheden op de verpakking bevat het ge wijzigde besluit nog enkele bepalingen, waarvoor wij naar de Staatscourant ver wijzen. De bepalingen, dat aan de in het besluit genoemde artikelen geen kleurstoffen mo gen zijn toegevoegd is vervangen door het voorschrift, dat geen synthetische kleur stoffen en conserveermiddelen mogen wor den toegevoegd. Voorts zijn eenige wijzigingen van re- dactioneelen aard toegevoegd. Ook zijn de methoden van onderzoek aangevuld en ge wijzigd. DE SPOORWEGEN. BIJZONDERE RETOURS INGETROKKEN. De directie van de Nederlandsche Spoorwegen deelt mede, dat, in verband met de aan de spoorwegen gestelde eischen ten behoeve van het economische leven, het reizigersverkeer moet worden beperkt. Deze beperking dient te worden gevon den in het verkeer voor niet noodzake lijke doeleinden. Dientengevolge is de di rectie tot haar leedwezen genoodzaakt, de maatregelen, die zy de laatste jaren trof om het reizigersverkeer te bevorderen, buiten werking te stellen. Met ingang van 1 November zullen der halve de weekeindretours, de avondre tours en de retours langer dan één dag gel dig, voorloopig niet meer verkrijgbaar zijn. HET DANSVERBOD EN DE DANSSCHOLEN Naar wy van bevoegde zijde vernemen, staat thans definitief vast, dat het dans- verbod zich niet uitstrekt tot dansscholen. Het onderwijs aan deze scholen kan ge woon doorgaan, voorzoover dit onderwijs gegeven wordt aan ingeschreven leerlingen Openbare dansfeesten en matinées, waar ook niet-leerlingen tegen betaling toegang hebben, zijn ook in dansscholen verboden. Er is intusschen geen sprake van speciale vergunningen, die dansscholen voor de uitoefening van hun werkzaamheden noo- dig zouden hebben. Vraag: Welke is de kortste weg van Voorschoten naar Kaatsheuvel en van Voorschoten naar Oudenbosch? Hoeveel K.M.? Antwoord: Voorschoten, Voorburg, Ypenburg, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Willemsdorp, Wagenberg, Hoogerheide, Oosterhout. Dongensche Vaart, Kaatsheu vel. Afstand 105 K.M. De route naar Oudenbosch is tot Wil lemsdorp hetzelfde. Daarna: Zevenberg- schenhoek, Zevenbergen, Standdaardbui- ten, Oudenbosch. Afstand 108 KM. SCHRIFTELIJKE CURSUS IN DE KATHOLIEKE LEER. Begin November zendt de actie „Voor God" de eerste lessen uit. Naar wij van het Katholiek Comité van actie „Voor God" vernemen, is sinds de eerste aankondiging van den door dit Co mité uit te geven Schriftelijken Cursus in de Katholieke Leer, de belangstelling steeds toegenomen. Nadat naar alle kanten het uitvoerige prospectus was verzonden, zijn geleidelijk de inschrijvingen binnengeko men. En werkelijk uit alle kringen, waar voor de cursus door het Comité is opgezet, ouders, opvoeders, jeugdleiders, vele on derwijzers, katholieke propagandisten, le den van het leekenapostolaat, zeer vele ka tholieke verpleegsters en maatschappelijke werksters, en ook in het algemeen vele ka tholieken, die schrijven, met allen ernst belang te stellen in de katholieke leer. Ve len beseffen inderdaad, dat het nu voor iederen katholiek de goede tijd is, zijn ge loofskennis te verlevendigen en te verdie pen en het is interessant uit de vele brie ven te zien, hoe ieder op eigen wijze en in eigen stijl hiervan mededeeling doet aan het Comité. Op 2 November begint de cursus voor hen, die vóór dien datum hebben ingeschre ven. Dit wil niet zeggen, dat de inschrijving nu verder gesloten is. Ook na dien datum kan men zich nog voortdurend opgeven, daar blijkens de prospectus voor iederen deelnemer na dien datum de cursus begint op den dag van zijn inschrijving. Velen zullen hun voornemen om in te schrijven nog niet ten uitvoer hebben gebracht; zij kunnen dit dus alsnog doen. Voor andere belangstellenden zyn bij het Secretariaat nog prospectussen verkrijgbaar, welke gaar ne kosteloos worden toegezonden. „Wie zullen zich haasten, om aan dezen cursus deel te nemen?" schreef een bekend Haagsch Pastoor. „Alle goede katholieken van eenige ont wikkeling, die niet tevreden zijn met hun geloofskennis en zoo verlangden er iets meer van te weten en die niet wisten hoe dat moest gaan". „Alle katholieken, wier geloof op den proef wordt gesteld en die, bij de verde diging van hun geloof gehandicapt worden door hun gebrek aan kennis". „Alle katholieken.... ik schei er uit, want er zou geen eind aan komen. Liever wil ik vragen: wie heeft geen behoefte aan zoo'n cursus? Ja, daar ben ik gauwer mee klaar: niemand!" Wij behoeven daaraan niet veel meer toe te voegen, dan dat inderdaad zeer velen nog mogen inschryvén. P. uit H i 11 e g o m, zonder beroep, die te recht heeft gestaan, terzake dat hij op 10 Juli van een waschlijn ten nadeele van mej. F. Mailand een stuk ondergoed had weggenomen. De officier van Justitie had tegen ver dachte geëischt 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en voorwaardelijke ter beschikking stelling der regeering om van harentwege te wor den verpleegd. De rechtbank veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch, met aftrek van voorarrest. KANTONGERECHT TE HAARLEM. De 58-jarige winkelier W. T. D. uit Hil- 1 e g o m stond terecht wegens overtreding van de verduisteringsvoorschriften. Uit zijn perceel aan de Molenstraat straalde eenig licht uit. Verdachte bekende het feit. Zijn zoontje had slechts 3 minuten het licht la ten branden, omdat hy zijn Zondagsche kleeding in de kast moest hangen. De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van 15 subs. 10 dagen hech tenis. De Kantonrechter legde verdachte een geldboete op van 8 subs. 4 dagen hechtenis op. SMAKELIJK HAAGSCHE RECHTBANK „Heb jij ook op de Hollandsche soldaten geschoten?" Een Haagsche medicus kreeg in de na dagen van Mei iemand, van wien hij wist, dat deze lid was van de N.S.B., op het spreekuur en stelde hem de vraag: „Heb jij ook op de Hollandsche soldaten gescho ten?". De nationaal-socialist antwoordde: „Er is geen enkele N.S.B.-er, die op onze soldaten heeft geschoten" en hij diende daarna een aanklacht wegens beleediging tegen den medicus in. Op 17 October stond de arts voor de Haagsche rechtbank terecht. De officier van justitie, mr. Hoekstra, eischte een geldboete van 50.— subs, 25 dagen hech tenis. Vandaag is in deze zaak uitspraak ge daan. De arts werd veroordeeld tot een geldboete van 25 gulden subs. 10 dagen hechtenis. De aangereden „sik". Te Zwammerdam had een arbeider telegrafist op 24 October van het vorige jaar aan de spoorweghalte den wagen voer der van een locomotor met kolenwagen, in spoorwegkringen „sik" genaamd, toestem ming gegeven met dat treinstel te vertrek ken in de richting Alphen, terwijl hij niet met de treindienstafdeeling was belast en zonder mondelinge toestemming te hebben verkregen van dengene, die daarmede wel belast was. Tengevolge daarvan was het treinstel te Alphen aangereden door een achteroprijdenden trein, waarvan de ma chinist, die thans geen waarschuwend tee- ken had verkregen, het treinstel niet tijdig had opgemerkt. Hoewel de gevolgen niet ernstig waren, werd voor de goede orde een vervolging op grond van art. 165 wetb. van strafrecht (het veroorzaken van gevaar op den spoorweg) tegen den arbeider-tele grafist ingesteld. Op 17 October stond de man terecht voor de Haagsche rechtbank. De officier van ju stitie eischte een geldboete van ƒ50. subs. 25 dagen. De rechtbank achtte het te laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen en sprak heden den man vry. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Heling. Uitspraak werd gedaan in de zaak tegen den 78-jarigen W. P. uit Aalsmeer, die van een onbekende een palingfuik had gekocht welke van diefstal afkomstig was en toe behoorde aan J. Sp. uit O e g s t g e e s t. De officier van Justitie had tegen ver dachte geëischt een geldboete van 20. subs. 12 dagen hechtenis. De rechtbank sprak verdachte vry. Diefstal. Hierna deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de zaak tegen de 25-jarige J. EEN STAMA'TOT VOOR DEN HERFST Nu na een langen en zomerachtigen Herfst de omslag in de weersgesteldheid is gekomen, gaan de gedachten zich meer bezig houden met den komenden winter. De rantsoeneering van verschillende le vensmiddelen, samen met de ingetreden prijsstijgingen, stellen menige huisvrouw voor het probleem, hoe met de beschikbare hoeveelheden en soorten zoodanig uit te komen, dat de gezinsleden een zoo vol waardig mogelijke voeding krijgen en toch aan het gezinsbudget geen al te buiten sporige eischen worden gesteld. Dank zij verschillende van overheidswegen getrof fen maatregelen is dit vraagstuk gelukkig niet onoplosbaar. Wel zal het echter in voortdurende toenemende mate een zorg vuldig overleg eischen, wil men althans zooveel mogelijk waar voor zijn geld ver krijgen. Een overleg, die zich niet zal mo gen bepalen tot de vraag wat op een ge geven oogenblik het goedkoopst is, maar dat tevens rekening zal moeten houden met de gezondheidseischen van de leden van het huisgezin. De aaneenkoppeling van deze beide eischen zal, met name voor de huisgezinnen der minst draagkrachtigen, vaak gemakkelijker gezegd dan gedaan lijken. Toch mag men zich hierbij niet door den schijn laten verleiden. Want ook wie slechts geringe middelen beschikbaar kan stellen voor zijn dagelijksch levensonder houd, heeft altijd nog, zij het binnen be paalde beperkingen, een zekere keuze tus- schen een betere en minder goede voeding. En het behoeft wel niet te worden gezegd, dat het juist dan van het grootste belang is om een zoo goed mogelyke keuze te doen Dit verlangt inderdaad van de huisvrouw een andere instelling en ook meer over- j denking dan zij wellicht gewend is aan deze onderwérpen te besteden. Zij aal zich deze moeite echter gaarne getroosten in de wetenschap daarmede een krachtige bij drage te leveren tot de bevordering en instandhouding van een goede gezond heid bij man en kinderen. Een goed sa mengestelde maaltijd is de beste bond genoot bij het voorkomen en bestrijden van ziekten. Onder het begrip „goed samen gesteld" verstaan wij in dit verband niet in de eerste plaats een rijkelijke maaltijd, die trouwens heel licht van samenstelling kan zijn door eenzijdigheid en het bijge volg ontbreken van bepaalde onmisbare voedingsstoffen. Een goed saamengestelde maaltijd zal den eter in de eerste plaats natuurlijk de stoffen toevoeren, welke hy noodig heeft om de verbruikte lichaamskracht aan te vullen, maar bovendien ook alles bevatten wat verder nog noodig is om het lichaam in een zoo fiks mogelyken staat te hou den. Dit laatste is nauwelijks van minder belang dan het eerste. De voortdurende aandrang om de aard appelen toch vooral in de schil te koken, berust dan ook grootendeels op de over weging, dat anders voedingsstoffen ver loren gaan, welke van het grootste be lang zyn om een zoo gaaf mogelijke ge zondheidstoestand teweeg te brengen. Even zoo is het gesteld met de raadgeving ver- sche groenten zooveel mogelijk en liefst in stevige porties in de dagelijksche maal tijden te verwerken. Op het oogenblik hebben wy wat dit betreft in de andijvie een alleszins voortreffelijk gerecht. Wil men hierbij op de aan te koopen hoeveelheid besparen, dan kan men b.v. een stamppot met rauwe andijvie berei den, in welk geval wegens niet slinken der groente en het volledige behoud der voe dingswaarde, met ongeveer de helft van de gebruikelijke portie kan worden vol staan. Wie hiermede een proef wil nemen, kan als volgt te werk gaan. De schoonge- borstelde aardappelen worden in een bo dempje water in een half uur gaar en droog gekookt. Dan gieten wy er wat melk bij of wat aangemaakte melkpoeder. De melk wordt aan den kook gebracht, de aardappelen fijn gestampt, waarna de fijn gesneden andijvie er doorheen wordt ge roerd, tegelijk met de beschikbare hoe heelheid vet of uitgebraden spek. Nadat alles nog even door en door heet is ge worden, maken wij het gerecht met wat zout af, waarbij men bedenke, dat deze niet afgekookte aardappelen en groente maar he»' weinig zout vergen. UIT DEN ZUIVELHOEK. Broodjes met kaasragout. De verwachtingen van de huisgenooten zijn altijd vrij hoog gespannen, als er een gerechtje uit den oven moet komen; dan is er immers altijd iets bijzonders te ver wachten, want den oven gebruiken we in den regel niet dagelijks. Voor de huisvrouw heeft het klaarmaken van oven-gerechtjes wel eens een be zwaarlijken kant; zij is daarbij namelijk maar al te dikwijls gebonden aan bepaal de hoeveelheden, door de grootte van haar vuurvast schoteltje, of het aantal schelpen of pasteipotjes dat zij bezit. Vooral als er logé's zyn, en het gezin dus met eenige le den vergroot is, zit men met deze moeilijk heden. Het is dan veel gemakkelijker om iets klaar te maken, dat niet in een scho teltje of schelpen opgedaan behoeft te wor den, waarvan we dus een willekeurige hoe veelheid kunnen klaarmaken. Onderstaand recept voor gevulde broodjes geeft u hier van een geschikt voorbeeld: Gevolde broodjes (4 personen). 4 kleine puntbroodjes of geraspte brood jes (liefst een dag oud). 200 gram jonge kaas. 1/4 liter melk. 20 gram bloem (2 afgestreken eetlepels). 40 gram boter (2 afgestreken eetlepels). 1 ei. Peper, zout, nootmuskaat. Snijd van de broodjes het bovenste kap je af, hol het onderste gedeelte uit tot een bakje met wandjes van 1/2 tot 1 cm. dikte Bereid de vulling: Verwarm roerende, op zacht vuur, de helft van de boter en de bloem; voeg hier bij steeds roerende de melk en laat het sausje even doorkoken. Kook het ei hard (10 min.) en snijd het in kleine dobbel steentjes. Snijd ook de kaas in dobbel steentjes. Doe kaas en ei in de saus, roer de stukjes er goed doorheen en maak de ragout op smaak af met peper, zout en nootmuskaat. Vul de broodbakjes met deze ragout, leg de kapjes er weer op en be strijk de buitenkant met de overgehouden boter, die hiertoe gesmolten is. Laat de broodjes in een vrij warmen oven knap pend bakken (5 a 10 min.). ONBREEKBAAR PORSELEIN. Het bezit van een porseleinen servies dat niet barsten of breken kan, mag wel de wensch genoemd worden van meer dan één huisvrouw of hoteleigenaar. Deze droom kan thans, dank zij het procédé van een Stockholmschen scheikundige, verwe zenlijkt worden. Porselein en andere soor ten aardewerk krijgen daardoor de solidi teit en glans van hard metaal, doch behou den tevens de gunstige eigenschappen dei- producten. Het overtrekken van porselein met metaal is niet nieuw, maar de tot dus ver gebruikte methoden leden aan bepaal de nadeelen, waardoor de goederen'minder in trek waren. De Zweedsche uitvinder Kraft uit Stockholm heeft met een zgn. metalyt-procédé sinds drie jaar proeven ge nomen om deze nadeelen weg te nemen. Tenslotte verkreeg hij bevredigende resul taten en sinds eenigen tijd wordt zijn pro cédé in de fabricatie toegepast. De dikte van den metalen laag schommelt tusschen 0.3 en 0.5 m.m., hetgeen voor de meeste doeleinden voldoende is. De binnenkant wordt niet behandeld. De overtrek bestaat over het algemeen uit chroom, doch ook zilver en andere metalen kunnen gebruikt worden. Een interessante eigenschap van het nieuwe product is, dat de ooren van de koffie- en thee-kannen koud blyven, hoewel zy niet geïsoleerd zijn. Men ver wacht, dat het procédé ook voor verschil lende andere doeleinden, vooral voor de electrische industrie, van beteekenis zal zijn. Uitgesproken: Jacob Kasteleyn. aannemer, Lisse. Cur. Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, Haarlem. Jac. Spek, winkelier in zuivelproducten. H arlemmermeer. Cur. Mr. Dr. F. A. Bijvoet te Haarlem. G. van Berneveld, schilder. Heemstede. Cur. Mr. K. E. Prinsen Geerligs, Haarlem. ZAKEN TER OVERNAME

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7