OMGEVING RIJNSTREEK Laatste Berichten MARKTBERICHTEN DONDERDAG 31 OCTOBER 1940 l)E LEIDSCHE COURANT WASSENAAR dame uit rijdende tram gestapt. OP SLAG GEDOOD. De 63-jarige Mevr. de Wed. van Dowie—Verdoes Kleyn, wonende aan de Kievietslaan 13, die gisteravond om streeks 9 uur nabij de halte „De Kie viet" uit een rijdende tram stapte is daaronder geraakt en op slag gedood. Het lijk is overgebracht naar het poli tiebureau. Ingekomen: A. H. N. van Aalten, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Stoep- laan 16. H. J. v. Beek, R.-K. dienstbode, uit Nieuwoop, Vijverweg 19. J. v. Ben- tum, geen, bioscoop-ondernemer, uit Kat wijk, Molenstraat 2. A. C. Besseling, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Oostdor- perweg 206. R. Boei, Ger. K., hulp in de huish., uit Den Haag, Windustweg 11. R H. J. Braat, geen, employé Ned. Han dels Mij., uit Den Haag, Groen v. Prinste- rerlaan 2. M. J. Ernst, R.-K., huishoud ster, uit Den Haag, Prins Frederiklaan 19. P. Fink, geen, vreemd, oberregierungs- rat, uit Berlijn, Rijksstraatweg 795. G. v. Gent en vrouw, Ger., K., vertegenwoor diger, uit Rotterdam, Deylerweg 99. H. Groenewoud en vrouw, geen, brivenbestel- ler, uit Voorschoten, Kasstraat 7. T. Harteveid, Ger. K., dienstbode, uit Noord- wijk, v. Z. v. Nijevelstraat 60. J. M. Heijmen, R.-K. dienstbode, uit Ede, Gr. Hoefijzerlaan 19. E. M. Jansen, R.-K. dienstbode, uit Arnhem, Prinsenweg 66. C A. de Meyrier en vrouw, N.-H., zonder beroep, uit Den Haag, Schouwweg 1820. Wed. A. M. Michielsen geb. Mouton, N.- H., zonder beroeu, uit Den Haag, Hooge- weg 13. A. L. E. Niemeyer, Ev. L., hulp in de huish., uit de Bildt, Gr. Haesebroek- scheweg 2. H. J. Parlevliet, Ger. K., arb. conix. Dept. v. Fin., uit Den Haag, Crocus- straat 25. G. Pekel, geen, zonder beroep, uit Schaesberg, Pr. Marielaan 9. N. Pols, Ger. Gem., slager, uit Zevenhuizen, School straat 12. J. H. Rappoldt, N.-H., dienst bode, uit Rotterdam, Bloemcamplaan 2b. J. de la Rie, geen, sergeant, uit Kampen, Schouwweg 18b. Wed. D. P. v. d. Mark geb. Rootjes, N.-H., zonder beroep uit Amsterdam, v. Z. v. Nijeveltstraat 283. H. Sachse, N.-H., zonder beroep, uit En schede, L. Kerkdam 14. E. Simon, R.-K., dienstbode, vreemd, uit Den Haag, Bloem camplaan 22. H. J. Smulders, R.-K. zon der beroep, uit Den Haag, Ridderlaan 1. Wed. M. J. J. C. Smulders geb. Conijn, R.-K. zonder beroep, uit Nijmegen, Rid derlaan 1. W. A. Sijthoff geb. Gips, geen, zonder beroep, uit Parijs, Oud Clingen- daal 7. L. J. Teunissen, N.-H., wacht meester marechaussee, uit Den Haag, Was- senaarscheweg 9c. A. Tromp, N.-H., agent v. politie, uit Den Haag, Windustweg 3a. E. A. v. Twisk, N.-H., zonder be roep, uit Schiedam, Schoutstraat 1. J. F. Vogelpohl, Ev. L., accountant, uit Den Haag, Pieter Twentlaan 14. J. M. v. Wieringen ,R.-K. huishoudster, uit Den Haag, Rust en Vreugdlaan 13. C. Ocke- loen geb. Zeinstra, N.-H., zonder beroep, uit Harlingen, Windlstweg 13a. ZOETERMEER Geboren: Johanna Gijsbertha, Ma- thilde, dochter van G. A. v. d. Hoogen en M. A. B. Lexmond Elisabeth Barbara Marina, dochter van M. Verbeek en W. van Staveren Bernardus zoon van B. Brinkers en T. H. Tijssen Adrianus Hu- certus, zoon van W. G. Windmeijer en P. J. de Bruijn. Gevestigd: P. A. Uijl van Poort vliet. Vertrokken: A. P. Loulussen naar Scherpenisse P. N. de Gelder naar Rot terdam M. J. van Rijs van Berkel en Rodenrijs C. Scheer naar 's Gravenhage. N1EUWVEEN Distributiedienst. Met ingang van 5 November a.s. zijn de zitdagen van den Distributiedienst Leimuiden niet meer op bet Raadhuis, maar in de zaal van den heer D. Schreuder. Zittingen worden gehouden op Dinsdags- en Vrijdags, alleen voormiddags, tot half 1. uur. Gevestigd: C. M. Rekelhof van Nieuwer-Amstel J. W. van der Meij van Den Haag J. H. Kieven van Den Haag. Overleden: J. Veken, oud 54 jaar -- A. Petiet, oud 55 jaar A. Boom, oud 78 jaar J. Hovius, oud 85 jaar F. J. Hoogervorst, cud 5 jaar. Ondertrouwd: S. A. M. Kaatee, 27 jaar van Uithoorn én A. M. Janmaat, 26 jaar. Katholiek Comité van actie „Voor God" God, hoor mijn gebed, en geef acht op mijn smeeken. Verhoor mij om Uw trouw en om Uw barmhartigheid; treed niet in het gericht met Uw dienstknecht, want geen levende is voor Uw aanschijn rechtvaardig, (P*. 142) BETER DAN VERSAILLES De besprekingen, welke Hitier dezer da gen met Fransche staatslieden heeft gehad en vooral de sterk tot de verbeelding spre kende ontmoeting met Frankrijk's grijzen Minister-president, maarschalk Pétain, heb ben tweeërlei beteekenis. Allereerst zijn zij een bewijs, dat de jongste besprekingen op den Brenner een groote politieke beteekenis hebben gehad en blijkbaar de inleiding zijn geweest van een reeks nieuwe initiatieven van de spil. Daarnaast echter is het gebeurde van be teekenis, omdat het een duidelijke aanwij zing is voor een veranderden geest in de Europeesche diplomatie. Nauwelijks een maand na een verplette rende overwinning, terwijl er nog slechts een wapenstilstand en geen vrede gesloten is, wordt de overwonnene door den over winnaar vrijwel op voet van gelijkheid ont vangen, en wordt zonder haat en zonder wrok overlegd over de toekomst. Hoe anders was het na Versailles! In 1918 niets dan haat van beide zijden. Van den kant van den overwonnene alleen een vol strekt noodgedwongen zich onderwerpen aan een uiterst strenge en vernederende regeling van de zijde van den overwin naar een vrede, die niet gericht was op een nieuwen opbouw in de toekomst, maar uit sluitend en alleen rekening hield met het eigen belang en geen Europeesche verant woordelijkheid wist te zien of bereid was te aanvaarden. Want dit is het groote feit in de Duit- sche politiek: dat het Derde Rijk er niet alleen aan denkt de eigen positie van dit oogenblik te versterken, maar bovendien zich verantwoordelijk gevoelt voor de toe komst van Europa. Zulk een houding is de eenig juiste. Hadden de machthebbers van 1918 ook in dien zin hun Europeesche taak begrepen, hadden zij overwogen, dat een te ver doorgevoerde uitbuiting van de over winning onvermijdelijk op een gegeven oogenblik de schaal zou doen terugslaan de ellende en de zorgen van deze jaren wa ren ons bespaard gebleven. Intusschen kan de houding, die het Derde Rijk thans tegenover Frankrijk aanneemt, slechts mogelijk zijn bij een overmaat van kracht. Men vergete niet, dat de vernieti gingstactiek van Clemenceau c.s. in 1918 in den grond voortkwam uit de vrees, dat een levenskrachtig en bewust Duitsch volk een gevaar zou beteekenen voor een verzwakt Frankrijk. De overwinnaar wist, dat een tweede beproeving niet doorstaan zou kun nen worden maar koos tot het voorko men dier beproeving den verkeerden weg der onderdrukking. Thans wordt Frankrijk de gelegenheid geboden een eigen en eervolle plaats in te nemen en een eigen taak te vervullen in de nieuwe continentaal-Europeesche eenheid. Het zal daartoe twee zaken moeten doen: le. Zich volkomen losmaken van het ac- coord van Londen en 2e. Tot een innerlijke reorganisatie komen (en dat wel vrijwillig) welke het Frankrijk mogelijk moet maken ook te leven in de nieuwe Europeesche atmosfeer. De eerste voorwaarde moet Frankrijk niet lastig vallen; de vroegere bondgenoot heeft dit door zyn geconcentreerde aanvallen op belangrijke Fransche centra (Dakar, enz.) wel reeds gemakkelijk gemaakt. Ook voor de binnenlandsche regeneratie van Frankrijk zijn symptomen aanwezig wij zullen nog moeten afwachten of deze inderdaad zich zal weten door te zetten. Wij hopen dat van harte voor het Fran sche volk in de eerste plaats èn voor de nieuwe samenleving, welke in Europa zal worden opgebouwd. Binnenland door duisternis misleid en verdronken. Vanmorgen om zeven uur is de 71-jarige A. Zacharias te Roosendaal op weg naar zijn werk aan de coöperatieve suikerfa briek, door de duisternis misleid, in de haven geraakt en jammerlijk verdronken. Omwonenden hoorden hulpgeroep, doch konden den man niet meer redden. Om negen uur heeft men het lijk van den on gelukkige opgehaald. GEVAARLIJK OPLICHTER GEARRESTEERD. De politie van het bureau Stadhouders kade te Amsterdam heeft een zeer goede vangst gedaan door de hand te leggen op den oplichter Mok. Deze man maakte ge- ruimen tijd de omgeving onveilig door on der het voorwendsel een kamer te willen huren, in verschillende woningen binnen te komen en dan, als hij de kans schoon zag, diefstal te plegen. Vooral op kleeding- stukken had hij het voorzien. De recherche van vrijwel alle bureaux in Amsterdam en van talrijke andere gemeenten zochten hem, zoodat hij nu aan het begin staat van een lange reis langs deze bureaux. In ver schillende gevallen was het gelukt de ont vreemde kleedingstukken terug te vinden, o.m. in alle gevallen waarvan aan het bu reau Stadhouderskade aangifte was ge daan. 'T WAS GEEN OPRECHTE TROUW..., Een 28-jarig weeuwtje uit Rotterdam (haar man was op 14 Mei om het leven gekomen) had met haar kinderen sindsdien in het vluclitelingenkamp te 's-Gravenha- ge vertoefd. Ze had kennis gemaakt met 'n anderen vluchteling, een 46-jarigen Rot terdammer en toen het weeuwtje Maandag j 1. een uitkeering van 150 gulden in han den kreeg, besloten beiden het er samen eens van te nemen. Ze togen uit dieeren, ge bruikten een flesch wijn daarbij en maak ten verder goede sier. Het vrouwtje vond het wat lastig, zooveel geld bij zich te heb ben en gaf het aan haar vriend te bewa ren. Zooals het meer gaat, vergat deze die wel zoo goed was geweest, het dineetje te betalen de 150 gulden terug te geven. Wel ging hij den volgenden dag alleen op stap en zette zijn zwerftocht ook Woensdag voort. De weduwe had inmiddels aangifte ge daan bij de politie en de trouwelooze vriend werd gearresteerd. Voor den bedrogene kon nog 76 gulden van de 150 gulden worden gered. De „vriend" is door de politie in arrest ge steld. Buitenland HET DUITSCKE WEERMACHTSBERICHT BERLIJN, 31 Oct. (D. N, B.). Het opper- bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: De vergeldingsaanvallen op Londen en belangrijke militaire doelen in Miden- en West-Engeland werden voortgezet. Daarbij gelukte het vooral een fabriek der vlieg tuigindustrie, een fabriek in de buurt van Sheffield en een troepenkamp ernstig te beschadigen. Driehonderd km. ten Westen van Ierland bracht een vliegtuig door bommen een koopvaardijschip van 5000 ton tot zinken. In den loop van den dag ontstonden er verscheidene voor ons suc cesvol verloopende luchtgevechten. De nachtelijke vergeldingsaanvallen op Enge land werden in versterkten mate voort gezet. Aan beide zijden van de Theems kon den in de fabriek- en havencomplexen ontploffingen en branden worden waarge nomen. Voorts werden havens aan de Britsche Westkust en bewapeningscentra in Miden-Engeland, vooral in Coventry op succesvolle wijze gebombardered. Vijandelijke torpedomotorbooten pro- peerden bij mistig weder de kust van Vlaanderen te naderen. Marine-artillerie nam de booten onder doeltreffend vuur en dwong hen om te kceren. Een torpedomo torboot schijnt vernietigd te zijn. Britsche vliegtuigen vlogen ook van nacht naar de Westelijke grensgebieden van het Duitsche Rijk en wierpen hier en daar bommen, die echter op het open veld vielen en daarbij slechts een hoog spanningskabel vernielden. De vijand verloor gisteren dertieh vlieg tuigen, waarvan twaalf in luchtgevechten en een door luchtdoelartillerie. Vijf eigen toestellen worden vermist, van Fraknrijk zijn symptomen aanwezig HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT ERGENS IN ITALIË, 31 Oct. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 146 maakt net Italiaansche hoofdkwartier het vol gende bekend: Onze troepen zetten hun opmarsch in den Epirus (Griekenland) voort en bereikten op verschillende punten de rivier de Kala- n:as. De ongunstige weersomstandigheden en het oponthoud veroorzaakt door den terugtrekkenden vijand vertraagden de beweging van onze troepen niet. In weer wil van het slechte weder en van het he vige vijandelijke afweergeschut, bombar deerde onze luchtmacht de haven van Patras, waarbij vijandelijke schepen, die met troepen geladen waren, getroffen wer den. Voorts bombardeerde onze lucht macht de basis van Lepanto, Grieksche troepenbarakken aan de pas van Metzovon alsmede belangrijke installaties en knoop punten van' wegen in het dal van de Kala- mas. Een vijandelijk vliegtuig werd door onze jagers aangevallen en omlaaggescho- ten. Een van onze machines is niet terug gekeerd. In Oost-Afrika werd een aanval van een gemechaniseerde vijandelijke afdeeling ter hoogte van Gadurra (grens van Kenya) met verliezen voor den vijand afgeslagen. Aan onze zijde werden geen verliezen ge leden. Vijandelijke vliegtuigen wierpen bommen op Boena, Masseoa, Lugh-Ferran- di, Keren, en Berbera, waarbij in totaal vijf personen gedood en zestien gewond werden, van wie dertien onder de inland- sche bevolking. Andere vijandelijke aan vallen op El Oeak en Sardo veroorzaak ten geen schade en maakte geen slacht offers. DE OPMARSCH DER ITALIANEN IN GRIEKENLAND. BELGRADO, 31 Oct. (D. N. B.). De „Vreme" meldt uit Saloniki, dat de Ita liaansche troepen 90 km. zijn opgerukt op Grieksch gebied, tot St. Nicola. Volgens de laatste berichten is de tegen stand der Grieksche troepen in dezen sec tor Woensdagavond bezweken. Van de Zuid-Slavisch-Grieksche grens, uit het plaatsje Dragosj, meldt de „Vreme" dat de strijd tusschen Italiaansche en Grieksche troepen voortduurt. Het kanon gebulder is ook Woensdag hoorbaar ge weest in de Zuid-Slavische grensgebieden. Terwijl de grens van Zuid-Slavië langs Griekenland is gesloten en er geen enkel contact meer bestaat met de bevolking aan den anderen kant, is de grens naar Albanië nog steeds geopend. Ook het auto- busverkeer functioneert normaal. De „Politika" publiceert een bericht uit de grensstad Kressnitz (Vremenica), vol gens hetwelk Woensdagmiddag de artille- riestrijd nog voortduurde. De Grieksche onderdanen in het buitenland zijn voorloo- pig van mobilisatie vrijgesteld. Op de spoorlijn Bitolj-Monastir-Saloniki is het verkeer nog steeds stopgezet. De Zuid-Slavische treinen rijden nog slechts tot aan het grensstation. Voorts wordt be kend, dat het Grieksche grensdorp Beos Karkazos door de bevolking is verlaten. PATRAS WEER GEBOMBARDEERD. BELGRADO, 31 Oct. (D. N. B.). Het Grieksche ministerie voor de veiligheid heeft volgens de „Politika" medegedeeld, dat Woensdag de aanvallen van Italiaan sche Vliegtuigen op Patras zijn voortgezet. Het totaal aantal slachtoffers in Patras op den eersten dag van het bombardement bedroeg ongeveer 100 dooden en 250 ge wonden. In Naupaktus aan de Golf van Korinthe is één persoon gedood en vielen acht gewonden. GRIEKSCH SCHIP DOOR ITALIANEN OPGEBRACHT MILAAN, 31 October (D.N.B.) Naar pas thans bekend wordt, is het den Italia nen onlangs gelukt ruim 2.000 ton staal, ko per, rubberbanden en glycerine in beslag te nemen, welke goederen op het Grieksche s.s. „Attiki" van Amerika naar Grieken land vervoerd werden. Op reis naar den Piraeus was het schip door de Italiaansche controle-commissie verzocht, zich naar een bepaald punt in de Middellandsche Zee te begeven om onderzocht te worden. De wei gering hieraan te voldoen was aanleiding voor de Italiaansche autoriteiten het schip naar een Italiaansche haven op te bren gen, waar de lading in beslag werd geno men, nadat uit het onderzoek gebleken was, dat de Grieksche kapitein geprobeerd had aan de Italiaansche controle te ontsnappen. De Engelsche controle in Gibraltar had het schip op verdacht snelle wijze reeds na twee dagen laten doorvaren, terwijl andere schepen met wijndruiven en andere ladin gen meer dan veertig dagen in Engelsche controlehavens moesten liggen. De „Atti ki" heeft na lossing van de voor oorlogvoe ring belangrijke lading de reis naar Grie kenland kunnen voortzetten. FRANSCH VRACHTSCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT NEW-YORK, 31 October (D.N.B.) De Associated Press meldt uit Ottawa, dat het vroegere Fransche vrachtschip „St. Malo" (5779 ton), dat onder Canadeesche vlag voer, door vijandelijke actie tot zinken is gebracht. 28 Leden der bemanning worden vermist. DUITSCHE KAMPEN VOOR KRIJGSGEVANGENEN NEW-YORK, 31 October (D.N.B.) De New-Yoi'k Times meldt uit Vichy, dat Da rius Alton Davis, de bestuurssecretaris voor krijgsgevangenen, in opdracht van de we- reldvereeniging van christelijke jonge man nen, omtrent een Duitsch kamp voor krijgs gevangenen heeft gemeld, dat dit alle sani taire inrichtingen der moderne techniek, be nevens gas en electrisch licht etc. heeft. In totaal heeft hij negentien Duitsche kampen bezocht, waar zich 100.000 Fransche en 25.000 Engelsche krijgsgevangenen bevon den. In alle kampen was de levensmiddelen- voorziening goed. Het eten was eenvoudig, maar goed en voldoende. Vele kampen had den volledige orkesten van krijgsgevange nen. In één kamp bevonden zich 147 Fran sche theologische studenten, die hun studie voortzetten. In vele kampen waren cursus sen voor het onderricht in vreemde talen ingericht. GEEN SABOTAGE TE WASHINGTON. WASHINGTON, 31 Oct. (D. N. B.) De minister van oorlog, Stimson, heeft vol gens een verklaring van den minister van marine, Knox, medegedeeld, dat de brand in het ministerie van oorlog niet is ont staan door sabotage. „DE AMERIKAAffSCHE AMBASSADEUR BULLITT EEN OORLOGSOPHITSER", BERLIJN, 31 Oct. (A.N.P.) De Ameri- kaansche ambassadeur Bullitt, zoo schrijft de „Voelkischer Beobachter", heeft het noodig geoordeeld zich eenige dagen gele den in een redevoering te Chicago tegen het verwijt te verdedigen, dat hij en ande re Amerikaansche diplomaten in Europa met alle mogelijke hun ten dienste staande middelen, Engeland en Frankrijk er toe gedreven hebben aan Duitschland den oor log te verklaren. Daartegenover plaatst de „Voelkische Beobachter" een nieuw Poolsch document. Het is een rapport van den Poolschen am bassadeur in Washington, graaf Potocki, van 7 Maart 1939, dat, evenals de reeds ge publiceerde documenten, de noodlottige oorlogsactie van de Amerikaansche diplo matie voor het uitbreken van den oorlog aantoont. In het document wordt o.a. gezegd, dat president Roosevelt naar deelneming aan den oorlog drijft, door steeds te hameren op hetzelfde aambeeld, n.l. het gevaar van den oorlog in Europa en de redding der democratieën voor het vijandelijke fascis me. In alle uitingen zit echter gewoonlijk slechts een gedachte n.L het gevaar van het nationaal-socialisme en van het natio- naal-socialistische Duitschland voor den vrede der wereld. Het gevolg van deze re devoeringen is, dat men oproept tot bewa pening, tot het besteden van enorme be dragen voor de vloot en de luchtmacht. Daarachter steekt ongetwijfeld de gedach- te, dat de Ver. étaten, indien er een gewa pend conflict uitbreekt, niet daarbuiten kunnen blijven maar daaraan actief moe ten deelnemen. Het resultaat der krachtige woorden van president Roosevelt, die daar bij steunt op de pers, is, dat thans de Ame rikaansche openbare meening bewerkt wordt in de richting van haat tegen alles wat riekt naar totaliteit en fascisme. De Poolsche gezant constateert echter: „Ik ken de Amerikaansche openbare meening en de gezanten en senatoren, die het beslissende woord hebben en ik ben van meening, dat de waarschijnlijkheid, dat Amerika evenals in 1917 aan den oor log deelneemt, niet groot is, want het grootste deel der staten in het Midden- Westen en het Westen, waarin het lande lijke element overheerscht, wil in geen ge val bij de Europeesche oneenigheden be trokken geraken. Zij herinneren zich het verdrag van Versailles en de bekende phra se, dat de oorlog moet dienen om de de mocratieën in de wereld te beschermen. Noch het Verdrag van Versailles, noch dit slagwoord hebben de Ver. Staten met den oorlog verzoend. Bij vele millioenen Ame rikanen bleef slechts een bitteren nasmaak over wegens de onbetaalde milliardenbe- dragen, welke de Europeesche landen nog aan Amerika schuldig zijn". LEIDEN, 31 Oct. Groentenveilding. Per 100 kg.: Witte kool 2.304.10, roode kool 3.207.50, savoye kool 2.005.60, groe ne kool 2.403.90, boerenkool 14, ra pen 3.404.10, prei 3.506.60, kroten 1.504.00, kruten gekookt 69, uien f 2.907.50, peen 3.507.80, spruiten 6 —19, andijvie 2, sla 410, Nero 11.80 14.50, druiven 1536, aardbeien 7, snijboonen 1135, stokboonen 35, pronk boonen 710, stamboonen f 740, wit loof 831, postelein 12—14, spinazie 4 —19, tomaten A f 17—19, idem B 17—21, idem C 1717.40, idem CC 9; per 100 stuks: andijvie 1.001.50, komkommers. f 2.30, bloemkool 415, salade f 1.20 6 50 knolselderie 2.106.90, per 100 bos: kroten 1.20, pieterselie 2.102.60, ra dijs 1.40—2.10, selderie 0.501.10, bleek- selderie 6—13, peen 3.507.90. GOUDA, 31 Oct. Vee. Aangevoerd in to taal 792 stuks, waarvan 9 slachtvarkens. Overgenomen door veehouderijcentrale. 215 magere varkens 2536, 410 biggen 69# ioi runderen, overgenomen door veehouderijcentrale; 32 nuchtere kalveren, 1 graskalf, 1 schaap, 23 bokken of geiten 48. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 117 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 41.50 en 2e kwal. idem 4041. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 6500 stuks. Prijzen: kippeneieren 7.007.50, kleine 6.00 6 50, eendeneieren 5.005.50 per 100 stuks. Handel vlug. Coöperatieve Zuid-Hollandsche Eie ren veiling. Aanvoer 47000 stulis. Prijzen: 56/58 kg. 7.50—8.10 en 58/60 kg. 6.00— 7.20 per 100 stuks. DELFT, 31 Oct. Vee. Aanvoer: 3 paar den, 296 runderen, 6 vette kalveren, 90 nuchtere kalveren, 316 magere varkens. 449 biggen, 52 schapen of lammeren, 12 geiten of bokken. Prijzen: paarden 150 350, kalfkoeien 180340, varekoeien 100200, magere varkens f 1246, big gen 611, vette lammeren 2540, gei ten of bokken 628. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Oct. Groenten- veiling. Per 100 stuks: Bloemkopl I 7.20 —11.40, idem II 4.00—5.30, per 100 kg.: andijvie 1.001.80, roode kool f 4.50 5.60, gele kool f 4.005.20, groene kool 2 3.60, uien 6.007.25, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.10—1.40, breekpeen 55— 70 cent en kroten 5580 cent. TER AAR, 30 Oct. Centrale veiling. Spinazie 3052 ct., Andijvie 1024 ct., Sla 12.50, Vellen 710 ct., Kas-snij- boonen 23.05, Stamboonen 55 ct.. Wit te Pronkers ƒ0.681.10, Drieven 20—23 ct., Waschpeen 2.50—5.—, Uien ƒ4—7.50, Spruitkool ƒ1118, Roode kool 37.10. Witte kool 2—3.20, Savoye ƒ3—0.10, Chi- neesche kool 1.402.10, Spitskool 1.50. Groene Savoye f 25, Kroten ƒ1.504.10, Bospeen 46, Seldery 0.902.20, Bloem kool 0.040.15, Meloenen 5 ct., Toma ten 49.70, Peterselie 1, Boerekool 20 25 ct. ROELOFARENDSVEEN, 31 Oct. Groen ten veiling. Aardbeien 613 cent, idem kleine 25 cent per doosje; idem per half pond 816 cent, druiven Alicanten 1415 cent, Frankentalers 17 cent per pond; bloem kool 2.008.60, andijvie 1.001.10, na- tuursla 1.00—1.50, baksla 1.00—4.30, per 100 stuks, witte kool 2.00, savoye kool 2.30 per 100 kg., tomaten 0.88 2.51 per 25 pond, kassnijboonen 2.11 3.85, idem stek 1.001.55, idem princes- séboonen 3.30 en idem dubele stam zon der draad 2.25 per 10 kg. ZOETERMEER, 30 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 800 stuks. Prijzen: kippeneieren 7.50 en henneneieren 6.50 per 100 stuks. Volgende week geen veiling. Eerstvolgende veiling heeft plaats op 13 Nov. a.s. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 31 OCTOBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties) New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier. New York 1.80 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 43.5943.75

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3