IMeC&e danó SPORT RADIO-PRO DONDERDAG 31 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAO - PAG. 10 BON WAREN GELDIG HOEVEELHEID 78 Bloem of Bakmeel tot en met 1 Nov. y, pond tarwemeel of tar webloem of boekweitmeel of roggemeel of roggebloem of zelfryzend bakmeel 14 Boter of Margarine tot en met 1 Nov. eventueel t/m 8 Nov. op boterkaart J4 pond boter op vetkaart y3 pond marga rine of boter. 12 Brood tot en met 3 Nov. eventueel t/m 5 Nov. 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood per enkele bon 77 Havermout of Havervlokken of Gort of Grutten tot en met 1 Nov. Mi pond 114 Koffie of Thee tot en met Nov. half pond koffie of 75 gram thee 39 Kaas :ot en met 10 Nov. 1 ons 15 Macaroni of Vermicelli of Spaghetti tot en met 1 Nov. 1 ons 28 Maizena of Griesmeel of Puddingpoeder tot en met 1 Nov. 1 ons 76 Rijst of Rijstemeel tot en met 1 Nov. y3 pond 116 Scheerzeep tot en met 31 Dec. 50 gram scheerzeep, of een tube scheercrême, of kleine tubes, of een pot scheerzeep. 42 Suiker tot en met 22 Nov. 1 kilogram 06 Vleesch én Vleeschwaren tot en met 3 Nov. eventueel t/m 10 Nov. maar niet in hotels. 1 ons vleesch m. been of vleeschwaren. Bon „03 vleeschwaren" 75, 100, 125 of 150 gram vleeschwaren. 55 Zeep tot en met 12 Nov. 120 gram nuishoudzeep, of 200 gram zachte zeep, of 25ü gram zeeppoeder, of 125 gram zeepvlokken, of 250 gram waschmiddelsn, of 150 gram toiletzeep, of 200 gram vloeibare zeep Zegel Periode A Petroleum tot en met 10 Nov. 2 liter Zuinig met hout MOEILIJKHEDEN VAN ARCHITECTEN In het Bouwkundig Weekblad heeft ar chitect J. F. Berghoef bezwaren geuit tegen de richtlijnen van den regeeringscommis- saris voor den Wederopbouw, thans Alge meen Gemachtigde geheeten, richtlijnen die de architecten dwingen het houten ko zijn te laten varen en daardoor een goed Nederlandsch bouwelement los te laten. Hij besloot met een beroep op ir. Ringers om voor die gevallen, waar een goed Hol- landsch stads- of dorpsbeeld bedreigd wordt door het rigoureus uitvoeren van' die maat regelen van den nieuwbouw, eenige soe pelheid te betrachten ten aanzien van het houtgebruik voor kozijnen. Het regeeringscommissariaat heeft aan de Telegraaf in verband hiermede verzekerd, dat zoo er één instantie overtuigd is van de noodzakelijkheid, bij den wederopbouw re kening te houden met de aesthetische eischen, dit het regeeringscommissariaat zelf is. Voor hout is bepaald moeten wor den, dat maximaal 1 pet. van den kubieken inhoud van een te bouwen pand mag wor den verwerkt, als het aaneengesloten be bouwing betreft. Bij een gemiddelden in houd van 400 M3 per woning in een blok mag dan 4 M3 hout gebruikt worden. De architect weet dus, waar hij aan toe is. Hij kan met zijn project jongleeren tot hij de vereischte verhoudingen gevonden heeft en het hout daar aanwenden, waar hij dit het meest passend oordeelt. B.v. in den vorm van breede kozijnen, waarvan de heer Berghoef blijkbaar een voorstander is. De inhoud der meeste woonhuizen vari eert tusschen 350 en 450 M3. De ervaring heeft geleerd, dat men met de beschikbaar gestelde hoeveelheid hout bij deze huizen redelijk kan uitkomen. Er worden echter ook kleinere huisjes gebouwd en hierbij wordt het wel eens bezwaarlijk, zich strikt aan het vastgesteld maximum van 1 pet. te houden. In deze gevallen treedt echter de soepel heid van het regeeringscommissariaat aan den dag, waarop de heer Berghoef een be roep doet. Zoo moesten in een Geldersch plaatsje een aantal huisjes herbouwd wor den, die een inhoud zouden verkrijgen van 225 M3 en welke ook aan zekere aestheti sche eischen, in verband met de omgeving, moesten voldoen. De architect bracht het argument naar voren, dat een rigoureuze toepassing van de verordening het uiterlijk zou schaden. En dit argument werd aanvaard, de ar chitect kreeg meer hout toegewezen en kan zijn huisjes bouwen, dat het een lust voor de oogen zal worden. Het regeeringscommisariaat heeft een open oog voor de bijzondere moeilijkheden, die zich bij eiken bouw kunnen voordoen. In het algemeen kan de architect er zeker van zijn, dat van overheidswege alles in het werk wordt gesteld om zoo min moge lijk invloed op de architectuur uit oefe nen. Dit blijkt trouwens wel uit den aanhef der verordening, welke luidt: by de besparing zal rekening gehouden kunnen worden met bouwtechnische en buitenge wone financieele omstandigheden.Deze laatste kunnen zich voornamelijk ten plat- telande nog wel eens voordoen. Dan bestaat dus de mogelijkheid, een oogje dicht te doen, vooral in die gevallen, dat inlandsch rondhout verwerkt kan wor den. Dat kozijnhout niet tot de meest schaarsche maten behoort, is inderdaad juist. Maar de architect krijgt nu eenmaal en bepaalde hoeveelheid hout, waarmede hij moet werken. Wil hij breede kozijnen, a la bonne heure, maar dan zal hy de groo- tere breedte van dit détail op een ander onderdeel moeten uitsparen. Hij is vrij om het hout daar te gebruiken, waar hij dit het meest nuttig acht. Uit niets blijkt, dat het houtvraagstuk voor den bouwmeester een probleem zou vormen. Hoogstens zou men kunnen zeg gen, dat hoogere eischen gesteld worden aan zijn vindingrijkheid. Maar daarvoor is hij, naar de meening van het egeerings- commissariaat, dan ook architect. TAFELTENNIS WINTERCOMPETITIE TAFELTENNIS. De wedstrijden welke a.s. Zondag door v. Nispen worden gespeeld, zijn: le klasse: Steeds Vooruit Iv. Nispen I, 2.30 uur; Treffers Iv. Nispen II, 3 uur. 2e klasse: v. Nispen IIITreffers III, 12.30 uur; v. Nispen IVSteeds Vooruit II, 6 uur. TOERISME TOERISTENBOND A. N. W. B. Vergadering van de Afdeeling Zuid-Holland De afdeeling Zuid-Holland van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. heeft dezer dagen te Den Haag haar jaarlijksche ver gadering gehouden onder voorzitterschap van den heer P. F. Zimmermann. In zijn openingswoord stelde de voorzitter den in vloed van den oorlog op het werk van den A.N.W.B. in het licht en wees op de sterke ontwikkeling van de binnenlandsche bedrij vigheid van den Bond, die het gévolg was van den internationalen toestand. De heer J. M. van der Heyde trad af als afdeelingsconsul. Ter vervulling van dezen post werd door de vergadering den heer C. J. van Schaardenburg Jr. te Rotterdam voorgedragen. Er werden uitvoerige besprekingen ge wijd aan het werk van den A.N.W.B. in het algemeen en aan dat van de afdeeling Zuid- Holland in het bijzonder. Uit de vergade ring werd voorts aangedrongen op maat regelen om den fietsers beter de voor hen geldende verkeersregels in te scherpen, die nog steeds op ergerlijke wijze worden over treden. Voorts werd gepleit voor' tijdige maatregelen tot het sneeuwvrij maken van de rijwielpaden, hetgeen in den komenden autoloozen winter meer dan ooit van be lang zal zijn. Ter vergadering werden aan zeven leden de herinneringsplaquettes voor het 40-jarig lidmaatschap toegekend. Verder ontving een twintigtal chauffeurs het onderschei- dingsteeken voor 12 y3-jarigen trouwen dienst bij denzelfden patroon. Onder hen was met name de chauffeur var Z.Exc. oud minister mr. J. A. N. Patijn, de heer E. de Broekert, die met zijn patroon ter vergade ring aanwezig was. Dezelfde onderscheiding viel te beurt aan J. Terpstra te War mond. SCHAKEN R. K. SCHAAKCLUB „DE 2 KONINGEN". Twee weken terug werd een aanvang gemaakt met de onderlinge competitie in bovengenoemde schaakclub. Het resultaat van drie speelavonden, is, gezien de be perkte speeltijd, bevredigend te noemen. De korte avonden maakten het veelal noodzakelijk, de dikwijls spannende par tijen, op een ontijdig oogenblik af te bre ken, zoodat er nog elf van de 29 gespeel de partijen uitgespeeld dienen te worden! Nu echter het uitgaansverbod op 12 uur gesteld is, zuilen deze partijen snel uit gespeeld kunnen worden, zoodat er dan weer genoeg tijd over is om één partij per speelavond te kunnen beëindigen. Het voorloopig resultaat is als volgt. L. Tummers 2 p. uit 3 part., afgebr. p. 1. C. v. d. Krogt 2 p. uit 4 part., afgebr. P 2. H. Staat 2 p. uit 5 part., afgebr. p.. 3. H. Elemans V/z p. uit 5 part., afgebr. p 2. P. J. Raaphorst V/z p. uit 5 part., afgebr. p 3. D. v. Gelder 1 p. uit 2 part., afgebr. p. 0. G. Gussenhoven 1 p. uit 3 part., afgebr. p. 2. A. Geyer 1 p. uit 4 part., afgebr. p. 1. P. Fhor 0 p. uit 0 part., agebr. p. 0. H. H. Raaphorst 0 p. uit 1 part., afgebr. P 1. J. Zandvliet 0 p. uit 2 part., agebr. p. 2. P. v. d. Steen 0 p. uit 4 part., afgebr. p. 2. A. M. v. Lith 0 p. uit 4 part., afgebr. p. 2. L. v. d. Reep 0 p. uit 5 part., afgebr. p. 2. Drie leden trokken zich terug. Wij willen er bij de leden op aandringen trouw de clubavonden te bezoeken, om een opeenhooping van nog te spelen par tyen te voorkomen. Daardoor wordt ook een snellere afwkikeling van dezen span- nenden strijd, welke op uitmuntende wijze door den heer D. van Gelder wordt geleid, mogelyk. Nieuwe leden kunnen zich echter alsnog op de comp.-lyst (en in het boek van den penningmeester) laten inschrijven. Speelavond: Dinsdag 811.30- ur, gebouw Mij. v. Toonkunst, Rapenburg 22, zaal X. OMGFVING NOOTDORP Posterijen. Het hulpkantoor der P.T.T. zal voortaan open .'zijn van 9—10.30 en van 12.30 uur. De openstelling 's avonds komt dus te vervallen. De postverbinding Den HaagNootdorp moet wegens ben zinegebrek vervallen. Nu is ingesteld een rijwieldienst NootdorpDelft v.v. De post vertrekt nu uit Nootdorp om 7.15 en 16.30 uur en komt aan te Nootdorp om 8.05 en 17.20 uur. Het hulpkantoor is voor telefoon en telegraaf geopend van 8 tot 20 uur. SASSENHEIM Rijwieldiefstal. - Ten nadeele van den heer W. F. van Zelm is, tijdens de duister nis, een rijwiel ontvreemd, staande voor het politie-bureau. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Maandag a.s., des na middags te 3 uur. Geboren: Eric Leopold, zoon van K. L. Versteeg en E. M. Gans. Gevestigd: L. J. de Klerk, van Hoensbroek. H. A. J. Laurs, van 's-Gra- venhage. B. A. G. M. Lampe, van Ven- ray. C. v. d. Werf, dienstbode, van Was senaar. J. J. Smit, van 's-Gravenhage. G. Smit, van 's-Gravenhage. A. Aarts, van Delft. Vertrokken: R. Ivosevits, naar 's-Gravenhage. M. Wiersma, naar id. WASSENAAR Groene Kruis. In de gehouden jaar vergadering van de afd. Wassenaar der Zuid Hollandsche Vereeniging Het Groene Kruis onder voorzitterschap van Mr. C. M. v. Sillevoldt, bleek uit het door den secre taris uitgebrachte jaarverslag, dat het ledental per 31 December bedroeg 1853; terwijl uit het verslag van den penning meester bleek, dat de uitgaven zijnde 20.496.38; de inkomsten met 88.19 hadden overtroffen. De begrooting werd verder vastgesteld met aan inkomsten 18.230.en aan uit gaven 19.452.50, alzoo een tekort van 1222.50. De aftredende bestuuursleden, mevr. Overvoorde-Gordon en D. F. Ruys, werd bij acclamatie herkozen. Geboren: Jacobus, zoon van C. v. d. Zalm en A. E. Terheyden. Peter, zoon van H. J. Tonckens en M. J. A. Prick v. Wely. Magdalena Johanna Maria, doch ter van J. N. Beuk en L. A. van der Hulst. Engelina Adriana, dochter van G. A. Vogels en N. Verbiest. O n d e r t r o u w d: J. W. Kuiper en H. Schrier. Getrouw d:P. Verhart en A. C. M. VRIJDAG 1 NOVEMBER 1940 JAARSVELD. 414.4 M. AVRO-Uitzen- ding. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P., Gra- mofoonmuziek 8.30 Orgelspel 8.50 Concertgebouw-orkest (opn.) 10.00 Mor genwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Trio Hoog- Brederode-Röntgen 11.15 Cyclus „In de schijnwerper" 11.30 Ensemble Jonny Kroon, seliste en gramofoonmuziek 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 De Jonge Acht en soliste 1.30 Gramofoonmuziek 2.00 Ensemble Paii 2.40 Declamatie 3.00 Orgelspel en zang 3.45 Radiotooneel (opn.) 4.15 Omroeporkest (opn.) 5.00 VPRO: Ge sprekken met luisteraars 5.15 Economi sche berichten A.N.P. 5.30 AVRO- Amusementsorkest en solist 6.15 Om roeporkest (opn.) 6.46 Actueele repor tage of gramofoonmuziek 7.007.15 Nieuwsberichten A.N.P. en sluiting. KOOTWIJK 1875 M. KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Wij be ginnen den dag 7.30 Berichten (En- gelsch) 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 8.15 Nieuwsberichten A.N.P. 9.00 9.15 Berichten (Duitsch) 11.3011.45 Berichten (Engelsch) 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Be richten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 KRO-orkest 1.301.45 Berichten (En- gelsch) 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Zang met pianobegeleiding 2.30 Berichten (Engelsch) 2.45 Gramofoon muziek 3.303.45 Berichten (Engelsch) 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Econo mische Berichten A.N.P. 5.30 S.3.- koor 6.00 Gramofoonmuziek 6.30 6.45 Berichten (Engelsch) 7.007.15 Nieuwsberichten A.N.P. en sluiting. ZATERDAG 2 NOVEMBER. JAARSVELD, 414.4 M. KRO-uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.20 Gramofoonmu ziek. 9.00 Gezongen Requiem-mis. 10.00 Gramofoonmuziek. 12.45 NieuWs- en economische berichten ANP. 1.00 Fragmenten uit de opera „La forza del destino" (gr.pl.). 1.30 Gramofoonmu ziek. 2.00 Voor de jeugd. 3.00 KRO- kamerorkest (3.454.10 Gramofoonmu- Bellekom. P. Roos en M. Varkevisser. J. J. de Pauw en A. M. Buijs. G. T. Looyestein en C. A. M. Vogels. T. Ver zaal en A. Groenendijk. Overleden: Lenardus Voorham, 85 jaren Theodorus Remmers waal, 55 j3ar echtgenoot van M. C. van Leeuwen. Jo hanna Petronella Blom, 79 jaren, weduwe van J. Maltha. Jkvr. Eugenie Loudon, 79 jaren. RIJNSTREEK ALP! ,.<i A..N DEN P.MN De vervalschte postwissel t— Omtrent de alhier aangehouden postwisselvervalscher kunnen wij nader berichten dat de man na zijn bekentenis op last van den officier van Justitie op vrije voeten is gesteld. De man gaf voor tot zijn daad te zijn gekomen, cm het noodige geld te verkrijgen om naar Duitschland te kunnen gaan. GRAMMA'S ziek en „In memoriam, gewijd aan de oor logsgesneuvelden".) 4.40 „Allerzielen- gedachten", voordracht. 5.00 VPRO: Bij bel vertellingen. 5.15 Vragen van den dag (ANP). 5.30 Reeportage. 5.50 Propaganda-toespraak. 6.00 Gramofoon muziek. 6.20 Propaganda-toespraak. 6 30 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 6.45 Actueele reportage of gramofoon muziek. 7.007.15 Nieuwsberichten A NP en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. AVRÖ-uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Gra mofoonmuziek. 7.30 Berichten (En- ge'sch). 7.45 Gramofoonmuziek. (Om 8.00 Nieuwsberichten ANP. 9.009.15 Berichten Duitsch). 10.00 enz. Als opge geven. 11.15 Orgelspel. (11.3011.45 Berichten Engelsch). 12.00 enz. Als op gegeven. 1.00 AVRO-Amusementsor- kest (1.201.45 Berichten Engelsch). 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 AVRO- Amusementsorkest. 2.30 Berichten (En gelsch). 2.45 Radiotooneel. 3.05 Cy clus „Leeven en daden onser Doorluchtig- ste zeehelden". 3.30 Berichten (En gelsch). 3.45 Verkorte opera „Norma". 4.40 Gramofoonmuziek. 5.00 enz. Als opgegeven. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Berichten (Engelsch). 6.45 Gramo foonmuziek. 7.007.15 Nieuwsberich ten ANP en sluiting. RADIO-UITZENDINGEN OVER ARBEIDEN IN DUITSCHLAND. De leider van de afdeeling Sociale Zaken van het Rijkscommissariaat maakt be kend: Om in ruimeren kring een indruk te ge ven van de op het oogenblik van zoo groot belang zijnde tewerkstelling van Ne derlanders in het Duitsche Rijk, zal de radio-omroep en wel de A. V. R. O. in een reeks uitzendingen mededeelingen doen over den socialen toestand der in Duitschland werkende Nederlanders en van hiin achtergebleven gezinsleden. Tegelij kertijd wordt de practijk van de aanwer ving en de bemiddeling van Nederlanders door een bezoek aan het spreekuur van een arbeidsbeurs geschilderd. De uitzen dingen zullen plaats hebben heden, Don derdag 31 October, Vrijdag 1 November en Dinsdag 5 November, telkens om kwart voor 7 des avonds. PASTOOR W. M. P. J. BOIN, Diefstal Door den fotohandelaar K. aan den Oudsh.weg is bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een foto toestel dat men uit zijn etalage heeft ont vreemd. IER AAR Geboren: Jacobus Johannes z. van C. v. d. Laan-Bakker. Huiberdina Cor nelia d. van G. den Brave-Knopperts Adrianus z. van A. Dol-Morgenrood Jacob Adriaan z. van H. Brand-Timmers. Overleden: P. de Groot, 79 j. Getrouwd: J. H. v. Wilgen, 29 j. en L. J. Lam, 25 j. A. C. Droogma, 24 j. en Ch. J. Meyer, 22 j. R. Floor, 23 j. en A. Koetsier, 25 j. Ondertrouwd: J. Achterberg, 55 j. en M. M. den Bleker, 39 f. Gevestigd: J. v. Vliet van Hillegom C. de Jong van Zoeterwoude W. Ver meulen van Waddinxveen M. van Iepe ren van Utrecht M. Leune van Zoeter woude A. Pijper van Baarn. Vertrokken G. de Jong naar Ha- zerswouüe M. Togni naar Nieuwer- Amstel L. Lam naar Alphen G. Ver boom naar Alphen A. Droog naar Nieuw veen H. Tonis naar Heiloo J. v. Vliet naar Nieuwer-Amstel A. Koet sier naar Ouder-Amstel T. v. Dijkhui zen naar Alphen A. Kroon naar Koude kerk. ZWAMMERDAM Geboren: Hendrik z. van Jac. de Kruyf en A. Engelage. Overleden: J. Hoogendoorn, 78 j. Corn. Uithol, 83 j. Francisca van der Neut, 75 j. Gevestigd: W. en E. Rosenbaum, A 31 van 's-Gravenhage Wed. L. Rosen- baum-Buchbinder A 31 van 's-Gravenhage E. M. Sloof C 128 van Waarder Jac. Zaal B 18 van Amsterdam P. Wagenaar A 46 van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: P. Duitsch naar Haas- benoemd tot pastoor van de St. Michaels- parochie te Hazerswoude trecht H. v. d. Smit naar Bodegraven D. de Heer naar Koudekerk aan den Rijn G. Berkien naar Leiden C. de Jong naar Bodegraven H. D. Linschoten naar Schiedam. Geboren: Maria Alida d. van D. Ver- gunst en D. M. Huisman Alida Maria d. van D. Vergunst en D. M. Huisman Jan, z. van C. Bruines en H. van Rijn Coverdina, d. van A. Blom en H. Witte Elizabeth d. van A. Blom en H. Witte Conelis z. van J. van Velde en H. Hoo- geveen Bragje Maria d. van B. Gerrit sen en F. M. de Graaf Anna Maria d. van A. A. van Heusden en A. van 't Woud Lena d. van A. Posthumus en H. Nagte- gaal. Overleden Hendrik Johannes van der Vring, 70 j. gehuwd met Sara Johanna Heenk Antonius Nicolaas Jacobus van Zeijl, 35 j. Gevestigd: Teunis van Dijkhuizen en gezin van Ter Aar Cornelis P. Bekker en gezin van Bodegraven Gerry A. Sloterdijk van Delft Jan Rijninks van Zwammerdam Willem Futselaar van Gorinchem Max. H. Honig van Wassenaar Roelofke van Kalsbeek van Rotterdam. Vertrokken Ali^a G. Tuijn naar Leiden Hugo J. Schoonderwoerd naar Velzen Jansje B. van Dijk naar Brum- men Marinus Th. Kramer naar Rotter dam Johannes H. van Fulpen naar Wad dinxveen Willem Uithol naar Donia- werstal, St. Nicolaasga Trientje A. Wallaart naar Heiloo Annetje Krabben dam naar Schiedam Antonis Molier naar Utrecht Cornelis Koster naar Maarn Lena Knegt (Wed. A. de Lange) naar Rotterdam Johannes Th. Wouters naar Ouder Amstel Wilhelmina P. Luij- ben naar Den Haag.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10