OMGEVING RECHTZAKEN RIJNSTREEK VOETGANGERS, BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 29 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. fl Kantongerecht te Leiden Een dure wandeling. H. A. te Katwijk aan Zee had in de duinen van Rijnland gewandeld het geen niet mocht. Anders komén zulke wan delaars er met één gulden boste af, maar omdat verdachte bekend staat als een strooper kostte het hem thans vijf gulden, nadat de eisch zelfs drie rijksdaalders was geweest. Haagsche Politierechter Een fiets gestolen. Op 9 Augustus moest de 15-jarige loop jongen T. v. d. P. te L e i d e n een bood schap doen voor zijn patroon. Daartoe nam h*j de fiets van de zaak mede en plaats.e deze voor het belastingkantoor aan de Langebrug te Leiden. Toen hij na verloop van een half uur terug keerde was de flets verdwenen. Dat had J. H. F. van V. te Leiden ge daan en het later prompt bekend. Hij had het weggenomen, zoo had hij verteld, om het vehikel te verkoopen en van de op brengst uit te gaan. De Officier vond het een ernstig feit en elschte tegen den 'niet verschenen verdach te drie maanden gevangenisstraf. Ook de Politierechter vond het een ern stig feit en veroordeelde verdachte con form den eisch. De medeplichtige vriend. Daarna moest terecht staan de vriend van den vorigen verdachte, G. te L e i- d e n. Hij was de eigenlijke ontwerper van hét plan geweest met dien verstande, dat van V. de fiets weg zou halen en G. hem zou verkoopen. Zoo was het inderdaad ge gaan, maar toen G. bezig was aan den ver koop was de politie op het tooneel ver schenen en daarmede was het geval tijde lijk afgeloopen. Tydelijk, want G. had zich heden we gens heling te verantwoorden. Ook hij liet verstek gaan, maar zulks was geen be zwaar voor den officier, want deze eischte twee maanden gevangenisstraf. Uitspraak conform. Een portcmonnaie weggenomen. De fabriekarbeider J. T. W. te L e i d e n had op 18 Juni teHazerswoude, ten nadeele van mej. A. Plesier een portemon- naie met inhoud weggenomen. De dienstbode van mej. P. zag plotseling iemand wegloopen, waarna verdachte aan gehouden kon worden. Hst blsek, dat ver dachte de portemonna'e reeds weggewor pen had, hij was later in een heg gevonden, maar het geld had hij nog en hij had een bedrag van 2.05 in de schortzak van een der dames geworpen. Dit had hem niet kunnen redden van een verbaal wegens diefstal. Op een vraag van den Politierechter hoe hij daartoe geko men was, antwoordde verdachte uit nood gehandeld te hebben. Ook het rapport wees in die richting en de Officier wilde daar wel rekening mee houden, zoodat de eisch werd drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Ook de Politierechter wilde verdachte nog een kans geven en veroordeelde hem tot die straf met de bijzondere voorwaar de, dat hij aan de benadeelde hst bsdrag, dat haar toekomt, terug zal betalen. Wederom rijwieldiefstal, Iemand uitKatwijk aan Zee had van een vriend een fiets gelesnd om naar Leiden te gaan. Hij had in café „De Uiver" aan de Steenstraat te Leiden even gepau- seerd, om een glaasje bier te drinken. Tevens waren er nog andere personen in het café waaronder J. F. N. uit Leiden en diens zwager. Toen deze bslde personen het café uit kwamen en de fiets voor het raam zagen staan, had de zwager van N. tegen hem gezegd „je kunt hem best mee nemen," hetgeen N. tosn gedaan had. Zyn zwager had daarna de fiets den anderen dag overgelakt. De Officier achtte hst feit bewezen en zeer ernstig, zoodat de eisch werd vier maanden gevangenisstraf. De Politierechter vonniste conform .de zen eisch. Portemonnaie met inhoud weg genomen. Mej. J. M. L. te L e i d e n had als kan toorbediende bij den heer S. een feestje mee gemaakt en had haar tasch, mst in houd, op een plank geplaatst. Toen zij na afloop van het feestje naar huis ging had zij uit haar tasch een portemonnaie met een rijksdaalder gemist. Iemand had gezien, dat mej. P. te Lei den aan de tasch was geweest er er geld had uitgehaald. Bovendien had de verdach te mej. P., nog een kwartje weggenomen welk kwartje gemerkt was met een kruis je. Dat kwartje met het kruisje was in Jiet bezit van mej. P. gevonden. Zij liet ver stek gaan. De officier bracht evenwel naar voren, dat verdachte reeds voor den oor log zich aan dsrgelijke praktijken had schuldig gemaakt. Na den oorlog had men daar een streep doorgehaald, zoodat zy met een schoone lei zou kunnen beginnen. Maar weer heeft zy zich schuldig gemaakt aan dergelijke feiten. De maat is nu vol en een flinke gevangenisstraf op zijn plaats. De eisch werd dan ook twee maanden ge vangenisstraf. De uitspraak werd een maand gevangenisstraf. Vrijgesproken van flesschen- trekkerij. De aardappelenhandelaar J. M. B. uit R y n s b u r g had zich te verantwoor- HILLEGOM De 12000ste inwoner. Gistermiddag werd ter secretarie alhier aangifte gedaan van de geboorte van Agatha Antonia Hu- berta van der Eist, dochtertjé van den ar beider van der Eist, wonende aan de Trek vaart no. 14 alhier. Het bleek, dat deze bur geres de 12000ste ir.woner der gemeente was. De burgemeester feliciteerde in 't bij zijn van den wnd. secretaris .en den amb tenaar van den Burg. Stand den gelukkigen vader en hoopte, dat de jonggeborene (het is de eerste spruit in dit huwelijk) moge opgroeien tot een goede burgeres der ge meente Hillegom. Den vader werd een spaarbankboekje met inleg ten gunste zy- ner dochter overhandigd. Da gelukkige vader dankte voor de sym pathieke woorden en voor het stoffelijk souvenir. Straatverlichting. Aan den Stations weg en de Meerstraat zijn bij wijze van proef de nieuwe Philips richtlampen aan gebracht. Het is een goede verbetering. Alles is welkom. Bij de politie zijn verscheidene aangiften gedaan van het stelen van waschteilen, emmers en derge lijke. Waar in dezen tijd ijzeren, koperen en andere metalen groote waarde hebben, late men die voorwerpen niet onbeheerd staan. „Concordia". Tot penningmeester on zer R. K. Sportvereeniging is benoemd de heer Maarten Kleijn; zijn adres is Jhr. Mockkade 21. KATWIJK NachtvorstSchade. Ten gevolge der nachtvorsten van de laatste dagen zijn veel buitenstaande bloemen, voornamelijk be gonia's en dahlia's bevroren. Geboren: Hendrik z. v. D. v. d. Plas er. P. Vlieland. Anny d. v. N. v. d. Eoon en J. C. Zwanenburg. Leent je Jacoba d. v. J. v. d. Oever en J. v. Velzen. Jo- manna Maria d. v. F. Meijer en T. M. Vree burg. Hendrik Johannes z. v. M. v. Leeu wen en A. v. d. Plas. Krijntje d. v. S.' Sip en E. v. d. Plas. Cornells z. v. G. Haasnoot en A. v. Staveren. Justus Hen drik Jacob z. v. B. W. Vooys en A. Star. Ondertrouwd: C. de Jong en A. Schaap. Getrouwd: J. Minnee en W. Bos. W. Schaap en P. Harteveld. H. Ver does en A. Kruyt. Overleden: Judith de Jong 60 jaar. Arendje Varkevisser 78 j. Willem Passchier 32 jaar. LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Gisteravond hield de K. J. M. V. „St. Albertus Magnus" haar le bij eenkomst van het nieuwe seizoen in haar nieuv/e home, het winkelpand van den heer Van Riel aan de Damstraat, dat door den eigenaar in een keurig en knus vergader zaaltje is omgetooverd, zoodat het ook voor andere vereenigingen zeker aan te beve len is. Door den voorzitter, den heer Wim Bleijs werd de bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze geopend, waarna hy in een geestdriftig en kernachtig woord zich tot de leden wendde en hen wees op de groote noodzakelijkheid van groote activiteit en medewerking, om zoodoende het mooie program der vereeniging, vooral in deze den wegens flesschentrekkerij. Hy had eenige malen een groote hoeveelheid aard appelen besteld bij v. d. Linden in Zuid- Beyerland maar deze aardappelen, na ze ontvangen te hebben, niet betaald. Niet alleen bij dezen getuige had B. dat gedaan, maar ook bij andere aardappelen-verbou wers. Vroeger betaalde hij altijd prompt. Verdachte voerde aan, dat hij betalen wil de, maar absoluut geen geld los kon krij gen. Overal was hij voor geld geweest, hetgeen hij bewijzen kon. De Officier achtte niettemin het feit be wezen en eischte twee maanden gevange nisstraf. Mr. Schaper, uit Leiden, voor verdachte optredend vroeg vrijspraak. De Politierechter uitspraak doende achtte hier geen veroordeeling mogelijk, omdat de feiten niet in de dagvaarding ge steld waren. Trouwens al waren de feiten wel in de dagvaarding gesteld, dan was hier toch geen sprake van flesschentrekke rij. Het resultaat was, dat de dagvaarding nietig werd verklaard en verdachte werd vrijgesproken. NIET GOED VERDUISTERD? Leden van den luchtbeschermingsdienst zagen, naar zij verklaarden, op 18 Juni bij hun wachtdienst door Amersfoort, op dertig meter afstand van het huis van een advocaat en procureur een sterk licht schijnsel uit diens studeerkamer komen. Bovendien schenen lichtstralen naar bui ten, als de voordeur werd geopend. Op de zitting van 15 Öctober ontkende verd., dat hier sprake was van overtreding van art. 1 van de wet „bescherming tegen luchtaanvallen". Zijn beide zoons, waarvan er een een expert op het gebied van de luchtverduistering is en de ander vlieger was, waren beide de meening toegedaan, dat zoolang er van buiten af geen sterk schijnsel zichtbaar was, men gerust bin nenshuis een lamp mocht ontsteken, welke 'alleen de kamer verlichtte. De officier van Justitie was meening, dat de overtreding wettig en overtuigend was bewezen en eischte een boete van vijf gulden of twee dagen. De rechtbank heeft den advocaat vrijge sproken. OP DE BOLLENBEURS Hoewel de handel zoowel in leverbaar als in plantgoed miniem was en er geen bloe men waren was de beurs toch druk bezocht. Zeker 600 personen vulden de Concert zaal en bespraken de algemeene kwesties het bollenvak rakende. De dahliakweekers, wier culturen van 240 H.A. tot 185 H.A. zijn terugebracht, hebben besloten hun product niet dan tegen een vastgestelden minimum prijs te verkoopen. Hopelijk is de teelt thans loonend. Een groot afzetgebied: Midden- en Zuid- Amerika is echter nog niet te bereiken. In tceltbewijzen was nog steeds zeer veel vraag, maar weinig aanbod. Geruchten gingen op de beurs, dat een Amerikaansch schip met Hollandsche bollenreizigers naar Amerika was teruggeroepen. Het is te wenschen dat het slechts een gerucht is. Het zou, voor de heeren en hunne families een groote teleurstelling zijn. tijden, ten volle te beleven en uit te wer ken. De moderator, kapelaan Van Niekerk spoorde allen aan zich geestelijk te fundee- ren, o.m. door het gosd bijwonen der H. Mis, de Maria-Congregatie; wy moeten bin nendringen in en anderen doordringen van da Katholieke actie, aldus spreker, en moe ten onzen tijd begrijpen. Wij moeten zijn mannen van karakter en Katholieken van de daad. Door den heer Jac. Scholtes wordt op actueels wijze het wirterprogram uiteen gezet, waarbij hij wijst op de diverse actie punten, welke voor iedere maand bij het „arbeidsprogram" zullen worden aangege ven. Nadat de voorzitter nog diverse pun tjes voor dezen winter had aangegeven, sloot hy met het gebed voor den vrede. NOORDWIJK Reddingsbrigade. Maandagavond ver gaderde de N.R.B. in de bovenzaal van hotel „Centraal". Na een kort openings woord door den voorzitter, den heer C. H. Hermanides uitgesproken, werden door den 2en secretaris, den heer A. van Kan, de notulen voorgelezen. Vervolgens la^ de le secretaris, de heer E. de Groot, de ingekomen en uitgegane stukken voor. Nnar aanleiding van de voorlezing daarvan vroeg de heer J. van der Eent waarom niemand by de feestavond van de Haagsche Brigade tegenwoordig was, hetgeen hij betreurde. De heer De Groot zeide, dat het hem ook zeer speet, doch dat verschil lende omstandigheden dit hadden verhin derd. De heer A. Verloop deed verslag aan hetgeen op de jaarvergadering van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen was besproken. Op deze vergadering is het besluit genomen tot fusie van de N.R.B. en de N.Z.B. per 1 Januari 1911, zoodat "de N.R.B. aalsdan verrijkt wordt met 1200- leden. Bespreking win tercampagne. Het zwem men te Leiden had reeds zijn beslag ge kregen, de deelname is zeer goed; de oefe ning heeft plaats iederen Dinsdagavond. Besloten werd wederom een cursus E.H.B. O. te organiseeren onder leiding van dr. Hermanides in hotel Centraal, te beginnen op 8 Nov. a.s. Staande de vergadering gaven zich 13 deelnemers op. Opgaaf kan nog tot den aan vang geschieden. Aan de brigade te Rotterdam, welke door den oorlogstoestand bijna alles verloren heeft, werd ee^ onder steuning toegezegd van 15.Vervol gens werd het bondsdiploma A uitgereikt aan de heeren: W. Plug, M. Peen, A. Pas schier, W. Smit, M. Plug, Th. v. d. Berg en Jac Plantzer; diploma B. aan mevr. Passchier en W. Plug; diploma C. aan mevr. Kraats. Namens de A-cursisten bracht de heer Peen een woord van dank aan de heeren J. v. d. Bent en Meijer voor hun goede en prettige leiding. Bij de rondvraag bracht de heer S. Verloop veslag uit van het ledental der brigade in dit veel bewogen vereen igings jaar, waaruit bleek, dat door zijn goede propaganda capaciteiten, het verlies tot een minimum was gereduceerd, terwijl de werkende le den allen op hun post waren gebleven. De heer Verloop wekte allen op tot groote activiteit. VOORSCHOTEN Personalia. Onze plaatsgenoote mej. J. J. Meyer is geslaagd voor het examen „zie kenverpleging A". Geboren: Elisabeth d. van T. Ravens- bergen en N. Verboom Joanna Maria Louise d. van B. L. den Elzen en M. J. Oos terlaan. Ondertrouwd: Wilhelmus Johar.nes van Santen 32 j., te Leidschendam, en An na Elisabeth Wilhelmina Spiegeler 35 j. Overleden: Neeltje Jacobs 62 j., echt- gen oote van Ch. A. Favre. Gevestigd: A. A. M. de Kramer geb. de Vries van 's-Gravenhage E. J. v. Ros- sum van Putten A. H. ICockx van den Haag Wed. M. Vater geb. Abesk van den Haag J. Houwman van Heerenveen J. W. Verhage van Heemstede J. Reuve- kamp van Emmen A Knul van Emmen J. H. Overmars van Emmen B. G. van Sermcndt van Emmen A. H. Smit van Weststellingwerf J. M. G. Pronk van Hillegom'W. de Jong van Hasker- land T. Ferwerda van Weststellingwerf G- Heller van Heerenveen L. M. v. Gent van Nijmegen. Vertrokken: L. G. Berkhuizen naar Leiden J. Klein naar den Haag B. Hofman naar den Haag G. Pos naar Bos koop J. B. C. Stamkot naar den Haag H. Groenewoud r.aar Wassenaar. ZOETERMEER Voetbal. Om 12 uur speelde DSO 3 te gen ASC 4. DSO had enkele invallers. Bei de partijen speelden een matigen wed strijd, hoewel de gasten iets meer in den aanval waren. Het einde kwam met een Verlies van 35 voor DSO.. Om 2 uur speelde DSO 1 tegen DVC 1. DSO speelde matig spel en mede doordat de gasten er ook niet veel van maakten, was het geheel een zeer matige vertooning. In de eerste helft gaf Windmeijer DSO de leiding (10). Na de rust maakten de gas ten uit een strafschop gelijk (1—1). Hierna waren beide partijen om beurten in den aanval. Even voor het einde maakten de gasten er 12 van en met deze stand be sloot men. BODEGRAVEN Geboren: Alida d. van P. Broere en E. van Heeringen. Gehuwd: A. van der Valk 53 j. en A. van Dam 41 j. G. Vermeulen 24 j. en J. da Bruin 25 j. J. Eaelde 32 j. en W. Ca- lis 39 j. C. P. Bakker 34 j. en N. Vink 31 j. A. Jansen 27 j. en A. Scheer 25 j. Overleden: A. Plomp 73 j. Gevestigd: C. H. Vermeulen van Gouda P. Baelde van Soest E. Rusch- kewitz en gezin van den Haag R. Pit van Utrecht R. L. Gauthey van 's-Hage L. I. Eichenberg van 's-Hage S. Haas en echtg. van 's-Hage S. Zadelhoff van Waddinxveen H. J. Stolwijk geh. met J. R. van Vliet van Zegveld. Vertrokken: H. M. van Velsen naar Ledien J. E. Jansen naar Waddinxveen J. Postma en gezin naar Zwammerdam G. Vermeulen naar Berlijn (Dl.) C. P. Eekker en echtg. naar Alphen a. d. Rijn A. Scheer geh. met A. Jansen naar Lei den. HAZERSWOUDE Geboren: Klaas z. van A. van Dlggele en F. E. Burggraaf Johanna J. R. M, d. van G..C. B. de Frankrijker en J. A. Tim mermans. Gehuwd: J.'N. van Wijk 29 j. en A. M. H. Duinisveld 24 j. Overleden: Gerardus Cornelis Jose- phus van Leeuwen 63 j. NIEUWKOOP Brand. Maandagmiddag te 3 uur or.t- stond een begin van brand in de schoor steen van de Christelijke school. Spoedig waren de spuiten uit het dorp en uit Noor den aanwezig, doch zij behoefden geen wa ter te geven, want met vereende krachten wist men het gevaar dat zich op het eerste moment ernstig liet aanzien, tydig te be zweren. NIEUWVEEN G e v e s t i g d: A. C. Droog en echtge- nonote van Ter Aar. H. Eerends van Opperdoes. J. P. Edelaar van Den Haag. J. A. M. van Lingen van idem. J. F. C. Mettes van Den Haag. Tj. Hartog van Den Haag. A. M. de Haan van Uitgeest. W. Groen van Spanbroek. J. de Koe van Haarlemmermeer. A. J. van Tol en gezin van Lsimuiden.- B. Olieman van Leiden. E. J. Speelman van Amsterdam. Vertrokken: H. G. Jonker r.aar Bergen N.H. M. C. Laucberg naar Delft J. Cuiper naar Noordwijk. J. van Straten naar Ouder-Amstel. bij 't oversteken naar links en dan naar rechts gekeken. Vereeniging voor Veilig Verkeer, In uw blad van Donderdag 24 October viel m'n aandacht op een citaat uit een ar tikel van prof. Waterink in het Calvinis tisch weekblad en een reactie daarop van dr. Charles Thewissen in de Utrechtsche Courant De aanhef van bedoeld citaat luidt: „Stel eens, dat Nederland Vlaanderen „erbij" kreeg, dan was het Volk van Willem van Oranje, dan was het Volk. dat door het Cal vinisme zijn stempel kreeg, geen protestant- sche natie meer". Ik zou willen vragen: „Eischt prof. Wate rink alleen voor het Calvinistisch volksdeel de eer en het recht op, zich te mogen noe men 't Volk van Willem van Oranje?" Als Katholiek meen ik op goede gronden ook te behooren tot het volk van Willem van Oranje, tot het volk, waarvoor en waar mee de Vader des Vaderlands heeft gele den en gestreden. Trouwens ten tijde van Willem van Oranje was dat volk in meer derheid Katholiek en dat Katholieke volk heeft met de Protestanten zij dan zij gestre den ter herkrijging van zijn privilegiën. Door onbevooroordeelde niet-Katholieke geschiedschrijvers wordt dit ook ruiterlijk erkend. Professor vraagt zich af, of het beteekent het zoeken van het waarachtig heil van ons land, wanneer men bevordert, dat straks de Roomsch-Katholieke geheel alleen, zon der eenigen steun, het in ons land voor het zeggen hebben. Ik geloof niet, dat professor zich daar ernstige zorgen over behoeft te maken, waar Willem van Oranje zelf, tot wiens volk hij terecht fier is, te behooren, de groote promotor was van een vereeni ging Noord-Zuid. Als een enomstootelijk bewijs van dit feit is daar, de Pacificatie van Gent, door toedoen van den Prins in 1576 gesloten. Willem van Oranje deelde dus blijkbaar de bezwaren van professor Wate rink niet. Maar de staatsman van allure stel de zich ook niet op 't benepen standpunt, dat de Katholieken „het niet voor 't zeggen mochten hebben". Van dien Oranjevorst, vriend van Cornelius Musius, kan dan ook nog met meer recht gezegd worden, dat alle anti-papisme hem vreemd was. Tenslotte zou ik aan prof. Waterink, die 't blijkbaar weten kap, willen vragen, wat de Katholieken in zijn scherpziend oog nu weer misdaan hebben en in welk opzicht zij in de laatste maanden gebrek aan stand vastigheid en belijd in staatkundig op zicht hebben betoond. Een nadere precisee ring van 't geval zou niet alleen mij, maar ongetwijfeld ook velen mijner geloofsgenoo- ten zeer welkom zijn. Al met al, wil het my voorkomen, dat-de Calvinisten, die zoo gaarne willen doorgaan voor de Nederlanders par excellence, de be langen van den Nederlandschen Stam in zijn geheel wel wat al te zeer opofferen aan hun vrees voor Katholieke overheersching. Is het misschien de geschiedenis van üe over heersching van het Calvinisme in de 17de en 18de eeuw, die hen leidt bij deze vrees? Dan kan ik ter geruststelling zeggen, dat het Katholieke volksdeel weet te vergeven en vergeten en dat het op rancune niet be lust is. Wat mij tenslotte in het citaat van pro fessor Waterink ten zeerste ergerde, was de kleineering en bsleediging van het Katho lieke volksdeel in ons huidig Nederland en de kleinzielige wijze, waarop dit geschiedde. Waar professor sprak van het Volk van Willem van Oranje, het Volk, dat door het Calvinisme zijn stempel kreeg, werd Volk met een hoofdletter geschreven. Maar in de volgende zin: „dan zou „ons" volk in meer derheid zeer beslist Roomsch-üatholiek zijn", wordt (Je hoofdletter gereduceerd tot een kleine letter. Dit „volk" omvatte n.L niet alleen 't Calvinistische deel, maar ook de Katholieken en wel in die mate, dat blykbaar de hoofdletter niet meer verant woord was. Zie, mijnheer de Redacteur, dat wijst op een mentaliteit en een kleinzieligheid, die ik geenszins verwacht had van een leidende en hoogst verantwoordelijke figuur als professor Waterink. Te minder had ik ge rekend op een dergelijke benepenheid in de hoogst ernstige dagen, die wij nu beleven en waarin het saamhoorigheidsgevoel van ge heel ons volk niet moet worden afgebroken, maar integendeel zoo krachtig mogelijk ver sterkt. U dankend voor de verleende gastvrij heid. z V. d. P. Oegstgeest, October 1940. HOOFDFILMS AANVANübULi. De Kribbebijler (Cor Ruys, Dolly Mollinger). Op hoop van ze gen (Ester de BoerVan Rijk, Wil lem van der Veer). Köningswalzer (Willy Forst). Geheime Zender L. B. 17 (Willy Bir- gel). Das Lied der Wüs- te (Zarah Le an der). Speelfilm Operette Spionnage ederen avond 7 uur Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Iederen avond 7 uur Zondag 26.30 uur. iederen dag 2 uur rnatinée. Iederen avond 7 uur Zondag van 2—6.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. lederen avond 7 uur Zpndae van 26.30 uur. Iederen dag matinée 2 uur. Iederen avond 7 uur Zondagmiddag 4 u. Woensdag en Zater dag matinée 2.30 u. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd V- volwassenen

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6