Laatste berichten DINSDAG 29 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT LEIDEN VERTROKKEN. C. v. d. Beek, den Haag, Pijnboomstr. 93 J. Carp, den Haag, v. Blankenburgslr. 73 G. W. Dresdner, Eindhoven, Leender- weg 194 A. v. Duijn, den Haag, Gev. Deynootweg ,5b J. J. Kokv. Eek, den Haag, Ruychrocklaan 150 R. Emmer, Haarlemmermeer, Fridalaan 8 C. H. Fe lix, Oegstgeest, v. Toorenveltstr. 4 A. de Geest, Goes, Kampsrfoelicstr 2g G. A. v. Groningen, Amsterdam, Oostza-ns'.r. 35 III D. B. de Groot, Hilversum, Loos- drecht Bosch 7 W. v. Grootveld, Schie dam, Vflastr. 53 H. P. Herin*, Am-ter- dam, Wilhelminastr 126 E. A. M. Her mens, Gennep, Zar.dstr. 48 F. den Hoek, Sassenheim, Zuiderstr. 14 H. Hofker, Amsterdam, Fred. Hendrikplantsoen 24h L. Hijmans, Zeist, Wilhelminalaan 24 C. J. v. d. Kaay, Medemblik, Turfhoek 20 J. Th. Kleiin en Fam., den Haa®, Dunk- lerstr. 70 S. G. Krassenburg en fam., Katwijk, Kon. Emmastr. la J. Lissenb'wg en fam., Sliedrecht D 43 E. Maassen, den Haag, Emmastraat 62 H. F. Malkom en fam., Eindhoven, Julianastr. 24 G. Mar- tijn, den Helder, Tuinstr. 32 W. L. Men ger, Leeuwarderadeel, Eomeostr. 57 -+ G. M. C. Meiier, Lisse, N. Damerstr. 42 P. M. v. RooijNieuwenhuizen. Gouda, Hout- mansgr. 24 E. H. Padje. Usouert, Hoofd weg A 118 F. C. D. Popken, Zwolle, Gasthuislaan 29 J. v. Rheenen, Noord- wijkerhout, Heerenweg £2 C. P. v. Ros- sum, Hilversum, Loosdr. Bosch 7 A. v. Rijn, Gorinchem, KI. H->arschek. 78a Wed. G. Gerritsenv. d. Sluis, Schiedam, Mariastr. 34a M. P. v. Staveren en fcm., Leiderdorp, Zijloordk^de 16 H. A. M. v. d. Top, Boxtel, Nw. Kerkstr. 22 L. C. Turk, Voorhout, Torenlaan 24 L. C v.. Staverenv. Varick, Leiderdorp, Zijloord- kade 16 L. R. Vellen^a, Rotterdam, Pa- lestinastr. 53b J. M. M. A. Verboom, Haarlem, v. Nesstr. 93 P. M. Verhoo*- stad, Heerhugowaard, Jar Güinisw. J. W. Wesselman, den Haag, Konmgs^r. 10 R. J. Wille, den Haag, v. d. Aastr. 65 A. Zoethout, Oegstgeest, Rhijng. straatw. 151. Reeds geplaatst in een gedeelte onzei vorige oplage. LEIDEN. RESIDENTIE-ORKEST. Ie Abonnementsconcert. Ook het Residentie-orkest is zijn jaar- lijksche serie-concerten te dezer stede gis teren begonnen, waarbij Frits Schuurman de leiding had en waarbij zyn hoedanigheden als dirigent bleken. Het programma, dat in eenigszins vereenvoudigde uitgave is aan geboden, geeft toch voldoende overzicht om den toehoorder voor te lichten bij het aanhooren der te spelen werken. Een en ar.der vertelt het van de ..Mannheimer- school", iets over Haydn's type kunst en diens Symphonie .,Die Uhr" of wel de „D-dur symphonie", die gespeeld werd. Wist Haydn uitmuntend voor de stem te schrijven, niet minder artistieken grond slag heeft zijn instrumentale muziek. Het orkest, waarvan de leider een modern in zicht heeft in de wedergave van het werk. was in goede conditie. De dirigent gevoelt zich heerscher over het groot-orkest en al moge hij in uitdrukking de diepste van „Adagio, de élégance van het Andante", de rhythmiek van menuet of de humor en geest van de „Finale" hebben aangevoeld, de klankvorming was over het geheel naar ons begrip wat massaal. Niettemin waren er gedeelten, waarin de effectvo'le instrumentale behandeling en de interes sante rhythmiek uitstekend tot haar recht kwamen. Het beminlijk opgewekt karak ter van de muziek spreekt al dadelijk tot de menschen en maakt ze zeer aantrekke lijk. Evenals al zijn andere menuetten is ook dit onovertroffen in handen van den meester, al vergeten wij niet, dat Haydn de Menuet ontdaan heeft van het karak ter van dans der voorname wereld en haar overgebracht heeft in een meer gemoede lijke, vriendelijke sfeer, die haar vroeger vreemd was. De interpretatie genoot een technische verzorging en werd tot een sluitend gespeelde orkestpartij. Maria Neuss, een jonge violiste (naar men ons zeide Hongaarsche), speelde G!a- zounow's „Vioolconcert a moll" en haar in- terpretaie valt niet te onderschatten. Ma ria Neuss is een technisch knappe en be gaafde violiste, die met charme speelt en met groote zekerheid. Haar spelkwalitei- ten zijn van goeden huize. Ze speelt im pulsief en met een warme aanvoeling die haar prestatie opsiert. Haar streek is krachtig en de cantilene tot in de hoogte zangerig en glanzend. Virtuoos muzikaal en met meesterschap heeft zij zich van van haar zware taak gekweten. Een veel vuldig terugroepen en bloemen was- de uitdrukking van waardeering, die het vrjj talrijk auditorium voor haar presta tie had. Dezen winter zullen wij haar nog eens op den Kunstkring hooren, waar wij in een recital gelegenheid zullen hebben haar in verschillende werken te hooren. De veeleischende begeleiding werd uitne mend verzorgd: verrijkend en aanvullend, zoodat het resultaat naar wensch was. „Georgica" van Werner Egk werd als slot gespeeld. De tegenwoordige dirigent van de Berlijnsche Staatsopera gaf niet te vergeefs dezen naam welke „Lande lijk gedicht" beteekent aan zijn compo sitie. Hij kent ongetwijfeld de geheimen van het orkest. Het symphonie-orkest heeft de plaats ingenomen van het eenvoudige bóeren-strijkje en heeft ons getrokken in de sfeer van het Beiersche volksleven. De klankpartijen zijn door den dirigent in evenwicht gehouden, zoodat met zijn visie op het niet van humor verstoken werk het een uitvoering werd met geest en over tuiging. Een gehéél zonder inzinking! Me nigeen heeft genoten van de folkloristische muziek, die met élan werd gespeeld. Veel toejuiching voor den dirigent en het or kest. J. K. BINNENLAND. De „Winterhulp Nederland" De Rijkscommissaris in het bezette Ne- derlandsche gebied heeft aan jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal van het departement van Buitenlandsche Zaken en waarnemend secretaris-generaal van het departement van Algemeene Zaken, het volgende schrijven doen toe- komen: By mijn besluit van 22 October 1940 heb ik de stichting „Winterhulp Nederland" opgericht. In het raam van deze stichting is tot steun aan de algemeene leiding een eereraad gevormd. Ik benoem U tot voor zitter van den eereraad in de overtuiging, welke in de stichtingsregeling is vastge legd. Te dezer gelegenheid zou ik uitdrukking willen geven aan de hoop, dat deze hulp actie in het belang van het welzijn van het Nederlandsche Volk met volledig suc ces zal worden bekroond. OPROEP VAN HET EERE-COMITé AAN ALLE NEDERLANDERS. De Rljkscommis-aris voor het bezette Nederlandsche gebied, Rijksminister Seyss- Inquart heeft opgelicht de stichting „Win terhulp Nederland." De ondergeteekende, voorzitter van het eere-comité voor de „Winterhulp Nêder- Irr.d" roept bij deze het Nederlandsche »olk in al zijn geledingen op, om eensge zind steun te i erleenen aan dit groote werk dat als doel heeft te helpen, zonder aan zien des persoens, van rang, stand of partij. Dit helpen beteekent derhalve het leni gen van nood, in een geest van ware chris telijke naastenliefde. Hierbij wordt tevens een beroep gedaan op alle landgenooten om zich in grooten getale, als vrijwillige helpers en helpsters voor de „Winterhulp Nederland" aan te melden bij de plaatselijke directeuren. De nood, die ^bestreden moet worden, is groot. Laat ons daarom allen de handen ineen- slaan en helpen. De voorzitter van het eere-comité van „Winterhulp Nederland", get. SNOUCK HURGRONJE. BUITENLAND. HET DU1TSCHE WEERMACHTS- BERICHT. BERLIJN, 28 Oct. (D. N. B.). Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Het door luchtstrijdkrachten gebombar- deerde en in brand geschoten Britsch !o^??rkchip »^mPress of Britain" van 42.000 b.r.t., dat de Engelschen onder krach tige bescherming van torpedojagers en pa- trouil evaartuigen trach.ten binnen te brengen, is door een duikboot onder bevel van den tweeden luitenant ter zee Jenisch getorpedeerd en tot zinken gebracht. Meerendeels lichte formaties gevechts- vliegers hebben den geheelen dag talrijke vergeldingsaanvallen op Londen onderno men. In het kader van deze gevechtshan- de mgen deden gevechtsvliegtuigen aan vallen met bommen op nabij de hoofdstad gelegen vliegvelden en op de belangrijke luchtbasis van Hen.ow. Talrijke hangars en gebouwen raakten in brand. In andere luenthavens aan de Schotsche Oostkust gelukte het bij bomaanvallen in ue eerste avonduren een aantal vliegtuigen op den beganen grond te vernielen. Behalve an dere belangrijke militaire doelen aan de Zuidkust kreeg een groote electrische cen trale verscheidene zware treffers. Ten Noorden van Liverpool deed een ge vechtsvliegtuig een succesvollen aanval in duikvlucht op een wapenfabriek. Nabij York gs.ukte het een spoortrein door bom- treffers te doen ontsporen. Zooals reeds gemeld, had de aanval van een vliegtuig ongeveer 300 K.M. ten Westen van de Noordelijke punt van het Iersche eiland op een krachtig beschermd convooi tot gevol« dat twee vrachtschepen van elk 8000 b.r.t! zware voltreffers kregen en met slagzij bleven liggen. Des nachts namen de door zware for maties gevechtsvliegers versterkte bom aanvallen op de Britsche hoofdstad toe Bovendien werden fabriekscomplexen in Birmingham en Coventry alsmede de ha ven van Liverpool met bommen bestookt Eritsche vliegtuigen meden ook gisteren overdag het rijksgebied. Zij vlogen pas on- der de bescherming van de duisternis het Duitsche rijksgebied binnen en deden aan vallen op woonwijken, waarbij een wees huis,' een tehuis voor ouden van dagen en verscheidene woningen beschadigd wer den. Eenige burgers werden gewond. De eenige poging om een industrieel doel aan e vallen mislukte. Een hoogoven werd door een bomscherf geraakt maar niet be schadigd. De vyand verloor gisteren bij elkaar 29 vliegtuigen, waarvan 17 in luchtgevech ten in het gebied om Londen en 12 op de aangevallen vliegvelden. Negen eigen toe stellen worden vermist. De directeur-generaai van de Winterhulp Nederland. D« Rijkscommissaris voor het bezette Nc-derlandsche gebied heeft benoemd tot directeur-gsneraal van de stichting win terhulp in Nederland, den heer C. Piek te 's-Gravenhage. Tot den heer Piek is door den rijkscommissaris het volgende schrij ven gericht: „By decreet van 22 October 1940 he»b ik de Sdchting „Winterhulp Nederland" op gericht. Uw laak zal in bijzonderheden na der worden omschreven bij door den se cretaris-generaal van het ministerie van binnenlandsche zaken uit te vaardigen statuten. Bij deze gelegenheid zou ik de hoop wil len uitspreken, dat dit hulpwerk in het welzijn van het Nederlandsche volk een volledig succes mag deelachtig worden. w.g. SEYSS-INQUART. Oproep van den directeur- generaal. De nieuwe directeur-generaal van- de stichting „Winterhulp Nederland" richt de volgende oproep tot de Nederlandsche be volking: In mijn hoedanigheid van directeur-ge neraal van de „Winterhulp Nederland", wend ik mij tot alle Nederlanders, in het bijzonder ook tot de overheidsinstanties, werkgenootschappen, partijen, instellingen, vereenigingen en organisaties met het ver zoek om eendrachtig mede te helpen aan deze groote sociale hulp-actie. Ik ben mij van de omvang van mijn taak cn de grootte van mijn verantwoordelijk heid bewust en ik besef, dat ik mijn opga ve slechts kan volbrengen, indien het ge- hee'e Nederlandsche vólk tot samenwer king bereid is. Vooral ook richt ik mij tot alle Neder landsche vrouwen en meisjes, die hierdoor in de gelegenheid worden gesteld een haar nij uitstek passende arbeid op zich te ne men. Is er iets mooiers te bedenken, dan in deze moeilijke tijden de nood zijner me- dcmenschen te lenigen, zonder daarbij te 'ettcn op eenig onderscheid in afkomst, persoon of politieke gezindheid? Meldt u daarom aan bij de plaatselijke bureaux van de „Winterhulp Nederland". Niderlanders, gij kunt tezamen de ge dachte verwezenlijken: WINTERHULP NEDERLAND VOOR HET VOLK, DOOR HET VOLK. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat giften kunnen worden gestort op het giro- rummer 5553, ten name van de Winterhulp Nederland, Hofweg 7, 's-Gravenhage. De heer C. Piek, de nieuw benoemde di recteur-géneraal van „Winterhulp Neder land" heeft zich aldus het A.N.P. naam gemaakt als financi-el deskundige en als organisator. Laatstelijk was hij werk zaam als adviseur van de directie en de bladen van het concern van het Rotter- damsch Nieuwsblad. Men mag overtuigd zijn, dat de heer Piek. die niet behoort tot eenige politieke organisatie, z'in functie on partijdig zal weten te vervullen. Binnenland NIEUWE UNIFORM VOOR DEN OPBOUWDIENST. Met Ingang van 1 November zal door de officieren van den opbouwdienst bij wijze van proef een nieuw uniform gedragen worden, die van de tot dusverre geldende verschilt door de kleur van den kraag en o.oor den vorm van het hoofddeksel. Bij wijze van overgangsmaatregel zullen op de uniformen voor de troepen-officie ren van den opbouwdienst de wapen- of andere onderscheidingsteekenen verval len. De diverse rangen zullen daarbij voor lopig worden aangegeven met sterren op een zwart bandje om den bovenarm en wel voor districtscommandanten vier ster ren, voor luitenant-kolonels en majoors drie sterren, voor kapiteins twee sterren en voor le en 2e luitenants een ster. Overjas (jekker) zal worden voorzien vai. blauw-groene patjes met gouden ko renaren. De uniformen van de marine en van het Indische leger worden na 31 October a.s. door officieren niet meer gedragen, en die van het leger slechts in den ge wijzigden vorm. DE HAND SCHOENEN WAREN AL WEGGEHAALD. Bij de politie van het bureau Marnix- straat te Amsterdam berust op het oogen- blik een ingewikkelde oplichtingszaak, waarvan een marktkoopman het slacht offer geworden is. Deze man had een partij handschoenen ter waarde van ongeveer vijftienhonderd gulden, welke in een kist verpakt was, naar een pakhuis laten vervoeren, waar zij door een vrachtrijder zou worden af gehaald met bestemming Hilversum. Toen de rijder kwam om zyn vracht in ontvangst te nemen, werd hem echter me degedeeld, dat er al iema.id geweest was met een bakfiets om de kist af te halen. De politie is thans op zoek naar den on- rechtmatigen bezitter van de kist met handschoenen. Buitenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT ERGENS IN ITALIë, 29 Oct. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 144 maakt net Italiaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: Gistermorgen zijn onze in Albanië gele gerde troepen de Grieksche grens overge trokken en tot verscheidene plaatsen op vijandelijk gebied doorgedrongen. De op marsen wordt voortgezet. Ondanks de on gunstige weersgesteldheid bombardeerde onze luchtmacht herhaalde malen Griek sche militaire doelen als havens, kaden, spoorlijnen, verwekte branden in de ha ven van Patres, in de installaties langs net kanaal van Corinthe, in de vlootbasis Pieveza en in de installaties van de lucht haven Tatoi nabij Athene. Al onze vlieg tuigen keerden terug. In Gost-Afrika wierp een van onze for maties bommen van klein kaliber op vijan delijke kamper in de zone van Soiusceilj Centrale Scedan), vijandelijke vliegtui gen bombardeeren Asosa (ten Zuid-Oosten van Kurmuk) en Dima ten Noord-Oosten van Abramarcos, waarbij zeven personen gewond werden. FUSIE VAN ITALIAANSCHE EN ALBANEESCHE WEERMACHT. ROME, 29 Oct. (D. N. B.). Stefani meldt uit Tirana, dat Maandagmiddag de opper ste fascistische corporatieve raad in ple naire zitting vergaderd en ingestemd heeft met het wetsontwerp over de fusie der Laliaansche en Albaneesche weermacht in gevolge de unie tusschen Albanië en Italië. De raadsvoorzitter Toci wees op de juist heid der fusie van de beide weermachten, nu Italië de openlijke verbondenheid van, Griekenland met Engeland heeft ontdekt NACHTELIJKE AANVALLEN OP ENGELAND BERLIJN, 29 Oct. (D.N.B.) Het Duit sche luchtwapen heeft vannacht haar ver sterkte aanvallen op Engeland, vooral weer op Londen gericht. In Kensington konden groote en kleine branden worden waargeno men. In Liverpool werd een aanzienlijk deel der havenwerken vernield. Vooral wa ren de aanvallen gericht op Engelsche vlieg velden, een groot aantal der op den bega nen grond staande Britsche vliegtuigen kon vermeld worden. Sinds vanmorgen vroeg zijn weer lichte formaties van het Duitsche luchtwapen naar Engeland opgestegen. Hun aanvallen waren tot dusver gericht op Lon den en zuidoost Engeland. De taak der for maties behalve in de aanvallen was ook het vaststellen van de resultaten der bom bardementen van vannacht. ENGELSCHE TOESTELLEN BOVEN DUITSCHLAND BERLIJN, 29 Oct (D.N.B.) De Engel sche luchtmacht heeft ook vannacht weer Duitsch rijksgebied op verschillende plaat sen aangevallen. Doeien van militaire be- teekenis werden niet getroffen. Door scherven werd een persoon gedood en werd een ander ernstig gewond. DE TOESTAND OP DEN BALKAN. SOFIA, 29 Oct. (D. N. B.). De hier ver schijnende dagbladen staan vanochtend ge heel in het teeken van de Italiaansch Grieksche spanning. Bijzondere belangstel ling wordt hier gev/ij d aan de houding van Turkije en Zuid-Slavië. In dit verband is .iet hier algemeen opgevallen, dat de Turk- sche minister-president in zijn gisteren ge- nouden radiorede met geen woord melding heeft gemaakt van de Italiaansch-Griek- sche spanning. Zijn verklaring, dat Turkije een oase des vredes is en wil zijn, is hier met voldoening opgenomen. Wat de hou ding van Zuid-Slavië betreft, trekt een eigen bericht van het Bulgaarsche telegraaf agentschap uit Belgrado sterk de aandacht. Het meldt, dat Zuid-Slavië rustig en neu traal wil blijven. Grooten indruk maken nier ook de berichten uit Moskou, volgens welke de toestand op den Balkan rustig en objectief wordt beoordeeld. De bladen wijzen daarbij op de neutrale houding van de Sovjetunie jegens de Balkanlanden. De treinverbinding tusschen Bulgarije, Tur kije en Griekenland is sinds Maandag ver broken. HET ONDERHOUD TUSSCHEN HITLER EN PETAIN. BERLIJN, 29 Oct. (A. N. P.). Uit Vichy v/ordt gemeld: Het bureau van den vice-ministerpresi- dcut heeft Zondagmiddag een commentaar verschaft op het onderhoud tusschen den Fuehrer en maarschalk Pétain, waarin o.a. net volgende gezegd wordt: Maarschalk Petain en Rijkskanselier ïlitler hebsn besloten, dat hun beide lan den voor den wederopbouw van Europa willen samenwerken. De attenties, waar mede het Fransche staatshoofd omgeven werd, bewijzen, dat, nadat hij vrijwillig n^ar de ontmoeting gegaan was, hij ook vrijwillig zijn instemming betuigd heeft. De samenwerking is een begrip, dat elke /ernederende ongelijkheid uitsluit. Deze feiten maken het mogelijk de volgende vijf punten vast te stollen: 1. Vier maanden na het staken der vijan delijkheden wordt san Frankrijk de moge lijkheid geboden uit het isolement te ge raken waarin zijn eigen ongeluk het ge stort had. 2. Met alle objectiviteit moet men con- stateeren, dat de overwinnaar ernaar streeft zkh boven zijn overwinning te verheffen. Men mag ten aanzien van de toekomst de hoop koesteren, dat hij de verzoeking kan weerstaan om een vrede te sluiten, welke alleen op het gebruik van geweld berust. Er ligt iets onbetwistbaar grootsch in om r.a vier maanden met een militair ver pletterenden tegenstander over samenwer king te praten. Wanneer de overwinnaars van 1918 eveneens het initiatief genomen hadden om met de klassieke traditie der afrekening tussc.hen de staten te breken, irtelke de kiem van den nieuwen oorlog ge weest is, dan had Europa waarschijnlijk de laatste smartelijke kwarteeuw kunnen vermijden. 3. Wanneer Rijkskanselier Hitier zoo ge handeld he^ft, dan heeft hij dit ook daar om gedaan, omdat het nieuwe Frankrijk Dinnen enkele weken tijds een diepgaande wijziging heeft ondergaan, welke de sa menwerking mogelijk maakt. 4. de loyauteit zal de regel blijven welke het nieuwe Frankrijk zich gesteld heeft. Na den wapenstilstand heeft maarschalk Pe tain steeds vastberaden betoogd, de be- l alingen van den wapenstilstand met strik te loyauteit uit te voeren. Nu hij zijn vrij willige instemming betuigd heeft met de politieke samenwerking in het kader van het Europeesche vasteland, zal Frankrijk eveneens zonder aarzelen en zonder bijge dachten deze politiek moeten voortzetten, welke alleen op die voorwaarde de ge- wenschte resultaten zal opleveren. 5. Tallooze en groote belangen zullen Frankrijk op den weg zijner nieuwe poli tiek trachten te belemmeren. Groot-Brit- tannië heeft een levensbelang bij het mis lukken van deze politiek. Klaarblijkelijk ontwikkelt het thans reeds al zijn propa gandamiddelen en zijn enorme financieele nulpbronnen. De Fransche openbare mee- r.ing moet de achterbaksche ene vaak dwa ze geruchten weerstaan waarmede het be stormd wordt, alsmede de propaganda van de Engelsche radio, waarin de moordenaars van Mers el Kebir en Dakar zich durven te vertoonen onder lyt voorv/endsel van het Fransche belang, terwijl zij alleen het egoïstische belang van Engeland vertegen woordigen. PROF. HEYMANS VOORZITTER VAN BELGISCHE WINTERHULP. BRUSSEL, 29 Oct. (A.N.P.) Ingevolge den wensch, uitgedrukt door de secretaris sen-generaal der ministerieele departemen ten en na voeling te hebben genomen mei de terzake betrokken kringen, heeft Paul Heymans, gouverneur van de nationale maatschappij voor crediet aan de nijver heid en professor aan de rijksuniversiteit te Gent, het voorzitterschap van den win terhulp in België aanvaard. Mark*btTichten LEIDEN, 28 Oct. Groentenveiling. Per 100 kg.: witte kool 2.103.60, roodekool i 207.50, savoye kool 3.406.00, groe ne kool 2.404.00, boreenkool 35, ra pen 3.004.10, prei 5.307.30, kroten 1.403.70, kroten, gekookt 810, uien 3.507.60, peen 2.907.20, spruiten f 518, andijvie 23, sla 410, Nero 11.7012.90, druiven 2240, snijboonen 1136, stokboonen 1525, pronkboo- nen 612, stamboonen 8—44, witloof f 3435t postelein 20, spinazie 621, tomaten A 1719.40, idem B 1720.80 idem C 1717.40, idem CC 9.per 100 stuks: andijvie 1.001.60, bloemkool 4.00—16.10, meloenen 6, salade 2.90— 3 60, knolselderie f 2.008.50, per 100 bos: proten 0.901 00, pieterselie f 2.60, radijs 1.00—1.90, selderie 0.50—1.30, bleek- selderie f 6, peen f 5.5010.70. BODEGRAVEN, 28 Oct. Kaas. Aange voerd 161 partijen Goudscho kaas, waaron der 7605 met rijksmerk, wegende 68445 kg. Prijs met rijksmerk le soort 41.50, 2e soort 40.50, zwaardere tot 41.50 per 50 kg Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 28 Oct. Groen tenveiling. per 100 stuks, bloemkool I 10 —16,20, idem IJ 7.5010.50, bos peen 6.80 9.10, per 100 kg.: andijvie 1.001.20, roode kool f 5.606.00, gele kool f 45, groenekool 3.003.60, uien 5.007.00. per kist van 20 kg.: waspeen 1.101.60. Kroten 6085 cent. LE7DSCHENDAM, 28 Oct. Groentenvei- iing. Gele komkommers le soort 1111.20 2e scort 8.598.70. 3e soort 4.505.00, kropsla le soort 1.502.50. 2e soort 1.00 —120, peen 3.809.50, bloemkool le scort 710, 2e scort f 5.006.50, toma ten midd. 8.50—8.70, gr. ronden 8.50— 8.80, 2e soort f 8 508.60, 3e soort 4.50 5bonken 3.505.20, andijvie per 100 1.00—2,20. idem 'per 100 leg. f 2.00—3.50. spinazie per 4 kg. !875 cent, postelein 712, raapstelen f 1.201.40, snijboonen 1828. spercieboonen 1432, prei f 4 508.20, selderie 1,002.10, druiven 14—20 OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 29 OCTOBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—55.43 3russel 30.11—30.17 Helsinki 3.813.82 Stockholm 44.8144.90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 43.5943.75

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3