RIJNSTREEK Laatste Berïcüten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 26 OCTOBER 1940 SE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 VAN ONZE ADVERTEERDERS. WINKEL NED. UNIE. De Nederlandsche Unie heeft hedenmid dag in het perceel Noordeindehoek Kort Rapenburg een winkel geopend, waar allen uit stad en naaste omgeving alle gewensch- te inlichtingen over de Nederlandsche Unie, haar doel en werkwijze, haar uitgaven enz. kunnen bekomen. Wie voorlichting wenscht kan deze hier verkrijgen. Casino DAS LIED DER WÜSTE. Duister en ondoorgrondelijk, diep en vol mysterie is het stemgeluid van Zara Leander, evenals het lied van de woestijn, dat zij zingt; de woestijn, die zelf vol is van geheimenis, van onbekende dreigin gen, van verborgen intrigues. Wie onder de bekoring komt van het wondere lied der woestijn, kan er zich niet meer van losmaken. Dat ondervond ir. Brenten, die zioh uit idealistische overwegingen bezig hield met de exploitatie van kopermijnen „ergens" in Noord-Afrika. Die mijnen wa ren eigendom van de inlanders, doch het internationale groot-tkapitaal, verpersoon lijkt in den niets ontzienden Collins, tracht te zich ervan meester te maken. En om dit doel te bereiken, werden er overvallen ge organiseerd in de woestijn, teneinde de mijnen van het hoognoodige materiaal te iberooven. Ir. Brenten kreeg daarom hulp van militairen, doch zij hielpen van de wal in de sloot, omdat hun superieuren het eens waren met het groot-kapitaal. Toen ir. Brenten dat merkte, riep hij de inlanders te wapen en zoo werd het onrecht onge daan gemaakt. Dat is de achtergrond van het filmver haal, waarop als lichtende voorgrond ge schilderd staat de geschiedenis van de lief de can Grave Collins (Zara Leander) voor den roekeloozen ingenieur. Zij komt in letterlijken zin voor hem uit de lucht ge vallen en geraakt evenals de ingenieur onder de bekoring van het lied der woes tijn. Zij is zangeres en weet derhalve dat lied der woestijn in klank te vertolken, zoodat ook wij, dank zij Zara Leanders gouden stem, den invloed ervan ondergaan. De sfeer van de woestijn, de sfeer van het avontuur, de 'spanning wordt in deze film uitstekend volgehouden, mede dank zij het spel en de kunst van Zara Leander. Vóór de pauze wordt een ondeugend een-actertje vertoond van twee paartjes, die op de huwelijksreis zijn; het eene paar echter op den dag van hun zilveren feest. Buitengewoon interessant is een documen tair filmpje over „Natuur en techniek", dat laat zien, hoe de uitvindingen van het menschelij'k vernuft vaak" hun parallel, soms zelfs hun voorbeeld vinden in de eigenschappen waarmede de natuur haar schepselen reeds lang heeft toegerust. Met het journaal als completeering vormt dit alles een aantrekkelijk programma. Luxor. OP HOOP VAN ZEGEN. Goede wijn behoeft geen krans. Zoo is het ook met goede films en waar in Luxor deze week een bij uitstek mooie Holland- sche film draait, was het geen wonder, dat hiervoor een zoo groote belagnstelling be stond. De film „Op hoop van zegen", naar het alom bekende werk van Herman Heyer- mans, heeft in den loop der jaren vooral op de tooneelplanken, later reeds door de stomme film. daarna met de geluidsfilm een zoo groote bekendheid verkregen, dat wü eigenlijk over deze uitstekende Hol- landsche film niets meer behoeven te zeg gen. De regisseur heeft met de machtige hulp van de onvergetelijke Kniertje (mevr. de Boer-v. Rijk) dit boeiend verhaal in de film vereeuwigd en men komt ongetwij feld telkens weer onder den indruk. Zij draagt de film van begin tot einde en vooral de scènes met haar zoon Barend, die zij smeekt toch naar boord te gaan en als zij een voorschot op het loon van haar zoon ontvangt, dienen vermeld te worden. Het stormweer op zee, het vergaan van de „Hoop", de angst der visschersvrouwen bij stormweer en het bange wachten zoolang er geen tijding van het schip binnenkomt, alles wordt tot in de fijnste details weer gegeven Het is een der best geslaagde Hollandsche films, welke wij volwassenen kunnen aanbevelen. Vooraf gaat nog een aardig teekenfilm pje en een uitgebreide reportage van bin nen- en buitenlandsch'nieuws. Agenda. NED. R.K. VOLKSBOND, ARD. LEIDEN. CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDER- BEWEGING. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R.K. Gsm. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 7.30 uur. (Zaal 6). Maandag: Kantoor Fabriekarbeidersbondj nam. van 7.30 8.30 uur. Dinsdag: Rechtskundig Advies bureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken, Bond&aibouw, Stesnschuur 15, (Kantoor), nam. van 6.30 8.00 uur. Vrijdag: (Allerheiligen). Het gebouw is den geheelen dag gesloten. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 67 uur. Zaterdag: Bib'iotheek 45 uur. (Zaal 5). Zaterdag: Uitbetaling door: Metaalbewerkersbond v.m. 9 uur; Graf. Bond nam. 3.00 uur; Bouwvakarbeiders bond nnam. van 56 uur; Houtbewerkers- bond ham. 3.30 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELL ENV EREENIGIN G Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Beurtrooster: Heden Zaterdag G. Bot, P. Reizevoort; Zondag C. v. d. Meel, D. Devilee, C. Goddijn; Maandag: D. Goo- zen, A. Verhoogt; Dinsdag: J. Hillenaar, S. v. d. Aar; Donderdag: W. Holst, J. Bentveld; Zaterdag: G. Bot, P. Reizevoort Zèndag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 69.30 uur. Verplichte bijeenkomst van 8.459.30 uur. Van 12 uur Biblio theek. 8 uur prijsbiljarten. Om 9.30 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: Van 7.309.30- uur Bijeenkomst voor de leden. 7.30 uur tafeltennis en Dam- en schaak club „De Raadsheer" Dinsdag: Van 7.30 9.30 uur Bijeenkomst voor de leden Woensdag: 7.30 uur repetitie „Fr. Schweit zer". 7.15 uur Zangles K. Lijfwacht. 7.30 uur biljartclub T.E.P. 8 uur vergadering commissarissen - Gezellen Donderdag: 7.309.30 uur Bijeenkomst voor de leden. 7.30 uur Biljart- en Tafeltennisclub. Vrijdag: Allerheiligen bijeenkomst 7.30— 9.30 uur. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 7.30—9.30 uur. 7.30 uur Bijeen komst kegelclub „De Poedelaars". 8—9 uur Bibliotheek. Mededeeling: Gezellen denkt er aan van 2528 December houden wij onze Retraite te Noordwijkerhout. Juist nu in dezen tijd is het meer dan noodig, dat men minstens eens per jaar ter retraite gaat. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Feest van Christus Koning. De gebeele Schola zingt in de Hoogmis en in het Plechtig Lof. Maandag half vijf: jongere aspiranten. Vijf uur: Crescen- groep. Lof: St. Gregorius-Groep. Dinsdag half zes: Schola-repstitie. Lof: Pius X Groep. Woensdag Lof: St. Am- brosius-Groep. Donderdag: GEEN repeti tie. Lof: St. Gregorius-Groep. Vrij dag: ALLERHEILIGEN, de géheele Scho la ringt in de Hoogmis. Om 12 uur uniformen passen voor de eerste sopra nen. Om half één voor de tweede sopranen en de alten. (Heerensingelschool). De jon gens, die misschien moeten werken, zor gen Donderdag na het biechthooren in de pastorie te komen passen. Zaterdag: Lof Pius X Groep. Hallo boys! Vrijdag om 12 uur of half één uniformen passen voor de Schola-le- den. Zorgt er te rijn, hoor. Op Zondag 10 November zal onze Schola zingen bij de Christus ^Koning-Herdenking in de S.ads- gehoorzaal. Doet geweldig je best, boys, op -de repetities. Er is veel te doen. Zon dag a.s. op het Feest van Christus Koning zorgen alle jongens van de Schola in de Hoogmis en in het Lof te zijn, dus ook de Verkenners en Kruisvaarders onder ons, die met hun zang in de Kerk zoo'n mooie taak van dienst verrichten! Dan.... ik heb namens jullie een geldelijke bijdrage ge stuurd aan het jongenskoor van de Bosch- jeskerk te Rotterdam, dat alles is kwijt geraakt by het bombardement. Wat zullen die jongens blij zijn! Boys! Tot kyks! Hallo hoor! Kapelaan E. A. M. PAAP. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE Parochie OX.Vr. Hemelvaart en St. Joseph Zondag: 34.30 uur Marg. Sinclair- groep; 34.30 uur Lidwina-groep. Dinsdag: 7.30 uur H. Mis en Alg. H. Com munie. Nieuwe leden kunnen zich aanmel den op de clubs. Clubhuis Maria Gij zen- steeg. Parochie St. Petrus. Zaterdag 2.153.30 uur: Muloclub. Zondag 2.454.00 uur Middengroep. Zondag 4.005.15 uur: Jongste groep. Aanmelding nieuwe leden op de clubmid dagen Clubhuis Hoogewoerd 53. KRUISVAART. Cohort „St. Petrus". Zondag: CIiristus-Koning-viering. 7.45 u. aantreden bij „den Burcht" Garenmarkt 36, brood medebrengen. 8 uur H. Mis met algémeene H. Communie, waarna gezamen lijk ontbijt 10 uur Cohortbijeenkomst. Dinsdag: Sleutelkoor: 5.30 Mid dengroep 6 uur Schola. Woensdag: 7 uur Ontspanning Kard. Faulhaberban, Aloy- siusban, St Stephanusban. Donderdag: 7 uur Adspirantenbijeenkomst Vrijdag: Sleutelkoor: 5.30 uur Middengroep 6 uur Schola. Zaterdag: 7 uur Ontspan ning St. Lodewykban. Cohort Aeternus Pater. Zondag: 7.30 uur H. Mis waaronder Alg. H. Communie voor Welpen, Verkenners, Voortrekkers, Kruisvaarders en Maria Con- greganisten. 2.30 uur Bijeenkomst voor alel K.J.C.'ers in uniform in het Parochie huis waarna gezamenlijk naar het plechtig Lof. Woensdag: 7 uur Paschalis en Tar- cisiusban. Donderdag: 6 uur Gregorius Aloysiusban. Zaterdag: 3.30 uur Aspiran- tenban. Cohort St. Pancras. Zondag, feest van Christus' Koningschap. Des morgens om half acht H. Mis, waarna algemeene H. Communie. We nemen plaats in de zijkapellen, Verkenners aan de Evan gelie-zijde, Kruisvaarders aan Epistel-zijde; we gaan te communie aan de communie banken der zykapellen. Na de dankzeg ging gaan we „binnendoor" naar onze nieuwe zaal, alwaar gemeenschappelijk ontbyt. Denkt aan je boterhammen en thee. Neemt ze mee naar de kerk. 's Middags om 3.30 uur worden twee nieuwe leiders ge ïnstalleerd, waarbij de Kruisvaarders niet tegenwoordig zijn, en om 4 uur worden de aspiranten geïnstalleerd waarbij allen" te genwoordig zijn. Ze komen met hun ouders de kerk binnen aan den ingang: Alexan- derstraat Om 5 uur in de burchtzaal ge meenschappelijk kampvuur met Verken ners en Kruisvaarders. Na 't kampvuur be sluit van het feest met een Koningshulde in de kerk. Alleen degenen, die gerepe teerd hebben mogen de eerewacht vormen. Zangers op het koor. Maandag: na het Lof Godfried- en Bonifaciusban. Dins dag: na het Lof Odo- en Wilibrordus-ban. Zaterdag: van 5 tot 6 uur afrekenen. Cohort te Oegstgeest Zondag: 7 uur Algemeene H. Communie. - 6.45 uur School open. 3 uur Opdracht aan Christus Koning. Plaats: links vooraan in 't middenvak achter de St. Jansknapen). 2.45 School open. Maandag: 6 uur Spreekuur 6.30 uur Congregatie en Mis sieclub. Dinsdag: 7 uur Willibrordban. Woensdag: 2 uur Handenarbeid 5 uur Fluitclub I 7 uur Miguel Proban. Donderdag: 6 uur Don Boscoban. Vrij dag: 7.30 uur Ignatiusban. Zaterdag: 1.30 uur Dienstban P. Werkhoven 5.30 uur Fluitclub II. I'.S. Denkt er aan, Zondag eerst je jas in de school te har. gen, niemand kome met zijn jas aan, de kerk binnen. Komt vooral niet te laat! OMGEVING RIJNSBURG IN MEMORIAM G. J. RIJKMANS Het is nog slechts Iutéele dagen geleden dat ons de aroeve tijding bereikte: Lr. Rijk mans is na korte ongesteldneid overleden in het bloeitijdperk van zijn leven. Met Dr. Kykmans is een goed vriend en trouwe meaeweriier van de Afd. „Rijn land" van het Nederlandsche Roode Kruis heengegaan, daarom zij het mij vergund met enxele woorden zyn nagedachtenis te eeren. Vanaf de oprichting der Afd. „Rijnland" N.R.K. I'ebr. 1932 was Rijkmans mede bestuurslid en al spoedig werd op hem be slag gelegd voor het geven van een cursus E.H.ü.O. te Rijnsburg. Waar de belang stelling voor les in E.H.B.O. zeer groot was, kwam het in die dagen voor dat xiijk- mans 3 avonden in de week cursusles gaf en zoodoende greote ervaring op dat ge bied opdeed, zoodat hij later vele malen als lid ot voorzitter van een jury-commissie voor E.H.B.O.-wedstrijden werd gevraagd. Daar de jonge Aid. Rijnland zien. gunstig ontwikkelde en spoedig over een flink aantal leden bescnikte, mede ook door de medewerking van Dr. Rykmans en later ook door diens echtgenoote, kwam het idee naar voren ook een Transportcolonne op te richten die hetzij plaatselijk of mobiel hulp zou verleenen bij rampen (b.v. wa tersnood en dergelijke). Wie zou de eerste commandant dier colonne zyn en was daar toe ook bgreid? Het was Dr. Rykmans. Het onderwys was uitgebreider dan voor E.H. B.O. Verschillende adspirant-helpers heeft Dr. Rykmans daar in i< lora en de Wilhel- minaschool te Rijnsburg tot bekwame helpers van de transporicolonne onzer af deeling opgeieid. Jaren achtereen heeft hij met deze menschen -geoefend om hen zoo goed mogelijk theoretisch, maar bovenal practisch voor hun taak geschikt te maken. In de paar laatste jaren, toen met het oog op zyn drukke praktijk het hem moei lijker viei op een vastgesteld uur aanwezig te kunnen zijn en dit het oog op het te geven onderwys noodzakelijk bleek is Dr. Rykmans als commandant der transport colonne afgetreden, doch hij stelde zich nog steeds beschikbaar voor onze Afdee ling om dames en heerén op te leiden voor het Eenheidsdiploma E.H.B.O. Zooals uit een en ander blijkt heeft Dr. Rykmans zich ten opzichte onzer Afd. zeer verdienstelijk gemaakt. Ook door zijn an dere hoedanigheden in ons bestuur heeft hij aanspraak op onze groote erkentelijk heid. Zijn nagedachtenis zal daarom nog vele jaren in onze afd. en daarbuiten blijven voortleven. J. H. DE BRUIJN, Oud-Secretaaris-Penningm. van de Afd. „Rijnland" van het Ned. Roode Kruis GEMEENTERAAD. In de gisteravond gehouden raadsverga dering kwam een voorstel van B. en W. aan de orde, tot het sluiten van een mo- lest-verzekering op de gemeente-eigen dommen bij de Vereeniging Nieuw Molest Risico voor een bedrag van 238000. Op enkele vragen uit den Raad zeide de voorzitter den indruk te hebben, dat deze instelling alleszins betrouwbaar is. Wethouder Van der Vijver lichtte dit nader toe, de instelling staat onder con trole van Centraal Eaheer en voorts is de voorschotpremie 1/5 van die der andere maatschappij. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. De Raad besloot voorts tot invoering van het recimale registratuurstelsel, nadat de vorzitter den heer Van der Gugten had verzekerd, dat deze aanschaffing hard noo dig is. Van de commissie van toezicht op de Chr. Handelsavondschool en op den tuin- bouwavondcursus was een verzoek ingeko men om een jaarlijksche subsidie. De voor zitter achtte deze cursussen van groot be lang en wees er op, dat ook de veiling „Flora" en de groentenveiling subsidies ge ven. De heer Zandbergen merkte op, dat vele onderwijzers in de avonduren lessen en cursussen geven, terwijl anderen zonder werk zijn. Hij zou er de vorkeur aan ge ven, dat eerst die menschen aan werk ge holpen werden, die nog in de kracht van hun leven zijn, maar geen werk, kunnen krijgen. Spr. betreurde daarom, dat de ge meente geen medezeggingsschap in deze cursussen heeft. Wethouder Kralt merkte op, dat Rijns burg vergeleken met andere groenten- en bloemencentra tientallen jaren ten achter was op het gebied van vakonderwijs. Z.I. is er in Rijnsburg een groote achterstand aan theoretische bekwaamheid. De Raad diende over deze subsidie niet zoo lang te praten. De heer Zandbergen zeide de nuttigheid niet betwist te hebben. De heer Leenheer vroeg naar de oor zaak, dat deze nuttige cursussen zoo wei nig floreerden, waarop de voorziter op merkte, dat het lesgeld 'noodgedwongen laag gesteld moest worden om te voorko men dat er zich geen leerlingen zouden aanmelden. De heer De Hoog zeide, dat de betaling van de leerkrachten door het Rijk ge schiedt. De subsidie van de gemeente wordt voor huishoudelijke kosten gebezigd. Nadat ook wethouder Van der Vijver nog eens het nutige van de instellingen had on derstreept, werd het voorstel aangeno men na toezegging van den voorzitter, de in den Raad geopperde bezwaren ter ken nis van het bestuur te brengen. Het perceel Kerkstraat 24 werd voor ƒ416 per jaar verhuurd aan M. Pieper. De gemeenterekening sluit met een ba tig saldo van 7979.37. In de rondvraag uitte de heer Van Eg- mond een klacht over de aan de Brouwer straat op particulier terrein liggende bag ger. In het donker zijn hier 's avonds voet gangers ingeloopen. Wethouder van der Vijver stelde voor een aanvulling in de politie-verordening voor de volgende vergadering op de agen da te plaatsen, daar anders aan deze toe stand geen einde kan worden gemaakt. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellen. Na onzen geslaag den feestdag gaan wij weer met vollen moed 'beginnen. Ons program van de wesk luidt n.l. als volgt: Dinsdagavond 8 uur precies, alle gezellen present, want pater van Galen zal een lezing houden Natuurlijk- is ieder lid aanwezig, want het is voor ons van groot belang. Woensdag avond 8 uur precies Gezellenavond; de heer Brouwers zal onze zangclub weer eens laten genieten. Donderdagavond 8 uur gymnastiek. Vrijdagavond 8 uur bijeen komst van al de tooneelspelers, die zich Zondagavond zoo kranig 'hebben gehouden en de genoodigden, want onze tooneelclub mag toch zeker niet stil zitten. „Trouw aan Kolping." Binnenland HOE GOED VERDUISTERD WORDT. Gisteravond werd omstreeks 12 uur in het Westlandsche plaatsje 's-Gravenzande een man door Duitsche militairen aange houden, daar hij zich na 10 uur nog bui tenshuis bevond. Op het politie-bureau te 's-Gravenzande werd de overtreder aan een verhoor onder worpen, waarbij bleek, dat men met den 62-jarigen N. uit 's-Gravenhage had te doen. De man was 's avonds nog even uit huis gegaan om een pakje bij iemar.d in de Appelstraat te den Haag te bezorgen. De Hagenaars hadden echter zoo uit muntend verduisterd, dat hij den weg kwijt raakte en begon te dooien. Zonder dat hij het bemerkte, verliet hij den Haag en kwam in het Westland terecht. Ook hier was het overal zoo aarde-donker, dat hij zonder het te weten na een paar uur zoeken naar de Haagsche Appelstraat, in 's-Gravenzande verzeilde. Hier nam zijn odyssee een einde en ver telde de politie hem tot zijn groote verba zing, dat hij zich een aardig eindje van zijn woonplaats bevord. Uit bovenstaande blijkt echter wel, dat over het algemeen uitstekend verduisterd wordt. Buitenland ITALIAANSCHE BOMMENWERPERS NEW YORK, 26 Oct. (D.N.B.) Londen beleefde Vrijdag en in den nacht van Vrij dag op Zaterdag, naar Amerikaansche cor respondenten uit de Engelsche hoofdstad melden, zware aanvallen van Duitsche en Italiaansche bommenwerpers. Duitsch-Itali- aansche luchtformaties deden des morgens aanvallen op Schotland, waarbij 500 of meer machines tegelijkertijd naar het Britsche eiland vlogen. Londen is in een gecombineerden Italiaansch-Duitschen aan val met brandbommen en zware bommen overstelpt. Minstens aan honderd vlieg tuigen is het gelukt door de Londensche verdediging heen te dringen en hun doelen in Londen te bombardeeren. Zaterdagmor gen vroeg zouden twee steden aan de kust van Oostelijk Schotland door laagvliegende toestellen zijn aangevallen. DE BETREKKINGEN RUSLAND-JAPAN TOKIO, 26 October (D.N.B.) De „Asahi Sjimboen" schrijft: Het is op zijn minst voorbarig van het sluiten van een Japansch Russische overeenkomst te spre ken. De vriendelijke ontvangst, welke am bassadeur Tatekawa in Moskou gehad heeft is echter een duidelijk teeken voor de ver betering der betrekkingen tusschen de bei de landen. Japan moet vastberaden stappen onder nemen en alles in het werk stellen om toe nadering te krijgen tot Rusland. Geboren: Jan, z. van'P. Heemskerk en J. de Koekkoek Carles Ludovicus, z, van C. L. v. d. Straeten en S. K. Korteweg Veronica Anna Gerarda, d. van P. Groenendijk en C. H. v. Klink Gerrit, z. van J. Pool en N. v. Egmond Johanna Catharina, d. van A. J. Jansen en J. C. Stouten Andries, z. van E. A. Th. Im« mink en H. A. C. Brouwer Johannes Gerard us Jacobus, z. van A. Oudshoorn en G. G. Bogaards Catharina Petronella, d. van J. Cuvelier en P. A. Burgers. Ondertrouwd: J. Wassenaar jm. 28 j. en J. C. Klinkenberg jd. 26 j. M. L. Mussert jm. 23 j. en A. J. Paats jd. 26 j. Overleden: K. Kettenis m. 57 j. M. M. de Wit dr. 19 j. BEDREIGINGEN JEGENS ROOSEVELT WASHINGTON, 26 Oct. (D.N.B.) Naar uit Crickett Californië) gemeld wordt, hebben agenten van den Ameri- kaanschen geheimen dienst aldaar een ar beider gearresteerd, die er van beticht wordt in een brief aan het Witte Huis pre sident Roosevelt met den dood bedreigd te hebben. De leider van 'den geheimen dienst in San Francisco verklaarde, dat in dezen brief het volgende stond: „Wanneer U in November gekozen wordt, is uw leven geen cent meer waard, want ditmaal zullen wij U raken en niet den man vóór U." Na Roosevelt's eerste verkiezing als president heeft n.l. een man, die op hem schot, den majoor Cermak uit Chicago, die zich met Roosevelt in Miami bevond, gewond. LEIDEN, 25 Oct. Groentenveiling. Per -00 kg.: witte kool 3.203.50, roode kool 2.105.80, savoye kool 3.705.60, groe ne kool 2.10—3.50, boerenkool 1—5, rapen 3.20—3.50, prei 4.30—6.30, kro ten 2.303.80, kroten, gekookt 510, uien 3.30—7.80, peen 3.40—7.30, sprui ten 4—18, andijvie 2—3, sla 2—3, Nero i 11.7012.druiven 2640, snijboo- nen 1835, stokboonen 2045, pronk- boonen f 410, stamboonen 1329, wit- joof 2134, postelein 1116, spinazie 314, tomaten A 1719, idem B 17 20.80, idem C 17—17.60, idem CC 9. Per 100 stuks: andijvie 1.00—1.40, kom kommers 2, bloemkool 413.80, meloe nen 612, salade 13.20, knolselderie 26.70, per 100 bos: kroten 8090 cent, pietersedie 1.00—1.70, radijs 1.00—1.40, selderie f 0.501.70, bleekselderie 611, peen 3.50—8.60. 23 Oct. Boter. Aanvoer 80 kg. Prijzen: prima boerenboter 1.851.95 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 21 tot en met 26 Oct. Lange turf geen aanvoer, prijzen 1315 per 1000 stuks. UTRECHT, 26 Oct. Vee. Totaal aan gevoerd 2600 stuks vee, o.a. 380 runderen. Vaarzen 180—310, pinken 130—180, melkkoeien 200430, kalfkoeien f 220— 430, varekoeien 1,0—290, per stuk. Han del redelijk, hoogere prijzen. 100 nuchtere kalveren, 300 magere varkens f 1632, schrammen 1016, 250 biggen 510, per stuk. Handel gedrukt, terugloopende prijzen. 70 magere schapen f 35—75, per stuk. Handel redelijk, oploopende prijzen. 180 weidelammeren 2537, per stuk. Handel redelijk, hoogere prijzen. Zuivel. 300 K.G. boter 2.20—2.30, 150 K.G. kaas 0.90—1.10, per K.G.; 800 eieren 67.50, per 100 stuks. LEIDERDORP, 25 Oct. Eierenveiling. kippeneieren 7.80—8.00, per 100 stuks, kippen 0.65—1.10, hanen 0.70—1.35, ko nijnen Ó.602.40, eenden 6570 cent per stuk. UITHOORN, 24 Oct. Kaas. Aanvoer 32 partijen. Prijzen: Goudsche kaas le soort met rijksmerk 40—41.50, idem 2e soort 37—39 per 50 kg. Handel vlug. ZEVENHOVEN, 25 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 1033 stuks. Prijzen: kippeneieren 7.007.80 en kuikeneieren 6.506.90 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 25 Oct. Groenten veiling. Bloehmkool I f 10—16.20, idem II f 7.5010.50, bospeen 6.909.50, per 100 kg.: andijvie f 1.00—1.30, roode kool 5.60 --6.00, gele kool 4.105.20, groene kool 3.106.00, uien 5.006.75, per kist van 20 kg.: waspeen 1.201.60, kroten 6085 cent. NOORDWIJKERHOUT, 25 Oct. Veiling ,;De Eendracht". Dubbele boonen 0.95 2.20, enkele boonen z. dr. 0.601.40, en kele boonen met draad 0.90—1.30, roode kool 2.70—3.90, witte koor/ 1.70—1.90, savoye kool 2.00—2.40, bloemkool I 4.50 —6.70, idem II 2.90—3.80. VINKEVEEN, 25 Oct. Groentenveiling. Kassnijboonen 202S, idem stek 1417, pronkboonen 4—10, tomaten 717, spi nazie 28, groene kooly 2.504.00, roo de kool 4.805.20, prei 4.104.30 en witloof 1622 per 100 kg., andyvie 1.00 1.60, bloemkool 212, bleekselderie 29, kropsla 1.002.10 per 100 stuks, peen 3.50—6.00, pietersedie 2.50, sel derie 1,per 100 bos. TER AAR, 28 Oct. Centrale Veiling. Spinazia 133.3 cent, andijvie 1025 cent, sla 1.002.60, vellen 710 cent, boerekool 2024 cent, kassnijboonen 2.102.60, witte pronkers 4091 cent, druiven 4246 cent, waschpeen 46, bospeen 47, uien 4.006.80, spruitkool 1517.20, roode kool 4.006.30, witte 1.504.50, savoye kool f 4.005.10, Chineerche kooi t 1.40, Groene savoye kool 3.003.80, kroten 2.00—2.80, selderie 1.00—1.60, pietersedie 13.10, bloemkool 412 cent tomaten 4.009. IC, meloenen 711 cent. In verband met Allerheiligen zal volgende week slechts maar eenmaal veiling plaatj hebben, en wel op Woensdag.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3