OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 26 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM R.K. Schaakclub. De uitslagen der competitie-wedstrijden zijn: Groep I: E. Th. La FeberR. J. J. Heirman 10; L. C. M. KoekenP. v. d. Meij 01; G. B. Kroon S. Lieverse afge.br. Groep II: J. Schrama A. Heirman 01; Th. WarmerdamJ. Langeveld 10; F. NijssenJ. v. d. Zwet 10; Th. WarmerdamF. Nijssen 01; P. v. d. Meij jr.J. Berkhout 10. KATWIJK Rijksveldwacht. Bij de Rijksveldwacht heeft een uitbreiding plaats gehad, n.l. voor Katwijk a. d. Rijn 2 en voor Katwijk aan Zee 2. Binnenkort heeft nog een ver dere uitbreiding plaats. LISSE Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afd. van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur een vergadering op een der boven zalen van „De Witte Zwaan", onder voor zitterschap van den heer M. Veldhuizen v. Zanten Rz. In zijn openingswoord herdacht de voorz. onze landgenooten, die voor de verdediging van het vaderland hun bloed en leven hebben gelaten en meer in 't bij zonder de drie jongemannen van deze plaats. Wdt ons bollenvak betreft, daarover is al heel weinig te zeggen; de toekomst is een als met zeven zegels gesloten boek. Laten we echter den moed niet verliezen, doch de harten warm en de hoofden koel houden. Door den secretaris, den heer P. Dames, werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter spoorde aan tot deelname aan een voorlichtingscursus voor ouderen. Hierna werd met algemeene stem men dr. Verhagen weer candidaat gesteld als voorzitter voor het hoofdbestuur. Mede was aftredend de heer Seigneten uit Bever wijk en in deze vacature werd candidaat gesteld de heer Kieft uit Limmen. In de plaats van het derde aftredend lid, den heer v. d. Marei uit Wassenaar, stelde het be stuur voor den heer P. Kramer Gz. uit Heemstede. De heer de Vermeer had geen bezwaar tegen den heer Kramer, doch achtte het toch wenschelijk deze plaats open te laten voo. iemand uit een der af- deelingen uit den omtrek Wassenaar. De vergadering ging hiermee accoord, zoodut men besloot deze plaats open te laten. Aan de orde zijn vervolgens voorstellen voor den beschrijvingsbrief voor de in December a.s. te houden algemeene vergadering. De heer v. Til verdedigde een voorstel om te komen tot een registratie van de soorten tulpen, omdat hij het ongeoorloofd achtte, dat zooveel soorten worden geteeld voor het surplusfonds. Spr. wilde de teelt van deze soorten beperken ten voordeele van de handelssoorten. Hij meende dat, als er geen dwang wordt opgelegd, men deze soor ten steeds zal blijven doortelen, waardoor het toegestane areaal niet beantwoordt aan de behoeften. De heer D. W. Lefeber onder schreef dit voorstel, doch meende, dat een scheidingslijn moest worden gemaakt tus- schen tulpen welke in 't geheel niet ge vraagd worden en tulpen waarvan jaarlijks nog een zeker kwantum wordt gevraagd. Hij meende, dat we moeten beginnen met een verplichte registratie van die soorten, welke in 't geheel niet gevraagd worden. Wij zitten met 50 procent tulpen over, ter wijl van de handelsoorten er niet genoeg aan de markt komen. De heer Z. v. d. Burg meende, dat de zaak al voor een groot deel was opgelost als men die soorten niet meer opnam in het Surplusfonds. Het bestuur zegde toe in dezen geest deze kwestie bij de algem. vergadering ter sprake te bren gen. Na rondvraag sluiting. Vuilnisophaaldienst. Het huis aan huis ophalen van vuilnis is door B. en W. dezer gemeente gegund aan den heer F. J. van Gerven, alhier, voor het door hem inge schreven bedrag van 94.10. NOORDWiJKERHOUT Gevestigd: A. M. C. Timmermans van Sassenheim. J. van Wezenberg van Nijmegen. G. van der Hoff van Amster dam. M. J. Mesman van Uithoorn. Theodora A.. Meerbach van Uithoorn. B. Sohepenberg van Zeist. A. J. M. de Groot van Oegstgeest. J. Slingerland van Bloemendaal. Anna E. M. Algra van Amsterdam. J. de Graaf van Haar lem. Agnes M. Kooyman van Amster dam. J. Koemans van Wassenaar. E. C. Geerlings van Noordwijk. A. Hus- van Egmond en gezin van Rotterdam. C. G. Moerkerk van Katwijk. G. A. Compier van Noordwijk. J. R. Straat hof van Alphen a. d. Rijn. H. J. A. van Dijk van Warmond. I. D. Hommen van Amsterdam. Th. G. Meiland van Am sterdam. H. E. Brouwer van Bloemen- daal. T. Westrik van 's-Gravenhage. C. G. Nulkes van Heemstede. A. M. v. d. Leijgraaf van Alkemade. L. H. Buch- holtz van Tilburg. W. P. L. Wouters en H. T. Wouters van Den Haag. W. G. Schulte van Avereest. C. J. J. de Haas van Leiden. H. H. Schiemann van Den Helder. A. Moeijes van Den Helder. K. van Schaik en B. van Schaik van Voor hout. A. C. van Veen van Noordwijk. B. H. Rijsouw van Tilburg. G. J. Busch- anan en C. Buschman en J. J. Buschman van Den Helder. Vertrokken: J. Hoedjes naar Noordwijk. C. J. van der Putten naar Haarlemmermeer. C. M. Kaptein naar Heemstede. P. Heemskerk naar Wasse- nara. G. J. A. Bietervelt naar Utrecht W. A. H. Woudenberg naar 's-Graven hage. N. C. Disseldorp naar Voorscho ten. P. R. J. Berkhout naar Delft. L. J. v. d. Geer naar Voorhout. Th. van Engelen naar Noordwijk. M. C. Hooge veen naar Warmond. N. Does naar Hil versum. G. Z. Verwer naar Noordwijk. C. M. Aartman naar Noordwijk. P. W. v. d. Holst naar Amsterdam. H. Hulst naar Haarlem. H. Wolter naar Haarlem C. J. Dieben naaar Noordwijk. M. A. de Winter naar Noordwijk. J. M. J. Oud huis naar Monnikendam. N. H. Sprok- kelenburgDuivenvoorde en gezin naar Velsen. R. H. Duivenvoorden en P. J. Duivenvoorden naar Noordwijk. C. Duivenvoorden naar Haarlem. W. van Iperen naar Dedemsvaart. A. Tulen naar Hillegom. M. J. C. Tool naar Hil- legom. W. Vriens naar Voorburg. H. A. M. Droogh naar Steenwijkerwold. C. P. Soethof naar Amsterdam. A. C. A. D. Oudhuis naar Amsterdam. M. van Ber- kel naar Haarlem. J. van den Boogaard wed van Zonderwijk naar Noordwijk. W. C. van der Klugt naar Deventer. S. L. Bergman naar Maastricht. ZILK Collecte. De in deze parochie gehou den collecte voor de bollenakker heeft met de nagekomen giften opgebracht de mooie som van 247.50. OEGSTGEEST KONINGSWAKE VOOR DE JONGE MANNEN DER PAROCHIE. Een laatste oproep aan alle jongeman nen, om hedenavond om 8 uur aanwezig te zijn voor onze koningswake. Ook de ouders worden vriendelijk verzocht hun zo nen aan deze kerkelijke bijeenkomst te her inneren. Kap. A. SANDERS, Pr. GEMEENTERAAD. Gistermiddag te twee uur kwam de Raad der gemeente Oegstgeest in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. B. en W. stelden voor de op de begroo ting 1940 uitgetrokken subsidie voor mu ziekcorpsen toch uit te keeren, ofschoon door de tijdsomstandigheden de voorge schreven volksconcerten niet gegeven kon den worden. Aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleen'ing van 45.000 tot dek king van de kosten voor verbreeding van den Rijnsburgerweg bij de N.S. Staal en Co. De directie heeft medegedeeld de lee ning te willen sluiten op onderstaande voorwaarden: rente 4 1/4 pet. 's jaars, pari- koers; looptijd 10 jaren. Een extra aflos sing kan eens plaats hebben, na 5 jaren en uitsluitend op de aflossings-verschijn- dagen, met inachtneming van een opzeg- gings-termijn van ten minste drie maan den. Bij 'n zoodanige aflossing is 11/2 pet. boete verschuldigd over het bedrag dat wordt afgelost. De belastingen, welke van de rente der leening geheven mochten worden, komen ten laste van de geld- neemster; de geleien moeten uiterlijk 15 Nov. a.s. worden opgenomen. Op voorstel van den heer Uitenboogaard werd dit voorstel op het eind der verga dering in comité-generaal besproken. Voorstel van B. en W. inzake uitoefening van het beroepsrecht tegen administratieve beslissingen. Goedgekeurd. Voorstel tot verhuur van land aan den Hooge Morschweg aan G. J. Heder voor 38 per jaar tot 1945. Goedgekeurd. Voorstel tot verhuur van de perceelpn Dorpstraat 62 en 66 aan B. van Abswoude en C. J. v. d. Aar voor 5.08 per week, ook tot 1 Jan. 1945. Goedgekeurd. Eenige comptabiliteitsbesluitèn werden zonder commentaar genomen. Hieronder behoort ook het ombouwen van vuilnis auto's tot houtgas-generatorwagens. Bij de rondvraag informeert de heer Van der Post naar de vergoeding der oor logsschade. Weth. v. Egmond zeide, dat reeds een vergadering heeft plaats gehad. De heer Simon Thomas noodigde B. en W. uit met voorstellen te komen voor een vaste ligplaats voor woonschuiten. Hierna ging de raad in geheime zitting. Personalia. De heer P. Damsteegt, leeraar M.O. Boekhouden, slaagde deze week voor de akte M.O. Staathuishoud kunde en Statistiek. RIJNSBURG Bloemenhandel. Er was in de afge- loopen week nog een flinke keuze te doen uit de aangevoerde herfstbloemen. Vooral in de herfstasters en chrysanthen was er nog heel wat variatie. Gevreesd wordt, dat de nachtvorsten hieraan spoedig een ein de zullen maken en men uitsluitend zal zijn aangewezen op de warenhuis- en kas bloemen. Over den handel en de prijzen viel niet te roemen. De handelaars hebben het niet gemakkelijk. Het vervoer der bloemen is aan groote moeilijkheden on derhevig. Erger dan welk artikel ook. Bloe men eischen nu eenmaal een snel vervoer. En het vervoer per motorschip gaat al even bezwaarlijk als per auto. Een en ander heeft invloed op de prijzen. We noteerden de volgende prijzen: Asters, die nog steeds tot het aangevoerde behoorde, gingen van 0.20 tot 0.30 per 100. Ook komen nog heel goede Gladiolussen, doch deze gaan voor lage prijzen, n.l. van ƒ0.20 tot ƒ0.35 per 100. Tritoma's komen in geen al te beste kwaliteit, ze gaan voor 0.50 tot 0.60 per 100. Ook komen nog wat Dah lia's; deze gaan vc-or lage prijzen, van 0.25 tot 0.40. Pompon-Dahlia's deden van 0.20 tot 0.30 per 100. Witte Lelie's in redelijke kwaliteit brachten van ƒ4.50 tot 5.10 op. Physalis Franchetti komt nog in flink kwantum. Naar kwaliteit deden deze van ƒ0.10 tot 0.20. Troschrysanthen kwamen volop. Ze deden als volgt: Gold- finder 1015 ct., Mont-blanc 1418 ct., Choco 1217 ct., Golden Harvert 812 ct., Source d'or 1518 ct., Brown 1014 ct., Rose Queen 710 ct., Oranje 812 ct., Grootbloemige per stuk: Edward Page 4 7 ct., Emma 810 ct., Mr. Pulling 47 ct., Soleil d'Octobre 56 ct., Scabiosa brachten van 0.180.23 op. Zinnia 0.200.35, Am. Anjers 0.250.38, Herfstasters als Cli max, Elta, Pink, varieerden van 2.50 tot 4.50 per 100 bos. SASSENHEIM Nieuw poldergemaal Warmonderdam- en Alkemader Polder. Deze week werd het nieuwe poldergemaal van de Warmon- derdam- en Alkemaderpolder voor het eerst in gebruik gesteld. Hoewel onder normal^ omstandigheden er alle aanleiding toe bestaan zou hebben om aan deze ope ning een eenigszins feestelijk karakter te geven, 'besloot het bestuur hier met 'het oog op de huidige omstandigheden van af te zien. Het nieuwe gemaal, uitgevoerd naar het ontwerp en onder toezicht van den heer G. Schram, bouwkundige en wa terbouwkundige alhier, is opgebouwd naast het oude gemaal. Het laatste, een petroleumgemaal, ondergebracht in de romp van de vroegere windmolen, had zijn beste dagen gehad en had bovendien een uitermate hoog verbruik aan .petroleum, wat ook voor de bedrijfszekerheid onder de huidige omstandigheden niet gewenscht was. Niettemin is het oude gemaal ook nog in eere gehouden en intact gelaten, voor het geval het nieuwe, een vol-automatisah electrisch vijzelgemaal door eventueele ha pering in de toevoer van stroom zijn werk niet zou kunnen verrichten. De werktuigkundige installatie is ge maakt door de Machinefabriek Spaans te Hoofddorp, het gebouwtje door Ge.br. Meeuwissen. Het nieuwe gemaal, gedre ven door een 5 P.K. motor heeft een capa citeit van 12 M3 per minuut met een op- voerhoogte van normaal 70 c.M. Het punt van de aanvoer van electrische stroom gaf moeilijkheden, daar op de afgelegen plaats van het gemaal, midden in het weiland, langs den Rijksstraatweg Den HaagAm sterdam en achfer de fabriek Rhenania, geen kabel liep. Deze moeilijkheid is op gelost door het leggen van een kabel, dwars door het weiland, van de fabriek Rhena nia. Het keurige witte gebouwtje, in mooie strakke opgaande lijnen ontworpen, is een sieraad voor de omgeving en zoowel ge maal als gebouw strekken den ontwerper en den uitvoerders tot eere. Geboren: Adrianus Jacobus z. van P. Wolvers en A. Muilwijk Lena, d. van C. Roos en W. Vis Cornelis, z. van C. Elsgeest en E. Brouwer Rosalia Maria, d. van G. Oosterhof en T. van der Vis. Ondertrouwd: L. J. van Went, 31 j. en C. M. D. Verkleij, 26 j. Gevestigd: A. A. Duijn van Groote broek M. ten Donkelaar van Rijnsburg Vertrokken: A. J. Kuhn en gezin naar Werkendam F. M. Oliemeulen naar Eibergen A. M. Kortekaas naar Hille gom M. van Benten nar Leiden H. M. van Zonneveld naar Bloemendaal. VALKENBURG Monument voor gevallen burgers. Naar we vernemen zal alhier voor de eer ste dagen van Mei 1940 gevallen burgers een monument ter herinnering worden op gericht. Hiervoor heeft zich een comité ge vormd, bestaande uit de heeren dr. H. Hue- ting te Katwijk, A. v. Delft, E. Rous en de dames A. C. SchellingerhoutJansen, en N. v. Duyn. Hiervoor zal in de gemeente een collecte gehouden worden. Het monu ment zal bestaan uit een zuil met inscriptie en worden geplaatst op het Kerkplein. WARMOND Feest van Christus-Koning. A.s. Zon dag het feest van Christus-Koning zal er aan de kerk een speciale uitgave van de „Bron van christelijken geest" wor den aangeboden tegen den prijs van drie cent. De inhoud is de volgende: Misgebe- den van het feest, overzicht der encycliek Quas Primas, Gebedsoefeningen en Latijn- sche en Nederlandsche Gezangen. De aanbieding der Christus-Koning speldjes ten bate der R.K. Wijkverpleging zal deze keer met toestemming der autori teiten niet aan de kerk maar aan de hui zen der R.K. ingezetenen plaats hebben. A. J. OUDEJANS, pastoor. St. Josephsgezellen. A.s. Maandag verplichte bijeenkomst om kwart over acht precis. De spreker van dezen avond is prof. A. Cleophas met zijn derde lezing: „Arbeid als maatschappelijke dienst. Door omstan digheden kon deze lezing -verleden week geen doorgang vinden. De leden worden verzocht op tijd aanwezig te zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN Een gas-vulstation. Bij voldoende deel name van de zijde der autobestuurders uit onze gemeente en omgeving overweegt het gemeentebestuur de oprichting van een gas-vulstation. Opgaven moeten door be langhebbenden spoedig geschieden bij de directie der water- en lichtbedrijven. Personalia. Onze plaatsgenoot J. Boluit agent van politie alhier is met in gang van 1 November a.s. benoemd als wachtmeester bij het wapen der mare chaussee. Geboren: Hendrik z. van Hendrik Langelaar en van Joanna Dekker. Gehuwd: Willem van Egdom 49 j. en Martijntje Leendertje Hulscher 37 j. Overleden: Bastiaan Bek 64 j. ge huwd met Gerritje Brohm. In gekomen: Alexander Ladendorff en echtg., van Oegstgeest Martin Martin Ladendorf en echtg., van Oegstgeest. Vertrokken: Marretje Huisman, naar Amsterdam. Willem Boele, naar Zwamerdam. Emil de Wilde, naar Lei den. Catharina van Egmond,, naar Mij drecht. Geertruida M. van der Laarse, naar Amsterdam. Jannetje de Bruin, naar Berlijn. Hendrik Kruit en echtg. naar O. en W. Souburg. HAZERSWOUDE PASTOORSBENOEMING. Tot opvolger van pastoor G. J. C. van Leeuwen, zaliger gedachtenis, als herder van de St. Michaëlsparochie ,,'t Zwaantje" is benoemd de zeereerw. heer W. M. P. J. Boin. Pastoor Boin werd geboren te Delft 4 Maart 1887, priester gewijd 9 Augustus 1914 en achtereenvolgens benoemd tot ka pelaan te Schiebroek, Zoeterwoude, Oudorp en Haarlem (St. Jan de Dooper). Van 19231934 was hij kapelaan te Poel dijk. In 1934 werd hij benoemd tot pas toor te Houtrakpolder (nabij Halfweg). Feest van Christus-Koning. Onze pa- rochieele jeugdgroepen, Kruisvaart, K. J. M. V. en St. Jos. Gezellen, hopen morgen 't feest van Christus Koning op waardige wijze te vieren. Om acht uur begint de H. Mis, door de jongens zelf te zingen en waar onder algemeene H.. Communie. De H. Mis wordt opgedragen voor 't jeugdwerk, en rond het altaar zullen de vlaggen der ver- eenigingen „de eerewacht houden". (De 2de H. Mis is om half elf). 's Middags om twee uur heeft de instal latie plaats van aspiranten der onderschei dene groepen, met lof en toewijding der jeugd aan Christus Koning. Onder 't Lof zal ook de offergave van de jeugdafdeelin- gen geschieden op 't altaar, 't Spreekt van zelf dat alle ouders en ook anderen deze plechtigheid bijwonen. Onmiddellijk daar na heeft nog een Koningshulde plaats in de school, waartoe iedereen vriendelijk wordt uitgenoodigd. Moge de parochie 't jeugd werk en zijn streven waardeeren. LEIMUIDEN Kruisvaart. Zondag feest van Chris tus Koningschap. Onder de vroeg- en kin dermis Algemeene H. Communie in uni form. 's Middags om 2 uur is den burcht open voor degenen, die teekeningen of werkstukken hebben in te leveren. Direct na de middagoeefening in de kerk, cohortschouw waaronder uitslag van het voortornier en tornieren (declameeren en vertellen) om onze oriflamme. 's Avonds alle Kruisvaarders weer present bij de Christus Koning-hulde in de kerk. Woens dag. Na het Lof: afteekenen eichenkaar- ten en speeluur voor de Tarcisiusban. Don derdag: Kwart voor zeven: Michielsban. Eischenkaarten meebrengen. K. J. M. V. Dinsdagavond om 7.30 uur bijeenkomst. We hopen, dat de vele cursussen die enkele leden volgen, geen oorzaak zal zijn, om de K. J. M.-bijeen- komst te verzuimen. De Moderator zal deze avond weer enkele dingen behandelen „Die iedere Jonge Middenstander zeker moet weten". NIEUWKOOP St. Josephsgezellen. Zondag na de Hoogmis tot 12.30, des avonds van 6.30 9.30 uur (van 7.308 uur verplichtend). „God zegene 't eerzame handwerk!" Schola. Dinsdag- en Vrijdagavond om 7.30 uur precies. Kruisvaart. Zondagmorgen moet om 8 uur de Godfriedban en om 10 uur de Willibrordusban op de burcht aanwezig zjjn. Er wordt een bij zonderen dienst van je gevraagd en: „Wij dienen foly." Na het Lof cohort bijeenkomst ook voor aspiran ten. Jongens, we roepen repeteeren, want ook onze ouders moeten den eersten dag van het nieuwe jaarprogram zien en hoo- ren. Daarom, doet je best en zorgt er voor, dat het ook de moeite waard wordt.Tevens laatste tornierwedstrijd. Ook in de volgen de week zullen nog enkele repetities ge houden worden. Kruisvaarders: „Wij die nen blij!" OUD-ADE Biljart-wedstrijd. Dezer dagen zijn in Klein-Rustoord de wedstrijden begonnen om het biljartkampioenschap in de gemeen te Alkemade. De op Woensdag en Donder dag gespeelde wedstrijden hadden een pret 150 150 30 17 5 90 86 30 11 286 540 540 23 107 2347 120 113 23 16 491 tig en vlot verloop. Iedere speler moet der tig maal zijn gemiddelde halen. Voorloopige uitslagen: J. v. d. Hulst 540 271 31 41 876 Th. v. Beek 165 165 31 24 532 Jac. v. d. Meer T. Turk H. v. Klink 135 97 36 14 269 J. Opdam 90 90 36 18 250 J. Hoogeboom 120 105 48 12 217 H. Vrijburg 105 105 48 13 217 A. v. Beek 120 120 39 10 309 G. v. d. Zwet 70 69 39 8 193 L. Turk 190 190 28 40 678 J. v. Beek 150 79 28 15 282 Th. v. Beek 165 128 29 15 441 Jac. v. d. Meer 150 150 29 24 517 Jo. v. Beek 150 150 35 18 428 J. Bakker 85 64 35 12 182 J. v. d. Hulst A. v. Beek J. Hoogeboom 120 67 31 12 216 J. Opdam 90 90 31 9 290 H. v. Klink 135 98 31 23 319 G. v. d. Zwet 70 70 31 14 225 L. Turk 190 190 28 28 678 H. Vrijburg 105 88 28 19 314 De wedstrijden worden voortgezet op a.s. Woensdag- en Donderdagavond. TER AAR Verwelkoming Pastoor B. G. IIosman. Vele parochianen waren gisteravond naar het kerkplein gekomen, om hun nieu wen herder te verwelkomen. In de omgeving van de kerk wapperden de vlaggen van de verschillende jeugdver- eenigingen statig in den frisschen Noord- Oosteiïwind; langs den weg hingen vele geel-witte wimpels en een kwartier lang lieten de drie feestklokken hun klanken weergalmen over het uitgestrekte dorp. Omstreeks kwart over vijf arriveerde pastoor Hosman per auto, afgehaald door kapelaan Switsar en kapelaan Reiber, burgemeester Hogenboom en het R.K. Kerkbestuur. Bij de kerk gekomen stapten allen uit, het Armbestuur voegde zich bij de groep. Door een haag van kleine kin deren, mooie witte jurkjes aan, gele rozen in hun koude handjes waarachter de le den stonden van de K. J. C. en Graal in hun fleurige costuums, ging de eereerw. heer B. G. Hosman naar het groote kerk portaal. Hier ontving pastoor de eerste kinderhulde in zijn nieuwe parochie, ver gezeld van een hartelijk welkom door het hoofd der school, den heer Robertz, die eerst in enkele treffende woorden het ver scheiden herdacht van pastoor Bilars, z.g. en dan getuigde van de aanhankelijkheid der geloovigen aan hun geestelijke leiders. Hierna trad de herder, voorafgegaan door bruidjes, de kerk binnen' en gekomen voor het hoofdaltaar, waar de zilveren kandelaars schitterden en prachtige bloe men prijkten, besteeg kapelaan Switsar den kansel, tot het uitspreken van een kort welkomstwoord. „Hij die door de deur der schaapstal binnentreedt, Hij is de ware herder van z'n kudde", zoo begon kapelaan zijn toespraak. Gij zult zeker als een echte goede herder voor uw kudde zor gen aldus spr., de parochianen zullen uw trouw beloonen. Spr. sprak den wensch uit, dat pastoor door den zegen van God, de parochie tot een levendig geloof mag brengen. Hierna celebreerde de pastoor een kort Lof, met assistentie van de kapelaans. Na deze oefening werd in volle glorie „Hulde aan Christus Koning" gezongen. Zondag heeft de plechtige installatie plaats door Deken de Korte uit Alphen aan den Rijn. Middens tan dvereeniging. Een goede opkomst bestond er voor de ledenverga dering van de R.K. Middenstandsvereeni- ging, welke gehouden in het café Verhoef. Het groot aantal leden was van dien aard, dat de voorzitter het in zyn openingswoord niet onvermeld liet, na eerst de geestelijk adviseur kapelaan Reiber, hartelijk te heb ben verwelkomd. Bij de mededeelingen wordt de tevre denheid geuit over de medewerking der ouders tot het organiseeren van een mid- denstarndscursus, waaraan vijftien leer lingen deelnemen en welke wordt geleid door de plaatselijke onderwijzers. Op een schrijven van het R.K. Schoolbestuur, in zake het "bevorderen van uitgebreid en touishoud-onderwijs, vindt de voorzitter, dat de vereeniging haar aandacht moet blijven schenken aan deze belangrijke zaak. Bij de bespreking van de j.l. gehouden Bondsvergadering wordt gewag gemaakt van enkele besluiten. De afgevaardigde was enthouiast over de rede van den heer Jansen, met het parool: sluit u aan bij uw eigen vakorganisatie. Nadat ter afwisse ling een viertal mooie boeken zijn verloot, met winnaars C. Hoogervorst Jaczn, D. v. Kints, G. Voortman en J. Akerboom, kan het de goedkeuring wegdragen, om het boek „Dertig jaar getuigen" in de R.K. Bibliotheek te plaatsen. Nadat de geestelijk adviseur een opwek kend woord heeft gesproken, met een krachtige aansporing serieus de Midden standskrant te lezen, waarin veel belang rijks staat aangegeven voor den zaken man, gaat de voorz. over tot sluiting van deze geanimeerde bijeenkomst. ZEVENHOVEN Geboren: Willem en Leonardus zoons van A. Hassing en C. G. v. Scheppingen. Gehuwd: B. C. Hilders en P. M. Lau- wers.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11