OMGEVING RIJNSTREEK HOERA, IK BIN PAPA Bioscoopzaal „Sport" Nieuwkoop HEINZ RUHMAN VRIJDAG 25 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Bollenschuur uitge brand te Lisse Schade geraamd op 25.000 Gisteren in den vroegen middag, het was nauwelijks twaalf uren geweest; kwam een brandmelding bij den gemeentelijken brandweer in. Een brand in het perceel, staande hoek HeerewegPoellaan te Lisse een bloembollenschuur van de N.V. Fa. J. J. Grullemans en Zonen te Lisse, bleek in brand te zijn geraakt. Direct werd gealarmeerd en in een minimum van tijd was de brandweer ter plaatse met groot materiaal. Het uiterst brandbare materiaal, houten bloembollenstellingen, maakte dat het vuur gretig voedsel vond en spoedig sloegen groote vlammeen uit het dak en lekten flinke vuurtongen uit de ramen en deuren. Het dak bezweek dan ook spoedig en ver oorzaakte een groote vuurregen in den omtrek. De belendende perceelen werden dan ook door den brandweer goed nat ge houden, hetgeen noodzakelijk was, gelet op den zeer sterken wind, welke er woei. Ge durende een half uur was de vuurhaard op zijn hevigst, ondanks de massa's water, welke daarin werden gegooid met ettelijke stralen. Tegen een uur werd het allengs minder en was men het vuur zoo goed ais meester. De blussching vorderde thans goed en nadat nog een uur was gewerkt, was het vuur geheel bedwongen. De wankele muren werden hierop omgetrokken en met de nablussching werd voortgegaan. Het heele perceel brandde uit. De brandweer werd ter zijde gestaan door de alhier ge legerde militairen van den opbouwdienst, die zeer goede diensten hebben bewezen. De materieele schade is zeer groot en naar schatting zal deze bedragen ongeveer 25.000.aangezien de schuur geheel was gevuld, naar wij hebben vernomen, met hyacinthen. De belendende perceelen be kwamen waterschade en enkele ruiten sprongen vanwege de groote hitte. De politie was eveneens ter plaatse en zorgde er voor, dat het zeer talrijke publiek op veilige afstand bleef om de brandweerlie den te kunnen laten werken en wegens het gevaar. Bij den opperbrandmeester, den heer Th. M. van der Eerden, was de leiding in goede handen. Geboren: Johannes Cornelis Maria z. van J. A. Mooijekind en J. H. C. Mosse- veld Jan z. van J. van Blitterswijk en H. Stoker Antoon Pieter Marie z. van P. C. M. van der Voorn en M. C. M. Paarde- kooper Jan z. van J. Blanken en J. Mol Ondertrouwd: Bartholonfeus Johan nes Griekspoor, 21 jaar en Anna Maria van der Lans, 19 jaar Getrouwd: G. Biesheuvel en W. Faas A. Groenendijk en J. G. van der Meij IJnte Roode en A. R. Smits Overleden: Johannes Vreeburg, 86 jaar wed. van H. M. Koeckhoven. Gevestigd: A. M. van der Lans uit Haarlemmermeer Q. M. Bentvelzen en gezin uit Sassenheim J. K. van Ant werpen uit Ewijk A. A. de Lange uit Haaarlem A. van Maanen uit Leiden F. A. M. Wink uit Harlingen F. Re- wijk uit Sassenheim A. Lei uit Haarlem mermeer Vertrokken: E. en J. Simler naar Duitschland D. van Turennout en echtg. naar Duitschland A. M. van Dril naar Bennebroek M. van Dijk naar Benne- broek C. A. de Bruin naar Hillegom KATWIJK AAN DEN RUN TUTNBOITWO VERZICHT. Een buitengewoon drukke week is er met dit tijdvak achter den rug. Nadat er enkele weken lang weinig groei in de bloemkool zat, veranderde dit door geheel andere weersomstandigheden totaal en de massa- aanvoer, waarvan we in ons vorig over zicht reeds melding konden maken, zette zich voort zoodat er haast geen wegwer ken aan was. Nadat van den regel om drie maal per week te veilen was afgeweken en vijfmaal geveild werd,,moest men ten slot te ook, wat nimmer gebeurt, op Zaterdag veilen. Als het zoo nog een week blijft doorgaan, zal de massa-aanvoer van bloem kool wel zoo ongeveer voorbij zyn en zal ook het gevaar van bevriezen, waarvoor ongetwijfeld groot gevaar bestond, voor een zeer groot deel geweken zijn. Maar een voorname factor is, dat bij dien massa- aanvoer de financieele uitkomst bevredi gend was We herinneren ons zoo'n zelfde feit uit 1938 toen het vanwege de uiterst lage prijzen voor de tuinders een totale fiasco werd en het product, voor de eerste maal, voor steun in aanmerking kwam. Thans was zulks geheel anders. Dank zij de bevredigende prijsregeling was er bij den grooten aanvoer over de prijzen niet te klagen. De grootste maat in de goede kwa liteit ging voor Duitschland voor 10 per 100, volgende, van 1825 voor 7.50 en de kleinere maat voor 5.50. Door den al te sterken groei waren er wel eenige partijen, die voor export niet in aanmerking kon den komen, doc£ als regel konden ze dan toch voor het binnenland geplaatst woe den tegen ƒ79 per 100. Maar de extra partijen gingen aanvankelijk nog boven 10, zelfs wel tot 12.30 per 100. In het algemeen is de uitkomst van dit product, mede gezien de goede gewassen, voor de tuinders bevredigend te noemen. Dat de andere producten door den grooten bloem- koolagnvoer in prijs een veer moesten la ten, ligt voor de hand. Sluitkoolsoorten waren, alhoewel de prijs nog vrij goed was, iets gezakt niettegenstaande de aanvoer om dezelfde oorzaak toch ook iets kleiner was. Gele kool ging in de goede kwaliteit voor ƒ4.505.50 en Roode kool brengt van ƒ4.605.70 per 100 K.G. op. Groene kool moest het iets meer ontgelden en bracht het niet verder dan ƒ2.803.60 per 100 K.G. Bospeen waarvan de aanvoer ver minderde bleef goed in den prijs, n.l. van ƒ5.107.90 per 100 bos. Ook voor uien was nog een goede vraag en de prijs bleef zeer goed, van 5.10 tot 7.30 per 100 K.G. Veel uien zijn niet goed houdbaar, zoodat in den aanstaanden winter een goede vraag verwacht wordt. Voor Waspeen was in den afgeloopen week iets minder belang stelling met lagere, doch niet onbevredi gende prijzen, varieerend van 11.60 per kist van 20 K.G. Andijvie wilde nog niet. Vermoedelijk door onvoldoende vraag voor export en te groot aanbod voor het bin nenland. Dit artikel deed geregeld van 1 1.30 per 100 in de beste kwaliteit. Ook voor Kroten was er nog onvoldoende vraag en het prijspeil bleef als voorheen, van 4065 ct. per kist van 20 K.G. Sla is bij na geruimd; wat goed is kan nog van 1 1.40 per 100 opbrengen. Sn voor Boeren kool zou er wel meer animo zijn, als er te vens worst bij geveild kon worden! OEGSTGEEST KONINGSWAKE VOOR ALLE JONGE MANNEN DER PAROCHIE. Langs dezen weg wil ik nogmaals alle jongemannen tusschen de 17 en 25 jaar oproepen tot een kerkelijke bijeenkomst op Zaterdagavond 26 October des avonds om 8 uur. Het zijn dus niet alleen de Congreganis- ten, niet alleen de Sint Josephsgezellen, niet alleen de leden van de Sportvereeni- ging, doch alle jongemannen, uit alle stan den en rangen; studeerende en niet-stu- deerende; die op het kantoor of in een fa briek of op het land werken, allen zonder uitzondering, ook al hadden zij nooit eenig verband met een parochieele jeugdvereeni- ging. En waarom? Wij willen ons gezamenlijk in een geheel geëigende plechtigheid voor bereiden op het feest van Christus Ko ning. Wie de stem des tijds verstaat zal be grijpen dat het Koningschap van Christus in onze jeugd een diepe overtuiging moet zijn. Een levend geloof in dit Koningschap zal een sterke kracht zijn in ons leven. Daarom vertrouw ik dat allen zonder eeni ge uitzondering bij deze plechtigheid aan wezig zullen zijn. Laat het nu niet aan an deren over, maar kom zelf! Kap. SANDERS, Pr. Geboren: Jacob z. van C. Janson en J. W. de Brlijn Lucia Adriana d. van G. S. Janssen en A. J. v. Asdonk Willem Teunis z. van T. Hopgerdijk en J. Colijn Johannes A. P. z.-van A. G. M. Zonneveld en C. M. van den Berg. Ondertrouwd: H. J. J. Labree en A. P^nnenburg. Gevestig I: Henry van Alphen a. d. Rijn A. Eindhoven van Leiden M. P. de Krom van Voorburg W. van de Velde en gezin van Vlissii gen van der Plas van Velsen C. C. Daniels van Den Haag G. Cannoo en gezin van Rotterdam A. den Hartog en gezin van Den Helder W. B. Dekker en gezin van Leiden A. van Driel van Voorburg M. W. van Wierin- gen van Voorhout H. Pel en gezin van Rijswijk J. van der Burg van Rotter dam W. J. M. Kerckhoff van Wassenaar J. Stroeve van N. Amstel N. Winkel van den Haag Th. Jaski van Hillegers- berg E. M. IJdoPijnacker van idem D. M. Hoos van Leiden J. A. C. Heems kerk van Wassenaar F., W. H. van der Steen van Wassenaar L. Both van Sas senheim A. Groenendijk van Rijnsburg W. Volbeda van Woenseradeel Th. C. M. Melchers van Schiedam F. Stolz van Hellendoorn A. A. L. Bijen van Hillegom J. G. Doeve van Delft C. Klapwijk van Delft C. E. van der Zijl van Den Hp1 der. Vertrokken: I. L. Vester naar Haar lem M. de Bruin naar Zoeterwoude H. Nijhuis geb. Kolner naar Leider H. Bruckner near Laren A. V. Bsek geb. Pczzi naar Almel. W. var. Duijn naar Leiden E. A. Penrhyn Lowe naar den Haag A. Klinker naar Utrecht G. Wa- linga naar Leiden R. Nemet nrar Lei den W. H. van Andel naar Utrecht F. P. Boeren geb. Groenhof naar Breda H. A. J. M. Schlatnvnn naar Zutphcn K. Ouwehand naar Katwijk B. Kenter naar Leiden P. H. Schoute naar Wasse naar J. Sass en vr. naar Hilversum. NOORDWIJKERHOUT Winterkleeding. Alhier is druk ge bruik gemaakt van de gelegenheid om op het distributiebureau kleedingstukken in të leveren. Er werden ingeleverd 120 win terjassen of mantels, 5 dekens 4 heeren- costuums. De menschen die voor deze kleeding in aanmerking kwamen zijn reeds in het bezit ervan gesteld. RUNSBURG BEGRAFENIS DOKTER G. J. RIJKMANS Gistermiddag is op de begraafplaats bij het Groene Kerkje te Oegstgeest onder zeer groote belangstelling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer G. J. Rijkmans, arts alhier. Onder de aanwezigen waren prof. dr. G. O. E. Lignac en dr. P. J. Jasperse, beiden namens de afdeeling Leiden en Omstreken van de Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunde en eerstgenoemde tevens namens de afdeeling Rijnland van het Ne- derlandsche Roode Kruis. Ook de oud-se cretaris-penningmeester van laatstgenoem de afdeeling, dr. J. H. de Bruyn, was te genwoordig. Voorts de burgemeester van Rijnsburg, mr. P. N. Höweler, wethouder C. D. van der Vijver, de secretaris van Rijnsburg, de heer J. van Dijk en enkele raadsleden, de burgemeester van Valken burg, de heer A. C. de Wilde, het bestuur van de woningbouwvereniging „Spinoza" te Rijnsburg, de oud-voorzitter dezer ver- eeniging, de heer J. A. Verkuylen, architect A. van der Heyden, het bestuur van de Fe deratie van Woningbouwvereenigingen in Leiden en Omstreken en de besturen van de woningbouwvereenigingen „Buitenlust" te Oegstgeest en „Eensgezindheid" te Lei den. Van de collega's merkten wij op dr. E. E. van der Laan te Rijnsburg en de plaats vervanger van den overledene, dr. Hee- rink, voorts o.a. dr. G. A. de Bruyne te Leiderdorp en dr. W. M. Flim te Leiden. Voorts waren er vele patiënten en vrien den. Onder de vele kransen, welke rond de groeve werden neergelegd, .waren er van de Maatschappij tot Bevordering der Ge neeskunde, van de afdeeling van het Ne- derlandsche Roode Kruis, van de woning bouwvereeniging „Spinoza" en van de Fe deratie van woningbouwvereenigingen, van het werkplaatspersoneel der N.Z.H. T.M. en van de patiënten. ds. G. C. van Niftrik bad het Onze Va der. Nadat bloemen waren gestrooid dankte ds. van Niftrik namens de echtgenoote van den overledene en de verdere familie voor de betoonde belangstelling. Wij vernamen nog, dat de werkzaamhe den voor het derde bouwplan van de wo ningbouwvereeniging „Spinoza", waarvan dr. Rykmans voorzitter was, dezen middag waren stilgelegd, terwijl halfstok was ge vlagd en de gedenksteen met rouw was om- floersd. VOORSCHOTEN Verkooping. Openbare vrijwillige verkooping, ten overstaan van notaris W. A. Caron m hotel Deurloo te Voorschoten, van een bouwmanswoning te Zoeterwoude: perceel I en II De woning met bijliggend land groot te zamen 8.53.14 H.A. kooper Chr. Eggink q.q. te Voorschoten voor 19000. Perceel III. Een perceel weiland groot 2.21.70 H.A. onder Stompwijk kooper L. van Teylingen te Zoeterwoude voor 15.500 Perceel IV. Een perceel land te Zoeter woude groot 2.35.16 H.A. kooper F. Land meter te Oegstgeest voor 3820. Perceel V. Woning aan den Hofweg te Voorschoten met tuin, kooper J. J. Douwes te Voorschoten voor 2650. Perceel VL Tweee woonhuizen Donklaan te Voorschoten no. 11 en 13 kooper: G. N. Hansen te Zoeterwoude voor 7560. Perceel VIL Twee woonhuizen Donklaan 15 en 17. Voorschoten kooper J. J. Lin- schoten te Den Haag voor 7210. WASSENAAR Gevestigd: G. Nell geb. Barnhoorn uit Valkenburg Z.H. Wed. W. G. Beau fort geb. de Looze uit Zoutelande A. M. C. Broers uit Den Haag J. H. W. Buise en ge^i nuit Rijswijk (Z.H.) C. P. Bu- walda uit Den Haag M. E. Claushuis uit Bussum A. C. Conyn uit Edam M. Dikstaal uit Hoorn C. J. Eijdenberg uit Den Haag M. W. Faber uit Rotterdam M. A. Fischer uit Hilversum J. M. Gan- tevoort en vrouw uit Den Haag J. A. van den Heuvel en gezin uit Brussel (Bel gië) I. Hirse uit Den Haag A .M. Hol man uit Den Haag E. M. Huskens uit Swalmen Wed. C. de Haan geb. Imming uit Den Haag H. J. Inden en vrouw uit Den Haag H. E. W. Jonker uit Den Haag W. G. Kamerling uit Edam A. Kiela uit Rotterdam W. Knol en gezin uit Rot terdam C. H. van der Linden en gezin uit Utrecht W. G. Melis uit Nijmegen T. I. Molnar uit Rotterdam M. W. Neur- denburg uit Heemstede P. Nieman uit Den Haag C. Orbaan en gezin uit de Bilt M. B. Parlevliet en gezin uit Wier den E. S. de Pénasse Mouwen uit Den Haag M. van der Pols uit Rotterdam H. van de Ree uit Klaaswaal P. H. Rem mers uit Ginneken en Bavel J. J. Schaap uit Katwijk P. H. Schoute uit Oegst geest H. Smit uit Utrecht. D. M. C. Smulders uit Hillegersberg B. van Steen- sel uit Amersfoort R. M. A. Vos uit 's-Hertogenbosch. Vertrokken: W. H. van Loenen Mar tinet naar Leiden P. B. Verschoor naar Ridderkerk M. C. C. van Lomm naar Beesel N. Verweij naar Leerdam S. W. de Vries geb. Langenberg naar Den Haag Th. van der Meijde naar Den Haag R. Drucker naar Dordrecht K. Hirschfeldt naar Baarn J. A. Vriesman naar Dordrecht L. van Oudheusden naar idem J. C. Lardé naar idem C. Kloos terman naar Velsen Wed. C. Oelrich geb. Fels naar Den Haag -— J. E. Heringa naar idem S. K. Meurs naar Epe E. L Mayer naar idem W. M. J. Goudart naar Den Haag K. Moorlag naar Oldemarkt Wed. M. P. S. Löwensberg geb. Marz ALPHEN AAN DEN RIJN Verkooping. Bij de gisteren ten over staan van de notarissen E. Th. Scheltinga, W. W. Rutgers te Amsterdam, en jhr. G. J. Stoop alhier gehouden verkooping in hotel „Centraal" werden de volgende perceelen afgeslagen als volgt: 1. 4 Woonhuizen aan de Raadhuisstraat nrs. 53, 51, 49 en 47 in bod staar.de op 2300.werd afgemijnd op 60.door den heer W. Brouwer, ar chitect alhier. 2. Het woonhuis Raadhuis straat 45a, in bod staande op 1800. werd afgemijnd op 50.door den heer S. Tromp, q.q. aannemer alhier. 3. 4 Woon huizen aan de Raadhuisstraat 39, 41, 43 en 45 in bod staande op 5100.werden af gemijnd op 450.— door den heer A. Vis Jr., q.q. makelaar alhier. 4. 2 Huizen aan de Raadhuisstraat 37 en 35 in bod staande op 2975.-, werden afgemijnd op 1. door den heer H. Munsterman alhier. 5. Twee huizen aan de Raadhuisstraat 25 en 27 in bod staande op 1300.werden af gemijnd op 10.door den heer H. Tur kenburg alhier. Alle perceelen werden toe gewezen. KOUDEKERK Geboren: Jacobus Gerardus z. van S. J. Uennings en C. van Leèuwen. Ondertrouwd: Pleun Jongeneel 30 j., te Haarlemmermeer, en Sara Dorrepaal 29 j. Gysbertus Koopman 28 j., te Al phen a. d. Rijn, en Jacoba Adriar.a de Wit Jan Reijneveld 29 j. en Trijntje Jacoba Treur 26 j., te Leimuiden. Gevestigd: Sara Dorrepaal van Lei den Willem N. Ketel en Frederik van der Loo van Alphen a. d. Rijn Gijsbert Verheul en gezin van Hazerswoude Jo hannes van Es en gezin van Bodegraven Albert de Vries van Leiden Neeltje C. den Hertog en .gezin van Hazerswoude Maartje Schellingerhout van Leiden Alida M. van Thuijl van Woubrugge Jacoba Adriana de Wit vaq Leiden Dina de Heer van Zwammerdam Petronella Vrijenhoef van Boskoop Johanna Ver- bree van Leiden Petronella E. van Wet ten van 's Gravenhage Geertruida M. C. Stutvoet van Sassenheim. Vertrokken: Maria C. Heemskerk naar Hazerswoude Hendrika M. Monfils naar Warmond Hermina B. Schellinger hout naar Haarlem Kornelia Fluiter naar Leiden Elizabeth Oudshoorn naar Vreeswijk. NIEUWKOOP Filmvertooning. In de bioscoopzaal „Sport" wordt Dinsdag vertoond de „Lum- ina"-film „Hoera, ik ben Papa!", naar het boek van Thea von Harbon, met Heinz Rühmann in de hoofdrol. De film is door de K. F. C. toelaatbaar verklaard voor vol wassenen. Deze Lumina-film zal in staat blijken om alle weer te trotseeren en de menschen, geregelde en ongeregelde bioscoopbezoe kers een avondje filmgenot te verschaffen van Rühmann's onmiskenbare humoristi sche gaven. Daarbij komt, dat Kurt Hoff mann de voldoening mag smaken, dat hij naar Apeldoorn S. S. Jeszel naar idem J. Hielkema naar Heiloo C. L. Gerke- ma naar Schiedam Th. J. Duyn naar Den Haag Wed. B. Kann geb. Frank naar Driebergen B. M. Kapp naar Ober- wesel (Did.) A. Boere naar de Bilt (U.) J. Kooijmans naar Den Haag H. Sala naar Sittard P. J. G. Verbeek naar Rot terdam Wed. E. J. G M. Cosijn geb. Broes van Dort naar Den Haag H. Buess naar Zwitserland J. J. Willemsen naar Amsterdam Th. J. C. Zeeman naar Nieu wer-Amstel J. B. F. van Linschooten en gezin naar Haarlem M. H. L. Jansen naar Den Haag J. Terpoorten naar Nijmegen C. van der Reijden naar Den Haag A. M. van Dijk naar Amsterdam E. W. Kreh naar Den Haag E. L. Kaiser naar Enschede Usselo (O.) J. M. Groen naar Noord-Scharwoude J. J. Oudegeest naar Nijmegen H. H. Lambert en vrouw naar Zeist N. Jackzei naar Zeist W. Min- nee geb. Bos naar Katwijk A. Polderman naar Vlaardingen A. Langbroek naar Rijswijk (Z.H.) Th. W. Schomper naar Utrecth B. van der Laan raar Den Haag A. S. Vardon naar Zeist E. Aartman naar Nieuwkoop. Geboren: Engelina Adriana d. van P. A. Vogels en N. Verbiest. Hendrik Antonius v. van J. J. C. Schiferli en P. W. Spee. Ondertrouwd: A. P. Vincenten en C. E. Borsboom. A. Rigters en A. M. van der Endt. Getrouwd: E. C. A. Rijpstig en A. Burggraaf. Overleden: Auke Blaauwbroek 28 j. ongehuwd. Wilhelmus "Johannes En gels 49 j. ongehuwd. Cornelis Versteeg 63 j. echtgenooot van A. E. Borsboom. ZOETERMEER Geboren: Rokus z. v. G. Graaf land en A. C. Kerkhoven. Johanna Gijs- bertha Mathilda d. v. G. A. van den Hoo- gen en M. A. B. Lexmond. G eh uw d: Pieter Jongkind 24 j. en Cornelia C. Rozenboom 23 j. Ingekomen: W. J. N. van der Horst van Delft. J. Hoorn van Hoogeveen. J. J. Koetsier van Ermelo. Vertrokken: T. Maan, naar Maas sluis. Th. Heesen, naar 's-Gravenhage. W. Riezebos, naar Wassenaar. Tournée: Gebr. "jMieJema DINSDAG 29 OCTOBER,middags 4 's avonds 7 uur vervolgoh wij onze reeks SUCCESPROGRAMMA's DE DOLLE (SCHLAGER een serie jongedames en WALTER SCHULLER (een schat van ser jongen). Hoera, Hoera. Ik Ben Maar stop want ja, wie^tó ^de Ma P Wie was mijn vrouw? Hoe »t dat nou? Had ik er een Wie dan Weineen GEESTIG - GRAPPIG - PIKANT Tevens geven wij een PRACHTIG VERZORGD VOORPROGRAMMA. 2539 Prijzen: Burgers 50 cent. Militairen 35 cent (alles inbegrepen. Toegang uitsluitend boven 18 jaar gebroken heeft met de traditie van vroe ger om Rühmann's talenten alléén te ge bruiken als motieven voor een 100 pet. lachschlager. De regisseur heeft die rjjk- dom en gevarieerdheid van Rühmann's kunnen tevens het accent weten te leggen op het menschelijke en het gewone van het scenario, dat zoo gemakkelijk lijkt om uit te werken, maar waarvoor een waar kunstenaar als Rühmann noodig was om het aanvaardbaar te maken. Geboren: Hendricus Johannes z. van C. H. Koot en M. M. Dorr es te in Bartho- lomeus Adrianus Joseph z. van N. W. Nieu- wenhuizen en C. J. Kester Simon Zegert z. van J. Otto en G. Bodegraven Jaco bus Maria z. van C. J. Zuijdervliet en P. J. Roeleveld Maria Jacoba d. van J. Breed- veld en A. Zuidervaart Gijsbertus Cor nelis Tarcisius z. van A. C. Zimmerman en H. J. Holierhoek. Getrouwd: J. M. Immerzeel 23 j. en A. Kesting 20 j. RIJPWETERING Ziekenhulsverpleging „St Joannes de Deo". Het bestuur van de R.K. Ver- eeniging tot bestrijding der kosten b(J ziekenhuisverpleging „St. Joannes de Deo" te Rijpwetering hield deze week een bijeenkomst, waarbij in verband met de moeilijkheden van verduistering enz. be sloten werd, dit jaar geen algemcene leden vergadering te houden, doch het verslag over het afgeloopen vereenigingsjaar in „De Leidsche Courant" te publiceeren. Mochten er leden zijn, die na lezing van dit verslag alsnog een algemcene vergade ring mochten wenschen dan gelieven zij dit aan een der bestuursleden te laten we ten, dan kan alsnog een vergadering wor den uitgeschreven. Het vereenigingsjaar 19391940 was voor „St. Joan, de Deo" niet ongunstig, al is ook het ledental aan merkelijk gedaald, doordat velen naar het ziekenfonds te Alphen zijn overgegaan. De achteruitgang der contributie-inkomsten wijst op een verlies van circa 100 leden, d.i. byna het vierde deel, doch daar de uit gaven in nog grqotere mate werden be perkt, kon het saldo nog een aardige hausse te zien geven. Het totaal der ontvangsten bedroeg met inbegrip van het saldo op 1 October 1939 1237.71. Gedurende het boekjaar 19391940 werden op kosten der vereeniging verpleegd 9 patiënten met een totaal van 246 verpleegdagen. De vervoer kosten van vier patiënten naar een zieken- hius bedroegen 22.—, zoodat het totaal der uitgaven, bodeloon, druk- en bureau kosten inbegrepen 919.— bedroeg. Het voordeelig saldo ad 318.71 overtrof dat van 't vorig jaar met ruim 120.. Gezien het resultaat van het afgeloopen jaar kan het bestuur thans den leden voor stellen de contributie op het oude peil te handhaven en behoeft geen voorstel tot opheffing van het fonds ter tafel te worden gebracht. Het bestuur vertrouwt, dat „St Joannes de Deo" in bloei moge toenemen en dat in die bloei een aansporing moge lig gen voor hen, die de vereeniging de rug toekeerden, om in te zien, dat hun plaats in hun eigen plaatselijk fonds is. TER AAR Geboren: Maria Cornelia Martina <L van C. Lekv. d. Pouw Kraan Mijntje Aantje d. van W. Boerefijnde Bruyn Adrianus Hermanus z. van W. Ouwerkerk- de Groot Adriar.a Elisabeth d. van J. RodenburgEsveldt Ondertrouwd: R. Floor 22 j., te Al phen, en A. Koetsier 25 j. Gehuwd: J. Th. v. Beek 27 j. en P. C. v. cL Hoorn 25 j. C. Boer 26 j. en A. Kroon 25 j. Gevestigd: C. de Vries van Amster dam J. Geyl van Haarlem A. v. d. Hoorn van Nieuwer-Amstel L. v. d. Sluis van Zevenhoven J. Bloos van Nieuw koop S. Slot van Westerbork C. Uyt- tewaal van Voorburg. Vertrokken: C. de Wal naar Kame- rik J. Koetsier naar Ouder-Amstel M. Kroft naar Voorhout C. de Jong naar Voorhout K. Kapteyn naar Alphen C. Speet naar Nieuwkoop P. de Kleer naar Alphen M. Kalshoven raar Alphen G. Niekerk naar Alphen K. Rietveld naar Hazerswoude A. Hartveld naar Voorhout M. Pieterse naar Leiden.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6