STADSNIEUWS Laatste Berichten 25 dooden te Puttershoek BIOSCOPEN TE LEIDEN Bïir&erlüljike Stand Marktberichten VRIJDAG 25 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MISBRUIK VAN ZAKLANTAARNS. Drastisch optreden der politie. Door de politie is gisteravond drastisch opgetreden tegen het gebruik, beter ge zegd het misbruik van zaklantaarns. Een groot aantal werd inbeslaggenomen, ter wijl vele processen-verbaal werden opge maakt. In verband hiermede, wordt erop gewe zen, dat in feite gewone zaklantaarns op straat na zonsondergang niet gebruikt mo gen worden. Binnen enkele dagen zullen speciale voetgangers-lantaarns ln den handel worden gebracht. Zooals het woord reeds aangeeft zijn deze lantaarns uitslui tend bestemd om door voetgangers te wor den gebruikt en niet door wielrijders. Een rijwiel mag na zonsondergang uitsluitend en alleen de afgeschermde voor- en èch- terverlichting voeren. Zoolang bovenbe doelde voetgangerslantaarns niet te koop zijn, wordt het gebruik van gewone zak lantaarns dooi voetgangers getolereerd, doch alleen wanneer zulks op de juiste wijze geschiedt De zaklantaarn, welke al leen een zwak wit licht mag uitstralen, moet zóó gedragen worden, dat het licht eenige meters vóór den gebruiker op het wegdek valt. Wordt de lantaarn op een andere wijze gebruikt, dan is men in overtreding. Verkeersovertredingen zijn ontoelaatbaar. Ook is de politie de laatste dagen streng opgetreden tegen de verkeersovertredin gen, in 't bijzonder tegen de navolgende: meer dan twee wielrijders naast elkaar; niet voldoende rechts houden; geen tee- kens geven bij het veranderen van rich ting. Er zal door de politie niet meer waar schuwend worden opgetreden. Het perso neel heeft opdracht onherroepelijk proces verbaal op te maken. In daarvoor in aanmerkinfe komende geval len zal de politie de banden van het rij wiel leeg laten loopen. Het is de uitdruk kelijke wil van de bevoegde autoriteiten, dat aan de verkeersovertredingen een ein de wordt gemaakt. Men zij gewaarschuwd. ORGELCONCERT HOOGL. KERK Het programma voor het eerste Zaterdag middagconcert in de Hoogl. kerk, morgen middag van 4—5 u., door den organist Feike Asma, bevat o.a. werken van Bach, Handel (vierde Orgelconcert), Bram Bruin (Tocca ta), Willem Mudde (Variaties over een oud-Nederlandsch volkslied). De toegang tot dit concert is vrij. VADER EN DOCHTER TE WATER. Gisteravond is de heer S., wonend aan de Vijfde Binnenvestgracht, omstreeks 9-15 uur aldaar, door de duisternis misleid te water' geraakt, Op zijn hulpgeroep snelde zijn dochter het huis uit, maar ook deze geraakte te water. De familie de Roode, man, vrouw en dochter snelde daarop te hulp en hun mocht het gelukken de drenkelingen be houden op het droge te brengen. INBREKERS ZIJN OP HET PAD. Hedennacht omstreeks 5 uur bemerkte feen bewaker van den Nachtveiligheids dienst, dat in de groote spiegelruit van den winkel van den heer v. d. Z., fotograaf aan de Breestraat, een groot gat was. Toen de heer v. d. Z was gewekt, stelde deze een onderzoek in en kwam daarbij tot de ontdekking, dat uit de etalage een foto-toe stel, merk Leica, ter waarde van ƒ370.— was ontvreemd. Mevr. T. in de van der Waalsstraat heeft bij de politie aangifte gedaan, dat onbevoegden zich in den afgeloopen nacht toegang tot haar winkel hebben verschaft. Voor zoover op het oogenblik bekend, werden slechts een aantal reepen chocola de ontvreemd. Voorts is hedennacht een inbraak ge pleegd in den winkel en het gebouw der Coöperatie „Vooruit" aan de Haarlemmer straat 204. De óngenoode gasten hebben hierbij het geheele diepe gebouw door zocht. De kassa in den winkel werd leeg gehaald en een geldkistje op de boven verdieping opengebroken. Eenige honder den guldens worden vermist. STICHTING COMMISSIE VAN SAMEN WERKING VOOR BIJZONDERE NOODEN Wij ontvingen het verslag van de ver richtingen over het jaar 1939 van de Stich ting Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Nooden in de gemeente Leiden. Voor degenen, die zulks tot heden nog niet wisten, vermelden we hier het doel der Stichting. a. Het vormen van een band: 1. tusschen kerkelijke, particuliere, bur gerlijke instellingen van weldadigheid en sociale zorg en 2. andere instellingen, vereenigingen of personen, die zich bezig houden of bereid zijn zich te gaan bezighouden met het ver- leenen van eenmaligen steun in bijzondere nooden. b. Het in onderling overleg organisee- ren en uitvoeren van de onder a. bedoelde steunverleening. De Stichting zal geldelijken steun slechts verleenen, indien mag Vorden aangenomen, dat de begiftigde voor goed, althans voor geruimen tijd, buiten geregelden onder stand zal worden gehouden of in zijn zelf standigheid zal worden hersteld. Behandeld werden 190 aanvragen (vorige periode, Juni 1937 tot 31 December 1938, 291). 90 aanvragen (v. p. 162) kwamen niet voor hulp in aanmerking, 8 (v. p. 8) aan vragen werden ingetrokken, terwijl in 17 (v. p. '29) gevallen alleen bemiddeling of advies werd verleend; 4 (v. p. 5) aanvragen waren nog in behandeling. In 67 (v. p. 88) gevallen kon financieele hulp worden georganiseerd tot een totaal bedrag van 20476.68 (v. p. 17054.—), of gemiddeld 301.(v. p. 194.per geval. Hiervoor werd door de Commissie uit eigen middelen 5629.43 (v. p. 4572.08) beschikbaar gesteld, terwijl door het Natio naal Fonds voor Bijzondere Nooden in 27 gevallen voor 4339.25 (v. p. 2165.—) in de hulpverleeningen werd deelgenomen. De Leidsche Maatschappij van Weldadig heid droeg in niet minder dan 34 gevallen tot een totaalbedrag van 1792.50 bij. Via de kas van den Penningmeester werd aan hulpverleeningen uitgereikt 10.432.33; een bedrag van 10.044.35 werd recht streeks door de instellingen verstrekt. Door bemiddeling van de Gemeentelijke Volkscredietbank wérd in 19 gevallen tot een bedrag van 3907.aan leeningen versteekt. Het verloop van de terugbeta lingen of deze leeningen was zeer gunstig, hetgeen blijkt uit het feit, dat slechts 105.als oninbaar moest worden afge schreven. Aan aflossingen werd ontvangen 2218.80. Het saldo dat op 31 December 1939 nog aan leeningen uitstond bedroeg 4308.20. Van de terugontvangen bedra geen werd aan het Nationaal Fonds 597.50, aan de Leidsche Maatschappij van Weldadigheid f 132.50 en aan diversen 44.26 terugbetaald op door deze instel lingen en particulieren" verstrekte voor schotten. Hieronder volgt een overzicht van door de verschillende instanties verleende bij dragen. Commissie van Samenwerking, 67 ge vallen 5629.43; Nationaal Fonds voor Bij zondere Nooden, 27 gevallen 4339.25; Leidsche Maatschappij van Weldadigheid, 34 gevallen 1792.50; Familie, 7 gevallen 1385.—; Particulieren, 10 gevallen 2018.—; R.K. Instellingen, 13 gevallen 610.Maatschappelijk Hulpbetoon, 12 gevallen 912.50; Diaconie der Ned. Her vormde Gemeente, 3 gevallen 100.Dia conie der Geref. Kerk, 1 geval 100.—; Leidsche Borgstellingsfortds, 5 gevallen 725.— Gemeentelijke Volkscredietbank, 2 gevallen 700.—; Rijnlandsch Borgstel lingsfonds, 2 gevallen f 1000.Andere instanties, 2 gevallen 1065:—; Totaal 20476.68. De commissie is in hare beslissingen of al dan geen hulp zal worden verleend ge heel afhankelijk van hare geldmiddelen d.w.z. van de steun van particulieren, in stellingen van weldadigheid, enz. Deze steun kan bestaan uit giften in het alge meen doch ook uit giften a fonds perdu of een geldleening voor een bepaalde hulp verleening tot het geheele of tot een ge deelte van het benoodigde bedrag. De commissie is daarom den velen, die haar middels maandelijksche automatische overschrijvingen op haar postrekening steu nen, ten zeerste dankbaar. Deze geregelde giften (van ong. 260 personen) varieeren van 0.50 tot 10.— per maand. Het is echter dringend noodig, dat deze geregelde inkomsten worden opgevoerd aangezien de aanvragen die de Commissie bereiken nog steeds vele zijn, zoodat hiervoor belang rijke bedragen noodig zijn. Tot de belangrijkste geregelde giften be- hooren die van het Leisch Studenten Corps. In 1939 bedroegen deze in totaal 2709.--. Het gironummer van de Commissie is: 304274. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7544. N.V. Gebr. Snyder's Veer-, Kapok- en Matras- senfabriek (F.), Leiden, paarlemmerstraat 81, hoofdz.: Delft, Vrouwenrecht 15. Beh. fil.: J. Vonk, Leiden (B,P.). Binnealand DOODELIJK ONGEVAL Gisteren is te Rotterdam een doodelijk ongeval gebeurd. De 39-jarige P. M. Peters is van een bruggehoofd aan de Willems brug gevallen, tengevolge waarvan hij een schedelbasisfractuur opliep. Hij werd met een auto van den G.G.D. naar het zieken huis aan den Bergweg vervoerd, en over leed korten lijd daarna aan de bekomen verwondingen. Tot de gemeenten, welke in den afge- loopen nacht alsmede in den vroegen mor gen in meer of mindere mate geteisterd zijn door de bombardementen der Engel- sche vliegers, behoort ook het dorp Put tershoek op het Zuid-Hollandsche eiland Beyerland, waar eenige projectielen zijn terechtgekomen op een fabriek van voe dingsmiddelen. De gevolgen waren ont zettend: 25 arbeiders, van wie de meesten reeds met hun dagelijkschen arbeid- wa ren begonnen, werden gedood en ver scheidene anderen gewond. Het juiste aan tal der gewonden is nog niet vastgesteld. In de fabriek brak brand uit, die later op den dag is gebluscht. Op een woonwijk in Vlissingen wier pen de Engelschen 12 bommen, waardoor 10 huizen werden vernield en vele andere woningen werden beschadigd. Wonder bo ven wonder zijn hier geen dooden of ge wonden te betreuren. Nabij Pijnacker vielen bommen in het open veld, tengevolge waarvan enkele stuks vee werden gedood. Een aantal bommen, dat op het eiland Texel terecht kwam, veroorzaakte g|ten schade. Bij het Groningsche dorp Beerta werden ongeveer 20 brandbommen afgeworfpen. Lr ontstond eenige onbeteskenende schade aan Het electrische bovennet. In Friesland werden op enkele plaatsen boerenhoeven door Engelsche bommen be schadigd. Een bom, welke een Engelsch vlieger af wierp boven Rotterdam, beschadigde een baggermolen, welke gemeerd lag in de Nieuwe Maas. DE DUITSCHE REPRESAILLE MAATREGELEN. Nieuwe interneeringen. Wy vernemen dat in het kader van de Duitsche repressaillemaatregelen in ver band met de behandeling van Duitsche on derdanen in Nederlandsch Indië, wederom een aantal Nederlanders hier te lande is geïnterneerd. Ook deze personen worden, evenals de reeds eerder geïnterneerden, ge acht in Nederlandsch Indië een begrip te vertegenwoordigen. HULPACTIE VAN DEN RIJKSCOMMIS SARIS VOOR'ROTTERDAM. Onder de gemeenten, welke door de oor logshandelingen bijzonder zwaar te lijden hebben gehad, r.eemt Rotterdam een aparte plaats in. Een groot deel der bevolking be vindt zich in een ernstigen noodtoestand. De Rijkscommissaris heeft daarom besloten tot een hulpactie voor alle Nederlandsche staatsonderdanen te Rotterdam, die deze hulp behoeven. Deze hulp zaléén maal worden verleend. De voorbereidingen van den vertegenwoordiger van den Rijkscom missaris voor Rotterdam, dr. Völckers, zijn reeds geëindigd, zoodat de uitbetaling reeds in de eerstkomende dagen zal kunnen plaats hebben. De burgemeester en de directeur van maatschappelijk hulpbetoon hebben de outillage van maatschappelijk hulpbetoon voor de uitbetalingen ter beschikking ge steld en volle medewerking toegezegd. BOERDERIJ TOTAAL AFGEBRAND Hedenmorgen omstreeks elf uur is, ver moedelijk door hooibroei, de groote boer derij „Thaborklooster", gelegen onder Tirns, eigendom van en bewoond door den heer Tj. de Jong, totaal door brand ver nield. Het vee en een gedeelte van de in boedel kon worden gered. Het aanwezige hooi ging in vlammen op. Alles was ver zekerd. BRANDJE IN HA VERMOUTFABRIEK. In den lostoren van de gort- en haver- moutfabriek „Mercurius" te Wormerveer is vanmiddag door nog niet bekende oor zaak brand ontstaan. De brandspuiten uit Wormerveer en Wormer waren spoedig ter plaatse. Men kon uitbreiding vair den brand voorkomen. De schade beperkt zich tot de bovenverdieping, welke uitbrandde. De benedenverdieping kreeg waterschade. HOOFDFILMS De Kribbebijter (Cor Ruys, Dolly Mollinger). Op hoop van ze gen (Ester de BoerVan Rijk, Wil lem van der Veer)| Köningswalzer (Willy Forst). Geheime Zender L. B. 17 (WillyBir- gel). Das Lied der Wüs- te (Zarah Lean- der). Speelfilm Operette AAN V AN GS U l-t uur. ederen avond 7 uur Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.31 lederen avond 7 uur Zondag 26.30 uur. lederen dag 2 uur matinée. lederen avond 7 uur Zondag van 2—6.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. lederen avond 7 uur Zondae van 2—6.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. lederen avor.d 7 uur Zondagmiddag 4 u. Woensdag en Zater dag matinée 2.30 u. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeiird v. volwassenen Buitenland HET DUITSCHE WEERMACHTSBERIGHT BERLIJN, 25 October. (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Gevechtsvliegtuigen deden gisteren kort na elkaar verscheidene aanvallen op de, Britsche hoofdstad en bestookten in het Zuideh van het Britsche eiland eenige havenplaatsen, fabriekcomplexen en ver keerswegen doeltreffend met bommen. Des nachts waren de aanvallen weer voor namelijk op Londen gericht, waar bran den en ontploffingen het tot ver zichtbare teeken waren van ons succes. Voorts strek ten de nachtelijke aanvallen zich uit tot bewapenings-centra en havendistricten. Voortgegaan werd met het leggen van mijnen voor Britsche havens. In het kader van de door het Duitsche luchtwapen ondernomen gevechtshande lingen tegen Engeland, stegen voor de eerste maal Italiaansche gevechtsforma ties van haar basis in het bezette gebied op. Door stoutmoedig uitgevoerde aanval len en welgemikte bommen behaalden zij groote successen tegen havencomplexen in het Oosten van hst Britsche eiland. De vyand vloog des nachts Noord- en West-Duitschland binnen. Zijn bomaan vallen waren vooral gericht tegen Ham burg, waar op eenige plaatsen in het stads gebied en in de haven branden en andere materieels schade veroorzaakt werden. Beschermd door een gesloten wolkendek drong de vijand met zwakke krachten tot de rijkshoofdstad door. Door hier en daar neergeworpen bommen ontstonden dak branden en kregen gebouwen lichte schade. Voorts ontstond er zen groote brand in een houtopslagplaats. In Berlijn en Ham burg zijn eenige dooden en gewonden te betreuren. Vijf vijandelijke vliegtuigen werden neergeschoten. Duitsche en Ita liaansche vliegtuigen worden niet ver mist. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT ERGENS IN ITAblë, 25 Oct. (Stefani). In zijn weermachtsbericht nr. 140 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het vol gende bekend: In Noord-Afrika hebben onze vooruitge schoven colonnes ten Oosten van Sidi el Barrani vijandelijke gemechaniseerde af- deelingen op de vlucht gedreven. Onze luchtformaties bombardeerden de haven werken van Port Said, het vliegveld Car- bhur ten Noordwesten van Cairo, de in stallatie te Aboukir ten Oosten van Alexandnë, Maaten-Bagush, het vliegveld Foeka, El Daba en de stations van die plaats en van Marsa Matroeh. Overal wer den enorme resultaten waargenomen en ontstonden zware branden. Al onze vlieg tuigen keerden terug. De vijandelijke luchtmacht deed aanvallen op Tobroeic zonder eenige uitwerking, alsmede op Benghazi, waar een Libyer gedood werd en Arabische huizen beschadigd werden. De militaire doelen leden geen schade. In Oost-Afnka waren gevechten tus schen gemechaniseerde afdeelingen in de zone van Cassala en Setit, welke voor de Italianen gunstig verliepen. Onze lucht macht bombardeerde schepen in de haven van Post Soedan. Vijandelijke vliegtuigen wierpen bommen op Azozo en Sassala, waar vijf personen gewond werden, als mede op Decamere, Asmara, El Oeak, El Gabo (Somaliland) zonder eenige uitwer king. BEZOEK VAN EDEN BIJ DEN EMIR VAN TRANSJORDANIë. BEIROET, 25 October. (D.N.B.^ Uit Am man wordt gemeld, dat Eden bij zijn recent bezoek aan Emir Abdallah van Transjor- danië den emir opnieuw den troon van Damascus heeft aangebeden, wanneer hij het zoo ver zou kunnen brengen, dat de Arabieren Engeland hulp zouden verlee nen bij de verdediging van het Britsche Rijk. Zelfs de emir heeft, zoo verluidt hier verder, in zijn antwoord moeten wijzen op de anti-Engelsche stemming in alle Ara bische landen, welke thans een ongéken- den omvang heeft bereikt. DUITSCHE PERSSTEMMEN OVER SPANJE BERLIJN, 25 October (D.N.B.) De Ber- lynsche ochtendbladen maken in lange commentaren melding van den indruk, dien de bijeenkomst tusschen den Führer en den Caudillo bij de openbare meenin ter we reld, en vooral in de Spaansche pers, heeft gewekt. Men constateert daarbij, dat deze gebeurtenis in Londen groote verwarring heeft gewekt. De oorzaak voor deze verwarring-wordt door de „Berliner Boersenzeitung" geka rakteriseerd met de vólgende woorden: „Het door eeuwenlangen roof opgetrokken ge bouw van de Engelsche Middellandsche Zee-politiek is ineengestort. De zuilen van Gibraltar en Suez, van Malta, Cyprus en Haifa zijn gebarsten. De volken van de ruimte der Middellandsche Zee hebben in groote meerderheid ingezien, dat zij lang genoeg pionnen zijn geweest op hèt Brit sche schaakbord. In Spanje is dit inzicht bijzonder duidelijk geworden. Engelsche dwangburchten zijn rijp voor afbraak". WINTERHULP IN BELGIë BRUSSEL (Belgapress). De inrichting van de Winterhulp in België is thans een voldongen feit. Ingevolge den wensch, uit gedrukt door de secretarissen-generaal der Belgische ministerieele departementen en na voeling te hebben genomen met de ter zake betrokken kringen, heeft de heer Paul LEIDEN Geboren: Arie, z. van J. Schipper en C. v. d. Burg Gijsbert Pieter Lambertus, z. van G. P. L. de Bock en M. Schouten Geertruida, d. van P. F. v Musscher en G. Crispijn Irene Clasina Maria, d. van J. A. v. d. Berg en P. Smit Petrus Maria, z. van P. J. Hoogduin en W. A. de Haas. Ondertrouwd: A. Spek jm. 29 j. en J. K. Tijssen jd. 23 j. Overleden: J. A. de Koning m. 55 j. H. Noordermeer m. 55 j. Heymans, gouverneur van de Nationale Maatschappij voor Crediet aan de Nijverheid en professor aan de Rijksuniversiteit te Gent, er het voorzitterschap, van aangeno men. Hij zal oinnenkort, teneinde in de ver vulling zijner opdracht te worden bijge staan, een algemeenen raad en een uitvoe renden read oprichten. De zetel van het be heer der Winterhulp is gevestigd te Brus sel PLUNDERING ABBEVILLE. (Belgapress). Zooals overal elders in Noord-Frankrijk, hebben ook de bewoners van St. Valèry in het Som- me-departement tijdens de bombardemen ten moeten vluchten, terwijl zij, die achter gebleven waren, niet aarzelden tot plunde ring der leegstaande hui2en over te gaan. In verband hiermede gaf de onderzoek- rechter te Abbeville aan den hoofd-wacht- meestsr en aan de gendarmen der brigade van St. Valéry opdracht om gedurende twee dagen tot een huiszoeking over te gaan bij mevrouw Ponsin te St. Valéry. Men ontdekte hierbij een zoo groot aan tal waardevolle voorwerpen, welke van ver schillende plunderingen afkomstig waren en waardoor hear woning eerder op een maga zijn geleek, dat er verscheidene verhuisws*- gens noodig waren om alles naar het ge recht van Abbeville over te brengen. Onder de gestolen voorwerpen, waarvan de v/aarde od meer dan 100.000 frank wordt geschat, bevinden zich schilderijen van den bekenden schilder Bracquaval, antieke en moderne meubelen, alsmede kunstwerken en collecties zeldzame boeken. 44 SOLDATEN VERDRONKEN STOCKHOLIM, 25 Oct. (D.N.B.) Op het meer van Armasjaervi ten Noordwes ten van Haparanda, de Zuidelijkste stad van Zweden, is gisteren een veerboot met tachtig man pioniertroepen omgeslagen. Al len vielen in het water en voor zoover be kend zijn er 44 van hen verdronken. LEIDEN, 25 Oct. Vee. 21 stieren, 85 Kalf- en melkkoeien 210400, handel vlug; 392 varekoeien e. a. 130270, han del tamelijk vlug; 400 vette koeien, 127 grackalveren, 11 vette kalveren, 116 nuch tere slachtkalveren; 150 vette schapen f 40 66 schoon gewicht 90125 cent, 1092 weideschapen 2342, en 700 vette lam meren 2440 per stuk, schoon gewicht £0115 cent, handel vlug;.82 zeugen 50 75, 151 mestvarkens 2034, 167 biggen 58, handel matig; 5 paarden, 4 veu lens, 26 bokken of geiten f 620, handel matig. Kaas. Aanvoer 70 partijen waarvan 54 partijen Goudsche kaas: le soort zware f 41—41.50, 2e soort 39.50—40.50 en 16 partijsn Leidsche kaas le soort f 3839 per 50 kgi Handel vlug. LEEUWARDEN, 25 Oct. Vee. Aanvoer: 20 stieren geen notearing; 350 vette koeien idem; 1581 melk- en ka'fkoeien 140 310, 165 pinken 75—190, 727 graskalve ren 45—125, 184 nuchtere kalveren, 452 vette schapen 4274, 180 weideschapen 2044, 490 lammeren 1534. 80 vette varkens, 57 magere varkens 3555. 162 kleine biggen 48 per stuk. 44 bokken en geiten, 48 paarden. Totaal aanvoer 4523 stuks. Overzicht: Stieren aanvoer zeer kort. geen noteering. Vette koeien geen no teering. Melk- en kalfkoeien aanvoer ruim, nandel voor de goede soorten redelijk, vlug prijzen prijshoudend. Pinken aanvoer re delijk, handel vlug prijzen prijshoudend. Vette kalveren geen noteering. Graskalve- ren aanvoer redelijk, handel iets vlugger, prijzen prij-houdend. Nuchtere kalveren geen noteering. Varkens geen noteering. Biggen aanvoer redelijk, handel kalm, prij zen prijshoudend. Wolvee en lammeren aanvoer minder, handel vlug. prijzen iets hooger. Voor de N. V. C. werden ongeveer 7C0 koeien gekocht, geen graskalveren en ongeveer 150 nuchtere kalveren. De N. V. C. kocht bovendien 288 varkens I-e veemarkt zal Viijdag 1 November om half negen aanvangen. LEIDSCHFNDAM, 23 Oct. Groentenvei- WOERDEN, 25 Oct. Kaas. Aanvoer 163 partijen kaar: met rijksmerk le kwal. f 41.50, 2? kwal. f 4040.50, zware tot 41.50. Handel vlug. OFFICIF^LE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 25 OCTOBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.2875.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zuerich 43.64—43.71 Bankpapier: New York 1.88 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.7844.94 Zuerich 43.5943.75

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3