Weerbericht 14 Mieuiae Siemten RECHTZAKEN VRIJDAG 25 OCTOBER 1940 DE LËIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 MAAN STANDEN. 15.10 onder, (Laatste kwartier). 1.04 op, 15.44 onder 2:17 op, 16.44 onder 3.35 op, 16.43 onder 4.55 op, 17.12 onder 6.16 op, 17.42 onder 7.39 op, 18.15 onder (Nieuwe maan). 9.op, 18.53 onder 10.18 op, 19.37 onder HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 26 Oct. voorm. 11.40 uur. 24 October 25 October 26 October 27 October 28 October 29 October 30 October 31 October 1 November .OIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC- - Q Verduisteringstijden 0 Er ls bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 eang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG 5 6.25 uur. y - fj fj ZONSOPKOMST Z 8.24 uur. Q Q Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. - 0 3II011 OII OII CD 11 CD 11011011 OII O CENTRALE TABAKCOMMISSIE. In aansluiting op het bericht van eenigen tijd geleden, waarin wij mededeeling de den van de oprichting van een industrie tabak-commissie (L T. C.), waarin ver tegenwoordigd zijn de tabakverwerkende industrieën in Nederland, kunnen wij thans melden, dat in samenwerking met de groepen van importeurs, makelaars en handelaren in ruwe tabak, welke reeds vereenigd waren in de algemeene tabak commissie (A. T. C.) is opgericht een cen trale taljak-commissie (C. T. C.). Deze commissie, waarin dus vertegen woordigd zijn alle rechtstreeks belang hebbenden bij den import, handel in en verwerking van tabak, zal tot taak heb ben het behartigen van de gemeenschap pelijke belangen van de door haar verte genwoordigde groepen en het zoeken vafh contact met de regeering en officieele in stanties. Voorloopig zal als voorzitter optreden de heer Herbert Cremer, directeur der Deli- Maatschappij te Amsterdam, terwijl als secretarissen zullen fungeeren de secreta- res der A. T. C. en een^der secretarissen der I. T. C. Het correspondentie-adres der centrale tabak-commissie is'joh. Vermeer straat 29, Amsterdam. VERKEERS- EN VERDUISTERING S- CONTROLE De politie dient aan overtredingen van de verkeersregelen bijzonder aandacht te wijden. De directeur-generaal van Politie heeft blijkens het Algemeen Politieblad aan de procureurs-generaal het volgende geschre ven: De Befehlshaber der Ordnungspolizei heeft mij het volgende bericht: „De in de periode 2 tot 15 September j.l. door de Nederlandsche en Duitsche politie gezamenlijk uitgevoerde ver- keers- en verduisteringscontrole heeft uitstekend voldaan. De samenwerking met de ambtenaren was goed. Het is echter gebleken, dat dezen, wanneer zü zelfstandig dienst ioen, bij ingrijpen tegen verkeers-overtredingen, niet scherp genoeg optreden. Ten einde vooral de wielrijders, dit zich in het verkeer nog zeer ongedisciplineerd ge dragen, op te voeden, is zulk optreden van groot belang. Het kan niet wor den geduld, dat nog steeds wielrijders met zessen naast elkaar rijden. Daar aan moet in de eerste plaats met alle middelen een einde worden gemaakt. Bovendien moet nog tegen de vol gende overtredingen worden opgetre den: 1. onvoldoende verduistering van rij wielen en motorrijtuigen; 2. wielrijders gebruiken de rijwiel paden niet; 3. rich ting verandering wordt slecht of in het geheel niet kenbaar gemaakt; 4. maximum-snelheden worden over schreden; 5. rijden door Nederlandsche motor- rij tuigeruin de verboden uren". Tot zoover de Befehlshaber der Ord nungspolizei. Ik moge u verzoeken er op te willen toe zien, dat de politie aan de gewraakte over tredingen bijzondere aandacht wijdt. Het zou van nut kunnen zijn, dat u zich van tijd tot tijd door de onderscheiden politie- instanties terzake verslag doet uitbrengen. Academienïeuws LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen rechten de heeren H. G. Mos, Hilversum, F. Hennequin, Beek bergen, A. F. Leemans, Warmond, R. Everwijn, Leiden, J. ter Haar, Lei den; artsexamen le gedeelte de heeren W. J. Diehl, Den Haag, J. J. Walters, Rotterdam, FRIESCHE DRABBELKOEK HET OPGERAKELDE HOUTVUUR De zon zelf maakte nog hoegenaamd geen aanstalten om de rose gordijnen van haar ledikant op-zij te schuiven, toen wij uit de diepste diepten van de slaap omhoog stegen, opgeschrikt door een fiksche klop op de deur en den stichtelijken uitroep: „Benedicamus Domino, Laten wij den Heer zegenen!" Het te verwachten antwoord, boven of onder de dekens uit te spreken, lieten wij achterwege. Om drieërlei redenen. Voor eerst zweefden wij nog op de grenzen van het bewustzijn, zoodat het gebruikelijke „Deo Gratias" ons niet te binnen schoot. Vervolgens waren wij niet van plan om op te staan. En ten derde verstijfden ons ver hemelte en onze ledematbn van schrik bij de wazige droom-fantasie, dat, misschien in een zeer wijs, maar toch volkomen on voorbereid oogenblik, wij het kleed van St. Franciscus hadden aangenomen. Het drong slechts langzaam tot ons door, toen het koorgezang uit de kapel bij gol ven en vlagen naar de bovenverdiepingen opkrulde en weer henen-zwierde, dat wij in Drachten waren, en den nacht hadden doorgebracht in het Franciscaner-klooster aldaar. Het zou een groote dag worden voor het klooster, niet wegens de aanwezigheid van Broeder Leo Lammeken Gods, doch wegens de viering van Vader Franciscus' eigen feest (4 October). Een feest duurt des te langer, wanneer men de viering vroeg be gint, en dat was vermoedelijk het motief, waarom de paters bij het krieken van den uchtend naar de kapel afdaalden, om met lofgezang en orgelspel het gekraai der ha nen vóór te zijn. Een bezoek aan Drachten was het sluit stuk van onze visitatiereis door het hooge Noorden. Drachten is voor de Friesche ac tie de centrale, waarvan de uithof of klui- zenarij te St. Jacobi-Parochie slechts een filiaal vormt. Het lag dus voor de hand, dat wij, na met de dochter te hebben kennis gemaakt, de moeder niet mochten vergeten. Men bereikt Drachten in een speelgoed- treintje, dat bij ieder damhek een verscheu rende gil slaakt, en in 't geheel geen haast heeft. Het vertoont alle kuren, die de stoof tusschen Haarlem en Leiden er tijdens haar rumoerig leven op na hield. Dan weet u 't wel. De reis gaat door de Friesche ve nen, een prettig boomenrijk landschap, waar alle weiden zijn afgesloten door elzen singels, hier en daar verlucht met de zil veren pilaartjes van berken-boschjes. Het is er door en door Friesch en: door en door vrijzinnig, van die soort vrijzinnig heid, die wij den vorigen keer reeds heb ben gekenteekend als te staan op het rand je van ongeloof. Daarom is het klooster in Drachten goed op zijn plaats. De Friesche actie wil het Evangelie verkondigen en daarom richt zij zich tot diegenen van onze Friesche lar.d- genooten, die het Evangelie vergeten of er nooit van gehoord hebben. Haar arbeids terrein ligt onder hen, die tot geen enkel kerkgenootschap behooren; onder hen, die noch Katholiek, noch Protestant zijnde, den Christus niet meer kennen, en Hem niet meer aanbidden als den Zoon van God. Het Drachter klooster is, nadat de paters jarenlang zich beholpen hadden met een villa, een écht klooster geworden, toege wijd aan de H. Maagd. Haar beeld staat in den voorgevel. Het klooster ligt midden in de volkrijke, welvarende gemeente, met een grooten tuin voor en een nog grooteren tuin achter. Het is sober, gelijk ieder Min derbroeders-huis, maar opgewekt en vreed zaam, en zoo is ook het dagelijksch leven van de paters, die hier zijn heengezonden, om de taak der eerste Benedictijnsche ge loofsverkondigers vernieuwd op te vatten. Dit klooster, daar zult u van opkijken, is echter niet het eenige klooster in het dorp. Drachten, ofschoon er maar bitter weinig Katholieken wonen, kan bogen op twee zulke aarts-Roomsche instellingen. Vroeger gold Bolsward voor het Frie sche Rome; deze eeretitel zal het aan Drachten moeten afstaan. Behalve de Fran ciscanen hebben er ook de Carmelitessen een nederzetting. Van die verstorven non nen „levend begraven" achter slot en tralie, konden de Friezen geen hoogte krijgen. Wonderlijke verhalen deden den omloop, doch het wonderlijkste verhaal legt het af bij de verborgen werkelijkheid: dit non nenklooster is niet anders dan de centrale verwarmirig voor het paterklooster, dat er tien minuten gaans van verwijderd is. Het gebed en de verstervitg van de Carmeli tessen leveren de geestelijke brandstof, die de godslamp van het Evangelie voedt. „Ik ben een vuur op aarde komen brengen, hoe gaarne wilde Ik dat het reeds brandde". De Carmelitessen van Drachten bidden voor de Friesche actie, de Franciscanen bidden en werken er voor, de leeken, wien de Evangelie-verkondiging in het eigen land ter harte gaat, bidden en offeren. Een drievoudige stormloop van gebed, ar beid en offer, om de Blijde Boodschap te brengen aan de groote groep van Friezen en Friezinnen, die, blijkens de gegevens van de volkstelling er geen prijs meer op stellen tot een kerkgenootschap te behoo ren. Het vuur wordt in het hart van Fries land opnieuw opgerakeld: „hoe gaarne v/il Ik, dat het reeds brandde". LJIEWE. J. C. A. Th. Gentis, Leerdam en mej. Th. van Bockel, Leiden. Bevorderd: tot arts mej. J. L.' W. Hermanides, N o o r d w ij k en de heeren P. Loebis, Leiden, W. Wiethoff, Oegstgeest. woA tioleA. en. uef De Secretaris-Generaal, waarnemënd Hoofd van het Departement van Land bouw en Visscherij deelt het volgende mede: Gedurende het tijdvak van Zaterdag 26 October tot en met Vrijdag 1 No vember a.s. geeft de met „14" genumerde bon van de boterkaart recht op het kooien van een half pond boter. Van de vetkaart geeft gedurende genoemd tijdvak de met "14" ge nummerde bon recht op het koopen van een half pond margarine of boter De bonnen, welke op 1 November a.s. nog niet ge bruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrij dag 8 November a.s. Zooals reeds eerder werd bekend gemaakt zal geen reductie op den prijs van boter bij afgifte van be paalde bonnen der vet kaart meer worden ver leend. v-oo-'i êxtai: 39 De Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Land bouw en Visscherij, deelt mede, dat gedurende het tijdvak van Maandag 28 October tot en met Zondag 10 November a.s. de met „39" genummerde bon van het algemeen distributie bonboekje recht geeft op het koopen van 100 gram kaas. u-o&>i iiu&ei42 v-ooAu-leefch: 06 De Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Land bouw en Visschery deelt mede, dat gedurende het tijdvak van Zaterdag 26 October a.s. tot en met Vrijdag 22 November a.s. de met „42" genummerde bon van het algemeen dis tributieboekje recht geeft op het koopen van een ki logram suiker. u-oM. foioncL: 12 De Secretaris-Generadl, waarnemend Hoofd van het Departement van Land bouw en Visscherij deelt mede, dat gedurende het tijdvak van Maandag 28 October tot en met Zon dag 3 November a. s. de met „12" genummerde bonnen van het broodbon- boekje tezamen recht ge ven op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der bonnen geeft der halve recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 3 No vember nog niet gebruikt' zijn, zullen voorts nog geldig zijn tot en met Dinsdag 5 November a. s., met dien verstande, dat zij op 4 en 5 November a. s. niet gebruikt zullen mogen worden voor het betrekken van brood in hotels, res taurants e. d. De Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het 'Departement van Land bouw en Visscherij deelt het volgende mede: Gedurende het tijdvak van Maandag 28 October tot en met Zondag 3 No vember a.s., geeft elk der vier met „06 vleesch" ge merkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of een rantsoen vleeschwa- ren. De met „06 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 3 November a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 10 November a.s. met dien verstalde, dat zij gedu rende de week van 4 tot en met 10 November- a.s. niet gebruikt zullen mogen wor den voor het betrekken van vleesch of vleeschwa ren in hotels, restaurants e. d. Het rantsoen vleeschwa ren, dat per bon kan wor den gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of ge kookt varkens-, rund-, of kalfsvleesch en voor ge rookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worst soorten, rolpens en knak worst, 125 gram voor le verartikelen. ton «en worst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. Haagsche Politierechter De man, die het voor zijn vrouw opnam. Het is natuurlijk prachtig als een man het voor zijn vrouw opneemt, maar er zijn natuurlijke grenzen en die zijn, dat men niet iemand anders mag gaan mishandelen. En dat had meneer J. uit Leiden ge daan. Zijn vrouw had een kleine oneen jgheid met een meneer, eenige huizen verder, want die meneer achtte het steeds noodig om, zoodra hij mevrouw J. aanschouwde, een raar gezicht te trekken, waarin het rare hierin bestond, dat hij eerstens zijn neus ophaalde en tweedens zijn tong uitstak. Soms, maar dat gebeurde bij hooge uitzon deringen, wees de meneer ook nog naar zijn voorhoofd, maar zooals gezegd: dit was een uitzondering. De dame vond zulke dingen niet erg pret tig, ja zelfs beleedigend. Volgens haar zeg gen riekte zij niet en had zij ze alle vijf bij elkaar. Zij had er persoonlijk al eens iets van gezegd, maar dit vermocht geen indruk te maken. Waar iou zij beter haar nood kunnen klagen en bescherming zoeken, dan by haar eigen man. Eerst dacht manlief, dat zijn wettige gade het geval erger maakte dan het was, maar na het eens met eigen oogen aanschouwd te hebben, was hij er ten slotte van over tuigd en tot in zyn diepste diepten door ge griefd. Hij zou dat varkentje wel eens even gaan wasschen. Na netjes aangebeld te hebben zei hij tegen den meneer, die open deed, dat het nu maar eens uit moest zijn. Wat deed die meneer echter? Hij trok wederom met zijn neus, stak wederom zijn tong uit en wees naar zijn voorhoofd. Daar na haalde hij zijn schouders op en wilde de deur. voor het aangelaat van meneer J. gooien. Maar daar was meneer J. niet voor ge komen. Deze grappenmakerij moest en zou uit zijn eh de eenigste methode daartoe was het recht van den sterkste. En ontegenzeggelijk was meneer J. de sterkste, zoodat het niemand zal verwonde ren, dat er alras eenige veranderingen in het gelaat van de tegenpartij kwamen. Een bloedneus en een blauwachtig-paers aange- locpen oog vermeldde de dagvaarding. Mishandeling noemde de wet zulks en de Officier eischte dan ook een geldboete van 25 subs. 25 dagen. Meneer J. vond dat wat veel, want hij had niets anders gedaan, dan het voor zijn vrouw opnemen. De Politierechter vond het prachtig, dat verdachte het voor zijn vrouw had opgeno men, alleen maar jammer, dat hij de ver keerde methode had gevolgd. Het vonnis werd tenslotte een geldboete van 15 subs. 15 dagen. Of de meneer nu nog rare gezichten trekt werd niet vermeld. Afwachten maar. HAAGSCHE RECHTBANK Prijsopdrijvingswet overtreden? De reeder M. P. tc K a t w ij k a. Z e e, had terecht moeten staan, omdat hij in het tijd vak na 14 Mei doch voor 15 Juli, haring voor binnenlandsch gebruik, zooals steur-, maatjes- en volle haring duurder had ver kocht dan wettelijk was toegestaan. De Officier van Justitie had de ten laste gelegde prijsopdrijving bewezen geacht en een geldboete geëischt van 4000 subs. 4 maanden hechtenis. De Rechtbank, gistermorgen uitspraak doende, achtte het onderzoek in deze zaak niet volledig geweest en hield de uitspraak aan, om eerst nog, op 14 November a.s., den directeur van de visscherijcentrale te hoo- ren. Dronken wielrijder P. P. te Z 0 e t e r m e e r, was door den kan tonrechter veroordeeld tot een geldboete van 15 subs. 15 dagen, omdat hij t-* Noot dorp dronken op een fiets had gereden en toen herrie met een veldwachter had ge kregen. In hooger beroep had de Officier bevesti ging van dit vonnis gevraagd en de recht bank, uitspraak doende, bevestigde even eens het vonnis. Er werd een geit geslacht. De los werkman W. H. te Leiden had op 22 December een klein geitje gekocht en had dit beestje in een perceel in de Wiel- makersteeg te Leiden geslacht met het oog merk, met Kerstmis een boutje op tafel te hebben. De kantonrechter te Leiden had H. des wege veroordeeld tot een geldboete van 25 subs. 10 dagen. Van dit vonnis was ver dachte in hooger beroep gekomen, omdat hij niet geweten had, dat zulks niet mocht. Andere jaren slachtte hij een konijn, maar nu had hij eens zin in een geitenboutje. De Officier geloofde niet veel van dit verhaal en eischte bevestiging van het von nis van den kantonrechter. Uitspraak over' 14 dagen. Onder de spoorboomen door. De autohandelaar T. A. N. S. te L e 1 d e n was door den Leidschen kantonrechter ver oordeeld tot een geldboete van 40 subs. 20 dagen, omdat hij op 1 December van het vorig jaar, toen de spoorboomen aan den Haagweg te Leiden reeds in dalende bewe ging waren, geprobeerd had, om met zijn auto, met een snelheid van 50 k.m., nog on der de spoorboomen door te rijden. Bij deze gelegenheid had verdachte een militair, die ook nog onder de boomen door wilde loo- pen, aangereden. De ambtenaar-overwegwachter der N. S. Timmer te Leiden, gaf een omstandig ver haal van de gebeurtenissen. De Officier wilde evenwel nog een ge tuige hooren en de rechtbank hield daarop de zaak aan tot 16 November. Aanrijding te Sassenheim. Toen dr. D. uit Sassenheim in de Hoofdstraat daar ter plaatse reed, met zijn auto, was hij aangereden door een vracht auto, bestuurd door 1.1. L. uit Amsterdam. Doordat L. meer links dan rechts van den weg reed en 't bovendien nog erg glad was, was er een aanrijding ontstaan, waarvan L. de schuld had. De Leidsche kantonrechter had verdachte deswege veroordeeld tot een geldboete van 20 subs. 8 dagen, van welk vonnis de Offi cier in hooger beroep bevestiging eischte. Uitspraak over 14 dagen. Gemeentel. Aankondiging SCHOEISELBONNEN. Met het oog op het 1 nen, dat nog voor de nlaand schikbaar is, zal d§ afdaling i het Distributiekantoor 26 October, van 2:}tot z^n* V II Men wordt dringend vèfzochtj de laatste dagen vqn djfe2% maaq geval van uiterste $oodz$gk 1 bon aan te vragen. WiCaafH^ht gehoor geeft, zal on&eyróepeïijk worden af gewezen. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 25 October 1940. 2450 gedurende 1 alleen in schoeisel- %rzoek geen Agenda LEIDEN. Zondag, Residentie-Orkest, le Abonne mentsconcert, Stadsgehorzaal, 2.30, uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 199 Oct. 20 uur tot Zaterdag 26 O c t. 8 uur waargenomen door de apothe ken: Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel 26274. COGNAC NAGEMAAKT. Tot zes weken veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft den. 50-jarigen koopman uit Schiedam, ver dacht van 'het namaken van cognac, met het oogmerk, deze te verkoopen als echte Fransche cognac, veroordeeld tot zes we ken gevangenisstraf. Verdachte wikkelde bovendien de fles- schen in Fransche couranten, teneinde te doen gelooven, dat de wijnen inderdaad, uit Frankrijk kwamen. De officier van justitie had, mede door dat verd. al eens veroordeeld is en betrok ken is geweest bij allerlei verdachte zaak jes, een gevangenisstraf van zes maanden geëischt. AL 400 PUINRUIMERS VEROORDEELD. Het aantal oneerlijke puinruimers, die tot dusver door de Rotterdamsche recht bank zijn veroordeeld, heeft thans reeds de vierhonderd overschreden, naar mr. J. C. V. Meischke in een gisteren gehouden requisitoir mededeelde. De ochtendzitting van gisteren van de rechtbank te Rotterdam moest n.l. weer geheel in beslagworden genomen door dé berechting van een complot van zeven tien puinruimers en helers, die de gemeen te Rotterdam voor ^tonnen oud ijzer heb ben benadeeld. Voor de politie hebben alle verdachten volledig bekend, doch thans trachten zij zich te houden, alsof zij van den prins geen kwaad weten. „Het is voor ons ook beroerd om mensehen in jullie omstandig heden, op wie over het geheel genomen vroeger niets aan te merken is geweest, thans als dieven te moeten veroordeelen", merkt de president, mr. H. de Bie, op. „Wij kunnen begrijpen, dat jullie een centje hebt willen verdienen, maar neemt dan nu ook een royale houding aan". De opmer king doet haar dienst en de meesten la ten de eerst aangenomen houding dan ook varen. Mr. J. C. V. Meischke eischt in de eer ste zeven zaken vier maanden gevangenis straf. Tegen één verdachte, die nog niet gevonden kan worden, zes maanden, ter wijl de zaken tegen de overigen nog zijn aangehouden. „Tel," Radio-programma JAARSVELD, 414.4 M. VARA-uitzending 8.00 Nieuwsberichten ANP., gramofobn- muziek. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de continubedrij ven. 12.00 Esmeralda en solist. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. l.OO Gramofoonmuziek. 2.00 Letterkun dig overzicht. 2.15 Utrechtsch strijk kwartet. 3.00 Tuinbouwhalfuurtje. 3 30 Gramofoonmuziek. 4.00 Causerie „Taalmisbruik". 4.15 Zang en piano. 4.35 VARA-orkest. 5.15 Nieuws- en eco nomische berichten ANP. 5.30 VARA- orkest. 6.15 Causerie „Van Staat en Maatschappij. 7.7.15 ANP en slui ting. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV-uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Be richten (Engelsch). 7.30 Gramofoon muziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (opn.). 9.00 Berichten (Duitsch). 9.15 Gramofoonmuziek. 10.15 Haarlem's trio en gramofoonmuziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Orgelconcert (gr.- pl.)t 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Canzonetta-sextet en gramofoonmuziek. 6.30 Berichten (Engelsch). 3.35 Canzo netta-sextet en gramofoonmuziek. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 7.7.15 Berichten (En gelsch).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2