Weerbericht Letteren en Kunst Burgerlijke Stand NIEUWS WOENSDAG 23 OCTOBER 194u DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5ü per kwartaal. Bij onze agenten ^0 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post f 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Ad verten tiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERUANG Zon onder 6.29 uur. Zon op 8.21 uur. MAANSTANDEN. 14.32 onder, 23.55 op 15.10 onder, (Laatste kwartier). 1.04 op, 15.44 onder 2.17 op, 16.44 onder 3.35 op, 16.43 onder 4.55 op, 17.12 onder 6.16 op, 17.42 onder 7.39 op, 18.15 onder (Nieuwe maan). BOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 24 Oct. voorm. 9 en nam. 9.25 uur. 23 October 24 October 25 October 26 October 27 October 28 October 29 October 30 October IICD IIOIICD IIO IIOIIOII CD IICD lie. Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- Q 0 zang en zonsopkomst 0 U Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG - 6.29 uur. U ZONSOPKOMST Q r 8.21 uur. Q Q Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. IIOII OII Oil OII OII Oil Oil OII c? NEDERLANDSCHE JOURNALISTEN KRING. De Ned. Journalistenkring heeft Zater dag 19 October te Utrecht een algemeene vergadering gehouden. Deze vergadering had te beslissen over een voorstel tot ontbinding. De vraag, of de Kring zich al dan niet en bloc zal aanmel den bij het Verbond van Ned. Journalisten, kwam opnieuw in discussie door aanneming van een voorstel van een aantal Kringle den, die in afwijking van de' opvatting van het bestuur van oordeel waren, dat dit onderwerp, ondanks der uitslag van het ter zake gehouden referendum, ten principale aan de orde moest worden ge steld. Geconstateerd werd, na de stemming over dit voorstel, dat ter vergadering geen twee derden der stemhebbende leden aan wezig waren, zoodat over de ontbinding geen beslissing kon worden genomen, maar daartoe binnen drie weken een nieuwe - vergadering zal dienen te worden samen geroepen. De daarna gevolgde gedachtenwisseling liep over de vraag of tot ontbinding van den Kring zal worden overgegaan en in- verband daarmee de vorming van een stichting ter afwikkeling van de sociale verplichtingen van den N. J. K., voor wel ke stichting een bedrag van 15.000,uit de weerstandskas ter beschikking zal wor den gesteld. Een motie, om opnieuw in onderhande ling te treden over verhooging van ge noemd bedrag, werd ingetrokken. Aange nomen werd echter een motie, waarin werd uitgesproken, dat het toestaan van een overgangstermijn aan de Joodsche collega's door het Verbond van Nederland- sche Journalisten onvoldoende moet wor den geacht. Het Kringbestuur werd uitge- noodigd zich in verbinding te stellen met de betrokken autoriteiten ten einde te verkrijgen, dat ten aanzien van die col lega's een regeling wordt getroffen, die hun de voortzetting van hun beroep mo gelijk maakt. De volgende vergadering, welke over de aanmelding en bloc bij het Verbond van Ned. Journalisten en de ontbinding van den Kring definitief uitspraak zal hebben te doen, werd voorloopig op Zaterdag 9 November a.s. bepaald. De bijeenkomst heeft opnieuw te Utrecht plaats en zal 's middags om 2 uur beginnen. SAMENGAAN VAN MULLERIJ MET DR. VAN RAPPARD De persdienst der N.S.N.A.P. deelt mede, dat Maandag 21 October te Utrecht op het Centraalbureau der N.S.N.A.P. een bijeen komst van de leiding der N.S.N.A.P.- Duitschland en de leiding der N.S.NA.P.- van Rappard is gehouden. De N.S.N.A.P.-Duitschland, die de sterk ste nationaal-socialistische partij van in Duitschland wonende Nederlanders is en onder leiding van H. P. M. Mullerij staat, heeft zich bij deze gelegenheid geheel so lidair verklaard met het program der Groot-Duitsche Partij en zich onder leiding van dr. van Rappard gesteld. Deze heeft den heer Mullerij de leiding opgedragen over de groepen van beide partijen in het Duitsche Rijk. EEN SCHILDER VAN DE KAAG Men schrijft ons uit Den Haag: Dat het vriendelijke dorp Rijswijk thans een provincie-stadje gelijk voor heen een schuttersdoelen bezeten heeft, waarvan het eeuwenoude gebouw nog al tijd bestaat, dit moest mij, ouden Hagenaar onthuld worden door een schilder van de Kaag! Het zit zoo: Henk Leurs, wiens vader ook al een goeden naam had in de schilders wereld, heeft zich sinds eenige jaren ge vestigd in de Rijswijksche Schuttersdoelen en houdt daar nu een tentoonstelling. Er is alle ruimte voor in een der groote ka mers van het aloude pand, dat nog maar weinig veranderd is. Men komt er door een poortje aan het einde der Doelenstraat en dan rijst achter een tuin de gespaarde doelen op: een gebouw in ouden trant, gelegen aan een door bewerkte palen ge flankeerd terras. Een schilderachtig stukje oudheid. Leurs blijkt de schilder der wijde plassen en Hollandsche luchten. De Kagerplassen genieten zijn voorliefde, al versmaadt hij daarbij het landschap niet. Ook intieme hoekjes mag hij graag schilderen, zooals zijn huidige woning, gelijk ze daar zon beschenen ligt ver van alle verkeer. Het zou een begijnhof kunnen wezen. Er valt heel wat te bewonderen langs de wanden der Doelenzaal en nog meer op een tafel, beladen met allerlei mooie doeken, waartusschen opeens opvalt een bloemstuk in lichte tinten, geheel ver schillend van den gewonen trant des schilders, hoewel toch ook weer aan zijn toets herinnerend. En dan is er natuurlijk ook een leuk zelfportret in fideele houding. Alles bijeen een bezienswaardige ten toonstelling, die veel bezoekers lokt naar dat middeleeuwsche hoekje, hetwelk stel lig voor menigeen een openbaring is. Moge Rijswijk het in eere houden. Het dorp begint zicht trouwens voor zyn oudheden te interesseeren: Het kasteeltje Ten Hoorn vandaar de naam Hoornbrug is helaas te zeer vervallen om nog op geknapt te kunnen worden, maar er werd onlangs in den tuin van het gemeentehuis een „oudheidkundig museum" geopend, klein weliswaar, maar dan toch een goede belofte, 't Is te hopen, dat de autoriteiten dat merkwaardige dearkalf in de Heeren straat niet uit het oog zullen verliezen. Door het gestadige opschilderen ziet het er onooglijk uit, maar het mag toch niet te loor gaan. Een echt museumstukje. OMGEVING SASSENHEIM Geboren: Antonius Gerardus, z. van Th. M. van Kesteren en C. G. v. d. Heili genberg. Overleden: D. J. de Zwart 76 j., echtg. van J. Steenvoorden. Vertrokken: H. Potman naar Zwart sluis N. J. M. v. d. Weijden naar Utrecht A. J. van Benten naar Leiden Q. M. Bentvelzen naar Lisse A. van den Nou- land naar Voorhout J. M. van den Berg naar Arnhem C. Kuijper naar Heem stede F. Re wijk naar Lisse - F. W. Teleng naar Amersfoort C. Wilbrink naar den Haag G. J. van der Meer naar Voorburg J. M. Mohlmann naar Hille- gom G. M. C. Stutvoet naar Koudekerk a. d. Rijn. VOORSCHOTEN Personalia. Door het college van B. en W. is benoemd tot tuinman voor den plant soendienst de heer G. Buis te Krimpen aan den IJsel. Gunning. Door het college van B. en W. is opgedragen de inrichting en levering ten dienste van het transformatorhuisje aan den Veurscheweg alhier aan de firma gebroeders van Swaay, installatiebedrijf te 's-Gravenhage voor den prijs van ƒ4571. WARMOND Gevestigd: L. A. Hansma van Lei den J. J. Schrijvers van Voorhout A. Genee van Rijsburg J. Woensdrecht van Leiden P. Lodewijks van Leiden J. J. Rutgers van 's Gravenhage J. Ver loop van Katwijk. Vertrokken: H. Donker naar Rot terdam P. G. van Schie naar Woubrugge H. Beek naar OoltgensplaatH. L. Ne- derstigt naar Hippolitushoef A. J. M. Spronk naar Amsterdam J. Dekker naar Leiden H. J. A. v. Dijk naar Noordwij- kerhout „de Zilk" H. Mirani raar Hil- legersberg W. J. v. Schie naar Schage. LEIDEN Geboren: Pieter Hermanus z. v. C. A. Lamberts en W. C. J. Engelberts. Antoon Jacobus z. v. J. Fallaux en S. Cos- ter. - Paulus z. v. P. Bogaards en C. C. v. Leeuwen. Ondertrouwd: J. G. Goemans jm. 25 j. en H. Visser jr. 25 j. F. X. Kiel jm. 24 j. en M. Ruhrwiem jd. 22 j. Gehuwd: J. F. Kok jm. en J. J. v. Eek jd. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Uitvaart en begrafenis pastoor G. C. J. van Leeuwen. De Kerk houdt niet van sentimentaliteit. Ook bij een begrafenis ziet Zij dieper dan de droefheid van het oogenblik; Zij ziet een christenziel dit aardsche, beproefde vader land verlaten om binnen te gaan in het eeuwige Vaderland, dat geen droefheid kent noch rouw Daarom houdt zij niet van kransen aan de kist of uitgestrooide bloe men in den grafkuil. Maar het is verre van Haar, dat zij oprechte dankbaarheid zou willen weren van de lijkbaar. En deze op rechte dankbaarheid wordt des te liever toegelaten, als zij komt uit kindermonden. De schoolkinderen van 't Zwaantje hebben, vóór het stoffelijk overschot van Pastoor Van Leeuwen de kerk werd uitgedragen, een danklied gezongen, waarvan het eerste couplet in dit verslag is opgenomen. De Kerk houdt niet van sentimentaliteit, doch deze hulde van de kinderen aan hun over leden Pastoor was goed en schoon en ver dient navolging. Ook de volwassen parochianen hebben den Pastoor niet alleen gèlaten bij zyn uitvaart en begrafenis. De kerk was geheel gevuld met geloovigen, terwijl de burge meesters van Hazerswoude en Koudekerk, de edelachtb. heeren Warnaar en Verheul door hun tegenwoordigheid blijk van deel neming gaven. Den avond te voren waren de begrafe nis-plechtigheden reeds ingezet met de Metten, waarbij agens was Deken C. M. Jonckbloedt uit Zoeterwoude, geassisteerd door Rector Th. L. Westgeest, van het ge sticht „De Goede Herder" in Leider4orp en door pater H. Broersen, Kruisheer, de- servitor. Als cantores fungeerden kapelaan A. H. Duyvestijn uit Zoeterwoude en pater J. Stringa, Kruisheer. In het priesterkoor hadden plaats genomen pastoor G. Klaver- weijde O. S. Cr. uit Zoeterwoude, pastoor M. J. J. Kammers uit Leidschendam, kape laan P. van Straalen uit Zoetermeer, pater A. Willems O. Carm. uit den Groenendijk en kapelaan F. L. Kok uit Leidschendam. Hedenmorgen was agens bij de Lauden de hoogeerw. heer Mgr. Th. M. P. Bekkers, rector van Huize „Bijdorp" te Voorschoten, geassisteerd door pater J. Keulers O. Carm., pastoor van Hazerswoude-Groenendijk als diaken en den pastoor G. Klaverweijde O. S. Cr., pastoor van de Kruisverheffings- kerk te Zoeterwoude als sub-diaken. Als cantores fungeerden kapelaan Duyvestijn en pater Stringa. De plechtige Uitvaart-Mis werd opgedra- dragen door Deken Jonckbloedt, met de zelfde assistentie als bij de Lauden. In het priesterkoor hadden plaats ge nomen deken A. H. M. J. Homulle uit Leiden, deken Z. de Korte uit Alphen aan den Rijn, pastoor Th. M. Beukers uit Leiden, pastoor C. Floor uit Stompwijk, pastoor C. W. van Mierlo uit Heemstede, dr. C. J. Henning, regent van „Hageveld", de zeereerw. heer G. v. d. Poel, leeraar aan „Hageveld", pastoor A. J. Leusen uit Zoetermeer, pastoor J. G. Onel uit Roelof- arendsveen, pastoor J. van Veen uit Weesp, J. A. Annegarn uit den Haag, pastoor J. F. V. M. Zandvliet uit Pijnacker, pastoor B. A. Lasance uit Diemen, pastoor B. van Leeu wen uit Hillegom, rector Th. L. Westgeest uit Leiderdorp, rector Nolet uit Rotterdam, rector Hofma uit Amsterdam, pater J. Hillen en G. Geeve uit het Montfortanenklooster van de Haagsche Schouw, kapelaan Rohde uit Leiderdorp, kapelaan Th. van Niekerk uit Leidschendam, kapelaan Van Leeuwen uit Alphen aan den Rijn, pater Broersen, Kruisheer, deservitor en kapelaan P. A. J. Geven uit Leiden. Na de H. Mis werd de lijkrede uitge sproken door deken Jonckbloedt. De lijkrede. De predikant had zijn tekst gekozen uit het gebed, dat de Kerk bidt hij het sterven van haar kinderen: „Dat de heilige aarts engel Michael hem in zijn hoede neme". Voor de tweede maal staan van 't jahr in dit dekenaat, aldus spr., bij het stoffelijk overschot van een priester, die plotseling overleden is. Wij zijn hier heden samenge komen om afscheid te nemen van uw her der, die tien jaar uw leidsman is geweest op den levensweg, doch in wie nu het Schriftwoord in vervulling is gegaan: „De hand des Heeren heeft mij geraakt". Ter wijl geen uiterlijke verschijnselen daarop wezen, was de dood hem reeds tot vlak-bij genaderd. Midden in zijn arbeid is uw her der gevallen. Hij heeft afscheid genomen, in een oogwenk, van deze wereld, om op te gaan tot God. Hij is plotseling heengegaan, maar niet onvoorbereid. Want uw pastoor was een man van de grootste orde, stiptheid, accuratesse. Met groote nauwgezetheid verrichtte hij al zijn werk. Orde heerschte in zijn huis, in zijn kamer, in zijn kerk, in zijn werk. Met een nette hand schreef hij vele kleine bijzon derheden op, die voor hem of voor anderen van belang konden zijn. Wanneer wij deze groote stiptheid zien van hem, die de ge ringste wanorde niet verdragen kon, mo gen wij veronderstellen, dat hij ook de za ken van zijn ziel en zijn zaken voor God bij tijds en goed geregeld heeft. Daarbij had hij een groote liefde en kin derlijke eerbied voor de engelen Gods, in 't bizonder voor den aartsengel MichaeL Hij wist, dat, als hij zich aan den aartsengel toevertrouwde, zijn ziel in veiligheid was. Hij wist dat, omdat ook de H. Kerk den aartsengel in de gebeden der stervenden aanroept. Daarom mogen wy veronderstel len, dat de engelen Gods hem zijn tege moet gesneld en zijn ziel onder hun hei lige hoede hebben genomen. Toch al veronderstellen wij het beste, wat de liefde en genegenheid ons ingeeft, toch mogen wij hem in onze gebeden niet vergeten. Waar wij geen vlekken zien, ziet God onvolkomenheden. Wij zien naar het uiterlijkë, God echter „ziet in 't hart van den mensch". Wij mogen onzen pastoor niet vergeten, opdat niet van ons gezegd worde: „er is geen gedachte aan hen, die ons zijn voor gegaan". De priesters zijn in hun leven in eere, doch gestorven, worden zij spoedig vergeten. De priester sterft en wordt be graven, men treurt, doch eenige weken la ter is er feest, omdat de bisschop een nieu wen pastoor gezonden heeft. Dat mag hier zoo niet zijn. Dankbaar moeten wij gedenken, hoe de overleden herder in tien jaar tijd onder u heeft ge werkt, voor het heil der zielen, met stipt heid en toewijding. Hij was voor u een middelaar bij God, hij was een afgezant Gods, die u de genademiddelen uitdeelde en zoovelen heeft bijgestaan en getroost, aan hun sterfbed een sterfbed zooals hy zelf niet heeft gehad om hun den over gang gemakkelijker te maken. Daarom vordert de plicht van dankbaar heid, dat de herinnering aan hem onder ons blijve voortleven, dat wij veel voor hem bidden en offers opdragen. Eenmaal binnen gegaan in de heerlijkheid des hemels zal hij, mèt den aartsengel Michael over ons waken en voor ons bidden, opdat ook wy eens mo gen toegelaten worden in dat oord van ge lukzaligheid, waar God wegwischt „alle tranen uit hun oogen". De begrafenis. Na deze predikatie werd door de school kinderen een afscheidslied gezongen: Aan U onze Herder, voor 't laatst nog een groet, Die uitspreekt de dank van ons kinder gemoed Gij hebt ons verlaten geheel onverwacht De dood heeft ons hier om Uw groeve gebracht Wij bidden voor U, wij bidden voor U Dat God U mag loonen in d'eeuwig- heid nu. De absoute verricht zijnde, werd het stoffelijk overschot de kerk uitgedragen naar het kleine kerkhof tusschen de ge knipte linden-hagen. Daar werd het ontzielde lichaam in de kuil r,~--**°elaten, om tot ontbinding over te Eens zal het in verheerlijkten staat weer oprijzen op dien „dies irae", welke voor den goeden pastoor van 't Zwaantje een dag van glorie moge zijn. Gemeente!. Aankondiging In het vervolg zal imeer voorgeschreven. 'n vet voor zieken nen worden. Op de door het dist bonnen met de Margarine of V« slechts margarin. verstrekken. .tiekantoor verstrekte „Een rantsoen de handelaren of nafcurboter mogen Leiden, 23 Octdper 1940. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. LUCHTBESCHERMINGSDIENST. De Commissai den Luchtbeschi kend, dat met in mingsploegen in zijn opgeheven gen van den Die: Bij luchtalarm bedoelde 3 ploegej Stadshulpwerf, de" lijk Rioolgemaal. Politie, Hoofd van .ienst maakt be- heden de Oprui- chillende wijken ngen door 3 ploe- def Gemeentwerken. alleen laatst- rëspectievelijk in de Stadswerf en het Zuide- 2408 Agenda LEIDEN. Donderdag, R.K. Reclasseeringsver. afd. Leiden, bureauzitting in het St. Vinc.geb. Hoogl. Kerkgracht 32, 6.30 uur nam. Zondag, Residentie-Orkest, le Abonne mentsconcert, Stadsgehorzaal, 2.30 uur. jr De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 199 Oct. 20 uur tot Zaterdag 26 O c t. 8 uur waargenomen door de apothe ken: Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel 26274. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Meisje bijtijds gered. Gisteravond te half negen is het 16-jarige meisje C. J. K. uit de President Steynstraat door de duisternis misleid bezijden van de Kippenbrug in het water van den Apothe- kersdyk geraakt. De 21-jarige A. Volbeda uit Katwijk san Zee, secretariebeambte te Valkenburg, oie in de nabijheid was, sprong op het hulpgeroep van het meisje gekleed te water en slaagde er in haar te grijpen en naar den wal te brengen. Zij was half bewusteloos en werd in een woning binnengedragen, waar kunstmatige ademhaling werd toegepast. Daarna werd zij door een dokter van den E. H. D. naar haar woning vervoerd. VOOR AZIATISCH—EGYPTISCH GEZELSCHAP „EX ORJENTE LUX". In samenwerking met het Nederlandsch Instituut voor het Nabije Oosten en de Vereeniging voor Antieke Beschaving orga niseert bovengenoemd gezelschap in de ko mende maanden een viertal voordrachten, waarop het woord zal worden gevoerd door prof. dr. A. de Buck, alhier, over „Egyptische amuletten als dragers van Le ven", prof. dr. G. van der Leeuw uit Gro ningen over „Sint Juttemis en soortgelijke data", prof. dr. J. Simons, S.J. oud-hooglee raar te Rome over „Megiddo in Salomo's tyd" en prof. dr. H. Wagenvoort uit Utrecht over „De Oostersche mysterie-Godsdien sten in Italië". VAN DE TRAP GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Gisteravond te half acht is de 56-jarige J. A. de K. in zijn woning aan de Magda- lena Moonsstraat van de trap gevallen, ten gevolge waarvan hij een schedelbasisfrac- tuur opliep. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, al waar hij hedenmorgen aan de gevolgen is overleden. N. Z. H. T. M. Driemaandelijksche conferentie. Gistermiddag werd ten hoofdkantore van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappij N.V. te Haarlem de driemaan delijksche conferentie met de vakorganisa ties van het tramwegpersoneel gehouden. De Directeur gaf uitvoerige inlichtingen omtrent den stand van het Pensioenfonds naar aanleiding van het onlangs versche nen vyfjaarlijksch wetenschappelijk rap port van den deskundige, hetwelk aanlei ding tot bevrediging geeft. Ter verkrijging van een verhouding tus schen de uursvergoedingen van den hulp- conducteur en den hulp wag en voerder gelijk aan die, welke bestaat tusschen de conduc teurs- en wagenvoerdersbezoldigingen, wordt de vergoeding van den hulpconduc teur verhoogd met 2 cent per uur, terwijl in de geldelijke vergoedingsregeling van de Opstapjongens en de Dekknechten even eens eenige verbetering wordt gebracht. Evenals bij ziekte en eenige andere geval len wordt in geval van verlof de bezoldi ging van den conducteur gelijk gesteld met die van den wagenvoerder. De directeur achtte geen termen aanwe zig, om wijziging te brengen in de regeling van het tariefwerk voor het wegpersoneel, die onlangs is ingevoerd en evenmin in de loonregeling van de voorlieden-onderhouds monteur. Wel werd voldaan aan den lang- gekoesterden wensch tot verbetering van de positie van de vaklieden He klasse, eens deels door het verhoogen van de toelage van den vakman He klasse, die zich een vakdiploma veroverd heeft en na 5-jarig bezit daarvan nog niet bevorderd is kunnen worden tot vakman Ie klasse en ander deels door het toekennen van een toeslag aan de vaklieden lie klasse met een be paald aantal dienstjaren of van een be paalden leeftijd. Nadat nog eenige andere onderwerpen waren besproken en de gebruikelijke rond vraag had plaats gehad, werd te ruim half zes de bijeenkomst gesloten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 6126. A. M. Wagema- ker en Co., Leiden, Lage Morschweg 41. Kunst- en natuursteenwerken. Uittr. venn.: E. Malkorn, Leiden. Het bedrijf wordt voortgezet onder den ouden naam, door A. M. Wagemaker als eenig eigenaar. 7356. Rotterdamsch Koffiehuis. Leiden, Steenstraat 10a. Wijz. handelsn. in: Café Pschorr. Volmacht verleend aan H. E. L. Schilling, Leiden. (B.P.). 2278. N.V. Nederlandsche Rotogravure Maatschappij. Leiden, Noordeinde 812. Overl. comm.: J. Schoemaker, Den Haag. Nieuwe inschrijving. 7541. Vlaar van Nierop (B.P.) Nieuwkoop, D53. Bron gasinstallatie en annexe werken. Venn.: M. Vlaar, Nieuwkoop en A. van Nierop, Nieuw koop. De beide slachtoffers van de aanrijding, welke gisteren onder Hazerswoude plaats had, de heeren Arens en Blansjaar, maken het naar omstandigheden redelijk wel. Naar wij vernemen, zal de eerste van de serie lezingen Nederland Ons Vaderland op morgenavond door prof. Gelissen voor loopig niet gehouden worden. Voor het machinistenexamen, diploma B eerste gedeelte, is te Den Haag geslaagd de heer D. J. Vijlbrief, alhier.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2