LIEFDEWERK „OUD PAPIER" SASSENHEIM Wed. A. WEIJERS Hebt U iets te koop? OEGSTGEEST V. CORNELISSE ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN! DINSDAG 22 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 De Junkers .Ju 88* hebben hun plaats bij het Duitsche lucht- wapen ingenomen voor den strijd tegen Engeland. Een der nieuwe machines op een vliegveld aan het Westfront (Foto Weltbild) Tijdens een plechtige audiëntie heeft maarschalk De Bono in de troonzaal van het paleis te Madrid aan generaal Franco namens den koning en keizer van Italië het grootkruis van de°Anuntiaten-orde overhandigd (Foto Weltbild) Luchtbeschermingsbrandspuiten in actie bij de blussing van de zware branden In het Londensche havenkwartier aan de Theems (Foto Weltbild) Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. PRIJZEN VOOR BOTER EN KAAS. De Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat met in gang van 21 October 1940 een nieuwe prijsregeling voor boter en kaas is getroffen. Deze regeling kan als volgt worden samengevat: le. zijn prijzen vasigesteld waartegen producenten hun pro ducten ten hoogste aan den groothandel mogen ver- koopen; 2e. is voorgeschreven, dat de handelaren in deze producten hun inkoopprijzen ten hoogste mogen verhoogen met de op 9 Mei 1940 geldende marges, event, verhoogd met het bedrag, waarmede de omzetbelasting is verhoogd en voor kaas met het nadeel, ontstaan, doordat indroog verlies thans over een hoogeren prijs moet worden berekend; 3e. zijn voor boter en voor kaas maximum-verbruiksprijzen vastgesteld, terwijl voor boter tevens minimum-kleinhan delsprijzen zijn vastgesteld; 4e is voorgeschreven, dat de vóór 9 Mei 1940 bestaande af- zetverhoudingen en handelskanalen ook thans nog moeten worden gehandhaafd; dit voorschrift heeft ten doel te voorkomen, dat ongewenschte verschuivingen tusschen de verschillende bij den handel in zuivelproducten betrok ken ondernemingen optreden. De Nederlandsche Zuivel- centrale, Afdeeling Zuivel, is bevoegd hieromtrent na dere voorschriften te geven en ontheffingen te verleenen. 5e. is bepaald, dat de prijs voor ondermelk, welke door de fabrieken wordt afgeleverd ten hoogste 1 1/4 cent per liter mag bedragen; 6e. is bepaald, dat de voorraden boter en kaas, welke op Zondag 20 October te middernacht voorradig zijn, ver meerderd met de hoeveelheden, welke op dat tijdstip naar een onderneming onderweg zijn, worden belast met een heffing, welke aan de Nederlandsche Zuivelcentrale, af deling Zuivel, moet worden afgedragen; hiervan zijn vrij gesteld degenen, wier voorraad vermeerderd met de aan hen onderweg zijnde hoeveelheden, voor wat betreft boter kleiner is dan 250 kg. en voor wat betreft volvette en 40 kaas kleiner is dan 500 kg. (Zie de hieronder afge drukte formulieren). BOTER. I. Maximumprijzen voor in fabrieken bereide boter bij levering aan handelaren met vergunning. De maximumprijs voor boter bij Verkoop en aflevering af fabriek volgens normaal handelsgebruik, bedraagt, inclusief verpakking en exclusief omzetbelasting, voor de na te noe men soorten en verpakkingen de volgende prijzen: a. voor boter, voorzien van het Rijksbotermerk met opdruk Z.K.B. verpakt in vaten van 50 kg. inhoud: 1.95 per kg. netto: b. voor boter, voorzien van het Rijksbotermerk zonder op druk Z.K.B. of niet voorzien van het Rijksbotermerk en niet zijnde weiboter of boter, bereid door zelfkarnende melkveehouders verpakt in vaten van 50 kg. inhoud: 1.90 per kg. netto; c. voor weiboter, bereid in fabrieken, verpakt in vaten van 50 kg. inhoud: 1.85 per kg. netto; met dien verstande, dat bij gebruik van andere verpakking dan vaten, genoemde prijzen dienovereenkomstig dienen te worden verlaagd. De in het vorig lid onder a. b en c genoemde prijzen kun nen verhoogd worden als volgt: a. voor verpakkingen van 25 kg. netto inhoud: met ten hoogste 2 ct. per kg.; b. voor verpakkingen van minder dan 1 kg. netto inhoud: met ten hoogste 4 cent per kg. Indien de levering geschiedt anders dan af fabriek, mogen de in het vorige artikel bedoelde prijzen uitsluitend verhoogd worden met de werkelijke kosten voor transport en verzeke ring gedurende het transport. II. Maximumprijs voor zgn. boerenboter bij levering aan handelaren. De prijs waartegen de boter, bereid door zelfkarnende melk veehouders aan handelaren mag worden verkocht, bedraagt ten hoogste 1.75 per kg. netto; deze prijs geldt voor verkoop en aflevering volgens normaal handelsgebruik inclusief ver pakking en exclusief omzetbelasting. m. Verbruikersprijzen. Aan verbruikers mogen ten hoogste de volgende prijzen in rekening worden gebracht: a. boter, voorzien van het Rijksbotermerk met opdruk Z.K.B. 2.30 -per kg. netto; b. boter, voorzien van het Rijksbotermerk zonder opdruk Z.K.B., of niet voorzien van het Rijksbotermerk. met uitzondering van weiboter en boter bereid door zelfkar nende melkveehouders 2.25 per kg .netto; c. weiboter, bereid in fabrieken, 2.20 per kg. netto; d. boter, bereid door zelfkarnende melkveehouders (boe renboter) 2.10 per kg. netto; Aan consumenten, die de boter koopen tegen distributie bonnen moeten tenminste de volgende prijzen worden be rekend: a. boter, voorzien van het Rijksbotermerk met opdruk Z. K. B. 2.22 per kg. netto; b. boter, voorzien van het Rijksbotermerk zonder opdruk Z.K.B., of niet voorzien van het Rijksbotermerk, met uit- zonderirtg van weiboter en boter, bereid door zelfkar nende melkveehouders 2.17 per kg .netto; c. weiboter, bereid in fabrieken, 2.12 per kg. netto; d. boter, bereid door zelfkarnende melkveehouders 2.02 per kg. netto. Deze prijzen gelden inclusief verpakking en omzetbe lasting. KAAS. I. Maximumprijzen bij levering door producenten aan groothandelaren. 1. De maximumprijs voor kaas bij verhandelen en afleveren volgens normaal handelsgebruik bedraagt, exclusief ver pakking en exclusief omzetbelasting, voor de na te noe men soorten de volgende prijzen verminderd met 2 a. boerenkaas V.V.: voorzien van een Rijkscontrolemerk met serie-letter Z of U: 0.83 per kg. netto: b. kaas 40+ voorzien van een Rijkscontrolemerk met serieletter NH: 0.70 per kg. netto; c. kaas 40 voorzien van een Rijkscontrolemerk met andere serieletters: 0.67 y per kg. netto. d. kaas 20+ 0.44 per kg. netto. Deze prijzen gelden voor jonge marktrijpe kaas van zeer goede kwaliteit, zonder gebreken en van een volgens handels gebruik normaal gewicht, met dien verstande, dat voor kaas van uitzonderlijk goede kwaliteit of van een gewicht, waar voor voorheen bijzonder hooge prijzen zouden zijn gemaakt, deze prijzen niet mogen worden verhoogd. 2. Voor kaas niet vallend onder lid 1. bedraagt de maximum prijs, die prijs, welke ingevolge lid 1. geldt voor de daar mede het meest overeenkomende soort, welke prijs mag worden verhoogd, dan wel moet worden- verlaagd, met eenzelfde bedrag als op 9 Mei 1940 het verschel in prijs uit maakte of waarschijnlijk zou hebben uitgemaakt tus schen dè vergeleken soorten. 3. Bij verhandelen of afleveren tegen andere dan normale condities mogen de daarmede verband houdende hoogere of lagere onkosten tot de werkelijke bedragen op den prijs geldende voor normaal handelsgebruik worden ge legd of moeten daarvan worden afgetrokken. II. Verbruikersprijzen. Het verhandelen en afleveren- van kaas aan uiteindelijke verbruikers is slechts toegestaan tegen den prijs, welke voor de betreffende soort kaas op 9 Mei 1940 werd berekend, verhoogd voor volvette kaas met ten hoogste 45 cent per kg. voor 40 met ten hoogste 38 cent per kg. voor andere soorten kaas met een lager vetgehalte dan 40 kaas met ten hoogste 28 cent per kg. Al deze prijzen zijn inclusief omzetbelasting. ONDERMELK. Het is den fabriekmatigen producenten van boter, kaas en melkproducten verboden, ondermelk te verkoopen en af te leveren, alsmede verboden ondermelk van bedoelde producen ten te koopen anders dan tegen verrekening of betaling van ten hoogste 11/4 cent per liter. Heffing prijsverschil op voorraden boter en volvette en 40 kaas. De houders van voorraden boter, grooter dan 250 kg. en van volvette en 40 kaas, grooter dan 500 kg., zijn verplicht op gave daarvan te doen op een daartoe door de Nederlandsche Zuivelcentrale, Afdeeling Zuivel, Laan van Meerdervoort 84, te 's GraVenhage te verstrekken formulier volgens hierbij af gedrukt model. Genoemde Centrale zal dit formulier doen toekomen aan de haar bekende voorraadhouders; degenen die in de termen vallen om deze opgave te doen en geen formu lieren ontvangen, zijn verplicht dit bij genoemde Centrale aan te vragen. De te heffen prijsverschillen bedragen voor: boter 37 cent per kg. volvette kaas 5 4+ kaas 6 Aangezien de houders van voorraden, ongeacht of zij reeds verkoopen hebben afgesloten, verplicht zijn de heffing van het prijsverschil aan de Centrale te voldoen, zijn zij op grond van het Prijzenbesluit 1940 (Zuivelproducten) gerechtigd deze heffing op hun koopers te verhalen. kg. niet op ondergeteekende was overgegaan: Naam en adres afzender, datum verzending Totaal Vrij kg. Ondergeteekende verbindt zich om uiterlijk 27 October 1940 over het saldo een bedrag van 0.37 per kg. netto te storten of te doen overschrijven, op postrekening No. 79900 van de Nederlandsche Zuivelcentrale, Afdeeling Zuivbl. Hij verbindt zich voorts tegenover genoemde Centrale: a. om, indien hij na invulling en onderteekening van dit formulier boter ontvangt, welke aan de onder II gege ven omschrijving voldoet, doch daaronder niet was op gegeven, binnen twee dagen een aanvullende opgave aan de Centrale te zullen verstrekken; b. om, in het geval onder a of indien bovenstaande gegevens niet juist of niet volledig zijn bevonden, over het ver schil tusschen het bovenvermelde saldo en het werkelijke saldo, indien dit het hoogste is, binnen een door de Cen trale te bepalen termijn per kg. een bedrag van f 0.37 te zullen storten of doen overschrijven op postgirorekening No. 79900. Achterzijde formulier voorraadopgave boter. III. Door ondergeteekende zijn in de periode van 16 tot en met 20 October 1940 de volgende hoeveelheden boter verzonden: Datum verzending Naam ontvanger Adres kg. Plaats: r Datum: Naam en volledig adres: Handteekening: (die de ondergeteekende in rechten verbindt. Voorzijde formulier voorraadopgave kaas. OPGAVE IN VERBAND MET DE WIJZIGING VAN DE KAASPRIJZEN. Aan de Nederlandsche Zuivelcentrale, Afdeeling Zuivel, Laan Van Meerdervoort 84, 's-GRAVENHAGE. Ter voldoening aan de op ondergeteekende, op grond van „Crisis Zuivelbesluit 1940 (Voorraadheffing kaas)" rusten de verplichting, doet hij aangifte van de volgende hoe veelheden kaas: Kaas, waarvan ondergeteekende op Volvet 40 20 October 1940 te 24 uur eigenaar was: in kg. kg. a. voorraad in eigen huis, bedrijf, winkel(s), pakhuizen enz. b. elders opgeslagen, plaats van opslag: c. onderweg Kaas, welke op 20 October 1940 te 24 uur naar ondergeteekende onderweg was of ten behoeve van opslag elders Voor rekening van ondergeteekende on- weg was en waarvan, het eigendoms recht op dat tijdstip nog niet op on dergeteekende was overgegaan: Naam en adres van afzerjder datum verzending Totaal kg. Vrij 1) Saldi kg. Voorzijde formulier voorraadopgave boter. OPGAVE IN VERBAND MET DE VERHOOGING VAN DEN BOTERPRIJS. Aan de Nederlandsche Zuivelcentrale, Afdeeling Zuivel. Laan van Meerdervoort 84. •s-GRAVENHAGE. Ter voldoening aan de op ondergeteekende, op grond van „Crisis-Zuivelbesluit 1940 (Voorraadheffing boter)" rustende verplichting, doet hij aangifte van de volgende hoeveelheden boter: I. Boter, waarvan ondergeteekende op 20 October 1940 te 24 uur eigenaar was: a. voorraad in eigen huis, bedrijf, winkel(s) pakhuizen enz.: b. elders opgeslagen, plaats van opslag: c. onderweg: II. Boter, welke op 20 October 1940 te 24 uur naar ondergeteekende onderweg was of ten be hoeve van opslag elders voor rekening van ondergeteekende onderweg was, doch waar van het eigendomsrecht pp dat tijdstip nog Ondergeteekende verbindt zich om uiterlijk 27 October 1940 over de saldi een bedrag van 0.05 per kg. netto voor volvette kaas en 0.06 per kg. netto voor 40 kaas te stor ten of te doen overschrijven op postrekening No. 79900 van de Nederlandsche Zuivelcentrale afdeeling Zuivel. Hij verbindt zich voorts tegenover genoemde Centrale: a. om, indien hij na invulling en onderteekening van dit formulier kaas ontvangt, welke aan de onder II gegeven omschrijving voldoet, doch daaronder niet was opgege ven, binnen twee dagen een 1) Vrij is een hoeveelheid van 500 kg. Voor beide soorten tezamen, ter verdeeling over volvette en 40 kaas in verhouding tot de totale hoeveelheid dezer soorten. Achterzijde formulier voorraadopgave kaas. aanvullende opgave aan de Centrale te zullen verstrekken: b. om, in het geval onder a of indien bovenstaande gegevens niet juist of niet volledig zijn bevonden, over het verschil tusschen de bovenvermelde saldi en de werkelijke saldi indien deze laatste het hoogste zijn, binnen een door de Centrale te bepalen termijn voor volvette kaas een be drag van 0.05 en voor 40 kaas een bedrag van 0.06 per kg. netto te zullen storten of doen overschrijven op postgirorekening No. 79900. m. Door ondergeteekende zijn in de periode van 16 tot en met 20 October 1940 de volgende hoeveelheden kaas verzonden: Datum Naam en adres Volvette kaas 40 kaas verzending ontvanger in kg. in kg. Plaats: Datum: Naam en volledig adres: Handteekening: (die de ondergeteekende in rechten verbindt). geen maagpijn geen slijm of verstopping, dus geen hoofdpijn, doch altijd fit... bij 't gebruik van MAAGVERSTERKENDE EN SLIJMAFDRIJVENDE PILLEN <<§jK. van Apotheker GROOTENDORST Bdooc 30 ct. Bi] bijzonder hardnek- ge verstonping gcbruike men onze URBANUSPILLEN a 30 ct. Verkrijgbaar bij Apoth. A Drogisten. Werkplaats: v. d. Wertstraat 4 Telef, 24037 Voor het afhalen van papier gelieve op te bellen No. 20985. Brieven en boodschappen P. J. COLLA LANGE MARE 51 Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door HORTUSLAAN Plaatst dan een TELEFOONTJE Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door RIJNZICHTWEG 100

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8