RECHTZAKEN Uitte fytafiam nauw- SPORT RADIO-PRO GRAMMA'S Plaatst een Telefoontje >1NSDAG 22 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Kantongerecht te Leiden Des avonds na tien uur op straat. Mej. M, J. D. te Noordwijkerhout was op 29 September na 10 uur op den Gooweg aangetroffen zonder dat zij een steekhoudende reden op kon geven. Haar eenigst excuus was, dat zij op be zoek geweest was en dat het laat gewor den was voor zij het wist. De ambtenaar vond dat geen excuus en de eisch werd dan ook een geldboete van ƒ10 subs. 4 dagen. Uitspraak conform. J. J. de J. te A1 k e m a d e was om 11.45 uur op den Lange Weg aangetroffen. Hij had een kleinen jongen thuisgebracht, vertelde hij, maar alras bleek, dat die kleine jongen 15 jaar was. Toch bofte ver dachte nog, want het feit was gebeurd op 27 September, terwijl voor de gemeente Al kemade de verordening op 26 Sept. van kracht was geworden. Daarom werd de eisch 3 subs. 2 dagen en de uitspraak 2 subs. 1 dag. De marktkoopman A. S. te Leiden was op 27 Sept. op de Breestraat te Leiden aangetroffen na 10 uur. Daarbij kwam nog, dat hij op een fiets zonder licht reed. Het was een beetje laat geworden met het opruimen van marktkramen, zooals hij vertelde. De eisch werd een totale geldboete van 20 subs. 10 dagen. De kantonrechter voelde wel iets voor de verdediging van verdachte, waardoor het vonnis werd ƒ5 subs. 5 dagen. De fabrieksarbeidster J. P. te Leiden was om 10.30 uur op de Haven te Leiden wandelend aangetroffen. Zij had een be zoek afgelegd, was haar verdediging. De ambtenaar wist het even beter, want die bracht naar voren, dat zij met twee Duitsche militairen was uitgeweest. Een ieder heeft zich te houden aan het parool: „om tien uur thuis", zoodat de eisch werd ƒ10 subs. 5 dagen. Vonnis ƒ5 subs. 3 dagen. J. Chr. J. was om 8 uur uit Rotterdam vertrokken met den trein om naar Rijns burg te gaan. Hij was echter om 11.30 op den Rijnsburgerweg te Leiden aangetrof fen. Dat kwam hem te staan op een eisch van 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 5 subs. 3 dagen. W. v. d. R. te Leiden was op 18 Sept. naar een partijtje geweest. Het was daar zoo gezellig geweest, dat men den tijd was vergeten, met als gevolg, dat hij om 12.45 uur op de Haarlemmerstraat te Leiden was aangetroffen. Eisch 20 subs. 14 dagen. Uitspraak 8 subs. 3 dagen. H. Z. te Leiden was des nachts om half een op den Maresingel aangetroffen. Door omstandigheden buiten zijn schuld, meende verdachte. De politie had echter in het verbaal gesproken over de vrouw van verdachte, die flauw bleek te zijn, waarop manlief een hartig brokje uit een automaat was gaan halen. De zaak werd 14 dagen aangehouden om den betrokken agent te hooren. De bakker A. van H. te Leiden was op bezoek bij zijn zuster geweest en toen was het zoo vlug laat geworden, dat hij om 11.15 op de Haarlemmerstraat was aange- - troffen. Aangezien verdachte vertelde een ver gunning te hebben, werd de zaak 14 dagen aangehouden om dat te onderzoeken. Een knecht onrechtmatig ontslagen. L. L. J. G. te Voorschoten, had op 8 Juni zijn knecht P. met 14 dagen opge zegd. FEUILLETON in hei Naar het Amerikaansch van( MALCOLM HOWES. Nadruk verboden id Een expeditie naar Nicaragua!, legde Dempster uit. Kapitein Holbrook knikte be grijpend. Is Dutch Dugan weer aan de gang?, vroeg hij. Precies!, riep de chef uit. Father Shannon was verrukt. Ik zei het je loch al, dat hij het wel weten .zou, zei hij, +erwijl hij den kapitein met onverholen bewondering aankeek. Dempster daarentegen keek een beetje somber. De naam v„n Dutch Dugan bracht hem een van zijn lastigste gevallen voor den geest. Wij kunnen de hand niet op hem leg gen, kapitein!, legde hij uit. Ik zal je eens wat zeggen. Bob, maar... De kapitein hield op en schudde het hoofd. Vraag je mannen om Dugan het vuur niet te na aan de schenen te leggen! Hij is geen kwade kerel. Kunnen wij daar straks niet verder over praten?, vroeg Dempster. Hm. Na half tien? En waar?, infor meerde de kapitein. Verdachte was van meening, dat zulks geoorloofd was, omdat de wet pas op 11 Juni van kracht was geworden. De knecht had zich bij zijn bond ver voegd, welk lichaam gezegd had, dat de knecht terug genomen moest worden. Zulks was geschied, maar op 13 Juli had verdachte zijn knecht opnieuw ontslagen. Verdachte gaf zulks toe, maar voerde aan, dat zijn zoon uit den militairen dienst was gekomen en bij hem in de zaak was komen werken. De ontslagen knecht bestreed dit, want de zoon was nooit bij zijn vader in dienst gekomen, maar was in den Haag gaan wer ken. De ambtenaar was van meening, dat verdachte schuldig was en dat de knecht onrechtmatig ontslagen was. De eisch werd een geldboete van ƒ25 subs. 14 dagen. Uitspraak ƒ10 subs. 5 dagen. Niet voldoende verduisterd. J. M. B., te Oegstgeest, had zijn wo ning niet voldoende verduisterd. Toen con troleurs in den nacht van 10 op 11 Juli om 12.05 uur voorbij kwamen, zagen 'zij overal licht uitstralen, doordat de gordij nen niet gesloten waren. Eisch en uitspraak 5 subs 6 dagen. Van den regen in den drop. G. H. B., te L e i d e n, had zich laten sleepen door een auto en bij aanhouding bovendien nog een valschen naam opgege ven. Dit kwam hem te staan op een geld boete van 7 subs. 4 dagen. Van vader op zoon. C. W., te Voorhout, had in strijd met de A. V. M. in Sassenheim melk verkocht. Verdachte voerde aan, dat het altijd zoo gegaan was en wel van vader op zoon en nooit was er iets van gezegd geworden. Thans is er bij de betreffende instantie een verzoek ingediend. Met een en ander rekening houdende, werd de eisch een geldboete van ƒ6 subs. 3 dagen. Uitspraak over 8 dagen. Voor de zooveelste maal. A. van S. de B.,' te Leiden, was weer eens dronken geweest en nog wel terwijl er een voorwaardelijke straf tegen hem liep. Het was in Mei gebeurd, vertelde ver dachte, toen alle menschen uit hun even wicht waren. Daarom was hij blijkbaar ook maar uit zijn evenwicht geraakt, zei hij in letterlijken zin. Dat kost hem thans 15 subs. 5 dagen. Onvoorzichtig chauffeur. L. R., uit den Haag, had op den Rijksweg te Oegstgeest, zonder eenige reden, een geheel rechts van den weg staande auto omver gereden. Te groote snelheid was hiervan de oorzaak. Eisch 20 subs. 14 dagen. Uitspraak 10 subs. 5 dagen. Groenten geteeld zonder vergunning. W. van E., te Oegstgeest, had zon der vergunning der groenten- en fruitcen- trale een groote hoeveelheid kool geteeld. Verdacht had gedacht, dat het thans wel mocht, in verband met de voedselvoorzie ning. Eisch 5 subs. 3 dagen. Uitspraak 3 subs. 1 dag. Haagsche Politierechter De verdiensten van den stiefzoon. De betonwerker J. van E., te Leiden, had van 9 October 1939 tot 6 Juli 1940 aan de steunverleening opgegeven geen gezins inkomsten te hebben, terwijl hij inkomsten genoot van een in huis zijnden stiefzoon. Verdachte voerde aan, dat hij veel on- Op mijn bureau, zei Dempster. Hij vond het erg prettig met Holbrook over die vrijbuiterszaak te kunnen praten. Half tien! Ik kom hoor!, beloofde de kapitein. Prachtig! Dank u wel! Father Shannon keerde zich naar Demp ster en zei: Chef, vertel mijnheer Graham het ver haal eens van onze dobbelaars. Ik wil nog even een praatje maken met Larry. Dempster voldeed aan zijn verzoek en Graham nam zijn vriend mee naar zijn ka mer, waar zij een sigaar rookten en praat ten. Zoodra de anderen weg waren, begon Father Shannon: En, Larry!, begon hij. Ik las dat in de krant, maar de vader van het meisje zegt, dat het een mop is. Een of andere vijand heeft ons dat geleverd!, antwoordde de kapitein. Ik geloof wel dat ik den dader op het spoor was een advocaat, een afperser Flagg heet hij, maar hij liet'zich niet vangen. Father Shannon schudde het hoofd. Wat een manier! En jij trekt je dat natuurlijk aan. Waarom vond u het noodig te vertel len dat ik uw leven gered heb?, vroeg de kapitein plotseling. Nu, dat heb je immers gedaan, protes teerde de geestelijke. De kapitein keek hem vroolijk aan. Achteraf beschouwd is dat misschien nog niet eens zoo heel dom van me geweest! Hoe bedoel je dat nu weer?, vroeg de ander verbaasd. Ik had dien ouden heer juist mijn stamboom laten zien en mijn levensloop verteld en hij kon u eens om inlichtingen vragen! O, het gaat natuurlijk om dat meis WANDELSPORT WANDELSPORTKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. Zaterdag werd te Leiden een vergade ring belegd om te komen tot een wandel kring voor Leiden, als onderafdeeling van den Nederlandschen Wandelsportbond. De navolgende vereenigingen waren door een of meer bestuursleden vertegenwoordigd n.l. Leidsche Wandelsport Vereeniging, de Princevlag, Leiden, Training Moed Volhar ding Leiderdorp, R. K. W. V. St. Willi- brordus Oegstgeest, Dames Gymnastiek- vereeniging Concordia Leiden, Per Pedes Apostolorum Leiden. Uit de vertegenwoor digers der verschillende vereenigingen werd een voorloopig bestuur gevormd, het welk als volgt is samengesteld: B. van Rooij, voorzitter, R. v. d. Mei, commissaris, P. H. M. L. v. d. Voort, commissaris, J. B. Groot, secretaris, Bloemistenlaan 24 Lei den. Het voorloopig bestuur belasttte zich met samenstelling van een huishoudelijk reglement. HOCKEY HOCKEYCLUB ZUIDWIJCK. Gezien de groote toename var» het aan tal leden heeft Zuidwijck met een tweede dameselftal voor de competities van den Z.H.H.B. ingeschreven, welk elftal ge plaatst is in de vierde klasse, met als te genstandster Groen-Geel II (Den Haag, G.E. HI, Noad III, Excelsior III en Aeolus IV (alle Rotterdam). Voorts zal getracht worden ook een tweede heerenelftal alsnog in de competi ties te doen indeelen. VOETBAL OP REIS MET DE PAARDENTRAM. De correspondent te Breda van de „N. R. Crt." schrijft: Het is voor den Nederlandschen sport- adviseur Karei Lotsy zeker een heele puzzle geweest om de voetbalcompetitie voor dit seizoen samen te stellen. Onge twijfeld zal het hem gelukt zijn, van de vele oplossingen, welke bij deze puzzle mogelijk waren, de meest geschikte te vin den, doch niettemin blijven er voor de aan de competitie deelnemende clubs nog tal van puzzles over. Dit geldt vooral ten aanzien van de ver voersmogelijkheden en zulks niet alleen voor de in de eerste klas spelende vereeni gingen. Weliswaar hebben deze in den regel de grootste afstanden af te leggen, doch zij kunnen hun rivalen veelal per trein bereiken. Andeft is het met de in de lagere regionen spelende clubs, voor welke wel de afstanden kleiner zijn, doch de ver- voersmoeilijkheden door de inkrimping van de autobusdiensten vooral ten plat- telande zooveel te grooter. Zoo moest b.v. de 4e klasser van den N.V.B. Embee uit Breda Zondagmiddag een uit-wedstrijd spelen tegen Victoria te Zundert en hoewel de afstand' BredaZun- dert slechts 25 K.M. bedraagt wanneer het vervoer met den bestaanden autobusdienst was geschied, voor de spelers moet voor dezen wedstrijd ongeveer de heele dag ge moeid zijn geweest. De autobusdienst na- kosten gemaakt had voor dien stiefzoon, welke onkosten hij afhield van diens loon, aangezien hij zich in schulden had gesto ken. Aangezien verdachte nog nooit veroor deeld was, wilde de Officier hem nog wel een kans geven, zoodat de eisch werd een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De Politierechter vonniste conform de zen eisch. je, zei Father Shannon. Wel, zij is toch zeker meerderjarig? Bijna vijf en twintig!, antwoordde Hol brook. En zoo bang voor haar vader?, was de verbaasde vraag van den priester. Een man als jij? Absoluut niet, maar gaat u eens zit ten, zei Holbrook en hij sloot zorgvuldig de deur en vroeg toen half-fluisterend: Waarom zei u dat ik Dempster wel helpen kon inzake Dugan? Je bent buitengewoon goed op de hoogte van dat soort dingen. Wel, ik zal u iets vertellen, maar in het diepst vertrouwen. Father Shannon knikte. Ik ben Dugan's expeditie! Jij?, vroeg de geestelijke verbaasd. Ja, en Dempster zal er vanavond op zijn bureau met mij over praten!, zei de kapitein, verrukt over de geweldige mop. Father Shannon hief in wanhoop zijn handen op over den onverbeterlijken kapi tein. Maar het eenige wat hij zei, was: Larry, Larry, Larry! Het is in orde, verzekerde Holbrook. Hoelang bent u van plan hier te blijven? Hier in huis?, vroeg de priester. In Washington, bedoel ik. Onbepaald, Waarom? Ik heb hier een enveloppe met papie ren. Ik wilde ze aan Graham geven om ze te bewaren, maar ik wist niet dat u in het land was. Wat voor papieren zijn het?, vroeg de geestelijke. In Port Arthur hadden de Japanners een Christen in het kamp een journa list uit Amerika. Zijn longen waren door boord en in twintig mijlen was er geen priester te bekennen. Hij vroeg mij of ik zijn papieren wilde bewaren en ze aan zijn WOENSDAG 23 OCTBOER. JAARSVELD, 414.4 M. NCRV-uitzending 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek opn.) 8.35 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmu ziek 11.25 Hobo met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 12.00 Molto Cantabile 12.45 Nieuws- en economische berich ten ANP 1.00 Molto Cantabile en gra mofoonmuziek 1.45 Orgelspel en gramo foonmuziek 2.30 Gramofoonmuziek 3.00 Cello, piano en gramofoonmuziek 3.45 Gramofoonmuziek 4.00 Bijbellezing 4.30 Gramofoonmuziek 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP 5.30 Gra mofoonmuziek 5.40 Voor de kinderen 6.30 VPRO: Cyclus „Het geestelijk ka rakter van ons volk". 6.45 Actueele re portage of gramofoonmuziek 7.00 Vra gen van den dag (ANP). 7.15 Berichten 7.20 Utrechtsch Stedelijk Orkest (opn.) 7.45 Reportage of muziek 8.00 Nieuws berichten ANP 8.10 Gramofoonmuziek 8.25 Causerie „De kleine zelfstandigen" 8.45 Gewijde muziek. Hierna: Schriftle zing. 9.009.15 Nieuwsberichten ANP, sluiting. KOOTWIJK 1875 M. AVRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berich ten (Engelsch) 7.30 Gramofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten ANP, gramofoon muziek (9.009.15 Berichten, Duitsch) 9.27 Gi'amofoonmuziek, 10.00 Morgen wijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Sylvestre-trio 11.15 Berichten (Engelsch) -- 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Be richten, eventueel gramofoonmuziek 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Berichten (.Duitsch) 12.45 Nieuws en economische berichten ANP 1.00 De Romancers en soliste 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Omroeporkest 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gramofoonmuziek (met toelichting) 4.15 Omroeporkest 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en causerie „De waterwegen van West-Europa" melijk rijdt slechts enkele malen daags. Het bestuur van Embee heeft de ver- voerspuzzle opgelost door de klok een kwart eeuw achteruit te zetten. Het huur de voor elftal en supporters de oude Bre- dasche paardentram af en met dit vehikel, bespannen met twee paarden, werden de spelers onder hilariteit van de zijde van het publiek naar Zundert vervoerd. BRIDGE BRIDGECLUB „DE SLEUTELS". Het Bridge-praatje. Heeft men een tweekleurenspel en de Vereischte tops, dan is de keus tot bieden als volgt: 1. Van twee vijf- of twee vierkaarten biedt men eerst de hoogste kleur. Ruiten is hooger dan klaveren, Harten hooger dan Ruiten, Schoppen hooger dan Harten. 2. Heeft men een lange en een kortere kleur, b.v. een vijf-, vier- of zes-vier of een zes-vijfkaart enz., dan biedt men eerst de lange kleur.... afgezien van lage of hooge kleur of honneurkracht, 3. Indien men bij een minimum opening een 65 verdeeling heeft waarvan de zes- kaart een zwakke lage kleur en de vijf- kaart een sterke hooge kleur is, dan biedt men eerst de hooge kleur. 4. Met een 64 of 75 distributie biedt men zoo mogelijk eerst tweemaal de lang ste dan pas de kortste kleur. Voorbeeld: 1. Met Sch.: h. b. 8, 5, 4. H: 2, 5, R: a. h. b. 10, 8. KI: 7. opent men 1 in Schoppen Eiedt men daarna Ruiten, dan weet de partner dat beide kleuren minstens even lang zijn. 2. Met Sch: a. h. b. 10. H: h. 5. R: a. h. 10. 5, 4. KI. 8, 6. (3^ top) biedt men eerst familie geven. Toen ik twee jaar geleden voor het eerst terug kwam, heb ik de en veloppe in een koffer in San Francisco ge laten. En ik schaam mij eigenlijk om het te zeggen, ik heb het tot nu toe uitgesteld; en van wege Dugan moet ik gauw weer weg. Ik wil ze wel voor je bewaren, zei de geestelijke. Dank u. Mogelijk vindt u de familie; de naam staat er buiten op. Voordat hij verder iets zeggen kon, kwam Al ine Graham gekleed voor het diner de bibliotheek binnen. O! Father Shannon!, riep zij ver heugd. Father Shannon begroette haar hartelijk. Kom je me morgen opzoeken, Larry?, vroeg hij den kapitein, toen deze afscheid van hem nam. In den namiddag, Father, zei Hol brook. U gaat toch niet heen, Father Shan non?, vroeg Aline. Ja. De heeren wachten op mij met hun sigaren. Hij ging de kamer uit. De kapitein was er heelemaal niet afkeerig van om een paar minuten alleen met Aline te zijn. Hij liep glimlachend op haar toe. Hij weet, dat ik van u houd!, zei hij zacht. Hoe kan dat?, vroeg zij verbaasd. Ik heb het hem verteld. Ondanks zichzelf moest zij lachen. Het was haar eenvoudig onmogelijk om boos op hem te zijn. En ik heb hem ook verteld, dat u van mij hield. Ik hoop, dat u dat niet hebt gedaan, kapitein. Waarom niet? Het zal u tot troost zijn. Tot troost? RADIOZENDTIJD GEWIJZIGD. Er is met ingang van Zondag 29 Octo ber een wijziging gebracht in de zendtij den van de Nederlandsche zenders Jaars veld en Kootwijk. De radioprogramma's der omroepvereenigingen en van het Alge meen Nederlandsch Persbureau eindigen 's avonds om halfzeven. De uitzendingen van de nieuwsberichten hebben nu om zes uur via Kootwijk en 6.15 via Jaarsveld (herhaling) het laatst plaats. Het praatje om zeven uur vervalt. De uit zending van kwart over vijf wordt aldus: gedeeltelijk een praatje en gedeeltelijk een uitzending van economisch nieuws en bin nen- en buitenlandsch nieuws. De nieuwsberichten-uitzendingen van des morgens acht uur en des middags een uur zijn hierdoor aanmerkelijk belangrij ker geworden. Deze regeling is nog niet defintief, daar nog nadere besprekingen zullen worden gevoerd. In verband met het bovenstaande be- schouwe men de radio-programma's van deze week met eenige toegevendheid voor de onjuiste opgaven. Zoodra de wijzigingen bekend zijn, zullen wij de programma's dienovereenkomstig veranderen. 6.00 Gramofoonmuziek 6.15 Berichten (Engelsch) 6.30 Gramofoonmuziek 6.45 Berichten, gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (A. N .P.) 7.15 Gra mofoonmuziek 7.30 Berichten (En gelsch) 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Nieuwsberich ten A. N. P. 8.25 Gramofoonmuziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gramo foonmuziek. 9.009.15 Nieuwsberichten ANP, sluiting. 1 in Ruiten. Biedt men daarna Schoppen, dan kan Uw partner er uit opmaken, dat dit slechts een vierkaart zal zijn. 3. Met Sch: 4, 3. H.: a. h. v. 5. R: h. 10, 7, 5, 4, KI.: v. 6 (3-tops) opent nien 1 in Hartendus niet 1 in Ruitendaar de kaart te zwak is. Biedt men hier wel eerst Ruiten en na een zwakte bod van 1 in S. A. van den partner 2. in Harten, dan zal de partner eventueel daarna 3 in Rui ten moeten bieden. Terwijl bij Harten ope ning de bieding is: Noord 1 in Harten, Zuid 1 in S. A., Noord 2 in Ruiten, Zuid pas of 2 in Harten. (Deze uitzondering is alleen bij mini mum opening). 4. Met Sch: a, b, 10, 3. H: 5, 3. R: a. h. b. 10, 7, 6. KI.; 7. moet men eerst twee keer Ruiten bieden, zoo mogelijk daarna Schoppen. Uw partner weet dan, dat LT een 64 verdeeling heeft en zal naar Rui ten terug keeren, zelfs met J lage Schop pen en een singleton Ruiten. Zeker. Er komen donkere dagen voor u als ik weg ben. Dan kunt u naar Father Shannon gaan en uw hart tegen hem uit storten. Zal ik me dan zoo verlaten voelen?, vroeg zij schalksch. Dat hoop ik, antwoordde hij. En zeg hem alles wat u tegen mij ge zegd hebt!, drong hij aan. Ik heb u gezegd, dat ik niet van u houd! Ja, zei hij opgewekt, maar een priester kunt u geen onwaarheden vertellen. Zeg hem alles wij u tegen mij gezegd hebt en ook alles wat u niet gezegd hebt! Wat wat bedoelt u daarmee, kapi tein?, vroeg zij plotseling ernstig. Wel dit! U bent terughoudend, er is iets in uw gedachten, in uw hart wat u weerhoudt om vrijuit te zeggen wat u denkt en voelt! Hij ging naast haar op de sofa zitten en vervolgde met zachte stem: Val mij nu niet in de rede. Ik weet dat je van mij' houdt, Aline. Als ik het niet wist, zou wei gering nummer één al voldoende zijn ge weest. Maar een man leert wel aan woor den alléén niet te veel waarde te hechten. Mijn heele leven heb ik doorgebracht in omstandigheden, waarbij een knipperen met de oogleden, een zucht, een trillen van de neusvleugels dikwijls leven of dood kun nen beteekenen. Ik beoordeel de menschen niet.naar wat zij zeggen, maar naar de ma nier waarop ze kijken èls ze iets zeggen. En zoo heb ik jou ook beoordeeld. Je woor den hebben mij gezegd dat je niet van me houdt dat je niet met me trouwen wilt dat mijn kansen hopeloos zijn. Maar je gezicht, de uitdrukking in je oogen zeiden mij dat het anders was ik sta er met mijn leven voor in! v^wolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7