MAANDAG 21 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 R. V. C.—S. J. C. 5—5. Het zal de thuisclub zeker niet meege vallen zijn dat zü na een 41 voorstand, mog een veer moesten laten. Hieruit blijkt nogmaals, dat een wedstrijd niet verloren is voor het eindsignaal klinkt, hoewel er een groote moed en taaie volharding moet zijn om bij een flinken achterstand de rol len bijna nog om te draaien. In dezen wed strijd hebben de S. J. C.'ers getoond deze capaciteiten te bezitten, want met eenig fortuin hadden zij in het laatst nog de ge- heele buit kunnen veroveren. De S. J. C.'ers loopen hard van stapel en na eenig heen en weer spel weet van Rhijn aan S. J. C. de leiding te geven (01). De Haagsche club begint hierna een goed open spel op te zetten en vooral hun buitenspelers zet ten verrassend snelle aanvallen op en na .0 min. spelen brengt v. Ooijen den stand op 11. Zij schenen nu de tactiek gevon den te hebben om de S. J. C.'ers in be dwang te houden en dank zij een kleine te kortkoming van de kanthalfs van S. J. C., namen zij het beste deel van het spel in handen. Nu was het Voerman, die uit een goeden voorzet onhoudbaar scoorde (21). Wel werkten de Noordwij kers hard, doch zij konden zich niet aanpassen bij het goed open spel van de tegenstanders. Toen het eerste half uur vol was maakte v. Osch uit een corner 3—1. Het begon er nu op te lij ken, dat S. J. C. een dikke nederlaag te gemoet ging, want kort hierop scoorde Voerman met een formidabel schot (41). Taai blijven de S. J. C.'ers echter volhou den en eenige minuten voor rust wist Riet- meijer in moeilijken stand 42 in te zet ten. Na de thee bleef aanvankelijk dezelfde verhouding in het spel en spoedig bracht Verwoerd den stand op 52. Het succes van den tegenstander bleek wel erg te prikkelen bij de Noordwijkers. Inplaats van af te zakken begonnen zij nu met ver dubbelde krachten de zaak aan te pakken en wisten spoedig het spel op een gelijk peil te brengen. Als na een kwartier spe len Groenenwoud den keeper onhoudbaar passeerde (3—5) zagen zij in, dat alles nog mogelijk was. Door een kleine wijziging in de opstelling kregen de S. J. C.'ers nog meer kracht in den aanval, Groenewoud, die nu buiten ging spelen was niet te hou den en uit zijn afgemeten voorzetten wis ten Rietmeijer en Van Dam beide den keeper te verschalken, waarmede de ach terstand was weggewerkt (5—5). Nu ging het om het overwinnende punt. De S. J. C.- achterhoede gaf geen pardon. Groenewoud loste nog een tweetal harde kogels, welke door den Haagschen keeper op zeer fortuin lijke wijze werden gekeerd en met gelijken stand wordt het einde bereikt. D. O. S. R.—BLAUW ZWART 0—2. De stralende herfstzon, vergezeld door een onbeduidend briesje, bracht een uit gelezen voetbalweertje, zoodat beide elf tallen op een aangenomen en gezonde sportmiddag kunnen terugzien. Dat D. O. S. R. bij het bestijgen Van den competitie- ladder beide been en brak moge misschien een schaduwzijde zijn, evenwel verkreeg Blauw Zwart zijn voorsprong slechts door uiterst taai volharden en door een tikje meer vaart. Tegen de zon in zet Blauw-Zwart den eersten aanval op, Westgeest schiet een kort listig schot op doel. L. Hoogeboom re tourneert en dan verplaatst het spel zich een tijd lang naar de andere speelhelft, waar vooral de linkervleugel van D. O. S. R. krachtig optreedt. Dan zien we een falen van Westgeest als de Veensche verdedi ging een blunder maakt; voor open doel suist z'n schot naast! Snel is het tempo en steeds menigvuldiger worden de aanvallen der thuisclub. Genoteerd worden een ge richt schot van J. van Hameren, het door breken van Rodewijk waarbij de keeper al gepasseerd is en een kogel van B. Aker boom precies in de handen van D. v. Leeu wen. De tweede helft gaat in hetzelfde tempo door. Dan raakt J. Turk eenigen tijd ge blesseerd, waardoor D. O. S. R. met tien man moet spelen. Maar alvorens BI. Zwart te gevaarlijk wordt is hij alweer monter in het veld terug. Zeer fraai zweeft een langgerekte voorzet voor het Blauw Zwart- doel, komende van den voet van B. Aker boom. Aan den anderen vleugel zweeft Roodewijk hoog opspringend den bal tege moet in de lucht, maar rakelings gaat de kopbal over de lat. Aan den anderen kant is de Koning na een uittrap nauwelijks in zijn doel terug, als een verrassend laag schot op zijn veste met uiterste moeite door hem onschadelijk wordt gemaakt. En dan is de periode van Blauw Zwart aangebro ken, ingeluid door enkele corners. Daarop volgt een snelle doorbraak door Bellekom, terwijl Westgeest diens schot ineens in de goede richting zendt, onhoudbaar voor den D. O. S. R.-keeper (0—1). Er is dan nog ruim een kwartier te spelen en aangemoe digd trekken de D. O. S. R.-spelers op nieuw ten aanval. Na eenigen tijd echter neemt Blauw Zwart de leiding weer op zich en krijgt een corner te nemen. Het is Oudshoom, die den bal uitstekend voor doel plaatst, waar de spil Ruigrok met een even fraaien kopbal den stand opvoert tot 02, waarmede het einde komt. LAAKKWARTIER—LUGDUNUM 9—4. Ondanks de groote nederlaag heeft Groen-Wit een goeden indruk in den Haag achtergelaten. Het samenspel was dikwijls zeer goed en daar Laakkw. ook een mooi spel demonstreerde, was het geheel zeer goed te noemen. Door het hopeloos falen der Groen-Witte backs kreeg Lugd. zoo veel goals tegen; met vijf doelpunten was Laakkw. al ruim genoeg bedeeld geweest. Groen-wit scheen de leiding te willen nemen. Koolloos en Piket namen het Haag sche doel direct onder handen, maar de Haagsche keeper was er goed in. TJit een vrijen trap nam Lac.kkw. de leiding. Het bleef gelijk opgaan in het veld, maar de Haagsche voorhoede liep alles mee. Berg, de Laakkw.-midvoor, scoorde nog twee mooie doelpunten, waarna v. d. Heyden voor Groen-wit tegen-scoorde. Hierna kreeg de Haagsche aanval nog meer medewer king van de Leidsche backs, waardoor zij in korten tijd nog drie goals konden ma ken. De rust kwam met 61. Er dreigde een débacle, maar Groen-wit gaf zich niet gewonnen en bleef zich geven voor een goed resultaat. Al spoedig kon v. d. Heyden uit een strafschop de achter stand verkleinen. Koet, die v. d. Berg ver ving, gaf onmiddellijk Laakkw. een goal cadeau, maar Lugd. bleef doorvechten. We derom werd de Haagsche defensie gepas seerd, nu door Piket, die fraai in kopte. Maar door grove blunders van Koet kon Laakkw. nog twee goals maken. Kort voor tijd bracht Lugd. den stand op 94. Het was jammer, dat de Leidsche defensie er zoo uit was, het andere gedeelte, halflinie en voorhoede, waren uitstekend op dreéf. De verdiende overwinning was nu wel erg geflatteerd. WILHELMUS— V. V. L. 5—1. Het is voor V. V. L. gisteren een slechte dag geweest, want van de zes te behalen punten kwam er maar één binnen. Het eerste ging met vier invallers, doch vol goeden moed naar Voorburg, om daar te gen Wilhelmus den strijd kan te binden. Als om twee uur begonnen wordt, blijkt di rect al, dat Wilhelmus sterker is en het V.V.L.-doel wordt sterk beschoten en als er een half uur gespeeld is heeft Wilhel mus al een 30 voorsprong. Dan komt V. V. L. even aan bod en als de rechtsbin nen door alles heen is wordt hij van achte ren genomen, maar dit ontgaat den scheids rechter niet en hij wijst naar de beruchte witte stip. Deze wordt slecht genomen, want de paal bracht redding. Wilhelmus profteert hiervan en gaat op het V. V. L.- doel af, de bal komt van rechts, de mid- voor loopt toe en met een pracht schot ligt no. 4 in de touwen (40). Kort hierop is het rust. De thee schijnt V. V. L. goed gedaan te hebben want direct trekken zij op 't Wilhelmus-doel af, maar 't duurt toch nog 15 min. alvorens V. V. L. weet te doelpunten (41). Na den aftrapu trekt V. V. L. er weer op uit, heel Wilhelmus staat met man en macht te verdedigen. Het aan tal vrije schoppen, dat V. V. L. krijgt te nemen is dan oqk ontelbaar. Nog eenmaal trekt Wilhelmus er tusschen uit, de V. V. L.-keeper weifelt even met uitloopen en het is 5-*-l. Na nog eenige aanvallen komt het einde en" heeft Wilhelmus een verdiende over winning behaald. Het tweede boekte haar vierde neder laag. Met 52 werd van Leimuidén ver loren. De a-junioren speelden tegen U. D. O. a en konden het ook al niet verder bren gen dan een gelijk spel (3—3). Clubnieuws der Kath. Sportvereenia'nnen R. K. Sportver. „S. J. C." De reserven, die thuis speelden tegen het sterke Meerburg I, wisten in eên aan- trekkelijken strijd de puntjes eerlijk met hun tegenstanders te deelen (22), het welk geen onverdienstelijke uitslag is. Het 3e speelde haar eersten wedstrijd in de 2e klas tegen Lisse 3 en ondervond daar, dat het niet zoo gemakkelijk gaat als in de 3de klas en kregen de kous op den kop met 82; waar zijn nu jullie goal-getters boys? Bij de Junioren A. wil het sc'nijnhaar niet vlotten; nu bleef K. R. V. hen de baas met 2—1. R.K. Sportver. „Docos". Docos toog met 10 man, doordat een spe ler zoo onsportief was om niet op te ko men, en daaronder nog twee invallers, naar Alphen en keerde met een 40 nederlaag naar huis. Docos n deed het beter en stuurde de bovenste der ranglijst met 21 naar huis. Docos III keerde met een 10—4-overwin- ning uit Leimuiden terug en is hierdoor op de bovenste plaats terecht gekomen. De Docos-junioren b stuurder Meerburg b junioren maar liefst met een 131 naar huis, maar de Docos adsp. B keerden met een 32 nederlaag naar huis. Zij verloren van Teylingen b adsp. R.K. Sportver. „Blauw Zwart" Blauw Zwart won in Roelofarendsveen met 2—0 van DOSR. De wedstrijd Gr. Floris IBlauw Zwart II had geen doorgang. De wedstrijd Blauw Zwart IIIRava III werd bij den stand 40 gestaakt, omdat een der Blauw-Zwarters bij het in den grond schoppen zijn been brak. Blauw Zwart IV won met 92 van G.D. S. III. Blauw Zwart a verloor met 70 van L. en S. a. Blauw Zwart b verloor met 91 van VYP b. R.K. Sportver. „U.D.O." Het eerste elftal was in den wedstrijd tegen Lisse II althans in de eerste helft niet byster fortuinlijk. De gastheeren wa ren voor de rust sterk in de meerderheid, hetgeen zy in een vijftal doelpunten uit drukten, waar tegenover UDO er geen en kele kon stellen. Na de rust ging de strijd meer gelijk op en scoorden beide partijen nog eenmaal, zoodat het einde kwam met een 61 overwinning voor Lisse II. De A-junioren brachten uit Voorschoten een 3—3 gelijk spel mee, dat bevochten "werd op V.V.L. (A), terwijl de a-adspiran- ten op den ingeslagen weg voortgingen en met een 50 overwinning op V.V.S.B. (b) uit Noordwijkerhout terug kwamen. R.K. Sportver. „S.M.C." SMC begint met tien man den strijd. Na eenig terreinverkennen geeft de SMC- linksbinnen met 'n goed gericht schot de thuisclub de leiding (10). De Voorhou- fcers vallen steeds gevaarlijker aan en het spel wordt wel wat te forsch, maar de ar biter houdt de teugels goed in handen. De Foreholte-rechtsbinnen maakt met een mooi doelpunt gelijk (11). Na de rust wordt er aan beide kanten hard gewerkt voor 'n goal en zonder dat iemand 't ziet is het 21 voor Foreholte. De SMC-ers zetten alle zeilen bij, maar het luikt nog steeds niet en Foreholte vergroot den voor sprong (13). Dat wordt den SMC-ers te bar, de rechtshalf plaatst den bal hoog voor het Forehdlte doel en twee SMC-ers stormen er op af en de achterstand is verkleind tot 23. Het spel wordt ruwer. Twee spelers worden van het veld gezon den. De aanvallen van de thuisclub wor den steeds gevaarlijker en plotseling gaat onder donderend gejuic de gelijkmaker in de touwen, maar de vreugde is van korte duur, want de scheidsrechter fluit voor buitenspel. Dit ontmoedigt de thuisclub wel wat. Ep. de Voorhouters keeren weer in den aanval tot de S.M.C.-back 'n beetje te raar afhoudt en de arbiter 'n penalty toekent aan Foreholte, die door den mid- voor meters naastgeschotcn wordt. Onver anderd komt dan het einde. S.M.C. II ging op den goeden weg ver der en versloeg de Foreholte-reserven met 3—1. R.K. Sportver. „Van Nispen." Het eerste elftal ging op den ingeslagen weg voort en versloeg V.V.E. n met 53, in een wedstrijd waarin vooral na rust een flink partijtje voetbal gespeeld werd. Met dezen uitslag is Van Nispen nog steeds on geslagen uit het strijdperk getreden. Mede door het weer meespelen van L. v. Maris, waarmede de ploeg flink is versterkt, kan verwacht worden, dat nog menige wed strijd gewonnen kan worden. Wanneer wordt afgetrapt trekken de Zilkers direct ten aanval. J. v. Maris zet scherp voor en de stand is 10. Direct hierna weer een V. N.-aanval met hetzelf de succes (20). Het is Duivenvoorden, die een voorzet benut en er 30 van maakt. Er is dan nauwelijks 15 minuten gespeeld en het lijkt of VVE een groote nederlaag tegemoet gaat. Dit blijkt echter vrij spoedig niet het geval te zijn daar de bezoekers zich steeds meer weten te her stellen en zelfs regelmatig ten aanval gaan trekken. Bij een dezer aanvallen zet Jan sen mooi voor en is het Pijpers, die na eenig heen en weer getrap het eerste doel punt voor zijn elftal fabriceert (31). Na rust zien wij een ander V.V.E-elftal Het is een lust om te zien hoe zij er op zitten om den achterstand in te halen. Van Nispen verhoogt echter den voorsprong (41). V.V.E. geeft niet op en trekt on middellijk ten aanval. Wanneer de achter hoede echter weifelt voor buitenspel, ont gaat dit den scheidsrechter en maakt de VVE-midvoor er 42 van. Na mooi samen spel van de Van Nispen-voorwaartsen is de stand: 5—2. V.V.E. kan nu niet meer op halen, maar geeft toch geen kamp. Voort durend trekken de gasten ten aanval er. werkelijk hebben zij nog eenmaal succes, wanneer hun rechtsbuiten voorzet en Klinkenberg ineens inschiet (53). R.K. Sportver. „V.V.S.B." VVSB I won van DOSR II met 2—1. De wedstrijd begint met een lichte meerder heid der gastheeren; de achterhoede van DOSR weet echter voorloopig redding te brengen. Na ca. 8 minuten spelen zet Bon goed door en schiet tegen den keeper op; Marijnen vangt den terugspringenden bal en weet hem in het net te werken (10). We zien nu een prachtig spel der Bavo- menschen; de spil Braun stuwt den aanval op met verre open passen. Een voorzet van C. Bader is voor den toestormenden Beijens iets te laag; de kopbal verdwijnt dan ook naast het doel. v. d. Berg redt dan keurig op een laag en hard schot in den uitersten rechterhoek. Na de rust begint VVSB enthousiast; Beijens weet zich prachtig vrij te spelen, een keihard schot volgt, maar de keeper weet met veel geluk den kogel tot corner te werken. Bader verricht dan fraai spel op den vleugel, de Reus krijgt den bal toegespeeld, maar schiet tegen één der DOSR-spelers aan; Beijens schiet jammer lijk over. DOSR weet zich uit zijn verdedi gende positie te werken en de strijd gaat nu geruimen tijd gelijk op. Bij een aan val der WSB'ers volgt dan het tweede doelpunt, als de Reus hard voorlangs 't doel schiet; de bal komt bij Beijens; deze schiet in, de keeper kan het leer niet goed weg werken en B. Bon profiteert daarvan op fraaie wijze (20). DOSR probeert al les om den achterstand in te loopen; bij een corner schieten ze juist naast. In de laatste minuut komt dan het verdiende te- genpunt als VVSB's keeper een effectbal niet klemvast grijpt en de bal in het doel geloopen wordt (21). VVSB III verpletterde DOSR III met 110. Er was in dezen wedstrijd maar één elftal, dat voetbalde. DOSR Hl had zoo goed als niets in de melk te brokkelen. Reeds spoedig stond het 20 door den rechtsbinnen. Hierna maakten de midvoor Seysener en C. van Schooten er 40 van. Na een half uur was de stand reeds 60 in het voordeel der thuisclub. Daarna her stelde DOSR zich eenigszins en wist het laatste kwartier voor de rust verdere doel punten te voorkomen. Na de rust is het spelbeeld hetzelfde als voor de rust. VVSB sterk in den aanval, DOSR geheel in de verdediging. Door het slechte uitschieten van den keeper der gas ten wordt de druk steeds sterker, zoodat het spoedig 100 in het voordeel der thuis club is. Kort voor het einde maakt Duiven voorde, die opviel door groote activiteit, er 110 van. R.K. Sportver. „Leimuiden". Leimuiden I speelde te Voorschoten te gen WL II een matigen wedstrijd en wist te winnen met 52. Leimuiden II ontving Docos III. Lei muiden was niet opgewassen tegen het vlugge spel der Leidenaars, die dan ook ver in de meerderheid waren. Voor de rust wist Docos het doel van Leimuiden reeds zes maal te doorboren, terwijl Lei muiden één maal scoorde. Toen de scheids rechter het einde floot was de stand 104 in het voordeel van Docos. R.K. Sportver. „Alph. Boys". Voor de Boys is het gisteren een succes dag geworden. Om half één stellen de Alph. Boys II en VVSB II zich op, onder leiding van den heer Turk. Direct ontwik kelt zich een vlug open spel, en, hoewel de Boys iets sterker zijn, is het toch VVSB, die met een onhoudbaar schot de leiding neemt. Even voor rust weer een der VVS B-backs niet beter te doen dan hands te slaan. Adr. v. Leeuwen zet dezen straf schop in een doelpunt om (11). Na rust hetzelfde spelbeeld met de Boys iets ster ker, maar dit weten zij niet in doelpunten uit te drukken, zoodat het einde komt met 11, waarmee WSB II zeer tevreden kan zijn. Om half drie begint de wedstrijd Alph. Boys IDocos I. Hoewel de verwachting van het eerste, dat met drie invallers uit kwam, niet hoog waren, moet gezegd wor den, dat zij op een zeer goeden wedstrijd terug kunnen zien. Het begin laat een ge lijk opgaanden strijd zien met beide doe len om beurten in gevaar. Bij een der Boys-aanvallen zien we J. Winkel den bal keurig opbrengen en naar binnen zwen ken, waarna hij met een prachtig gericht schot keeper v. d. Steen geen kans geeft (10) Dit doelpunt zetten de Boys tot grooter vuur aan en hun aanvallen wor den talrijker en gevaarlijker. Als er onge veer 15 min. gespeeld is, zien we de Heij met een lagen schuiver den stand op 20 brengen. Ook Docos zit niet stil en zet menigen goeden aanval op, maar de hard werkende backs, die goed geholpen wer den door de middenlinie, weten elk gevaar te bezweren en verder dan een paar cor ners kunnen zij het niet brengen. Even voor rust brengt L. de Bruin den stand op 30. Na rust zijn de Boys weer het meest in den aanval en toch denken we Docos den stand te zien verkleinen, maar keeper v. d. Aar is niet te passeeren. Na ongeveer 20 min. spelen breekt de Heij door en on berispelijk maakt hij er 40 van. Docos speelt nu een verloren partij en, hoewel er nog aardig voetbal gespeeld wordt, zakt het tempo geweldig af. Het Docos-doel ver keert nog menigmaal in groot gevaar, maar tot doelpunten komt het niet. R.K. Sportver. „Esto" De eerste wedstrijd van Esto H, die gis terenmiddag tegen Donk IV speelde, is in een verdiende overwinning geëindigd. Hoewel Esto terstond in den aanval was, werden er geen doelpunten gemaakt, daar er van den linkervleugel weinig kracht uitging. Voortdurend werd er op den rech tervleugel gespeeld en na 'n half uur spe len werd er door Esto een doelpunt ge maakt. Kort daarop weet de middenvoor van de gasten, die reeds verschillende aanvallen gedaan hadden, den stand ge lijk te maken (11). Voor de rust werd de stand op 21 voor Esto gebracht. Na de hervatting was het een weinig aantrekkelijke wedstrijd, die slechts door eenige spannende momenten werd afge wisseld. Na circa een kwartier spelen werd de stand door Timp op 31 gebracht. Een minuut voor het einde werd de achter stand door Donk verkleind, zoodat h*t einde met 32 kwam. ZWEMMEN WILLY DEN OUDEN IN AMERIKA? Naar de „Telegraaf" meldt, is er reden om aan te nemen, dat de populaire zwem ster Willy den Ouden zich niet meer te Pa rijs ophoudt, zooals enkele weken geleden werd bericht. Haar naam komt namelijk voor op een lijst van omstreeks 300 perso nen van Nederlandsche nationaliteit, die tusschen 17 en 19 Juni met een der sche pen Reggestroom, Nigerstroom, Orphaus en Berenice uit Pauillac (bij Bordeaux) naar Engeland zijn vertrokken. De Neder landsche consul te Bordeaux heeft twee weken geleden nog tegenover een zegsman van het blad verklaard, zeker te weten, dat zij met een groot aantal Nederlanders heeft plaats genomen in den trein, die uit Bordeaux naar Pauillac is vertrokken. Bij het groote gezelschap bevonden zich o.m. de eveneens in rwemkringen bekende J. Paerl-Wijnberg en H. N. Paerl uit Amstel veen. Deze gegevens kloppen in zooverre met de te Rotterdam ingewonnen inlichtingen, dat het laatste bericht, dat de ouders van Willy den Ouden van hun dochter ontvan gen hebben, uit Parijs afkomstig is en ge dateerd is 15 Juni. Het is dus zeer wel mo gelijk, dat zij direct daarna naar Bordeaux is afgereisd. Daar inmiddels van eenige opvarende der vier bovengenoemde schepen via het Roode Kruis bericht uit Amerika is ont vangen, wcrdt het niet onmogelijk geacht, dat ook de Rotterdamsche zwemster zich op het oogenblik daar bevindt. DRIE ITALIANEN ZWEM1WEN DE STRAAT VAN MESSINA OVER. Het is drie Italiaanschen studenten, Ti- no Alconico, Minno Adami en Guiseppe Sorbara gelukt, de Straat van Messina tus schen Pizzo di Calabrie en Messina over te zwemmen in een tijd van 1 uur 1 min. en 10 sec. Zij slaagden er hierbij in alle be staande records op dezen afstand te over treffen. HOCKEY NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. De uitslagen'. West Eerste klasse: HilversumGooi 32; AmsterdamBMHC 11; HDM HOC 4—0; HHIJC—TOGO 4—1. Promotie-klasse A: ZandvoortHDM 2 14; Delftsche StudentenVictoria 01: Strawberr.Leiden 30; BMHC 2SOS 41. Tweede klasse B: HOC 2HDM 3 35; HDM 4HOC 3 23; Leiden 2Groen Geel 1—1; HBS—Alliance 0—1. Derde klasse B: HOC 4—HDM 5 0—2; Rijswijk 2Kieviten 2 12; Leiden 3 TOGO 3 0—2; HDM 6HLC 0—8. Vierde klasse C: Leiden 4TOGO 4 15; Delftsche Studenten 3—HOC 3 6—0; Delft sche Studenten 4Cl. te Werve 2 23. NEDERLANDSCHE DAMES HOCKEY BOND. De uitslagen. West Afd. A: HOC—TOGO 1—2; HHYC HDM 4—1; Leiden—BDHC 2—4. Aid. C: Kieviten 2Leiden 2 21; SOS 2—HHIJC 3 0—2; HOC 2—Togo 2 1—4. Afd. B: SOS 3—HHIJC 6 2—1; HLC 3— Kieviten 4 2—3; HHIJC 5—Leiden 3 1—1. ZUID-HOLLAND SC HE HOCKEY BOND. ZÜIDWIJCK—S. V. '35 n (heeren) 0—5. Na het veelbelovend begin der competi tie zijn onze stadgenooten er nu leelijk uit. De juiste opstelling schijnt nog niet gevon den te zijn. Speciaal het keepersvraagstuk is nog verre van opgelost, en ook ontbreekt er dikwijls te veel aan het doorzettings vermogen, dat slechts af en toe aanwezig is. Voor de rust was de Sportvereeniging doorloopend in de meerderheid, welke in vier doelpunten waarvan twee lang niet onhoudbaar waren werd uitgedrukt. Na de rust wegen de ploegen goed tegen elkaar op en zelfs waren er perioden van Leidsch overwicht. Een goed schot van De Roo werd nog juist door den Haagschen keeper weggewerkt doch overigens bleef de verdediging van S.V. den gastheeren toch steeds de baas. Zelfs bracht de linksbuiten van S.V. na een snellen ren met een houd baar schot den eindstand nog op 05. ZÜIDWIJCKAEOLUS II (dames) 3—0. Zuidwijck heeft aan de kampioensillusies van de tegenpartij, die in anderhalf jaar geen nederlaag had geleden en verleden jaar kampioene van haar afdeeling was met de totaalcijfers 720, een wreed einde gemaakt. De Leidsche verdediging behoefde slechts sporadisch op te treden (de keepster heeft in geen der tot nu toe gespeelde wedstrij den ook maar één schot behoeven te ver werken) doch de voorhoede vond een goed- verdedigende tegenpartij tegenover zich. Nadat mej. Perquin reeds voor de rust Zuidwijck de leiding had gegeven werd de Leidsche meerderheid vooral na de rust zeer groot. Aeolus veroorzaakte nogal de noodige strafhoekschoppen, doch dit onder deel mag door Zuidwijck nog wel duchtig gerepeteerd worden want geen enkele le verde succes op. Mej. Perquin zorgde nog voor twee doelpunten waarvan het tweede met omgekeerden stick werd gemaakt nadat de keepster uit haar doel was gelokt. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Eerste klasse Noord-Holland: SVK Koog Zaandijk 41; Swift—Oosterkwar tier 10—2; DED—DVD 7—6. Eerste klasse Zuid-Holland: Het Zuiden Deetos 34; AchillesFluks 81; HSV DKC 4—4; Ons Eibernest—HKV 6—3. Tweede klasse A: Vicus OrientisReady 5—0; ODI—Achilles 2 7—2; De Kweek— HSV 2 7—3. Derde klasse A: ZuiderkwartierAchil les 3 13; Fluks 2Phoenix 28; HKV 2Ons Eibernest 3 33. O Eerste klasse Gelderland: ZKCEKCA 42; VadaSteeds Hooger 32; Onder OnsWilskracht 34. Eerste klasse Overijsel: AKCRigters- bleek 3—10; Zwart Wit—DOS 1—4; Naas— HKC 24; 't OverschotjeOranje Zwart 0—2. Eerste klasse Zuid: Rood WitPSV 2 14; Deto—ONA 6—0. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE. De revanche-wedstrijd van de kampioen schappen van den langen afstand is geheel verloopen, zooals dit te doen gebruikelijk is. Allen reden ze op den kampioen, zoo dat deze geen been aan den grond kreeg. Met dat al is het een aardige wedstrijd ge worden, echter in een tijd, welke nu niet direct snel genoemd kan worden. Willem van Rooyen was ook weer eens van de partij, evenals Alb. Lodewijks en J. de Groot. Met N. de Romijn en R. Riethoven was het dus een ploegje, waar zwaar tegen te kampen was. M. Segaar stond op de zie kenlijst. Al spoedig trok Riethoven er tus- schenuit, maar deze uitlooppoging liep op niets uit. In de 10 ronden, die er te verrij den waren, is het vooral W. Rijsbergen ge weest, die hier veel werk verzet heeft. In een van de vele jachten waren het F. van den Berg en Riethoven, voor wie het tempo te hoog was en toen dan nog van den Berg een lekken band kreeg, was het met het verdedigen van zijn titel gedaan. Ook N. de Romijn raakte door een lekken band uit den strijd. Ersbergen, de Groot en Lode-

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7