OMGEVING RIJNSTREEK Academienleuws RECHTZAKEN Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 21 OCTOBER 1940 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HILLEGOM St. Josephsgezellen. Ht nieuwe be stuur der St. Jos.-Gez. is als volgt samen gesteld: W. van Lierop, senior; Ph. Peters 2e senior; J. Out, secretaris; A. van de Linden, C. Otte, Th. Assendelft en A. Heemskerk, commissarissen. Hill. Beurscommissie. De heer B. W. Rijnveld heeft bedankt als voorzitter. Bij- zondlere omstandigheden hébben hiertoe geleid. In de IV2 jaar, dat de thans afge- tredene voorzitter der H. B. was, heeft hij buitengewoon veel voor de Beursbelangen gedaan, zoodat de gansche commissie dit heengaan 'betreurt. In de eerstvolgende vergadering van Bloembollencultuur zal een opvolger worden benoemd. Als 2e voorz. treedt op de heer D. E. Nieuwen- buis. Motorrijden. De Haagsche Motorclub heeft den le en den kampioensprijs voor de 59 K.M. Fietspuzzletocht door de mooi ste streken van Zuid-Holland toegekend aan onzen plaatsgenoot den heer W. M. M. Wierda. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer J. B. Leiten is benoemd tot Rij'ksveld wach ter te Alkmaar. G e b o r e n: Z. van J. M. Zonneveld- Lommerse. D. van J. E. Koning-Bakke- nes. Z. van C. W. Weijers-Stroomiber- gen. D. van J. A. Walraven-Koppert. Ondertrouwd: C. P. Rusman en M. Sinnige. Getrouwd: W. J. Hageman en A. Koelemeijer. G. Heemskerk en M. Th. Huysmans. N. Kieft en E. Hildébrandt. F. W. van der Hulst en A. Brouwer. P. Resoort en J- H. Hartman. A. van den Burg en T. Kooy. O v e r 1 e d e n: B. Mosseveld, man 77 j. KATWIJK In huis of anders.De burgemeester heeft bepaald, dat het aan kinderen bene den den leeftijd van 15 jaar verboden is zich des avonds na acht uur in het open baar 'op te houden, tenzij onder direct ge leide van hun ouders. De kindertjes onder de 15 jaar, die toch op straat komen, kun nen door de politie worden verwijderd. Dus..., Geslaagd. Van de leden van de K.R.B. behaalden niet minder dan 11 het diploma voor reddend zwemmen. Voor het diplo ma A. slaagden de dames R. Blok, S. J. den Duik, J. van Amerongenen C. Wouda. 'en de heeren A. Parlevliet en Cor Schui temaker. Voor het diploma B. de dames J. van ODuyn en Tr. van Duyn en de hee ren H. B. Maitimo, Nic. Schuitemaker en L. van Rijn. Een mooi succes voor de Kal- wijksche Reddingsbrigade. Personalia. De heer J. Volbeda Jr. is benoemd tot ambtenaar op het distributie kantoor te Valkenburg. KATWIJK AAN DEN RIJN Verontreiniging van den Rijn. Hoewel het bij gemeenteverordening verboden is vuilnis in den Rijn te werpen, waren er vorige jaren wel eens enkele tuinders, die tijdens het hoogseizoen van den bloemkool- aanvoer de overtollige bladeren in het wa ter deponeerden. Gewoonlijk was een en kele waarschuwing van de z'ide der politie voldoende om aan dit euvel paal en perk te stellen. Thans echter, nu'de bloemkool voor export van de bladeren ontdaan moet worden, is dit kwaad zoodanig toegenomen, dat het water wel een bladerenveld gelijkt. Van de zijde der politie deelde men ons mede, dat reeds enkele tuinders een pro cesverbaal opliepen en dat ook in het ver volg zeer streng tegen dit euvel zal wor den opgetreden. USSE E.H.B.O. De Ned. Vereeniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken heeft haar program voor den a.s. winter wederom sa mengesteld. De nieuwe cursus voer dames vangt aan 21 October en die voor heeren op 29 October a.s. Deze nieuwe cursussen staan onder leiding van dokter Haase jr. Naar wij vernemen kan men zich hiervoor nog opgegven. Behalve deze nieuwe cur sussen zijn er nog cursussen voor geoefen de dames, op 28 October aanvangende, do cent dokter Duymaer van Twist en voor geoefende heeren, op 22 October aanvan gende, waarvan docent is dokter van Dijk. Het afdeelingsbestuur vertrouwt, dat allen de cursus- en oefenavonden trouw zullen bijwonen, opdat zij allen 100 pet. E.H.B.O.'ers zullen worden en blijven. LEIDSCHENDAM Brand. Zaterdagmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een brand bij v. d. Z. in Wilsveen, waar een schuurtje in brand bleek te staan. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist uitbreiding te voorkomen en den brand tot 't schuur tje te beperken. NOORDWIJK Zuster Modesta. Naar wij vernemen gaat de Wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis, de eerw. Zr. Modesta, Noordwijk verlaten. Gedurende haar driejarig ver blijf heeft Zr. Modesta zich groote verdien sten verworven bij de verpleging van zie ken en hulpbehoevenden. Haar werk zal in dankbare herinnering blijven, vooral ook bij de bezoeksters van het consultatiebu reau voor zuigelingen. NOORDWIJKERHOUT Vliegende winkel van de „Nederlandsche Unie". De Nederlandsche Unie is Zaterdagmid dag te Noord wij kerhout begonnen met het maken van propaganda door middel van een „vliegende winkel", welke gelegen is aan de Dorpsstraat, in het centrum van het dorp. Hier zal de bevolking des Zaterdags gelegenheid vinden zich van manifesten, weekbladen, brochures en ander propa gandamateriaal te voorzien. De initiatief nemers van deze propaganda-gelegenheid konden reeds den eersten dag een groot succes boeken. Binnen een uur of ander half was de geheele winkel leeg verkocht en hadden reeds talrijke personen zich als lid van de Ned. Unie laten inschrijven. De étalage is op suggestieve wijze gemaakt en trekt de aandacht van iederen voorbijgan ger. VOORSCHOTEN Een zilveren jubilaris. Zondag, 20 Oc tober j.l., herdacht de heer Th. van Dijk, penningmeester van het R. K. Parochiaal Armbestuur alhier den dag, dat hij vóór 25 jaar tot lid van het Armbestuur is be noemd. Deze dag is voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbijgegaan. Voor den aan vang van de Hoogmis hodden de jubilaris en zijne echtgenoote in de kerk plaats ge nomen voor de communiebank. Te 10 uur werd de plechtige Hoogmis opgedragen door pastoor P. de Roos, geassisteerd door pater de Greeve van de hulpkerk aan de Haagsche Schouw alhier, als diaken en ka pelaan G. Zoutenbier, als subdiaken. Na deze kerkelijke plechtigheid werd de jubi- leerende armmeester te zijnen huize ge complimenteerd door het Kerk- en Armbe stuur. De pastoor sprak namens het kerk en armbestuur den jubilaris toe en huldig de hem op dezen dag voor het vele werk, wat hij in die 25 jaren had verricht voor het welzijn van de armen in de parochie. Spr. bood hem, namens kerk- en armbe stuur, eenige stoffelijke blijken van waar deering aan en sprak den wensch uit, dat het den jubilaris gegeven mocht zijn nog vele jaren te mogen arbeiden tot heil van de armen in de parochie. De jubilaris dankte de aanwezigen voor hunne belang stelling op dezen dag. Vele bloemstukken waren den jubilaris op dezen feestelijken dag door bekenden en vrienden toegezon den als blijk van waardeering voor het "werk door hem in stilte en zonder ophef verricht. Kleedingcomité. Zooals destijds is be kend gemaakt kon iedereen, die in het be zit wenschte te komen van een nieuwen winterjas of mantel of deken, een gebruikt, doch nog in goeden staat verkeerend klee- dingstuk inlevere'n bij den distributie- dienst alhier. Nu de termijn van inlevering verstre ken is en van deze gelegenheid een druk gebruik is gemaakt, zal het daarvoor inge steld kleeding-comité een aanvang maken, om de ingenomen kleedingstukken aan be hoeftige ingezetenen uit te reiken. Aangezien het de bedoeling vq#. het co mité is, met deze uitgifte spoedig een aan vang te maken, wordt een ieder, die niet in staat is, zelf of eventueel voor zijn gezin winterklëeding aan te schaffen, voor zoo ver nog geen verzoek is ingediend, in de gelegenheid gesteld, schriftelijk doch uiter lijk voor Donderdag 24 October a.s. een aanvrage ten Raadhuize in te dienen. Gunning. De verbouwing van het kin derziekenhuis van „Nieuw Voordorp", on der leiding van ir. H. V. Gerritsen, Den Haag, is na aanbesteding opgedragen aan Gebr. A. en J. de Graaf, alhier. WASSENAAR Been gebroken. Op het voetbalterrein aan den Katwijkschen weg heeft gister middag de Blauw-Zwart-speler G. K. al hier het linker-onderbeen gebroken. Na eerste hulpverleening door de doktoren Baart de la Faille en Hubbeling is hij over gebracht naar de Annakliniek te Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN Jubileum. Vrijdag 1 November zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer G. de Grauw in dienst trad der gemeente Alphen aan den Rijn. Zijn loopbaan ving de jubila ris aan op 1 Nov. 1915 als hulp voor de administratie van de water- en lichtbedrij- ven. Op 1 Januari 1917 werd de heer De Grauw benoemd tot ambtenaar ter gemeen te-secretarie alhier, alwaar hij laatstelijk werkzaam is op de afdeeling financiën. Aanrijdingen. Zaterdag werd in de Wilhelminastraat door een auto een beton nen lichtpaal afgereden, terwijl in de Hoofdstraat in het perceel van den heer K. een étalageruit werd stukgereden. KOUDEKERK Voetbal. Zaterdgamiddag speelde Koudekerk II tegen Noordwijk III van Noordwijk aan Zee. Direct na den aftrap is te zien dat de gasten mooier samenspel geven en geregeld het doel van Koudekerk II in gevaar brengen. Door een penalty neemt dan ook Noordwijk de leiding en al spoedig volgde het 2e doelpunt. Nu deed Koudekerk eenige aanvallen op Noord- wijk's doel en als gevolg hiervan werd een doelpunt gescoord (21). Vlak voor de rust wist Noordwijk er nog' 31 van te maken. Na de rust wisten de gasten het net van Koudekerk nog 3 maal te vinden. Hoe wel Koudekerk zijn best deed wisten ze het toch niet verder te brengen dan 38, zoo dat deze wedstrijd verdiend is gewonnen door Noordwijk III met als uitslag 63. Koudekerk I speelde te Alphen a. d. Rijn tegen MCV I en won deze wedstrijd met 41. Koudekerk's Adsp. speelden te Rijnsburg tegen Rijnsburg Adsp. en verloren met 3—0. Ge bore n: Wilhelm z. van G. de Jong en N. Ettinger. ZOETERWOUDE (H. R.) Installatie St. Josephsgezellen. Giste ren was het de dag voor de leden der St. Josephsgezellen, waarop 28 nieuwe leden werden geïnstalleerd. Des morgens te 8 uur werd door den vice-praeses, kapelaan Rohde, de H. Mis aan God opgedragen voor de St. Josephsgezellenvereeniging, waar onder algemeen H. Communie der leden. Na de H. Mis vereenigden zich allen in het Patronaatsgebouw aan 't gezamenlijke ont bijt, waarbij de vice-praeses zich richtte tot zijn jongens met de gelukwenschen op de zen schoonen Zondagmorgen. Des namid dags te 3 uur volgde een kort Lof met ro zenkransgebed, waarna de praeses, pastoor v. Vastenhoven, de jongens aanspoorde steeds Katholieken te zijn van den daad, hen tevens wijzende op het voorrecht zich te mogen stellen onder de schutse van St. Jozef. Op de vraag van den praeses ver klaarden alle plechtig en eerlijk het lid maatschap van de St. Jozefsgezellenver- eeniging vrijwillig te aanvaarden. Tevens verklaarden zij alle verplichtingen en rechten, die dit lidmaatschap met zich brengt te aanvaarden.. Nadat de vice- praeses het insigne op hun borst had ge speld bekrachtigden zij dit met een hand slag. Bij deze plechtigheid werd de eere- wacht gevormd door een tiental leden van Kolpingslijfwacht van de afdeeling Leiden. De vice-praeses dankte allen voor de groo te belangstelling bij deze plechtigheid en verzocht de steun en de medewerking van de ouders. Gisteravond te half zeven was de feeste lijk versierde patronaatszaal geheel gevuld met gezellen en hunne ouders en genoodig- den, waaronder ook pastoor v. Vastenhoven, de districts-praeses, kapelaan v. Drunen en pater A. v. Galen, Ord. Carm. De vice- praeses, kapelaan Rohde, opende met vreugde dezen eersten vereenigingsavond en sprak de beste wenschen uit voor het werk van de gezellen in de toekomst. Na het zingen van het Kolpingslied volgden eenige vrij goede declamaties van een der gezellen De districts-praeses, kapelaan v. Drunen, wilde na het zoo juist gezongen Kolpings lied de leden eens voor houden de betee- kenis van het „Aan Kolping trouw" d.w.z. trouw aan het program, om een krachtige godsdienstige en sociale levensbeschouwing en levenspraktijk te ontwikkelen. Spr. schetste het leven van vader Kolping, die uit ondervinding geleerd had de moeilijk heden van het leven en zich tot taak ge steld had mannen te vormen, nuttige en ontwikkelde leden voor de Kerk en voor de gemeenschap, dappere strijders voor wat waar is en goed. Na deze geestdriftige rede volgde een korte pauze welke gevuld werd met enkele van de bekende attracties. Nu volgde de opvoering van „De Op lichters" een spel in een bedrijf, van N. W. Cogel. De opvoering hiervan was in tegen stelling met vroegere uitvoering, geheel eigen werk. Verschillende nieuwe krachten verschenen op de planken en met succes. Er werd h.eel goed gespeeld. Alle gingen dan ook klokke half tien wel voldaan huiswaarts. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Indisch recht: de heer A. J. Hilgen, Den Haag. Niet de heer J. J. van der Starp, doch de heer J. G. H. van der Starp te Wasse naar slaagde op 18 October voor het doc toraal examen Ned. Indisch recht. HOOGE RAAD De H.A.C.O.-trekkingen Bjj een op 16 April 1938 gewezen schrif telijk vonnis van het kantongerecht te 's-Gravenhage is L. B. ter zake van over treding van de loterijwet (H.A.C.O.-trek kingen) veroordeeld. In hooger beroep heeft de Haagsche Rechtbank dat vonnis beves tigd. De Hoog Raad vernietigde echter laatst genoemd vonnis wegens vormgebrek en verwees de zaak naar het Haagsche Gerechtshof, dat toen de inleidende dag vaarding nietig verklaarde. Nadat dit ar rest weder door den Hoogen Raad ver nietigd was, heeft het Hof het vonnis van den kantonrechter vernietigd, de te laste- legging ten deele bewezen verklaard, het bewezene echter niet strafbaar geoordeeld en te dier zake den verdachte gedeeltelijk van rechtsvervolging ontslagen, gedeelte lijk vrijgesproken. De procureur-generaal kwam van deze uitspraak weder in cassatie en heden heeft de Hooge Raad in deze zaak voor den derden keer arrest gewezen. De Hooge Raad vernietigde het arrest van het Hof en veroordeelde den direc teur van de H.A.C.O. wegens het houden van een andere loterij dan de zoodanige, tot het aanleggen en houden waarvan de bij loterijwet vereischte toestemming is ver leend tot een geldboete van 3000.— subs. 3 maanden hechtenis. DE LEIDSCHENDAMSCHE MOORDZAAK. Op 19 Maart van dit jaar stond voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank te recht de toen 29-jarige Rotterdamsche koopman R. A., die ter zake van moord op den veekoopman C. G. van der Horst te Leidschendam werd veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf, conform den eisch van den officier van justitie. Daar A. na zijn veroordeeling door de rechtbank volhield onschuldig te zijn ver oordeeld, is hij van het vonnis in hooger beroep gegaan, doch ook het Haagsche ge rechtshof heeft hem wegens moord veroor deeld tot levenslange gevangenisstraf. Heden diende deze zaak in cassatie voor den Hoogen Raad, waarbij mr. E. A. Kan een aantal cassatiemiddelen toelichtte. Pleiter gaf o.m. als zijn meening te ken nen, dat het Hof A. ten onrechte wegens „moord" heeft veroordeeld, daar de tenlaste gelegde feiten de imputatie van voorbe dachten rade niet behelzen, aangezien de zinsnede „na kalm beraad en rustig over leg" niet tot uitdrukking brengt, dat ge handeld is volgens een in koelen bloede overwogen en genomen besluit om een ge vormd voornemen om van het leven te be- rooven ten uitvoer te brengen. Voorts betoogde pleiter, dat uit de gebe zigde bewijsmiddelen de aanwezigheid van voorbedachten rade niet kan worden afge leid. De conclusie van het O.M. werd vastge steld op heden over 14 dagen. Binnenland BINNENKORT SLAOLIE. Naar de heer L. S. Louwes, regeerings- commissaris voor de voedselvoorziening, in een persconferentie mededeelde zal bin nenkort een bon worden aangewezen waar op slaolie beschikbaar zal worden gesteld. MOEDER MET KINDERWAGEN AANGEREDEN. Zondagavond is te Heerlerbaan de 23- jarige mevrouw W., die omstreeks half acht met een kinderwagen wandelde, door een passeerende auto, bestuurd door den heer R. uit Vaals, aangereden. De vrouw werd door de wagen gegrepen, en tegen den grond gesmakt, waarbij zij een sche- delbasisfractuur opliep, waaraan zij korten tijd later is overleden. De bestuurder, die de aanrijding veroorzaakte, bracht haar on middellijk na het ongeval met zijn auto naar het St. Josephsziekenhuis te Heerlen over Het kindje in de kinderwagen kreeg geen letsel. Het ongeluk is waarschijnlijk aan de duisternis te wijten. Buitenland ONDERHANDELINGEN OVER NEDERLANDSCH-INDISCHE PETROLEUM NOG NIET AFGELOOPEN. TOKIO, 21 October. (Domei). De woordvoerder van het departement van bui- tcnlandsche zaken heeft in de dagelijksche persconferentie o.a. verklaard, dat de on derhandelingen tusschen Japan en Neder- landsch-Indië over het petroleumvraagstuk nog niet geëindigd zijn, in weerwil van een andersluidend bericht in de pers. TWINTIG LONDENSCHE WIJKEN GETEISTERD. NEW YORK, 21 October (D.N.B.) De Associated Press meldt uit Londen, dat de hevige Duitsche luchtaanvallen in den nacht van Zaterdag op Zondag groote scha de en veel menschenlevens tengevolge hebben gehad. In een hotel is een onbekend aantal gasten omgekomen, toen een bom buiten het hotel ontplofte. Een voltreffer heeft een clubgebouw vernield. Ook hier is het aantal dooden niet bekend gemaakt. Bijna twintig Londensche wijken zijn ern stig geteisterd. Een zeer bekende straat is met brandbommen overzaaid. Het blus- schingswerk werd door daaropvolgende brisantbommen zwaar belmmerd, zoodat de brandweer tijdelijk niets kon doen. De aan val was een der zwaarste, die Londen ooit beleefd heeft. Later was de aanval hoofd zakelijk op de buitenwijken gericht. Twee steden in de Midlands en andere plaatsen in het Zuidoosten zijn eveneens zwaar ge teisterd. De „New York Times" meldt, dat honderden brandbommen op Londen ge vallen zijn. Overal ziet men bergen puin, doch 't is verboden namen te noemen. Het bericht van het blad, dat sterk gecensu reerd is, maakt de conclusie, dat de aanval op Londen thans blijkbaar in het stadium der volledige verwoesting van de stad ge komen is. BRITSCHE AANVALLEN OP BERLIJN BERLIJN, 21 October (D.N.B.) Vijan delijke gevechtsvliegtuigen hebben in den nacht van 20 op 21 October de Rijkshoofd stad in verscheidene op elkaar volgende golven aangevallen. Het grootste deel der toestellen kon reeds bij het naderen van de hoofdstad door krachtig afweergeschut ver dreven worden. Eenige vliegtuigen, die Ber lijn bereikten, wierpen brandbommen op verscheidene woonwijken. Er werden uit sluitend niet-militaire doelen getroffen. Daar de vijand alleen brandbommen wierp Agenda LEIDEN. Donderdag, R.K. Reclasseeringsver. afd. Leiden, bureauzitting in het St. Vinc.geb. Hoogl. Kerkgracht 32, 6.30 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 199 Oct. 20 uur tot Zaterdag 26 Oct. 8 uur waargenomen door de apothe ken: Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel 26274. LEIDEN Geboren: Cornelis Gerardus z. van C. v. d. Lelie en J. H. v. d. Reijden Francis- cus Paulus Maria z. van J. A. Rosdorff en C. M. Devilee. Ondertrouwd: I. Destelvelt jm. 26 j. en J. de Bolster jd. 20 j. en geen militaire of voor de oorlogvoering belangrijke objecten aanviel, is men in Berlijn van meening, dat de Britsche lucht macht met voorbedachte rade een zuivere actie van terreur tegen de Berlijnsche be volking wilde ondernemen. Een vijandelijk vliegtuig werd boven Groot-Berlijn, een tweede reeds bij het na deren van de Rijkshoofdstad door de lucht doelartillerie neergeschoten. BRISANTBOMMEN OP BERLIJN. BERLIJN, 21 Oct. (D. N. B). Zooals pas thans bekend wordt, zijn er op Berlijn op vier plaatsen ook brisantbommen gewor pen. In een Westelijke woonwijk werd daardoor een huis verwoest. Onder de burgers werden eenigen gedood en ver- scheidenen gewond. BIRMA WEG GEBOMBARDEERD TOKIO, 21 Oct. (D.N.B.) Japansche marinevliegtuigen hebben gisteren een tweeden bomaanval ondernomen op den Birmaweg. Hun opdracht was vooral be langrijke bruggen te vernielen. Volgens alhier ontvangen berichten is de opdracht ondanks het feit, dat het zicht deels slecht was en wolken hingen boven de bergen van de provincie Joennan, met succes ten uitvoer gelegd. Bovendien heb ben de vliegtuigen verscheidene colonnes vrachtauto's aangevallen en uiteengedre ven, resp. vernield. Een tweede formatie bommenwerpers heeft opnieuw in de streek ten Zuidwesten van Menglse militair belangrijke fabrieksinstallaties, o.m. een munitiefabriek, aangevallen en met succes COMMUNIQUE VAN ZWITSERSCHEN STAF. BERN, 21 October. (Stefani). De gene rale staf van het Zwitsersche leger publi ceert het volgende communiqué: In den nacht van 20 op 21 October is ons grondgebied verscheidend malen door Engelsche vliegers geschonden. De Jura- grens werd in Zuid-Oostelijke richting ge passeerd. Op verscheidene plaatsen trad ens afweergeschut tegen de vliegtuigen in werking. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Oct. Groenten- veiling. Per 100 kg.: bloemkool I 2012, idem II f 57.50, bospeen 1 5.710, per 100 kg.: andijvie 1.001.20, roode kool f 4.60—5.20, gele kool 4.80—5.30, groene kool 2.60—3.40, uien 5.00—7.50, per kist van 20 kg.: waschpeen f 1.001.50, kro ten 4060 cent. ROELOFARENDSVEEN, 21 Oct. Groen- tenveiling. Aardbeien 12 cent, idem kleine 5—8 cent per doosje, idem per half pond 1621 cent, druiven Alicanters 1819 cent, druiven Frankentalers 1617 cent per pond; tomaten 0.882.20 per 25 pond; bloemkool f 28, roode kool f 14, witte kool ƒ11. rospeen f 3.504,00. andijvie f 1 - -1.10, sla 1.00—2.80, en baksla 2.70— 3.10 per 100 stuks, kassnijboonen f 2.20— 2 60, idem stek 1.05—1.60, princesseboo- nen zonder draad f 3.25, idem dubbele stam zonder draad f 2.60, pronkboonen 4048 cent per 10 kg. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 21 OCTOBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3è82 Stockholm 44.81—44 90 Zuerich 43.5943.68 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 43.55—43.72

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3