MAANDAG 21 OCTOBER 1940 DE LEFDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal Bij onze agenten tO cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Loese nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. Weerbericht ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 6.33 uur Maandagavond. Zon op 8.17 üur Dinsdagochtend. MAANSTANDEN. 21 October 13.onder, 21.57 op 22 October 13.49 onder 22.52 op 23 October 14.32 onder, 23.55 op 24 October 15.10 onder, 0. (Laatste kwartier). 25 October 15.44 onder, 1.04 op 26 October 16.14 onder, 2.17 op 27 October 16.43 onder, 3.35 op 28 October 17.12 onder, 4.55 op HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 22 Oct. voorm. 7.40 en nam. 8.05 uur. .OllOIIOIIOIIOIIOIIOIIOtlOIIC^ - g Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd - moet worden tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG T 6.40 uur. - 0 7.r»NSr)PTCOMST u 0 Tusschen deze beide tijden dient Q q er dus verduisterd te worden. - Ion CD II Oil Oil Oil OII Oil OII on cP ZONSOPKOMST 8.12 uur. BINNENLAND Afval benutten VERNIETIGINGSVERBOD VOOR OUDE MATERIALEN EN AFVALSTOFFEN. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, maakt ojn. het volgende bekend: Op grond van een besluit, dat 19 Octo ber in het Verordeningenblad is versche nen („oude matrialen- en afvalstoffenbe- sluit") is het verboden, oude materialen en afvalstoffen te vernietigen, weg te wer pen het in den aschemmer werpen of aan den reinigingsdienst medegeven van be doelde stoffen), dan wel op zoodanige wij ze te bewaren, dat zij hun waarde als grondstof voor de industrie geheel of ten deele verliezen. Onder „oude materialen en afvalstoffen" in den zin van genoemd besluit wordt ver staan: a. Alle geheel of ten deele uit metaal, papier, karton, linnen, katoen, jute, wol, zijde, kunstzijde of andere vezelstoffen, huiden, vellen, leer, glas, rubber van elk soort, mineralen oliën, celluloid, hoorn, been, kurk, dierlijk haar, borstels of vee- ren bestaande stoffen of voorwerpen, wel ke niet meer overeenkomstig hun oorspron kelijke bestemming gebruikt worden; b. Alle andere door den secretaris-ge neraal aan te wijzen stoffen of voorwer pen. De genoemde voorschriften gelden voor alle afvalstoffen als bovenomschreven, welke uit de huishouding, alsmede uit in- dustrieele en andere bedrijven en instel lingen afkomstig zijn. Oude materialen en afvalstoffen in bo venbedoelden zin mosten op de gebruike lijke wijze worden afgeleverd aan den er kenden vakhandel, die daarvoor, naar ge lang van de waarde, een zekere vergoeding zal geven. Voor wat betreft afvalstoffen, afkomstig uit de huishouding, zal de ver goeding in overeenstemming zijn met het geen tot nu toe gebruikelijk was. Ingeval geen handelaar te vinden is, dient men zich voor nadere aanwijzingen te wenden tot het rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen, Paleisstraat 7, 's-Gravenhage. Het rijksbureau is op het oogenblik bezig een regeling te ontwerpen, welke beoogt den geheelen handel in af valstoffen op nieuwe grondslagen te orga- niseeren. In het kader van deze aanstaan de regeling zal ook voor een regelmatige inzameling der afvalstoffen worden zorg gedragen. Zoodra de bedoelde regeling gereed is, zullen nadere bijzonderheden, alsmede de datum waarop zij zal ingaan, worden be kend gemaakt. Voor bijzondere gevallen kan de direc teur van het rijksbureau aan bedrijven of instellingen, voor een bepaalden termijn of tot wederopzegging toe, geheelt of ge deeltelijke ontheffing van de voorschriften van het besluit verleenen. Verzoeken tot ontheffing moeten bij het rijksbureau worden ingediend. In verband met het bovenstaande wordt ons van bevoegde zijde de volgende toe- RIJKSMAARSCHALK GOERING BOVEN NEDERLAND Rijksmaarschalk Goering heeft in ver band met de door hem persoonlijk geleide actie van het luchtwapen tegen Engeland ook boven Nederland gevlogen. Hij heeft niet nagelaten, zelfs bij duister nis enkele beschermingsmaatregelen en speciaal de verduistering in alle deelen van Nederland, zoowel vanuit het vliegtuig als na tusschenlandingen te onderzoeken. Het resultaat van deze onverwachte vliegtocht en tusschenlandingen heeft aan de gestelde eischen voldaan. De houding van de desbetreffende Duitsche en Neder- landsche organen had de waardeering van den rijksmaarschalk en den weermacht bevelhebber in Nederland, generaal der vliegers Fr. Christiaansen. lichting gegeven: Zeer veel waardevol mafcerieal gaat nog dagelijks verloren: Hoeveel wordt niet achteloos wegge worpen of vernietigd. In dezen tijd, nu de aanvoer van grondstoffen uit andere landen nagenoeg geheel stil ligt, mag dit niet meer geschieden. Oude materialen en afvalstoffen vormen een kostbare binnenlandsche grondstof, waarvan een stelselmatige inzameling door den handel ten behoeve van onze eigen Nederlandsche industrie een dringende noodzakelijkheid is gewor den. Bovendien ontvangt men het oude product in een nieuwen vorm terug. Iedere Nederlander dient, en uit na tionaal belang en uit eigen belang er toe mede te werken, dat ons land op deze wijze voor zijn grondstoffen min der afhankelijk van het buitenland wordt. Ervaringen, die op dit gebied in an dere landen zijn opgedaan, toonen aan, dat in eigen land inderdaad voor mi- lioenen aan nuttige grondstoffen kan worden gewonnen, waarmede tevens aan vele menschen werk en brood wordt verschaft. Een ieder kan en moet hier zijn bijdrage leveren voor het gemeenschappelijke doel. In geen geval mag in dezen tijd nog iets ver loren gaan. Daarom is het begrijpe lijk, dat vernietiging van oude mate rialen en afvalstoffen thans strafbaar is gesteld en wel met een hechtenis van ten hoogste 6 maanden of geld- GROENTEN- EN FRUIT-CONSERVEN Beperking inzake bereiding en handel te venvachten Bij besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij is bepaald dat ten aanzien van het bereiden, voorhanden en in voorraad hebben, verhandelen en vervreemden, af leveren en vervoeren van conserven van warmoezerij-gewassen, landbouw-erwten, fruit en zuidvruchten beperkende regelen in den zin van artikel 9 van de Landbouw- crisiswet worden gesteld. Ook voor den cierhandel De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij heeft be- paadl, dat ten aanzien van het voorhanden of in voorraad hebben, opkoopen, inzame len, vervoeren, verhandelen, vervreemden en afleveren van eieren beperkende regelen in den zin van art. 9 van den Landbouw? crisiswet worden gesteld. De voor de uitvoering dezer besluiten noodige bepalingen worden in de Neder landsche Staatscourant bekend gemaakt. Caseïne De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat de beperkende regelen in den zin van art. 9 van de Londbouwcrisiswet voor melk, kaas, melkproducten, zoomede melkvet bevattende producten ook zullen gelden voor caseïne. VERPLICHTE INLEVERING VAN GRANEN EN PEULVRUCHTEN Ter verkrijging van een gelijkmatige ver deeling van den beschikbaren voedselvoor raad moet van overheidswege over de ge- heele voedselproductie van den Nederland- schen bodem beschikt kunnen worden. Ten einde dit te bereiken werd bepaald, dat de telers van akkerbouwgewassen over het meerendeel van hun producten niet kunnen beschikken dan door deze in te le veren bij de desbetreffende overheids instantie. Voor een groot aantal producten, waar onder granen en peulvruchten, bestaat zelfs het voornemen binnen korten tijd een inle veringsplicht op grond van het Landbouw- inleveringsbesluit 1940 in het leven te roe pen. Voor het komende seizoen zal worden geleverd aan de „Provinciale Inkoopcentra les voor Akkerbouwproducten" (P.I.C.A.), welke de producten overnemen tegen vast gestelde prijzen, terwijl deze provinciale instanties, waarbij iedere teler als georgani seerde moet zijn aangesloten, de aanwijzin gen hebben op te volgen van de „Ned. In koopcentrale voor Akkerbouwproducten" (N.I.C.A.). BURGEMEESTERS Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken zijn benoemd: F. J. A. T. M. Vos de Wael tot burge meester van de gemeente Ossendrecht; Mr. P. V. G. W. Kamerbeek, tot burge meester van de gemeente Baarle-Nassau; J. J. C. M. Luske, opnieuw tot burgemees ter van de gemeente Bergharen; F. W. baron van der Borch tot Verwo!^ de, opnieuw tot burgemeester van de ge meente Buurmalsen benoemd; H. A. van Willigen opnieuw tot burge meester van de gemeente Haaften; M. Peeters, opnieuw tot burgemeester van de gemeente Gassel. BEPERKING INZAKE COLPORTAGE De secretaris-generaal van het departe ment van Justitie heeft, volgens een buiten gewoon politieblad, een rondschrijven ge richt aan de procureurs-generaal fung. Directeuren van politie, ter voorkoming van ongeregeldheden bij de colportage van bladen van politieke partyen of bewegin gen. Voorkomen moet worden, dat colpor teurs van verschillende richtingen naast of vlak by elkaar hun bladen aanbieden. Verzocht wordt maatregelen te nemen, dat bepaalde standplaatsen bij uitsluiting worden toegewezen aan de colporteurs van een bepaalde politieke partij of beweging, zoodat deze colporteurs zich op minstens 300 meter afstand bevinden, waarbij reke ning moet worden gehouden met bestaande usances, welke als een soort verkregen recht kunnen worden aangemerkt, en voor het overige het systeem van afwisseling kan worden toegepast. Verboden wordt op een standplaats met meer dan twee personen te colporteeren. Een volksoploop om en bij den colporteur moet terstond worden verspreid. Voor zoover dit nog niet is vastgesteld moet de colportage uiterlijk een half uur na zonsondergang zijn beëindigd. COLPORTAGEVERBOD IN DEN HAAG. In verband met de vele wrijvingen, wel ke zich te Den Haag den laatsten tijd heb ben voorgedaan op verschillende punten der stad tusschen colporteurs van verschil lende richtingen, heeft de politie thans een colportageverbod uitgevaardigd, dat Zater dagmiddag is ingegaan, aldus meldt de „Tel.". Mén had reeds eerder getracht een re geling voor de colportage te treffen om de incidenten van den laatsten tijd te voor komen, doch blijkbaar heeft deze regeling geen afdoende resultaten opgeleverd, zoo dat thans tot een algemeen verbod is over gegaan. DE VEROORDEELING VAN PROF. DE VRIES. Omtrent de veroordeeling voor het Lan- desgericht van prof. C. W. de Vries, rector- magnificus van de Rotterdamsche handels- hoogeschool, tot 18 maanden gevangenis straf en ƒ3000 boete, wegens het luiste ren naar een verboden zender, wordt nog het volgende vernomen. In het requisitaoir legde de staatsanwalt er den nadruk op, dat het hier een bijzon der zwaar geval betreft van overtreding van de verordening van den rijkscommis saris inzake den radio-omroep. Beklaagde heeft in een toespraak voor 300 luisteraars van de handelshoogeschool openlijk ver klaard. dat hij over den oranjezender naar de verboden rede van Prinses Juliana op 31 Augustus 1940 geluisterd heeft. Een der gelijke houding is onverantwoordelijk, daar dit geschikt is om de toehoorders en rui mere kringen der bevolking tot dergelijke wetsovertredingen en in de gevangenis te brengen. Bijzonder ernstig weegt de over treding van beklaagde, daarbij als jurist en professor de draag wijdt van de gepleegde overtreding ten volle bewust moet zijn ge weest en omdat hy als rector een voorbeeld voor zijn leerlingen moet zijn. 'Voorts meende de staatsanwalt, dat hier een ge voelige straf op zyn plaats is met het oog op de gevolgen welke deze daad kan heb ben, in het bijzonder onrust verwekken on der de bevolking. De straf, meende de staatsanwalt, moet hooger zijn dan die, wel ke zijn uitgesproken tegen kleinere over treders. REGELING NOODSLACHTINGEN Het Rijksbureau voor de voadselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat tfen aanzien van noodslachtingen van varkens en rundvee de navolgende regeling is ge troffen. De burgemeesters zullen by noodslach tingen namens de Nederlandsche Veehou derijcentrale een sladhtvergunning ver strekken resp. ontheffing van het slacht verbod verleenen, op voorwaarde, dat het van noodslachtingen afkomstige vleesch, zoowel voorwaardelijk als onvoorwaarde lijk goedgekeurd, door dengene, die de noodslachting laat verrichten, ter beschik king van genoemde centrale wordt gesteld. Na verkoop van het vleesch wordt de opbrengst daarvan onder aftrek der ge maakte kosten door de plaatselijke toewij zingscommissies ter hand gesteld aan den- gene, die de noodslachting heeft laten ver richten. RIJKSPERSONEEL Ook de arbeidscontracters ontvangen voorloopig nog salaris „Onze Strijder'' deelt mede, dat bij be spreking op het departement is komen vast te staan, dat aan allen, die uit den dienst van Defensie ontslagen zijn, in afwachting van een definitieve regeling voorloopig nog salaris zal worden toegezonden. Dit geldt ook voor de arbeidscontractan ten. Ook zij ontvangen dus voorloopig nog salaris van het Afwisselingsbureau. VERGADERINGEN TE ROTTERDAM VAN DE A.R. PARTIJ EN DE C.H. UNIE. SAMENWERKING MET DE NED. UNIE. Zaterdagmiddag zijn in de groote zaal van het gebouw „Odeon" te Rotter dam twee drukbezochte vergaderingen gehouden, uitgeschreven door de Centrale Anti-revolutionaire Kiesvereeniging te Rot terdam en den Kamerkieskring Rotterdam van de Christelijk-Historische Unie. Als sprekers traden op dr. H. Colijn van 's Gra ven hage en dr. S. Rozemond van Leiden. Na de opening van de samenkomsten was het woord aar. dr. H. Colijn voor het uit spreken van zijn rede. Spr. vangt aan met de opmerking, dat deze bijeenkomst wel saamgeroepen is door staatkundige organisaties, maar dat het toch geen gewone staatkundige bijeenkomst is, wijl de staatkundige werkzaamheden stil liggen. Spr. heeft er bij vorige gelegenheden reeds uitvoerig op gewezen, dat het afbre kend oordeel over het verleden in menig opzicht volkomen onjuist moet worden ge acht. Dat verleden had zeker gebreken, maar met die gebreken zijn de resultaten op bijna elk terrein zóó geweest, dat Nederland waar het niet heelemaal aan de spits stond, toch in elk geval een eereplaats onder de volkeren innam. Spr. wenscht er echter den nadruk op te leggen, dat men niet bang moet zijn voor hervormingen, die werkelijk noodzakelijk blijken. Spr. zelf althans behoort tot dege nen, die open staan voor iedere noodzake lijke of wenschelijke hervorming. Alleen is hij niet zoo hervormingsgezind, dat hy met het grijpen naar het nieuwe zou willen prys- geven'het goede, dat het verleden ons heeft gebracht. Onder dit voorbehoud zal men de toekomst moedig onder de oogen moeten zien, ons zelf niet bedriegend door de oogen te sluiten voor wat om ons heen plaats grijpt. En dan is het duidelijk, dat er reeds nu enkele conclusiën kunnen worden getrok ken, die men zonder veel gevaar voor te leurstelling uiten kan. Een van die conclu siën is stellig, dat de toestanden op het vas teland van Europa radikaal anders zullen zijn dan ze geweest zijn. Wat daarbij voor ons hoofdzaak is en blijft, is de vraag, of ons nationaal volkseigen ongerept zal kun nen worden gehandhaafd, dan wel of ook hier inzichten veld winnen, die tegen den draad onzer historische volksontwikkeling ingaan. Vreemde inzichten, zoo is ons door den Rijkscommissaris beloofd, zullen ons niet worden opgedrongen, maar daarmede is nog niet beantwoord de vraag, of ze in Nederland niet vrijwillig aanvaard zullen worden. Wij gelooven dat wel niet, maar men moet de vraag toch onder de oogen zien. Wij willen allen onafhankelijk blijven, wij willen allen ons eigen volkskarakter handhaven, wij willen allen dat de band tusschen moederland en overzeesche gewes ten bewaard blijft, maar daarnaast zijn er toch ook tal van opvattingen, die niet paral lel loopen. Voor een schijneenheid gevoelen wij niets, omdat er geen werkelijke kracht van kan uitgaan. Het moet mogelijk zijn voor Chr. Histo- rischen en Antirevolutionairen een lijn te ontdekken, die gevolgd moet worden bij de oplossing van vragen, die er reeds zyn en die er straks nog zullen komen. Van een al dus verkregen eenheid van visie uit kan men dan de hand uitstrekken naar samen werking met anderen op het pflht van staatkundig of maatschappelijk beleid, waarbij eenzelfde doelstelling aanwezig is. Na de rede van dr. H. Colijn was het woord aan dr. S. Rozemond te Leiden. Spr. betoogde, dat het niet bekrompen zelfzucht was, wanneer de christ. part. groe pen strijden voor het behoud en de verste viging en vernieuwing van de christelijke grondslagen onzer samenleving. Zij zijn niet alleen waakzaam tot behoud van eigen geestelijke vrijheden, maar hun gaan ook de oude volksvr ij heden en -rechten en de ge vestigde Nederlandsche tradities ter harte. In dit streven ontmoeten zij dan de Ne derlandsche Unie. Het is bekend, dat tegen deze groep in haar kortstondig bestaan reeds heel wat critiek is gelanceerd, ook van den kant van het prot. christ. volksdeel. Waar de Unie echter blijk gaf geen dooden- de gelijkschakeling te willen en integendeel de overtuigingen en inzichten van het prot. christ. volksdeel te willen respecteeren, daar kan niets ons in den weg staan om deze groep met welwillendheid en met den oprechten wil tot samenwerking tegemoet te treden. Wij staan dus gereed tot samenwerking in den breedst mogelijken zin, zoolang die met behoud van onze meest fundamenteele overtuiging en met overeenstemming om trent de richting van het beleid zal kunnen geschieden. Wij zien dit in dezen tijd van bezetting vooral als een bereidheid tot voor bereiding van practische samenwerking zoodra ons daartoe weer naar eigen aard in zelfstandigheid ruimte zal worden gegeven. Gemeentel. Aankondiging GEEN ZEEP VOORIARBEIDERS IN DUITSCH \AND Aan arbeiders, die in en zoodanig we: gens de l]ier te bepalingen aansplaak extra rantsoen zlep, iha ede rland won*-* üAten, dat zij vol- dende distributie- tr ïen maken op een indien zii deze werkzaamheden A Duits< iland uitoefenen, door de distributiaiienst| rantsoen worden vlrstrek Het is n..l gebleken, d; ders extra rantsoe: den verstrekt. De Burgeme A. VAN DE SAND Leiden, 21 October 1940. geen extra zeep- !aS^deze arbei- Duitsciï^nd wor- j 2176 ster vajfi Leiden, BAI&UYZEN. WINKEL VAN DE NED. UNIE TE AMSTERDAM LEEG GEPLUNDERD. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een aanzienlijke verwoesting aangericht in een winkelhuis aan de Kinkerstraat te Amsterdam, niet ver van de J. P. Heye- straat, waarin de Nederlaïidsche Unie Za terdag een propagandawinkel zou openen. Indringers hebben zich aan de achterzijde toegang verschaft tot het perceel en alle propaganda-materiaal uit het huis en den winkel weggenomen, dat er te vinden was. Zy hebben er pamfletten van de N.S.D.A. P. voor in de plaats aangebracht. De Nederlandsche Unie heeft het per ceel eerst kort geleden gehuurd en had Vrijdagavond juist alles gereed voor de opening. Deze zou Zaterdagavond plaats vinden; niettegenstaande de verwoesting heeft men toch den winkel Zaterdag ge opend. INVENTARISATIE VAN BANDEN. Hoewel in de bladen alleszins duidelijk bekend gemaakt is, dat alle houders van motorrijwiel- en autobanden, tractorban den en vliegtuigbanden (zoowel buiten als binnenbanden) verplicht zijn opgave hiervan te doen door middel van formulie ren, verkrygbaar bij de distributiediens ten, is den AN.W.B. gebleken, dat zeer vele particulieren om de een of andere reden meenen, dat de genoemde verplich ting niet voor hen geldt. Aangezien dit misverstand zeer onaan gename gevolgen voor de betrokkenen kan hebben, vestigt de A.N.W.B. er de aan dacht op, dat alle bovengenoemde banden opgegeven moeten worden, onverschillig of deze gebruikt worden of niet, ook wan neer zij aangebracht zyn aan opgelegde auto's of motorrijwielen of aan karren of wagens, die niet met mechanische kracht voortbewogen worden. De termijn voor de opgave is reeds op 19 dezer verstreken. Belanghebbenden, die nog in verzuim zijn, wordt dringend aan geraden alsnog zoo spoedig mogelijk aan hun verplichting te voldoen. RUSSISCHE KATOEN VOOR TWENTSCHE INDUSTRIE Zal door Rijkstextielbureau worden verdeeld. Naar de „Maasbode" verneemt, is ^<in Duitsche zijde toegezegd, dat een hoeveel heid Russische katoen voor de Twentsche textielindustrie zal worden beschikbaar ge steld, welke toereikend zal zijn om het be drijf verscheidene weken op gang te hou den. Reeds zijn eenige partijen katoen en cel wol in Twente aangekomen, welke op toe wijzing van het Rijkstextielbureau zullen worden verdeeld. VERVOER VAN APPELEN De secretaris-generaal, waarn. hoofd van het Departement van Landbouw en Vissche rij deelt ten vervolge op het laatst versche nen persbericht inzake appelen mede, dat met ingang van Maandag 21 October ook alle vervoer van kroetappelen verbo den is, tenzij het vervoer gedekt is door een geldig vervoersbewijs af te geven door of namens de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. DANK AAN DE OSTMARK. Wij ontvingen den volgenden oproep: „Op ons verzoek plaatsten de dagbladen in Augustus 1.1. onder het opschrift „dank aan de Ostmark" een oproep aan de ouders der kinderen welke naar de Ostmark wer den uitgezonden, om als dank voor het geen hun kinderen aldaar genoten hadden, iets by te dragen voor het winterhulp der Ostmarkers. De dankbaarheid van vele ouders nam in woord en geschrift zoodanige afmetin gen aan, dat de redactie van een onzer dag bladen moest mededeelen, dat zij haar ko lommen niet meer beschikbaar kon stel len voor de vele enthousiaste verhalen en dankbetuigingen van opgetogen ouders. Het aantal hunner evenwel, dat gevolg gaf aan bovenstaande oproep en waarmede zy met ter daad hun dankbaarheid konden toonen, was tot nog toe gezien het groo te aantal uitgezonden kinderen veel te klein. Wij herinneren er aan dat voor hen wel ke him dankbaarheid alsnog in een daad willen omzetten, daartoe nog gelegenheid bestaat door voor 31 October a.s. hunne bijdragen te storten per postwissel of op post-girorekening no. 82093 ten name van den heer C. J. Verschuur, Stationsplein no. 66 Den Haag. Het totaal bedrag der 'bydragen zal na 31 October worden overgemaakt aan den obeT-gauleider der Ostmark en worden verantwoord in de pers. C. J. Verschuur, Stationsplein 66. Den Haag. W. Holtzapfel, de la Reijweg 11, Den Haag.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2