OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 19 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM R.K, Schaakclub „Hillegom" De uit slagen der competitie-wedstrijden zijn: Groep I. P. v. d. MeijS. Lieverse 1/2 1/2; J. v. d. MeijR. J. J. Heirman 10; E. Th. La FeberS. Lieverse afgebr.; J. J. Balm—M. v. d. Poll afgebr. Groep II: J. v. d. Zwet-^-A. Heirman 10; J. Lange- veldJ. Schrama 1/21/2; F. Nijssen— Th. Warmerdam afgebr. KATWIJK Geboren: Adriana Frederika Maria, d. van L. J. Lane en M. M. v. d. Valk Nicolaas, z. van A. v. Rijn en G. v. Duyn Cornelia, d. van D. v. d. Plas en W. van Duyn Lydia Ida, d. van A. Haas noot en J. van der Plas Klasina, d. van J. Zwaan en K .v. Beelen Dirkje, d. van P. Spek en C. Schaap Arendje, d. van J. Plug en N. v. d. Plas Jacobus, z. van T. P. Kuyt en T. J. Klinkenberg Huibertje, d. van D. v. d. Plas en M. Ouwehand Dirk Jacob, z. van W. v. Duyvenvoorde en T. Barnhoorn Maar- tje Adriana, d. van W. de Vreugd en C. de Jong Marijtje, d. van G. v. Duyn en N. v. Duyvenvoorde. Ondertrouwd: W. Schaap en P. Harteveld. Getrouwd: Y. de Jong en A. v. Duy venvoorde C. Durieux en M. den Hol lander. Overleden: Willem Kuyt 47 j. Krijntje Verloop 88 j. Mijtje Molenaar 91 j. LISSE Bloembollencultuur. De afd. Lisser- broek van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur hield Vrijdagavond een ledenvergadering in het café van den heer A. Faas. De voorzitter, de heer Mesman, herdacht in zijn openingswoord den heer van Oos ten, die steeds een goed bestuurslid is ge weest en een harde werker. Voorts wierp hij een terugblik op den afgeloopen zomer, vooral wat betreft het narcissenartikel. Hij besprak de geleden vorstschade in deze af- deeling en de inlevering van de narcissen. De secretaris, de heer J. M. de Graaf, las hierop de notulen. De voorzitter deelde mede, dat de afdee- ling Lisserbroek is aangewezen om voor lichting te geven in het vak en de voor lichtingsavonden moet organiseer en. Het bestuur zal trachten hier samenwerking te zoeken met de afdeeling Lisse. De vergade ring besloot eerst te trachten zelf een cur sus te vormen, zoo noodig met H.B.G. Over gegaan werd tot de candidaatstelling voor het hoofdbestuur. Aftredend waren dr. Ver- hage, voorzitter, herkiesbaar, Seignette en van der Maarl, leden. Het bestuur stelde candidaat den heer J. van der Lely, lid der afdeeling. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten, omdat het noodzakelijk is iemand in dit hoofdbestuur te hebben om de belangen der kleine kweekers voor te staan. De heer van der Lely wordt gesteld in de vacature van den heer van der Maarl. Een schrijven zal worden gezonden naar de andere af deelingen ter aanbeveling. Ver volgens werden candidaat gesteld dr. Ver- hage als voorzitter en de heer Kieft uit Limmen in de vacature van den heer Leig- nette. Bij de rondvraag kwam de inleve ring van narcissen ter sprake. Geboren: Josina Wilhelmina, dochter van Chr. A. de Bruin en M. J. Paardekoo- per Arnoldus Johannes, zoon van H. A. Simons en M. H. van Kempen Jacob, zoon van W. van Nes en H. A. van Dalen Maria, dochter van J. M. de Blieck en D. P. de Graaf Simon, zoon van M. Eeijk en C. G. M. Verhaar Simon Pe trus, zoon van S. P. Halfschepel en M. H. van Noort. Ondertrouwd: Johannes van Noort 39 jaar te Brielle met Goverdina van Pa rijs, 30 jaar te Lisse. Getrou wd: D. Opgelder met D. van Otterloo, beiden te Lisse G. H. van Win- sen te Warmond met C. C. Wassenaar te Lisse. Overleden: Klaas Tanis, 62 jaar, echtg. van C. E. Tibboel Georgius van der Veld, 75 jaren, wed. van J. Verde- gaal. Gevestigd: E. Bos van Assendelft Wed. P. H. Zwetsloot gob. Simons van Limmen W. Z. v. d. Meij van Leiden D. J. Hunnekind en gezin van Deventer H. G. Massaar van Leiden J. G. van der Berg uit Voorhout W. Nieuwenhuis van Heemstede A. M. Jx Klepper van 's Gra- venhage Chr. E. Hollijnk van Amster dam C. van Waveren van Oegstgeest J. de Haan van Rotterdam C. van Mourik van Hillegom E. O. Bueno de Mesquita echtg. van Mr. Roes en Zoon van 's Gravenhage. Vertrokken: A. de Groot naar Haar- lemmerliede, Halfweg M. van Waveren, naar Haarlemmerliede, Halfweg N. J. J. van Velzen naar Warmond R. Britting en gezin naar Zwammerdam M. Jansen naar Heemstede A. P. L. van Paaschen naar Groningen A. de Bruin naar Hil legom. LEIDSCHENDAM Personalia. Voor het examen staats inrichting M.O. is geslaagd de heer A. P. Eggermont. NOORDWIJKERHOUT Aanrijding. Het 7-jarig zoontje van den heer B. al hier, die plotseling den Heerenweg over stak werd aangereden door een militaire auto. Het ventje smakte op den weg neer en bekwam een flinke kneuzing aan een zij ner knieën en een hoofdwonde. Dr. Postel verleende de eerste geneeskundige hulp. Het kind is per auto naar huis gebracht en heeft waarschijnlijk een hersenschudding. Geboren; Maria Cornelia Petronella, d. van N. J. Duivenvoorden en G. van der Weijden Johanna Agatha Maria, d. van Th. M. Bader en M. Meeuwissen Wilhelmina Maria, d. van S. P. Verdegaal en M. P. Warmerdam Johannes Jaco bus Damiaan Cornelis Maria, z. van C. A. M. Linders en P. H. M. Th. van Delft Jacobus Petrus Christianus Bartholo- meus, z. van C. de Raad en H. M. Nul- kes Engelbertus Jacobus Cornelis, z. van E. Slingerland en G. Hupje Joan nes Wilhelmus Maria en Elisabeth Barba ra Maria, z. en d. van C. J. Duivenvoorde en P. G. van Schooten Johannes Hu- bertus Maria, z. van L. A. Duivenvoorden en G. M. van Eeden Cecilia Wilhelmina, d. van E. J. Bakker en A. M. K. Schulte Quirina Adriana, d. van J. L. van der Ploeg en A. van der Voort Dirkje Theo dora Maria Johanan, d. van Th. F. Hoo- gervorst en J. M. Zandbergen Maria Margaretha, d. van H. J. Versteege en N. I. Schilder. Ondertrouwd: J. J. R. Berbee jm. 26 j., uit Voorhout en A. M. M. van Den zen jd. 23 j.. wonende alhier. Gehuwd: Th. M. Rienstra 26 j. en F. Mulder 21 j. P. G. van der Lans 27 j. en A. M van Diemen 25 j. P. Peters 31 j. en J. H. H. Leenders 25 j. C. Riet vink 28 j. en M. A. Bouwmeester 21 j. J. van der Geest 67 j. en J. B. Meijer 47 j. Overleden: P. J. de Does 88 j., wdr. van M. E. Kemkes J. J. Verheven 61 j. W. Th. Berkhout 76 j., wede. van H. Geerlings H. Groen in 't Woud 63 j., wede. van J. van der Hoorn A. S. Schouten 46 j., echtgenoot van M. Moriën C. M. den Elzen 53 j., wede. van P. Kos ter H. J. E. Etmans 78 j., wedr. van A. C. M. Bronsgeest J. Koek 52 j., echtge noot van M. Waasdorp A. Th. van Veen 9 j. W. W. de Wit 53 j., echtgenoot van A. Laros Arie Brama 76 j., echtgenoot van G. Brouwer J. H. Rouschop 70 j., echtgenoot van H. G. E. Driessen Aag je van den Berg 53 j., echtgenoote van G. Mooijekind. NOOTDORP GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van Burgemeester Schölvinck vergaderde Vrijdagmiddag de Raad der gemeente Nootdorp. Afwezig was de heer Q. de Booij. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad tot voorloopige vaststelling van de balans, winst- en verliesrekening 1939 van de Stichting de Drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten" en tevens tot goedkeu ring van de begrooting 1941 dier stichting. Aan de afd. Nootdorp van den L.T.B. werd een subsidie van 190.verleend voor den gehouden land- en tuinbouwcur- sus voor het jaar 1939/40 en een subsidie van 100.voor den te houden tuinbouw- cursus 1940/41. Vervolgens werd een regeling in zake de geldelijke belooning van den gemeentearts vastgesteld. De wedde wordt voorloopig vastgesteld op 1500.en zal dalen naar mate de inkomsten uit de particuliere practijk stijgen Bij deze regeling wordt er van uitgegaan, dat de gemeentearts per jaar 300 verrichtingen in dienst van het gemeentebestuur uitvoert. Onder deze ver richtingen valt ook de behandeling van de armlastigen, waarmede voor deze ge meente een grooj; sociaal belang gediend wordt. Zonder hoofdelijke stemming en zonder beraadslaging werden aangenomen voor stellen van B. en W. tot gedeeltelijke her ziening van het uitbreidingsplan in ver band met den voorgenomen woningbouw, tot wijziging der leges verordening in zake vergunningen autovervoer van personen, tot- vaststelling van een verhaalsregeling in zake het bezoeken van de gemeentelijke handelsavondschool te Voorburg en tot toetreding tot de wachtgeldregeling van de machinefabriek Reineveld te Delft. Een verzoek van den R.K. Politiebond „St. Michaël" om jaarlijks aan de veld wachters ƒ25.toe te kennen als tege moetkoming in de kosten van het sluiten van een verzekering tegen ziekte werd af gewezen, omdat tijdens de ziekte van de veldwachters de wedde doorbetaald wordt. Een verzoek van denzelfden bond om aan de veldwachters een kindertoelage te verstrekken van 3 pet. der wedde, met een minimum van ƒ60.per kind en per jaar werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Vroeger was de toelage ƒ50.per kind tot 16 jaar. De leeftijd van 16 jaar blijft ook nu gehandhaafd in afwijking van het verzoek. Namens de commissie bracht de heer A. P. van de Sande verslag uit over het na zien der gemeenterekening 1939 en der verlies- en winstrekening 1939 van het.G. E.B. Op- of aanmerkingen over het finan cieel beleid had hij niet. Wel heeft het hem getroffen, dat Burgemeester en Wet houders in het afgeloopen jaar de belan gen. der armlastigen en steuntrekkers zoo goed hebben behartigd. Wegens armenzorg is over 1939 uitgegeven ƒ10.075.29 en voor steunverleening en werkverschaffing ƒ11.400.57. Hij brengt daarvoor B. en W. dank. X Het nadeelig saldo van den gewonen dienst was ƒ22.67 en van den kapitaal- dienst ƒ3009.90. Daarbij dient vermeld te worden, dat de algemeene reservé van ƒ4600.in 1939 aangewend is. Het G.E.B. leverde een winst op van ƒ4342.38. Hierna ging de Raad in geheime verga dering over. RIJNSBURG Bloemenhandel. Er was deze week een loome handel met matige prijzen. De aanvoer was nog meer dan groot genoeg om aan de vraag te voldoen. Betaald wer den de volgende prijzen: Chrysanthen Pul ling 810 ct., Page 911 ct., Emma 810 ct., Framfield 1618 ct., Normandië 11 14 ct., Harvest 1215 ct., Goldvinder 13 16 ct. Choco 141 77ct., Cream 1316 ct., Montblanc 1921 ct., Brown 1316 ct., Godfried 1214 ct., October Bruin 1113 ct.. Asters 46 ct., Herfstasters 35 ct., Gladiolen 30—60 ct., Dwerg Zinnia 2530 at. Tritoma 7080 ct., Dahlia 5080 ct., Pompon 3550 ct., Physalis 1230 ct., Anjers 4560 ct. Rozen per bos 3240 ct., Wite Lelies ƒ5.10—5.30. NOORDWIJK Verkooping. De gehouden verkooping ten overstaan van notaris B. H. Stumpel in hotel „Centraal" van het huis Jan Kroon- weg 10, groot 1.43 A., had den volgenden uitslag: ingezet op f 2950, verkocht voor 2960 aan H. J. Buschman te Noordwijker- hout q.q. STOMPW1JK De Naaikrans. De Stompwijksche Naaikrans „St. Elisabeth" heeft Woensdag en Donderdag weer eens laten zien wat zij onder de bekwame leiding van Zr. Imelda in den afgeloopen winter en voorjaar voor de arme gezinnen tot stand heeft gebracht. De talrijke rollen halven keper, en hoe der gelijke stoffen ook mogen heeten, hebben zij omgewerkt in de voor de huishouding noodige kleeren, welke straks groote vreugde zullen brengen in vele gezinnen. Een eere saluut voor Zr. Imelda en haar meisjes. De tentoonstelling werd goed be zocht, al was het nu wat vroeger afge loopen dan gewoonlijk. Talrijke attracties waren opgesteld, film, tombola, loterij, enz. Zonder geld kan ook de Naaikrans niet werken. Men weet dit, en handelt daar naar. Ook leden van de Duitsche weermacht, welke de tentoonstelling be zochten, hebben hun steentje bij gedragen. „St. Elisabeth" tot volgend jaar! VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raaad dezer ge meente vergadert op Woensdag a.s. des namiddags te 3 uur. De agenda bevat o.m. Brandverzekering gemeente-eigendommen. Overeenkomst commisie „Advertentieblad voor Voorscho ten". Bijdrage centraal instituut voor materiaalonderzoek, jaren 1941 t/m 1943. Wijziging overeenkomst N.V. Noord-Zuid- Hollandsche Tramwegmaatschappij over gangen trambaan. Verlenging ontruimings termijn onbewoonbaar verklaarde wonin gen Bloklaan 1 t/m 11. Verlenging subsidie nachtregeling N.V. Werf. Gusto. Vervoer benoeming tuinknecht. Crediet benoeming tuinknecht. Crediet benoeming straten maker dienst van openbare werken. Cre diet aankoop houtgasgenerator en laadbak voor vrachtauto. Wijziging beheersch- verordening bedrijven. Brandstoffenbijslag ondersteunde en bij de werkverschaffing geplaatste werkloozen en kleine boeren en tuinbouwers. Crediet aankoop materialen- inrichting transformatorstation nabij Zilverfabriek. Crediet aankoop electrische schrijfmachine met voorsteekinrichting Centrale boekhouding. WARMOND St. Josephsgezellen. A.s. Maandag ver plichte bijeenkomst. De spreker van deze avond is prof. A. Cleophas met zijn derde lezing „Arbeid als maatschappelijke dienst" De bijeenkomst begint om kwart over acht. Al de leden worden verwacht en op tijd! ZOETERMEER Geboren: Gerard Hendrik Jan z. v. G. Boes en S. de Bokx. Willem z. v. W. de Kooter en J. Gorissen. Adrianus Hu- bertus z. v. N. F. Hoogduin en J. M. A. Kouwenhoven. Gevestigd: Cornelia W. Droogh, uit Zwammerdam. Adrianus J. Koppert, uit Monster. Jacobus Spijker, uit Rijnsa- terwoude. Maria J. Vonk, uit Voorburg. Vertrokken: Zwaantinus van Her- wijnen, naar Hilversum. Jacoba A. Mo- ree, naar 's-Gravenhage. Pieter Scheer, naar Schiedam. Jannetje Verbaas, naar Haarlemmermeer. Maria A. G. Ham, naar Vlaardinger-Ambacht. Jacobus J. Vollebregt, naar Voorhout. Willem de Vlaming, naar Benthuizen. Z1LK Fazantenjacht. Op de laatste gehou den fazanten jacht op het „Paardenkerkhof" werden niet minder dan 146 fazanten, 32 konijnen, 6 hazen en eenige houtmippen geschoten. Met steeds twee geweren wer den dezen onder vuur genomen. Tuinbouwcursus. Nadat Dinsdag j.L de vierde 2-jarige tuinbouwwintercursus werd geopend zijn de lesen thans vastge steld op Dinsdag- en Woensdagavond en zullen voorloopig om half acht aanvangen. Huisbroei. Nu de huis- en kasbroei door St. Josephsgezellen en K.J.C. ook dit jaar weer doorgang zal vinden, is een voor de leden van de K.J.C. nog een ge legenheid opengesteld zich van geschikte bollen te voorzien. Zij kunnen dezen af halen bij M. de Groot aan den Leidschen- vaart. ALPHEN AAN DEN RIJN Jubileum. Maandag 21 Oct. a.s. is het vijfentwintig jaar geleden, dat de eerw. Zuster Mathea tot leerares aan de R. K. Modevakschool alhier werd benoemd. Vol gens de wensch van de Zuster zal dit feit zonder uiterlijk vertoon herdacht worden; echter zullen de zeer velen die in dien tijd genoten hebben van de groote vakkennis en wijze raadgevingen op verschillend ge bied, zeker wel de H. Mis welke Maandag morgen tot hare intentie wordt opgedra gen, bijwonen, en dien dag de jubilaresse extra in hunne gebeden gedenken. Dit zal voor haar de mooiste hulde en dankbaar heid zijn. KOUDEKERK GEMEENTERAAD. De Raad van Koudekerk kwam gisteren avond in vergadering bijeen. Tegenwoor dig alle leden. Voorzitter de Burgemees ter. De voorzitter opent de vergadering met gebed en spreekt zijn blijdschap uit, dat de heer Lieverse na een ondergane operatie weer ter vergadering kan zijn. De notulen wordt gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken, mededeeling wordt gedaan dat kasopname heeft plaats gehad bij de gemeente-ontvangen 10 Juli en dat alle bescheiden in orde waren bevonden, ook die van het Waterleidingbedrijf en ver volgens eenige ingekomen stukken, welke voor kennisgeving worden aangenomen. De rekeningen van het Burgerlijke Armhuis en het Burgerlijk armbestuur worden goedgekeurd de eerste in ontvang 6446.02, de uitgaven 5129.83.Batig saldo 1316.19 en de tweede in ontvang en uitgaaf 1585.5414. Vervolgens worden de rekeningen van het Waterleidingbedrijf en die van de ge meente over het jaar 1939 vastgesteld de eerste in ontvang 6552.84 en uitgaaf 4160.06.Saldo 2383.78. De gemeente rekening uitgaaf 80.398.44 en uitgaaf 75948.34. Saldo 4450.10. Kapitaaldienst 16955.38 en uitgaaf 21343.07.Nadee lig saldo 4388.19. Eenige posten moeten nog ontvangen worden van het Rijk, welke de baten der gemeente ten goede komen. De rapporten dienaangaande worden gele zen, en enkele bemerkingen van de com missie tot onderzoek door den voorzitter toegelicht tot genoegen der leden van die commissie, waarna de voorzitter de com missie dankt voor het gedane onderzoek, •het gunstig rapport en de waardeerende woorden gericht aan het adres van B. en W. voor het goede en zuinige beheer. De begrootingen van het Burg. Armhuis en het Burgerlijk Armbestuur voor 1941 worden goedgekeurd, de eerste in ontvang en uitgaaf op 5280.en de laatste in ontvang en uitgaaf op 1620.De subsi die der gemeente zal bedragen f 1500. Goedgekeurd wordt het besluit inzake verhaal couponibelasting n.m. 2 pet. te vertialen op de bezitters van dezelve. Voorloopige vaststelling vindt plaats van het bedrag der uitgaven voor het open baar lager onderwijs over 1939 tot een be drag van 1688.49 zijnde f 1290 per leer ling. Een reclame straatbelasting ingekomen van den heer J. van Batenburg wordt op voorstel van B. en W. gehandhaafd als zijnde geheel accoord. Inzake verzekering gemeentegelden bij de Fraude-risico on- derlingen van Gemeenten, wordt opnieuw besloten. Een voorstel van B. en W. tot toetreding als Lid van het Instituut Stad en Land schap van Zuid-Holland wordt goedge keurd na toelichting van den voorzitter. Een ingekomen adres van het bestuur der N.H. school om medewerking ingeval- ge art 72 der L.O.-wet voor de verbouwing van het schoolgebouw en voor de aan schaffing van nieuw meubilair en leer middelen, daarop adviseerde de voorzitter voorloopig niet te kunnen ingaan, waar hem, na gedaan onderzoek is gebleken, voorloopig dienaangaande nog geen besluit kan en mag worden genomen. Aldus wordt besloten. Een voorstel van Ged. Staten inzake de vaststelling van de huurwaarde van den ambtswoning van den burgemeester tot een bedrag van 485.'s jaars zijnde 15 pet. van het genoten tractement wordt in zooverre door den Raad goedgekeurd, ten zij blijkt, dat bij de schatting voor de per- sor.eele belasting geen lager bedrag wordt vastgesteld. Vervolgens vindt nog plaats eenige af- en overschrijvingen op de gemeente be grooting 1940 welke alle na toelichting van den voorzitter worden goedgekeurd. Tenslotte deelt de voorzitter nog mede, dat de beide bruggen gelegen in het ter tiaire weggedeelte der gemeente n.m.: die bij de familie Heemskerk in den Hondsdijk en die bij de voormalige steenfabriek van den heer Van Beers, door de gemeente worden overgenomen in on derhoud de eerste voor 200.— en de tweede voor 2000.—. Ook hieraan hecht de Raad na toelichting hare goedkeuring. Bij de gebruikelijke rondvraag merkt de heer de Jong op, dat de verbetering van het voetpad meer moet uitgaan van een bepaald punt en niet zoo hier en daar, waarbij tevens ter sprake komt een eenigs- zins hooger uurloon voor den strater. De heer van Vegten zag gaarne de mu ziektent opgeruimd, daar dezelve het ge zicht op den ambtswoning van den bur gemeester zeer nadeeling beïnvloed. Nadat door den voorzitter de gemaakte opmerkingen waren beantwoord, wordt hierna de vergadering gesloten. LEIDERDORP Geboren: Anna Maria, dochter van Th. Duiker en J. Spek Cornelis, zoon van W. Veefkind en E. de Koning. LEIMUIDEN K. J. 1VL V. Dinsdagavond na het Lof bijeenkomst. De Moderator zal enkele pun tjes behandelen, waarna enkele biljart- en tenniswedstrijden. Zij, die hun offertjes van de Katholieke Filmactie nog niet af gedragen hebben, worden verzocht dit op die avond te doen. Kruisvaart. Zondag 3.30 uur Godfried- ban. Allemaal op tijd en in uniform aan wezig hoor! Woensdag Tarcicus-ban. Eerst gaan we naar het Lof en .direct daarna ban uur. On der dit banuur vertellen en declameeren en uitzoeken welke teekeningen en welk figuurzaag- of timmerwerk we voor het tornier zullen inleveren. Donderdag kwart voor zeven Michiels- ban. Laatste banuur voor het tornier, dus nog 'ns voor het laatst gerepeteerd. Zaterdagavond van 89 uur zullen de schildknapen of degenen, die daarvoor aan gesteld zijn, het opgespaarde zilverpapier, postzegels enz. van hun ban by Verheugd inleveren. Het wachtwoord van deze maand is: Wij dienen blij! NIEUWKOOP Kruisvaart. Na het Lof cohortschouw tevens voor aspiranten. St. Josephsgezellen. Zondag na de Hoogmis tot 12.30 uur. 's Avonds van 6.30 tot 9.30 uur (van 7.308 uur verplichtend). Schola. Dinsdag- en Vrijdagavond. Aanvang 7.30 uur precies. Geboren: Cornelis Joannes, z. van W. Mourits en A. C. Verdam Hendricus Jo hannes, z. van C. H. Koot en M. M. Dorre- stein Johannes Lambertus, z. van J. van Koert en E. J. van Dam. Ondertrouwd: W. de Lange 27 j. en G. G. van Miltenburg 23 j., won. te Harmeien. Overleden: W. Serné 77 j., wedr. van J. C. Zuidbroek. N1EUWVEEN Begrafenisvereeniging. Woensdag- avondis op de bovenzaal van hotel Schreu- der de jaarvergadering gehouden van de algem. Begrafenisvereeniging „Nieuwveen en naaste omgeving". Ofschoon het maan licht medewerkte, was de opkomst zeer ge ring. Uit het verslag van den penningm. blijkt dat de kas sluit met een klein batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren A. Lenting en W. F. Kesting herkozen. TER AAR Fietsendief gepakt. Dank zij het actief optreden van den heer J. W., die voor een zeer lagen prijs van iemand een rijwiel kocht, is de politie er in geslaagd een be kend rijwieldief te arresteeren, die reeds veel vonnissen te zijnen laste had. De fiets werd later door den eigenaar te Roe- lofarendsveen als diens eigendom herkend. De dader is overgebracht naar voornoemde plaats, om verder onder verhoor te wor den genomen. Vermoedelijk heeft de gear resteerde zich de laatste weken aan derge lijke diefstallen schuldig gemaakt. ZOETER WOUDE (H. R.) St. Josephsgezellen. A.s. Zondag zal het jaarfeest van onze Gezellenvereeniging gevierd worden. De dag zal beginnen met een H. Mis, waaronder algemeene H. Com munie voor alle leden, waarna een alge meen ontbijt in het patronaatsgebouw, 's Middags om 3 uur plechtig Lof, waarna installatie van 28 nieuwe leden. Wij hopen, dat alle leden op tyd in de kerk aanwezig zullen zijn. 's Avonds om 6 uur 30, zal er in het patronaat voor alle leden em'genoo- digden een gezellige avond gegeven wor den. Wij rekenen vooral op de aanwezig heid van alle ouders, vooral nu niet min der dan 28 nieuwe leden zijn geïnstalleerd. Vooral de ouders moeten een goeden kijk krijgen op het werk der St. Josephsgezel- lenvereeniging. Onze districts-praeses. Kap. van Drunen, zal ons dan nog een nog beteren kijk geven op het werk der St. Josephsgezellenvereeniging. Het verdere gedeelte van den avond zullen onze ge zellen verzorgen, zoodat u een heel ge- noegelijken avond zult hebben. Wij hopen op de aanwezigheid van alle leden, ouders en genoodigden om dezen avond voor on ze gezellen tot een groot succes te maken. 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse. 16de lijst Trekking; van Zaterdag; 19 October 1940 Hooge Prezen f 3000.— 11064 f 1000.— 9240 met premie van f 30.000. f 400.— 7326 f 100.— 9179 22411 PRIJZEN VAN f 70— 1271 1706 3026 4800 4869 5905 7153 7272 7436 7600 934l 9982 10895 11160 12956 13049 14179 16281 16591 16605 17806 18181 19484 19689 20594 20739 22921 24187 24379 Nieten 1068 1629 1971 2858 2866 3004 3427 3777 4007 4055 5163 5388 5394 5450 5681 5734 6104 6654 6788 7070 7163 7178 8035 8201 8570 9524 9877 10050 10074 10630 10032 11312 11695 11844 12292 12444 12601 12636 12827 14720 15163 15984 16604 17025 17338 17770 18207 18418 18597 19061 19243 19658 20897 21388 21414 21465 21771 21982 22254 22296 22457 22587 23954 24296 24646 24755 Verbeteringen: 5e Klasse 15e Hjst: 7467 mz 7462; 8390 xaz. 8370.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7