OMGEVING RIJNSTREEK Laatste Berichten MARKTBERICHTEN VRIJDAG 18 OCTOBER 1940 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 H1LLEGOM Vrouwenbond. Woensdagavond open de de Hillegomsche afdeeling het winter seizoen met een druk bézochte bijeenkomst in Hotel Sistermans. Na het gebruikelijke openingswooi'd van mej. C. Hoogervorst deelde zij eenige bijzonderheden mede over den komenden speeldjesdag op Zon dag 27 October, indien de vereischte toe stemming wordt verleend. Vervolgens ves tigde zij de aandacht op de te houden cursus in huishoudelijke voorlichting, uit gaande van het Wit-Gele Kruis en onder leiding van dr. Van Straten. De cursus is gratis, zal des middags gehouden worden," terwijl men zich daarvoor bij mej. JIpó- gervorst kan aanmelden. Daar de spreker door verkeersmoeilijk heden niet tijdig aanwezig kon zijn hield de G. A., Pastoor Kosters vervolgens een uitvoerig en propagandistisch pleidooi voor den speldjesdag, waarvan hij de diepere beteekenis naging, de te organiseeren cur sus, waarvan hij de voordeelen voor het gezin uiteenzette en de R.K. Wijkverple ging. Eindelijk arriveerde de spreker, Pater Gilb. Lohuis O.F.M., die in een interessan te lezing, als sproke opgebouwd, „De trouw der Vrouw" besprak. Spr. ging uit van de boeken van Mozes, verhalende de schepping van Eva. Spr. schetste de plaats van Eva als moeder der wereld, om daarna via de zondeval en de H. Maagd Maria te komen tot de vrouw van deze wereld. Hier besprak spr. de bei de soorten vrouw, die dezen tijd kenmerk ten: de geloovige en alles voor het gezin beteekenende vrouw en moeder, gelijken de op de Moeder van Nazareth en haar te genstelling: de moderne vrouw, kennis ne mend van alle vruchten van den Boom van Goed en Kwaad, maar waarin het verder felijke van dezgn tijd tot uiting komt. Spr. legde vooral den nadruk om te zijn als de eerste soort, een vrouw die haar grooten vrouwelijken invloed gebruikt in den goe den zin des woords, namelijk om haar ge zin en familie te doen inkeeren tot God. Mej. Hoogervorst sprak hartelijke dank woorden voor de zeer interessante lezing en sloot daarna op de gebruikelijke wijze. katwijk aan den rijn TUINBOUWOVERZICHT. Een buitengewone bedrijvigheid heerschte er deze week aan de veiling. Toen het weer omkeerde van koud op zachter weer, kwam de massa bloemkool af en sindsdien is hierin nog geen wijzi ging gekomen. Men was al bevreesd dat, aangezien het product buitengewoon laat was, een groot kwantum wel verloren zou gaan door de vorst. Als het half October gepasseerd is, neemt de kans hiervoor met den dag toe. Vorig jaar maakte hierop een gunstige uitzondering en zoo goed als alles kwam binnen. Als het zoo dooi'gaat als thans, zal er weinig gevaar bestaan voor het bevriezen van een massa, want dage lijks komt het product met eenige tien duizendtallen aan de veiling. Gelukkig dat Duitschland er is als afnemer en te gen redelijke prijzen van 10.voor de maat 25 c.m., 7.50 van 18 tot 25 c.m. en 5.50 van 15 tot 18 c.m. De beste par tijen gingen nog steeds boven deze prij zen en brachten tot 12.80 in de eerste en ƒ8.40 in de tweede maat op. De gewassen zijn in het algemeen goed, zoodat de fi- nancieele uitkomst alle reden tot "tevre denheid geeft. Naar Duitschland gaan per veiling van 30.000 tot 50.000 stuks, hetgeen een flink gat in den aanvoer slaat. Ook uien bleven goed gevraagd; ze brachten bevredigende prijzen op, varieerend naar kwaliteit van f 5.50 tot 7.Waspeen bleef op hetzelfde prijspeil van vorige week, ƒ1.tot 1.60 per kist van 20 K.G. Door de buitengewone drukte in de bloemkool verminderde de aanvoer van waspeen tijdelijk. Het groote kwantum moet nog komen. De gewassen staan goed. Bospeen bleef geregeld zeer goed in prijs. Goede kwaliteit bracht van 7.10 tot 8.50 per 100 bos op, hetgeen goed loonend is. Natuursla deed van 1.den minimum prijs, tot 1.70 per 100 stuks. Andijvie, ging iets beter weg dan voorheen. De noteering was van ƒ1.30 tot ƒ2.per 100 stuks, hetgeen ook niet slecht is. Kroten gingen voor ƒ3.tot 3.75 per 100 K.G., een ma tigen prijs. Het tekort aan brandstof zal voor dit artikel wel een rol spelen. Im mers een massa van dit artikel pleegt men steeds gekookt te verkoopen. De verschil lende sluitkoolsoorten gingen vlug weg, al was er een neiging tot zakken van den prijs. Roode kool noteerde van 4.70 tot 5.60, Gele kool deed van 4.70 tot 5. per 100 K.G., een loonende prijs. Groene kool noteerde iets lager dan vorige week, n.l. van ƒ2.70 tot 3.70 per 100 K.G. Van de overige producten is de aanvoér thans van minder beteekenis, Na het drukke bloemkoolseizoen komen deze producten weer meer aan bod. Al met al loopt alles tot heden nog naar genoegen. Raadslid. De heer W. L. Noordijk heeft bedankt als lid van den Gemeente raad. De heer Noordijk had sinds Septem ber 1939 zitting voor de A.-R. Partij. Op volger op de lijst der A.-R. Partij te Katwijk a. d. Rijn is de heer G. Varke- visser. LISSE Tuinbouwcursus. Donderdagavond werd de tuinbouwcursus, uitgaande van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur afd. Lisse, officieel geopend. De opening had plaats in het gymnastiek lokaal van de openbare school. De opening werd bijgewoond door de iheeren M. Veld- 'huyzen v-n Zanten, voorzitter van de af deeling Bloembollencultuur Lisse; J. B. Beider, commissieleden van toezicht, de leeraren van Sluis, Leiden en C. van Kla veren te Lisse, de heer K. Volkersz, rijks- tuinibouwconsülent te Lisse; J. Hageman, commissielid van toezicht en P. Dames, secretaris afd. Lisse Bloembollencultuur. Ir. K. Volkersz, rijkstuinbouwcursus, opende dezen cursus met een woord van welkom en het verheugde hem, dat dit maal wederom een cursus gegeven kan worden. Het is in Lisse een behoefte ge werden om zulk en tweejarige cursus te hebben. Lisse, het centrum der bloembol lencultuur, heeft tuinbouwvoorlichting noodig, hetgeen elk jaar weer blijkt. Spr. wijdde eenige woorden van erkentelijk heid aan den heer van der Wal, die steeds dezen cursus heeft geleid en op zulk een voortreffelijke wijze. Welkom heette hij den heer van Sluis uit Leiden, die als lei der en hoofd der cursus zal optreden. De lessen zullen voorloopig worden gegeven 3 avonden per week gedurende 2 uren. Spr. sprak de 19 cursisten met eenige prac- tische en bemoedigende woorden toe. Hij spoorde hen aan om taai vol te houden. Men moet de middelen, die er zijn en wor den gegeven, uitbuiten. De heer C. v. Kla veren zag de vakopleiding in practische zin. De heer van Sluis, d^'^te den heer Volkersz voor de gesproken woorden en zegt, dat hij als opvolger van der Wal, die hij als collega heeft gekend en medege maakt, de z.g. theoretische vakken zal be handelen. Spr. zegt, dat het aanpakken zal moeten worden, mede in verband met de tijdsomstandigheden. De avondcursus sen worden gehouden op Maandag, Woens dag en Donderdag. De heer M. Veldhuyzen van Zanten, voorzitter van bloembollencultuur, is het opgevallen, dat de cursussen steeds zoo veel vruchten afwerpen voor de cursisten. Het bloembollenvak behoort ook theore tisch geleerd te worden. De heer van Klaveren gaf de cursisten eenige practische wenschen ten aanzien van den cursus. Hiermede was de opening ten einde. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan den heer G. W. Bruijnen, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een garagebedrijf met win kel en woonhuis op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. x96,6 plaatselijk gemerkt Heerenweg 245. noordwijk Groene Kruis. Gisterenavond ver gaderde het „Groene Kruis" in Hotel „Pas sage", onder voorzitterschap van den heer J. P. Niekerk. De heer J. de Graaf secreta ris der afdeeling, las de notulen. Mevr. Doorneveld had een verslag van werk zaamheden ingezonden. De secretaris las hierna voor het jaarverslag over 1939-'40. Hieruit bleek, dat het ledental teruggeloo- pen was. De lighal voldeed niet meer aan de eischen, waardoor het aantal patiënten sterk terug liep. Hierop bracht de penning meester, de heer G. A. E. Duyster verslag uit van den financieelen toestand der ver- eeniging. Hieruit bleek, dat èn door Het Groene Kruis èn het Wit-Gele Kruis aan t.b.c.^bestrijding te Noordwijk wordt uit gegeven een bedrag van bijna 20.000. Zuster Baalbergen bracht vervolgens ver slag uit. van haar werkzaamheden. In Ja nuari 1940 waren onder toezicht der afd. 47 gezinnen. De voorzitter dankte Zuster Baalbergen voor haar uitgebreid verslag waaruit bleek hoeveel werk werd verzet. Er volgde nu een bespreking over het sluiten van de lighal. De voorzitter was de tolk van het bestuur, dat besloten had de lighal waarvan toch geen gebruik werd gemaakt, te sluiten. Het ligt niet in de be doeling de hal definitief gesloten te hou den, doch het ideaal is om er wijfcgebouw te stichten, te combineeren met de lighal. Het bestuur is reeds terzake diligent en heeft zijn oog reeds laten vallen op een pand in de gemeenten, hoewel de plannen nog niet vast staan. Het ligt in de bedoeling voorloopig een huis te huren, waarin de wijkzuster kan wonen en de verschillende gebruiksvoor werpen ten gerieve der patiënten kunnen worden uitgereikt en ontvangen. Men hoopt dan voor de toekomst te kunnen be schikken over een eigen gebouw om de werkzaamheden te kunnen uitbreiden, zooals het geven van moedercursussen .e.d. Na deze uiteenzetting sloot de voorzitter de vergadring. nootdorp Winterhulp-Comité 19391940. Een dezer dagen vergaderde onder Voorzitter schap van den burgemeester het Winter hulp-Comité. Uit het verslag, uitgebracht door den secretaris-penningmeester, bleek o. a. dat in het winterseizoen 19391940 2453 pox-ties warm voedsel waren verschtft, welk voedsel geheel belangeloos was toe bereid door Mej. P. van 't Wout. In het ge heel werden 59 behoeftige gezinnen 289 stuks goederen uitgereikt, welke uitrei king zooals in het afgeloopen jaar werd verzorgd door de Dames-Comité leden. De inkomsten, welke werden verkregen door een collecte bij deingezetenen, een verloting en een gezelligen avond, bedroe gen de som van 710.64. Als. een bijzonderheid kon worden ver meld, dat aan de gemobiliseerde militairen uit onze gemeente was gedacht door het zenden van een Kerstpakket, terwijl ook de militairen, hier ter plaatse gedetacheerd, niet werden vergeten. Ook in het komende winterseizoen wil het Comité zooveel mogelijk zijn werk voortzetten. Om hiervoor in ataat te. zijn, zal weer een huis aan huis collecte wor- Distributie van boter en vetten. De Secretaris-Generaal, waarn. Hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij, maakt het navolgende bekend met betrekking tot de distributie van boter, margarine, spijsvet en spijsolie. De nieuwe distributieperiode voor boter, margarine en spijsvet zal niet, gelijk de vo rige, acht weken duren. In den vervolge zal ieder week een bon van de boterkaart en van de vetkaart worden aangewezen. De geldigheidsduur van deze bonnen zal, even als het geval is met de bonnen van de vleeschkaart, twee weken zijn. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 19 tot en met Vrijdag 25 October a.s. geeft de met „13" genummerde bon van de boter kaart i-echt op het koopen van een half pond boter. Van de vetkaart geeft gedurende ge noemd tijdvak de met „13" genummerde bon recht op het koopen van een half pond mar- gïtripe of boter. De bonnen, welke op 25 October nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 1 November a.s. Reductie op den prijs van boter bij af- den gehouden in de week van 4 tot 9 No vember 1940. Het zal een collecte met open schaal zijn. Toestemming er voor is bereids verkregen. Evenals vorige jaren rekent het Comité weer op ruime bijdra gen. Gemeenterekening. De gewone dienst van de rekening over het dienstjaar 1939 sluit nxet een nadeelig saldo van 22.67. De kapitaal-dienst sluit me{ een nadeelig saldo van 3009.90. Stratenplan. In verband met den slechten aanvoer van materialen is de uit voering van den straataanleg in het uit breidingsplan tot nader order stop gezet. Het gedeelte „Kromme Kade" uit de Dwax-s- en Brasserskade zal verbeterd wor den. Het werk is gegund aan de Gebr. van Tilburg. alphen aan den rijn POGING TOT INBRAAK. Gisterennacht werd getracht in te bre ken in een lokaal naast het distributie kantoor, in de Wilhelminastraat, waarin een hoeveelheid goederen van Ned. mili tairen zijn opgeslagen. Toen een der ge- meéntewerklieden gistermorgen bij ge noemd lokaal kwam, ontdekte hij, dat aan de achterzijde een nxit was ingeslagen. Vei*moedelijk heeft men dit kunststukje met een op het erf liggende paal uitge haald. Verder werden buiten door hem twee paar been-kappen aangetroffen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Er kon evenwel nog niet worden vastgesteld, of er goederen worden vennist. hoogmade Volksbond. Woensdagavond vond in café v. d. Eng de eerste ledenvergadering plaats in het nieuwe vergaderseizoen van den R. K. Volksbond, afd. Hoogmade, wel ke zich in een zeer behoorlijke belangstel ling mocht verheugen. In zijn openings woord heette de wnd. vooi-zitter de trouw opgekomen leden van harte welkom en wees op het feit, dat de veranderde om standigheden tot op heden nog geen in vloed hadden uitgeoefend op de gang van zaken van onze Standsorganisatie en spoor de de leden aan om trouw te blijven mede werken aan het voortbestaan van de or ganisatie. De agenda was vanzelfsprekend niet erg belangi-ijk. Na lezing der notulen der vo rige vergadering, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd, en het zingen van het bondslied werd bij de In gekomen Stukken en Mededeelingen ken nis gegeven van de richtlijnen bij de te noud'en vergaderingen en sociale avonden gedurende het a.s. seizoen alsmede van de maatregelen welke in voorbereiding zijn ter waarborging van de godsdienstige en zedelijke belangen der in Duitschland te werkgestelde arbeiders. De geest. adv. die inmiddels ook ter ver gadering was verschenen spoorde de leden in een pittig toespraakje aan toch vooral in deze tijden door trouw vergaderingbezoek te toonen dat de organisatie ook gewild is bij de leden en geen strooman, die niets te beteekenen heeft. Na bij de rondvi-aag nog eenige vragen van huishoudelijken aard naar genoegen te hebben beantwoord werd deze prettige verloopen vergadering op de gebruikelijke wijze na een dankwooi'd tot.de leden voor hun opkomst met de Christelijke groet ge sloten. nieuwkoop Film. Wij verwijzen naar een adver- te; tie, waarbij de vertooning wordt aan gekondigd van de film „Première", met Zarah Leander. De film is door de Kath. filmcentrale toelaatbaar vex*klaard voor volwassenen. Rijksveldwacht. Alhier zal gevestigd worden een bi'igade van de rijksveldwacht met als onderhoorige dorpen Noorden en Zevenhoven. Te Nieuwkoop zal de majoor komen te wonen, die commandant is van de briga de, met een brigadier en een rijksveld wachter, terwijl ook in elk der dorpen Noorden en Zevenhoven een rijksveld wachter gestationneerd zal worden. gifte van bepaalde bonnen der vetkaarten zal in den vervolge niet meer worden ver leend. Deze tegemoetkoming komt geheel te vervallen. Hiertegenover staat, dat de bonnen van de vetkaart recht zullen geven op boter of margarine naar keuze. De hou ders van vetkaarten, voor wie de boter- prijs een bezwaar oplevert, kunnen dus margarine koopen. De toewijzingen voor „boter" geven uit sluitend recht op het koopen van boter, terwijl de toewijzingen voor „margarine" recht geven op het koopen van boter en margarine tot een gezamenlijke hoeveel heid, als aangegeven op het toewijzingsfor mulier. De onderlinge verhouding der hoe veelheid boter en margarine staat geheel ter keuze van den detaillist. Ten slotte wordt er opgewezen, dat bin nenkort een bon der vetkaart zal worden aangewezen voor het verkrijgen van vet of boter of margarine en een bon voor spijsolie of boter of margarine. Van de boterkaart zal dan een bon worden aange wezen voor het verkrijgen van spijsolie of boter. Nadere mededeelingen hieromtrent zul len binnenkort worden gepubliceerd. Binnenland VAN DE TRAP GEVALLEN. Woensdagavond is een 89-jarige vrouw in haar woning aan de Dortschelaan te Rotterdam van de trap gevallen. De vrouw bleef in bewusteloozen toestand liggen. Zij werd door buren opgenomen en te bed ge legd, waarna geneeskundige hulp werd in geroepen. De verwondingen, die de oude vrouw had opgeloopen, waren echter zoo ernstig, dat zij er gisteravond aan is over leden. Buitenland HET ITAMAANSCHE LEGERBERICHT. ERGENS IN ITALIË, 18 Oct. (Stelani). In zijn weeimachtsbericht no. 133 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het vol gende bekend: De commandant van het tox*pedovlieg-, tuig, dat den Engelschen kruiser „Liver pool" torpedeerde, is de bestuurder ka pitein Massimiliano Ex-asi. In Noord-Afrika hebben onze luchtfor- maties, ondanks de ongunstige weersge steldheid, met succes haar bombardemen ten hervat op de vliegvelden van El Daba en Mersa Matroeh. Zij hebben het vlieg veld El Dikheila (Alexandrie) getroffen en langs den weg van Mex-sa-Matroeh naar El Daba vijandelijke installaties en auto colonnes. Al onze vliegtuigen zijn op hun basis teruggekeex-d. In Oost-Afrika hebben onze vliegtuigen het vliegveld en de haven van Aden ge bombardeerd, waarbij in beide doelen groote branden ontstonden. De vijandelijke luchtmacht bombardeerde woonhuizen in Neghelli, waarbij lichte schade werd ver- ooi'zaakt. DE EVACUATIE VAN LONDEN. NEW YORK, 18 Oct. (D. N. B.). Asso ciated Press verneemt uit parlementaire kringen in Londen, dat de Engelsche regee ring nog geen voornemen heeft tot'volle dige evacuatie van Londen.- Mogelijk staat dit in verband met geruchten, volgens wel ke de Britsche regeering het voornemen zou hebben oude plannen ten uitvoer te leggen, welke vei-plaatsing van het parle ment naar Cheltenham in West-Engeland inhielden. Het Engelsche departement van handel heeft officieel bekend gemaakt, dat de bureaux voor de inschrijving van Firma namen naar Landudno in Wales zijn ver plaatst. DE OORLOG TER ZEE BERLIJN, 18 Oct. (D.N.B.) Het opper bevel der Duitsche weermacht maakt be kend: Bij een aanval van Duitsche motortorpe- dobooten in den nacht van 17 op 18 Octo ber, gericht op de Engelschë Zuidoostkust, werden twee gewapende vijandelijke koop vaardijschepen en twee vijandelijke tank schepen met in totaal een inhoud van 33.000 brt. tot zinken gebracht. ANTI-ENGELSCHE EN ANTI-JOODSCHE BETOOGINGEN IN PALESTINA ROME, 18 Oct. (D.N.B.) In Palestina is het de laatste dagen, volgens berichten, die hier uit Beiroet en Athene zijn ontvangen, tot ernstige anti-Engelsche en anti-Jood- sche demonstraties der Arabische bevolking gekomen. De incidenten begonnen, toen en kele dagen geleden de Mohammedaansche Moefti van Jeruzalem door Joden in een straat in Jeruzalem met steenen werd be kogeld en daarbij zwaar werd gewond. De Engelsche politie greep niet in. Denzelfden avond werd een groote anti-Joodsche en anti-Engelsche betooging gehouden door de Arabieren voor de Joodsche universiteit van Jeruzalem en voor de Engelsche prefec tuur. Botsingen tusschen Arabieren en Joden zouden zich ook hebben voorgedaan voor het Joodsche technologische instituut in Haifa, waar gewapende Joodsche studenten optraden tegen de Arabische menigte. Ook uit verschillende andere steden in Palestina komen berichten over nieuwe an ti-Engelsche en anti-Joodsche demonstra ties der Arabieren. In verschillende geval len zijn Engelsche troepen, en politie met pantserwagens en bajonetten opgetreden te gen de betoogende menigte. Er zijn nog geen berichten ontvangen, die melding makeil van slachtoffers bij deze incidenten. DE ROEMEENSCH—HONGAARSCHE MOEILIJKHEDEN BOEKAREST, 18 Oct. (A.N.P.). De Roemeensche groote generalestaf heeft categorisch het door den omroep van Boe dapest uitgezonden bericht tegengespro ken, dat 1500 Szeklers, die via het grens- plaatsje Ghimesj naar Hongaarsch gebied zijn vervoerd, tevoren door Roemeensche soldaten zouden zijn mishandeld en aan de grens zijn geplunderd. BOEDAPEST. 18 Oct. (A.N.P.). De protestbetooging der Hongaarsche studen ten tegen de vervolging van leden der Ma- gyaarsche volksgroep in Roemenië is gister avond voortgezet. Een groep, die voor het gebouw van de Roemeensche legatie wilde demonstreeren, werd door de politie ver spreid. SERRANO SUNER MINISTER VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. ROME, 18 October. (D. N. B.). Om trent de benoeming van Serrano Suner tot minister van buitenlandsche zaken meldt de vertegenwoordiger van de „Mes- saggero" uit Madrid, dat men zich in Span je er van bewust is, dat een nieuwe poli tieke phase is begonnen, en dat nieuwe be noemingen op eenige belangrijke comman doposten de inleiding zullen vormen voor beslissende gebeurtenissen, waai-door Span je zijn doelstellingen zal bex-eiken. De be noeming van Serrano Suner tot minister van buitenlandsche zaken is de logische consequentie van de recente diplomatieke activiteit van Madrid in Rome en Berlijn. De Caudillo heeft, door Serrano Suner te belasten met het ministerie van buiten landsche zaken, de positie van Spanje in de huidige stormen ondubbelzinnig vast wil len leggen. Met Serrano Suner in het mi nisterie van buitenlandsche zaken is iede re twijfel onmogelijk en ieder ziet zonder meer, welken weg Spanje heeft gekozen op dit voor het lot zoo belangrijke oogen- blik. DE ROEMEENSCHE KOOPVAARDIJ. BOEKAREST, 18 October. (D. N. B.) In den vorm van een wet zijn buitengewone maatregelen voor de Roemeensche koop vaardij ingevoerd. De staat behoudt zich bij den verkoop van rivier- en zeeschepen, die onder Roemeensche vlag varen, een eer ste aankoopsrecht voor. Iedere vei'koop. die tot stand komt zonder dat met dit i'echt rekening wordt gehouden, is ongeldig. Roe meensche schepen hebben voor iederen tocht een vergxxnning noodig. Afzondeidijke tochten en het aanvaarden van afzonder lijke vrachten moeten goedgekeurd wor den door het onderstaatssecretariaat voox- marine in het ministerie voor de landsver dediging. Een tweede wet machtigt de regeering iedere industrieele installatie die wordt stopgezet of verwaarloosd, in bedrijf te nemen. Wanneer de staat de installatie overneemt, krijgt de eigenaar een schade vergoeding van hoogstens 5 procent van de zuivere winst. LEIDEN, 18 Oct. Vee. Aanvoer: 20 stie ren; 90 kalf- en melkkoeien 250400, handel vlug; 304 varekoeien e. a. 140 230, handel tamelijk vlug; 440 vette koeien, 145 graskalvei-en, 7 vette kalveren, 98 nuchtere kalveren; 200 vette schapen 40 66, schoon gewicht 90125 cent, 651 wei- deschapen 24—42, en 700 vette lammeren 2641, schoon gewicht 80115 cent, han del vlug; 69 zeugen 50—75, 197 mestvar- kens 20—34, 260 biggen 5—7, handel zeer matig; 260 biggen 57, 1 paard, 1 vexxlen, 30 bokken of geiten 720. Kaas. Aanvoer 65 partijen, waarvan 53 partijen Goudsche kaas le soort 39— 40.50 en 2e soox-t 38, en 12 partijen Leid- sehe kaas le soort 3637 per 50 kg. Han del goed. LEEUWARDEN, 18 Oct. Vee. Aanvoer: 24 Enterstieren; 285 vette koeien; 1258 melk- en kalfkoeien 140300, 116 pin ken 170—185, 843 gras kalveren 40— 120, 195 nuchtere kalveren, 504 vette scha pen 4072, 150 weideschappen 2043, 710 lammeren f 15—32. 50 vette varkens. 60 magere varkens 3555, 198 kleine biggen f 48 per stuk, 38 bokken en gei ten en 17 paarden. Totale aanvoer 4548 stuks. BODEGRAVEN, 17 Oct. Eierenvciling. Aanvoer 2693 stuks. -Prijzen: kippeneieren wit 7.30—7.50, gemengd 7.30—7.50, kui- 1< eneieren 6.10—6.30 en eendeneieren f 6.60 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN. 17 Oct. Groenten- veiling. Per 100 stuks: bloemkool I f 10 12.50, idem II f 6—7.60, bospeen ƒ.5.90— 7 90, sla 1.00—1.50, per 100 kg.: andijvie 1.001.50, roode kool 4.505.60, gele kool 4.905.70. groene kool f 2.903.90, uien f 5.20—7.10. per kist van 20 kg.: was peen 1.00—1.60, kroten 60—70 cent. NIEUWKOOP, 16 Oct. Eierenveiling. AangeVoerd werden 900 eieren. Prijzen: kippeneieren 7.408.45 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 18 Oct. Groen- tenveiling. Aardbeien 812 cent per doos je, idem kleine 37 cent en aardbeien per half pond 12—18 cent, druiven 17—19 cent per pond, tomaten f 0.882.02 per 25 pond bloemkool f 2.00—8.20, andijvie f 1.00—1 20 sla 1.00—2.80. baksla f 4 per 100 stuks kassnijboonen 2.352.60, idem stek f 1.50 1.60, idem princesseboonen zonder draad r 2.05, idem met draad 3.10, snijboonen 90 cent, dubb. starn zonder draad 1.10. pronkboonen 5079 cent per 10 kg. AARLANDERVEEN, 17 Oct. Eierenvei ling. Prijzen: kippeneieren 7.10—7.50 per 100 stuks, peren 7.5 cent per kg. UITHOORN. 17 Oct. Kaas. Aanvoer 30 partijen. Prijzen: Goudsche kaas le soort met rijksmerk 3840, idem 2e soort idem 3637 per 100 stuks. Handel vluga.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3