OMGEVING RIJNSTREEK VOETGANGERS, WELKE BONS? DONDERDAG 17 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 LE1DSCHENDAM TWEEJARIG MEISJE VERDRONKEN. Gistermiddag is in een onbewaakt oogenblik het tweejarig dochtertje van den landbouwer K., wonende aan de Veur- schelaan te Voorburg, in een sloot geraakt en verdronken. Men heeft nog getracht de levensgeesten op te wekken, doch is daarin niet ge slaagd. LE1DSCHENDAM Geboren: Margaretha Christina Maria d. van J. J. Muusers en S. S. Kerdes Ma ria Magdalena d. van J. C. Keukenmeester en A. de Jong Jacoba T. d. van H. Ket ting en M. van Polen. Ondertrouwd: J. L. Remmerswaal en H. G. de Heij B. J. Sloot en M. E. Jansen. Overleden: R. Haarsma m. 48 j. A. A. C. v. d. Drift m 52 j. M. Fr. Zeg veld vr. 56 j. A. M. v. d. Horst vr. 75 j. NOORDWIJKERHOUT Politie. Ter versterking van het politie-korps zijn tijdelijk twee rijksveld wachters alhier gedetacheerd. OEGSTGEEST Gevestigd: H. Pel van Rijswijk Z.H. J. van der Burg van Rotterdam W. J. M. Kerckhof van Wassenaar J. Stroeve van Nieuwer Amstel M. W. van Wieringen van Voorhout. Vertrokken: H. M. C. Zevenhoven naar Leiden E. F. Savelkoul naar Lei den M. J. Jonkmans naar Ede P. He- derik naar Delft A. Dollekamp geb. Pezie naar Groningen G. Q. M. Oost- dam naar Warmond J. Boersma naar Katwijk M. de Galan naar Leiden M. C. Benjamins naar Woudrichem C. van Waveren naar Lisse C. M. Brouwer naar Soest W. R. B. Acker naar Den Haag L. van Leeuwen naar Leiden C. A. Graafland naar Bakkum H. Th. van Noort en vr. naar Noordwijk J. Vianen en gezin naar Katwijk H. Velle- ma naar Hillegersberg J. van Druten en vr. naar Weert M. Bruining naar Nij megen P. Ph. Jansen naar Leiden C. M. van Driel naar Amsterdam W. C. D. Hoogendijk naar Bakkum N. Christiaans naar Bellingwolde. Geboren: Johanna Klaziena Cornelia d. van M. Verhaar en M. v. d. Heul Jacob z. van C. Janson en J. W. de Bruijn Frans z. van F. Luitjes en G. Jansen Theodorus Joannes Maria z. van L. Th. Menken en A. H. M. v. d. Drift. Overleden: F. E. L. Meuffels, 66 jaar SASSENHEIM Geboren: WUlemina Pieternella, d. van M. M. Tangeman en A. van der Werf Wilhelmina Elisabeth Maria, d- van A. C. Elferink en P. M. Smit. Gevestigd: J. Th. van der Meer van Noordwijk C. A. Heemskerk van Lisse E. van Eeuwen van Zeist A. van Tol van Amsterdam J. G. van Helden van Bloemendaal Vertrokken: J. K. de Vries naar Boskoop M. J. van der Voorn naar Am sterdam M. M. Verdegaal naar Voor schoten M. J. J. Olieslagers naar Sam- beek L. Both naar Oegstgeest. WASSENAAR Geboren: Arina d. van C. Visser en A. van Hoven Alberdina Helena d. van J. J. Onvlee en A. Groeneveld. Ondertrouwd: P. Roos en M. Var kevisser J. J. de Pauw en A. M. Buijs. Getrouwd: P. J. André de La Porte en E. W. Brands M. Schutte en J. van Morel E. G. J. Herbrink en C. Thijssen A. A. Beijersbergen en J. E. van Leeu wen. Overleden: Jacobus Cornells Rek, 36 jaar, echtgen. van C. A. E. Hoogerheide Anton Hendrik van Walcheren, 70 jaar, echtgen. van E. A. Mac Leod Joel Ham- me, 83 jaar wed. van H. Menk Johannes v. d. Berg, 73 jaar, echtgen. van M. Eigen- brood. ZILK Ongeval. De 21-jarige landarbeider D. alhier, had het ongeluk bij het verrichten van schuurwerk van een stelling te vallen, met het noodlottig gevolg dat hij een pols brak. Strooperij. In de afgeloopen week maakte jachtopziener H. alhier, proces-ver- baal op tegen gebr. G. en P. voor het vervoeren van niet minder dan 100 wild strikken. De wildstrikken werden in beslag genomen. Schadepost. Tengevolge van de mist reed de melkhandelaar de B. met 2ijn mo torbakfiets, beladen met melk, terzijde van de Margarietenlaan in de sloot. Een groot gedeelte der melk ging hierbij verloren. Voor de B een groote schadepost. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Hendrik, zoon van Willem Wiggeman en Elizabeth Johanna Kempen Machteltje, dochter van Hendrikus de Ruiter en Maaike Cornelia van Loon Gerrit Arie, zoon van Arie van Ofwegen en Heiltje de Vries Johanna Cornelia Maria, dochter van Theodorus van Zanten en Jeanetta Cornelia Groen. Gev estigd: Stefanus W. Bahlmann van Heerlen Dirkje W. Ossevoort van Woerden Cornelis Schavemaker van Amsterdam Elisabeth M. Rozestraten van Bergen (N.-H.). Lijsbeth J« Lam, en zoontje, van Ter Aar Gerrit Ver boom van Ter Aar Roelof van de Hoef van Den Haag Antonius E. van Egmond Van Amsterdam. Vertrokken: Adriana C. van Hie- nen naar Wassenaar Alida H. M. Zon- derop naar Breda Hillegonda J. van der Klein naar Leiden. De bietencampagne 1940 staat In het teeken des tijds. Geen zware vrachtauto s rijden af en aan, maar de boeren brengen hun zoete veldproducten met paard en wagen naar de suikerfabrieken (Foto Het bij 't oversteken naar links en dan naar rechts gekeken. Vereeniging voor Veilig Verkeer. De gebroeders Bergmans, twee der slachtoffers van een Engelschen bomaanslag op de hoofdstad, zijn Woensdag te Amsterdam ter aarde besteld. - Namens het P.T.T-personeel werden bij het hoofdpostkantoor aan de lijkwagens der beide broers, waarvan er een in loven hoofdbesteller bij de posterijen was, kransen gohecht (Foto Pax-Holland) Uw leidsman brengt U in het donker thuis Onder dit motto is te Amsterdam een escortedienst opgericht, om ieder, die zulks wenscht, tegen een kleine vergoeding veilig langs de verduisterde straten en grachten te brengen (Foto Pax-Holland) Cobetstraat 87 H. J. Visch, Warmonder- weg 21 Wed. J. SnoekerVollenhoven, L. Morschweg 25 M. J. Wagemaker, 1.1. verpleegster, Hooigracht 38 T. Weber, werktuigk., H. de Vriesstraat 61 A. G. Wiersinga, Marienpoelstraat 17 M. T. Wiskerke, H .de Grootstraat 1 W. C. B. M. Wisse, Groenhovenstraat 9 M. J. A. van de Wouw, Boerhaavelaan 12 D. N. van Wijk, Jan van Goijenkade 30 A. J. Zkartelé en fam., Franchimonlaan 10. UIT LEIDEN VERTROKKEN. D. B. Abegg en fam., Breda, Julianalaan 6. J. C. van Apeldoorn, Driebergen, Boschstraat 21. R. A. Asman, Amster dam. de Lairessestraat 166. T. Barthen, Leeuwarden, Voorstraat 77. K. van Beek en fam., Alkemade, N. Wetering C48. W. A. van Beers, Purmerend, Julianastr. 46. J. E. M. Creijghton en fam., Noord wijk, St. Jeroensweg 13a. P. Dingjan en fam., Den Haag, Srioekstraat 29. F. P. van Dijk, Amsterdam, Javastraat 251. A. J. Glasbergenvan Egmond, Rijnsburg, O. Vliet 5. P. J. Eman en fam., Den Haag, Bezuidenh.weg 193. J. H. JFaber en fam., Baarn, Amalialaan 10. W. P. Fontein en fam., Den Haag, Merkusstraat 112. W. Grader, Amsterdam, Amstel 236. J. F. Groenendijk, Gouda, P. C. Bothstr. 110. T. W. S. M. Gründemann, Tilburg, Ring baan West 159. H. G. Hagens, Amster dam, Rustenb.str. 4591 K. Hartsuiker, Bussum, Amersf.str.weg la. M. E. S. Henneman, De Bilt (U.), Bachl. 15. H. C. van 't Hof en fam., Zeist, Pr. Spronckl. la. Wed. D. M. WildeboerHoos, Oegst geest, Warmonderweg 80. J. K. Hurter, Nijmegen, Straalmansstr. 18. F. J. Kou- wenhoven, Bodegraven, Rijnkade 10. G. Kristensen, Amsterdam, Koninginneweg 52b. J. C. van Leeuwen, Heemstede, Heemst Dreef 155. S. A. Lindenburg en fam., Leiderdorp, Hoofdstr. 4. H. G. Massaar, Lisse, Tulypenstraat 13. A. van Meel, Rotterdam, Aelbrechtskade 129a. W. Z. van der Meij en fam., Lisse, Tulpen straat 13. N. HaexMeijers, Wasse naar, Prinsenweg 43. J. P. W. M. Noord man, Warmond, Dorpstr. Hotel de Zon. J. I. Podolanski, Kortenhoef Zuwe, Molen de Kameraad. F. H. van der Poel, Ha- zerswoude, Wijk A162. J. Post. Den Haag Paramaribostraat 39. E. M. J. Pijls, Nuth, Kerkstraat 12. J. H. Sanders, Den Haag, Bachmannstraat 3. M. M. H. E. Labroisse Schilling, Driebergen c.a., v. Volenho- venpark 1; J. C. L. Schlimme, Den Haag, Ieplaan 35. W. Valk Schmit, Den Haag, Ohmstr. 170. A. A. C. Sier, Venray, Leunscheweg 1. J. Sierag en fam., Rot terdam, Libanonweg 10c. IJ. Stijger, Oostdongeradeel, Aalzum 36. L. van der Vegt en fam., Luik (Belgi) Rue du Cal- vaire 15. J. Verbree, Koudekerk aan den Rijn, Lage Waard C38. M. Vink en fam., Dordt, Javastraat 28. E. MombergWas- sink, Rijswijk Z.-H., da Costal. 117. A. W. Wester, Utrecht, Croselaan 219 bis. C. H. A. Westhoff, Den Haag, vè Zaeckstr. 4. B. Wisselo en fam., Oegstgeest, Duin zichtstraat 6. J. A. de Wit, Koudekerk aan den Rijn, BI85. BROOD. Broodbon 10 (broodkaart) Geldig tot en met 13 October, recht- gevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Wat men overhoudt geldt tot en mët 22 October; echter niet in hotels. THEE OF KOFFIE. Bon 114 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 8 November, rechtgevende op 250 gram koffie of 75 gram thee. BLOLM OF BAKMEEL. Bon 78 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 1 Nov., recht gevende op 2J4 ons tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel oi roggebloem of roggemeel of zelf rijzend bakmeel. SUIKER. Bon 109 (alg. distributieboekje). Geldig tot en met 25 Oct., recht gevende op één k.g. suiker. PETROLEUM. Petroleumzegel „Periode 6" voor ben, die over geen andere kookgelegenheid oescnikken dan petroleum. Geldig tot en met 3 Nov., rechtgevende op 2 liter. Petroleumzegel „Periode A" voor hen, die petroleum voor ver lichting noodig hebben en over geen andere lichtbron beschikken. Geldig tot en met 10 Nov., rechtgevende op 2 liter. BOTER EN VET. Bon 05 tot en met 12 (boterkaart) Geldig tot en met 18 October. Op eiken bon een half pond boter. Bons 05 tot en met 07 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon een half pond margarine of boter. Bon 08 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Een half pond gesmolten vet of boter. Bons 09 tot en met 12. (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon half pond boter met 10 cent reductie per half pond. RIJST OF RIJSTEMEEL. Bon 76 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 1 November, rechtgevende op half pond rijst of rijstemeel. HAVERMOUT, ENZ. Bon 77 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 1 November, rechtgevende op half pond haver mout of havervlokken of gort of grutten. 1 MAÏZENA ENZ. Bon 28 (algemeen distributïeboekje) Geldig tot enmet 1 November, recht gevende op 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder. MACARONI. ENZ. Bon 15 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 1 November, rechtgevende op 1 ons macaroni of vermicelli. ZEEP Bon 104 (alg. distributieboeke) Geldig tot en met 18 October, recht gevende op 150 gram toiletzeep, of 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep, of 250 gram zeep poeder, of 125 gram zeepvlok ken, of 250 gram zelfwerkend waschmiddel of 200 gram vloeibare zeep. Bon 116 is tot en met 31 December geldig voor mannelijke personen boven de 15 jaar. recht gevende op 50 gram scheerzeep of of één tube scheercrême of één pot scheerzeep. VLEESCH Bon 04 (vleeschkaart). Geldig tot en met 20 October. Elk der met 04 gemerkte bonnen der vleeschkaart geeft recht op 100 gram vleesch, (been irnb. j óf 75 gr. gerookt of gekookt vleesch óf een rantsoen vleeschwaren. De met 04 gemerkte bon voor „worst, vleeschwaren" geeft recht op een rantsoen vleeschwaren. Een rantsoen vleeschwaren bestaat uit 75 gram gerookt of gekookt vleesch, ham, spek, carbonade, rookvleesch of gerookte worst of 100 gram gekookte worst of 125 gram leverworst e.d. of 150 gram bloedworst. Niet gebruikte bonnen 03 blijven geldig tot 20 October, maar niet in restaurants. IN LEIDEN GEVESTIGD. A. van der Aar, Hoogewoerd 30 D. F. W. Aberson, Plantsoen 41 A. L. L. Ap pier, Zeemanlaan 26 W. J. H. Baart, de M. van Streefkerkstraat 19 J. Bekooy en fam., metaaldraaier, Looierstraat 46 W. van den Beid, sigarenmaker, Waardstraat 23 A. van den Berg, H. Rijndijk 254 W. J. A. G. Bergers en fam., vleeschhou- wer, J. W. Frisostraat 6 P. J. Bertou, Groenhovenstraat 8 T. van Beusekom, Groenhovenstraat 8 W. van der Biezen, slager, Oostdw.gr. 13a P. Bisschop, Bree- straat 121a A. R. Bloemen, Breestraat 73a G. N. de Boef en familie, metaal bewerker, Stationsweg 21a B. J. Boland Warmonderweg 21 A. Bouchier, Kraaier- straat 20 A. H. C. Briët, Hoogstraat 5 C. van den Broek, Oude Vest 97 C. T. A. de Goedede Bruijn, de Sitterlaan 86 P. A. Burger, mach. bankw. Poelgeest straat 10 Wed. J. E. van Ditzhuijzen Coebergh en fam., Lorentzkade 58 J. T Coolsma, kantoorbed., Cobetstraat 26 P. J. H. Cornielje, Witte Rozenstraat 32 Wed. P. RoosCorver, Rijnsburgerweg 191 M. A. van Dalen, Roodenburgerstr. la L. W. F. Dekker, Witte Singel 37 M. J. Doncker, Melch. Treublaan 2 J. W. Duymaer van Twist, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 J. Faas, tuinman, Le vendaal 42 K. Fluiter, dienstbode, Roo- denburgerstraat 65 A. J. de Fluiter, Janvossensteeg 44 J. Galjëard en fam., timmerman, Rijndijkstraat 106 U. H. E. Geiss, Rapenburg 82 A. Heil en familie opperw. meester, Brederostraat 1 B. Hermsen, fruithandelaar, Janvossensteeg 44 g. H. Hintzen, St. Rijn 11 W. van der Hoek, Haven 32 F. L. J. Hofsteenge kantoorbed., Duivenbodestraat 8 T. H. A Huijnink, kapper, Steenstr. 38 A. J. Hullu, Kaiserstraat 38 M. Ildrem en fa milie, Leeuwerikstraat 10 C. Jansen, dienstbode, Rijnsburgerweg 43a J. Kalk- hoven, dienstbode, Ger. Doustraat 10 G. Kardaun, Zeemanlaan 27 R. G. ten Kate, J. de Wittstraat 17 C. Klinkenberg en familie, mach. houtbew., Clarensteeg 26 J. de Koning en familie, tuinder en pen sionhouder, Plantsoen 17 J. M. C. Rijk- schroeffKooreman en fam., Lorentzkade 54 L. E. Kranenburg, Zoeterw. weg 5 A. Kroon, winkeljuffr., Lorentzkade 15 M. van Laar, verpleegster, Witte Singel 52 H. Jkh. Laman Trip, Rijnsburgerweg 3ld W. C. J. M. van Lanschot, Rapen burg 8 W. Leegsma, Warmonderweg 21 J. van Leeuwen en fam., Groenoordstr. 33 L. Leeuwis en fam., chauffeur, Lan- gegracht 91 J. van der Linden, dienst bode, Stieltjesstraat 15 Hu Ke Ling, koopman, Oude Rijn 15 N. J. de Lijster, dienstbode, H. Rijndijk 20 C. J. Marks, winkelbed., H. Morschweg 82a P. P. Meerburg, Schelpenkade 36 J. V. Mei- ninger, Lijsterstraat 13 E. Meulenbeld, Witte Singel 81 P. van der Meij, dienst bode, Rapenburg 32 A. M. Middag, J. de Wittstraat 17 D. H. Bauer—Midde- link, Jan van Houtkade 7a J. C. A. de Mol van Otterloo, Rapenburg 78 M. J. de Mul, Rapenburg 65 A. Nagtglas— Boot, Witte Singel 106 A. R. Nusink, meubelmaker, Anna Paulownastraat 19 T. Ooms en familie, kunstschilder, Kager- straat 24 H. Oosting, Mariënpoelstraat la m. Pieterse, dienstbode, de Mey van Streefkerkstraat 31 D. A. Ploeg en fam. Kam. Onneslaan 26 Wed. E. Steuer- wald—Pollack, Plantsoen 91 G. S. Le Poole, Noordeinde 30 J. Poppe, ver pleegster, Prins Frederikstraat 12 A. E. M. Preseum, Witte Singel 37 J. F. van de Rivière, Oude Singel 112 E. P. J. van Rijthoven, contr. alg. ver. v. melkvoorz., Witte Singel 48 T. J. M. van Schaik, ge- niesold. 2e kl., de Sitterlaan 31 H. W. G. Schellart, de Laat de Kanterstraat 41 H. E. L. Schilling en fam., caféhouder, Steenstr. 10a J. L. H. Schreurs, kellner, Langebrug 45 H. J. Slager, Wasstraat 16 A. C. Sloof, Hooge Rijndijk 234 M. S. van Smaalen, Rapenburg 131 Z. A. Smit, kellner, Houtstraat 5 E. Star, huishoud ster, Marislaan 25 H. A. Steenhuis, Wit te Singel 89 J. A. Jnkh. Stoop, Oude Vest 51 J. M. van Straaten, Raepnburg 24 H. A. Jnkvr. van Styrum, Rapenburg 54 j. C. Timmermans en familie, off. O. D., Rijn- en Schiekade 115b C. H. van Toorn en fam., fabrikant, Hoogerbeetstr. 5 E. C. Turk, dienstbode, Breestraat 84 A. Tuijp,. vischkoopman, Oude Singel 2 L .P.' van Veen en fam., Jac. Catslaan 93 J. S. van de Velde, Witte Singel 75 G. J. van Velsen, dienstbode, Groene- steeg 36 W. B. Verbrugge, dienstbode, Kanaalstraat 20 F. M. Verlint, 1.1. ver pleegster, Rijnsb. weg 10 H. Verploegh, Nieuwe Rijn 3 1. Versprille en fam., Bon 01, 02 en 03 (haarden en kachels). Bon 01 tot en met 06 (centrale verwarming). Brandstoffen, een eenheid, le periode. Cokes, een eenheid, le periode Geldig tot en met 31 October, recht gevende op een eenheid vaste brandstoffen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8