Qemengde ffi&iicMeti CUine Qfutham naiua... DONDERDAG 17 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Ongeveer een week geleden, op een don keren avond, zijn drie inwoners van Alk maar verdwenen. Men vreesde, dat zij door de duisternis misleid te water waren ge raakt en verdronken. Inderdaad werd Dins dag het lijk van den ruim 30-jarigen S. uit het water van den Voordam opgehaald. Het onderzoek werd voortgezet en giste ren trof men eveneens het stoffelijk over schot van den 50-jarigen G. aan. Thans wordt nog de 55-jarige V. vermist. DE RAMP BIJ BAFLO. De namen der twe slachtoffers van de ramp bij Balfo, die nog niet geïdentificeerd konden worden, zijn thans bekend. Het zijn de 47-jarige gehuwde J. Eisenga en de 49-jarige H. Wening. DE MAN MET DEN BAARD. Hoe de politie de verblijfplaats van den Alkmaarder H. ondekte. Zooals wij reeds meldden, heeft de ge meentepolitie van Vught A. M. H. uit Alk maar gearresteerd, die ruim anderhalf jaar door de politie van binnen- en buitenland werd gezocht wegens verduistering tot een bedrag van 30.000. Slechts door een toeval en dank zij de attentie van een rechercheur van de Vughtsche politie is men op het spoor van den lang gezochte gekomen, aldus meldt „de Tijd." Het was namelijk opgevallen dat in een perceel aan de Theresialaan te Vught el- ken middag een jongedame met een gelijk vormig pakje verdween in de richting van de Vughter heide. Rechercheur Maan besloot, het meisje te volgen en ontdekte dat zij na veel omzwervingen telkens in dezelfde woning in de nabijheid van de heide verdween. Een nader onderzoek bracht aan het licht dat in het perceel aan de Theresialaan een familie was gevestigd, welke in 'bloedverwantschap stond tot den vermisten H. uit Alkmaar. Men besloot nu, onmiddellijk in te grijpen, vermoedend dat wellicht H. zich in de bewuste woning bij de heide verborgen hield. Het huis werd Dinsdagmiddag plotseling omsingeld en Woensdagochtend vroeg trok en in grooten getale de woning binnen, terwijl de wijk buiten werd afgezet. Ont snappen was niet meer mogelijk en met revolver in de vuist werd de man gedwon gen zich aan de politie over te geven. Gebleken is, dat H. van al den tijd, dat hij voortvluchtig was, slechts de twee eer ste dagen buiten de landsgrenzen heeft vertoefd. Daarna is hij teruggekeerd naar zijn woonplaats Alkmaar. Hier zou hij on geveer een jaar in zijn eigen woning heb ben verblijf gehouden zonder dat zijn aan wezigheid opviel. Later is hij verhuisd naar Den Bosch en heeft ook hier langen tijd gewoond. Voor kort nam hij zijn in trek in Vught, waar hij nu gearresteerd is. OUD-POLITIEMAN ALS HOOFD VAN EEN DIEVENBENDE. Slechts middels een revolver was hij te bedwingen. Zondagmorgen in alle vroegte heeft de recherche te Roermond zekeren P. gearres teerd verdacht van diefstallen en inbra ken. Deze arrestatie baarde in de buurt nogal eenig opzien daar verdachte nog op het laatste oogenblik trachtte te ontsnap pen. Toen zag de rechercheur die hem moest arresteeren zich genoodzaakt P. met de revolver tot kalmte te manen, doch ondanks deze ernstige waarschuwing ging hij er toch vandoor. Hoewel hij hier met een oud-collega te doen had, die al sinds eenigen tijd uit het Roermondsche politie corps ontslagen was, gebood zijn plicht hem zijn revolver te richten op den weg- vluchtenden verdacht en hij schoot hem in het rechterbeen, meldt de „Limburger Koerier." Deze geruchtmakende arrestatie in den vroegen Zondagmorgen verwekte nogal eenige consternatie. Iedereen wist, dat P. uit het Roermondsche politiecorps ge schorst was met behoud van loon, omdat men hem wegens bepaalde gedragingen niet geschikt achtte voor politieman. Doch thans begon P. dingen te doen, die hem tevens ongeschikt maakten om op vrije voeten voort te leven. Den laatsten tijd werden op verschillen de plaatsen in Roermond en onmiddellijke omgeving diefstallen en inbraken gepleegd en tenslotte leidden alle sporen terug naar den ontslagen politieman P. Zoo waren ten nadeele van H. eenige witte ganzen gestolen. En daar men ver wachten kon dat de dief deze dieren er gens te koop zou aanbieden, werd in over leg met de politie een advertentie ge plaatst, waarin een ieder gewaarschuwd werd witte ganzen te koopen, omdat die wel eens van diefstal afkomstig konden zijn. Direct daarop kwam P. met deze ad vertentie bij een persoon, die met hem in onderhandeling was over den koop van een aantal witte ganzen, en liet den ads- pirantkooper de advertentie zien. „Je be grijpt, zeide P., dat ik die dingen niet ge stolen heb, maar nu lijkt het me beter, dat we voorloopig geen zaken doen." Doch de man vond het raadzamer een en ander aan de politie mede te deelen. Nadat in de melkinrichting op den Maas- trichterweg was ingebroken, werd daar een fiets vermist. Wederom was het P., die een fiets had verkocht aan een particu lier en daar nog 'had bij gezegd: „Het lijkt me veiliger als je niet te vlug met die fiets op straat komt." Toen de kooper vroeg waarom, zeide hij: „Ach, er worden tegen woordig zooveel fietsen gestolen". Ook deze zonderlinge mededeeling kwam op het politiebureau terecht en bij nader onderzoek, bleek het inderdaad de gestolen fiets van de melkinrichting te zijn. En zoo waren er meer sporen, die op P teruglei den. In 'hotel De Peel was een schrijfmachine gestolen bij een inlbraakje; weer ergens anders een groot aantal postzegels, en van het Roode Kruis een vèrbandtrommel. En steeds was het P., die al deze zaken te koop aanbood. Hier kwam nog bij dat hij sterk verdacht werd een vuurwapen bij zich te dragen, waarvan hij zelf vertelde niet al te beste plannen mee te hebben, in verband met een van zijn vroegere superieuren. Alles bjj alles was voor de politie aan leiding genoeg, om P. eens aan den tand te voelen. Toen men Vrijdagavond op zoek naar hem ging bleek hij niet te vinden, totdat men hem eindelijk Zondagmorgen tegen zeven uur bij zijn woning kon aan houden, nadat hij met de revolver bedwon gen was. Bij fouilleering bleek hij inderdaad in het bezit te zijn van een vuurwapen, ter wijl hij de tegen hem getuigende feiten niet kon loochenen. Niettemin bleef verdachte hardnekkig ontkennen. Toen hem bij het verhoor werd duidelijk gemaakt, dat ontkennen zinloos was en dat hij als oud-politieman dat toch zeker wel diende te weten, zeide P., zelf nooit een van de gesignaleerde feiten ge pleegd te hebben. „Daar heb ik m'n jon gens voor", zoo zeide hij. Toen men niet begrijpend naar een naderen uitleg vroeg, deelde hij mede, zelf bendeleider te zijn en anderen het werk te laten uitvoeren, on der zijn deskundige leiding. Dat de inbraken inderdaad met eenige deskundigheid gepleegd waren, moge blij ken uit het feit, dat de politie nergens ter plaatse een noemenswaardig spoor heeft gevonden. Toch weer niet buitengewoon deskundig was, dat hij bij het geval van de gestolen fiets plotseling met den befaamden groo ten onbekende op de proppen kwam. Die fiets zeide hij niet gestolen te hebben, en SPORT Uit liet katholieke kamp COMPETITIESTANDEN. Wij laten hieronder volgen de compe titiestanden van de R. K. elftallen, uitko mend in de onderafd. Leiden van den Nederl. Voetbalbond. Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. S. J. C. II 4 4 15—5 8 V. V. S. B. 3 2 1 7—5 5 Meerburg 4 2 11 148 5 D. O. S. R. II 3 2 1 6—6 4 Lisse II 3 111 53 3 Docos 3 111 6—5 3 Alph. Boys 2 1 1 58 2 U. D. O. 4—13 6—13 1 S. M. C. 4—13 6—15 1 Foreholte 2 2 57 Tweede klasse. K. R. V. 4 3 1 17—9 6 Alph. Boys II 4 2 1 1 11—11 5 Nic. Boys 3 2 1 12—8 4 V. V. S. B. II 3 2 1 10—8 4 Docos II 4 2 2 25—12 4 Teylingen II 4 2 2 12—18 4 Leimuiden 4 1 2 1 13—15 4 Lisse III 3 1 1 1 6—6 3 V. C. H. 3 1 2 2—2 2 V. V. L. II 4 4 7—26 Derde klasse. 3. J. C. III 4 4 51—4 8 Docos III 3 2 1 12—8 5 V. V. S. B. III 3 2 1 19—7 4 Meerburg II 3 2 1 12—7 4 S. M. C. II 3 1 1 1 13—18 3 D. O. S. R. Hl 3 2 1 17—10 2 Alph. Boys III 3 1 2 13—19 2 Foreholte n 2 1 1 4—15 1 Leimuiden III 3 1 2 25 1 K. R. V. II 2 2 3—28 Lisse IV 3 3 3—15 2 verliespunten w. n. O. toevallig was dat ook geen werk van zijn „bende", doch die fiets had hij van een hem onbekend soldaat van het zooveelste regiment toen en toen gekocht. Voor een politieman is dit verhaal wel erg oudbak ken, zei men hem, doch hij bleef het vol houden. Intusschen is verdachte P.( na door een dokter te zijn behandeld, op het politiebu reau in arrest opgesloten. HET DRAMA TE OSS. Bekentenis van den dader. Nadat de 23-jarige arbeider W. v. E. uit Oss, die verdacht van doodslag op den 40- jarigen Den B. aldaar, was gearresteerd, tot dusver hardnekkig was blijven ontken nen, dat hij den doodelijken steek zou heb ben toegebracht, heeft hij gisteren een volledige bekentenis afgelegd. Gebleken is, dat het misdrijf zich heeft afgespeeld, zooals uit de getuigenverklaringen kon worden gereconstrueerd. Van E., die zich gewapend 'had met een scherp mes, was Den B. op het pad achter café v. d. W. te gen het lijf geloopen, waarna hij zijn te genstander, die hem met een sabel had aangevallen, neergestoken had. NOG EEN MEISJE TE ROTTERDAM VERDWENEN. De commissaris van politie te Rotter dam verzoekt namens de ouders de opspo ring, aanhouding en terugbrenging van Helena Diederik, geboren te Rotterdam, 21 Augustus 1921, die op 1 October 1940 de ouderlijke woning per rijwiel verliet en niet is teruggekeerd. Junioren A. Lisse A 4 4 10—7 8 Docos A 4 3 1 13—7 6 K. R. V. A 3 2 1 7—4 4 S. J. C. A 3 1 2 10—7 2 Teylingen A 3 1 2 10—8 2 V. V. S. B. A 4 1 3 7—13 2 Foreholte A 3 3 2—22 - Junioren B. D. O. S. R. A 4 3 1 21—2 7 V. V. L. A 3 3 14—3 6 Meerburg A 3 2 1 7—10 4 U. D. O. A 3 1 1 1 5—5 3 S. M. C. A 3 1 2 5—7 2 V. C. H. A 3 3 2—11 Alph. Boys A 3 3 2—18 Nic. Boys A 0—0 Junioren C Docos B 2 2 11—2 4 Teylingen B 3 2 1 10—6 4 V. V. L. B 3 1 1 1 9—5 3 Lisse B 3 1 1 1 5—6 3 D. O. S. R. B 3 2 1 5—10 2 Meerburg B 3 2 1 4—8 2 V. V. S. B. B 3 1 2 4—11 2 Adspiranten A. S. J. C. a 4 3 1 9—4 7 V. V. S. B. a 3 2 1 7—3 5 Doccxs a 3 1 1 1 14—8 3 D. O. S. R. a 1 1 3—3 1 Lisse a 2 2 3—5 Teylingen a 3 3 4—17 S. M. C. a 0—0 Adspiranten B. S. J. C. b 4 4 21—2 8 U. D. O. a 3 2 1 11—8 4 Teylingen b 2 1 1 4—4 2 V. V. S. B. b 3 1 2 5—6 2 Docos b 3 1 2 4—18 2 K. R. V. a 3 3 3—10 WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE Zondag werden de kampioenschappen over den lagen afstand verreden, doch eerst heden kan de kampioen worden aan gewezen, omdat er Zondag direct na den wedstrijd werd geprotesteerd tegen den uitslag. Maandagavond werd dit protest behandeld en werd besloten, gehoord de protesteerende partij, de rit over te rijden, hetgeen weer een protest uitlokte van den kampioen in spe, die dan ook alles in het werk heeft gesteld zich te rehabiliteeren. Wat hem wonderwel gelukt is. Het pro test liep over het feit, dat de genoemde renner zich zou hebben laten trekken, toen hij eenige honderden meters weg was door een motor. Zooals te doen gebruikelijk konden de partijen het niet eens worden en toen heeft de kampioen in spe de moeite genomen om den motorrijder eens te gaan opduikelen, wat bleek dr. van der Bijl, uit Oude Wetering te zijn. Deze heer was direct bereid een verklaring te teekenen, dat de kampioen van zijn motor geen pro fijt heeft kunnen trekken, aangezien de af stand waarin hij bezijden deze zat geen invloed kon hebben op het tempo. Met deze verklaring heeft-het bestuur genoegen ge nomen en de uitslag van den wedstrijd als volgt bepaald: 1. Frans van den Berg, 2. R. Riethoven, 3. M. Segaar, 4. W. Rijsber- gen (lekke band). De anderen reden de rit niet uit. Niet alleen, dat de kampioen daarmede het hoogste aantal punten be haalde voor den P.T.-beker, maar tevens had hij daarmede een van de twee super banden door de directie van Trianon voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld, in de wacht gesleept. Ondanks alle gemopper, door dezen uit slag teweeg gebracht, kan men toch niet zeggen dat we dezen keer niet den waren kampioen naar voren hebben zien komen. Immers van den Berg heeft gereden zooals wij dat nog maar weinig van hem gezien hebben. Waar de prijzen dit jaar in het Radio-programma VRIJDAG 18 OCTOBER. JAARSVELD, 414,4 M. AVRO-Uitzen- ding. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gra- mofoonmuziek 8.40 Orgelspel 9.00 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble Rentmeester (11.00—11.15 Reportage) 12.00 AVRO- Aeolian-orkest 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP 1.00' De Roman cers en soliste 2.00 Reportage 2.15 AVRO-Amusementsorkest en gramofoon muziek 3.45 Declamatie 4.00 Het Philharmonisch kwartet 4.45 Pianovoor dracht 5.15 Nieuws- en economische be richten ANP 5.30 Muziekcorps met de S.S. 6.30 VPRO: Gesprekken met luiste raars 6.45 Acuteele reportage of gramo foonmuziek 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Nieuw Hollandsch strijk kwartet 7.50 Interview 8.00 Nieuws berichten ANP 8.15 Fragmenten uit de opera „Das Nachtlager von Granada" 9.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Be richten (Engelsch) 7.30 Wij beginnen den dag 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Gramofoonmuziek 9.009.15 Berich ten Duitsch. 11.1511.30 Berichten Engelsch) 12.00 Berichten 12.15 Gra mofoonmuziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 KRO-orkest 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gramofoonmuziek (3.20 3.45 Berichten Engelsch) 5.00 Be richten (Duitsch) 5.15 Nieuws- en eco nomische berichten ANP 5.30 Gramo foonmuziek (6.156.30 Berichten En gelsch) 6.45 Berichten 7.00 Vragen van den dag (ANP) .715 Gramofoonmu ziek 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Reportage 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Nieuwsberichten ANP en gramofoon muziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gramofoonmuziek 8.55 Wij sluiten den dag 9.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. openbaar zullen worden uitgereikt is dit voor den kampioen een nog grootere vol doening. WINTERCOMPETITIE K. D. C. De uitslagen dér zesde ronde van de on derlinge winter wedstrijden van de Kat- wijksche Damclub zijn als volgt: J. Schone veldD. Hartkamp afgebroken; F. SpierenburgA. A. Vooys 02; J. Hou werW. Böttcher 20. De overige partijen uitgesteld. Uitslag der afgebroken partij: J. Scho- neveldJ. van Elk 20. Voor Haar, L Al achels naar ZAAL STILLE RIJN 7 V HlOGEWOERD 128 B. Haardkachels v.af capaciteit 100 M3. SMEDERIJ SIN|S 1844 Speciale Kookhaardkachelan 56.cap. 160 Ms Eerste Leidsche Beg rale nisonder neming voor Roomsch Katira!\ken GEVESTIGD LA \-056 G. H. KLBSttiVAMS PIETER DE LACOUR^t!^|r22 TRANSPORT - TELEMON 21455 Tarief en uitvoering in ov^lieg met U FEUILLETON Ut het Naar het Amerikaansch van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden En uw onderzoek heeft niet tot resul taat gehad dat u weet wie voor dit bericht verantwoordelijk is? De manier, waarop de vraag gesteld was en de hoonende blik, waarmee de vrager keek, waren welsprekend. Kapitein Hol- brook keek Graham recht in de oogen; zijn zfclfbeheersching liet hem bij Graham's be dekte beleediging niet in den steek. Hij wilde niet vergeten dat hij Aline's vader voor zich had. Als dat zoo was antwoordde hij, als ik er in geslaagd was den schuldige te vinden, en hij keerde zich tot Aline dan zou ik hem bij u hebben gebracht om op zijn knieën vergiffenis te vragen. Aline trok den ernst van die woorden niet in twijfel. Zij vermoedde, dat er ge noeg wild Iersch bloed door zijn aderen vloeide, om hem zoo iets te laten doen. Maar ze was dankbaar dat haar een der gelijke scène bespaard bleef. Graham snoof minachtend om deze voor genomen heldendaad var den kapitein. Ik vind, dat zoo iemand met de zweep moest hebben, zei hij bruusk. Maak u niet ongerust; dat komt in orde!, zei Holbrook. Hij kneep onwillekeu rig zijn vingers samen en er lichtte een strijdlustige vreugde in zijn oogen. Het is afschuwelijk, kapitein. Maar zet het uit uw gedachten, zei Aline. Zij had niet veel lust om over dit onplei- zierige onderwerp door te praten; het was niet vooruit te zeggen of er aanstonds niet een woedende uitbarsting van haar vader zou komen. Het was eigenlijk een wonder, dat hij zich tot nu toe betrekkelijk kalm hield! Het is een schande, antwoordde de kapitein, dat u in 'n dergelijke onaange name historie betrokken bent. En voor een publiek persoon als mijnheer Graham is het ook wel heel onpleizierig. Graham lachte sceptisch. En voor u, kapitein?, informeerde hij. Voor mij?, vroeg Holbrook in alle on schuld. Heeft het u niet in verlegenheid ge bracht?, vroeg Graham streng. Persoonlijk heelemaal niet. Het speet mij alleen gewedlig, dat ik de men- schen niet kon zeggen, dat het waar was. Aline lachte; maar haar vader keek Hol brook met een zuur gezicht aan. De redactie heeft mij beloofd in het ochtendblad te zetten, dat het bericht op een vergissing berust, zei hij na een poosje. Het zal mij heel droef stemmen als ik dat lees, antwoordde de kapitein met een ondeugend knipoogje in de richting van Aline. Gordon Graham voelde zijn woede tegen Holbrook toenemen .En toch was hij eerlijk genoeg om te erkennen dat er absoluut geen enkel bewijs was dat hij verantwoordelijk was voor dat bericht in de krant. Indirect was hy misschien schuldig want Gra ham vond hem verdacht overdreven in zijn attenties voor Aline. Maar dat was iets, wat hij Holbrook toch niet zeggen kon. Verduivelde onbeschaamdheid, dacht hy b(j de laatste opmerking van den kapitein. Hij voelde dat hij losbarsten zou als hij nog meer uitingen van dat soort zou moeten aanhooren. U neemt mü niet kwalijk?, zei hij te gen Holbrook, terwijl hij naar de deur liep, om de kamer uit te gaan. Kapitein Holbrook boog en glimlachte verstolen. Hij dacht er niet aan om het Graham kwalijk te nemen dat hij hem met Aline alleen liet. Ik heb uw bloemen ontvangen, kapi tein!, zei Aline, nadat haar vader wegge- gegaan was. Wist u dan dat ze van mü warep?, vroeg hij onschuldig. Ik keii het handschrift. Hebt u wel eens opgemerkt, miss Gra ham, zei Holbrook abrupt, hoe dikwyls va ders met huwbare dochters aan een abso luut gebrek aan hSmor lyden? Zy lachten beiden, toen zij elkaar aanke ken. Hebt u het dikwyls opgemerkt? Maar de kapitein liet zich niet uit het veld slaan. Ja het is my dikwyls opgevallen, vervolgde hij, terwyl hy op de leuning van een stoel ging zitten. Maar dit is de eer ste maal, dat ik het persoonlijk ondervon den heb, zei hy veelbeteekenend. Aline had er pleizier in, dat hy niet in de val liep. Zoo?, zei zy schalsch. Kapitein Holbrook werd hoe langer hoe vry moediger. Hij keek naar de deur, waar door zooeven Gordon Graham verdwe nen was. Hij is niet erg enthousiast over my als schoonzoon, hè? Hy stelde die vraag zonder het minste spoor van verlegenheid. Dat was een van die frissche trekken van den kapitein; zijn eerlijke naiveteit; zyn openhartige, losse manier van praten gaf hem iets jongens achtigs. Om u de waarheid te zeggen, kapitein, hy is onder daad niet bijster geestdriftig over u, gaf Aline toe. Ze voelde zich niet erg op haar gemak dat op deze manier over haar vader werd gesproken. Hoe innig ze van hem ook hield, zii kende zijn fouten net zoo goed als ieder ander. Dit zichzelf te moeten bekennen was al heel onprettig, maar er met een an der over te discussieeren, was meer dan zij verdragen kon. Het leek haar trouweloos met een vreemde over de eigenaardigheden van haar vader te spreken. Het verbaasde haar dat zy het nu kon. Maar er was een band tusschen Holbrook en haar, die dat mogelyk maakte een ondefinieerbaar ge voel van saamhorigheid, dat him innerlijk in nauwer contact bracht. Dat was een ge waarwording, die nieuw voor Aline was. Het is nogal gelukkig, dat het er niet zooveel op aan komt wat hij denkt, ver volgde de kapitein. Een vader is in hu- welyksaangelegenheden met respect ge zegd het vyfde rad aan een wagen. Nu die dame dat bericht de wereld in ge stuurd heeft konden wy haar wenk eigen- lyk wel ter harte nemen. Hy stond op. Aline keek vlug naar hem op. Waarom denkt u dat een dame het geschreven heeft? Een man zou zooiets nooit doen, ant woordde hij hoofdschuddend. Hij liep de kamer door, ging voor den haard staan en keek Aline peinzend aan. Hij zou te jaloersch zyn, zei hy na een pauze. O! Kapitein! Wat maakt u toch een complimentjes! protesteerde zij. Maar ondanks haar zelf was zij verrukt over Holbrook's attenties. Van een ander zou zy zoo iets niet zonder afkeer of spot hebben, kunnen aanhooren. Maar de kapi tein had zoo'n keurige manier om haar prettige dingen te zeggen, dat zij er niet aan twijfelde of wat hij zei was eerlyk ge meend. De een of andere gedachtenlezer weet dat ik van u houd. Toen ik het in de krant las.... Hy hield op en schudde het hoofd, alsof hy zich niets meer kon herin neren. Was u kwaad?, vroeg Aline. Kwaad!, riep hy verbaasd. Iedere vezel in myn lichaam trilde er is geen grooter gek dan een verliefde man en een oogenblik dacht ik dat u van idee veranderd was en mij dat op die manier wilde laten weten! Hij keek haar verrukt aan. En hoe kwam het dat u die gedachte weer liet varen? De kapitein streek langs zijn wang en zag haar met onschuldige blikken aan. Ik moest me scheren, zei hy raadsel achtig. Scheren?! Een man doet dat in den regel niet zonder spiegel! Aline schaterde. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6