STADS NIEUWS RECHTZAKEN Academienleuws Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 17 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Mr. L. EINTHOVEN SPRAK VOOR DE NED. UNIE. OVER HET BEHOUD VAN DE OUDE, ONVERVANGBARE NEDERLANDSCHE WAARDEN. Zeer veel belangstelling. Gisteren hield de Nedierlandsche Unie in Leiden haar eerste ledenvergadering in de fraai versierde groote zaal van de Stadsgehoorzaal, die tot den laatsten stoel bezet was. De vergadering werd geopend door den heer E. Gobée, die er zijn vreugde over uitsprak, dat de heeren Einthoven en Kemp aan de Leidsche leden van de Nederland- sche Unie thans de gelegenheid boden om met de beginselen van de Nederlandsche Unie en met een van de drie mannen na der kennis te maken. Vervolgens sprak de heer Kemp, secretaris van de N. U. voor het gewest Zuid-Holland, die mededeelde, dat de inwendige organisatie van de Ne derlandsche Unie voortdurend wordt ver sterkt en dat in de afgeloopen maanden een geweldig stuk werk verzet is; alleen al de registratie van de .steeds toestroo- mende leden kost een groote hoeveelheid arbeid, maar de resultaten zijn dan ook zeer verblijdend. Vervolgens sprak de heer Einthoven, wiens rede telkens onderbroken werd door luid applaus en gejuich. Spreker begon met er op te wijzen, dat een wervelstorm de wereld beroert; niet alleen de laatste tijden maar reeds sinds vele jaren. Deze cycloon waait door de mensehelijke geesten en licht geheele staatsbestelsels van hun voetstuk. Zoo is het gegaan in Italië en Duitsch- land, in Spanje en Portugal en in zoo me nig ander land. En in deze landen ont stonden nieuwe dingen, aangepast aan de mentaliteit van de diverse volken én voortkomende uit de toestanden, die voor heen in die landen heerschten. Het is geen toeval, dat in Italië het fas cisme van boven af kwam en in Duitsch- land het nat. soc. van onder op groeide, zoodat Hitier de macht eerst in handen kreeg toen hij een buitengewoon groot deel van de bevolking in een vrije stem ming achter zich vereenigd had. Ook bij ons was óók voor 10 Mei merkbaar, dat er veranderingen op til wa ren. De om ons heen woedende stormen hadden de geesten hier te lande niet onbe roerd gelaten. En thans zitten we midden in de cycloon en moeten goed beseffen, dat de oude toestanden nóóit weer keeren. We moeten ons echter in deze werveling niet willoos laten meesleuren, met dichte oogen, om ze straks te openen en te zien waar we terecht gekomen zijn. Het is zaak, met een lcoel hoofd en een open oog voor de toekomst zooveel mogelijk zelf te blijven besturen. En als we dreigen door den strcom te worden* meegesleurd, dan moeten we zor gen zooveel mogelijk van wat ons het dierbaarst is aan Nederlandsche goederen met ons mede te nemen opdat we straks op deze fundamenten verder ons nieuwe staatshuis kunnen opbouwen. Daartoe zullen we alleen dan in staat zijn indien we nationale waarden voorop stellen en deze gepaard doen gaan met ean alleebeheerschend gemeenschapsbesef De Nederlandsche Unie is opgericht om de oude onvervangbare Nederland sche waarden door den storm mee te dragen naar een nieuwe toekomst, waarin onze staat er gansch anders uit zal zien dan de huidige, maar het zal een Nederlandsche staat zijn en geen copie naar eenig buitenlandsch voor beeld. Spr. deelde vervolgens mede, dat de Unie zelf tijdens de bezetting niet wenscht te regeeren, daar in een bezet land maar één regeering mogelijk is n.l. die van den bezetter. Dat echter een Raad van Advies bestaande uit vertegenwoordigers van alle groepen van het Volk wenschelijk is, om de stem van ons Volk niet slechts inciden teel doch systematisch te doen doordrin gen bij de huidige regeerders. Spr. pleitte voor een sterk centraal ge zag in de toekomst met behoud van Volks invloed en legde er nogmaals nadruk op, dat De Nederl. Unie niet een nieuwe partij is naast de oude partijen, doch dat de Unie is een Volksbeweging geheel los van de partijen en door geen enkele band of compromis aan welke partij ook gebon den. Na nog de vrijheid van onderwijs en een vrije jeugdbeweging te hebben aangeroerd, zeide spr., dat de Unie nimmer voor de thans tegen haar uitgeoefende terreur uit den weg zal gaan. Die Nederlanders, die deze terreur en intimidatie uitoefenen, kennen klaarblijkelijk hun volk in het ge heel niet en beseffen niet, dat mede daar door de Nederlanders, die nog aarzelden, thans voor de Unie kiezen. Toen Mr. Einthoven uitgesproken had was het volkomen duidelijk, dat het doel van den avond volledig bereikt was. Ook voor Leiden was gebleken, dat ons Neder landsche volk één wil zijn in zijn streven om al datgene waar wij Nederlanders prijs op stellen in de toekomst te bewaren. Voor het voorbereidend examen belas tingconsulent, afgenomen door de Ver. van belastingconsulenten is te Amsterdam ge slaagd de heer J. C. Horree, alhier. De Directeur van het P. T. T. Kantoor te Leiden maakt bekend, dat, ingaande 20 October a.s., te Leiden en Oegstgeest op Zon- en feestdagen slechts één buslich ting zal plaats hebben, aanvangende 13.30 uur. R.K. TURNCLUB ACTIEF". A.s. Zaterdag 19 October, zullen de ver schillende af deelingen der dames, meisjes en kleuters turnen in de gymnastiekloka len van de R.K. Scholen: Pieterskerkhof: kleuters van 34 uur. Pieterskerkhof: dames- en meisjesafd.: 45.15 uur. Potgieterslaan: leden van 34 uur. Potgieterslaan: adspiranten van 1214 jaar van 45 uur. Zondag te 2.45 uur tot 5.15 uur volks dansen in het St. Franciscus Parochiehuis, Mare hoek Oude Singel. Inlichtingen betreffende de clubs zijn steeds te bekomen bij de onderstaande adressen, waar tevens de gelegenheid be staat zich voor een der verschillende clubs op te geven of nieuwe clubs te vormen. Namens het Sportbureau van de Vrou welijke Jeugdbeweging: mej. A. van Noort, Kraaierstr. 20; mej. M. Walen kamp, Rijnsburger weg 43; mej. A. van Noort, de Sitterlaan 58a; mej. A. Goddijn, Madoerastr. 29; mej. M. Noordman, Haag- weg 59. „STUDENTEN TOONEEL VERBOND" GESTICHT. Afgevaardigden van studententooneel- vereenigingen uit verschillende universi teitssteden kwamen alhier bijeen. Verte genwoordigd waren de tooneeivereenigin- gen van de Corpora, de Unitates, de bon den en de meisjesstudenten. Besloten werd tot oprichting van een landelijke or ganisatie, welke den naam zal dragen van „Het Studenten Tooneel Verbond". Het voorloopig secretariaat berust bij den heer W. J. Geertsema, ab-actis van het Leid sche Studententooneel, Breestraat 41. Het Studenten Tooneel Verbond heeft zich aangesloten bij de Nederlandsche Amateur Tooneel Unie, de algemeene lan delijke organisatie van amateur-tooneel- vereenigingen. OMZETBELASTING. De Inspecteur der Invoerrechten en Ac cijnzen te Leiden deelt mede, dat de aan giftebiljetten omzetbelasting, waarop de voorraad per 1 October dient te worden opgegeven vóór 20 October a.s. ter Inspec tie moeten worden ingeleverd. Inlevering na dien datum kon onaange naamheden ten gevolge hebben. De betrokken artikelen luiden als volgt: Art. 5. 1. Groot- en kleinhandelaren, fa brikanten, die tevens het beroep van han delaar uitoefenen, daaronder begrepen, zyn gehouden vóór 20 October 1940 bij den Inspecteur der accijnzen, binnen wiens ambtskring zij zijn gevestigd, op een daar voor bestemd formulier en overeenkom stig de daarin opgenomen aanwijzingen aangifte te doen van de goederen, welke op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit in hun handelsbedrijf in voor raad zijn, voor zoover van die goederen niet omzetbelasting of bijzonder invoer recht is voldaan tot het bedrag, dat inge volge dit besluit bij levering of invoer zou zijn verschuldigd geweest. Art. 8. 1. Het niet doen, alsmede het on juist of onvolledig doen van de in art. 5 van dit besluit bedoelde aangifte, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf duizend gulden." Zij, die geen aangiftebiljet hebben ont vangen en die een handelsvoorraad hebben in het algemeen van méér dan 1250. aan inkoopsprijs, dienen ten spoedigste aan dien Inspecteur alsnog een aangiftebiljet aan te vragen. (Tel. no. 21045). ROODE KRUIS-COLLECTE. De gisteren gehouden collecte ten bate van het Roode Kruis heeft 1437.51 opge bracht (vorig jaar ƒ1634.43). De open- schaal-collecte bracht 906.61 op (vorig jaar ƒ1059.31), de speldjesverkoop ƒ530.90 (vorig jaar 577.12). TE LAAT OP STRAAT. Gisteravond zijn door de politie weder om drie personen aangehouden, die zich na 10 uur op straat bevonden. VERBOD OPHALEN SCHILLEN ENZ. Wij vestigen er de aandacht op, dat de verordening van 2 September 1940, hou dende wijziging van de verordening op de Straatpolitie, welke met ingang van heden gedurende drie maanden voor een ieder op de secretarie dezer gemeente ter lezing is nedergelegd, den 20en October a.s. in werking treedt. Ingevolge genoemde wijzigingsverorde ning is het met ingang van laatstgenoem den datum verboden langs de huizen schil len en ander afval van voedingsmiddelen, voor zoover een en ander kan worden ge bruikt als of verwerkt tot dierlijk voed sel, op te halen of in te zamelen, tenzij met schriftelijke vergunning van Burge meester en Wethouders. Handelsregister K. v. K. Opheffing. G. Clements, Leiden, Trompstraat 21, kruideniers- en grutters waren. Hedenmorgen is dè 63-jarige A. A. V., ambtenaar bij het Distributiebedrijf en wonend aan den Rijnsburger weg, op de Princessekade aangereden door een stads tram. Te man liep eenige niet-ernstige verwondingen aan het hoofd op en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. HAAGSCHE RECHTBANK TREINBOTSING TE BODEGRAVEN. Een geldboete van 50 geëischt. Voor de Haagsche Rechtbank had zich hedenmorgen te verantwoorden de arbei der-telegrafist bij de Ned. Spoorwegen G. van G. Aan hem was ten laste gelegd over treding van artikel 165, hetgeen luidt: „Hij aan wiens schuld te wijten is, dat gevaar ontstaat voor het verkeer door mechanische kracht pver een spoorweg enz. De getuige M. A. H. H., arbeider-tele- giafist der N. S. te Bodegraven, vertelde, dat hij op 24 October van het vorig jaar, des middags omstreeks 12.40 uur den dienst van verdachte had overgenomen. Verdachte was van af dat moment dus buiten dienst. Bij de overdracht had verdachte gezegd, dat hij de „sik" een locomotief met één wa gen, nog wel even weg zou helpen. Dat had hij niet mogen doen. Inmiddels had de getuige bericht binnen gekregen, dat er een extra-trein door zou komen in de richting Leiden. Maar inmiddels had verdachte de „sik" weggeholpen zonder toestemming van den getuige, die alleen zulks mocht doen. Het gevolg was geweest, dat de extra- trein met een harden klap op de „sik" te recht was gekomen. Verdachte voerde aan, dat hij de oude signaleering nog gebruikt had. Maar intusschen was er een nieuwe signaleering en een nieuwe dienstregeling ingegaan, waarbij de mobilisatie nog was gekomen en verdachte had daar niets van gezien. Verdachte gaf toe het bevel tot vertrek gegeven te hebben alhoewel hij geen dienst meer had. Maar voegde er aan toe, dat hij toestemming van H. had, die ja geknikt had, toen hij zeide, dat hij de „sik" even weg zou helpen. Getuige H. ontkende pertinent toestem ming te hebben gegeven. De Officier was van meening, dat ver dachte buiten zijn boekje van gegaan door een treinstel te laten vertrekken, terwijl hij geen dienst had en geen toestemming van de verantwoordelijke persoon had. Ver dachte zegt wel, dat hij niets van een nieu we signaleering wist, maar hij had toch maar het signaal, dat gold, op het vorige vertrekkende treinstel geplaatst. Spr. achtte dus het ten laste gelegde be wezen en verdachte schuldig. De eisch werd ten slotte een geldboete van 50 subs. 50 dagen. De verdediger van verdachte achtte ver dachte niet schuldig en vroeg vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. Inbraak in een villa te Wassenaar. 1 1 In den avond van Zondag 7 April wer den in een villa aan de Gr. Hoefijzerlaan te Wassenaar twee inbrekers ontdekt. Zij trachtten aanvankelijk zich achter een trapleuning te verbergen, doch namen, toen de bewoonster politiehulp inriep, de vlucht door den achtertuin. In de van Cal- carlaan werden zij kort daarop door een agent van politie aangehouden en in het bezit van inbrekersgereedschap bevonden. Bij hun vlucht hadden zij geen gelegen heid kunnen vinden om hun rijwielen mee te nemen, die tegen elkander.bij den weg waren neergezet. Eenige voorwerpen, die zij onderweg hadden weggeworpen, werden later door een politiehond opgespoord. Ver der bleek, dat een ruit van de keukendeur aan de achterzijde van de villa was uitge nomen, waardoor de toegang tot het huis was vereenvoudigd. Een ijzeren geldkistje bleek doorzocht te zijn, doch er bleken geen voorwerpen van waarde voor de inbrekers ingezeten te hebben. Als verdacht van deze inbraak stonden op 3 October de 50-jarige J. L. en de 38-ja- rige A. B. recidivisten voor de Haag sche Rechtbank terecht. De Officier van Justitie eischte tegen elk van beiden een jaar en zes maanden gevan genisstraf. Heden veroordeelde de Rechtbank ieder tot drie jaren gevangenisstraf, met last tot onmiddellijke gevangenneming. HAARLEMSCHE RECHTBANK Niet voldoende verduisterd De 38-jarige arbeider Th. v. K. uit Lisse stond terecht terzake dat hij zijn aan de Leidschevaart gelegen woning niet vol doende „verduisterd" had. De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van 6.subsidair 3 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte overeenkomstig de eisch. DOODSLAG TE ROTTERDAM. De Rotterdamsche rechtbank heeft van daag vonnis gewezen in de zaak tegen den 19-jarigen P. J. K. te Rotterdam, die op 11 December mejuffrouw M. E. C. aan den Schiedamschedijk om het leven heeft ge bracht en van eenig geld en snuisterijen beroofd. De Officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, heeft op de zitting van 3 Oc tober zes jaar gevangenisstraf geëischt. K. werd vandaag veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. LEIDEN. Geslaagd: Voorbereidend kerkelijk examen de heer J. Rienstra, Oosterend (Fr.); doctoraal examen rechten: mej. E. van der Hoeven, Leiden en de heer S. H. Sieperda, Den Haag. Geslaagd voor het examen van- apothe kersassistent te Leiden de dames C. N. van der Vegt, Den Haag, A. M. Hooftman, Bos koop en W. Schenk, Rotterdam; en de heer K. J. W. Hensen, Den Haag. DE BLOEMBOLLEN-PUZZLE. In de puzzle is in sommige uitgaven, ook in ons blad, een fout geslopen. Achter de 13e rij staan dan vijf streepjes aangege ven, terwijl het er zes moeten zijn. Het be treft den naam van een Aard-Orchidee en uit de ingekomen antwoorden blijkt, dat dit tot een foutieve oplossing leidt. Het Centraal Bloembollen Comité. Kre- lagehuis, Haarlem, bepaalt in verband hiermede, dat de oplossingen nog tot 31 October ingezonden kunnen worden en stelt hen, die door de gesignaleerde fout tot een verkeerde oplossing kwamen, in de gele genheid deze alsnog te herstellen. Binnenland SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Vanochtend zijn te Amsterdam niet min der dan vier lijken op het droge gehaald, van menschen, die dezer dagen, naar alle waarschijnlijkheid misleid door de duister nis het water ingeloopen en verdronken zijn. Uit de Prinsengracht nabij de Nieuwe Leliestraat werd het lijk van een man op gehaald. Dit slachtoffer kon geïdentificeerd worden.- De overige lijken, opgehaald on derscheidenlijk uit de Nieuwe Prinsen gracht tegenover perceel 13, den Binnen- Amstel nabij de Halvemaansteeg en de Haarlemmervaart nabij de begraafplaats Vredenhof, zijn echter nog niet herkend. WIELRIJDER DOODGEREDEN. Doordat aanhangwagen van auto losschoot. Hedenmorgen is de 20-jarige wielrijder K. Smilde, wonende te Zevenhuizen, aldaar op de brug aangereden door een vracht auto van de Gebrs. Vogel. Het ongeluk ge beurde doordat de aanhangv/agen plotseling losschoot. De jongen was op slag dood. DIEFSTAL OPGEHELDERD. Een dezer dagen is bij een dame aan den Witte Vrouwensingel te Utrecht voor een bedrag van vierhonderd tot vijfhonderd gulden aan sieraden ontvreemd. Het betrof hier een diefstal van onder andere een platina armband, en verschei den gouden en zilveren voorwerpen. De po litie heeft thans in haar woning aangehou den de 24-jarige dienstbode van de bena deelde dame. Het meisje heeft een beken tenis afgelegd en is op het hoofdbureau in gesloten. Buitenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 17 Oct. (D. N. B.). Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Het luchtwapen heeft ondanks de on gunstige weersgesteldheid zijn aanvallen op Londen en andere belangrijke militai re doelen in Midden- en Zuid-Engeland voortgezet. Bijzonder succes hadden de bommen, die gieworpen v/erden op een vliegveld ten Zuiden van Liverpool. Bij een wapenfabriek van Midden-Engeland gelukte het verscheidene hangars, en werk plaatsen door zware bommen in brand te steken. Met het invallen van de duister nis namen de vergeldingsaanvallen op de Engelsche hoofdstad weer grooteren om vang aan. Bommen van allerlei kaliber werden tot het aanbreken van den dag op belangrijke militaire doelen aan beide zij den van de Theems geworpen. De ont stane branden deden het boven Londen hangende wolkendek tot op grooten af stand fel verlichten. Andere aanvallen wa ren gericht op steden in Midden- en Zuid- Engeland, als Liverpool en Birmingham. Op talrijke plaatsen voor de Britsche kust legden vliegtuigen mijnen. Aan den Weste lijken uitgang van het Kanaal werden weer eenige vijandelijke oorlogsschepen, die de kust probeerden te naderen, door het vuur van onze marine-artillerie tot terugkeeren genoopt. Een duikboot bracht drie bewa pende schepen van tezamen 21.000 brt. uit een konvooi tot zinken, waaronder een tankboot van 10.000 brt. Britsche vliegtuigen wierpen in den nacht van 16 op 17 October bommen in het Rijksgebied zonder militaire schade te veroorzaken. Daarentegen werden op nieuw in verscheidene steden woonwijken getroffen, waarbij o.a. in Kiel een aantal huizen beschadigd werd. Een Britsch vlieg tuig werd vannacht nog voordat het de Rijksgrens bereikt had, door den afweer neergehaald. Een ander vliegtuig werd in een luchtgevecht neergeschoten. Marine- artillerie schoot een derde vijandelijk toe stel neer. Twee eigen machines worden vermist. DE DUITSCHE AANVALLEN VAN VANNACHT. BERLIJN, 17 October (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt, hebben ook vannacht de gesloten formaties der Duitsche gevechts vliegtuigen, ongehinderd door de slechte weersgesteldheid boven het Kanaal, haar doelen in Zuid- en Midden-Engeland be reikt en deden aanvallen op Londen en verscheidene andere steden aan de kust en in het binnenland. Vanmorgen hebben Duitsche verkenningsvliegtuigen nieuwe branden in fabrieken en bedrijven waar genomen. Volgens tot dusver ontvangen berichten werden twee vijandelijke vlieg tuigen neergeschoten, terwijl twee eigen toestellen niet op hun bases terugkeerden. Naar het D.N.B. zoojuist nog verneemt, zijn reeds in de vroege ochtenduren weer Duitsche bommenwerpers voor den aan- LEIDEN Geboren: Johannes Adrianus, zoon van J. S. C. Otto en Th. Broekhof Her- mien Francine, dochter van H. Nieuwen- burg en J. F. Kop Gerardus Johannes, zoon van G. Wubbe en W. A. G. Schouw. Ondertrouwd: J. Kleijn jm 31 jaar en P. Kluivers jd. 26 jaar H. P. van Noort jm 36 jaar en C. G. M. Juffermans jd. 29 jaar. Getrouwd: H. M. Zaalberg jm en D. A. Vletter jd J. Pannekoek jm en H. Onderwater jd J. M. Commandeur jm en H. Koet jd E. N. Boekee jm en J. van Westbroek jd C. J. Kampinga jm en J. H. Louwrier jd F. v. d. Pluijm jm en L. Koote jd Wang Ting-Chan jm en E. J. Keereweer jd N. van Went jm en C. M. Jansen jd. Overleden: O. M. Baijer zoon 30 j. M. H. de Bruin m. 59 jaar. val opgestegen. De eerste golf heeft reeds om 9.50 uur Londen bereikt en haar bom men op de bestemde doelen geworpen. Nauwkeurige berichten over de resultaten zijn thans nog niet beschikbaar. LONDEN WIL BALTISCHE SCHEPEN VORDEREN. NEW YORK, 17 October. (D. N. B.). Naar uit Londen gemeld wordt, heeft het Eritsche ministerie van scheepvaart den kapiteins van tien in Engelsche havens lig gende Letlandsche en Estlandsche schepen gelast hun vaartuigen onverwijld ter be schikking van de Britsche regeering te stellen. In bepaalde Londensche kringen vreest men, dat deze opvordering van de Engelsche regeering den toestand tusschen de Britsche regeering en de Sovjet Unie verder zou kunnen verscherpen, daar Mos kou de schepen ongetwijfeld als Russisch bezit zal beschouwen. HET LOT VAN NOORSCHE SCHEPEN. OSLO, 17 Oct. (D. N. B.) Zeven Noorsche schepen van in totaal 31.260 brt., die in Engelschen dienst voeren, zijn, naar het Noorsche Persbureau uit Bergen meldt, in de maand September vergaan. De beman ning van vier schepen werd gered, op de andere schepen zijn 17 man om het leven gekomen. COMMENTAAR OP DEN AMERIKAAN- SCHEN DIENSTPLICHT. NEW YORK, 17 Oct. (D. N. B.). In een nadrukkelijke verklaring van president Roosevelt ter gelegenheid van de aanmel ding voor den dienstplicht in de Vereenig- de Staten, dat de bewapening en invoering van dien dienstplicht „uitsluitend dient voor de verdediging en alleen voor de ver dediging", ziet de „New York Daily News" een bindende verzekering aan de 16.5 mil- lioen dienstplichtigen in de Ver. Staten en aan hun gezinnen, dat de president geen leger in het leven roept om hen later naar Europeesche slagvelden te verschepen. Het blad legt de verklaring van Roosevelt voorts uit als een verzekering, dat de Ver. Staten in geen omstandigheden een leger zullen uitzenden om op verovering uit te gaan of om de wereld voor het een of an dere doel „rijp" te maken. AARDBEVING OÖK IN BELGRADO OPGETEEKEND. BELGRADO, 17 Oct. (D. N. B.). Het seismografisch instituut van Belgrado deelt mede, dat Woensdag van 14 uur 19 minuten 48 seconden tot 14 uur 30 minu ten (tijd van Belgrado) een krachtige aard beving is waargenomen, welke op een af stand van 530 K.M. van Belgrado haar epicentrum had. LEIDEN, 16 Oct. Groentenveiling. Per 100 kg.: witte kool 5.60, roode kool 3.70 5.40, savoye kool 4.104.70, groene kool 2.004.20, boerenkool 35,rapen 2.70—4.40, prei 2.20—3.60, kroten 1.60 3.90, kroten, gekookt 610, uien 2.80 7.40, peen 3.707.2Ö, spruiten 315, andijvie f 2, druiven 2442, snijboonen 16—30, stokboonen 15—28, pronkboo- nen 48, stamboonen 1028, postelein 915, spinazie 215, tomaten A 15 —16.20, idem B 15—19.60, idem C 15 15.20, idem CC 9; per 100 stuks: andij vie 11.50, komkommers f 25, bloem kool 411, meloenen 68, salade f 1 —2.30, perziken 2.60—13.50, knolselderie 1.204.30; per 100 bos: kroten 0.80— 1.20, pieterselie 0.501.10, radijs f 1.30 2 00, selderie 0.50—1.20, bleekselderie 0.501.20, bleekselderie 1 6T, peen 3.50—6.00. DELFT, 16 Oct. Vee. Aanvoer: 1 paard, 262 runderen, 3 vette kalveren, 103 nuch tere kalveren, 217 magere varkens, 350 big-' gen, 53 schapen of lammeren, en 13 geiten of bokken. Prijzen: Kalfkoeien 150—285, varekoeien 100—180, magere varkens 1446, biggen 6—13, vette lammeren 2236, geiten of bokken 826. GOUDA, 17 Oct. Vee. Aangevoerd in to taal 741 stuks. Prijzen: 219 magere var kens 20—36, 283 biggen f 3.50—7.00. 163 runderen, 42 nuchtere kalveren, 1 gras- kalf, 3 schapen, 28 bokken en geiten 3— 7. Handel stug. Kaas. Aanvoer 103 partijen. Prijzen !e kwal. met rijksmerk f 39, 2e kwal. met rijksmerk 38, zware 40.50 per 50 kg. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 16 Oct. Vrije Veiling. Prijzen: kippeneieren 7.808.10 en kui keneieren 6.607.00 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3