De oorlog In de lucht Japans en Amerika's Honden kamt De spanning in het Verre Oosten niet tot vu&t Pétaln voor de radio Jlokia zwijgt ouet Hoe sterk is Japan zipi uiaataaiiGauui Wilt U iets weten? DONDERDAG 10 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 Systematische aanvallen HET DUITSCHE FRONTBERICHT De vergeldingsoorlog van het Duitsche luchtwapen tegen het Britsche eiland, gaat, gelijk uit het weermachtsbericht kan blij ken, met stijgende heftigheid voort. Londen i3 sedert 33 dagen en nachten vrijwel niet tot rust gekomen. Ook de oorlogshandelin gen van Dinsdag en den daarop volgenden nacht, hebben onophoudelijk plaatsgevon den. Des morgens hadden de Duitsche vlie gers een goed zicht, later op den dag nam de wind tot een storm toe. Het is opnieuw gelukt, door het bombardeeren van Engel- sche steden, haveninstallaties en fabrieken, het productievermogen van den tegenstan der ernstig te belemmeren. De graafschap pen hebben het 't ergst gehad en naar Reu ter toegeeft, is hier een regen van bommen gevallen. Vooral de havenstad Ramsgate is zwaar geteisterd, evenals Folkestone. Beide steden bezitten gasfabrieken en benzine opslagplaatsen. Zij zijn ook van beteekenis ftroor den Engelschen scheepsbouw. Ook de systematische vernieling van En gelsche vliegvelden vond voortgang. Als het weermachtsbericht van Woensdag elleen reeds melding maakt van voltreffers in Zuid-Engeland van middelbaar en zeer zwaar kaliber op de hangars en onderko mens van zeven vliegvelden en voorts de vernietiging of beschadiging van talrijke toestellen, die op de startbaan opgesteld stonden, hetgeen in den loop van stoutmoe dige duikvluchten geschiedde, dan wordt hierdoor ongetwijfeld de benauwde positie van de R. A. F. nog meer bemoeilijkt en haar defensieve kracht verzwakt. Voorts noemt het weermachtsbericht als aanvalsdoelen haven- en industrieele in stallaties aan de Westkust van het land, waar talrijke bomtreffers van zwaar kali ber geplaatst konden worden. Insgelijks hadden de bombardementen op spoorweg installaties en emplacementen groot succes. Dit is een maatregel, die het Duitsche lucht wapen den laatsten tijd energiek neemt en waardoor alle kans bestaat, dat de bestaan de moeilijkheden op het gebied van troe pentransporten vergroot worden. EEN REUTERBERICHT Reuter meldt uit Londen: Gisternacht strekten de Duitsche aanvallen zich over groote gebieden uit. Op niet minder dan vijftig plaatsen werden vijandelijke ma chines waargenomen. Het hoofddoel vorm de evenwel het Zuidoosten en Zuidwesten. De voor Londen bestemde toestellen vlogen voor middernacht het land binnen en wel in golven van omstreeks 30 vliegtuigen, die zich in formaties van vijf splitsten en later, toen zij Londen naderden, afzonderlijk de stad aanvielen. Men verneemt,-dat een bom, die tijdens de luchtaanvallen in den afge- loopen nacht uitgeworpen werd en in de nabijheid van Westminster ontplofte, ver scheiden ruiten van de abdij vernietigd en in het parlementsgebouw het instorten van Amerika en Japan AMERIKA TREKT ZIJN TROEPEN NIET TERUG. Zoowel president Roosevelt als de Ame- rikaansche minister van Buitenlandsche Zaken, Huil, hebben in de persconferentie van gisteren tal van vragen beantwoord, welke verband houden met de jongste ont wikkeling van de situatie in het Verre Oosten. Hierbij heeft president Roosevelt ontkennend geantwoord, op de vraag, of de oproep aan de Amerikaansche burgers om uit de gevarenzone in het Verre Oos ten te vertrekken, opgevat moest worden als een inleiding tot de terugtrekking van de Amerikaansche troepen uit Sjanghai. Roosevelt verklaarde, dat de regeering niet voornemens was deze troepen terug te trekken. Op een desbetreffende vraag antwoordde Huil, dat deze kwestie tot dus ver in het geheel niet te berde is ge bracht. Ook werd president Roosevelt de vraag gesteld, of de onlangs aangekondigde in stelling van een Atlantisch eskader der Amerikaansche vloot de invoering van een twee-oceanenvloot beteekende. De president merkte naar aanleiding hiervan op, dat de Vereenigde Staten hiervoor niet genoeg schepen bezitten. Roosevelt heeft voorts gisteren geconfereerd met den com mandant van de Amerikaansche vloot in den Stillen Oceaan, admiraal Richardson, den minister van Oorlog, Stimson, en den vroegeren vlootcommandant en huidigen gouverneur van Porto Rico, admiraal Lea hy. Toen men hem vroeg, wat hij bespro ken had, antwoordde de president dat zij kaartenmateriaal bestudeerd hadden. Voorts verklaarde Roosevelt het gerucht, dat de regeering der Vereenigde Staten belang zou stellen in den aanleg van een Transmexicaansche spoorweg, welke een reserve voor het Panamakanaal zou betee- kenen, als onjuist. In den loop van den dag heeft de mi nister van Buitenlandsche Zaken een i ass- durig onderhoud gehad met den Japan- schen ambassadeur te Washington. Hij wei gerde evenwel bijzonderheden bekend te maken omtrent het besprokene en be- metselwerk veroorzaakt heeft. In Zuidoost- Engeland zijn eveneens bommen uitgewor pen en enkele afzonderlijke aanvallen wer den op eenige andere deelen des lands ge daan. In Londen en in de voorsteden zijn verscheiden branden ontstaan. Een zeker aantal huizen alsmede industrieele instal laties zijn beschadigd. RUSSISCHE PRINSES GEDOOD De Russische prinses Galitzine, vriendin van de hertogin van Kent, is tijdens de luchtaanvallen van gisteren gedood. Zij be vond zich in een autobus, welke door een bom werd getroffen. BRITSCHE AANVALLEN AFGESLAGEN Gisteren tegen den avond zijn aan de Fransche kust drie Britsche bommenwer pers van het type Bristol-Blenheim door Duitsche jagers neergehaald. Bovendien verloor de vijand volgens te Berlijn ont vangen berichten gisteren bij luchtgevech ten boven Zuid-Engeland nog twee jagers. Een Duitsch toestel wordt vermist. Over Nederland komende Britsche bom menwerpers zijn in den afgeloopen nacht hier en daar boven Duitsch gebied ver schenen. Reeds in West-Duitschland wer den zij gedwongen hun koers te verande ren. Op enkele plaatsen vielen bommen, die geen militaire schade aanrichtten. DE AANVALLEN OP EEN ENGELSCHEN TREIN Twee Duitsche gevechtsvliegtuigen heb ben in den nacht van Dinsdag op Woensdag met verscheidene voltreffers een heelen Britschen transporttrein vernield. Een ge vechtsgroep merkte op een station een tanktrein op van ruim 20 wagons. Twee Duitsche vliegtuigen ondernamen terstond den aanval. Met een reeks worpen bestook ten zij den trein. Achter elkaar ontploften in enkele oogenblikken de tankwagens. Het station was in een omtrek van honderden meters in een vlammenzee gehuld. Met ra zende snelheid breidde het vuur zich uit en vernielde waarschijnlijk de in de nabijheid staande loodsen en opslagplaatsen der in stallaties van het goederenstation. Ook de stations- en administratie-gebouwen vielen ten offer aan de vlammen, die nog uren lang woedden. DE EVACUATIE VAN GIBRALTAR Gisteren is te Gibraltar een groot Britsch passagiersschip aangekomen, dat de laatste geëvacueerden, in hoofdzaak vrouwen en kinderen, aan boord heeft genomen. Drie dagen geleden hebben deze menschen bevel gekregen Gibraltar onverwijld te verlaten. Meer dan duizend vrouwen en kinderen moeten zich aan boord bevinden. Hoewel reeds alle geëvacueerden zich hadden inge scheept, lag het sfchip gisteravond nog steeds aan de kade. De vluchtelingen mochten slechts eetgerei en de noodzakelijkste ba gage medenemen. paalde zich tot de opmerking, dat men den algemeenen toestand in het Verre Oosten had besproken. VERBOD VAN UITVOER VAN KOPER UIT CANADA. Uit Ottawa wordt gemeld, dat Canada een verbod voor den uitvoer van koper naar niet-Britsche landen heeft uitgevaar digd. Uitgezonderd zijn de Vereenigde Sta ten voor zoover daar koper noodig is voor het uitvoeren van Engelsche oorlogsorders. Ofschoon in deze verordening Japan met geen woord genoemd wordt, bestaat er in welingelichte kringen te New York geen twijfel, dat het uitvoerverbod hoofdzake lijk tegen Japan is gericht. DE V. S. EN DE BIRMA-WEG. Ten aanzien van de mededeeling van Churchill nopens de heropening van' den weg door Birma heeft Huil verklaard, dat de regeering der Vereenigde Staten zich van den aanvang af uitgesproken heeft te gen de sluiting van dezen weg, zoodat nie mand in twijfel kan verkeeren omtrent het standpunt der Vereenigde Staten. Ten aan zien van het onderhoud, dat de onder staatssecretaris Welles Dinsdag met den ambassadeur der Sovjet-Unie heeft gehad, weigerde Huil eenige mededeeling te ver strekken. De Britsche ambassadeur te Washington zou verklaard hebben, dat zijn plan om naar Londen terug te keeren, door de En gelsche regeering was afgewezen met het oog op een mogelijke crisis in het Verre Oosten. Toen men Huil hiernaar vroeg, verklaarde deze, dat hij niet wist wat de Britsche ambassadeur daarmede bedoeld heeft, daar geen bijzondere gebeurtenis een nieuwe crisis doet vermoeden. INDRUK TE TSJOENGKING. Te Tsjoengking heerscht groote opgeto genheid over de heropening van den Bir- ma-weg, terwijl ook het bericht, dat de re geering der Ver. Staten den Amerikaan- schen burgers heeft aangeraden uit het Verre Oosten te vertrekken, voldoening heeft gewekt. Te Sjanghai ontvangen be richten wijzen er op, dat de te Tsjoenking verschijnende bladen een Britsch-Ameri- kaansch offensief tegen Japan verwachten. De bladen wijzen in verband hiermede op de analogie van de Britsche en Amerikaan sche maatregelen. GROOTE WETGEVENDE ARBEID IN KORTEN TIJD. Radiorede van Petain. Uit Vilchy wordt gemeld, dat maarschalk Petain Woensdagavond een radiotoespraak heeft gehouden, waarin hij uiteenzette, wat de regeering op verschillend terrein tot stand heeft gebracht, en waarin hij sprak over den arbeid, dien Frankrijk in de naaste toekomst zal hebben te verrich ten. In minder dan zes weken, aldus Pé- tain, is een geweldige hoeveelheid wetge vend werk verzet, zooals de herziening der naturalisaties, de wet over de toelating tot zekere beroepen, de ontbinding der ge heime vereenigingen, de bestrijding van het alcoholmisbruik, de gezinssteun en de hervorming van het onderwijs. Dit is de eerste en meest dringende arbeid der re geering geweest, waarbij vaak met oude gewoonten moest worden gebroken en particuliere belangen geschaad moest wor den. De regeering heeft dat echter gedaan in het besef van haar plicht en in de over tuiging, dat het Fransche volk de daden der regeering juist zal achten. Ter bestrij ding van de werkloosheid heeft men beslo ten tot het doen uitvoeren van groote open bare werken. Groote credieten zijn be schikbaar gesteld. Daardoor wordt duizen den arbeiders het dagclijksch brood verze kerd en tevens de productiekracht van het land vergroot. De moeilijkheden zullen nog zeer groot zijn. Men kan slechts in étappes handelen en den innigen wensch koesteren, dat een zoo grootscheepsch mo gelijke oplossing wordt gevonden voor een vraagstuk, dat voor de geestelijke en maat schappelijke gezondheid van het land van het grootste belang is. Verder zag de regeering zich geplaatst vóór het „netelige" probleem der rantsoe neering. Men heeft niet getracht de wreede werkelijkheid voor de Franschen verbor gen te houden. Men moest van alle Fran schen de grootste beperkingen verlangen en men heeft van allen gelijke offers ge vraagd. Pétain deelde voorts mede, dat hij Don derdag een boodschap zou uitvaardigen, waarin hij den Franschen zal laten zien, wat de beginselen van het nieuwe regime moeten zijn: nationaal ten aanzien van de buitenlandsche politiek, hiërarchisch voor de binnenlandsche politiek. In deze bood schap zal men de groote lijnen der „natio nale revolutie" vinden, die in een nieuwe grondwet zullen worden vastgelegd. Bij dit vernieuwingswerk moet het geheele publiek belang hebben, omdat een her bouw niet blijvend kan zijn zonder de goedkeuring van het geheele land. Deze herbouw zal dus in vertrouwen en geloof geschieden. Pétain deed een beroep op Parijs, zich energiek aan te sluiten bij het vernieuwingswerk der regeering en vooral dengenen te hulp te komen, die in een har den winter nieuwe beproevingen zullen hebben te doorstaan. Tenslotte deelde Pétain mede, dat 3 mil- lioen vluchtelingen en 2 millioen gedemo- biliseerden naar hun haardsteden terugge keerd zijn. Het grootste deel der vernielde bruggen is. weer voor het verkeer openge steld: het verkeer is vrijwel geheel her steld. Buitenlandsche Berichten EEN ERFENISKWESTIE. Het gerechtshof van Gent houdt zich thans bezig met een proces om een erfenis, dat in geheel België met de grootste be langstelling gevolgd wordt. In het middel punt van de geschiedenis staat een erfenis van vier millioen, waarop niet minder dan 4760 personen aanspraak maken. Rechters en advocaten breken zich het hoofd over de vraag hoe men dit moeilij ke probleem tot aller tevredenheid kan oplossen en vooral in overeenstemming met het testament, dat het richtsnoer voor het optreden van de rechtbank vormt. Dit testament draagt overigens uitsluitend schuld aan de huidige verwarring, daar het uiterst gecompliceerd is, evenals zoo veel documenten van dit genre. Het da teert uit het jaar 1928, toen de vervaardig- ster, mevrouw Delhine Orlay te Temse (Vlaanderen), het tijdelijke voor het eeuwige moest verwisselen. Nu zou alles nog goed gegaan zijn, als de lievelingsneef van de oude dame, Edouard Orlay, niet volkomen' onvindbaar geweest was. Toen mevrouw Orlay stierf, zonder in tientallen jaren niets van haar neef ge hoord te hebben, vermaakte zij hem haar ganschen rijkdom van vier millioen. Zij nam evenwel in haar testament de bepa ling op, dat dit vermogen na den dood van Edouard in gelijke deelen verdeeld moest worden onder haar geheele familie tot den twaalfden graad. Deze bepaling is nu oor zaak van den grooten strijd, die de 4760 fa milieleden in het geweer heeft doen ko men, daar neef Eduard ondanks jarenlan ge nasporingen niet ontdekt kon worden. BLOEIENDE SMOKKELARIJ IN FINLAND. Door de Finsche douaneautoriteiten is officieel bekend gemaakt, dat de smokke larij vooral in Noord-Finland aan de Zweedsche grens en in de streek van Pet- samo aanmerkelijk toegenomen is. De smokkelwaar bestaat vooral uit koffie, suiker, tabak, enz. PESTEPIDEMIE IN HSINKING. In Hsinking heerscht een plaatselijke pestepidemie. Om deze te beperken hebben de autoriteiten der volksgezondheid aan gekondigd, dat verschillende maatregelen (Van onzen V.P.B.-correspondent) Tokio, 9 October Nu de mogelijkheid van een oorlog tus- schen Amerika en Japan met den dag na der'komt, rijst de vraag: Hoe sterk is de Japansche vloot? Wat kan zij presteeren? Kan zij zich met succes meten met de Amerikaansche? Op deze vragen zouden slechts enkele ingewijden kunnen ant woorden en deze ingewijden zwijgen als het graf. Er hangt een pndoordringbare sluier van geheimzinnigheid over de Ja pansche vloot. Naar aanleiding van het Duitsch-Itali- aansch-Japansche Driemogendheden- verdrag zijn de Amerikaansche bladen be gonnen, de kansen van de V.S. bij een eventueelen oorlog tegen Japan af te meten. Natuurlijk zijn zij daarbij begon nen, met de sterkte der Amerikaansche vloot in den Stillen Ocoaan af te meten tegen die van de Japansche, indien een ge wapend conflict mocht- uitbreken. De cij fers die zij hun lezers voorzetten, zijn aan de hoopvollen kant, zooals eenigszins te begrijpen is. Doch zijn zijn in overeenstem ming met de werkelijkheid? Dit is zeer sterk de vraag. Wie iets te zeggen heeft over de sterkte van de Japansche vloot heeft het gemakke lijk genoeg, als hij ophoudt bij het jaar 1937. Maar daarna? In 1937 heeft Japan zich vrij gemaakt van de banden, waardoor het gebonden was en heeft de vlootover- eenkomsten opgezegd. Tot op dat oogen- blik hield het niets geheim misschien ook wel over den uitbouw van zijn vloot. Tonnage, bepantsering, bewapening werden nauwkeurig opgegeven. Na 1937 echter hangt er een dichte sluier over het vlootprogram van het land van de Rijzende Zon. Niet één enkel authentiek cijfer is meer bekend geworden. Men tast geheel in het duister, hoe veel pogingen ook zijn aan gewend, om achter de waarheid te ko men. Doch de Japanners zijn een volk, waaraan het bewaren van een geheim en nog wel een, dat de nationale verdedi ging raakt ten volle is toevertrouwd. JAPANS DOEL BLEEF GELIJK Het eenige, waaraan men houvast heeft, is het feit, dat Japan nog hetzelfde doel na streeft als vroeger, d.w.z. dat het doel, waarvoor dp Japansche vloot bij een con flict moet dienen, nog vrijwel hetzelfde is als in 1937. Daar Engeland en Amerika het daarmede niet eens waren, heeft Japan des tijds het verdrag opgezegd. Het heeft zijn vrijheid van handelen teruggenomen, of schoon dit kostbaar en gevaarlijk was. Het voornaamste doel van Japan was, Qemengdeffiexickten AMBTENAAR MET EEN KOKSMES AANGEVALLEN. Gistermiddag vervoegde zich aan het loket van het bureau van de Arbeidsbeurs aan de Prinsegracht te Den Haag de 38- jarige W. H. G., wonende in het Huygens- park. Op dit tijdstip waren de meeste amb tenaren, zooals gewoonlijk, aan het koffie drinken. In het bureau zat slechts één ambtenaar, n.l. de 56-jarige A. C. A. Ge noemde G. stelde den ambtenaar, die den man aan het loket te woord stond, op een zeer onbetamelijken toon vragen en eischen, waarop de ambtenaar .zich terugtrok en het loket sloot. Dit was allerminst naar den zin van G., die de deur, welke toe gang tot het bureaulokaal geeft, opende en naar binnen trachtte te dringen. De amb tenaar probeerde hem tegen te houden, doch zijn poging de deur te sluiten, mis lukte. G. liep op den ambtenaar toe, trok een groot koksmes en bracht zijn slacht offer daarmede enkele steken toe. De amb tenaar, die zijn aanvaller trachtte af te weren, werd bloedend aan beide onderar men en aan de handen gewond. De dader nam daarop de vlucht. De Geneeskundige Dienst heeft het slachtoffer naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde overge bracht, waar de man is verbonden. Hij is daarna naar huis gegaan. De dader meldde zich in den loop van den middag bij de politie en is in verze kerde bewaring gesteld. genomen zullen worden. Daartoe zouden ook maatregelen behooren tot algeheele afsluiting van verschillende Mandsjoerij- sche dorpen, die in de omgevign van de hoofdstad gelegen zijn. Voorts worden de gedwongen massale inentingen dag en nacht voortgezet. Na 10 October wordt van reizigers, die per trein uit Hsinking willen vertrekken, een attest omtrent anti-pest- inenting geëischt. Voor zoover tot dusver bekend bedraagt het aantal sterfgevallen twaalf. den vrede in Oost Azië te waarborgen en de vloot slechts te bestemmen voor de ver dediging des lands en van Azië. Daarom heeft Japan steeds de waarde ontkend van de z.g. aanvalsschepen, d.w.z. van die schepen, welke in het vijan delijke gebied konden doordringen, de vijandelijke vloot konden verslaan en dan weer naar hun basis konden terugkeeren. Terwijl bijvoorbeeld Amerika steeds groo- tere schepen ging bouwen, met een zich uitbreidende actie-radius en deze dus sy stematisch in staat stelde, den geheelen Stillen Oceaan meermalen over te steken en terug te keeren, heeft Japan daaren tegen voortdurend pal gestaan voor het denkbeeld, dat zijn vloot uitsluitend moest dienen voor het gebruik in eigen wateren. Dit had tot gevolg, dat de schepen ook van een sterker pantser konden worden voorzien. (Ten koste van de actie-radius), zoodat zij tegenover een eventueelen aan valler bij gelijke snelheid een grootere ge- vechtswaarde bezaten. IE DE JAPANSCHE VLOOT ONOVERWINNELIJK? Deze hoogere gevechtswaarde van de schepen, de voortreffelijk geoefende équi pages, gebleken bij den oorlog in China, bij de landingen in de Biasbaai en voor Kanton, staan het Japansche volk volgens Japansche opvattingen er voor borg, dat de Japansche vloot in het door den minister-president Konnoye kort geleden uitgestippelde program „onoverwinnelijk" zal blijken. De Engelschen en Amerikanen kunnen zich troosten met de gedachte, dat de vroe gere verhouding 5:5:3 voor de Japansche vloot ook thans nog opgaat, vooral, wan ner de Amerikaansche vloot er in slaagt, zich te vereenigingen met de Engelsche vloot, die haar basis heeft in Singapore. Doch de Japanners weten, dat hun vloot voor hun behoeften voldoende is en dat zij zoo noodig over een uitgestrekte ruimte, van de Aleoeten tot Singapore, eventueel plaatsen genoeg zou weten te vinden, waar zij door den Amerikaansch-Engelschen om- singelingsring heen zou kunnen breken. En wanneer het zoo ver mocht komen, koestert men hier natuurlijk de verwach ting, dat zij er ook in zou slagen, de Ver eenigde Amerikaansch-Engelsche vloot te verslaan. Hier is echter eenige twijfel zeer zeker gerechtigd, het zou later zeer goed kunnen blijken, dat de Japanners hun wen- schen voor werkelijkheden hebben ge nomen. Vraag: Hoe kan ik mij in verbinding stellen met familie in dienst van de K. P. M. in N. O. Indië? Antwoord: Dat is helaas onmogelijk. STEEKPARTIJ TE BREDA. Vader en zoon gewond. Bij een patates-frites-stal aan de Visch- markt te Breda is gisteravond een steek partij voorgevallen, waarbij de houder van de kraam, Vreeken en zijn zoon, zoodanig werden gewond, dat zij in ernstigen toe stand naar het St. Ignatiusziekenhuis moesten worden overgebracht. Bij het vallen van de duisternis kwamen drie Heikesmannekes, grondwerkers uit Sint Willibrord, in kennelijken staat van dronkenschap bij de kraam en kochten patates-frites. Toen zij zonder te betalen wilden weggaan, werden zij door den zoon van Vreeken aangehouden. Een van de drie viel den jongen daarop aan en stak hem met een mes in den rug. Deze zeeg ineen. De vader snelde te hulp doch werd eveneens aangevallen en met het mes bewerkt. Ook hij liep een ernstige wonde in den rug op, en viel bloedend neer. Twee der dronkemannen konden door de politie ter plaatse worden gearresteerd. De derde zag kans op zijn fiets te sprin gen en er van door te gaan. Zijn naam is echter bekend. WINKELDIEVEGGE AANGEHOUDEN, De politie te Maassluis is er in geslaagd een 17-jarig meisje aan te houden en hier mede een einde te maken aan een reeks van winkeldiefstallen, die de laatste maan den werd gepleegd. De politie kreeg her haaldelijk aangifte van denzelfden winke lier, dat er geld uit de kassa was verdwe nen, doch zij stond aanvankelijk voor een moeilijke taak, omdat er een aantal per sonen was, dat de diefstallen kon hebben gepleegd. Tenslotte was men zoover, dat de verdenking viel op een 17-jarige in woonster dezer gemeente. De politie zette toen een geraffineerd valletje open en ten slotte liep het meisje er in. De laatste maal, dat zij wederom geld had ontvreemd, werd zij door een agent aangehouden. Er werd geld op haar gevonden, dat van dief stal afkomstig moest zijn en zij bekende dan ook zich bij herhaling geld te hebben toegeëigend. Het gestolen bedrag liep in middels tot in de honderden guldens. Zij is ter beschikking van den kinderrechter te Rotterdam gesteld.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5