STADS NIEUWS OMGEVING Faillissementen Laatste berichten MARKTBERICHTEN DONDERDAG 10 OCTOBER 1940 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gemeenteraad Verkoop strookje grond Van den heer J. B. de Koning is een ver zoek ingekomen om van de gemeente te mogen koopen een strookje bouwterrein achter zijn woning aan den Rijnsburger- weg no. 80. Bij een kadastrale opmeting is n.l. gebleken, dat op dit strookje grond een gedeelte van de bij zijn huis behoorende schuur is gebouwd en dat adressant boven dien de aangrenzende, eveneens aan de ge meente toebehoorende strook grond, op de kaart met- roode arceering aangegeven, in gebruik heeft. Over den verkoop van eerst bedoeld strookje grond, groot 14 M2, is overeenstem ming bereikt te£en een prijs van 10 per M2. Ook is er geen bezwaar tegen, dat de andere strook grond, groot plm. 60 M2., bij adressant in gebruik blijft. Ruiling strooken grond Met de N.V. Gemeenschappelijk Eigen dom heeft een bespreking plaats gehad over overdracht van grond in verband met het doortrekken van de Burggravenlaan en den aanleg van de brug over de Stadsmolen- sloot, ter verbinding van dezen weg en de De Sitterlaan. Hierbij is overeenstemming bereikt over een ruiling van gronden op een basisprijs van 1 per M2. De stroo ken grond der gemeente, te zamen groot plm. 297 M2, zullen geruild worden tegen strooken grond van de vennootschap, te za men groot plm. 1050 M2. Van de N.V. Meelfabriek „De Sleutels", v.h. De Koster en Co., alhier, is, in ver band met den bouw van een laboratorium c.a. een verzoek ingekomen, om van de ge meente te mogen koopen een strook grond aan de Oosterkstraat (4.50 M2.); zij be hoeft n.l. de beschikking over dit terrein- tje om het gebouw rechthoekig te kunnen plaatsen, terwijl zij tevens het verkrijgen van een toegangspad naar de Oosterkerk straat beoogt. Na eenige besprekingen is te dezer zake een regeling ontworpen in dien zin, dat de gevraagde strook grond door de gemeente aan de vennootschap in eigendom zal worden overgedragen in ruil voor een strook grond (1.50 M2), onder toebetaling door de vennootschap van 10 per M2 voor zooveel de strook gemeentegrond grooter is. Overname strookjes grond B. en W. stellen den Raad voor, strook jes grond aan de Witte Rozenstraat, te zamen groot 95 M2, kosteloos in eigen dom bij de gemeente over te nemen.. Verhuring terrein B. en W. stellen den Raad voor een ter rein op den hoek van de Kernstraat en de Cobetstraat, groot 543 M2,. voor het daar op hebben van een houten villatje opnieuw te verhuren aan mevrouw E. Versteegen Juta, alhier, voor den tijd van 5 jaren, te gen een huurprijs van 240.per jaar, on der bepaling, dat de grondbelasting en de straatbelasting voor haar rekening komen, Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis Het college van regenten en regentessen van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis biedt den Raad de navolgende voordracht aan voor de benoeming van een regent ,ter voorziening in de vacature W. J. P. Suringar: lo. de heer E. H. Moens, directeur van het Bijkantoor Leiden der Amsterdamsche Bank, te Leiden; 2o. de heer Prof. dr. J. P. B. de Josselin de Jong, Hoogleeraar aan de R.U., te Oegstgeest. Ontslag hoofd opleidingsschool B. en W. stellen den Raad voor, aan den heer H. van der Jagt op diens verzoek eer vol ontslag te verleenen uit zijne betrek king van hoofd van de opleidingsschool voor U.L.O. aan de Drie Octoberstraat. Bijzonder onderwijs B. en W. stellen den Raad voor, in te wil ligen een verzoek van het bestuur der Ver- eeniging voor Christelijk Onderwijs, alhier, om, op grond van artikel 72 der Lager On derwijswet 1920, medewerking te verleenen tot de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de school voor uitgebreid la ger onderwijs aan het Noordeinde 3, zulks in verband met de toeneming van het aan tal leerlingen in de 4e klasse. (Kosten be dragen 461). Opleiding instrumentmaker Het bestuur van de Vereeniging tot be vordering van de Opleiding tot Instrument maker, verzoekt den Raad, te willen ver klaren, dat uitbreiding van het onderwijs aan de Instrumentmakersschool met dat in constructie en ontwerpen van apparaten, en in materialenkennis, noodig wor<jt geoor deeld. Het bestuur merkt daarbij op, dat het hier betreft een geringe, doch voor het on derwijs zeer belangrijke uitbreiding, welke geen vermeerdering van kosten zal mee brengen. Met de Commissie voor het Onderwijs achten B. en W. het gewenscht, dat aan het evenbedoeld verzoek wordt voldaan. BEEN GEBROKEN. Gisteren is de 39-jarige mej. C. K. in den tuin van haar woning aan De la Reijstraat uitgegleden tengevolge waarvan zij het rechterbeen brak. Door den E. H. D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. VOLKSBONDNIEUWS. Hoewel de klok nog altijd de „zomer tijd" aanwijst, is toch de bibliotheek we derom met het uitleenen van boeken be gonnen. Nog meer den andere jaren wordt er ge rekend op een groote deelname, nu er door de verordening op het tijdig binnenzijn en de diuistere' straten meer leesgelegenheid is geschapen. Teneinde de lezers te grie ven, is het uitleen/uur thans gesteld op Za terdagsmiddags van 4 tot 5 uur. Het lees- geld 4 cent per deel en per week kan voor niemand een beletsel zijn om van de eigen bibliotheek gebruik te maiken. Een catalogus met aanvullingslijsten, bevatten de meer dan 2000 titels is a 15 ets ver krijgbaar. RJL TURNCLUB „ACTIEF." Zaterdag a.s. 12 October, zullen de ver schillende afdeelingen dier dames, meisjes en kleuters turnen in de gymnastiekloka len van de R.K. scholen: Pieterskerkhof: kleuters van 34 uur. Pieterskerkhof: Da mes en meisjesafd. 45, 14 uur. Potgie terslaan: Dames van. 34 uur. Potgieters- laan: Adspiranten van 1214 jaar van 4 5 uur, dus niet zooals voor deze week was afgesproken van 34 uur. Inlichtingen betreffende de cluibs zijn steeds te bekomen bij de onderstaande adressen, waar tevens de gelegenheid be staat u voor een der verschillende cluibs op te geven of nieuwe clubs te vormen. Namens het Sportbureau van de Vrouwelijke Jeugdbeweging: Mej. A. van Noort, Kraaierstraat 20. Mej. M. Walenkamp, Rijnsburgerw. 43. Mej. A. van Noort, de Sitterlaan 58a. Mej. A. Goddijn, Madoerastraat 29. Mej. M. Noordman, Haagweg 59. DE LAKENHAL. Eenigen tijd geleden legateerde mejuf frouw L. S. P. Hubrecht te Noordwijker- hout het stilleven „Bloemen en bladen" van Floris Verster aan 'het Stedelijk Mu seum te Leiden. Deze aanwinst was aanleiding om de overige schilderijen van Verster in een nieuw ingerichte zaal onder te brengen. Hierbij aansluitend vonden de werken zij ner tijdgenooten eveneens een nieuwe op stelling. VIJF EN VEERTIG JARIG JUBILEUM. Heden herdacht de heer P. Rietkerken den dag, waarop hij voor 45 jaar in dienst trad van de N.V. Koninklijke Nederland- sche Fabriek van wollen dekens v/h J. C. Zaalberg Zoon. De heer Rietkerken werd op het privé- kantoor met zijn echtgenoote door de di rectie ontvangen en toegesproken, waarna hem een couvert met inhoud ter hand werd gesteld. De heer Rietkerken, die sinds vele jaren als dekenwever bij de N.V. in betrekking is, werd daarna op het privékantoor door een deputatie der wevers en van het ove rige personeel gehuldigd, waarbij hem een schemerlamp werd geschonken. De jubilaris bracht het verdere gedeelte van den dag in den huiselijken kring door. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Gisteren was het veertig jaar geleden, dat de heer H. Veggel, kellner bij de So ciëteit „Minerva", hier in dienst trad. Te 4 uur in den middag werd de jubila ris gehuldigd. In de commissiekamer werd hij toegesproken door den Sociëteits-prae- ses, jhr. E. den Tex, die hem onder harte lijke gelukwenschen een enveloppe met inhoud aanbood. Nomens Horecaf werd de jubilaris de gouden medaille van dezen bond overhan digd, terwijl de heer Scheltema hem het daarbij behoorende diploma aanbood. Tenslotte sprak hier de directeur der Sociëteit, de heer Pitlo, die den jubilaris eveneens een geschenk overhandigde. Vervolgens werd de jubilaris op de so ciëteit gehuldigd. Namens het Collegium van het L.S.C. sprak de heer v. Oven en namens de collega's werd het woord ge voerd door den heer J. Knaap, die den ju bilaris eveneens een geschenk onder cou vert aanbood. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 7324. De Koophan del. Leiden, Breestraat 4. Hoofdz.: 's-Gra- venhage, Theresiastraat 20. Winkel in zij den stoffen, heerenmode-artikelen, porse lein, byoux. Het filiaal te Leiden is dd. 1 Oct. 1940 verplaatst naar 's-Gravenhage, Paul Krugerlaan 60. 76. A. H. van Noort. Leiden, Doezastraat 2. Brood- en beschuitbakkerij. Uittr. Wed. Ghr. J. C. W. van Noort-Vorst, Lei den. De zaak is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: Luxe Broodbakkerij A. H. van Nooit N.V. (Ned. Staatscrt.: 24 Juli 1940, Bijvoegsel n. 142). Dir. M. J. C. J. van Noort, Leiden. Comm.: Wed. Chr. J. C. W. van Noort-Vorst, Lei den en J. F. M. Willems Rotterdam. Maat schappelijk kap.: 16.000,Waarvan ge plaatst en gestort 5.000. Door de politie hier ter stede is op ver zoek van den Officier van Justitie te Haar lem aangehouden de zwerver A. W. V., die nog 12 boete subs. 5 dagen hechtenis op zijn strafblad had staan. Aangezien de man niet in staat was te betalen, werd hij in arrest gehouden. VOORSCHOTEN Vrouwenbond. Woensdag j.l. hield de R.K. Vrouwenbond afd. Voorschoten zijn alg. ledenvergadering. Niettegenstaande de verduisterings-bepalingen was er nogal een goede opkomst, waarvoor de presiden te allen hartelijk dankte. Na de opening sprak de pres. een waardeerend woord over mevr. Schüss, die overleden is en die zoo plotseling nog van ons was heenge gaan. Sinds de oprichting van den R.K. Vrouwenbond was zijn een trouw be stuurslid en heeft zij veel tijd en arbeid aan de vereeniging gewijd. Er werd be sloten Donderdag (heden) een gezongen Requiemmis voor haar ziele-heil te laten opdragen; de leden werden aangespoord zooveel mogelijk hierbij aanwezig te zijn. Wegens omstandigheden werd een zeer be knopt winterprogram opgesteld. Er werd besloten tot een kookdemonstratie op 5 Nov.; verder 18 Nov. een Moedercursus, die, zooals andere jaren, door Zr. Hoskamp zal worden gegeven. Voor alle leden is deze cursus gratis, zoodat de pres. hoopte, dat veel leden er van gebruik zouden ma ken; voor niet-leden boven de 18 jaar kost de deelname 1 gulden. Derde Kerstdag wilde de R.K. Vrouwenbond dit jaar een kinderfeest organiseeren, waartoe alle schoolgaande kinderen van de leden zullen worden uitgenoodigd. Tot slot las de pres. een artikel voor over de bloedtransfusie van dr. Molhuizen. Hierin zette dr. Mol huizen het doel en de werking van den bloedtransfusiedienst uiteen. Na de gebruikelijke sluiting keerden allen huiswaarts. WASSENAAR BOMMEN IN DE DUINEN. In den afgeloopen nacht zijn in het Duin gebied van de gemeente Wassenaar Engel sche bommen neergekomen, die bijna geen schade hebben aangericht. Een kleine boschbrand, die was ontstaan, is snel ge- bluscht. Bij beschikking der Rechtbank is defini tief surseance van betaling verleend aan de N.V. Leidsche Exploitatie Mij. van On roerende Goederen s te Leiden voor den tijd van 1jaar. Binnenland DE BOMAANVAL OP ROTTERDAM. Het onderzoek van de Rotterdamsche politie heeft thans aan het licht gebracht, dat het bij den Britschen vliegeraanval op den Hofdijk en naaste omgeving te Rot terdam omgekomen meisje was de 19-jari- ge mejuffrouw A. Geurts, gewoond heb bende te Zevenaar, die bij haar oom aan den Hofdijk logeerde. In totaal heeft de geneeskundige •'.enst der gemeente ongeveer acht slachtoffers van rondvliegende scherven verbonden, die echter geen van allen in een ziekenhuis behoefden te worden opgenomen. De burgemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud, heeft vanmorgen de geteisterde omgeving bezocht om de verwoestingen in oogenscliouw te nemen. AANMELDING DUITSCHE STAATS BURGERS IN HET BEZETTE NEDER- LANDSCHE GEBIED. De Duitsche militaire bevelhebber heeft in overleg met den hoogeren S.S.- en Po- litie-leider bij het Rijkscommissariaat voor het bezette Nederlandsche gebied bevel hebber der ordnungspolizei het volgende bepaald: De mannelijke Duitsche staatsburgers, geborep in de jaren 19141921, moeten zich krachtens bevel van den militairen bevelhebber in Nederland, in overleg met aen bevelhebber der ordnungspolizei, mel den bij de voor hun woonplaatsen bevoegde stafofficieren bij den gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied. Deze personen dienen voor hun militaire aanmelding als volgt aanwezig te zijn: a. Uit de provincies Zuid-Holland en Zeeland bij de Wehrmachtkommandantur Den Haag, Koninginnegracht 24, op Maan dag 14 October des voormiddags te negen uur de aan den aanmeldingsplicht onder worpen personen, wier namen beginnen met een der letters A tot en met K. Op Dinsdag 15 October, des voormiddags te negen uur de betrokkenen, wier namen beginnen met een der letters L tot en met S Op Woensdag 16 October, des voormid dags te negen uur de betrokkenen, wier namen beginnen met een der letters T tot en met Z. GROOTE BRAND IN DE HOOFDSTAD. In den afgeloopen nacht is in het ha vengebied van Amsterdam een groote brand ontstaan, die in den omtrek duide lijk was waar te nemen en waarvan de oorzaak tot nu toe niet geheel kon worden opgehelderd. Het betrof hier een opslagplaats voor landbouwdoeleinden, die niettegenstaande het ingespannen blusschingswerk van de hoofdstedelijke brandweer, die vrij snel ter plaatse was gearriveerd en goed werk heeft verricht, grootendeels werd vernield. Dank zij het krachtdadig inspannen der brandweermannen kon echter voorkomen worden dat enkele steenen gebouwen, die in de nabijheid zijn gelegen, door het vuur werden aangestast. De hoofdstedelijke brandweer was zich volkomen van haar opgelegde taak bewust en verschillende brandweerlieden hébben hierbij staaltjes van persoonlijken moed en volharding getoond. Het nablusschingswerk heeft vanoch tend nog enkele uren gevergd. DOODELIJKE VAL VAN DE TRAP Vannacht om half twee is in zijn woning aan den Soetendaalscheweg te Rotterdam de 85-jarige A. C. van Dijk van de trap van de eerste verdieping gevallen. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij kor ten tijd erna is overleden. Buitenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 10 Oct. (D. N. B.). Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Van den vroegen ochtend tot het invallen van de duisternis rolden onophoudelijk vergeldingsaanvallen van lichte en zware gevechtsvliegtuigen naar de Britsche hoofd stad. Terstond in aansluiting daarop be gonnen nachtelijke aanvallen van zware gevechtsvliegtuigen, die tot de ochtend uren van den tiénden October voortduur den. De zwaarste schade leden de dokken in de bocht van de Theems. Uitgebreide ver woestingen veroorzaakten bomontploffin gen ook aan de spoorwerken in het stads gebied. Des nachts vielen talrijke zware branden waar te nemen. Afzonderlijke ge vechtsvliegtuigen deden in Zuid-Engeland met succes aanvallen op havenwerken, troepenkampen, spoorwegcomplexen en wapenfabrieken met bommen van zwaar en het zwaarste kaliber. In Zuid- en Mid- den-Engeland bestookten zij verscheidene vliegvelden met bommen. In St. Eval, Penrhose en St. Merryn ge lukte het hangars en schuilplaatsen door voltreffers te vernielen en op den bega- nen grond staande vliegtuigen te vernie tigen. In het havengebied van Cardiff ver oorzaakten bomtreffers hevige ontploffin gen en in aansluiting daarop een zwaren brand. Op zee werd een vijandelijk koopvaardij schip van ongeveer 4000 brt. door verschei dene bommen midscheeps getroffen. Met zware slagzij bleef het schip brandend liggen.. Een duikboot heeft twee bewapende vijandelijke koopvaardijschepen van bij elkaar 7000 brt. tot zinken gebracht. In West-Duitschland en in de bezette gebieden werd dpor nachtelijke vijande lijke bomaanvallen materieele schade aan gericht, welke snel kon worden hersteld. Eenige woonhuizen werden verwoest. Een boerderij brandde volkomen af. De vijand verloor gisteren tien vlieg tuigen, waarvan een door luchtdoelartil lerie. Vier Duitsche vliegtuigen worden vermist. HET ITALIAANSCHE WEERMACHT- BERICHT ERGENS IN ITALIë, 10 October (Stefani) Het weermachtbericht van het Italiaan- sche opperbevel luidt als volgt: In Noord-Afrika heeft de vijand bommen geworpen op Tobroek, waardoor drie dooden en zes gewonden vielen, terwijl lichte schade werd aangericht. Een vijan delijk vliegtuig is neergeschoten door de luchtafweer van de Koninklijke Marine. In Oost-Afrika hebben onze detache menten vijandelijke strijdkrachten te Oear Deglo (Kenya) en Colobati (Kenya) ver rast en op de vlucht gedreven. Een van onze formaties luchtstrijdkrach ten heeft een aanval ondernomen nabij Colobati ten Zuidoosten van Waijir en vijandelijke kampementen gebombardeerd. Een andere formatie heeft installaties, schepen en entrepots in de haven van Aden bestookt. Vijandelijke vliegtuigen hebben bommen geworpen op Chereb, Boena, Decamere, Goera, Mai en Edaga zonder dat slacht offers vielen of schade werd aangericht, terwijl in Assab twee dooden en eenige gewonden vielen onder Italianen en inboor lingen. TWEE DUITSCHE AMBULANCE- VLIEGTUIGEN VERNIELD. BERLIJN. 10 Oct. (D. N. B.). Wederom wordt gemeld, dat de Erigelschen twee Duitsche Roode Kruisvliegtuigen vernield hebben. De toestellen, die duidelijk geken merkt waren met het Geneefsche kruis en die ongewapend waren, werden gisteren door Britsche kapers aangevallen en neer geschoten, toen zij hun hooge, humane taak redding van in nood op zeer drijvende Duitsche en Engelsche vliegers, wilden uit voeren.. DE AANVALLEN OP LONDEN STOCKHOLM, 10 Oct. (D.N.B.). De Britsche omroep heeft Donderdagochtend bekend gemaakt, dat ruim veertig stads wijken van Londen in den "loop van den nacht met bommen bestockt zijn. Er zijn talrijke huizen en gebouwen vernield. Branden zijn ontstaan, omtrent welker, aan tal de Londensche omroep echter geen in lichtingen geeft. Verder wordt gezegd, dat Duitsche vliegers den geheelen nacht boven Groot-Londen een groote hoeveelheid licht- fakkels hebben neergeworpen, die groote deelen der reuzenstad als met daglicht overgoten. De afweerbatterijen van Lon den hebben voor een deel hun vuur uitslui tend gericht op de lichtbommen. Het is ge lukt op één plaats negen lichtfakkels te ra ken. Het felst waren echter de Duitsche aan vallen op bepaalde gebieden in Wales, waar aanzienlijke schade is aangericht aan niet- l genoemde objecten. Voorts zyn door het Duitsche luchtwapen in den laatsten naaht bommen neergeworpen op talrijke plaatsen in Zuidwest-, Zuidoost- en Noordwest-En- geland evenals in de Midlands. Weinig irfededeelingen behelst ook het bericht van het Engelsche ministerie van luchtvaart en dat van de binnenlandsche veiligheid, omtrent de gisteren overdag on dernomen aanvallen. Vijandelijke aanval len, zoo wordt o.m. gezegd, „zijn Woensdag door jachtvliegtuigen en bombardements vliegtuigen uitgevoerd. Bij een aanval op een stad aan de Zuidkust zijn „verscheidene huizen verwoest". Gedurende den dag is het „eenige vlieg tuigen" gelukt door te dringen tot boven het Londensche gebied. Er vielen eenige slachtoffers en verscheidene gebouwen wer den beschadigd". DE IN LONDEN AANGERICHTE SCHADE. STOCKHOLM, 10 Oct. (A. N. P.). Over de schade, welke de Duitsche bomaanval len deze week in Londen hebben aange richt, meldt de „Dagens Nyheter", dat o.a. het parlementsgebouw en het voor het Hoogerhuis staande standbeeld van Richard Leeuwenhart beschadigd zijn, zoodat de ruiter niet meer goed op zijn paard zit. Ook de klokketoren van de Big-Ben is door granaatscherven licht beschadigd en nabij <ie Westminster Hall, het door Willem den Veroveraar opgerichte huis, sloeg een bom in, die alle ruiten deed springen. Ook in het Lagerhuis zijn in de gangen en garde robes sporen van schade te bespeuren. Toen de bommen in de buurt van het par lementsgebouw insloegen, waren alle La gerhuisleden veiligheidshalve reeds naar den schuilkelder gegaan, welke reeds ten tijde van Chamberlain was gebouwd. DUITSCHITALIAANSCH OFFENSIEF IN NABIJE OOSTEN? STOCKHOLM, 10 Oct. (A. N. P.). „Svenska Dagbladet" wijst in een bericht uit Londen op de bezorgdheid in Engeland over een beweerd Duitsch-Italiaansche of fensief in het nabije Oosten. De correspondent schrijft: „Valt Egypte en het Suezkanaal, dan is Palestina onhoudbaar en zijn aan de En gelsche vloot de steunpunten ontnomen, zonder welke zij zich in het Oostelijke bek ken van de Middellandsche Zee niet kan handhaven. Het rechtstreeksche gevolg van een zoodanig ontwikkeling moet zijn, dat de as-mogendheden ongehinderd den toegang tot de rijke petroleumbronnen bij Mosoel krijgen. Ook lijkt het twijfelachtig of Turkije in staat is voldoende tegenstand te bieden. Zeker is, dat de as-mogendhe den zich dan een veilig vaarwater voor de van Bakoe komende Russische petroleum door de Dardanellen kunnen verschaffen." Ten slotte wijst het Zweedsche blad op het jongste artikel van het Londensche blad „Observer", waarin letterlijk stond: ..Engeland moet alles in het werk stellen om Egypte, den Soedan en Palestina aan beide zijden van het Suezkanaal te houden, want de aldaar staande troepen zijn niet sterk genoeg en de toestand geeft aanlei ding tot bezorgdheid. Wij moeten uiterst krachtige versterkingen zoowel aan man nen als aan machines sturen, vooral ar tillerie." LEIDEN, 9 Oct. Groentenveiling. Per 100 kg.: wittekool 4.406.00, roode kool 3,206.30, savoye kool f 4.005.50, groe ne kool 2.405.20, boerenkool 34, rapen f 3.104.90, prei 1.603.80, kro ten 1.203.80, kroten, gekookt 710, uien 2.107.50, peen f 3.60—7.90, sprui ten 314, druiven 2442, snijboonen f 1230, stokboonen 1231, pronkboo- nen 410, stamboonen 1423, postelein 610, spinazie f 217, tomaten A 13 —15.20, idem B 13—15.20, idem C 13— 13.60, idem CC 9, per 100 stuks: andijvie komkommers 2.006.40, bloeftïkool f 4 10.90, meloenen 614, salade f 1.00 2.40, perziken 0.705.60, knolselderie 2.204.00, per 100 bos: kroten f 0.80 1 10, pieterselie 0.501.10, selderie 0.50 1.20, bleekselderie f 69, peen 3.50 6.40. GOUDA, 10 Oct. Vee. Aangevoerd in to taal 828 stuks, waarvan 5 slachtvarkens: 236 magere varkens f 2040, 473 biggen 58, Geldersche biggen 10 per stuk; 131 runderen, 34 nuchtere kalveren en 12 graskalveren overgenomen door veehou derij-centrale; 3 schapen; 34 bokken en gei ten 37 per stuk. Handel vlug. Kaas. Aanvoer 124 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 30, 2e kwal. idem 38, zware tot 40.50 per 50 kg. Handel vlug. Boter. Aanvoer 8 pond. Prijzen: Goe- boter 90 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 32000 stuks. Prijzen: kippeneieren 7.257.50 en eendeneieren 5.756.00 per 100 stuks. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 9 Oct. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 7.608.00 en kui keneieren 5.406.00 per 100 stuks. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHES BANK. 9 OCTOBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zuerich 43.59—43.68 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 43.5543.73

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3