Weerbericht BINNENLAND WELKE BOM VRIJDAG 4 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAC Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5ü per kwartaal. Bij onze agenten /O cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 7.11 uur. Zon op 7.47 uur. Maan onder 9.01 Vrijdagavond. Maan op 12.41 Zaterdagmiddag. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 5 Oct. voorm. 6.40 en nam. 7.05 uur. Verduisteringstijden r 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 ?ang en zonsopkomst s 0 (J Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONStDNDERGANG 7.11 uur. y ZONSOPKOMST y 7.47 uur. g 5 Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. "ÖlICDIICDIICDIIOIIOIIOIICDIIOIIcP DR. FISCHBÖCK BEZOEKT NOORD BRABANT. Bezichtiging van verschillende fabrieken. De commissaris-generaal voor Financiën en Economie, dr. H. Fischböck, heeft Woens dag, vergezeld van een aantal van zijn me dewerkers, een autotocht door Noord-Bra bant gemaakt en daarbij vooral een bezoek gebracht aan de groote, industriecentra, welke deze provincië haar eigen karakter geven, met name de tabaks-, de textiel- en de schoenenindustrie in Eindhoven, Til burg en in de Langstraat. Dr. Fischböck bezocht allereerst de tex tielschool in Tilburg, waar hij door den di recteur van dit zoo modern ingerichte in stituut ir. H. Handels, werd rohdgeleid en waarbij hij een overzichtelijk beeld kreeg van de textielindustrie en alles wat daar mede samenhangt. Na dit bezoek, dat in verband met den beschikbaren tijd slechts kort kon zijn, reed het gezelschap naar de „Aabe"-wol- fabriek, eveneens in Tilburg, een onderne ming, welke zoowel door haar outillage als werkwijze een zeer modern bedrijf is. De directeur en eigenaar, de heer A. van den Bergh, leidde den commissaris-generaal in het groote gebouwencomplex rond. In Oisterwijk bezocht de commissaris-ge neraal de sigarenfabriek „De Huifkar", waar hij met groote belangstelling dit ty pisch handwerkersgilde aanschouwde. De groote sigaretten- en sigarenfabriek van Mignot en De Block in Eindhoven was het volgende doel van de reis. Ook hier vertoefde dr. Fischböck lagen tijd tus schen de op volle toeren werkende, siga- retten-produceerende machines en andere, even moderne installaties. In Waalwijk ten slotte heeft dr. Fisch böck de schoenenfabriek „Timtar" bezich tigd. BIJ HET FEEST VAN SINT FRANCISCUS PATROON VAN DE KATHOLIEKE ACTIE. Ter gelegenheid van den feestdag van Sint Francicus op 4 October heeft de Man nelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie in het Bisdom Haarlem een verzorgd drukwerkje doen verschijnen. De voor zijde van deze dubbelbladige uitgave ver toont een voorstelling van de bekende ge beurtenis in San Damiano, waar Sint Franciscus de stem van den Gekruiste ver neemt: „Franoesco, ga en herstel mijn kerk, die in puin stort. "De teekening is ven den Haagschen kunstenaar Wim Straatman. De binnenzijde vermeldt de passage uit de Franciscus-encycliek „Rite Expiatis", waarin Paus Pius ""I aan dege nen, die op het gebied van de Katholieke Actie werkzaam zijn, Sint Franciscus ter navolging stelt, terwijl tevens een gebed van Sint Franciscus tot den Gekruiste is opgenomen. Hoewel verschenen ter gelegenheid van den feestdag van Sint Franciscus is deze uitgave niet alleen op dezen feestdag van beteekenls, daar de bedoeling er van is, om hierdoor, zij het op bescheiden wijze, de daadwerkelijke navolging van Sint Frann- c isc us te bevorderen. MEDEDEELING NED. SIERTEELT CENTRALE Verkoop leverbare bloembollen De Nederlandsche Sierteeltcentrale zond het volgend schrijven aan alle aangeslotenen n.L: „Zooals reeds in de vakbladen bekend gemaakt, is er voor de betalingen, welke door de exporteurs aan de kweekers en aan de veilingen moeten worden verricht voor verkoop van leverbare bloembollen van hyacinthen, tulpen en narcissen, uit oogst 1940, een garantie-regeling getroffen. De punten, welke hierin van belang zyn voor de kweekers zijn de volgende: Door de Nederlandsche Sierteeltcentrale wordt uitgemaakt, welke exporteurs tot deze regeling worden toegelaten. Voor zoo ver de kweekers aangaat, geldt deze rege ling voor allen, die bij de Centrale zyn aan gesloten. Indien een exporteur is toegelaten, heeft hij de verplichting om voor alle inkoopen van leverbare bloembollen, welke op cre- diet voor export zijn geschied, bij de contra-nota's z.g. garantie-zegels te ver strekken. De waarde van deze garantie zegels moet in totaal gelijk zijn aan het bedrag van de contra-nota's, berekend volgens de binnenlandsche minimum prijzen. De kweeker moet de contra-nota's, waarop de garantie-zegels zijn geplakt, in zenden aan de Centrale. De kweeker ont vangt daarna de betaling van deze Centrale en dus niet van den exporteur. Het bedrag, dat de Nederlandsche Sierteeltcentrale be taalt, is de waarde van de bloembollen volgens de contra-nota's, berekend volgens de binnenlandsche minimumprijzen, ver minderd met de aan het Bloembollen Surplusfonds verschuldigde kortingen en eventueel verminderd met een omslag, we gens schade als gevolg van onrechtmatige handelingen. Zijn bloembollen verkocht boven de bin nenlandsche minimumprijzen, dan moet het verschil rechtstreeks tusschen de expor teurs en kweekers verrekend worden. De betaling van het door de Centrale verschul digde geschiedt voor de helft op 15 Novem ber 1940 en voor het restant op 15 April 1941. Voor zoover reeds verkoopen op crediet voor export door kweekers aan exporteurs hebben plaats gehad, moeten exporteurs hiervoor eveneens garantie-zegels verstrek ken. Indien een kweeker via een veiling zyn bloembollen heeft verkocht, draagt de vei ling voor een en ander zorg en heeft de kweeker dus geen rechtstreeksche bemoeie nis hiermede. Betaling geschiedt in deze gevallen op 15 November 1940 en 15 April 1941 door de veiling. Het bovenstaande geldt alleen voor den verkoop van leverbare bloembollen, welke, voor zoover het tulpen en hyacinthen be treft, per aantallen stuks zijn verkocht en voor de narcissen per aantallen stuks of K.G. In het algemeen vallen hieronder dus niet de groen verkochte bollen en het z.g. K.G. en mudgóed en eveneens niet bij goed. In het kort herhaald, is dus voor de kweekers van belang: Vraag garantie zegels aan de exporteurs; Stuur de contra nota's met opgeplakte garantié-zegels zoo spoedig mogelijk aan de Nederlandsche Sierteeltcentrale. INLEVERING VAN MILITAIRE RIJKSGOEDEREN Het volgende geldt alleen voor dienstplichtigen, die wonen of verblij ven in de gebieden, waar niet de ver- keersbeperkingen gelden, inhoudende het verbod om zich tusschen 10 en 4 uur in het openbaar op te houden. Aan de verlofgangers beneden den rang van adjudant-onderofficier wonende of ver blijvende in bovenbedoelde gebieden, die, om welke reden ook, nog niet aan hun ver plichting hebben voldaan om de onder hun berusting zijnde militaire rijksgoederen in te leveren, wordt alsnog opgedragen die verplichting na te komen. Zij behooren zich vóór 10 October e.k. te melden ter gemeente-secretarie (bureau voor militaire zaken) van him woon- of tijdelijke verblijfplaats, ten einde te weten te komen, waar en wanneer voor hen de gelegenheid openstaat om bij den indee- lings-districtscommandant de rijksgoederen in te leveren. De verplichting om zich te melden bij den burgemeester en daarna bij den indeelings- districtscommandant bestaat eveneens voor hen, die, hoewel geen militaire rijksgoede ren onder hun berusting hebbende nog niet de verklaring hebben onderteekend, dat zij geen rijksgoederen meer in hun bezit heb ben. Indien de tot inlevering of aanmelding verplichte verlofganger wegens bijzondere omstandigheden niet in de gelegenheid is persoonlijk de goederen in te leveren kan een en ander geschieden door een familie lid of huisgenoot. Voor de inlevering in de gebieden, waar de bovenbedoelde verkeersbeperkingen wel bestaan, zullen te zijner tijd nadere gege vens worden verstrekt. EEN EIGENAARDIGE OPROEP. In „Volk en Vaderland" van 27 Septem ber j.L stond de volgende oproep in adver tentievorm: OPROEP AAN DE LEDEN Aan degenen, die als lid der N. S. B. op 31 Augustus 1940 nog waren aangesloten bij een vrijmetselaarsloge, verzoeken wij zich bekend te maken aan den secretaris generaal der Beweging, onder vermelding van naam, adres, stamboekno. en even- tueele functie in de Beweging. Beter ten zeven-achtste gekeerd.... al- clus „De Weg" (Nationaal Front). G. PONSIOEN t. In het Sint Elisabeth-gasthuis te Lei den, waar hij een ernstige operatie had moeten ondergaan, is overleden de heer G. Ponsioen, die ongeveer dertig jaren aan de redactie van de „Maasbode" verbon den is geweest. (Hij was den laatsten \jd woonachtig in zijn geboorteplaats Al phen a. d. R ij n). De „Maasbode" wijdt een in-memoriam aan dezen sympathieken collega, waarme de ieder, die den overleden werker heeft ge kend, van harte zal instemmen. Wij laten het, klaarblijkelijk met op rechte en zuivere gevoelens van hoogach ting en waardeering geschreven, in-memo riam hier volgen: „Onze courant en speciaal de rubriek Binnenland, waarvoor hij in de laatste de cenniën werkzaam was, verliest in hem een zeer toegewijd medewerker met heel bijzondere kwaliteiten. Hij heeft al zijn gaven naar het verstand en niet minder naar het hart onvoorwaardelijk aan zijn journalistieke werkzaamheid in dienst van de „Maasbode", welke werkzaamheid hij inderdaad als een roeping beschouwde en opvatte, gegeven. En hij heeft bij wijze van spreken, die gaven tot het laatste toe opgebruikt en al zijn krachten tot het ein de toe geschonken. De directie en de redactie van onze cou rant zullen zijn gedachtenis dan ook in eere bewaren als een lichtend voorbeeld van hooge plichtsbetrachting en van een toewijding zonder voorbehoud. Maar niet alleen onze courant verliest in hem een werker en een dienaar, zooals weinig anderen, ook velen daarbuiten zul len het heengaan van den heer Ponsioen betreuren. Op de eerste plaats wel de vele misisonarissen, wier materieele belangen hij uit de diepst geestelijke motieven ter harte nam. Met een joviale bonhomie wist hij de meest verwikkelde en druk kende stoffelijke lasten van de schouders der geplaagden af te nemen en met ge bruik van een psychologisch instinct tot een oplossing te brengen. Als het hem weer gelukt was, konden zijn oogen voch tig glinsteren en lachtte zijn heele gezicht. Maar niet om de voldoening het opnieuw te hebben klaar gespeeld, wel om het ge luk met zoo juist-tcegepaste middelen zoo'n groot geestelijk goed tot stand ge bracht te hebben. Als een voorbeeldig leekenapostel in den vollen zin van het woord heeft hij in me nig opzicht door het opbouwen en redigee- ren van een parochieblad, vóór de ge meenschappelijke parochieklokken ver schenen, en langs andere wegen voor de belangen van het parochieleven rusteloos geijverd. En het was typeerend voor zijn hart en voor zijn hechte en echte trouw, dat, toen hij in een andere parochie kwam te wonen, hij toch zijh Hildegardis bleef dienen. Onze Lieve Heer, die juist voor zulke werkers en zwoegers, mannen met zulke toewijding en zulk een overgave,, die al de talenten hun gegeven dubbel en dwars weten uit- te buiten, een bijzondere plaats in Zijn Hart moet voorbehouden hebben, zal hem ongetwijfeld de volle belooning in Zijn vreugde schenken. En de H. Theresia, die hij zoo vurig vereerde en op den voor avond van wier feest hij heenging, zal hem blijde tegemoet treden". GEEN BEPERKING VAN DE AFLEVERING VAN PAPIER. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart maakt bekend, dat maatregelen zullen worden getroffen op het gebied van de distributie van alle soor ten papier en carton, waaronder stroocar- ton, in rollen en vellen. Deze maatregelen zullen worden uitge voerd door het rijksbureau voor papier, ge vestigd Schotersingel 9 te Haarlem. Direc teur van genoemd bureau is mr. F. H. A. de Graaff. Er zal een beschikking in de Nederland sche Staatscourant worden geplaatst, waar in onder meer aan alle verwerkers van en alle handelaren in papier als bovenbedoeld, voorzoover zy blijkens hun jaarbalansen in de jaren 1938 en 1939 over een gemiddel den voorraad papier van ten minste 5000 K.G. beschikten, de verplichting wordt op gelegd bij genoemd rijksbureau een ver zoek tot inschrijving in te dienen. Hetzelf de geldt voor alle importeurs en agenten in papier, ongeacht de voorraden, waarover deze beschikken of beschikten. Het rijksbureau zal te zijner tijd bij in williging van de ingekomen verzoeken tot inschrijving, vergunning tot voortzetting van de bedrijven verleenen. Er wordt op gewezen, dat een be perking van de aflevering van papier niet zal behoeven te geschieden, ter wijl naar -zich laat aanzien, evenmin maatregelen zullen worden genomen tot regeling van de levering van papier aan het publiek. Ter bespoediging is thans reeds de gele genheid tot inschrijving bij het rijksbureau voor papier opengesteld. Den belangheb benden wordt dan ook aangeraden, zich on verwijld met een verzoek tot inschrijving tot dit bureau te wenden. STICHTING TOT STUDIE VAN HET NAT.-SOCIALISME. Gisteren is, blijkens bericht in het „Na tionaal Dagblad", op een Leidsch notaris kantoor de acte van oprichting gepasseerd van de Nederlandsche stichting tot bevorde ring van de studie van het nationaal-socia- lisme. Haar doel omvat o.m. het vestigen aan de Leidsche Universiteit van één of meer leerstoelen in het nationaal-socia- lisme of een zijner onderdeelen, alsmede het openen en onderhouden te Leiden van een centrum waar studenten en andere be langstellenden gelegenheid vinden het na- tionaal-socialisme te bestudeeren. NIEUW GEBOUW VAN HET R.K. WERKLIEDENVERBOND. Hedenmiddag is het nieuwe monumen tale - gebouw van het R.K. Werklieden verbond in „Pijlsweert" te Utrecht offi cieel geopend. Te voren is de pers in de gelegenheid gesteld om onder leiding van den heer J. A. Schutte, secretaris van het Verbond, •het nieuwe gebouw, dat een sieraad voor de omgeving is, in oogenschouw te nemen. De bouw is geschied onder leiding van het architectenbureau E. H. Kraayvanger c.L en H. M. Kraayvanger te Rotterdam. De uitvoering van het werk heeft plaats gehad door den heer M. Th. van der Voorn, aannemer te Utrecht, voor de som van 199.200. Door goede samenwerking van de fir ma's, die het interieur verzorgden is thans aan de oude Noord te Utrecht een kloek gebouw verrezen, dat zoowel uit- als in wendig een goeden indruk maakt De gevel is naar strakke lijnen opgetrok ken in handvorm-bruingele waalsteen en heeft geen andere versiering dan een vier tal tegeltableaux van den kunstenaar A. van der Plas uit Rotterdam, die verzinne beelden: de arbeid, het sparen, het verze keringswezen en de gezondheidszorg. Voorts heeft de beeldhouwer Albert Ter- moote uit Voorburg in dezen gevel een stoet van arbeiders aangebracht. De voorbouw is afgedekt door een za deldek van matbruin-verglaasde pannen. De achtervleugels hebben voorloopig een plat dak, doch zullen waarschijnlijk later in overeenstemming met den voorbouw worden gebracht. Het sousterrain, dat zich onder het ge- hel uitstrekt bevat de archiefkelder, een moderne kluis, en een garage voor auto's. Door de vestibule komt men in een hal, dit als trappenhuis is -ingericht, waarvan zoowel de vorm als de aankleeding een voornamen indruk maken. De wanden zijn voor een groot gedeelte bekleed met mar mer, geschenk van een der instellingen, de trappen worden afgesloten door smeed ijzeren leuninghekken van Nico Witteman uit Amsterdam, in den achterwant be vindt zich een groot glas-in-lood raam van Karei Traubwein uit Haarlem, waarop het wezen en het werk der R.K. v arbeidersbe weging staat afgebeeld. Vier smeedijzeren kronen van den kunstsmid Karei Gellings te Rotterdam hangen aan het plafond. Raam en kronen zijn geschenken van de aangesloten bonden. Op den began en grond zijn gehuisvest de levensverzekeringsmaatschappij „Con cordia", de Centrale Volksbank, de Neder landsche Arbeidersbank, de Federatie van coöperatieve bonden en de filmcentrale. De ruimten op de eerste etage zijn be stemd voor het Verbond en voor de kan toren van „Herwonnen Levenskracht". Op de tweede etage bevinden zich de lo kalen van een drietal vakbonden, de bi bliotheek, alsmede de documentatie-afdee- ling van het Verbond. Bij de inrichting dezer lokalen heeft men iedere luxe vermeden; zij maken door kleur en aankleeding een smaakvollen in druk. TEWERKSTELLING VAN BOUW KUNDIGEN Ter bestrijding van de werkloosheid Het bestuur van den Bond van Neder landsche Architecten heeft besprekingen gevoerd met vertegenwoordigers van de de partementen van Sociale Zaken en van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, welke geleid hebben tot een regeling, waarbij werkloos bouwkundig personeel zoowel opzichters als teekenaars alsmede archi tecten, die geheel van opdrachten zijn ver stoken, te werk gesteld kunnen worden bij het opmeten en in teekening brengen van bouwkunstige monumenten en de ste- debouwkundige situaties daarvan. Er bevinden zich hier te lande nog tal rijke dergelijke monumenten waarvan geen behoorlijke teekeningen bestaan. Het bleek vooralsnog niet mogelijk, dit werk te doen plaats vinden in een vorm, waarbij door of namens het de partement van O., K. en W. opdrachten aan de betrokkenen worden gegeven. De getroffen regeling moet als werk verruiming voor intellectueele werk- kers worden opgevat, welke in dezen vorm door het departement van Socia le Zaken wordt uitgevoerd. Aan de ge meentebesturen zal van de tewerk stelling dan ook kennis gegeven moe ten worden. Over de tewerkstelling zal geadviseerd worden door een „commissie tewerkstel ling", bestaande uit de heeren: mr. D. J. Gorter, voor het departement van Sociale Zaken, jhr. dr. E. van Nispen tot Sevenaer, voor het departement van O., K. en W. en de architecten: H. van der Kloot Meyburg te Den Haag, J. F. Bergshoef te Aalsmeer en Pierre Cuypers te Amsterdam. Bij deze commissie zijn reeds een kleine honderd aanvragen om tewerkstelling in behandeling genomen en nieuwe aanvragen en verzoeken om inlichtingen kunnen tot haar gericht worden per adres: Commissie tewerkstelling, bureau B. N. A., Wetering- schas 102, Amsterdam C, tel. 36736. Ook kunnen architecten teneinde ont slag aan bureaupersoneel te voorkomen hun daarvoor in aanmerking komend per soneel aan de tewerkstelling doen deelne men, wanneer het daarnaast voor hen geen andere werkzaamheden verricht en wan neer de architecten zelf bereid zijn, bij de tewerkstelling hun bureau geheel of voor een deel ter beschikking te stellen en lei ding by het werk te geven. Voor het geven van deze leiding is geen honorarium be schikbaar. Ook deze laatste wijze van tewerkstel ling zal geschieden door tusschenkomst van BROOD. Broodbon 8 (nieuwe broodkaart) Geldig tot en met 6 October, recht' gevende op 2500 gram roggébrooc of 2000 gram ander brood. (Geldig vanaf Maandag 30 Sept.) thee of koffie. Bon 114 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 8 November, rechtgevende op 250 gram koffie oi 75 gram thee. blolm of Bakmeel. Bon 71 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 4 Oct., recht gevende op 2Yi ons tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel oi roggebloem of roggemeel of zelf rijzend bakmeel. SUIKER. Bon 109 (alg. distributieboekje), Geldig tot en met 25 Oct. rechtge vende op éèj k.g. suiker. petroleum. Petroleumzegel „Periode 6" voor ben, die over geen andere kookgelegenheid oesciiikken dan petroldïim. Geldig tot en met 3 Nov., rechtgevende op 2 liter. BOTER EN VET. Bon 05 tot en met 12 (boterkaart) Geldig tot en met 18 October. Op eiken bon een half pond boter. Bons 05 tot en met 07 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon een half pond margarine of boter. Bon 08 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Een half pcnd gesmolten vet of boter. Bons 09 tot en met 12. (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon half pond boter met 10 cent reductie per half pond. RIJST OF RIJSTEMEEL. Bon 41 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 4 October, rechtgevende op half pond rijst of rystemeel. HAVERMOUT, ENZ. Bon 54 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 4 October, rechtgevende op half pond haver mout of havervlokken of gort of grutten. MAÏZENA. ENZ. Bon 28 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 1 November, recht gevende op 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder. MACARONI. ENZ. Bon 15 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 1 November, rechtgevende op 1 ons macaroni of vermicelli. zeep Bon 104 (alg. distributieboeke) Geldig tot en met 18 October recht gevende op 150 gram toiletzeep, of 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep, of 250 gram zeep poeder, of 125 gram zeepvlok ken, of 250 gram zelfwerkend waschmiddel of 200 gram vloeibare zeep. Bon 116 is tot en met 31 December geldig voor mannelijke personen boven de 15 jaar. recht gevende op 50 gram scheerzeep of of één tube scheercrême of één pot scheerzeep. VLEESCH Bon 02 (vleeschkaart). Geldig tot en met 6 October. Elk der met 02 gemerkte bonnen der vleeschkaart geeft recht op 100 gram vleesch, (been inb. óf 75 gr. gerookt of gekookt vleesch óf een rantsoen vleesch waren). De met 01 gemerkte bon voor „worst, vleeschwaren" geeft recht op een rantsoen vleeschwaren. Een rantsoen vleeschwaren bestaat uit 75 gram gerookt of gekookt vleesch, ham, spek, carbonade, roukvleesch of gerookte worst of 100 gram gekookte worst of 125 gram leverworst e.d. of 150 gram bloedworst. De nog niet gebruikte vleeschbon- nen 01 blijven nog tot Zondag gel dig. i bovengenoemde Commissie Tewerkstelli waar men aanmeldingsformulieren hiei kan aanvragen. De belooning voor intellectueele werk bedraagt voor de academisch gevormi 24.tot maximum 30 per week, voor overige technici 18.tot maximum 2l per week. Deze belooning is afhanke! van de in de betrokken gemeente geldei steun-norm en. DISTRIBUTIE DONKERE OLIE. De secretaris-generaal, waarnem hoofd van het departement van han nijverheid en scheepvaart, brengt het 1 gei-de onder de aandacht van belangt benden: In de Nederlandsche Staatscourant 1 October 1940, no. 191 is opgenomen donkere-oliebeschikking 1939 no. 1, wijzigd, waarbij is bepaald, dat met ing van 1 Ootober 1940 elke aflevering donkere olie zonder vergunning, gele bon of bewijsstuk verboden is. Hierm zijn de percentages van 70 voor o^ heidsbedrijven en 30 voor andere i bruikers vervallen. Voor elke aflevei moet derhalve een vergunning wor aangevraagd zooals hieronder is vooi schreven.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2