Academienieuws Burgerlijke Stuud OMGEVING RIJNSTREEK Laatste berichten MARKTBERICHTEN WOENSDAG 2 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KAMER VAN KOOPHANDEL In druk is verschenen het jaarverslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland over 1939. Het verslag vangt aan met een „In memoriam" gewijd aan de nagedachtenis van den heer J. F. X. San ders, in leven lid der Kamer. PECH TE LEIDEN Peter Pech en zijn vroolijke vrienden maken een tournée door het land met een cabaret-revue, getiteld: „Wij zijn niet bang". Zaterdag- en Zondagavond treden zij op in de Stadsgehoorzaal te Leiden, ter wijl op Zondagmiddag nog een extra ma- tinée wordt gegeven. De avondvoorstel lingen vangen om 7 uur aan en zijn tijdig afgeloopen. Behalve Pech werken in deze revue me de: de Chansonnière Beppie Marray, als mede Jan Blok, George Dubree, Cor Koop man e.a., benevens Teun Klomp en zijn Makker, de zangers van 't Hollandsche lied. Een noviteit in deze revue vormen de dé cors, die gedurende de voorstelling worden geteekend door den conferencier-snelteeke- naar Roland Wagter. De Opbouwdienst Inkrimping en reorganisatie In de komende dagen zal een reorgani satie van den opbouwdienst ten uitvoer worden gelegd; welke een aanzienlijke vermindering van de personeelsterkte zal medebrengen. In de periode van 8 tot 15 October zul len geleidelijk uit den opbouwdienst ont slagen worden alle korporaals en man schappen ouder dan 25 jaar en onderof ficieren ouder dan 35 jaar. In overeenstemming met deze vermin dering van de sterkte zal ook een aantal officieren den opbouwdienst verlaten. Van het ontslagen personeel zal ruim», de helft werkzaam gesteld kunnen worden bij de luchtbescherming, en wel op een ar beidscontract in een normale burgerlijke verhouding. Voorts zullen noig ongeveer 1500 man, hoofdzakelijk onderofficieren, plaatsing kunnen vinden bij politie en brandweer. De aanmelding voor werk in Duitsch- land blijft verder onbeperkt opengesteld. Bij de z.g. organisatie- tot voor den aanleg van wegen kunnen onge eer 5000 man in den leeftijd van 2535 jaar werk vinden. Bij genoegzame animo hiervoor bestaat het plan allen samen te brengen in Neder- landsche korpsen onder Nederlandsche of ficieren en onderofficieren. Werkkrachten in den landbouw zullen in aanmerking kunnen komen voor kolonisa tie in Frankrijk onder leiding van Neder landsche deskundigen. Het resteerende deel van den opbouw dienst, dat in 18 korpsen zal worden inge deeld, elk ter sterkte van circa 1000 man, zal tevens de encadreering en de kern van vast personeel vormen voor een Nederland- schen arbeidsdienst, waarvan de instelling door den commandant van den opbouw dienst, majoor J. N. Breunesse, in ons land zal worden voorbereid. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter L de dames A. L. A. Havinga, Den Haag; C. W. J. van der Spek, Leiden; Doctoraal examen Romaansche taal- en letterkunde (Fransch) mej. H. Kan, Was senaar; Candidaatsexamen geschiedenis de heer T. H. Milo (cum laude), Alphen aan den Rij n; Candidaatsexamen Rechten: mej. N. Wessels, Den Haag; en de heer A. R. Vliegenthart, Vught; Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Scheikunde, de heer G. J. N. Egmond, Den Haag. Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter A, de heer J. S. Mahler, Den Haag. Geslaagd voor het examen van Apo- thekers-adsistent te Leiden: de dames H. M. Blombergen, Delft; N. van Dissel. Den Haag; H. J. Livingstone, Leiden; C. A. Meise, Voorburg. LEIDEN Geboren: Cecilia Maria d. van C. F. A. M. Meerpoel en A. P. Nijbacker Petrus Gommarius z. van A. Maas en A. J. Caron Gerrit z. van P. Holswilder en J. v. Eg- mond Isaac z. van W. Kramp en M. H. Mark. Overleden: M. A. J. v. d. Wiel dr. 26 jaar. HILLEGOM Personalia. Onze plaatsgenoot de heer H. F. van Spanje, adjunct-commies bij de Dir. Belastingen alhier wordt met ingang van 16 October overgeplaatst narr Amster dam. Als kassier aan het kantoor van den Rijksontvanger was de heer van Spanje voor talloos velen geen onbekende. De heer C. Daniëls, onderwijzer aan de R K. St. Joannesschool alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Bergen op Zoom. Onze plaatsgenoot de heer R. van Til slaagde voor'het Mercurius-diploma Engel- sche Handels-correspondentie. St. Josephsgezellen. Donderdagavond houden de St. Josephgezellen een Propa- gandavergadering in het eigen gebouw. Als spreker zal optreden rector Drost, Centraal- Praeses. Waar de vergadering te 8 uur aanvangt en te half tien eindigt, vertrouwt het Bestuur op aller opkomst als inzet van het nieuwe vereenigingsjaar. LEIDSCHENDAM INSTALLATIE NIEUWE BURGEMEESTER Bij de installatie van den nieuwen bur gemeester op Vrijdag a.s. zal de volgende route worden gevolgd: Vertrek van het Park Leeuwenbergh (13.45 uur) via Welstvlietweg (tot Wijker- brug) en de gemeente Voorburg naar de grens der gemeente Leidschendam, vervol gens Voorburgscheweg, Prinses Julianaweg, Prinses Julianaplein, Prinses Julianaweg, Damlaan, Damstraat, Sluiskant, Sluisplein, Delftschekade. De ingezetenen, die aan deze wegen en straten wonen, worden verzocht de vlaggen uit te steken (rood-wit-blauwe vlag zonder wimpels). Identiteitsbewijzen. Voor hen, die i door bijzondere omstandigheden nog niet in het bezit zijn van een identiteitsbewijs, bestaat gelegenheid dit alsnog in ontvangst i te nemen aan de gemeentesecretarie, afdee- ling II, afdeeling bevolking. SASSENHEIM Winterkleeding-hulp. Ingevolge de be kendmaking van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart aan gaande het verkrijgen van een vergunning tot aankoop van een winterjas of winter mantel is alhier een Kleeding-comité ge vormd, waarin ook deskundigen zitting heb ben. Het comité stelt zich voor a..s Donder dag, Vrijdag, Maandag en Dinsdag zitting té houden telkens van 3 tot 5 uur ten Ge meentehuize tot het in ontvangst nemen van kleedingstukken, welke ingeleverd moeten worden om een vergunning te bekomen. De fietsplaatjes. De controle op de belastingplaatjes, hoe onaangenaam ook, blijkt toch wel noodig te zijn. Bij de gis teren gehouden controle waren er veel slachtoffers, die niet in het bezit van een plaatje waren. Na betaling van een boete konden zy hun reis vervolgen. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Zaterdag 5 October, des namiddags om 2.30 uur. De agenda luidt: Crediet uitbreiding openbare verlichting tusschen Papelaan en Wijngaardenlaan. Overeenkomst Neder- landsch Openlucht Museum te Arnhem be treffende in bruikleening marktpaal. Aan vulling legesverordening. Bouw 15 arbei derswoningen. Onbewoonbaarverklaring Leidscheweg nos. 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28 en 30. Mechanische brandladder. Verbete ring Schoolstraat. Straatnamen. Straatna- menverordening. Crediet beplanting Wijn gaardenlaan. Crediet beplanting Burge meester Vernèdepark. Wijziging verorde ning gebruik gemeentelijke slachtplaats. Wijziging badhuisverordening. Verdeeling kosten jaarwedde B. J. Lamboo. Uitloting obligatieleening ad 56.500. Beschikbaar stelling kolenbon kleine grondgebruikers. Comptabiliteitsbesluiten. KOUDEKERK IN DE DUISTERNIS VERDRONKEN. Gisteravond is uit den Rijn ter hoogte van de steenfabriek v.h. v. Beers in de Hoogewaard, aan den Hooge Ryndyk het lijk opgehaald van den sedert Vrijdag avond j.l vermiste 22-jarige dochter van den fabrieksarbeider C. Rijsdijk, wonen de aan het „Zwanendrift" onder de ge meente Alphen a. d. Rijn. Het rijwiel van het slachtoffer lag eveneens in haar on middellijke nabijheid in den Rijn, zoodat ze vermoedelijk dien avond door de duis ternis te water is geraakt met het nood lottig gevolg. Van de zolder gevallen. Tijdens het spelen op zolder gistermid dag kwam het 3-jarig zoontje van den graanhandelaar C. v. d. B. alhier te dicht bij het luik en had toen het ongeluk door het zoldergat ongeveer vijf meter omlaag te vallen. Het ventje werd met een her senschudding opgenomen, waarna dr. Vlaanderen alhier de eerste hulp ver leende. AARLANDERVEEN Opening tweejarige Landhouwcursus. Gisterenavond werd in de Chr. School de beginles gegeven van een tweejarigen Landbouwcursus. De voorzitter van den L.T.B., de heer J. Vernooy, opende dezen eersten avond met een woord van welkom tot den leeraar, den heer J. v. d. Loo, land- bouwonderwijzer te Ter Aar, en de 22 aan wezige cursisten. De heer Vernooij spoorde hen aan om alle lessen zoo getrouw moge lijk te volgen, daar deze cursus van veel belang is voor hun latere toekomst. De heer v. d. Loo bracht een woord van dank aan het bestuur van den L.T.B., van wie het initiatief tot dezen cursus uitgaat en onderstreepte de woorden van den heer Vernooij. Spr. hoopte, dat allen aan het einde van den cursus, een diploma mogen behalen. De lessen worden gegeven op Maandag-, Dinsdag- en Donderdagavond. LANGERAAR UITVAART PASTOOR H. BILARS Zooals wij gisterer reeds mededeelden, zal a.s. Vrijdag de plechtige uitvaart en be grafenis plaats hebben van Pastoor H. Bilars. Wegens de verduisterings voorschriften zullen er geen metten worden gehouden. In plaats daarvan zal er Donderdagmiddag om half vijf zielen vespers zijn. Vóór deze Vespers zal er gelegenheid zijn Jai.gs de lijkbaar te defileeren en ongetwijfeld zul len alle parochianen gebruik maken van de gelegenheid om afscheid te nemen van hun beminden herder. De lauden zullen aanvan gen Vrijdagmorgen om half tien, de plech tige uitvaart om 10 uur. De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opgedragen door Deken Z. de Korte van Alphen aan den Rijn. De lijkrede zal worden gehouden door kapelaan B. G. Henning te Rotter dam, oud-kapelaan der parochie. ZOETERWOUDE Loods in brand. Hedennacht half drie is op de boerderij van den heer G. Belt in de Weipoort door onbekende oorzaak een loods, diende tot berging van takkenbossen en boerenwa gens in brand geraakt. De brand werd op gemerkt door de zonen van den heer Belt, waarschijnlijk door het springen van eter- nit-golfplaten wakker geworden. Het zeer groote gevaar het in brand geraken van den hooiberg, die op 4 Meter afstand staat werd afgewend door het blusschen met emmers water. Op het dorp werd de brandweer terstond na het uitbreken gealarmeerd door de hee- ren Chr. v. d. Poel en C. Q. van Santen, die op hun post waren voor den Luchtbe schermingsdienst. De commandant van de brandweer was daardoor spoedig op het terrein van den brand aanwezig. De taak voor dc brandweer bepaalde zich tot uit rukken met den slagenwagen. Het is aan de windstilte te danken, dat de brand zich tot de schuur bepaald heeft. Ook eenige kippen kwamen in de vlam men om. Binnenland HET UITGAANSVERBOD OVERTREDEN In Den Haag zijn vanaf 10 September den datum waarop het uitgaansverbod van kracht werd tot eind September tegen 335 personen een prooss-verbaal opge maakt, wegens het zich na 22 uur op straat bevinden zonder uitgaansvergur.ning. CONTROLE VAN DE LEGITIMATIE BEWIJZEN. Nu de termijn verloopen is waarin ieder zich moest voorzien van een geldig legi timatiebewijs, heeft de Haagsche politie gisteren hier en daar in de stad eenige steekproeven genomen. Hierbij bleek, dat er nog tien inwoners waren, die om een of andere reden niet in het bezit waren van zulk een bewijs. In al deze gevallen is procesverbaal opgemaakt. SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Lijk opgehaald. Uit het water onder de brug btf het Vail- lantplein te 's-Gravenhage is het lijk op gehaald van den 67-jarigen J. T., wonende aan de Delftschelaan, die Vrijdag j.L door de duisternis misleid, aan de Zuid Bin nensingel is te water geraakt en verdron ken. BEKENDE VAN DE POLITIE Zevcnhovenaar kwam tijdens den oorlog uit België terug. In een der hotels te 's-Gravenhage is hedenochtend bij de hotelcontrole de 54-jarige J. B. uit Zevenhoven aangehou den. De man was verleden jaar door het Ge rechtshof te Amsterdam ter zake van be- driegelijke bankbreuk veroordeeld tot 1M jaar gevangenisstraf. Hij was echter naar België uitgeweken en vertoefde sindsdien te Antwerpen. Tijdens de oorlogsdagen is hij weer in Holland teruggekeerd. Bovendien moëst B. nog gehoord wor den in verband met het wederom plegen van bedriegelijke bankbreuk en verduiste ring. Buitenland HET DtJITSCHE YVEERMACHTBERICHT BERLIJN, 2 October (D.N.B.) Het opperbevel van de weermaakt maakt be kend: Het luchtwapen heeft op 1 October en in den nacht van 1 en 2 October weer talrijke voor de oorlogvoering belangrijke doelen in Londen alsmede in Zuid- en Midden- Engeland aangevallen. Omvangrijke bran den en ontploffingen konden worden waar genomen. Deelen van een gevechtsformatie onder bevel van den groepscommandant majoor Hahn bombardeerden ondanks het sterke afweergeschut de luchthaven van Pembroke-Carew, plaatsten treffers van zwaar kaliber op de hangars, beschadig den een aantal vijandelijke gevechtsvlieg tuigen door bommen en machinegeweer- vuur op den beganen grond en keerden zonder verliezen naar hun punt van uit gang terug. Andere formaties gevechts vliegers deden aanvallen op de havencom plexen van Liverpool alsmede op de haven en industriecomplexen van Manchester. Branden en ontploffingen veroorzaakten zware schade. Voorts gelukte het door een verrassenden aanval van afzonderlijke ge vechtsmachines een wapenfabriek ten Noorden van Londen en een in de buurt gelegen vliegveld voor nachtvluchten met voltreffers van zwaar kaliber te bestoken. Britsche vliegtuigen werden overdag noch boven rijksgebied noch boven de door Duitschland bezette gebieden waarge nomen. Des nachts deed de vijand met ver scheidene vliegtuigen aanvallen op een reeks van steden in West-Duitschland, waar tal van woningen door brand zware schade opliepen. Eenige Britsche bommen werpers vlogen via Noord Duitschland ook naar de Rijkshoofstad, doch werden hier door het welgemikte vuur van de lucht doelartillerie uit hun aanvalsrichting weg gedrongen. Ten Oosten van Berlijn wier pen de Britsche vliegtuigen verscheidene brand- en brisantbommen op een pannen- bakkerij. Ander schade aan personen of gebouwen werd hier niet aangericht. De verliezen van den vijand op 1 October en in den nacht van 1 op 2 October bedragen 17 vliegtuigen waarvan 15 in luchtgevechten, een door een nachtjager en een door luchtdoelartil lerie werden neergeschoten. Twee Duitsche vliegtuigen werden vermist. Den laatsten tijd zijn den vijand door de sterk ontwik kelde afweermethoden van de nachtjagers en van de luchtdoelartillerie zware verlie zen toegebracht. Bijna overal werd de vij and verhinderd zijn aanvalsplannen op dé beraamde wijze uit te voeren. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ERGENS IN ITALÏë, 2 October (Stefa- ni). In zijn weermachtsbericht nr. 117 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend: In Noord-Afrika hebben onze snelle af- deelingen tijdens verkenningstochten eeni ge gevechtswagens en motorrijwielen ge vonden, welke de vijand ten Zuiden van Sidi el Barrani op zijn vlucht had achter gelaten. Volgens de jongste inlichtingen blijkt, dat het aantal vijandelijke vliegtuigen, welke door onze jagers zijn neergehaald, waaivan melding is gemaakt in het weer machtsbericht van gisteren, twee bedraagt. Voorts blijkt, dat behalve de drie vijande lijke vliegtuigen welke in luchtgevechten zijn neergehaald en waarvan melding is gemaakt in het weermachtsbericht van eer gisteren, nog twee andere Engelsche toe stellen door onze bommenwerpers zwaar beschadigd zijn en een noodlanding heb ben moeten maken op het eiland Kreta. De vijandelijke luchtmacht heeft eenige aanvallen ondernomen, waarbij vijf per sonen te Boeg en een te Tobroek gewond werden. De aangerichte materieele scha de is zeer gering. In het centrale deel van de Middelland- sche Zee heeft onze duikboot „Medusa" een viermotorig Engelsch toestel van het type Sunderland neergeschoten. In het Oostelijke bekken van de Middellandsche Zee heeft onze luchtmacht een vlootfor- matie aangevallen bestaande uit twee krui sers. De luchtbasis van Aden is door een van onze luchtformaties gebombardeerd. Al onze toestellen zijn behouden terugge keerd. De vijandelijke luchtmacht bombardeer de Gherilli (Somaliland) zonder slachtof fers te maken of schade aan te richten. Tij dens een aanval op de spoorlijn ten Noord oosten van Diredaoea werd een Askari ge dood, en werd geen materieele schade aan gericht. NEDERLANDSCH INDIë EN HET DRIEMOGENDHEDENPACT. TOKIO, 2 Oct. (D. N. B.). Tegenover vertegenwoordigers der Japansche pers heeft de chef van het Nederlandsche pro- pagandabureau in Batavia verklaard, dat 'naar zijn meening het Driemogendheden- pact betrekking heeft op alle gebieden van Oost-Azië, met uitzondering van Neder- landsch Indië, waarvoor door het pact geen nieuwe toestand wordt geschapen. In de betrekkingen van Japan tot Nederlandsch ïndië is naar zijn meening niets veranderd. Hij hoopt ook, dat de tegenwoordige eco nomisch onderhandelingen tusschen Japan en Nederlandsch Indië in vriendschappe- lyken geest zullen worden voortgezet. GEEN EGYPTISCHE KATOEN NAAR JAPAN. VAN DE EGYPTISCHE GRENS, 2 Oct. (D. N. B.). De Engelsche katoencommissie in Egypte heeft den uitvuer van Egypti- schen katoen naar Japan verboden. Het verbod zou een antwoord vormen op het Driemogendhedenpact van Berlijn. VOORSTEL VAN SENATOR KING. NEW YORK, 2 October. (D. N. B.). Se nator King heeft bij het Witte Huis, een voorstel ingediend om de neutraliteitswet en de Johnsonact aldus te wijzigen, dat de Engelsche regeering op crediet oorlogsma teriaal kan koopen en bovendien president Roosevelt de machtiging krijgt om Enge land leeningen te verstrekken. In politieke kringen te Washington ls men veelal van meening, dat dit voorstel van King een proefballon is om uit te ma ken hoe de openbare meening in de Ver- eenigde Staten, die nog steeds wacht op vereffening der Engelsche schulden uit den wereldoorlog, daarop zal reageeren. DE NIEUWE ORDE IN NOORWEGEN. OSLO, 2 October. (D. N. B.). In de staatscourant voor de bezette Noorsche ge bieden van 1 October publiceert de rijks commissaris de verordening betreffende de gecommitteerde staatsraden. In een prin- cipieele bepaling wordt tot uitdrukking gebracht dat de gecommitteerde staatsraad belast is met de leiding van het ministerie, waarvoor hy Ls aangesteld. Hy is den rijks commissaris voor het ordelijke beheer van zyn ressort verantwoordelijk. Binnen het kader van de geldende rechtsvoorschriften kan hij alle bestuursbeslissingen nemen. Zijn bevoegdheid strekt zich ook uit op de beslissingen, die tot dusverre vielen on der de bevoegdheid van den koning, de regeering of het Storting. De gecommit teerde staatsraden kunnen binnen het ka der van hun ressort door verordening recht vormen. De bekendmaking der voorschrif ten geschiedt in de Noorsche Staatscou rant, die thans weer verschijnt. Bovendien kunnen de gecommitteerde staatsraden ambtenaren benoemen. De onafhankelijk heid der gerechten wordt niet geraakt door de nieuwe orde. De uitoefening van het recht van gratis berust by den gecommit teerden staatsraad. AMSTERDAM, 2 Oct. Vee. Schapen en lammeren 3060. Overzicht: schapen zeer matige aanvoer, vlugge handel, vaste prijzen. WOERDEN, 2 Oct. Kaas. Aanvoer 292 partijen. Prijzen le kwal 3940, 2e kwal. 38, zware tot 40.50 per 50 kg. Handel traag. VOORSCHOTEN, 2 Oct. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 7.007.70 en kui keneieren 5.606.20 per 100 stuks. ;NIEUWEEBRUG, 1 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 1553 stuks. Prijnen: kippeneieren wit 6.807.20, bruin 7.007.30, hen- neneieren 4.505.20 per 100 stuks, boter 8586 cent per pond, kippen 0.401.20 per stuk, peren 411 en appelen 312 cent per kg. LEIDSCHENDAM, 1 Oct. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le coort f 5.10 6.50, 2e soort 4.104.80, 3e soort f 2.50 3.stek 1.001.40, gele komkommers le soort 6.107.00, 2e soort f 4.506.00. 3e soort 2.50—3.40. stek 1.00—1.30. kropsla le soort 1.001.40, peen f 3.60 5.50, bloemkool le soort 1415, 2e soort 7—9, uitschot 45, tomaten midden 6.506.60, gr. ronden f 6.507.00, 2de soort 6.50—6.60, 3e soort f 4.bonken 4.005.80, andijvie per 100 1.001.30, spinazie per 4 kg. 21—44 cent, postelein 4.605.10, snijboonen f 2632, spercie- Loonen 2427, prei 3.704.00, selderie 1.001.30, bleekselderie f 2.002.30, apoelen 1012, peren 710, druiven 20.—. RIJP WETERING. 1 Oct. Eierenveiling R. P. V. Aanvoer: 1154 kippeneieren f 7.60 —8.20, 160 henneneieren 5.—, 20 eenden eieren 5.60 per 100 stuk", kippen 0.75 1.10 en hanen 0.751.10 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 2 Oct. Groen- tenveiling. Aardbeien 69 cent en idem kleine 35 cent per doosje; aardbeien 14 17 cent per half pond, druiven 1416 cent per pond, meloenen 6 cent, andijvie 1.00 en sla 1 002.20 per 100; spinazie 6 cent per kg.; bloemkool 58 cent per st. Tomaten f 0.8—1.64 per 25 pond; kassnij- boonen 2.753.25, idem stek 1.251.30, snijboonen volle grond 72 cent. idem stek 60 cent, dubbele stam zonder draad f 1.10, princesseboonen 4080 cent per 10 kg. KOUDEKERK, 1 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 645 stuks. Prijzen: kippeneieren f 7.107.60 per 100 stuks. In verband met de geringe aanvoer zal de veiling voorloo pt om de 14 dagen worden gehouden, zoodat de volgende week geen veiling zal zijn. Deze zal dan nm 7 uur aanvangen. LEIDSCHENDAM. 1 Oct. EierenveiMng. Aanvoer: 10020 kippeneieren f 7.157.50. 3045 henneneieren f ê5.105.35 en 3 een deneieren f 5.per 100 sctuks, 174 kippen f 0 901.25 en 14 konijnen 0.404.40 per stuk. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK 2 OCTOBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Eerlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zuerich 42.2543.34 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 43.21—43.38

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3