MAANDAG 30 SEPTEMBER 194ü DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 TEYLINGENWILHELMUS 2—6. Om 2 uur floot scheidsrechter Noorlan- der beginnen. Het veld was door de vele regen zeer glad. Na geruimen tijd midden veldspel kwam Teylingen gevaarlijk voor het Wilh.-doel, doch het schot werd door den keeper vallende gestopt. Direct ging Wilh. tot den aanval over en door het mis sen van de backs wist de linksbuiten hard in te schieten (10). Dit was van korten duur, daar Teyl. bij een scrimmage voor het Wilh.-doel via een back hard inschiet (11). Nu volgden verschillende corners voor Teyl., doch alle misten hun doel. Juist aan den anderen kant zien wü Wilh. 21 maken. Ook na de rust lukt het Wilh. beter, als een voorzet juist aan den onderkant der lat in het doel verdwijnt (3—1). Steeds blijft Wilh. aanvallen en wederom, bij het missen van de achterhoede, is de keeper van Teyl. uitgeloopen, waarbij de midvoor 4- maakt in 't leege doel. Teyl. geeft blijkbaar den moed op, waarvan Wilh. pro fiteert, doch onverwachts komt bij een Teyl.-aanval de bal van rechts voorgezet, waarbij de r.-binnen inkopt (24). Dit gaf moed, maar bij een grove fout van de ach terhoede van Teylingen moet men toezien, dat het 52 wordt. Teylingen doet nog en kele pogingen, maar het schieten is hope loos, terwijl Wilh. het halve dozijn weet vol te maken. Nog 10 minuten zijn er te spelen, waarbij Wilh. geheel wordt inge sloten, doch doelpunten blijven verder uit. TONEGIDO—BLAUW ZWART 2—1. Gisteren speelde Blauw Zwart I te Voor burg tegen Tonegido I. In den beginne is het wat terrein verkennen. De verdedigin gen blijven echter de baas. Wanneer de wedstrijd ongeveer 5 minuten oud is, on derneemt Tonegido een aanval over rechts. De bal wordt door den linksbuiten opge vangen, die ineens doelpunt (1—0). Dan is de beurt aan Blauw Zwart. Geruimen tijd zit de voorhoede voor het doel van Tone gido, maar zij hebben pech. Want de ver schillende schoten treffen paal en lat, ter wijl de keeper steeds op zijn post is. De aanvallen van beide elftallen wisselen zich af. De strijd gaat fair en gelijk op. Maar voor de rust komt er geen verande ring meer in den stand. Na de rust hetzelfde opgaande spel. Na twintig minuten heeft Blauw Zwart einde lijk geluk, wanneer Ruigrok middenvoor is gaan spelen en een corner benut door met een omhaal in te schieten (11). Van weerszijden wordt dan fel gestreden om de overwinning. Bij Blauw Zwart gelukt het niet. Bij Tonegido gaat het beter. Het is wederom de linksbuiten Pino, die van grooten afstand keihard onder de lat doel punt (21). De strijd blijft aantrekkelijk tot het einde toe, maar er wordt niet meer gedoelpunt. Een gelijk spel had de ver houding beter weergegeven. ALPH. BOTS—V. V. S. B. 3—5. Na 10 minuten spelen opent V. V. S. B. de score (01). In deze periode is V. V. S. B. sterker, vooral het plaatsen is beter. Bij een. volgenden aanval heeft V. V. S. B. weder succes, doch de scheidsrechter heeft buitenspel geconstateerd. Aan de andere zijde probeert A. B. het doch het resultaat is kort achter èlkaar 3 corners, welke niets opleveren. Een naar voren geplaatste bal verdwijnt langs den inmiddels uitgeloo pen keeper in het doel (02). Voor rust schiet de Hey van verren afstand uit een voorzet van rechts ineens in (12). Direct na de rust zit A. B. er flink op, zoodat na 5 minuten F. Bahlmann met een keurig schot den stand op gelijken voet brengt. Beide partijen strijden nu fel om de overwinning en weer is het V. V. S. B. dat de leiding ehovert. Als na 20 minuten v. d. Aar een hard ingeschoten bal keert, komt deze pre cies voor de voeten van den linksbinnen (23). Vijf minuten later is het weer V. V. S. B., die bij een mooie doorbraak langs den uitgeloopen keeper den bal in het net deponeert (24). Dit is A. B. toch te bar en eenige felle aanvallen worden opgezet, waaruit F. Jahlmann weder den achter stand verkleind (34). A. B. blijft aanval len maar in plaats van den gelijkmaker komt juist aan de andere zijde succes, als bij een mooie voorzet van links de mid voor van V. V. S. B. deze in een doelpunt omzet. Clnbnleuws der Kath. Sportvereenigingen R.K. Sportver. „Docos" Docos I toog met vol goeden moed naar Lisse om den eersten wedstrijd der nieu we competitie te spelen tegen Lisse II, maar moest zich tevreden stellen met een gelyk spél (11). Docos Et kon het tegen Lisse III thuis ook niet bolwerken en verloor met 43, terwijl Docos III al zeer weinig plezier van het reisje naar Noordwijkerhout heeft gehad, daar een 50 nederlaag het eind resultaat was. Docos a junioren moesten het onder spit delven tegen Lisse a jun. Na voor rust de leiding te hebben verloren zij nog met 4—2. S.M.C.a adsp.Docos a adsp. ging niet door wegens terugtrekken van S.M.C. a adsp. Docos b adsp.V.V.S.B. b adsp. eindigde in een 32 overwinning voor onze ben jamins, mar de V.V.S.B.ers hadden wel zeker een gelijk spel verdiend voor him moedig volhouden. R.K. Sportver. „V.V.SB." De uitslag van den wedstrijd WSB III Docos Hl (50) geeft niet de verhouding weer zooals deze op het veld was. Wel was WSB over het algemeen iets in de meer derheid; echter het soms goede spel der Docos-menschen had beter lot verdiend. Het geluk was echter niet met hen. De af werking van hun aanvallen liet dikwijls veel te wenschen over, terwijl WSB's aan val juist productief was. Met de rust was de stand 2—0 in het voordeel van WSB, door goals van v. Kampen en de Winter. Na de rust werd in 'n fiksche regenbui be gonnen. Bal en veld werden moeilijk te bespelen. Geleidelijk wist de thuisclub de stand op 50 te brengen, door drie goals, welke uit even zoo veel corners gescoord werden. Docus wist de goede richting niet te vinden en had soms ook veel pech bij de afwerking van de aanvallen. De stand bleef tot het einde dan ook 50 vo:r WBS m. Het begin van den strijd tusschen WSB II en Nicolaas Boys H was hoopvol voor de WSB'ers; na 10 minuten wist van Holst na een prachtschot van Rolvers de bal in het doel te werken en één minuut erna kopte Govers van dichtbij nummer 2 in de touwen (0—2). Nicol. Boys maakte echter spoedig een tegenpunt door hun rechtsbinnen, die in den uitersten linker hoek plaatste (21). Hierna miste Govers voor WSB jammerlijk een penalty door naast te schieten. Voor de rust weet Nic. Boys den stand ook nog gelijk te maken, want een tam schot van rechts mist de keeper (22) Nog één maal neemt de thuisclub een kleine voorsprong, als Slob be een ver schot inzendt, wat van richting veranderd wordt en onhoudbaar voor den keeper in het net vliegt (32). Hiermee hebben ze schijnbaar hun kruit verschoten, want Nic. Boys wfeet de stand 32 in een 35-voorsprong om te zetten door goals van Lubesci en Uiterwaal. Met dezen stand denkt men dat het einde zal komen, als de linksbinnen P. Uiterwaal in de laatste mnuut zijn laatste kans benut en de stand op 36 voor de Nieuw-Veners brengt. R.K. Sportver. „Meerburg". Voor Meerburg I was een uitwedstrijd vastgesteld tegen UDO I te Oegstgeest. Meerburg I wist hier een overwinning te behalen van 62. Voor Meerburg H was op eigen terrein een wedstrijd vastgesteld tegen DOSR Hl uit Roelofarendsveeen, maar daar DOSR IH niet was opgekomen konden de Meer- burg-speleers onverrichterzake huistoe. De Junioren b speelden om 12.30 uur op eigen terrein tegen WL b en wisten met 9 man gelijk spel te behalen (22). Meer burg a speelde om 12.30 uur tegen WL a te Voorschoten en moest daar met 10 man het loodje leggen met 80. R.K. Sportver. „U.D.O.". De gisteren gespeelde wedstrijd UDO I Meerburg I is in een 62 overwinning van Meerburg geëindigd. Reeds dadelijk na den aanvang was merkbaar, dat UDO alle zei- In moest bijzetten om niet teruggedron gen te worden in de verdediging. Deson danks kwamen de Meerburgers keer op keer voor het UDO-doel terug en na 20 mi nuten hadden zij een 20 voorsprong ver worven. Kort hierna scoorde de midden voor van UDO tegen (21) en met dezen stand ging de rust in. Na de rust konden de UDO-menschen het tempo niet meer volgen en werden zij meer en meer op eigen helft teruggedron gen. Nadat Meerburg de stand had opge voerd tot 41, scoorde UDO nogmaals te gen, waarna de middenvoor van Meerburg met twee fraaie doelpunten het halve do zijn volmaakte; de eindstand werd alzoo 6—2 in het voordeel van Meerburg. De A-junioren bevochten in Hoogmade een 21 overwinning, terwijl de a-adspi- ranten op eigen veld met 61 van SJC b verloren. R, K. Sportver. „Leimuiden". Om 2.30 uur bond Leimuiden I den strijd aan tegen Alphensche Boys H. De wed strijd waar in beide elftallen een goed spel vertoonden eindigde in een gelijk spel. Van beide zijden werd er direct flink aan gepakt, en ieder wist goede aanvallen op touw te zetten, waarmee de Leimuiders door den linksbuiten het eerste succes had. Het duurde echter niet lang voor dat Alp. Boys gelijk maakte. De rust ging in met 1—1. In de tweede helft had Alph. Boys het eerst succes, waarna Leimuiden met 'n mooi schot de stand op 22 bracht. In een reeks aanvallen van de gastheeren was het juist de tegenpartij die scoorde (23). Voor het einde wist Leimuiden echter het doel van Alph. Boys nog een keer te door boren, zoodat de puntjes gedeeld werden. Leimuiden 2 speelde uit tegen Lisse 4. Zij konden het niet bolwerken en met niet minder dan 71 moesten zij het onderspit delven. WATERPOLO HET IJ KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Een gelijk spel reeds voldoende. Gistermiddag is in het zwembad aan de Mauritskade in den Haag de waterpolo- wedstrijd tusschen H.Z. en P.C. en Het Y gespeeld om het kampioenschap vart Ne derland. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel 55, waardoor Het Y het kampioenschap van Nederland veroverde. Het Y was compleet, terwijl de H.Z. en P.C. Pley miste, voor wien Weyhenke speelde. HOCKEY MIXED—TOURNOOI VAN DEN Z.-H.H.B. In dit toumool heeft Zuidwyijck aardi ge resultaten bereikt al werd dan geen prijs bemachtigd die goede verwachtin gen geven t.a.v. de komende competities, welke a..s Zondag aanvangen. In den eer sten wedstrijd ZuidwijckP.T.T. H 1—0 moesten de spelers zich nog inspelen, zoo dat deze een rommeligen indruk maakte. Gedoelpunt werd er niet, dus moesten doelschoten de beslissing brengen. Twee maal achtereen slaagden de beide voor hoeden er niet in te doelpunten, zoodat ook de overige spelers hun geluk moesten beproeven. Van der Klip verdedigde zijn doel naar behooren, en bij het laatste schot van Zuidwijck slaagde mej. Wilmink er in, haar ploeg de overwinning te be zorgen. Zuidwijck—Zwart Wit 4—2 Tegen deze z.g. „veteranen"-ploeg hoofdzakelijk bestaande uit bondsbe- stuursleden speelden onze stadgenooten zeer goed. Meijeraan opende de score, doch wegens vermeend buitenspel werd dit doelpunt ten onrechte niet toegekend. Scholtz gaf daarna Zuidwijck de leiding, en na den gelijkmaker zorgde Van der Klip nu als spil ervoor, dat de rust met 21 inging. Wagtendonk 16 jaar! maakte er 31 van. Zwart Wit voerde met een tegenpunt de spannin-g weer op, doch mej. Perquin maakte tenslotte aan alle onzekerheid een einde.- BullyZuidwijck 21 Bully leek in het begin veel sterker, doch spoedig wist Zuidwijck zich aan zijn spel aan te passen, en van lieverlede de leiding over te nemen. Scholtz maakte een keurig doelpunt, en langen tijd bleef de stand 01. Kort voor het einde stapte de Leidsche keeper over een mak kelijk balletje heen. Wel zorgde Wagten donk nog voor een doelpunt, doch waar de bal reeds over de outlijn was geweest, vroeg Zuidwijck's aanvoerder zeer terecht, dit doelpunt niet toe te kennen. Doelschoten moesten ook hier de beslissing brengen, en reeds de eerste schutter van Bully wist on houdbaar te scoren. De overigen, noch de Zuidwijckers slaagden hierin, zoodat de eindstand 12 werd. Van de spelers dienen nog speciaal genoemd te worden Keesom als back, en mej. Freyser uit de-middenlinie. De uitslagen waren: G.E.Bully II 10; R.B.C. H-H.D.S. II 2—1; G.E. H—Tempo II 2—8; A.S.V. I—L.S.V. 1—4; Zuidwijck —P.T.T. II 1—0; Zwart Wit—Bully III 3— 2; A.S.V. II w.o.; Bully I—H.D.S. HI 1—0; Tempo I—P.T.T. I 2J1; H.D.S. I—R.B.C. I 0—1. 2de ronde: G.E.-R.B.C. II 21; Tempo II—L.S.V. 1—0; Zuidwijck—Zwart Wit 4— 2; A.S.V. H—Bully I 0—2; Tempo I—R.B. C. I 2—1. Tusschenronde: ZuidwijckBully 12. 3de ronde: G.E.Tempo H 40; Bully Tempo I 12. Finale: G.E.Tempo I 30. Om den der den prijs: Tempo IIBully 10. Finale der verliezersronde: H.D.S. Hl H.D.S. I 1—2. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND De uitslagen Eerste klasse N.H.: DED-Blauw Wit 65; Koog ZaandijkWesterkwartier 19; Spor tief—DVD 5—8; Swift—SVK 5—6. Eerste klasse Z.H.: FluksOns Eibernest 0—6; Deetos—DKC 6—4; Het Zuiden—HK V 9—3. Tweede klasse A: De KweekODI; GymnasiastenVicus Orientis 161; HSV IIReady 32; Ons Eibernest HAchil les II 3—3. Derde klasse B: Ready nEmma 24; DKC IIGymnasiasten H 24; Die Haghe De Algemeene 71. Eerste klasse Gelderland: Onder Ons Vada 4—1; Hellas—EKCA 0—5; ZKC— Steeds Hooger 112. Eerste klasse Overijssel: NaasGroen Zw. 42; HKCZwart Wit 23; Oranje Zwart AKC 4—5. Eerste klasse Noord: HermesRood Zw. 2—1; Club Brothers—WWMD 3—2; Nic.— Wordt Kwiek 24. Eerste klasse Zuid: OnaPSV 18; Rood WitSportlust 73; DetoVolt 72. FLUKS—ONS EIBERNEST 0—6. Het eerste twaalftal van Fluks heeft een verjongingskuur ondergaan. Bekende oudere spelers hebben voor een jongere generatie het veld geruimd, maar deze mist vooral nog wedstrijdroutine. Ook van gen en plaatsen was niet altijd „safe". Door den regen waren bal en veld zeer glad, maar door meerdere routine hadden de gasten daarvan minder last dan de Fluksers. In de eerste helft hebben de Rood-Witten zich beter geweerd dan in de tweede helft. Vóór rust was slechts een punt gemaakt en wel door Coster, kort na den aanvang van den wedstrijd. Even nadat de tweede helft was begonnen, maakte dezelfde spe ler voor Ons Eibernest het tweede punt Daarna waren de gasten volkomen de meerderen, en drukten dit na twintig minuten uit met twee doelpunten, één van Schoonhoven en een van Hedeman. Na wisselen brengt Fluks zoo goed als niets meer door het middenvak heen en alleen het slechte doelen is oorzaak, dat het eeni- gen tijd duurt vóórdat mej. Schijf het vijfde doelpunt maakt, dat dan spoedig wordt gevolgd door Coster Jr., die den stand brengt op 06. In de beginopstel ling komt hierin geen verandering meer. WIELRENNEN De clubkampioenschappen van Nederland De Zaansche Wielerclub D.T.S wint den titel Gisteren werd op een parcours in den Haarlemmermeer de wedstrijd om het clulbkampioenschap van Nederland gehou den. Deze wedstrijd stond onder leiding van de Nederlandsche Wielren Unie. Ge start werd bij het station Hoofddorp. De weg liep van Hotel de Beurs te Hoofddorp langs de hoofdvaart tot aan de Leeghwater over Ringvaart via de Cruqius naar de Lijnden en terug langs de Hoofdvaart naar Hoofddorp. Een parcours van ca. 55 K.m. dat tweemaal gereden moest worden. Ge reden werd op tijd en gestart met 2 minu ten tusschentijd. De deelnemende vereenigingen waren: „Germania" (Amsterdam); „Excelsior" (Amsterdam); „D.T.S." (Zaandam); „Hol- landia" (Den Haag); „De Spartaan" (Den Haag); „Feijenoord" (Rotterdam); „Ex celsior" (Haarlem); „Le Champion" (Am sterdam); „Swift-cominatie" (Leiden); „Olympia" (Amsterdam) en „De Germaan" (Amsterdam). De weersomstandigheden waren minder gunstig. Het was buiig en er stond op het stuk langs den Ringdijk een straffe tegenwind. Toch hielden de ver schillende ploegen er een flinken gang in van om en de by de 40 Km. per uur. In de eerste ronde werd er hard aan ge trokken. Vooral D.T.S., de Spartaan, Ex celsior en de Le Champion (de kampioen van het jaar 1938) deden goed' werk. Pech ibleef niet uit, want reeds na een 20 k.m. reden in de ploeg van Olympia Petri en Faanhof elkander in de wielen, waardoor LAWNTENNIS OEFENMEESTERS TEGEN AMATEURS. De uitslagen van de Zaterdag op de M.E.T.S.-banen te Scheveningen gehouden wedstrijden tusschen amateurs en oefen- meesters luiden: Enkelspel: Borren (ter vervanging van Teschmacher) tegen J. de Mos gewonnen door Borren met 63 62. Karsten tegen J. Goedraadt gewonnen door J. Goedraadt met 36 62 64. Dubbelspel: Hughan en van Swol tegen W. Hemmes en J. Goedraadt gewonnen door Hughan en van Swol met 63' 68 62 61. Hughan en van Swol hebben gisteren de beide enkelspelen tegen de oefenmeesters gewonnen. Vooral de strijd tusschen Hu ghan en Waasdorp was van een goed ge halte. Nadat Hughan twee sets gewonnen had, kwam Waasdorp steeds beter in vorm. De derde set won hij dan ook met 75, terwijl de vierde evenens in zyn voordeel beslist werd. In de vijfde set herstelde Hu ghan zich echter en toen kreeg Waasdorp geen kans meer. De uitslagen luiden: Van Swol sl. Hemmes 119, 06, 64, 6—4. Hughan sl. Waasdorp 63, 63, 57, 2—6, 6—3. De Amateurs wonnen dezen wedstrijd dus met 41. ATHLETIEK. DE GOUDSCHE SINGELLOOP. De Goudsche singelloop over 3 K.M. trok Zaterdag vele toeschouwers. Tal van vereenigingen namen aan deze sportge beurtenis deel. De loco-burgemeester van de gemeente Gouda loste het startschot en reikte aan het einde van den wedstrijd den door het gemeentebestuur beschikbaar gestelden beker uit aan de winnares de A.V. '36 uit Leiden, die een tyd maakte van 7 min. 18.1 sec. Tweede werd D.O.S. uit Rotterdam met 7 min. 25.9 sec., terwijl Holland uit Leiden, voor welke club de sprintkampioen Nota uitkwam, derde werd in 7 min. 26 sec. GYMNASTIEK „D.O.C.O.S." Aan de leden en zij die zich als lid wen schen op te geveen, wordt medegedeeld, dat de lessen niet gegeven worden in de zaal Pieterskerkhof, maar in het gym nastieklokaal Potgieterslaan tegenover de Leonarduskerk Haagweg, Dinsdagsavonds van 89.30 uur. Voor de jongens blijft het, zooals ver meld stond, Zaterdagsmiddags zaal Hee rensingel nabij St. Jozefkerk tot en met 13 jaar van 23 uur en van 14 tot en met 16 jaar van 34 uur. ZWEMMEN RAGNHILD HVEGER WINT TE MiiNCHEN-GLADBACH. De Deensohe zwemster Ragnhild Hveger heeft gisteren haar tournee door Duitsoh- land ingezet met de wedstrijden te Mün- chen-Glad'baoh. Op de 100 meter borstcrawl maakte zij een tijd van 1 min. 9.8 sec., met welken tijd zij nog ver van het record van Willy den Ouden verwijderd bleef. De 400 meter won zij ook met het groot ste gemak. Dat de wereldrecordhoudster zich niet noemenswaard ingespannen had, blijkt uit haar tijd van 5 min. 40 sec., wel ke vrijwel 40 sec. boven het wereldrecord twee fietsen onklaar raakten. Aangezien het reglement voorschrijft, dat ten minste drie renners de eindstreep moeten over» schrijden, beteekende dit voor de Amster» dammers het einde. Na de eerste ronde was de stand: 1 en 2. D.T.S. en de Spartaan, rijtijd I uur 14 min. 5 sec.; 3. Excelsior, (Amster dam), 1 uur 14.14; 4. Le Champion 1 uur 14.40; 5. Feijenoord 1 uur 15.18; 3. Germa nia 1 uur 15.50; 7. Swift-CombinaGe 1 uur 16.1; 8. Hollandia 1 uur 16.33; 9. De Ger maan 1 uur 17.48; en Excelsior (Haarlem)- sloot de stoet met 1 uur 20.48. Deze ploegen waren, behalve De Ger maan, dat V. Hekken verloren had, allen nog compleet. Maar kort na het passeeren van de controle moest Postema van Germa nia opgeven. In de tweede ronde hebben de renners bijna voortdurend last van den regen ge had. Dit had vanzelfsprekend invloed op den rijtijd. Het Zaansche D.T.S. dat reeds na de eerste ronde voorop lag, wist de leiding te behouden, terwijl „De Spartaan" (Den Haag) iets minder snel reed. De meeste ploegen hadden een uitvaller. Allen Feijen oord kwam met het volledige viertal, waarmede gestart was, binnen. De uitslag was: 1. Zaansche Wieier Club D.T.S. 2 uur 33 min. 41 sec.; (renners Bak ker, Schellingerhout en Lust); 2. H.W.V. De Spartaan (Den Haag) 2.34.46, (Mooy- man, De Visser, Van Rijn); 3. A.R.C. Ex- aelsior (Amsterdam) 2.34.58 4. A.R. en T.C. Le Champion (A'dam) 2.37.32; 5. R.RC. Feijenoord (Rotterdam) 2.38.9; 6. A.S.C. De Germaan (Amsterdam) 2.47.10; 7. Swift-Combinatie (Leiden) 2.47.10; 8. A.S.V. Germania (Amsterdam) 2.47.24; waarvan v. d. Berg op een lekken band binnen kwam. 9. H.R.C. Excelsior (Haar lem) 2.50.38; 10. H.R.C Hollandia (Den, Haag) 2.55.27. Een protest tegen de Svfrift- Combinatie werd ongegrond geacht. is, dat zij de vorige week gevestigd heeft Ook op de 100 meter rugcrawl kwam de Deensche uit. Wel won zij dezen strijd, maar haar tijd van 1 min. 18 sec. wijst er op, dat zy ditmaal niet in haar besten vorm was. SCHAKEN NIEUWS UIT DEN LEIDSCHEN SCHAAKBOND De heer M. Splinter Jr. gaat heen als voorzitter Wegens het uittreden der Leiderdorpsche Schaakclub heeft de heer Splinter zijn ont slag als bestuurslid genomen. Dit is een groot verlies voor den Bond, daar de heer Splinter met groot beleid den voorzitters hamer hanteerde en zich vele vrienden had verworven. In de j.L Zaterdag -gehouden be stuursvergadering nam de heer Splinter af scheid van zijn medebestuursleden, en de heer G. Bosscha was zeker de tolk van al len, toen hy zijn leedwezen betuigde over het heengaan van den heer Splinter, hem dank bracht voor alles wat hij in het be lang van den Bond had gedaan, niet min der voor de prettige samenwerking en de hoop uitsprak, den heer Splinter spoedig wederom als lid van den bond te kunnen begroeten. Katwijk a. Zee, Lisse en Leiderdorp bedanken als lid De schaakclubs te Lisse en Katwijk a. Zee zijn, wegens groote vermindering van het ledental en het ontbreken van een ge schikt speellokaal, opgeheven en wegens de zelfde redenen heeft de Leiderdorpsche Schaakclub als lid van den Bond te moe ten bedanken, hetgeen in zooverre jammer is, daar Leiderdorp één der oprichters van den Bond is. De R.K. Sch.club „De 2 Koningen" Deze club, die aanvankelijk zeer wankel begon te staan en reeds bedankt, had als lid van den Bond, is, gesteund door vele leden, opnieuw herrezen en is tevens lid van den Bond gebleven. De schaakclub „Rijnsburg" geroyeerd Deze schaakclub, die reeds maandenlang niet aan haar financieele verplichtingen voldeed, doch niettemin elke maand gere geld tijdschriften bestelde, heeft op een aan maning, niets van zich laten hooren en is nu als lid van den Bond geroyeerd. De schaakclub „Max Euwe" en de R.K. Schaakclub te Woerden Deze beide clubs hebben een fusie aan gegaan. De nieuwe club draagt den naam „Schaakclub Woerden" en blijft lid van den Leidschen Bond. De Competitie Door het uitgaansverbod is het niet mo gelijk de gewone avondcompetitie te spe len. Het bestuur van den Bond heeft, mf gebleken is, dat er voldoende belangstel ling voor bestond, besloten een competitie op den Zaterdagmiddag te houden van plm. 3 tot 6 uur. Dit zal evenwel geen ge wone, doch een z.g. noodcompetitie zijn, ten einde het ernstige wedstrijdspel zoo veel mogelijk in stand te houden. Hierbij zullen groote reizen zooveel mogelijk ver meden worden en de diverse bepalingen soepel worden toegepast. De indeeling zul len wij geven, als ook de deelname van een paar clubs, die nog geen definitief besluit genomen hadden, vaststaat.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7