OMGEVING RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN 23 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 I SOLDATENGRAF TE SASSENHEIM. Aangezien de eigenaar van den grond, waar de gesneuvelde soldaten in deze gemeente zijn begraven, alsnog ver klaard heeft, het benoodigde gedeelte van zijn land af te staan en de kosten van een nieuw gedenkteeken voor zijn rekening te nemen, zal tot toepassing van het Algemeen Vorderingsbesluit 1940 niet worden overgegaan. Er komt dus geen kruis op het soldatengraf. HILLEGOM R. K. Schaakclub. De uitslag der laatst gespeelde partijen is als volgt: Groep I: L. C. M. KoekenR. J. J. Heirman 10; M. v. d. Poll—M. Bakker 0—1; E. Th. La Fe- berJ. J. Balm 01; P. v. d. MeijS. Lie- verse 'afgebroken. Groep II: J. Langeveld N. Berkhout 10; F. NijssenA. Heirman afgebroken. KATWIJK Aanbesteding. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben heden aanbesteed het vervaardigen en stellen van den metalen bovenbouw van een basculebrug over het uitwateringska naal te Katwijk; een en ander met bij - behoorende en bijkomende werken. De laagste inschrijfster was de N.V. Constr.werkplaatsen en Machinefabriek Bosman te Rotterdam, voor ƒ27.880. Geboren: Albertus Juriaap, zoon v. h. A. v. d. Weijden en G. Guyt Adriana, dochter van J. v. d. Bent en M. de Jong Amerik, zoon van W. van Egmond en E. van Duyn Arend, zoon van A. v. Duyn en M. van Duyn Hazina Adriana, doch ter van W. Zwanenburg en J. Klok Cor nelia Wilhelmina, dochter van N. W. van Beelen en J. Harteveld Leuntje, doch ter van D. Houwaard en L. Vlieland Maarten, zoon van J. van Beelen en A. de Eest Jacob, zoon van J. van Duyvenbode en G. de Jong. Ondertrouwd: A. Schaap en J. v. d. Plas P. v. d. Plas en N. Remmerswaal Y. v. d. Plas en A. Verdoes D. Schaap en J. Oliemans. Getrouwd: J. van Rijn en B. van Rijn J. v. d. Oever en N. Kuyt M. van Duyn en C. Meijvogel G. de Mol en G. Jonker G. Haasnoot en A. Guyt. Overleden: Corstiaan Louis Korn- dorffer 84 jaar Nicolaaes den Haas 4 jaar Jobje Varkcvisser 66 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Aanrijding, t— Zaterdagavond werd een dochtertje van T. Rogaar, toen het meisje nabij de Hofbrug de straat overliep, door een auto uit Hoofddorp aangereden. Zij werd ten huize van de wed. K. binnenge dragen. Het bleek, dat zij eenige schaaf wonden had opgeloopen. Dr. N. verleende de eerste hulp. Het meisje werd door den autobestuurder, wien geen schuld trof, naar de ouderlijke woning overgebracht. Gevestigd: Robert B. C. Huijgens, van Voorburg. Bernard J. van Egteren, van Zuidlaren. Jan P. Kemp, van Aals meer. Agatha W. Nagtegaal, van Zwam mend am. Jacob G. Jansen, van Amster dam. Jeannette F. M. A. Lijnkamp, van Haarlem. Vertrekken: Jan Wensink, naar Zutphen. Saakje Visser-wed. C. Kraan, naar Zaandam. Adrianus J. J. Verdiun, naar Hulst (Z.) HAZERSWCUDE Geboren: Adrianus J. z. van L. B. Luiten en J. Rodenburg Johannes An- tonius d. van J. A. Schouten en M. C. Im merzeel Jan z. van H. Batelaan en M. Budding. Ondertrouwd: F. Schouten 52 j. en L. W. van der Lelie 36 j. Overleden: Geertje de Bruin 66 j., geh. met T. Wezelenburg. KOUDEKERK EEN OUDHEIDKUNDIGE VONDST. Urnen en scherven aardewerk. Een arbeider van den landbouwer D. Reijneveld op Poelgeest, aldus meldt het „Vad.", heeft bij het afgraven van hoogge legen weiland scherven aardewerk en ur nen op geringe diepte aangetroffen. Twee urnen waren compleet en zelfs nog met beenderresten gevuld. En urn is van rood gebakken aardewerk, de andere zijn grijs van kleur. Alle zijn uitwendig een voudig versierd met diametrische cirkels of inkervingen. Iemand, die de belangrijkheid der vondst inzag, waarschuwde onmiddellijk den di recteur van het Museum van Oudheden te Leiden, die ter plaatse een onderzoek liet instellen. De conservator van dat museum, dr. F. C. Busch, constateerde, dat het Fran kische urnen waren uit pl.m. 400 na Chris tus. Een bewijs, dat onze gemeente een zeer oud dorp is. Ter plaatse vond men ook nog een rood gebakken steen, waarin een rond gat, welke gebruikt werd tot het verzwaren van vischnetten. De burgemeester verhuist. De burge meester dezer gemeente, die tot dusver we- LEIDSCHENDAM BURGEMEESTER BENOEMD. De secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken heeft op grond van de hem door de verordening van den rijkscommissaris over bijzondere administratieve maatregelen verleende al- gemeene machtiging met ingang van 1 Oc tober 1940 benoemd tot burgemeester van Leidschendam, den heer H. A. C. Banning. De heer H. A. C. Banning werd op 30 Maart 1900 te Nijmegen geboren, waar zijn vader dokter was. Nadat hij de H.B.S. en Hoogere Handelsschool had doorloopen, werd hfj als volontair geplaatst op de ge meentesecretarie van Heumen bij Nijme gen. In 1924 volgde zijn benoeming tot ambtenaar op vorengenoemde secretarie. Gedurende 2 jaar volgde hij de colleges in de economie aan de R.K. Universiteit te Nijmegen. In 1927 werd hfj benoemd tot burgemeester der gemeente Horssen. Ri 1929 volgde de benoeming tot burgemees ter van de gemeente Weerselo (O.). Op 1 Maart 1940 werd hij benoemd tot burge meester der gemeente Tubbergen. Hij is R.K., gehuwd en vader v1"' drie kinderen. WASSENAAR Prijsopdrijving. Wegens prijsopdrij ving is procesverbaal opgemaakt tegen de winkeliers K. en R., alhier. Van het balcon gevallen. De 57-jarige mevr. K., geb. W., viel door het breken van het hekje van hetbalcon van haar woning, ter hoogte van ongeveer 3 meter, op straat. Zij bekwam een schedelbasisfrac- tuur en twee gebroken polsen. Na eerste hulpverleening door de doktoren Hubbe- ling en de Haan is zij overgebracht naar het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Leiden. ZOETERMEER Voetbal. Gistermiddag speelde DSO 2 tegen ZLC 1 haar eerste competiewed- strijd van dit seizoen. Hoewel DSO het niet tot een overwinning wist te brengen, werd er goed spel geleverd. Vooral in de eerste helft was DSO het meest in den aanval, alleen wist de voorhoede het niet tot doel punten te brengen. De gasten echter pas seerden voor de rust éénmaal keeper van Leeuwen. De stand was alzoo 01. Eerst nadat de gasten de stand opgevoerd had den tot 04 maakte DSO een tegenpunt en hierna nog één, zoodat het einde kwam met een verlies van 24. gens gebrek aan een geschikte woning in deze gemeente aan den Hooge Rijndijk on der Hazerswoude woont, hoopt deze week zijn nieuwe ambtswoning naast het Ge meentehuis alhier te betrekken. Hierdoor wordt vooral in dezen tijd in een dringen de en noodige behoefte voorzien, zoodat de inwoning van den burgemeester met vreug de wordt begroet. Sportnieuws. Zaterdagmiddag speelde op eigen terrein alhier de voetbalclub Kou dekerk I tegen Leiden I voor de competitie Leidsche Voetbalbond. Koudekerk I telde 3 invallers. Leiden was volledig. Direct na den aftrap ontwikkeld zich een vlug spel. Koudekerk I neemt door een fraai schot van den midvoor de leiding (10). Hierna maakt Leiden I al spoedig gelijk en de ruststand was 11. Na de rust worden beide doelen nog in gevaar gebracht, niaar doelpunten blijven uit, totdat vlak voor het einde Leiden I een penalty krijgt en in het net van Koudekerk I denopeert, zoodat deze wedstrijd gewonnen is door Leiden I met 21. LEIMUIDEN Kruisvaart. Zondagmiddag hield de Kruisvaart, buurtschap Roelofarendsveen, haar tweede en laatste buurttornier in dit zomerprogramma. Het cohort Hoogmade was wegens het sluitingsfeest der H. Mis sie niet aanwezig, zoodat de strijd ging tus- schen de cohorten Roelofarendsveen en Lei- muiden. Te ongeveer drie uur trokken ruim honderd jongens naar de kerk, alwaar een kort Lof werd gehouden. Toen ging het naar 't tornierveld, wat voor deze gelegenheid door den heer Visser bereidwillig was af gestaan. Op de echte kruisvaartwijze werd het tornier geopend en de tornier-wet voor gelezen, waarin St. Michiel als voorbeeld voor eiken jongen ook voor dit tornier werd aangeprezen. Direct werd nu een aan vang gemaakt met de afwerking der spelen, welken allen, dank zij het voldoende aantal leiders, vlot werden afgewerkt. Bij hèt hoogspringen wist een Kruisvaarder de mooie sprong van 1.40 M. te behalen, ter wijl de prestatie van verschillende jon gens bij het moeilijke Romeinsche wagen rennen ieders bewondering hadden. Direct na het spelprogramma werd de uitslag bekend gemaakt en de oriflamme (de wisselprijs) door den Buurtdirecteur kapelaan von Fisenne uitgereikt aan de Aloysius Ban uit Roelofarendsveen, die nu voor de derde maal deze schitterende kampprijs in de wacht sleepte. Hierna werd gezamenlijk enkele liederen gezongen, waarna de Buurtdirecteur allen dankte, die hadden meegewerkt, bizonder de leiders van het oohort Leimuiden, die bij het ont werp en de uitvoering van het tornier de leiding hadden. Door dit tornier heeft de Kruisvaart weer bewezen, dat zij gezonde lichaamsoefening bevordert. NIEUWVEEN HET 75-JARJG BESTAAN DER PAROCHIE Eindelijk was gisteren de groote feest dag voor Nieuwveens parochianen aan gebroken: het 75-jarig bestaan der parochie, waarnaar maandenlang met spanning was uitgezien. Reeds in de laatste maanden van 't vorig jaar was een comité gevormd, bestaande uit kerk- en armbestuur alsmede vertegen woordigers van verschillende vereenigin- gen. Uit dit comité was gekozen een werk comité, hetwelk de voorbereidingen heeft getroffen, en door alle krachten samen te spannen een resultaat heeft behaald, dat zeker nog jaren in de herinnering zal voort leven. Vrijdagavond is het feest met een kort Lof geopend, waaronder de wijding van tabernakel, altaarkruis en parochievaan. Zaterdag begon de dag met een alge- meene H. Communie van alle schoolkinde ren. De Zondag, de eigenlijke herdenkings dag, is met een algemeene H. Communie van heel de parochie ingezet. Ofschoon het anders zoo indrukwekkende klokgelui zijn zilveren klanken niet deed hooren, en 't bij deze gelegenheid gebruikelijke Wit-geel de gevels der woningen niet kon sieren, kon men den talrijken kerkgangers toch aan zien, dat er in de parochie Nieuwveen wel een bij uitstek groot feest werd gevierd. Talrijk spoedden zich de geloovigen naar het in feestdos gestoken kerkgebouw, om God dank te brengen voor al de vele gun sten en genaden, welke in die 75 jaren over Nieuwveens parochie zijn uitgestort. Te half elf werd een plechtige Hoogmis opgedragen, door den zeereerw. heer C. M. Mol, pastoor der St. Lidwina-parochie te Hillegersberg, met assistentie van den wel- eerw. heer W. A. Nicolaas, kapelaan te Rotterdam, en den weleerw. pater Terp stra, Karmeliet, van Aalsmeer. Onder de H. Mis werd gezongen de achtste Mis, en de vierde Credo, welke gregoriaansche ge zangen door het geheel met geloovigen ge vulde kerkgebouw werden medegezongen, terwijl na de Mis met een machtig „Chris tus Vincit" deze plechtigheid werd be sloten. De feestpredicatie werd gehouden door pater T^rpstra, die tot text had gekozen: „Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi". „Wat zal ik den Heer teruggeven voor alles, wat Hij mij heeft geschonken". De gewijde redenaar stelde in het licht, dat wij voor de vele gunsten en genaden, die wij van God hebben ontvangen, onze innigen dank moeten brengen. Dat Jezus, die op het Altaar, het geschenk der paro chie, dag en nacht woont, ons wacht, om ons nog steeds meer met zijn weldaden te overladen, pat wij tot het Kruis moeten opzien, en 't zij in vreugde 't zij in droef heid onze hulde moeten brengen om met volle onderwerping alles wat Hij ons over zendt te aanvaarden. Het kerkgebouw was voor deze gelegen heid rijk met bloemen versierd en rond op het nieuwe altaar was een schat van bloe men, met fijn groen doonmengeld, waar achter schoone wandtapijten. Ook het schip der kerk was in zeer smaakvol feest gewaad getooid.De firma Gebr. v. Tol, door wie deze versiering is aangebracht kan met voldoening op dit werk terugzien. Des namiddags te 3 uur werd een plech tig Lof gehouden, waarin wederom het indrukwekkend „Christus Vincit" werd ge zongen, besloten werd met den jubel van het Eucharistisch Volkslied. Te zeven uur begon het aangekondigde tuinfeest. Pastoor Snel opende met een toespraak, waarna enkele volksdansen werden uitgevoerd door de schoolmeisjes w.o. de z.g. „Galop", de Toovercirkel en de Groote Ronde. Toen volgde het kluohtje „De boer en zijn knecht", zeer verdienste lijk uitgevoerd door 4 leden van de plaat selijke afdeeling der K7J.C. Daarna werden door de oudere Nieuwveensche jeugd enkele volksdansen uitgevoerd, o.a. „de Bruiloftsdans", de „Blauwe muts" en „de Rufty-Tufty". Ter afwisseling speelden 'n tweetal K.J.M.V.-ers in samenwerking met een paar dames een mooi modern stukje getiteld ,,'n Eeuw achter", 'n stukje met een tendenz die geheel in de sfeer van onzen tijd past. Het viel bij het publiek zeer in de smaak. De tooneelstukjes ston den onder regie van kapelaan J. v. d. Kleij, de volksdansen onder leiding van mej. G. Hilders. Met een paar dansjes door grooten en kleinen werd dit goed geslaagde tuinfeest beëindigd. Wegens duisternis en verduiste ring kon het programma niet geheel af gewerkt worden. Tot slot sprak de Herder van de feestvierende parochie een dank woord tot de medewerkers en de aanwezige toeschouwers. NIEUWKOOP Zeilwedstrijd. De watersportvereni ging „Noord-Zuid" hield gistermiddag op de Noordeinderplas alhier haar laatsten zeilwedstrijd in dit seizoen. Ditmaal had het bestuur iets leuks bedacht en had het een handicap-wedstrijd uitgeschreven. Alle deelnemers startten tegelijk en kregen naar gelang van de snelheid hunner boot bij vorige wedstrijden opgenomen een daar naar berekende voorgift, waarbij het snel ste schip als meetschip was aangemerkt. Deze voorgift was voor allen dus zóó be rekend, dat, wanneer ieder zijn eigen ge middelden tijd maakte, alle berekende tij den gelijk waren. De uitslag was als volgt: 1. A. van Schaik, 2. G. Pouw, 3. W. J. van den Bosch, 4. C. Boer, 5. H. van den Bosch, 6. N. Tijsterman en 7. J. Bodegra ven Nzn. De prijzen werden in Paviljoen „Pias- zicht" door den voorzitter, den heer N. de Pater, met een toepasselijk woord aan de prijswinners uitgereikt. ZOETERWOUDE 12 -JARIG BESTAAN VAN DE GEZELLENVEREENIGING. Als een spontane uiting van ware dank baarheid en liefde voor het Kolpingswerk is het 12 -jarig bestaan van de Gezellen- vereeniging gevierd. Deze dag, die 's mor gens met de Hoogmis in de St. Janskerk werd ingezet, zal door de Zoeterwoudsche Gezellen niet gauw vergeten worden. De Hoogmis werd opgedragen door den Cen- traal-Praeses Rector Drost, die, eveneens geheel gericht op het koperen feest, de feestpredicatie hield. Uit de Gloria van de H. Mis had de gewijde redenaar voor dit schoone feest de tekst gekozen: „Wij dan ken U God, om Uw groote heerlijkheid". Nu dit H. Misoffer wordt opgedragen om God te danken voor de ontvangen gunsten van 12^ jaar Gezellenwerk, is het mij een vreugde te spreken over het mooie in onze Gezellenvereeniging, die vandaag haar ko peren feest viert. Gij denkt misschien, waarvoor viert de geheele parochie dit ko peren feest van de K.G.V. mee. Dat komt omdat er vreugde is over hetgeen bereikt in de Gezellenver. in de afgeloopen 12 J4 jaar. En wat er voor die Gezellen bereikt is, is er ook bereikt in de parochie. Hon derden jonge mannen zyn lid geworden van de Gezellenver., zijn daar gevormd en zijn verder door het leven gegaan. Zij zijn gehuwd, zijn vader geworden en hebben een gezin gesticht. Honderden gezinnen zijn gevormd door die vroegere Gezellen, honderden gezinnen zijn nu gered voor het geloof van hun vader, die eens lid was van zijn Gezellenver. Hü heeft daardoor zijn nageslacht gered voor het geloof. Immers in de Gezellenver. heeft hij houvast gevon den toen hij nog stond te midden van de beproeving, daar heeft hij kracht gevonden voor zijn latere leven. Wat zou er terecht komen van een gezin waarin de vader niet het goede voorbeeld geeft aan zijn kinde ren. Zeker, de moeder verricht eveneens haar geestelijk werk, meer nog dan de va der, doch de moeder moet de kinderen kunnen wijzen naar hun vader, die door zijn prachtig, standvastig geloof het voor beeld geeft. Honderden, ja duizenden zijn verloren gegaan voor de Kerk, maar met die duizenden mannen zijn duizenden ge zinnen verloren gegaan. 400 Jaar geleden hebben onze voorvaderen gestreden voor hun geloof. Zij werden vervolgd en ver jaagd om hun geloof. Hun leven werd toen onmogelijk gemaakt omdat zjj Katholeiken waren. Zij hebben echter stand gehouden. Nu nog plukken wij en met ons millioenen de vruchten daarvan. Aan jullie jonge mannen zal het liggen of over 400 jaar ons nageslacht God zal vervloeken of aanbid den. Zoekt daarom in de" Gezellenver. je houvast in den strijd die je voert. De Ka tholieken van vroeger en nu hebben veel geofferd. Door die offervaardigheid hebben wij nu onze prachtige scholen waarin onze jeugd gevormd wordt. Wat zouden we hebben aan -onze scholen, wanneer de jon gen van school komt en in het volle leven bloot komt te staan aan alle gevaren die haar omringen. Dan is onze Jeugdbewe ging, dus ook de Gezellenver. daar om hun te beschermen. De Katholieken van vroe ger hebben veel geofferd voor hun kerken, en de Katholieken van nu doen dit nog. Wij bezitten inderdaad vele, prachtige ker ken. Maar wat zouden we aan onze kerken hebben wanneer de jeugd daar niet of slechts éénmaal per week kwam. Wat zou den we aan onze communiebanken heb ben wanneer de jeugd niet verlangde om God te ontvangen in zijn hart en met zich te dragen den ganschen dag? Dit wordt hun immers voorgehouden, ja iedere week weer in de Gezellenver. Zeer zeker is de Gezel lenver. van groot belang. Toont daarom uw belangstelling en waardeering voor het Gezellenwerk. En gij Gezellen, bouwt voort aan Gods Huis in trouw aan Kolping en Christus. Het hoogtepunt van den dag was wel de Algem. H. Communie, waaraan geen en kele Gezel ontbrak. Na deze volbrenging van Godsdienstzin toonde het Eigen Huis weder de arbeidzaamheid door de vernieu wing van de verf in de Kolpingskleuren. Als altijd was het ontbijt, ondanks distri butie, weer een beeld van eensgezindheid met de Gezellenvaders, Centraal Praeses Rector Drost en Vice-Praeses kapelaan Duyvestijn in het midden; een hartelijke samenkomst waar het priesterlijk woord een aanmoediging was tot een grooteren ijver voor het Gezellenwerk, tot trouw aan Radio-programma DINSDAG 24 SEPTEMBER. JAARSVELD, 414.4 M. AVRO-uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP., gramofoon- muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jan van Dinteren. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.24 Ensemble Jan van Dinteren. (Om 12.00 Berichten). 12.13 Elzard's Cephei- den en solisten (Opn.) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP., gramofoon muziek. 1.00 Puszta-orkest. 1.30 Gra mofoonmuziek. 2.00 Causerie „Nuttig en noodig". 2.10 AVRO-Aeolian-orkest. 3.00 Cyclus „In den schijnwerper". 3.15 Zang, accordeon en pianoduetten. 4.00 Reportage. 4.15 Concertgebouw-orkest en solisten (opn.) 5.15 Nieuws- en economi sche berichten ANP. 5.30 Gramofoonmu ziek. 5.45 Omebile-kwintet. 6.30 V.P. R.O.: Jeugduitzending. 6.45 Berichten. Hierna AVRO-Amusementsorkest. 7.00 Vragen van den dag (ANP.) 7.15 A.V. R.O.-Amusementsorkest. 7.40 Causerie ,,De ballonvaart". 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Omroeporkest en solist. 8.559.00 Nieuwsberichten ANP., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Gra mofoonmuziek. 11.15 Berichten (En gelsch). 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Rococo-octet. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gramofoonmuizek. 1.15 K R0-orkest. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 KRO-orkest. 3.00 Gramofoonmu ziek. 3.30 Berichten (Engelsch-). 3.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 RVU: Cyclus „Om gang met dieren". 6.00 KRO-Melodisten en solist. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Vervolg van 6.00. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 KRO-Melodisten en solist. 7.40 Musiquette. 8.00 Berich ten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten A. N.P.), gramofoonmubiek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gramofoonmuziek. 8.50 Wy besluiten den dag. 8.559.00 Nieuwsberichten ANP. Kolping. Blij klonk het vlaggelied en ruim 80 jonge mannen beleefden weer een ware vroolijkheid. Midden in deze blijde stemming kwam de hoogeerwaarde Praeses, deken Jonck- bloedt binnen, die hartelijk begroet door de aanwezige Gezellen. De Vice-Praeses ver welkomde den hoogeerw. Praeses en ver zocht hem de feestvierende Gezellen iets mee te geven, omdat onze Gezellen zoo graag een woordje van hun Praeses aan- hooren. De hoogeerw. Praeses feliciteerde alle Gezellen en speciaal den V.-Praeses en het bestuur met het 12 K-jarig bestaan. Spr. vergeleek de nu afgeloopen 12 y3 jaar met die van onze kinderjaren. Als die jaren achter de rug zijn komen pas de moeilijke jaren. Zoo ook in de Gezellenver. Laat ons daarom strijden en werken tot verdere bloei van onze K.G.Z. 's Avonds waren alle Gezellen weer aan wezig om het feest te sluiten met een vroolijke en huiselijke avond. Er werd een wedstrijd gehouden in het jassen, welke werd gewonnen door L. v. d. Akker en A. Vink. Op het einde van dezen avond en tevens van dit feest, sloot Vice-Praeses met het Kolpingsgebed en gaf allen Gezellen den zegen. ZWAMMERDAM Gevestigd: Mej. C. M. Lafeber, van Gouda. Mej. A. J. M. van Loon, van Gouda. Mej. G. P. M. Veldkamp, van Gouda. Mej. A. L. M. van Velzen, van Gouda. Mej. C. M. v. d. Pavoordt, van Gouda. Mej. M. van Donk, van Hilver sum. Vertrokken: Mej. H. v. d. Berg, naar Utrecht. H. J. J. Piket, naar Ensche de. J. v. Zwieten en gezin, naar Alphen aan den Rijn. Mej. Th. F. Peters, naar Alphen aan den Rijn. C. C. M. Snoek, naar Weesperkarspel. E. Verzaal en ge zin, naar Nieuwkoop. HOOFDFILMS AANVANGSUUr. Kamermeisje 3 x bel len (Hans Leibelt, Jessie Vihrag). Amsterdam bij nacht (Louis de Bree, Piet Kohier). De blinde passagier (Hilde Krahl, Attila Hörbiger). De Spooktrein (Jan Musch). Kareltje op dwaal wegen (Heinz Rüh- mann). Speelfilm lederen avond 7.30 u. Toelaatbaar Zondag 2.30 en 4.30 v. volwassenen uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. lederen avond 7 uur Zondag 26.30 uur. lederen dag 2.15 uur matinée. lederen avond 7 uur Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. lederen avond 7 uur Zondagmiddag 4 u. Woensdag en Zater dag matinée 2.30 u. lederen avond 7 uur Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6