STADS NIEUWS Weerbericht MAANDAG 23 SEPTEMBER 1940 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 7.37 uur. Zon op 7.28 uur. Maan op 11.10 uur Maandagavond. Maan onder 3.03 uur Dinsdagmiddag. (Dinsdag laatste kwartier). HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 24 Sept. voorm. 8.40 en nam. 9.05 uur. 11 CD 11011 CD 11 CD 11 CD 11 CD 110 11 CD 11 d Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst 'Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 7.42 uur. ZONSOPKOMST 7.25 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. JIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO Vordering van onroerend goed TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. Het Verordeningenblad bevat een veror dening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende ingebruikneming van bebouwde en onbe bouwde onroerende goederen ten behoeve van de Duitsche weermacht. Hierbij wordt bepaald: Artikel 1. 1. Bebouwde en onbebouwde gronder- ven met al hetgeen zich, als onroerend goed aoor bestemming, daarop bevindt en daar toe behoort (Inventar) worden, indien noo- dig, door de Duitsche weermacht door mid del van vordering in gebruik genomen. 2. Door het bloote feit der vordering gaat het recht op het uitsluitend gebruik van het onroerend goed over op de Duitsche weermacht. Artikel 2. Een onroerend goed wordt geacht gevor derd te zijn, wanneer het vorderingsbewijs, volgens het aan de verordening toegevoeg de model, afgegeven is aan de Nederland sche gemeente, binnen welker gebied het onroerend goed ligt. Door deze Nederland sche gemeente moet van de vordering on verwijld mededeeling worden gedaan aan den eigenaar van het onroerend goed, als mede aan hem, die tot het onmiddellijk ge bruik daarvan gerechtigd is. Artikel 3. 1. De Duitsche weermacht kan voor de ingebruikneming van een onroerend goed aan he.m, die 'tot het onmiddellijk gebruik daarvan gerechtigd is, schadeloosstelling verleenen. Deze schadeloosstelling bedraagt jaarlijks: 1. Voor gronderven, welke voor land bouwdoeleinden worden gebruikt het be drag der jaarlijksche pachtwaarde; 2. Voor andere gronderven, tweederde deel van het bedrag der jaarlijksche huur waarde; 3. Voor al hetgeen zich, als onroerend goed door bestemming, op het onroerend goed bevindt en daartoe behoort (Inventar) 6 van zijn waarde als roerend goed. Als jaarlijksche pachtwaarde wordt aangenomen het bedrag, dat binnen de grenzen der redelijkheid voor het gevor derde gronderf jaarlijks wordt betaald of verkregen kan worden. Als jaarlijksche huurwaarde en als waarde als roerend goed wordt aangeno men de waarde, die door den dienst der belastingen als zoodanig ambtelijk is of wordt vastgesteld. Met bodemschade, oogstderving, be moeilijking in de uitoefening van het be drijf, gederfde winst uit de exploitatie van bebouwde gronderven en waardevermin dering van gronderven ten gevolge van het gebruik wordt bij het vaststellen der scha deloosstelling geen rekening gehouden. Artikel 4. 2. Bij de vaststelling der huurwaarde moet het bevoegde pachtbureau worden gehoord, ten einde advies uit te brengen. De „Wehrmachtsbezirksverwaltung (U)" is aan dit advies niet gebonden; zij stelt de schadeloosstelling naar eigen goeddun ken vast. 2). Bij de vaststelling der huurwaarde of der waarde als roerend goed moet var. de bescheiden, welke zich onder de onder het departement van financiën res- sorteerende diensten bevinden, worden uitgegaan. Is uit bedoelde bescheiden de waarde der gevorderde goederen niet vast te stellen of is daaruit deze waarde ook niet door vergelijking met de waarde van goederen van soortgelijken aard ot ligging noch door bepaling van het evenredig ge deelte der waarde eener zaak, die slechts gedeeltelijk is gevorderd, vast te stellen, zonder op moeilijkheden van grooteren aard te stuiten, dan bepaalt de „Wehr machtsbezirksverwaltung (U)" naar eigen goeddunken het bedrag der schadeloosstel ling. 3. De pachtbureaux en de onder het departement van financiën ressorteerende diensten zijn verplicht over de waarde van een gevorderd goed inlichtingen te ver schaffen aan instanties der Duitsche weer macht. Artikel 5. Bedraagt de schadeloosstelling, als be doeld in de artikelen 3 en 4 minder dan de pacht, de huur of eenigerlei andere ver goeding, welke hij, die tot het onmiddellijk gebruik van het onroerend goed gerechtigd is, voor dit gebruik verschuldigd is, dan wordt het bedrag dier vergoeding voor den duur der verordening verminderd tot het bedrag der schadeloosstelling. Wordt in het geheel geen schadeloosstelling toegekend, dan vervalt de verplichting tot het betalen dezer vergoeding. Artikel 6. 1. Hij die aanspraak maakt op schade loosstelling, dient bij den burgemeester een verzoek tot schadeloosstelling, volgens het aan de verordening toegevoegde model, in. Dit verzoek dient vergezeld te gaan van de voor het vaststellen van de waarde nood zakelijke bescheiden. 2. De gemeente stelt, lettende op artikel 3 en artikel 4, lid 1 en 2, voor zooveel mo gelijk de waarde van het gevorderde goed vast en legt het verzoek met bijlagen en eventueel vergezeld van de door haar vast gestelde waarde aan de voor haar bevoeg de „Wehrmachtbezirksverwaltung (U)" voor. Artikel 7. 1. De gemeenten kunnen maandelijks de helft van het per maand verschuldigde bedrag der op den voet van de artike len 3 en 4 vastgestelde schadevergoeding uitbetalen aan den in artikel 3 bedoelden gerechtigde, voordat de hoegrootheid der te verleenen schadelor* stelling door de „Wehrmachtbezirksverwaltung (U.)" is goedgekeurd. 2. Het uiteindelijk bedrag der scha deloosstelling wordt door de „Wehrmacht bezirksverwaltung (U)" bepaald. Zij maakt de dienovereenkomstig uit te kee- ren bedragen maandelijks over aan de ge meenten, ton verdere uitbetaling aan de gerechtigden. 3. Hij die volgens artikel 3 recht op schadeloosstelling heeft, evenals een ge meente, die betalingen, als in lid 1 be doeld, heeft verricht, kan binnen twee we ken, nadat de beslissing van de „Wehr machtbezirksverwaltung" (U)" hem of haar is medegedeeld de beslissing van den hoofdintendant (chef-intendant) bij den weermachtbevelhebber in Nederland in roepen. VRIJSTELLING VAN SOMMIGE LEGES. Ver Verordeningenblad bevat een be sluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken betreffende vrijstelling van leges van af schriften van of uittreksels uit de akten van den burgerlijken stand. Daarin wordt bepaald, dat de afschriften van of uittreksels uit de akten van den burgerlijken stand, welke vereischt zijn voor de regeling der pensioenen van na bestaanden van gesneuvelde of vermiste militairen van de voormalige Nederland sche land- en zeemacht vrij zijn van leges. Reeds betaalde leges kunnen worden teruggevorderd. LOONENDE WINSTMARGE VOOR BOTER GEVRAAGD. De Vereeniging van handelaren in melk, boter, kaas, eieren, enz. heeft aan de Ne derlandsche zuivelcentrale en het bureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd verzocht een loonende winstmarge vast te stellen voor het artikel boter, aangezien door de ompakverordening, hooge vracht prijzen, en hooge papierprijzen, de hooge- re omzetbelasting enz., de detailhandel in boter hoegenaamd geen winst meer ople vert. NEDERLAND KAN ROOKEN TOT MEDIO '41. Alle ruwe tabak verdeeld. Naar wij vernemen heeft de toewijzing van de in ons land aanwezige voorraden ruwe importeurstabak thans haar beslag gekregen. Hierdoor is de voorziening van ons land met sigaren en sigaretten tot om streeks half 1941 verzekerd. Bij de verdeeling van het kwantum, dat overbleef na aftrek van he voor Duitsche gegadigden gereserveerde gedeelte, is zoo veel mogelijk rekening gehouden met de kwaliteiten, die de Nederlandsche fabrie ken gewoon zijn te gebruiken. De toewijzingen zijn geschied op basis van de bedragen, waarvoor in de jaren 1937 tot en met 1939 aan ruwe Oost-Indi sche tabak is gekocht. „Tel." TREINEN WORDEN VERDUISTERD. Spoedig geen donker coupé's meer. Treinen van de Nederlandsche Spoor wegen rijden voor het grootste deel tot nu toe na zonsondergang en voor zonsopgang in het volslagen duister. De lampen in de coupé's branden niet. Voor wie zich door kleine ongemakken niet uit het veld laat slaan, is dit wel is waar vervelend, maar de hoofdzaak is toch, dat de treinen rij den en men komt waar men wezen wil. Niettemin zal dat zoo niet den geheelen winter blijven. De desbetreffende afdeelingen van de Nederlandsche Spoorwegen zijn doende de noodige voorzieningen te treffen en als het zoo vroeg donker wordt, dat tal van trei nen verduisterd zullen moeten rijden, dan zal het licht niet behoeven te ontbreken. Hoe verduisterd wordt, dat hangt af van den aard van den trein. Bij sommige wa- Marnix van Sint Aldegonde herdacht Gedenkraam in de Pieterskerk onthuld In de historische Pieterskerk alhier is Zaterdagmiddag plechtig herdacht dat vier honderd jaar geleden Philips van Marnix van Sint Aldegonde het levenslicht aan schouwde. De plechtige bijeenkomst werd o.m. bij gewoond door: oud-minister prof. dr. J. R. S. o tem aker de Bruine, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, commissaris der provincie Zuidholland, prof. dr. J. Huizinga, voorzit ter van de Ned. Akademie van Weten schappen, afd. letterkunde, en dr. C. W. Th. baron Van Boetzelaer van Asperen en Dubbeldam, allen leden van het eere-co- mité, jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal van het Departement van Buitenlandsche Zaken, mr. H. J. Rei- nink, waarnemend secretaris-generaal van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, bijna alle leden van het Nationaal Comité bestaande uit prof. dr. A. A. van Schelven, voorzitter, prof. dr. J. de Vries, vice-voorzitter, prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, secretaris, Jacob Mees, penningmeester, mej. dr. P. W. Ha- velaar. mr. A. Meex-kamp van Embden en gep. generaal-majoor K. E. Oudendijk, tal van leden van het Algemeen Comité, den rector-magnificus der Leidsche Universi teit prof. dr. A. W. Bijvanck, den secretaris van den Academischen Senaat, prof. dr. B. G. Escher, leden van den Universiteits raad, vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur, o.w. den burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen, den ontwerper en vervaardiger van het gedenkraam Georg Rueter, vertegenwoordigers van de studen- tencorpora, enz. De plechtige herdenking ving aan met orgelspel van Leo J. Mens, die een chro matische fantasie van J. P. Sweelinck ten gehoore bracht, gevolgd door de Hymne a tre voci van Cavazoni, uitgevoerd door vier koperblazers van het Residentie-Or kest. Daarna sprak prof. dr. A. A. van Schel ven, de voorzitter van het comité, over Marnix als nationale figuur. Aan een vlotte en algemeene herkenning van Marnix als nationale figuur staan z.i. verschillende dingen in den weg. Vooreerst: is hij eigen lijk wel een Nederlander geweest? Van af stamming v)as hij het misschien maar wei nig, doch van inborst was hij het volkomen en kan iemands afstamming hoe gewichtig die ook is, jn zulk een geval wel beslissend worden genoemd? Omdat er ook Neder landers zijn, wier afstamming niets te wenschen overlaat, maar wier Nederlandsen besef zich vergeefs laat zoeken, kon hij die vraag niet bevestigend beantwoorden. Met een korte beschouwing over het be lang van bezinning op ons' nationaal ver leden met het oog op de taak, die ons, Ne derlanders, straks in een herordend Euro pa zal wachten, en over de hoop op de toe komst. die deze ons vermag te geven, be sloot hij. Het Collegium Musicum D. F. Scheurleer uit Den Haag onder leiding van Henri Ge- raedts zong vervolgens Psalm 138:1 en 2 in de berijming van Marnix op muziek van Sweelinck. Hierna werd het woord gevoerd door prol. dr. J. de Vries, vice-voorzitter van het comité, die sprak over: „Marnix als letterkundige figuur". De dichter Marnix naast den staatsman en den theoloog Marnix is een teeken van den vollen rijkdom onzer renaissance. Let terkundige was hij trouwens slechts, voor zoover hij de taal op meesterlijke wijze hanteerde. Niet de geringste roem van Marnix is, dat hij geldt als de dichter van het Wilhelmus. Het wetenschappelijk onderzoek der laat ste jaren heeft wel is waar twijfel gewekt aan de juistheid van deze voorstelling en deze is sterk genoeg om ons volkslied te beschouwen als het werk van een onbe kenden dichter. Maar het feit, dat men Mar nix groot genoeg achtte om schepper van dit lied te zijn, bewijst de beteekenis, die men hem toekende. N: ":~r koperblazers van het Residen tie-Orkest "^^lm 42 ten gehoore had ge bracht in de zetting van Claude Goudimel, een der slachtoffers van den Franschen Barih?lomeusnacht, begaf het gezelschap gens is het voldoende de gordijnen neer te laten en een blauw of zwak lampje in de fitting te schroeven, bij sommige was het noodig eens rand van zwart papier langs de vensters te plakken. Uieraard is heldere verlichting niet mo gelijk. Men zal genoegen moeten nemen met een zwakkere lichtbron of met een blauw lampje. De passagiers van de coupé's worden verantwoordelijk gesteld voor het handha ven van de door de Spoorwegen aange brachte verduisteringsmaatregelen. Bord jes, die de reizigers daarvan in kennis stellen, worden reeds in de treinen aan gebracht. GIFT VAN 100.000.— VOOR BAKKERS De Ned. Ver. van meelfabrieken heeft een bedrag van 100.000.gestort in het bakkersfonds 1940, dat ten doel heeft het verleenen van hulp aan de door krijgsver richtingen getroffen bakkers. (Verbeterd bericht). zich naar het koor der Pieterskerk, waar de onthulling van het Marnix-gedenkraam plaats vond. De hoofdfiguren van het raam door Georg Rueter (Sloterdijk) ontworpen en geschilderd en door het atelier van W. Bogtman (Haarlem) uitgevoerd en ge plaatst, zijn Marnix en Prins Willem I. Marnix staat rechts voor den beschouwer en heeft den prins aan zijn rechterzijde, terwijl deze hem de linkerhand op den schouder legt. Onder hen vindt men hun beider wapens. Boven hen ziet men, naar Marnix' eigen schets, de illustratie van zijn devies: „Repos ailleurs". Prof. Van Schelven richtte hierna een dankwoord tot den kunstschilder Georg Rueter, bood aan mevr. v. d. Sande Bak huyzenGerickè de zilveren Marnix-ge- denkpenning aan en droeg het raam ten slotte over aan de gemeente, welker voor zitter, de heer B. J. Mulder het geschenk aanvaardde met het uitspreken van een rede. ERNSTIGE TREINSTAGNATIE TUS SCHEN LEIDEN EN HAARLEM. Tengevolge van een draadbreuk. Gisteren is het treinverkeer tusschen Lei den en Haarlem gedurende langen tijd ge stoord geweest door een ernstige draad breuk tusschen Lisse en Hillegom. Omstreeks 9 uur v/erd hierdoor een baan vak onklaar, terwijl de gebroken draden beide sporen versperden. De reizigers vanuit Leiden en Haarlem die onderweg waren moesten óf uitstappen om vanaf Lisse hun weg per N. Z. H. T. M. te vervolgen óf met denzelfden trein te- rugkeeren naar Leiden of Haarlem. Daarna werden de reizigers voor beide plaatsen onmiddellijk per tram van Lei den naar Haarlem v.v. vervoerd. Personeel der Ned. Spoorwegen toog onmiddellijk aan den arbeid om de gebro ken draden te herstellen. Het eerst werd de minst belangrijk beschadigde draad ge repareerd, doch ook dit nam nog geruimen tijd in beslag, want eerst te half twee kon weer over enkel spoor gereden worden. Te 7 uur in den avond was alles weer in orde en kon van beide sporen weer ge bruik worden gemaakt. De beschadiging der bovenleiding was veroorzaakt door een defecten stroomafne- NEDERLANDSCHE EN DUITSCHE OORLOGSGEWONDEN TOONEN HUN DANKBAARHEID Geschenk aan verpleegsters van het Acad. Ziekenhuis. In de conversatiezaal van het zusterhuis van het Academisch Ziekenhuis had Zater dagmiddag een eenvoudige, maar treffende plechtigheid plaats, namelijk de aanbieding van een geschenk door een aantal Neder landsche en Duitsche oorlogsgewonden aan het verplegend personeel dier inrichting. De plechtigheid werd behalve door een groot aantal zusters bijgewoond door den luitenant-kolonel H. D. Buurman en ma joor Alofs namens de Nederlandsche mili taire autoriteiten, door Oberarzt Willige namens de Duitsche weermacht en voorts door eenige hoogleeraren, den directeur van het ziekenhuis, dr. H. H. Maas, een groot aantal assistenten benevens vele verpleeg den en oud-verpleegden, die als gevolg van de oorlogshandelingen in begin Mei in deze inrichting gedurende langeren of korteren tijd werden opgenomen. Namens verpleegden en oud-verpleegden werd het woord gevoerd door den vroege- ren reserve-eerste-luitenant P. D. Bos, die na een kort begroetingswoord allereerst al len herdacht, die in den strijd voor het va derland gevallen zijn. Te hunner nagedachtenis werden eenige oogenblikken stilte in acht genomen. Ver volgens wees de heer Bos er op, dat bij het uitbreken van den oorlog de ziekenhuizen onmiddellijk paraat waren om de oorlogs gewonden op te nemen. Ook het verplegend personeel van het Leidsche Academisch Zie kenhuis van hoog tot laag is tot zeer groo- te prestaties in staat gebleken en ten volle berekend voor zijn zware taak. De organisa tie bleek in ieder opzicht voortreffelijk. Al leen zij, die zulks van nabij hebben gadege slagen, weten welk een ontzaglijke arbeid hier verricht is. Toen het denkbeeld geop perd werd om op de een of andere wijze de dankbaarheid der patiënten tot uitdruk king te brengen, ontmoette dit voorstel over alle afdeelingen groot enthousiasme. De Duitsche lotgenooten verzochten spontaan zich bij deze actie te mogen aansluiten en het resultaat der gehouden inzameling was verbluffend. In overleg met den directeur werd besloten het pand der dankbaarheid den vorm te geven van een schilderij. De kunstschilder Dirk Nijland werd bereid ge vonden dit te vervaardigen en met kunst zinnige hand bracht hij een deel van het ziekenhuis op het doek, waar na volbrachten arbeid de zusters rust en verpoozing zoeken, nl. de vijver. Spr. dankte den heer Nijland voor zijn groote mate van medewerking, de firma IJdo voor het vervaardigen der repro ducties, welke aan de zusters als persoon lijke herinnering zullen worden aangebo den en de firma Stoexen, die de opdracht plaat aanbracht. Nadat de heer Bos nog eenige brieven had voor gelezen, waarin de dankbaarheid der oud-verpleegden treffend tot uiting kwam, verwijderde zuster Schlueter, waarnemend directrice, het doek, waarachter het schilderij verborgen was. De directeur van het ziekenhuis, dr. H. H. Maas, het geschenk namens de zusters aanvaardend, zeide dat dezen het schilderij als kunstwerk ongetwijfeld tot in de lengte van dagen zullen waardeeren. Spr. zou dit lStantMe' 79r- Gemeentel* Aankondigingen IDENTIFICATIEPLICHT. Men denke aan de aanbieding van de distributiestamkaart ter bijwerking tot identiteitsbewijs. Dinsdag, 24 Sept. a.s. tusschen 8J4 en 12 uurv.m. of ly, en 4J4 uur n.m. of 6 en 8 uur n.m. worden verwacht zij, wier ge slachtsnaam begint met de letter: K vanaf Kle of L tot en met Li. Lokalen: Stadhuis, Breestraat, ingang deur onder de trap; Evangelisatiegebouw, Morschweg 59; Voormalige Kweekschool, Oude Vest 35; H.B.S., Burggravenlaan en Wijkgebouw Staalwijk, ingang 3 October- straat. Portret en bescheiden, waarmede bewe zen kan worden, dat de aanbieder de per soon is, te wiens name de distributiestam kaart is afgegeven, mede brengen. De Burgemeester, A. v. d. SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 23 Sept. 1940. VLEESCHKAARTEN. Zij, die hun vleeschikaarten nog niet héb ben afgehaald, worden daartoe in de gele genheid gesteld op Vrij da z 27 September a.s. Zich te begeven naar het Distributie kantoor, Breestraat 117. Onnoodig zich vroeger of later te melden. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 23 September 1940. Agenda LEIDEN De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 21 S p t. 20 uur tot Zaterdag 28 Sept. 8 uur, waargenomen door de apo theken Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en Rijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminaparkt 8, tel. 26274. geschenk niet beschouwd willen zien als een herinnerng aan de stormachtige Mei dagen, doch hij meent, dat de tegenwoor dige zusters, die met de oorlogsgewonden zooveel lief en leed hebben meegemaakt, daarin moeten zien een bewijs van dank baarheid van de zijde der patiënten, waar voor zij zooveel hebben gedaan. Dit schilde rij straalt zon en rust uit, aldus spr. Moge voor de toekomstige zusters dit schilderij het symbool zijn van de verpleging, welke ook vereischt een zon in het hart en een rust in het gemoed. Evenals de wetenschap, de liefde en het geloof universeel zijn, moge het desgelijks wezen met de verpleging. Tenslotte dankte dr. Maas alle schenkers voor hun bijdragen, alle aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en hij besloot met de verzekering te geven, dat dit schilderij zuinig en zorgvuldig in eere zal worden be waard. ZORGT OP TIJD „BINNEN" TE ZIJN. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn door de politie vijf personen aan het politiebureau gebracht, die zich na 10 uur op straat bevonden. Zij werden allen op het bureau vastgehouden tot 4 uur en daar na weer in vrijheid gesteld. Gisteravond is door een Duitsche po litiepatrouille een juffrouw op straat aange houden, die zich zonder daarvoor toestem ming te hebben na 10 uur op straat be vond. Ook zü kon tot 4 uur vanmorgen op het politiebureau vertoeven. DOOR DE DUISTERNIS TE WATER GERAAKT. Gisteravond te half tien is de 53-jarige J. de V. met zijn 83-jarige vader H. de V. bij het afloopen van de Vischbrug in den Nieuwe Rijn door de duisternis misleid, te water geraakt. Door een soldaat van den Opbouwdienst en een burger werden beide drenkelingen op den wal gebracht. Zij hadden gelukkig geen ernstige nadeelige gevolgen van het avontuur ondervonden, Sf. JOSEPHSGEZELLENVEREENIGING. Wij herinneren den gezellen eraan, dat morgenavond om 8.30 uur de Recollectie oefening wordt gehouden in de als kapel ingerichte bovenzaal. Ook degenen, die geen uitnoodiging hebben ontvangen, wor den verwacht. Maria-Congregatie afd. A ouderen, Par. O.L. Yr. Hemelvaart en St. Joseph A.s. Zondagmorgen vindt er 'n Recol lectie-oefening plaats. Aanvang 5 min. voor acht uur in 't jeugdgebouw A. Paulowna- straat. Neem zelf uw ontbijt mede. Deze oefening is kosteloos, iedereen is welkom. Wü gaan gezamenlijk te H. Communie en naar de H. Mis. Einde half een. Kennis geving van deelname tot uiterlijk Woens dagavond 8 uur, schriftelijk bij de Direc teur of Amaliastraat 28.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2