Ik hèb gekozen, Arkadi... RECHTZAKEN SPORT DINSDAG 17 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. A QemengdeffiexicAten KIND ONDER ZWAREN TRAILER. Gistermiddag is !het 4-jarig dochtertje van den caféhouder Veldhuizen te Stiher- penzeel, door een noodlottig ongeval om ihet leven gekomen. Het meisje speelde met enkele andere kinderen bij een zwa- ren trailer, welke voor het café van haar vader geparkeerd stond, Toen de wagen zich in beweging zette, geraakte de kleine er onder imet het gevolg, dat zij zwaar gewond werd. Spoedig is het slachtoffer tje overleden. DOODELIJK ONGELIJK MET EEN LIFT. Bij het schoonmaken van een liftkooi op de eerste étage van de Victor ia-fabriek te Dordrecht is een ongeluk gebeurd, ten ge volge waarvan de 21-jarige mej. P. v. 't Hoofd spoedig daarna is overleden. Het meisje was bezig met het schoon maken van de liftkooi; tevoren was de z.g. ipaternosterlift door een ander meisje stop gezet. Op een gegeven oogenblik werd van een hooger gelegen verdieping om de lift igebeld en laatst genoemd meisje, vermoe dende, dat mej. v. 't H. met haar werk 'klaar was, daar zij niet meer bij de lift te zien was, zette deze in beweging. Onmid dellijk daarop werd een gil gehoord en de lift stilgezet. Het bleek dat mej. v. 't H. tusschen de liftkooi en den liftbak was be kneld geraakt. Zij werd bevrijd en klaagde over pijnen in de borst. Bij aankomst van den Geneeskundigen Dienst was zij echter reds overleden. IN HET KUSSEN GESTIKT. In een woning op den Nieuwendyk te Amsterdam heeft een tragisch ongeval plaats gehad. Een kindje van drie maan den is in een bed voorover in de kussens gevallen. Toen de moeder erbij kwam, moest zij constateeren, dat de kleine in zeer benauwden toestand verkeérde. Kort daarop is het kind overleden. GROOTE BOERDERIJBRAND TE BLEIJS WIJK. Ten gevolge van het inslaan' van den bliksem is Zaterdagavond de kapitale boerderij van den veehouder J. Mast te Bleiswijk aan den BleiswijiksCheweg al daar, in brand geraakt. Ongeveer twee jaar geleden is deze boerderij gebouw en een jaar later door genoemden veehouder be trokken. De bliksem trof het achterste gedeelte van de stallingen en na korten tijd stond alles in lichterlaaie. De oogst, een groote voorraad hooi en veevoeder, benevens 22 paarden en eenig vee kwam in de vlam men om. Alleen een gedeelte van het woonhuis is behouden. De Bleiswij ksdhe brandweer, die geas sisteerd werd door de motorbrandspuit uit Zoetermeer, heeft de vuurzee met kracht bestreden, maar kon niet verhinderen dat het grootste gedeelte van de hofstede ver loren ging. De aanzienlijke schade wordt gedeelte lijk door verzekering gedekt. DRIE SCHEPEN MET ELKAAR IN BOTSING. Voor de keersluis voor het Westerkanaal te Amsterdam zijn gisteravond drie sche pen met elkaar in botsing gekomen. Het klipperschip „Onderneming" voer binnen onder de spoorbrug door. Het schip kreeg het uitvarende, tjalksdhip „Koopmans Wel varen" te laat in zicht en voer met den boeg tegen dit vaartuig. Vlak achter het FEUILLETON Een roman uit het hooge Noorden. Door AGATHE POGNER 29) Na dezen woordenvloed stond Rodion op en trok mij aan mijn arm. Ik moest met hem meegaan naar Semjon. Mijn belang stelling zou den zieke misschien goed doen. Maar Rodion bleek zich vergist te heb ben; Semjon verheugde zich niet in het minst over mijn komst. Ik geloof zelfs dat het hem pijn deed ons, zoo blakend van gezondheid, vor zich te zien. Rodion legde twee citroenen op tafel, maar Semjon wilde ze niet aanemen, om dat het misschien de laatste waren. Of het de laatste zijn of niet, dat gaat je geen steek aan. Eet ze op en word ge zond. De rest komt vanzelf. Maar als je ze zelf nu eens noodig hebt? Onzin. Wat ik met bezit, kan ik ook niat noodig willen hebben Overigens kan ik je dit wel zeggen: zonder citroenen ziten is niets maar een heelen winter door zonder meel zy'n, dat staat zoo ongeveer gelijk met een wissen dood tegemoet gaan. Verbaasd wendde ik mij daarop tot Ro dion. Of hij dan werkelijk zóó lang zonder meel had gezeten? En geheelen winter door? Een? Nee, twee, drie of vier winters. tjalksohip kwam het sleepbootje „Gerria" met eenige bakken. Deze boot trachtte een aanvaring te voorkomen, doch de bakken schoven door, ten gevolge waarvan het sleepschip in de verdrukking kwam en enige materieele schade opliep. De anker davit op het achterschip ging verloren. De tjalk liep door de aanvaring met de „On derneming" een flinke deuk op. Overigens is geen schade aangericht. BRUGPIJLER AANGEVAREN. Gistermiddag om half zes is het motor schip „De Twee Gebroeders" bij een aan varing tegen de brugpijler in de Wester- do'ksluis te Amsterdam gebotst, waardoor deze brug geheel ontzet en buiten dienst gesteld moest worden. Nabij deze brug lag de motorboot Lisse- Hillegom water te laden, waarbij het ach terschip van den kant af lag. Bij het pas- seeren raakte „De Twee Gebroeders" dit achterschip. Het kreeg hierdoor zulk een stoot, dat het tegen den pijler van de brug botste. HET INCIDENT IN DE BALISTRAAT TE DEN HAAG. De politie-agenten in vrijheid gesteld. Naar wij vernemen zijn de politie-agen ten, te 's Gravenhage, die Zaterdag 7 September jl. in de Balistraat aldaar re volverschoten hadden gelost op eenige le den van de weer-afdeeling der N. S. B., waardoor de W. A.-man Peter Ton werd gedood en enkele andere nationaal-socia- listen werden gewond, en die deswege in voorloopig arrest zijn gehouden, weder in Vrijheid gesteld. Deze vrijlating is ge schied onmiddellijk nadat' bij den hoofd commissaris van politie een verzoekschrift daartoe van de moeder en de zuster van wijlen Peter Ton, zoomede van het W. A.- vendel, dat diens naam draagt, was inge komen, in welk verzoekschrift tevens uiter ste clementie voor deze agenten werd be pleit. 1500 GULDEN VERDUISTERD. Op verzoek van de politie te Amsterdam, heeft de politie te Breda een 45-jarigen reiziger en incasseerder van een matr^s- senfabriek in de hoofdstad aangehouden, daar deze met een bedrag van f 1500 op stap was gegaan. Bij zijn arrestatie bleek de man reeds 500 ten eigen bate te heb ben aangewend. Hy is thans overgebracht naar Amsterdam en opgesloten in het bu reau Warmoesstraat. De man zal zich voor dien Officier van- Justitie moeten verant woorden. Buitenlandsche Berichten ZWEEDSCH SCHIP IN NOOD. De „Nya Dagligt Allehanda" meldt, dat het 5600 ton metende Zweedsche s.s. Lappo- nia" hulpeloos op den Atlantischen Oceaan drijft, op 35 graden N.B. en 69 graden W.L. De stuurinrichting is defect, terwijl de pe- troleumtank lek is. De positie van het schip wordt critiek genoemd. Het heeft noodseinen uitgezonden. OVERSTROOMINGEN IN FRANKRIJK. De „Petit Dauphinois" meldt, dat in de beide Fransche departementen Opper-Sa- voye en Savoye door overstroomingen groo te verwoestingen zijn aangericht. Te Bon neville staat de straatweg over groote af standen onder water. De straatweg en de spoorbaan van Grenoble naar Bourg d'Oisans is tengevolge van een grondver schuiving over een lengte van vijftig meter met een vier meter hooge puinlaag be dekt, waardoor elk verkeer onmogelijk is geworden. Ook uit het gebied van Albert- ville en Ugine worden groote overstroomin gen gemeld. De aan een enkelen straatweg aangerichte schade wordt op twee millioen francs geraamd. In verscheidene dalen stag- Natuurlijk niet achter elkaar. Met onder brekingen. Dat gebeurde in de jaren, toen we zulke koude zomers hadden, dat we al vóór het aankomen van de tweede boot in het mooiste pakijs zaten. En staorm had ter bovendien. Er was daardoor geen sprake van, dat de boot het eiland kon bereiken, zelfs 'n poging daartoe zou met zelfmo-.ird gelijk hebben gestaan. Zoo hebben we lij delijk moeten toezien, hoe ze met onzen wintervoorraad weer den oceaan oversta ken. Waar hebben jullie dan brood van ge bakken? Van alles, wat we hadden. Dat werd dan met een hamer en een bijl tot meel ge wreven en met de rest van het echte meel vermengd. Maar onder ons gezegd: er za ten ook tot gruis geklopte steenen tus schen. En die lieten zich best verten.-v want toen de lente kwam, hadden we alle maal blozende wangen. Toen we weer buiten waren, kwam Katja ons achterna hollen. Zij wilde weten, hoe het met den zieke stond en of er werkelijk gevaar was? Of dat hij misschien weer gauw zou kunnen opstaan? De toekomst voorspellen, kan ik niet, antwoordde Rodion ruw. Ik ben geen pro feet. Maar ik zal je een goeden raad geven: als je je man weer spoedig gezond wilt heb ben, giet hem dan, als het donker is, warm zeehondenbloed in zijn keel e nzeg hem, dat het bouillon is. Ik heb weliswaar altijd be weerd, dat wie liegt en bedriegt de galg verdient, maar er zijn nu eenmaal geval len, waarin je je niet aan de letter van de wet kunt houden. Katja greep hij abrupt bij mijn arm. Gelooft u ook, dat ik mijn man zee hondenbloed moet laten drinken? Kantongerecht te Leiden Geteeld zonder vergunning. De tuinder F. R. J. K. te K a t w ij k a. d. R ij n had zich te verantwoorden, wegens het feit, dat hij, trots hy voor drie jaar door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale ge schrapt was, toch groenten geteeld had. De ambtenaar achtte het feit ernstig. Ver dachte heeft zich absoluut niet aan de te gen hem genomen maatregelen gehouden. De eisch werd dan ook een geldboete van 20 subs. 8 dagen. Verdachte vond zulks veel, maar de kan tonrechter wees hem er op, dat hij toch wel een behoorlijke verdienste gehad heeft van de groenten, die hij niet had mogen kwee ken. Het vonnis werd conform den eisch. In strijd met de loterijwet. De caféhouder M. S. te Leiden had in zijn zaak een z.g. prikplank, met 540 prik ken, aanwezig gehad. Verschillende geld prijzen kon men winnen en verder diverse consumpties, zooals biertjes, sigaren enz. De prikplank moest f 54 opbrengen en de winst van verdachte bedroeg f 12.50. Hij had gedacht, dat het wel mocht, want de verkooper had hem dat medegedeeld. De ambtenaar geloofde de onwetendheid van verdachte niet. De eisch en uitspraak werden een geld boete van 5 subs. 3 dagen, maar met ver beurdverklaring van de prikplank en alle in beslag genomen prijzen. Denk er om uw achterlicht af te schermen. Het voorlicht van W. F. te Voorscho ten was behoorlijk afgeschermd, maar het achterlicht brandde volop. Deswege moet hij thans een gulden boete betalen. Verzoening voor den rechter. W. J. H. te Leiden was, doordat hij geen voorrang had verleend aan verkeer van rechts, op het kruispunt Gangetje Breestraat, te Leiden, in botsing gekomen met een wielrijder. Hij hoorde daarvoor een eisch tegen zich van 8 subs. 4 dagen en toewijzing van een civiele vordering van 1.75 aan den aangeredene. Verdachte zeide, dat hij in het geheel geen inkomen meer had en stak zijn „slacht offer" de hand toe en vroeg hem excuus. Deze daardoor getroffen zoide, dat hij de schade zelf zou betalen, waarna de kanton rechter niet achter wilde blijven en de eisch halveerde, zoodat het werd. f 4 subs. 2 dagen. Geen voorrang verleend. L. v. d. P. uit Katwijk a. Zee had op het kruispunt VinkenlaanBeeklaan te Noordwijk geen voorrang verleend aan ver keer van rechts, waardoor een ernstige bot sing was ontstaan. Eisch 10 subs. 4 dagen. Uitspraak over 8 dagen. Onvoorzichtig achteruit. B. P. te Haarlem was op den Boulevard te Katwijk aan Zee plotseling met zijn auto achteruit gereden, waardoor hij een autobus in de flank had aangereden en be schadigd. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak ƒ7.50 subs. 3 dagen. neert de electriciteitsvoorziening. Ook de oogst heeft voor een deel ernstig geleden. De oorzaak dezer verwoestingen is gele gen in tornado's, gepaard gaande met he vige wolkbreuken. Ik ben er van overtuigd, dat Rodion je nooit een slechten raad zal geven. Dan zal ik het probeeren, zei Katja zacht en met loome schreden keerde zij naar huis terug. Ik ging met Rodion naar grootmoeder. Zij was een beetje boos, dat ik het aller laatst bij haar kwam, maar daarop duwde ze me direct in haar stoel en begon thee te zetten. Later moest ik een poosje gaan liggen om wat uit te rusten. Toen ik wakker weid. verried Pelkr me, dat zij en grootmoe nieu we zakken in mijn bontjas hadden ge naaid, omdat de oude heelemaal gescheurd waren. Daarbij had zij, Pelka, er meteen wat ingestopt. Ik moest het vooral niet ver liezen. Hevig nieuwsgierig heb ik toen op den terugweg het pakje uit mijn zak te voor schijn gehaald. Het was een oude blikken bus. „Gedroogde soepgroenten" stond er op. Maar er in lagen papieren rozen. Drie geurige, vuurroode rozen van papier. Ik nam een der rozen uit de bus en hield haar tegen de verblindende zon. Hoe dat strcalde! Hoe dat pronkte! Alles begon op eens te lachen, de hemel, de zon, het ijs en de sneeuw.... Ach, wat was dat een gezegende tocht! Mijn hart liep over van blijdschap en verrukking. Ik suisde niet meer voort door een zee van sneeuw, maar door een zee van vreugde. En waarheen ik mijn blik ook wendde, overal hingen roode rozen in de lucht, overal zag ik roode zonnen. 8 April. Paschen! Paschen zonder bloemen! Paschen zon- Haagsche Politierechter Twaalf jaar gewacht en zich toen nog vergist. Waarom de juffrouw uit Leiden zoo boos geworden was, wist zij zelf niet goed meer. Na evenwel aan den tand gevoeld te zijn, kwam plotseling haar herinnerings vermogen terug. Het bleek een heel oude wrok te zijn, welke wrok jarenlang had liggen smeulen, om zoo maar op eens een laaiend vuur te worden. De narigheid was dus in den loop der eeuwen ontstaan en wel, doordat een vroegere hartsvriendin haar onvriendelijk bejegend had door eenige bijzondere geheimen uit haar vroe ger leven op te diepen en tot een publiek geheim te maken. En aangezien deze bij zondere geheimen een zwarten schaduw op het verleden der betrokken juffrouw wierpen was er eeuwige wraak gezworen. Er was een kink in den kabel gekomen, doordat de geheimenvertellende dame elders was gaan wonen. Bergen en dalen ontmoeten elkaar niet, menschen echter wel. Zoo was het hier ook gegaan. Tot haar groote verrassing stonden de dames plot seling, midden op den openbaren weg, van aangezicht tot aangezicht. „Nou heb ik je", klonk de proloog, „en nou ontkom je me niet meer". Groote verbazing anderzijds. „Ja, je weet wel, ik ben Merie, van wie je al die leugens verteld heb", begon de eerste acte. „Mensch, ik ken je niet, dus laat me door", verdedigde de hoogst verwonderde tegenpartij zich. „Dan zal je me leere kennen, leelyke roddelaarster", klonk het gedecideerd en tot haar groote verrassing voelde de ont kennende dame plotseling nagelen in het vleesch harer wangen. Gegil en gekrijsch plus gehol naar een dienaar der wet. Gevolg een verbaal wegens mishande ling. En zoo stond de wraakzuchtige dame in het bankje waar reeds zoovelen gestaan hebben. Haar wraakgevoelens waren verdwenen als sneeuw voor de zon en zij was met een nuchter verstand eens gaan denken. Haar denken had twijfel gebracht, welke twijfel zekerheid geworden was. De aap kwam op figuurlijke wijze uit de mouw,., zy had zich vergist en de verkeerde per soon te pakken gehad. „Dat kan de beste gebeuren, meneer, want het was al twaalf jaar geleden", was haar verdediging. De Officier vond, dat de juffrouw een hoogst wraakzuchtige persoonlijkheid was. Twaalf jaren heeft zij met een wrok rond- geloopen en verblind door deze wrok gaat zij een willekeurig iemand mishandelen, die een zekere gelijkenis vertoont met een vroegere kennis van haar. Vijfentwintig gulden boete werd de eisch en rekening houdende met het feit, dat zij ook nog eens haar „echte" vijandin tegen zal komen en om dan reeds zooveel moge lijk deze juffrouw bij voorbaat te bescher men, bovendien nog een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand. „Dat ken u toch niet meenen". zei de juffrouw huilend, „ik zal het nooit weer doen". Het werd vijftien gulden boete zonder meer. En kleintjes, heel kleintjes ging de juf frouw heen. Heeft zij nu geen wrok of heeft zij een dubbele wrok? Katholiek Comité van actie „Voor God" GOD EN HET LIJDEN Lijden uit liefde tot God is beter en sterker dan wonderen ver» richten; lijden voor God is de beste en verhevenste wijze om voor God te strijden. der gebeier van klokken! En toch was het Paschen. Het was een feest, zooals ik het nog nooit had beleefd Het werd geboren uit de diepe, geheim zinnige stilte. Uit de kostelijke stilte, die eens op aarde heerschte, toen zij zioh nog in haar oertoestand bevond en alles nog on beroerd was van den voet des menschen. De eerste dag van het ontstaan der we reld! Langzaam liep ik over de witte velden, die rein en smetteloos het stralende blauw van den hemel weerspiegelden. Af en toe bleef ik staan en ontblootte eerbiedig mijn hoof d. God! prevelden mijn lippen. God! Ik ken U niet! Ik zie U niet! Ik weet niet waar en hoe ik U moet zoeken. Maar mijn ziel voelt U m baar plechtigste uren. Daarom weet ik, dat U groot bent! Toen ik na een lange wandeling gesterkt mijn huis betrad, begon ik te schrijven. Ik schreef vele uren achtereen. Hoe langer ik schreef, des te lichter voelde ik myn ziel worden. Eerst droeg ik haar. Nu droeg ze mij. Ze droeg me steeds hooger en höo- ger. En d r leerde ik haar' geboorteland kennen. 28 April. Op eenige kilometers afstand van onze baai ligt een klein rotsachtig eiland. Tij dens het voorjaar en in den zomer nestelen er zeevogels en in de lente wordt het even eens bezocht door zeehonden, die er onge stoord hun nakomelingschap afwachten. Het lag niet in mijn bedoeling op zeehonden te jagen, maar het eiland wilde ik toch graag nog eens zien. Mijn metgezellen deelden dezen wensch wy hadden sinds drie weken geen ei Radio-programma WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1940 JAARSVELD, 414.4 AL VARA-Uitzen- ding. 8.00 Nieuwsberichten AN.P., gra- mofoonmuziek 10.00 VPRO: Morgen wijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.45 Declamatie 11.00 Bont programma (opn.) 12.00 Berichten 12.05 VARA- orkest (12.451.00 Nieuws- en economi sche berichten A.N.P. 1.001.15 Gramo foonmuziek) 2.00 Esmeralda en solist 2.45 Zang en piano 3.15 Gramofoon muziek 3.30 Voor de kinderen 5.15 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 5.30 Orgelspel 6.00 De Ramblers 6.30 Letterkundig overzicht 6.45 Berich ten 6.50 Gramofoonmuziek 7.00 Vra gen van den dag A.N.P. 7.15 Gramofoon muziek 7.20 Felicitaties 7.25 Volks zang 7.45 Propagandatoespraak 7.50 Gramofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.10 Radiotooneel met muziek 8.559.00 uur Nieuwsberichten A.N.P. KOOTWIJK 1875 M. AVRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berich ten (EngelsCh) 7.30 Gramofoonmuziek (Opn.) 8.00 Nieuwsberichten A.N.P.) 8.30 Orgelspel 8.50 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoon muziek 11.1511.30 Berichten (En- gelsch) 11.45 Georg Stefanescu's Rc- meensch orkest 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P., eventueel gramofoonmuziek 1.00 Georg Stefanescu's Roemeensch orkest en gramofoonmuziek 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Omroeporkest 3.15 Orgelspel (3.303.45 Berichten Engelsch) 4.00 AVRO-Amusementsorkest (opn.) 4.30 Pianovoordracht 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: taalles en causerie: de vaarwegen in West-Europa 6.00 Om- roep-orkest 6.156.80 Berichten (En gelsch) 7.00 Vragen van den dag A.N.P. 7.15 Gramofoonmuziek met toelichting 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Nieuws berichten A.N.P. eventueel gramofoon- platen 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gramofoonmuziek 8.559.00 Nieuws berichten A.N.P. HOCKEY EEN NOODCOMPETITIE VAN DEN NEDEDL. DAMES HOCKEY BOND. Naar aanleiding van een enquête onder de vereenigmgen in het Westen, heeft het bestuur van den Nederlandschen Dames Hockeybond 'besloten ook dit jaar weer een noodcompetitie in te stellen. Het 'geheele westen zal in vier afdeelin- gen verdeeld worden. In afdeeiing A. zul len waarschijnlijk de eerste klasse-ver- eenigingen, aangevuld met enkele sterke overgangsklassers spelen. Een definitieve indeeling is nog niet bekend. De drie ove rige afdeelingen zijn regionaal ingedeeld, in ieder rayon worden verschillende kleine competities gespeeld. Over de indeeling van het Oosten, Zui den en Noorden zal door de verschillende districten nog nader beslist worden. DAMMEN KATWIJKSCHE DAMCLUB „K.D.G." De uitslagen der eerste twee ronden van de onderlinge winterwedstryden zijn als volgt: J. HouwerA. A. Vooys 02 J. SchoneveldA. v. Beelen 2-0 D. HartkampW. Bötteher 20 C. SchoutenJac. v. Elk 02 C. DurieuxF. Spierenburg afgebr. C. de BruinA. v. Beelen 02 W. BötteherA.A. Vooys 11 J. v. ElkF. Spierenburg afgebr. meer in huis en derhalve begaven wij ons gezamenlijk op weg. Onze roeiboot als een slee achter ons aansleepend, klommen we over grootere en kleine ijsblokken de open zee tegemoet. Daar lieten we onze boot in het water glijden en roeiden opge wekt in de richting van het eiland. Het was geen gemakkelijk werkje, want de drij vende ijssohotsen omringden ons van alle zijden. Het gevaarlijke karakter van de on derneming prikkelde ons echter en spoorde ons aan om voort te gaan. Lachend spron gen we van onze boot op de schotsen en van dc schotsen weer in de boot terug. Dat ging zoo den geheelen weg door en heelhuids arriveerden we op het eiland. Daar ontrolde zich aan mijn blik een on vergelijkelijk tafreel. Duizenden, neen, tienduizenden zeevogels zaten amphithea- tersgewijs in de uitgeholde rotsen op hun nest en koesterden zich behaaglijk in de zon. Onze nadering scheen hen in het minst niet te verontrusten. Beseften zij, dat zij zoo geweldig in aantal waren, dat wij geen schade onder hen zouden kunnen aan richten? Wij van onzen kant intusschen begrepen, dat een ondoordacht geluid voldoende zou zijn om onze vermetelheid die aan waaghal zerij grensde, met den dood te bekoopen, want bij het geringste verdachte geruisch werpen deze gevleugelde rotsbewoners zich met luid gekrijsch op het water en de kracht, waarmee dit door zulk een massa- len zwerm geschiedt, is zoo c ïorm en brengt het water dusdanig in beroering, dat ons bootje stellig onmiddellijk zou kap seizen. (Wordt vervolgt.)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5