Opening Keulsche jaarbeurs BINNENLAND WIELRIJDERS, VLEESCH VAN HEDEN AF OP BONNEN Het slachten beperkt MAANDAG 16 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 R.K. Ver. v. Kraamverzorging v. alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 uur tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 23420. b. g. g. Inlicht K 08. Aanvragen (schril te lijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. ECONOMISCHE RELATIES MET NEDERLAND Bij de opening van de Keulsche jaar beurs heeft de staatssecretaris van het Duitsche ministerie van Economische Za ken, dr. Landfried, een rede gehouden, waarin hij wees op de beteekenis van de jaarbeurs en vooral op de ongebroken krach van het Westduitsche bedrijfsleven. Dit bedrijfsleven is niet alleen in staat, zoo verklaarde Landfried o.a., de hem door den oorlog gestelde taak volkomen te ver vullen, doch het is ook voor de groote taak, waarvoor het na den oorlog zal worden ge plaatst, intact en uitgerust. De producten van de Westduitsche zware industrie zul len hun reputatie behouden en aan iedere vraag uit het binnen- en buitenland kun nen voldoen. De Westduitsche industrie zal hierbij deze taak vervullen vanuit haar oude standplaatsen. Een verplaatsing van Westduitsche fa brieken naar andere gebieden van het rijk, zooals dit door de Engelsche bladen, in ver band met hun zoogenaamde successen in de lucht, is aangekondigd en als gevolg van hun leugens ook aangekondigd moest wor den, komt niet in aanmerking. Deze indu strie zal in het Westen gevestigd blijven en aan de op dezen grond geboren bevol king evenals voorheen arbeid en brood ver schaffen. Staatssecretaris dr. Landfried richtte hierna het woord tot de aanwezige verte genwoordigers van den Elzas en Lotharin gen en wees er op, dat de pogingen van Frankrijk, om den Elzas en Lotharingen anorganisch bij de Fransche indusrie in te schakelen, zonder succes zijn gebleven en dat alleen een ramp is vermeden, doordat Duitschland steeds opnieuw bereid was, aan den Elzas en Lotharingen op hun eigen economisch gebied ontwikkelingsmogelijk heden te bieden. België en Nederland. Ten aanzien van de betrekkingen met België en Nederland zeide de staats secretaris o.a.: „De oorlogsgebeurtenissen van de laatste maanden hebben automa tisch een zeer nauwe verbondenheid van deze landen met het Groot-Duitsche rijk met zich gebracht, een verbondenheid, die in feite voornamelijk met West-Duitschland reeds lang bestond. Thans is het zaak, deze ontwikkeling in den geest van den opbouw van een nieuw Europa en van een bloei end, niet door verouderde hinderpalen be perkt Europeesch economisch leven te doen voortschrijden. Deze verbondenheid op economisch ge bied moet in het belang van alle betreffen de landen verder verdiept en ontwikkeld worden. Wanneer wij door voorbereiding van een zeer nauwe samenwerking tus- schen de nationale Europeesche volks huishoudingen op het vasteland en door alle onnatuurlijke hindernissen ter zijde te stellen, den weg willen banen voor een groot Europeesch economisch gebied, dan zijn wij ons er van bewust, dat dit doel slechts stap voor stap kan worden bereikt. Er moet rekening worden gehouden met den bijzonderen aard van de afzonderlijke volkshuishoudingen. Door een plotseling neerhalen van alle tolboomen en het scheppen van een Europeesche valuta-unie, zou geen opbouwende arbeid worden ver richt, doch slechts verwarring gesticht worden. Duitschland doel. Ten slotte omlijnde dr. Landfried het doel van de Duitsche economische politiek als volgt: Het gaat niet meer alleen om den eindstrijd ter verdediging van de door den Fiihrer geschapen Groot-Duitsche eenheid. Het gaat om een verovering van de econo mische vrijheid voor het Europeesche con tinent, en om het verslaan van den Angel- saksischen overmoed. Europa heeft er meer dan genoeg van, zich nog verder door de meer dan genoeg bekende Engelsche koloniale methoden te laten onderdrukken. Wij stellen, zoo besloot hij, tegenover Enge- lands begeerten naar macht: een gelukkig, tot vrede gebracht en in nauwe economi sche gemeenschap verbonden Europa, dat ongehinderd en zonder gevaar zijn poorten voor den wereldhandel kan openen ten bate van alle volken der aarde. De jaarbeurs te Keulen zal duren van 15 tot 17 September. Reeds in de ochtenduren van den eersten dag bestond er van de zyde der koopers zeer groote belangstelling een bocht naar links dient groot te zijn, een bocht naar rechts zij immer klein Vereniging voor Veilig Verkeer. DE HOUDING VAN DE BEVOLKING BIJ LUCHTALARM. Den laats ten tyd is in verschillende ge meenten het signaal „Luchtalarm" gege ven door gebruikmaking der sirenes. In verband daarmede heeft de bevelheb ber der ordepolitie er op gewezen, dat daarbij herhaaldelijk is gebleken, dat het merendeel der automobilisten, koetsiers, ■wielrijders en voetgangers geen notitie ge nomen heeft van het „luchtalarm"-signaal en op straat gebleven is. In de toekomst zal, nadat de „luftschutz- wamzentrale" weer in bedrijf zullen zijn gesteld, alleen door sirenes gealarmeerd worden, wanneer werkelijk gevaar dreigt. Daarom is het dringend noodig, dat van de bevolking de strengste luchtbescher mingsdiscipline geëisoht wordt. Met het oog hierop heeft de secretaris generaal van het departement van binnen- landsche zaken in een circulaire aan de burgemeesters er op gewezen, dat bij lucht alarm straten en pleinen onder alle om standigheden ontruimd moeten worden, voor welke ontruiming alleen de Neder- landsche politie verantwoordelijk is. FORMULIEREN OORLOGSSCHADE F EN FF Thans ook aan de postkantoren verkrijgbaar De commissie oorlogsschade te 's-Gra- venhage deelt ede, dat thans ook de formu lieren F en FF, met de daarbij behoorende toelichting op aanvraag van belanghebben den verkrijgbaar zijn bij de hieronder ge noemde postkantoren. Zooals bekend dienen de formulieren F en FF ter verkrijging van de noodige ge gevens betreffende rechten van derden op goederen, waaraan oorlogsgeweldschade is toegebracht en voor zooveel noodig, ter controle van de op andere formulieren ge dane schade-aangiften. Hypotheekhouders, pandhouders, huurverkoopers, alsmede cre diteuren, die zich eigendom tot zekerheid hebben doen overdragen, kunnen desge- wenscht op deze formulieren mededeeling doen betreffende oorlogsgeweldschade, aan hun onderpanden geleden. Zij kunnen hier aan evenwel geenerlei gevolgtrekking ver binden nopens hun rechtspositie, welke eventueel nader zal worden geregeld. Voor iederen debiteur moet de crediteur een af zonderlijk F-formulier in tweevoud invul len en inzenden bij de schade-enquête commissie, waarbij de debiteur is geregi streerd. Tevens moet de crediteur hierbij een verzamelformulier FF insluiten, waar op de vorderingen, welke door hem bij de desbetreffende schade-enquête-commissie zijn aangegeven, worden gerecapituleerd. De formulieren F en FF zijn verkrijg baar op het postkantoor te Leiden, den Haag, Gouda en Delft. KINDEREN KEEREN TERUG UIT DE OOSTMARK Men store geen brieven meert Naar men van Duitsche zijde mededeelt, kunnen thans geen brieven of andere post- zendingen meer in ontvangst worden ge nomen voor (ie kinderen die thans in de Oostmark vertoeven. De thans reeds ver zonden poststukken zullen nog besteld worden. Deze stopzetting houdt verband met de voorbereiding van den terugkeer dier kinderen. Zondag zal de eerste trein met kinderen uit Linz naar Nederland ver trekken en de rest zal regelmatig volgen, zoodat men verwacht, dat voor 30 Septem ber alle kinderen weer bij de ouders terug zullen zijn. ZEEPDISTRIBUTIE De seoretaris-generaal, wnd. hoofd van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, deelt mede, dat de geldig heidsduur van de aan de detaillisten, gros siers en instellingen verstrekte toewijzin gen ter verkrijging van zeep welke geldig zijn verklaard tot een bepaalden dag voor 1 Ocober a.s. wordt verlengd tot en met 31 October a.s. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het bovenstaande niet van toepassing is op de toewijzingen ter verkrijging van scheerzeep. SAMENWERKING IN DE SCHOENEN- HANDEL. Donderdag j.L zijn de gevolmachtigden van de 3 landelijke bonden van schoenma kers-«patroons en schoenwinkeliers-vereeni- gingen, de Nederlandsche Bond, de R.K: bond en de Chr. Bond, bijeen gekomen, teneinde gezamenlijk te overleggen over een zoo nauw mogelijke samenwerking. Zij zijn overeengekomen een stichting te vor men, welke de belangen der ondernemin gen op sociaal-economisch en sociaal-poli- aiek terrein door één uitvoerend bureau zal hebben te 'behartigen. VERBOND NEDERLANDSCHE PERSBUREAUX. Te 's Gravenhage is Vrijdagmiddag het verbond van Nederlandsche persbureaux, op initiatief van den raad van voorlichting der Nederlandsche pers, opgericht. Dit ver bond omvat zoowel een vijftigtal pers- en nieuwsbureaux als de fotopersbureaus Dr. T. Goedewaagen gewaagde daarbij van het tot stand komen van de verschil lende verbonden, welke tezamen met het thans opgerichte verbond van Nederland sche persbureaux en het nog op te rich ten verbond van uitgeverspersoneel één perscorporatie zullen vormen, welke eerst uitvoerende macht zal bezitten, als de be- Per week vier ons rund-, kalfs- o£ varkensvleesch én één ons aan vleeschwaren; rauw vet onder de distributie DEZE WEEK VLEESCHKAARTEN. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Land bouw en Visscherij deelt mede, dat met ingang van Maandag 16 September een begin zal worden gemaakt met de dis tributie van vleesch en vleeschwaren, hetgeen beteekent, dat de verkoop van deze artikelen aan het pnbliek uitslui tend op bon mag geschieden. Onder vleesch wordt verstaan alle soor ten rund-, klas- en varkensvleesch. Bui ten de distributie vallen derhalve o.m. scha pen-, geiten- en paardenvleesch. Onder vleeschkwaren worden begrepen alle soorten anders dan door afkoeling ver duurzaamd of toebereid vleesch. Hieruit volgt, dat vleesch in blik, waarvoor een ver koopverbod bestond, nu op bon mag wor den verkocht. Heden 15 September is de verkoop van rund-, kalfs- en varkensvleesch, alsmede van vleeschwaren, geheel verboden. In de eerste distributieperiode, welke loopt van Maandag 16 September tot en met Zondag 22 September zijn vijf bon nen van het algemeen distributiebon boekje, n.I. de nos. 79, 84, 89, 94 en 99 aangewezen ter verkrijging van vleesch en vleeschwaren. Van deze zullen de nos. 79, 84, 89 en 94 elk recht geven op 100 gram bleesch, been inbegrepen of 400 gram vleeschwaren. Bon 99 geeft uitsluitend recht op 100 gram vleesch waren. Ongesmolten vet, hetgeen tot dusverre buiten de distributie viel, zal na onder de distributie van vleesch vallen. De slagers en winkeliers, die vleesch fit vleeschwaren verkoopen, dienen de in ont vangst genomen binnen te plakken op op- plakvellen, welke bij de distributiediensten verkrijgbaar zijn. De opgeplakte bonnen moeten worden bewaard totdat hierover na dere mededeelingen in de pers zijn versche nen. Op'hetzelfde opplakvel mogen bon nen van verschillende nummers voorkomen. Slagers, die vleeschwaren van derden wil len betrekken, dienen echter de bonnen, welke zij daarvoor willen gebruiken, op af zonderlijke vellen te plakken. Gedurende de week van 16 tot en met 22 September kunnen de slagers nog vrij vleesch, voorzoover voorradig, betrekken tot een maximum van 75 pet. van hun nor malen weekomzet. Voorts kunnen gedu rende periode van 16 tot en met 29 Sep tember a.s. de slagers en de winkeliers nog vrij vleeschwaren, voorzoover voorradig, betrekken, tot een maximum van in totaal anderhalf maal hun normalen weekomzet. In den loop van de week van 16 tot en met 21 September zullen aan het publiek door de plaatselijke distribu tiediensten op nader door hen te bepa len tijdstippen de vleeschkaarten wor den uitgereikt. De distributie zal met ingang van Maandag 23 September ge schieden op de bonnen van deze vleeschkaarten Aan kinderen, die op 1 October 1940 nog geen vier jaar oud zijn, zullen hal ve vleeschkaarten worden uitgereikt. Aan hen, die uit hoofde van him werk zaamheden in aanmerking komen voor extra-rantsoenen brood en boter of vet, zullen door de plaatselijke distributie- iensten eveneens bonnen voor extra rantsoenen vleesch en vleeschwaren worden verstrekt, op nader door de dis tributiediensten te bepalen dagen. Personen, die op medische gronden be hoefte hebben aan een vleeschrantsoen, zul len op gecontroleerd medisch attest van de distributiediensten extra bonnen kunnen krijgen. Hotels, café's, restaurants- broodjes winkels e.d. zullen voorshands losse bonnen ontvangen, evenals ziekenhui zen en sanatoria. Zij kunnen met in gang van Maandag a.s. een verzoek om hiervoor in aanmerking te komen in dienen by de plaatselijke distributie- diensten. Bij de bepaling van het aan tal uit te reiken bonnen wordt reke ning gehouden met het verbruik in 1939. De verordeningen. In Verordeningenblad no. 26 is gepubli ceerd een besluit van den secretaris-gene raal van het Departement van Landbouw en Visscherij ter uitvoering van de Land bouw- en Crisiswet 1933 (Slachtveerege ling). Blijkens art 1 worden ten aanzien van het slachten van rundvee, paarden, varkens en schapen, het voorhanden of in voorraad hebben, verhandelen, vervreemden, afleve ren en vervoeren van rundvee, paarden, varkens en schapen, deelen van deze en na slachting geheel of ten deele uit die die ren of deelen vervaardigde producten, als mede het na slachting bewerken of ver werken van die dieren of die deelen, beper kende regelen in den zin van artikel 9 van de Lar.dbouw-crisiswet 1933 gesteld. Artikel 2 luidt: De voor de uitvoering van artikel 1 noo dige voorschriften worden door den secre taris-generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij vastgesteld en in de Nederlandsche Staatscourant bekend ge maakt. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. Tegelijketrijd treedt dan het slachtverbod 1940 varkens buiten wer king. Bij beschikking van den directeur-gene raal van het Departement van Landbouw en Visscherij ingevolge de Distributie wet 1939, welke beschikking is gepubliceerd in het gisteren verschenen Verordeningenblad No. 26, Is het volgende bepaald: Alle geheel of ten deele voor mensche- lijke consumptie geschikte deelen van run deren en varkens, alsmede vleeschwaren in den zin van artikel 2, lid 1, onder a van de Vleeschkeuringswet (Staatsblad 1919, no 524) worden aangewezen als distribu tiegoederen in den zin van artikel 4 van de Distributie wet 1839. De voor de uitvoering van het boven staande noodige bepalingen worden door den secretaris-gereraal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij vastge steld en in de Nf derlandsche Staatscou rant bekend gemaakt. Deze bcsch.kkmg treedt in werking op den dag harer afkondiging. voegde autoriteiten haar sanctie zullen hebben verleend.^ Tot voorzitter van het verbond van Ne derlandsche persbureaux benoemde spre ker den heer A. Meijer Schwencke, direc teur der N.V. Vereenigde Persbureaux te 's Gravenhage, en tot onder-voorzitter den heer J. Sterkenburg, directeur van Pers bureau „Industria" te Eindhoven. De heer Meyer Schwencke zeide o.m., dat alleen voor zuivere persdiensten in het nieuwe verbond plaats zou zijn. De saneering van het persbureauwezen zal geschieden in nauw overleg met de an dere verbonden. Ook de leiders der pers bureaux hebben een roeping te vervullen, welke gelijk is te stellen met die van den journalist. Deze taak kan alleen worden vervuld, indien de materieele omstandig heden van hen, die aan de persbureaux meewerken, een vrije en onbelemmerde ontwikkeling hunner capaciteiten mogelijk maken. Een goede pers kan slechts blijven bestaan, indien zy zich onafhankelijk weet te maken van economische factoren. Spreker deed ten slotte een beroep op allen om de verplichtingen, die er bestaan ten opzichte van het Nederlandsche volk, te vervullen. ERGERLIJK VANDALISME TE ZANDVOORT Heilig-Hartbeeld de handen afgeslagen In den nacht van Woensdag op Donder dag is te Zandvoort een wandaad ge pleegd, welke in de geheel, badplaats ver ontwaardiging heeft gewekt. In dien nacht hebben tot dusverre onbekende mannen het voor huize „Sterre der Zee" staande Heilig-Hartbeeld moedwillig beschadigd. Omstreeks half twee hoorde de moeder overste van dit huis ln den voortuin man nenstemmen, doch aangezien deze het huis niet verder naderden, liet zy dit voorval op zyn beloop. Groot was echter de ontsteltenis, toen des morgen* bleek, dat van het Heilig- Hartbeeld, dat reeds tal van jaren den voortuin siert, de handen waren afgesla gen. Men vond ze onder het beeld in het gras. De vandalen hebben zich niet alleen vergrepen aan het beeld van Christus, maar in de onmiddellijke nabijheid heb ben zy de bloempotten ondersteboven ge gooid en de hekken beschadigd. De opzet is dus wel Onmiskenbaar. De pastoor van Zandvoort werd onver wijld van de snoode daad in kennis gesteld en hy begaf zich met een kerkmeester, na de vernieling te hebben geconstateerd naar de Nederlandsche en de Duitsche politie, om hiervan aangifte te doen. De verontwaardiging over dit schande lijk bedrijf is groot. De pastoor, die tegen over huize „Sterre der Zee" woont, werd op zijn gang door het dorp niet alleen door vele parochianen, maar ook door tal van niet-katholieken aangesproken om hun deelneming en deernis te betuigen met dit ergerlijke vandalisme, en hun verontwaar diging te uiten over zulk een handelen. Nog Donderdagavond is in de parochie kerk van Zandvoort een oefening van eer herstel wegens den Christus aangedanen smaad gehouden. Zondagavond werd deze oefening van eerherstel herhaald. UITBREIDING POSTVERKEER MET DUITSCHLAND. Met ingang van 20 September 1940 zijn ln het verkeer met Duitschland, met inbe grip van het protectoraat Bohemen en Mo- ravië, brieven en pakjes met aangegeven waarde weer toegelaten onder dezelfde Voorwaarden, welke voor 10 Mei hebben gegolden. BROCHURE VAN DR. J. EYKMAN VERBODEN. De brochure van dr. J. Eykman, „Wij bouwen verder, maar op welke wijze?", is door de Duitsche autoriteiten hier te lande verboden. DE WEDEROPBOUW VAN VERWOESTE BOERDERIJEN Op Woensdag 18 dezer zal de directeur- generaal van de voedselvoorziening te 's-Gravenhage, in de gemeente Hoogland den eersten steen leggen van nieuwe boer derijen, die in- de plaats komen van die, welke tengevolge van den oorlog zijn ver woest. HET CANISIUSCOLLEGE TE NIJMEGEN BESTAAT VEERTIG JAAR. Het bekende Canisiuscollege der paters Jezuïeten aan den Bergendalscheweg te Nijmegen bestaat morgen veertig jaar. In verband met de tijdsomstandigheden wordt deze gedenkdag slechts in stilte gevierd. OORLOGSMONUMENT TE DELFT. Eenigen tijd geleden is bekend gemaakt, dat er te Delft een oorlogsmonument voor de aldaar gesneuvelde Nederlandsche mi litairen zal worden opgericht. Als voorloopige datum van onthulling is toen 21 September genoemd. Tengevol ge van ongunstige weergesteldheid en an dere omstandigheden is de uitvoering ech ter zooveer vertraagd, dat deze datum.' niet gehandhaafd kan worden. De plechtigheid zal vermoedelijk op hall October as. worden gesteld. ENGELSCHE KABELBALLON BOVEN OUDDORP. In den afgeloopen nacht zweefde boven Ouddorp van Noordwest naar Zuidoost een Engelsche kabelballon. De kabels sleepten over den grond en veroorzaakten schade, o.a. aan de electrische leiding. La ter zoozeer vertraagd, dat deze datum drop gesterken. 484ste STAATSLOTERIJ (Niet. officieel) 4de klasse, le lijst Trekking van Maandag 16 September 1940 Hooge prüzen 5000.— 15845 2000.12870 1500.— 14019 1000.— 1426 2363 14988 400.— 7069 17798 200.15192 20094 100.— 1244 4613 7105 Prüzen van t 65.— 1005 1010 1029 1037 1073 1100 1231 1261 1305 1320 1322 1395 1407 1416 1420 1480 1527 1537 1582 1591 1612 1644 1655 1756 1761 1827 1837 1955 1974 2068 2151 2152 2203 2214 2232 2251 2346 2373 2383 2402 2406 2408 2409 2489 2491 2494 2512 2563 2601 2603 2629 2640 2704 2752 2758 2877 2878 2967 2971 3049 3053 3126 3143 3209 3212 3251 3252 3259 3462 3465 3476 3511 3663 3665 3668 3683 3736 3749 3780 3832 3878 4017 4095 4109 4125 4129 4181 4200 4245 4302 4315 4318 4337 4349 4413 4415 4443 4608 4640 4654 4695 4709 4752 4773 4797 4840 4844 4859 4872 4916 4957 5035 5188 5190 5193 5218 5220 5329 5346 5385 5412 5426 5473 5504 5551 5577 5644 5646 6689 5757 5775 5797 5814 5914 5925 5941 5968 6986 6038 6158 6169 6179 6184 6209 6258 6285 6354 6385 6465 6466 C558 6562 6576 6768 6795 6834 6847 6859 6883 6946 6948 7104 7117 1765 7177 7189 7267 7323 7354 7361 7443 7466 7496 7532 7533 7622 7651 7676 7677 7687 7710 7734 7735 7743 7744: 7778 7779 7823 7834 7850 7890 7919 8024 8083 8091 8097 8161 8309 8348 8387 8442 8451 8473 8493 8503 8549 8572 8587 8648, 8716 8740 8743 8772 8773 8781 8956 8981 8992 9030 9101 9155 9274 9275 9285 9356 9383 9438 9444 9525 9533 9578 9632 9794 9838 9841 9862 9864 9927 9981 10015 10052; 10070 10092 10143 10151 10170 10185 10188 10249 10254 10280 10368 10443 10477 10539 10543 10555j 10615 10617 10624 10620 10648 10672 10722 10741 10750 10752 10774 10857 10933 11002 11024 11053 11059 11113 11119 11133 11242 11248 11295 11304, 11336 11347 11378 11387 11390 11413 11438 11507 11513 11554 11585 11597 11609 11698 11729 11748 11784 11785 11835 11851 11853 11864 11908 11919 11945 11959 11987 12021 12049 12053 12061 12104 12112 12124 12134 12135 12138 12191 12253 12255 12266 12327 12336 12501 12534 12535 12537 12581 12631 12632 12690 12705 12716 12717 12733 12764 12792 12861 12879 13005 13007 13010 13142 13169 13196 13216 13261 13301 13305 13328 13348 13361 13409 13417 13430 13458 13484 13505 13506 13514 13535 13588 13597 13617 13628 13651 13659 13666 13700 13802 13867 13873 13970 13988 13996 14063, 14072 14104 14189 14221 14295 14310 14337 143491 14378 14380 14463 14471 14486 14490 14535 14539| 14594 14610 14645 14695 14761 14783 14838 14911' 14923 14925 14949 15011 15027 15083 15086 15142, 15148 15165 15255 15341 15428 15452 15479 15531 15554 15588 15624 15663 15671 15691 15710 15738 15765 15772 15833 15857 15879 15891 15937 15953 15954 15970 15991 16008 16024 16037 16038 16048 10051 16063 16099 16109 16112 16120 16121 16132 16153 16174 16184 16213 16218 16234 16268 16296 16315 16316 16327 16425 16440 16463 16482 16592 16656 16667 16681 16717 16722 16740 16746 16748 16756 16759 16764 16771 16810 16842 16848 16857 16861 16881 16924 16974 16979 16980 17058 17089 17090 17109 17153 17221 17236 17256 17272 17280 17292 17293 17313 17329 17334 17340 17354 17428 17458 17467 17499 17520 17626 17634 17725 17801 17809 17826 17900 17922 18012 18017 18074 18148 18157 18170 18246 18254 18270 13307 18332 18356 18397 18431 18440 18443 18481 18505 18557 18570 18582 18591 18645 18780 18824 18994 19040 19049 19070 19081 19147 19154 19160 19180 19242 19285 19290 19350 19383 19389 19417 19426 19438 19439 119441 19477 19518 19526 19536 19566 19612 19618 119714 19778 19783 19800 19809 19875 19914 19949 19950 19978 19986 20049 20084 20035 20114 ■20131 20143 20173 20207 20215 20250 20277 20291 '20303 20344 20349 20362 20366 20422 20430 20473 20494 20524 20548 20571 20667 20713 20734 20742 20807 20820 20828 20855 20877 20905 20920 20978 20990 21024 21034 21046 21125 21137 21154 21164 21246 21250 21312 21319 21354 21398 21443 21483 21502 21512 21534 21602 21627 21636 21765 21821 21880 21902 21953 21972 21975 22101 22111 22138 22146 22153 22159 22220 22266 22271 22292 22385 22421 22440 22481 22493 22523 22544 22557 22602 22684 22690 22722 22741 22777 22857 22878 22927 22928 23024 23060 23092 23105 23158 23203 23204 23208 23212 23217 23220 23273 23279 23371 23379 23385 23388 23395 23461 23528 23613 23642 23664 23673 23703 23740 23767 23811 23845 23952 23970 23991 24019 24031 24032 24055 24066 24068 24118 ,24131 24174 24190 24271 24297 24299 24308 24323 "24355 24385 24392 24425 24523 24577 24625 24729 '24741 24743 24748 24823 24918 24941 24955 24963

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6