WELKE BONS? Letteren en Kunst Land- cn Tuinbouw BIOSCOPEN TE LEIDEN DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR DE BRITSCH-AMERIKAAN- SCHE TRANSACTIE VERKLARINGEN VAN MINISTER HULL De Amerikaansohe minister van buiten- landsohe zaken Hujl heeft in de persconfe rentie verklaard, dat de ruilovereenkomst met Engeland bij het Amerikaansche volk gunstig, hoewel niet eenstemmig, is opge nomen. Op de vraag of de Spaansch- Amerikaansohe landen van de overeen komst op de hoogte waren gebracht, ant woordde hij ontkennend. Ontkennend ant woordde hij ook op de vraag, of de Ame rikaansche regeering thans onderhandelin gen met de Fransche, Resp. de Neder- landsche regeering over de bezittingen in West-Indië zal openen. De dagbladen in de Vereenigde Staten reageeren voor het meerendeel instem mend op den afstand van oude torpedoboot- jagers aan Engeland. De bladen wijzen op de versterking van de Amerikaansche defensie door het verwerven van steun punten. Wel wordt het eigenmachtig op treden van Roosevelt, zonder raadpleging van het Congres, scherp berispt. De meeste bladen laten de technische bezwaren echter vallen en constateeren voldaan, dat de Ver. Staten bij dezen ruil winnen. EEN DUITSCHE BEOORDEELING De Deutsche diplomatisch-politische Korrespondenz schrijft: Engeland heeft met de Vereenigde Staten een eigenaardige ruiltransactie gesloten. De reden hiervan is, dat de middelen, waarover het beschikt om zijn heerschap pij over de zeeën te handhaven, in tegen stelling met de voortdurende beweringen der Britsche propaganda over de geringe Britsche vlootverliezen, zeer aanzienlijk ineengeschrompeld zijn. Vijftig zooals van Amerikaansche zijde met nadruk ver klaard wordt oude torpedojagers zijn zoo dringend noodig, dat Engeland zich be reid verklaart, de belangrijkste strategische punten, die het op het westelijk halfrond bezit, voor 99 jaren, d.w.z. tot Sint Juttemis, aan de Vereenigde Staten te „verpachten" De nood van Engeland is, naar dus toege geven wordt, reeds tot het onmetelijke ge stegen. Want voor vergankelijke mate rialen, zooals torpedojagers van oude, ja zelfs van moderne constructie zijn, biedt Engeland belangrijke concrete en duur zame waarden aan. Daarenboven doet het toezeggingen ten aanzien van de toekomst van de Britsche vloot, die, hoe de loop der dingen ook moge zijn, door de overige Dominions, d.w.z. Canada, gestand zullen worden gedaan. Dit alles maakt het alles zins begrijpelijk, dat staatssecretaris Huil de desbetreffende voorstellen der Britsche regeering „met genoegen" aangenomen heeft. Wel verre daarvan, dat het van Amerika voor zulke grootmoedige gaven ook slechts principieele concessies in de kwestie der oorlogsschulden heeft verkregen, is Enge land derhalve verder gegaan op den weg van den uitverkoop. Nadat de Britsche troepen, meer geschoven dan gegaan, hun oude steunpunten in Oost-Azië hebben prijsgegeven, nadat zij in „roemrijke terug tochten" -de verschillende Baldwinsche grenzen aan de Weichsel, den Donau en den Rijn hébben opgegeven en het be roemde „pistool van Antwerpen" thans aan hun Duitsche tegenstanders hebben over gelaten, terwijl de andere asmogendheid het eene succes na het andere in het Afri- kaansche koloniale rijk behaalt, is de Britsche wereldmacht thans ook op het westelijk halfrond, voor het eerst sedert de bevrijding van Washington, op den terug tocht. De Vereenigde Staten schijnen bezig, maar ditmaal niet met geweld, doch als erf genamen, de heerschappij en de macht over te nemen. Te Washington verheugt men zich, zooals vanzelf spreekt, over het goedkoope voordeel. De prijs, die men in materieel opzicht betaald heeft, was niet noemenswaardig. In hoeverre de koopprijs in moreel opzicht te rechtvaardigen is, daarover moeten echter eerfs diegenen na denken, wier voorvaderen door hun nakomelingen geenszins gedesavoueerd in het geval van Alabama zich op het standpunt gesteld hebben, dat het ver- leenen van steun van dezen aard in strijd is met het volkenrecht en tot aanspraken op schadeloosstelling zou kunnen leiden. INKRIMPING DER JAPANSCHE WOLUITVOER. Teneinde een verdere prijsdaling te voor komen, hebben Japansche kunstzijdekrin gen besloten, de uitvoer van kunstzijde en -garen onder een strengere controle te doen plaats vinden. De uitvoer zal vanaf 1 September tot 1 mill, pond per maand worden ingekrompen. Tot dusverre be droeg de maandelijksche uitvoer als re gel 2 a 3 millioen pond. Na het uitbreken van den huidigen oorlog werd de vraag naar kunstzijde in de Ver. Staten, Europa en in andere deelen van de wereld zoo groot, dat de Japansche productie om tech nische redenen vrijwel niet in staat was aan alle orders te voldoen. Van December 1939 tot Maart 1940 werd de uitvoer van Jap. kunstzijde op een maandelijksch gemiddelde van 3 millioen pond gehouden. Sedert Maart echter kon de productie weer op volle toeren draaien. Tevens liep echter de vraag uit het buiten land terug, zoodat zich in Japan groote voorraden opstapelden, hetgeen tengevolge had, dat de fabrikanten en de exporteurs elkander gingen beconcurreeren. De prijs van kunstzijde is in verband hiermede te- ruggeloopen tot onder de minimum grens. De prijs van het garen ligt 5 a 6 yen bene den het peil, dat de fabrikanten als laagste uitvoerprijs vaststelden. DE ECONOMISCHE BETEEKENIS CYPRUS Tot de belangrijkste steunpunten van Engeland in het Oostelijk bekken van de Middellandsche Zee, die ook wegens hun economische beteekenis de aandacht op zich vestigen, behoort ook het eiland Cyprus. Cyprus, slechts 64 K.M. van de Klein-Aziatische kust verwijderd, heeft een oppervlakte van 9280 K.M.2 en een bevolking van 350.000, meest Grieken. Pas in 1878 werd het door het Osmaansche Rijk aan Engeland afgestaan. Bijna de helft van de oppervlakte van het eiland wordt voor landbouw gebruikt, terwijl een vierde gedeelte voor landbouwdoeleinden geschikt zou zijn. Het stijgende gebruik van kunstmest wijst op een zekere voor uitgang van de oorspronkelijk tamelijk primitieve landbouwmethoden van het eiland. Behalve olijven en wijndruiven worden op het eiland alle soorten ooft, mais, aardappelen en tabak verbouwd. De uitgebreide cultures van moerbezieboomen hebben Cyprus tot de tweede zijdeprodu cent van het Britsche Rijk gemaakt. Econo misch zijn ook de groote bosschen van be lang, die 407.000 acres beslaan en over het algemeen aan den Staat toebahooren. Als neventakken van den landbouw komen op Cyprus ook voor, tabaksindustriën, looie rijen en zijdeindustrie. Aardewerk en landiweverij bahooren tot de verdere bron nen van bestaan van de inheemsehe be volking. De beteekenis van Cyprus in het kader van de Middellandsche Zee-economie nam toe, toen een aantal jaren geleden de exploitatie van de rijke koper-, ijzer- en asbestvoorraden krachtig ter hand werd genomen. Met Spanje behoort Cyprus nu tot de beste koperproducenten van het Middellandsche Zee gebied. ïn 1937 be reikte de export van koper een hoogte van bijna 400.000 ton en die van asbest 12.000 ton. Het handelsverkeer van Cyprus speelde zidh hoofdzakelijk met Engeland en ook in grooten omvang met Egypte af, waarvan het eerste land kolen en machines aan Cyprus leverde en daarvoor landbouw- en mijnproducten ontving. Italië, dat bij de ontwikkeling van Cyprus veel belang heeft in verband met de nabijheid van de Itali- aansche Dodekanesos, neemt resp. de 3de ea 4de plaats in in den buitenlandschen handel van Cyprus. Men neemt in des kundige kringen aan, dat na afloop van de Engelsche inmenging in het Middelland sche Zeegebied de verhoudingen in den buitenlandschen handel van Cyprus een meer natuurlijk aanzien zullen krijgen. LEON SENF f Leon Senf, oud-leider van de schilderaf- deeling van De Porceleyne Fles te Delft, is 80 jaar oud te Alkmaar overleden. Leonardus Johannes Senf is 11 Maart 1860 te Delft geboren. In 1878 kwam hij als chef d'atelier on der leiding van le Comte bij De Porceley ne Fles, de aardewerkfabriek van Joost Thooft, waar hij later hoofd van de schil- derafdeeling werd. Tallooze herinnerings borden en ander aardewerk heeft hij ont worpen. Als ceramisch kunstenaar heeft liü o.a. opdrachten uitgevoerd voor het stadhuis te Rotterdam, het gebouw der Steenkolen-Handelsvereeniging alhier, het Vredespaleis, het departement van kolo niën, den schouwburg te Haarlem. Hij heeft ook de vrije schilderkunst beoefend (landschap, stadsgezicht en figuur), op steen geteekend en geëtst. KAASPRIJZEN EN BIJZONDERE MAATREGELEN. Mededeelingen van de Zuivelcentrale. De Zuivelcentrale heeft met nadruk de aandacht van producenten van kaas en de kaashandelaren met vergunning er op ge vestigd, dat het in het Crisiszuivelbesluit 1940 (maximumprijs kaas, genoemde be drag van 3 cent per kg., waarmede de in dat besluit genoemde prijzgn ten hoogste mogen worden overschreden, uitsluitend bedoeld is voor uitzonderlijk goede kwa liteiten of bijzondere gewichten. Deze ma ximale verhooging zal dus uiteraard slechts in enkele gevallen in aanmerking kunnen komen. Voor een zeer groot deel der aan- koopen mag dus slechts rekening worden gehouden met de vastgestelde prijzen van: 0.78 per kg. voor volvette boerenkaas, 0.74 per kg. voor volvette fabriekskaas, 0.64^ per kg. vcor 40 plus N.H. kaas, 0.61 per kg. voor 40 plus kaas, uit an dere provincies, 0.46 per kg. voor 20 plus kaas, daar deze prijzen reeds gelden voor kaas van zeer goede kwaliteit, zonder ge breken, waaronder ook goede opleg-, boe ren- en fabriekskaas valt. B.v. voor goede volvette oplegboerenkaas dus f 0.78; voor goede 40 plus N.H. oplegkaas 0.64^, enz. Voor kaas, die niet zeer goed van kwaliteit is, moet een normale prijsverlaging in aanmerking worden genomen. Voor kaas, die van buitengewoon goede kwaliteit is mag iets meer, terwijl voor uitzonderlijke kwaliteiten nog iets meer, doch hoogstens 3 cent per kg mag worden berekend. Het is dus onjuist voor oplegkaas" in alle ge vallen boven de hier genoemde prijzen te gaan, daar in de meeste gevallen ongetwij feld deze oplegkaas onder het begrip zeer goede kwaliteit kan worden gerangschikt en dus niet meer dan bovengenoemde prij zen mogen worden gevraagd en betaald. BROOD. Broodbon 4 (nieuwe broodkaart). Geldig tot en met 8 September, rechtgevende op 2500 gram rogge brood of 2000 gram ander brood. Deze bon is geldig vanaf 2 Septem ber. THEE OF KOFFIE. Bon 73 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 27 September, rechtgevende op half pond koffie of half ons thee. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 40 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met» 6 Sept., recht gevende op 214 ons tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of roggebloem of roggemeel of zelf rijzend bakmeel. SUIKER. Bon 72 (alg. distributieboekje). Geldig tot en met 27 Sept, rechtge vende op één k.g. suiker. PETROLEUM. Petroleumzegel „Periode 5" voor ben, die over geen andere kookgelegenheid beschikken dan petroleum. Geldig tot en met 8 Sept., rechtgevende op 2 liter. BOTER EN VET. Bon 05 tot en met 12 (boterkaart) Geldig tot en met 18 October. Op eiken bon een half pond boter. Bons 05 tot en met 07 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon een half pond margarine of boter. Bon 08 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Een half pcnd gesmolten vet of boter. Bons 09 tot en met 12. (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon half pond boter met 10 cent reductie per half pond. RIJST OF RIJSTEMEEL. Bon 14 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 6 September, rechtgevende op half pond rijst of rijstemeel. HAVERMOUT. ENZ. Bon 27 (algem. distdibutieboekje). Geldig tot en met 6 September, rechtgevende op half pond haver mout of havervlokken of gort of grutten. MAÏZENA, ENZ. Bon 105 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, recht gevende op 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder. MACARONI, ENZ. Bon 110 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, rechtgevende op 1 ons macaroni of vermicelli. ZEEP Bon 115 (alg. distributieboekje) Geldig tot en met 24 September voor verschillende soorten zeep, als gemeld. Bon 116 is tot en met 31 December geldig voor mannelijke personen boven de 15 jaar, recht gevende op 50 gram scheerzeep of of één tube scheercréme of één pot scheerzeep. In verband met het bovenstaande wordt er nog op gewezen, dat de Centrale maat regelen voorbereidt de in de vorige week door kaashandelaren met vergunning aan gekochte partijen in hun geheel over te nemen, waartoe zij op grond van het Cri siszuivelbesluit 1940 (Kaas) de bevoegd heid bezit. Deze overneming zal dan ge schieden op basis van het prijzenbesluit, zoodat voor kaas van zeer goede kwaliteit derhalve de hierbovengenoemde prijzen, minus 2 pet., zullen worden vergoed. Na dere mededeelingen zullen hierover bin nenkort worden toegezonden. HET DROGEN VAN FRUIT EN BOONEN. Nu de overzeesche aanvoer van ge droogd fruit onmogelijk is geworden en de aanvoer uit Spanje, Frankrijk, Zuid- Tirol, Italië, Bosnië enz. door de oorlogs omstandigheden weliicht niet zoodanig zal kunnen zijn, dat in ons land in de geheelé behoefte aan zuidvruchten zal kunnen wor den voorzien, heeft dr. H. W. de Boer, di recteur van den provincialen keurings dienst van waren in Groningen het niet overbodig geacht eenige weken te geven van de bereiding van gedroogd fruit in ons eigen land. Deze bereiding zal zoowel in het groot als in het klein kunnen geschieden; de groothandel in gedroogd fruit zal waar schijnlijk gebruik maken van de grasdro gerijen, waarvan er thans een 47-tal in ons land zijn. Hij wil de belanghebbenden, die met het drogen van fruit zouden willen begin nen, er op wijzen, dat voor verkrijging van duurzaam en blank product het voor de fa bricage in het groot gewenscht is, de in vieren gedeelde of in schijven gesneden ge schilde appels, waaruit de wormstekige en door rotting aangetaste deelen zorgvuldig zijn verwijderd, voor de droging te zwave len of wat eenvoudiger is, zeer kort te dom pelen in een 2-procents oplossing van cal- cium-bisulfiet; den laatsten tijd wordt ook zeer aanbevolen een zeer verdunde wateri ge oplossing van citroenzuur en keuken zout; dit is eenvoudiger en men zou er het zelfde mee bereiken; als droogtemperatuur voor appels wordt opgegeven 8590 gr. C., voor pruimen 7095 gr. C. Pruimen worden eerst gedurende 1/2 mi nuut gedompeld in een heete oplossing van 0.7 pet. potasch (kaliumcarbonaat) en daar- Gistermorgen hield de Raad dezer ge meente een openbare vergadering. Afwe zig was met kennisgeving mr. J. de.Grooth. Bij de ingekomen stukken waren een tweetal verzoekschriften van het R.K. Kerkbestuur der parochie van den H. Wil- librordus om gelden beschikbaar te stel len voor aanschaffing leermiddelen voor de Ulo-school en voor uitbreiding locali- teiten van de jongensschool. Beide verzoeken werden om advies in handen van B. en W. gesteld. Besloten werd een ongevallenverzeke ring te sluiten voor het personeel bij den luchtbeschermingsdienst. Aan mej. J. M. Klerk werden 2 percee- len bouwgrond verkocht aan den Storm van 's Gravesandeweg groot 1638 en 2639 M2 a 8.86 per M2 en aan de firma Vogels en van der Hulst een perceel aan de Adiri- aan Paauwstraat, groot 362 M2, voor 8.45 per M2. Aangeboden werd de rekening der ge meente over 1939, aanwijzende voor den gewonen dienst een batig saldo van 2009286.01. In de commissie voor onder zoek werden benoemd de heèren Duijver- man, van Duuren en Blom. Op voorstel van B. en W. werd besloten het subsidie voor uitzending van zwakke kinderen naar gezondheidskolonies te brengen op 0.25 per verpleegd ag. na met koud water afgespoeld; de droging geschiedt dan beter en sneller; na de dro ging worden de pruimen soms nog in een gesloten apparaat gedurende 10 a 12 mi nuten met waterdamp van 80 h 85 gr. C. behandeld om het uitkristalliseren van de glucose te voorkomen; de opbrengst is bij appels 10 12 pet., bij peren 13 a 16 pet., bij pruimen (niet pit) 28 k 32 pet. Vroeger was het de gewoonte van con sumenten fruit bij den bakker te laten drogen. Dr. de Boer raadt aan' weer tot deze oude methode over te gaan. Het is niet in de eerste plaats om de calorische waarde te doen, maar door het hooge sui kergehalte, het gehalte aan voedingszou- ten, organische zouten en ruw vezel is ge droogd fruit een gezonde kost. Door welwillende medewerking van den Prov. Gron. Bakkersbond en de afdeeling Groningen van den Bond van Christelijke Bakkerspatroons in Nederland, hebben de bakkers, die daarvoor tijd en gelegenheid hebben, zich beschikbaar gesteld, om op. grooter schaal dan dit tot dusver geschied de, fruit en ook boonen voor den consu menten te drogen. De vergoeding zal waarschijnlijk 2 1/2 a 3 cent per K.G. be dragen. Het beste leenen zich voor droging: zoete en zure appels; ook pruimen en pe ren laten zich drogen, doch daarin hebben de bakkers, die deze droging moeten ver richten, nog niet zooveel of geen ondervin ding. De zoete appels worden niet geschild in vieren gedeeld en ontdaan van de klok huizen; de zure appels worden echter wel geschild, verder in vieren gedeeld (of in schijfjes gesneden) en ontdaan van de klok huizen. Na de droging bewaart men het fruit, eventueel de boonen, het beste in goed gesloten blikken trommels, op 'n dro ge, koele en donkere plaats. Goed gedroogd fruit kan soms meer dan een jaar goed blij ven. ZORG VOOR GROENTEN IN DEN WINTER Wenken voor zelftuinders De Voedingsraad te 's-Gravenlhage schrijft ons: Voor het heden kan worden volstaan met enkele beknopte mededeelingen om-" trent hetgeen thans nog in den moestuin kan geschieden, teneinde in herfst en win ter die groenten op den dosch te bunnen brengen, waarvan het gebruik in bijzon dere mate aan de, gezondheid van het ge zin ten goede zal komen. Ook een goed samengestelde, oordeel kundig bereide en voor den Nederlandschen smaak aannemelijke maaltijd zal in het winterhalfjaar licht, wat het gehalte aan vitamine A en aan carotine betreft, ge breken vertoonen. Dit euvel nu, waarvan men de beteekenis niet moet onderschat- De werkelijke uitgaven voor het open baar lager onderwijs over 1939 werden voorloopig vastgesteld op 16.43 voor het gewoon lager onderwijs en op 30.88 voor het Ulo. Op voorstel van B. en W. en na overleg met de financieele commissie werd' met het oog op de financieele consequenties beslo ten af te zien van het sluiten van een mo les tverzekering. Besloten werd voor de verschillende eigendommen der gemeente een garantie- verzekering te sluiten tegen brandschade. In de verordening voor de instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon werd een be paling opgenomen, waarbij aan de leden en ambtenaren een presentiegeld) van 3 per bijgewoonde vergadering werd verze kerd. Op een adres van G. A. Schuurmans, om vergoeding van geleden schade door ophooging van de speelplaats bij de open bare lagere school mo.l, werd afwijzend1 beschikt. In de commissie voor onderzoek naar de woningtoestanden in deze gemeente wordt benoemd de heer Hendriks. Nadat een voorstel tot wijziging der be grooting, waarbij o.m. het crediet voor den luchtbeschermingsdienst met 8000. 'is verhoogd, is aangenomen, werd de ver gadering gesloten. ten, kan ten deele worden verholpen, in dien wij zorg besteden aan het gebruiken van voedingsmiddelen, waarin ruimschoots carotine voorkomt, het provitamine, dat, vooral wanneer het tegelijk met vet in onze voeding wordt opgenomen, de kans op een tijdelijk tekort aan vitamine A ver mindert. Wij moeten dus op zoek naar carotine- bronnen, diie de moestuin ons gedurende de wintermaanden kan leveren. Als zoo danig moeten worden genoemd: boeren kool, wortelen, winterspinazie, winter- andijvie, bladselderij, spruitjes en veldsla, waarbij de peterselie afzonderlijk dient ver meld vanwege haar hoog carotine-gehalte, hetgeen het mogelijk maakt, door simpele toevoeging van een kleine hoeveelheid van dit geurige kruid, een bestaaftd tekort in een maaltijd aan te vullen. De zelftuinder, die met dit gezichtspunt voor oogen reeds thans het een en ander wil doen om de opbrengst van zijn kwee- kerij aan te passen aan de gezinsbehoeffcen, kan ook in September nog nuttig werk ver richten. In den vollen grond kunnen nog winterspinazie en veldsla worden gezaaid. Deze zijn beide winterhard. Gewone spinazie is niet tegen vorst bestand, maar kan, indien direct gezaaid, nog vóór den winter worden geoogst. Onder glas is het nog tijd voor zaaisels van spinazie, poste lein en snijsla. Wie nog geen boerenkool heeft, kan zich wat planten aanschaffen en die uitzetten. Wil men heel den winter over versche peterselie en bladselderij twee uitnemende carotinebronnen be schikken,, dan moet men de planten nu, ontdaan van de grootste bladeren, in den kouden bak zetten. Verder vorst vrij hou den en op tijd luchten. Heel practisch is ook een tonnetje, waarin, op onderlingen afstand van 10 centimeter, gaten zijn ge boord. Onder het vullen met aarde wordt in elke opening een plant geplaatst, ter wijl aan de bovenzijde eveneens planten kunnen worden gezet. Men geeft de aarde regelmatig water, zet het tonnetje op een vorstvrije lichte plaats en zorgt er voor, dat, door af en toe te draaien, alle planten behoorlijk licht krijgen. Spoedig is de ton met fijn loof overdekt, waarvan geregeld kan worden gesneden. Deze wenken zijn uiteraard in de.eerste plaats bestemd voor de zelftuinders, doch de vaktuinbouw zou aan onze volksge zondheid een goeden dienst kunnen be wezen door zich in zoo ruim mogelijke mate toe te leggen op den verbouw van carotine-houdende groenten voor winter- verbruik. In dit verband zij nog in het bij zonder de aandacht gevestigd op de om standigheid, dat op het oogenblik veel kas- ruimte beschikbaar is, die zich zeer goed eigent voor de cultuur van peterselie en van bladselderij. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AAN VANGSULx» KEURING Lido: Komedie om geld (Cor Ruys, Herman Bouber). Komisch. lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Woensdag en Zater dag matinée. Goedgekeurd. Luxor: Bevrijding (Brigitte Horney). Dram.uisch. Iedere avond 8 uur. Zondag van 2—7 u. lederen dag matinée, 2.15 uur, behalve Vrijdag. Goed?, .eurd v. volwassenen Trianon: Beate Kaiserling (Lil Dagover). Komisch. lederen avond 8.15 u. Zondag van 26.30 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2.15 uur. Goed urd v. vo ?n Rex: Port Arthur (Adolf Wohlbrück). Sense' lederen avond 8.15 u. Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Bleeke Bet (Fientje de la Mar). Komisch. lederen avond 8.15 u. Zondagmiddag 4 u. en 8.15 u. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6