NIEUWS Weerbericht BINNENLAND KERKNIEUWS DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnem'mtapnJs: voor Laidtn II cent per week; 1 2.50 per kwartaal. Bty onxe agenten /O cent per week; f £.00 per kwartaal Franco per poet t 18S per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geQL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tariel Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag ZONS OP- EN ONDERGANG Zon o/ider 8.19 uur. Zon op 6.59 uur. Maan onder 9.51 uur Donderdagavond. Maan op 12.35 uur Vrijdagmiddag. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 6 Sept. voorm. 7 en nam. 7.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 8.19 uur. ZONSOPKOMST 6.59 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. -311 Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil O BETALINGSVERKEER MET DE ITALIAANSCHALBANEESCHE TOLUNIE. Het Nederlandsch clearing-instituut maakt bekend: Het betalingsverkeer tusschen Nederland en de ItaliaanschAlbaneesche tolunie ge schiedt met terugwerkende kracht, ingaan de 29 Augustus, j.l, binnen het kader der NederlandschDuitsche en DuitschIta liaanschAlbaneesche clearing. Onder de regeling vallen alle wederzij d- sche betalingen wegens levering van goede ren van oorsprong uit het andere land, be talingen wegens nevenkosten in den ruim- sten zin van dit goederenverkeer en voorts o.a. veredelingsloon, patentkosten, licen ties, auteursrechten, pensioenen en kosten van onderhoud en ondersteuning. Andere betalingen kunnen van geval tot geval on der de regeling worden gebracht. Tot nader bericht kan storting bij het clearinginstituut zonder voorafgaande ver gunning van het deviezeninstituut geschie den. Nederlandsche debiteuren zijn verplicht tot storting op postrekening 2020 ten name van het Nederlandsch clearinginsttiuut „Duitschland" of op de rekening „Duitsch- land" van het Nederlandsch clearinginsti tuut bij de Nederlandsche bank N.V. te Am sterdam onder gelijktijdige inzending aan het clearinginstituut, afd. Italië, van het in de Duitsche clearing gebruikelijke stor tingsformulier „A", waarop duidelijk in rood te vermelden „ItaliaanschAlbanee sche tolunie". .Met nadruk wordt er op gewezen, dat on deraan het formulier de schuld, waarte gen gestort wordt, duidelijk en nauwkeurig dient te worden omschreven, bij schulden ontstaan uit invoer onder vermelding van het statistieknummer der goederen. Is de invulling onvolledig of ontbreken bescheiden, dan wordt het formulier terug gezonden en de storting voorloopig aange houden. Betalingsverplichtingen in lires en andere vreemde geldsoorten moeten bij storting op basis van de laatstgepubliceerde clearing- koersen in guldens worden omgerekend. De waarde van de Albaneesche franc is vastge steld op 6.25 lires. Bij invoer uit de ItaliaanschAlbanee sche tolunie moeten de gebruikelijke clea- ringdocumenten aan de douaneambtenaren worden overgelegd. Nederlandsche crediteuren moeten hun vorderingen na ontvangst van het bericht van storting aan het clearinginstituut in dienen door middel van het in de Duit sche clearing gebruikelijke formulier „B", in te zenden aan de afd. „Italië" van het Nederlandsch clearinginsttiuut". Voor den export naar de Italiaansch Albaneesche tolunie is voortaan een veref feningscertificaat vereischt. Verwezen wordt naar onderstaande mededeeling van het Crisis-Uitvoerbureau. Formulieren zijn verkrijgbaar by de Ka mers van Koophandel, de banken en het clearinginstituut. De bepalingen der deviezen verordening 1940 blijven van toepassing op handelin gen, vallende buiten het kader van boven staande regeling. Een leidraad voor het betalingsverkeer met de ItaliaanschAlbaneesche tolunie is binnenkort bij het Nederlandsch clearing instituut, Anna Paulownastraat 6, 's Gra- venhage, verkrijgbaar. Het Crisis Uitvoer-bureau deelt in aan sluiting aan het bovenstaande mede: Het tot dusverre gebruikelijke visum voor Italië wordt vervangen door een vereffe ningscertificaat. Dit vereffeningscertificaat kan bij het Crisis Uitvoer-bureau worden aangevraagd op de voor Duitschland ge bruikelijke wijze, d.i. door middel van het gele aanvraagformulier, hetwelk bij den economischen Voorlichtingsdienst en de Ka mers van Koophandel en Fabrieken ver krijgbaar is. Bij deze instellingen zal bin nen enkele dagen een handleiding voor de invulling van het genoemde aanvraagformu lier beschikbaar zijn. Voor producten, welke onder een uit- voermonopolie uit hoofde van de Landbouw Crisiswet vallen, is de afgifte van het ver effeningscertificaat door het Crisis Uit voer-bureau gedelegeerd aan de desbetref fende centrale monopoliehoudsters. Bovenstaande regeling brengt geen wij ziging in de verplichting tot het indienen van een verzoek om dispensatie, resp. uit- voermachtiging ingevjlve de uitvoerverbo- denwet en het crisis landbouw-uitvoermono- poliebesluit 1939. MIDDENSTANDS OFFER 1940.. De ƒ100.000 overschreden. Op de te Hoorn gehouden vergadering van de R.K. West-Friesche Middenstands federatie heeft de directeur van het Cen traal Hanzebureau, de heer J. Bakker, me degedeeld, dat de bijdragen voor het Mid denstandsoffer 1940 Dinsdagmorgen de 100.000 heeft overschreden. Spr. dankte de middenstanders van harte voor het bijeenbrengen van dit prachtige bedrag, waarmede de getroffen bedrijfsge- nooten geholpen worden. Er moeten echter nog vele bijdragen binnenkomen. Wij mar- cheeren nu naar de 200.000, aldus de heer Bakker. Op deze vergadering werd besloten in de maand October in West-Friesland twee middenstandscursussen te organiseeren, wel ke de heer Bakker zal geven. DE ZOMERPOSTZEGELS. Mapje met vier 5 cent-zegels. Bekend mag worden geacht, dat in ver band met de tijdsomstandigheden, waar onder dit jaar de Zomerpostzegels zijn uit gegeven, de uitgifte van deze zegels is ver lengd tot 31 October a.s. Mede heeft zich het feit voorgedaan, dat de posttarieven zijn verhoogd. In verband hiermede heeft het hoofdbe stuur der P. T. T. bepaald, zooals wij reeds hebben gemeld, dat de Zomerzf gel van 5 cent (Jan Steen) thans in rood zal wor den uitgegeven met een oudruk in zwart 71/2 plus 2 1/2, zoodat de prijs van de zen nieuwen zegel 10 cent zal bedragen. De bijslag van 2 1/2 cent is bedoeld als een tegemoetkoming in de leniging \an oor- logsr.ood op sociaal en cultureel gebied, voor welk doel de zes Zomei postzegels 1940 dezen keer zijn uitgegven. Deze nieu we zegel zal nog in de eerste helft van September worden uitgegeven. Nog kan worden verm^ c!at ook, echt.v uitsluitend bij de plaatselijke comité's, een speciaal postzegelboekje verkrijgbaar zal worden gesteld, zijnde een mapje, voorzien van vier ongestempelde Zomerpostzegels van 5 cent. Dit mapje is versierd met een teekening van Anton Pieck, voorstellende een schrij venden soldaat, als historische herinnering aan onzen mobilisatie- en oorkgstyd Ter bevordering van den verkoop der Zomerpostzegels, die uiteraard door de tijdsomstandigheden dit jaar eenige stag natie heeft ondervonden, zal in de eerste helft van September de voorzitter van het Comité voor de Zomerpostzegels, prof. mr. C. P. M. Romme, voor de radio een pro- paganda-rede houden. DE VERDIENSTEN VAN DIENSTBODEN. In aansluiting op zijn circulaire d.d. 19 Augustus 1940, heeft de secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken, mede namens zijn ambtgenoot van het de partement van Landbouw en Visscherij, aan de gemeentebesturen bericht, dat voortaan ook bij de berekening van de steunbedragen der kleine boeren en tuin bouwers, ten aanzien van de verdiensten van dienstboden op volkomen gelijke wijze dient te worden gehandeld, als ten aan zien van de verdiensten van andere inwo nende kinderen. De steunberekening voor C.-boeren en C.-tuinbouwers blijft voor 1940 echter on gewijzigd gehandhaafd. VALKENBURG VERGROOT. Toevoeging van vier andere gemeenten. De Staatscourant van gisteravond bevat een beschikking van den Secretaris-Gene raal van het Departement van Binnenalnd- sche Zaken van 30 Augustus, waarbij wordt bepaald, dat met ingang van 1 October de gemeenten Oud-Valkenburg, Schin op Geul en Houthem behoudens een van laatst genoemde gemeenten naar de gemeenten Berg en Terblijt over te brengen gedeelte zoomede gedeelten van de gemeenten Hulsberg en Berg en Terblyt aan de ge meente Valkenburg worden toegevoegd. (Door dezen maatregel wordt de opper vlakte van Valkenburg vele malen ver groot; het aantal inwoners stijgt van on geveer 2200 tot circa 8000). HET N.A.S. WORDT ONTBONDEN De door den Rijkscommissaris gemachtig de commissaris voor het Nationaal Arbeids secretariaat, het „N.A.S.", heeft besloten de tot die landelijke organisatie behoorende bonden en arbeidersorganisaties met ingang van 8 September a.s. te ontbinden, behou dens de volgens art. 15. van het Werkloos heidsbesluit 1917 vereischte goedkeuring. Tot liquidateur is d^or den commissaris, mr. M. M. Rost van Tonningen, benoemd de heer H. J. Woudenberg, in diens hoedanig heid van commissaris van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen. In dit besluit van mr. Rost van Tonnin gen is verder bepaald, dat de liquidateur, na aan het bepaalde bij art. 1702 van het Burgerlijk Wetboek en bij het Werkloos heidsbesluit 1917 te hebben voldaan, aan de bezittingen der ontbonden organisaties een bestemming zal geven, die zooveel moge lijk overeenkomt met die, waartoe zij zijn bijeengebracht, met name door die bezittin gen aan te wenden ten behoeve van de bij het Ned. Verbond van Vakvereenigingen aangesloten vakorganisaties in dezelfde be drijfstakken. Naar aanleiding van dit besluit van mr. Rost van Tonningen heeft de commissaris van het N.V.V., Woudenberg, een schrijven gericht aan de bij het „N.A.S." aangesloten organisaties, waarin van dit besluit wordt kennis gegeven en waarin mededeeling wordt gedaan van een nadere beslissing van commissaris Woudenberg, dat alle leden van een bij het „N.A.S." aangesloten orga nisatie, die zich vóór of op 9 September a.s. aanmelden voor het lidmaatschap van de overeenkomstige bij het N.V.V. aangeslo ten vakvereeniging, als zoodanig moeten worden aangenomen. Zoolang de betreffende personen door hun overkomst nog niet vallen onder de re glementaire bepalingen van de werkloo- zijnkassen van het N.V.V. zullen de regle mentaire bepalingen van de vorige kassen gelden, voor zoover het bedrag en de duur der uitkeering niet hooger zijn dan bij de kassen van het N.V.V. Loopende werkloos- heidsuitkeeringen worden met inachtneming van het bovenstaande voortgezet volgens de bepalingen, die gelden bij de bij het N.V.V. aangesloten organisatie; mocht een lid later werkloos werden dan zal bij de berekening van den wachttijd rekening ge houden worden met de als lid van de Fede ratie doorgebrachten tijd. Hierdoor worden de leden van het „N. A.S." in de gelegenheid gesteld voor het vervolg hun krachten te blijven wijden aan de vakbeweging en de daaraan verbonden voordeelen te blyven genieten. Overgekomen leden, die op 8 September niet werkloos waren, maar dit pochten wor den, behooren uitkeering te ontvangen ten le: - van de werkloozenkas va.. bij het N.V.V. aangesloten betrokken bonden, waartoe tusschen de bestaande werkloozen- kassen van de bij het N.V.V. aangesloten bonden en de geliquideerde kassen een re geling getroffen zal worden. Aan de leden van de bij het „N.A.S." aangesloten bonden is van een en ander eveneens mededeeling gedaan. GEWESTELIJK SECRETARIAAT VAN DE NEDERLANDSCHE UNIE VOOR DE PROVINCIE UTRECHT Vanochtend is in het pand Nachtegaal straat 39 te Utrecht het gewestelijk secre tariaat voor de provincie Utrecht van de Nederlandsche Unie geopend. Het ligt in het voornemen om de actie voor de provincie Utrecht officieel in te zetten met een groote openbarevergade ring in Tivoli, welke Dinsdag 10 Septem ber zal worden gehouden. De heeren Linthorst Homan, Einthoven en de Quay zullen het woord voeren. DE POST EN DE BEPERKING VAN HET BENZINEVERBRUIK. Buslichtingen per fiets. Het hoofdbestuur der posterijen heeft in verband met de beperking van het ben zineverbruik, besloten dat de buslichtin gen overdag per fiets zullen geschieden. Des avonds zal echter nog van auto's ge bruik gemaakt worden. Het ligt voorloo pig niet in de bedoeling wijziging te bren gen in de tijdstippen van bestellingen en van lichtingen. NIEUWE NEDERLANDSCHE FILMS. In aansluiting op het onlangs versche nen bericht over het vervaardigen van een viertal Nederlandsche films door de Haro van Peski filmproductie, deelt de directie ons thans het volgende imede. De eerste film is getiteld. „Scherven brengen geluk". Dit is een licht blijspel zonder verdere pretentie dan het bieden van een vroolijk amusement. De stof is ge baseerd op tal van komische verwarrin gen. De tweede film is getiteld „Klaasje Zevenster", naar den beroemden roman van mr. Jacob van Lennep. De derde film is getiteld: „Zilveren vleu gels" en is gebaseerd op het leven van den grooten Nederlandsch en vliegtuig-construc teur Anthony Fokker. De vierde film is een detective-film en is getiteld „Onzichtbare Handen". Van de films „Klaasje Zevenster" en „Zilveren Vleugels" zullen tevens Duit sche versies worden gedraaid. D. KOOIMAN, f Oud-lid der Tweede Kamer. In het stadsziekenhuis te Purmerend is, 62 jaar oud, overleden de heer D. Kooi man, oud-lid van dc Tweede Kamer en van Ged. Staten van Noord-Holland en vooraanstaande figuur van de V. D. partij. DE SCHADELOOSSTELLING VOOR LEDEN DER TWEEDE KAMER. Zooals men weet, hebben de leden der Tweede Kamer recht op schadeloosstelling. Deze schadeloosstelling wordt uitbetaald, als zij tijdens het zittingsjaar eenmaal een vergadering van de Kamer hebben bijge woond. Over het loopende zittingsjaar dat in de maand Sepetmber eindigt, kunnen ze dus recht op de schadeloosstelling doen gelden. In verband met de buitengewone om standigheden is het niet te voorzien, dat de Tweede Kamer voorloopig bijeenkomt. De leden zouden dan geen recht op eenige uitkeering hebben. Naar wij vernemen, is in verband daar mee thans een regeling in voorbereiding, ten aanzien van uitkeering van schadeloos stelling aan Tweede Kamerleden welke dan op den derden Dinsdag van Septem ber zou ingaan. Voor de Eerste Kamerleden, die per ver gadering een presentiegeld ontvangen, geldt deze regeling niet. Wisselbeker voor vakbekwaamheid in het rijwielvak. Gisteren is ten kantore van het Centraal Bureau voor den Rijwielhandel te Amster dam de zilveren C.B.R.-wisselbeker voor vakbekwaamheid voor het eerst uitgereikt. De jury kende den beker toe aan den heer Th. A. J. van der Steeg te Twello. Een eer volle vermelding verwierven de heeren L. H. Ketel te Amsterdam en A. Kraayenzank te Deventer. EM. RECTOR P. BAAYENS. t Op Woensdag 4 September overleed te Acht by Eindhoven in het klooster, waar hij werd verpleegd, de zeereerw. heer P. L. Ch. Baayens, em. rector van het Ge sticht Coudewater te Rosmalen. Gemeentel. Aankondigingen VORDERINGEN VOOR DE DUITSCHE WEERMACHT EN INKOOPEN VAN DUITSCHE MILITAIREN. H.H. Handelaren wordt hier nogmaals op gewezen, dat aan de leden van de Duit sche Weermacht, politie, S.S. eniz. voor hun inkoopen in Nederland geldige bonnen zijn verstrekt, waarop de aangegeven, hoe veelheid der vermelde goederen geleverd kan worden. Men verwarre deze bonnen niet met die, welke alleen in Duitsohlandi geldig zijn. De voor Nederland uitgegeven bonnen zijn de volgende: Voor: Opschrift Rant Marke Nieder- soen: lande en: Kleur; Brood Brot 50 gr. blauw Koffie v Kaffee 100 gr. bruin en thee oder Tee 20 gr. bruin Suiker Zuoker 200 gr. groen Tarwebloem nz. Mehl 100 gr. paars Boter, marga Fette 100 gr. licht rine of vet blauw Rijst, haver- Nahrmittel 100 gr. grijs mout, vermicelli, aller Art maïzena enz. Voor leveranties aan het Duitsche leger ■behooren blauwe Wehrmachtibezugscheine overgelegd te worden, voor de aflevering van geweven stoffen en schoeisel aan de individueele leden van de Wehrmacht wit te Wehrmachtbezugscheine. Andere dan de hierboven genoemde vor deringsdocumenten mogen niet aangeno men worden. Indien Duitsche militairen in distributie gebrachte goederen wenschen te ontvan gen, zonder in het bezit te zijn van deze documenten wordt men verzocht zich te wenden tot het Distributiekantoor, Bree- straat 117, dat op zijn beurt telefonisch het Centraal Distributiekantoor zal raad plegen. Leiden, 5 September 1940. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. ST. AUGUSTINUSVEREENIGING VOOR R.K. ONDERWIJZERS Onderwijsvernieuwing. Gisteravond om 6 uur kwam de afd. Lei den en omstreken van de St. Augustinus- vereeniging voor R.K. onderwijzers in ver gadering bijeen in de bovenzaal van „In den vergulden Turk". De vergadering, welke gced was bezocht, werd geopend door den voorzitter, den heer W. G. de Boer. In dit openingswoord zeide deze, dat er een stuk geschiedenis ligt tusschen de vori ge bijeenkomst en deze. Spr. brengt hulde aan de leden, die rond den lOden Mei in dienst waren van het vaderland en her denkt hen, die sneuvelden. Wij hebben nu bezinning noodig. Wij moeten ons de ver houding realiseeren, waarin het kath. on derwijs staat tot onze levensbeschouwing. De beteekenis van onze taak is gestegen en deze dagen leiden ertoe ons te bezinnen op onze taak. De opvoeding der jeugd dient te geschieden in den geest van de kath. levensbeschouwing. Bij alle vakken van on derwijs is daarbij voorzichtigheid geboden. Er zijn moeilijkheden gerezen bij het on derwijs. Spr. noemt als voorbeeld het aard rijkskundig onderwijs. Aansluiting bij de psyche van het kind gaat niet, daar wij dan aanrakingspunten krijgen, die niet te to- lereeren zijn. Wij weten niet, wat de toe komst zal brengen, maar wij hopen, dat de komende veranderingen het probleem der werkloosheid tot oplossing zullen brengen. De moeilijkheden bij het vergaderen, al dus spr. tenslotte, zijn zoo groot, dat de ver gaderingen tot een minimum zullen worden beperkt. Hierna wordt mededeeling gedaan, dat uit de kas der afdeeling 200 is geschon ken voor de oorlogsslachtoffers. Vervolgens geeft de voorzitter het woord aan den heer A. W. H. Barten, hoofd der R.K. school te Wassenaar, die zou spreken over: het activiteitsbeginsel op de lagere school. Spr. gaat uit van het standpunt, dat men zich op school moet bepalen tot het onder wijs en wel tot katholiek bijzonder onder wijs. Wat is activiteit? Activiteit is bezig zijn en hier wordt bedoeld super actief zijn. Ons systeem van rapporten is volgens spr. geen systeem van activeering en dit sys teem acht spr. niet aanbevelenswaardig, daar goede cijfers slechts een premie zijn voor grootere begaafdheid. De kinderen moeten tot zelfwerkzaamheid' worden ge bracht. Er zijn vele middelen ter activee- ring, waarvan er vele uit onze pedagogiek- boeken bekend zyn. Er zijn echter ook nieuwere middelen, waarop spr. nader wenscht in te gaan. Alvorens dit te doen, gaat spr. na, welke fouten er kleven aan verschillende onder wijsmethoden. Als nieuwe middelen noemt spr. de zand bak, waarin de reliëfkaarten worden afge beeld. De schoolwaydeling heeft waarde, omdat de kinderen leeren wandelen, lee- ren een wandel- of fietskaart gebruiken. Dat is practisch. De wandeling geeft ook een belangstellingscentrum, wij leeren de kinderen minder oppervlakkig zien. Vervolgens behandelde spr. de klasse bibliotheek, waarvoor hy aanraadt in plaats van de leesboekjes b.v. 40 verschillende boeken te koopen en de kinderen dan in groepen te laten lezen over een bepaald onderwerp, dat in de groepen bij elkaar aansluit. Als iedere groep daarvan een ver slag geeft, krijgt men voor allen het groote geheel. Zoo leeren de kinderen lezen. Niet alles echter leent zich voor groepwerk, dat slechts geschikt is voor kinderen boven de 10 jaar. Ook het teekenen is een machtig activee- ringsmiddel. Men moet niet blijven staan by het aanschouwen, het nieuwe begrip moet ook weer gereproduceerd worden. Eerst krijgt men dus waarnemen voor stellen, begrip en daarna de tweede acti viteit om tot iets nieuws te komen: idee algemeene fantasievoorstelling, bijzondere f-antasievoorstelling. Dit tweede wordt te veel verwaarloosd. Na het aanschouwen komt dus het scheppende vermogen. Tenslotte lichtte spr. zijn uiteenzetting toe met kleine zelfgemaakte teekeningen betreffende het aardrijkskundig onderwijs i.c. Afrika. Nadat de voorzitter den heer Barten dank gezegd had, volgde de rondvraag, waarna de voorzitter allen opwekte ook de volgende vergaderingen en vooral de confe rentie in September in grooten getale bij. te wonen. Hierna sluiting. ORGAAN „VER. v. MATHESIANEN". De Vereeniging van Mathesianen heeft een eigen orgaan gesticht, waarvan heden het eerste nummer verscheen. Verschillende „Voorwoordjes" gaan dit eerste nummer vooraf: van den secretaris van het Genootschap, van den directeur der school en van dr. C. A, Crommelin. Daarna ook natuurlijk een voor woord vfm de redactie zelf, waarin de be doeling van dit verschijnen nader wordt uiteengezet en waarin o.m. wordt gezegd: „Ons orgaan zal verschillende techni sche, zoowel Electrotechnische, Bouwkun dige als Algemeen technische onderwer pen behandelen, die allen voorzien mogen zijn van eenvoudige teekeningen. Voorts zal het ons op de hoogte houden van de excursies, lezingen, e.d., die in de toekomst gehouden zullen worden, met zoonoodig de verschillende verslagen hier van. Ans orgaan kan niet alleen volgeschre ven worden met technische onderwerpen, maar zal ook nog „doorspikkeld" moeten worden met geestige en humoristische bij dragen over gebeurtenissen of ontdekkin gen tydens werk of studie". Het orgaan heeft nog geen naam. Daar voor is een prijsvraag uitgeschreven. Reeds is de technische rubriek geopend met een artikel over „Electriciteit" van ir. F. v. Teutem e.i. en een over een „Streek eigen bouwtrant" door ir. R. C. Ver steeg, b.i. Handelsregister K. v, K. Wijziging: 7101. N.V. Panagro, Maat schappij tot Uitvoering van Nieuwbouw- en Onderhoudswerken, Warmond. De s' tuten zijn gewijzigd.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2