J. N. VREEBURG Laatste berichten MARKTBERICHTEN WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Reorganisatie van den plaatselijken Lucht beschermingsdienst Beperking van de vrijwilligersdiensten. CONCENTRATIE DER OPRUIMINGS- PLOEGEN. Naar wij vernemen, is met ingang van 1 September de plaatselijke Lucht beschermingsdienst in dien zin gereor ganiseerd, dat voortaan in aanzienlijke mindere mate dan tot nu toe, gebruik zal worden gemaakt van de diensten van vrijwilligers. Voor de bezetting van de elf wijkposten in onze stad gedurende dag en nacht wa ren ongeveer 240 vrijwilligers noodig, welk aanta» op den langen duur bezwaarlijk uit de kringen van de burgerij kon worden gerecruteerd. De permanente bezetting der wijkposten is dan ook opgeheven en daar voor in de plaats werd slechts een viertal meldingsposten ingericht, welke in de toe komst bezet zullen worden door leden van den Opbouwdienst. De Leidsche Luchtbe schermingsdienst krijgt de beschikking over 110 man, terwijl hier tevens zullen worden gehuisvest 20 man voor Voorschoten en 10 man voor Leiderdorp. Het ligt in de bedoe ling deze mannen eerst een opleiding te geven in het verrichten van brandweer diensten, speciaal voor de bediening van de baby-spuiten. De bestaande blokorga- nisatie blijft gehandhaafd, zoowel wat de oefeningen met de brandweer slangenwa gens als de E. H. B. O. betreft. Voorts zal een concentratie plaats vin den van de bestaande opruimingsploegen, waarvan er drie zullen worden samenge steld evenals van de E. H. B. O.-ploegen, respectievelijk onder leiding van den heer De Blauw en dr. Horst. De overige ploegen zooals voor ontsmetting, technische aange legenheden, licht- en waterleiding, blijven in de bestaande samenstelling functionee- ren. Voor de bezetting van de vier mel dingsposten zal slechts zoolang gebruik worden gemaakt van de diensten van vrijwilligers, totdat de leden van den Opbouwdienst deze taak' kunnen overne men. Vermoedelijk zullen hiermede nog eenige weken gemoeid gaan. TENTOONSTELLING ARS AEMULA NATURAE. Het afgeloopen jaar heeft natuurlijk niet nagelaten ook zijn stempel te drukken jop het werk van de Leidsche schilder- en tee- kanacademie „Ars Aemula Naturae". Vorig jaar, nog voordat de jaarlijksche tentoonstelling aan de Pieterskerkgracht gehouden werd, hadden zich reeds ver schillende deelnemers voor den nieuwen cursus aangemeld en ook daarna meldden zich nog vele leerlingen. Evenwel, de mo bilisatie in September verhinderde vele jonge menschen aan hun voornemen uit voering te geven en zoo bleef het leerlin genaantal geringer dan men had gehoopt. Wanneer we nu echter het resultaat zien van hetgeen desondanks in het afgeloopen jaar werd gepresteerd, dan zouden we kunnen constateeren, dat het werk omge keerd evenredig is aan het aantal deelne mers van den afgeloopen cursus. 't Is bewonderenswaardig wat de leer lingen in het afgeloopen studiejaar tot stand hebben gebracht. De tentoonstelling, welke vandaag in het schoolgebouw aan de Pieterskerkgracht geopend is, moge daarvan het sprekend be wijs zijn. Wat al leven en kleur straalt er uit van het hier geëxposeerde! Hoe verbluffend groot is de productiviteit geweest van ver schillende leerlingen en hoe heeft men daarvan een tentoonstelling weten te ar- rangeeren, welke allerminst slechts leerlin gen in de nobele schilderkunst zou verra den. Als we hierboven schrijven over kleur en leven op deze expositie, dan merken we dat al dadelijk op bij het werk van Frans v. d. Berg, die zich als een veelzijdig kunstenaar ontpopte. Zijn meisjesportret is een staaltje van voortreffelijk kunnen. Uit een sierlijk kleed van witte tulle rijst die levendig- rozig meisjeskopje op met sierlijke haar tooi. Daarnaast vindt men een andere fraaie portretstudie, ergens anders weer stillevens, welke doen zien welk een sterk colorist deze jonge schilder is. Een zeer belangrijke plaats wordt op deze exposite ingenomen door het werk van mej. H. S. Gmelig Meyling. Zij lijkt ons een kunstenares van bij zonderen aard. Niet alleen is haar werk overvloedig, maar ook gedegen van kleur en uitvoering. In subtiele kleuren gaf zij een doodskop op een boek bij het licht van een brandende kaars weer. Van bijzonder gehalte mogen we voorts noemen de viool in kist op een tafel. Scherp van contouren is dit onderwerp met al wat er zich omheen bevindt als 't ware vereenzelvigd en altezamen spreekt het van den durf, maar ook van de fijne intuïtie dezer jonge kunstenares. Maar daar zijn nog veel meer stillevens van haar, die de moeite van een bezoek en nadere beschouwing waard zijn. En het talent van deze exposante strekt zich nog verder uit. We zagen n.l. een ge slaagde crayonteekening van de Oude Kerk te Amsterdam en een keurige verzameling krachtige etsen. Ook van Reinder v. d.'Berghe treffen we hier verscheidene goed geslaagde werken aan. Zijn stillevens en landschappen zijn uitstekend van opzet en uitvoering. Mej. v. Mourik Broekman schilderde o.m. een fraai stilleven van appelen op een tinnen schaal met daarbij een flesch. We weten niet wat we in dit werk het meest apprecieeren moeten, maar de wijze, waar op zij de teere tinten der tinnen schaal op het doek vastlegde, zegt voldoende, dat zy Vaste brandstoffen De regeling betreffende verkoop en aflevering Naar aanleiding van de vele tot het Rijkskolenbureau gerichte vragen met be trekking tot den verkoop en aflevering van vaste brandstoffen, volgt hieronder een nadere uiteenzetting aangaande getroffen regeling. Vaste brandstoffen voor Kook- en ver warm ingsdoeleinden. 1. Zonder vergunning mogen brandstof- handelaren voor kook- en verwarmings doeleinden in de periode 1 Mei t/m 30 September 1940 afleveren: a. Aan oude afnemers 20 van de hoe veelheid,4 die van April 1939 tot en met Maart 1940 door hen werd afgenomen; b. Aan nieuwe afnemers, zooals nieuw gevestigden en in het algemeen zij, die een grooter geschat verbruik in de periode 1940/41 zullen hebben dan in de periode 1939/40 werd aangeschaft, 20 van het geschatte jaarverbruik, welke schatting door de handelaren dient te geschieden, die hiervoor verantwoordelijk zijn. Aan den handel worden hiervoor echter geen extra hoeveelheden ter beschikking gesteld. 2. Onder de categorie lb vallen ook zij, dié in andere jaren voor koken en/of ver warming andere dan vaste brandstoffen gebruikten, b.v. olie, petroleum, en nu ge noodzaakt zijn om thans tot het gebruik van vaste brandstoffen over te gaan. 3. De verbruikers, die voor hun centrale verwarming van olie op vaste brandstof fen overgaan, worden gerangschikt in twee categoriën, n.L: a. Verbruikers met een geschat jaar verbruik van minder dan 10 ton cokes; b. Verbruikers met een geschat jaar verbruik van meer dan 10 ton cokes. Voor de categorie a. worden aan den handel geen extra hoeveelheden beschik baar gesteld. Den handelaar dient deze af nemers uit de hem ter beschikking staan de hoeveelheden te bedienen. Voor de categorie b. zullen zoo mogelijk extra hoeveelheden aan den handel of groothandel worden toegewezen. Te dien einde dient de verbruiker van categorie b. zich schriftelijk tot het Rijkskolenbureau te wenden onder op gave van: 1. Het olieverbruik in de periode 1 April 193931 Maart 1940; 2. De gewenschte afmeting van de brand stof (n.L cokes 1, 2 of 3.); 3. Den groothandelaar of handelaar, van wien hjj de brandstof wenscht te be trekken. Na beoordeeling van deze aanvraag kan het Rijkskolenbureau eventueel een toewij zing aan de betrokken groothandelaar of handelaar verstrekken Als basis wordt hierbij aangenomen, dat 1000 L. olie gelijk te stellen zijn met 1500 K.G. cokes. 4. Indien een verbruiker zijn met olie gestookte centrale verwarmingsketel niet voor het gebruik van vaste brandstoffen laat ombouwen en overgaat tot het stoken van haarden of kachels, bestaat er geen be zwaar tegen, dat de handelaar, wanneer deze uit de hem ter beschikking staande hoeveelheden er toe in staat is, aan dezen verbruiker andere vaste brandstoffen dan cokes levert. In dit geval mag ook in de periode van 1 Mei tot en met 30 September 1940 niet meer dan 20 pet. van het geschatte jaarverbruik worden geleverd met een maximum van totaal 5 H.L. Aan handelaren wordt in deze gevallen geen extra hoeveelheid beschikbaar ge steld. 5. Indien een verbruiker, die normaal des zomers petroleum gebruikte voor kook- doeleinden, dit jaar is overgegaan tot het verbruiken van vaste brandstoffen voor dit doel, omdat hem geen petroleumdistri- butiezegels hiervoor ter beschikking kon een gave vertolkster is, die aanvoelt en weergeeft met een visie, die verrassende effecten teweeg brengt. Ook. haar schetsjes voor kinderboeken doen het goed en getuigen van haar veel zijdige begraaf dheid. Naast deze met name genoemde werken zijn er nog vele andere teveel om hier in een kort bestek te bespreken. Daar zijn b.v. nog de teekeningen, die de beginstudie der leerlingen vormen en waarvan vele getuigen van den kunstzinnigen smaak en aanleg der jonge artisten. In een aparte zaal zijn de modelteekenin- gen ondergebracht. Ook in de resultaten daarvan merken we op hoe velen begrip hebben van hetgeen van hen gevraagd wordt. Bewondering dwingt b.v. af de teeke- ning van den man in zittende houding met één opgetrokken knie. Met slechts enkele streken is daar een geheele figuur tot in bijzonderheden afgebeeld op een wijze, welke zegt hoe de vervaardiger deze mate rie overziet en beheerscht. „Ars Aemula Naturae" zal op deze ex positie ongetwijfeld weer honderden be langstellenden trekken. Binnenland VERDUISTERING IN DIENST BETREKKING. De politie van het bureau Overtoom te Amsterdam heeft gisteren een man aan gehouden, die ervan beschuldigd wordt in dienstbetrekking gelden te hebben ver duisterd. Het is een 38-jarige reiziger van een Am- sterdamsche firma, die voor zijn patroon den worden gesteld, kan de handelaar hem zonder speciale vergunning voor dit extra verbruik van vaste brandstoffen beschou wen als nieuwen verbruiker en dus boven de reeds toegestande 20 pet. van het ver bruik in de periode April 1939 tot en met Maart 1940 nog 20 pet. leveren van het geschatte jaarverbruik voor kookdoelein- den 6. Verbruikers, die voor einde Septem ber 1940 de hoeveelheid van 20 pet. van hun jaarverbruik niet hebben afgenomen, hebben na dien datum geen recht meer op levering van deze hoeveelheid of het res- teerende gedeelte hiervan. De beteekenis, die hieraan moet worden gehecht, is slechts deze, dat op 1 October a.s. de huidige regeling wordt vervangen door een nieuwe regeling. Degenen, die de hoeveelheid van 20 pet. van hun jaarverbruik niet vóór 1 October a.s. hebben ontvangen, behoeven zich ech ter niet ongerust te maken, daar rekening zal worden gehouden met den dan aanwe zigen voorraad bij de verbruikers. 7. Levering bij toerbeurt (d.i. wanneer de leverantie van brandstoffen het eene jaar aan dezen, het andere jaar aan genen le verancier wordt gegund) dient door de be trokken handelaren in onderling overleg geregeld te worden, daar in deze gevallen geen extra hoeveelhedenaan den handel ter beschikking gesteld kunnen worden. Vaste brandstoffen voor industrieel verbruik. Grootindustrie. 1.Aan industrieele verbruikers van vaste brandstoffen met een jaarverbruik van 240 ton of meer mogen slechts brandstoffen worden afgeleverd op een door het Rijks kolenbureau aan den verbruiker verstrekte toewijzing. Deze verbruikers moeten zich, voorzoover zulks nog niet is geschied, ter registratie aan het Rijkskolenbureau op geven. Kleinindustrie. 2. Voor industrieele verbruikers met een jaarverbruik van minder dan 240 ton geldt de volgende regeling. Handelaren mogen zonder speciale ver gunning afleveren: a. aan oude afnemers per maand 1/12 gedeelte van de in de maanden April 1939 tot en met Maart 1940 ontvangen hoeveel heid. Aan seizoenbedrijven of bedrijven, welke in September 1940 een grooter verbruik mochten hebben dan per maand 1/12 van het jaarverbruik, mag in de genoemde maand eveneens het maandverbruik wor den geleverd. b. Aan nieuwe afnemers .per maand 1/12 gedeelte van het geschatte jaarver bruik (met deezlfde afwijking voor sei zoen-bedrijven etc. als sub 2a). 3. Indien ondernemingen (geen produ centen) gewoon zijn vaste brandstoffen aan eigen werkemers en daarmee gelijkgestel- den te verkoopen en af te leveren, is hiertoe een vergunning van het Rijkskolenbureau vereischt, welke verleend kan worden na aanvrage bij genoemd bureau. Turf. Buiten de bovenvermelde regeling val len alle soorten turf. Vragen betreffende de voor turf geldende bepalingen moeten tot het verkoopkantoor fabrieksturf N.V. te Assen of tot de plaatselijke distributie kantoren gericht worden. Overtreding en afwijking van boven staande regeling. Een eventueele klacht betreffende ver meende overtreding van de geldende bepa lingen zal uitsluitend het plaatselijk dis tributiekantoor in ontvangst kunnen ne men. Tenslotte wordt er de aandacht op ge vestigd, dat afwijkingen van deze regeling niet kunnen worden toegestaan. wel gekten geïnd, doch deze niet afgedra gen blijkt te hebben. Hij werd reeds eeni- gen tijd door de politie gezocht en stond vermeld in het Algemeen Politieblad. Gis teravond wist men hem in een hotel in de hoofdstad te arresteeren. Het bedrag, dat die man op deze wijze heeft verduisterd', loopt in de honderden guldens. ROEIBOOTJE OVERVAREN Schilder verdronken Bij de spoorbrug over het Spaarne te Haariem is heden een ernstig ongeluk ge beurd, dat aan den 46-jarigen schilder A. Knijnenburg uit Amsterdam, het leven heeft gekost. K. verrichtte met eenige collega's, allen in dienst van de Neder- landsche Spoorwegen, schilderwerk aan de brug. Volgens voorschrift was aan de leuning een roode vlag bevestigd om be stuurders van passeerende treinen op de aanwezigheid der arbeiders attent te maken. Op zeker oogenbliik viel deze vlag in het water. K. begaf zich in een roei bootje onder de brug om haar terug te halen, juist toen een motorboot wilde pas- seeren. Het roeibootje werd overvaren en K. verdween in de diepte. Direct werden reddingspogingen ondernomen door zijn collega's en opvarenden van de motorboot, doch deze bleven zonder resultaat. Onge veer drie kwartier later werd het stoffe lijk overschot door de politie met een dreg opgehaald. Het is naar een ziekenhuis ver voerd. HAAR TASCHJE VERDWENEN. Gistermiddag omstreeks half vijf was een inwoonster van Amsterdam in de de Clerqstraat bij de Bilderdijkstraat inkoo- pen aan het doen. Op een bloemenkar liet zij haar tasch liggen. Toen zij zich bewust werd van haar verlies en terugkeerde, was DE PAUS SPREEKT TOT LEDEN DER KATHOLIEKE ACTIE. VATIC AAN, 4 Sept. (Stefani). Ter gele genheid van den 75en verjaardag der op richting van de „Katholieke Actie" in Ita lië, heeft de Paus de leiders van die orga nisatie ontvangen. Een commissie van kar dinalen smeekte de pauselijke zegen over alle leden der Katholieke Actie af, vooral over hen, die niet aanwezig konden zijn, omdat zij zich onder de wapenen bevinden om hun vaderland te dienen. In zijn antwoord sprak de Paus woorden van lof over de verheven taak welke aan de Katholieke Actie is toevertrouwd. De Paus wees er op, dat de leden van deze organisatie trouw met de Kerk moeten samenwerken, maar dat zij tevens ver plicht zijn het gezag en de wetten van hun land te gehoorzamen en te eerbiedi gen en bereid moeten zijn hun leven te ge ven voor hun vaderland, wanneer het landsbelang het hoogste ofefr van hen eischt. het tasch je echter verdwenen. In de tasch bevond zich een geldbedrag van dertien gulden, gouden ringen met briljanten tot een waarde van circa twee- hnoderd gulden en eenige distributie-be scheiden. Buitenland DUITSCH WEERMACHTSBERICHT. BERLIJN, 4 Sept. (D.N.B.) Het opper bevel der Duitsche weermacht deelt mede: Een duikboot onder beve lvan den luite nant ter zee 2e klasse Endrass heeft tij dens een reis in totaal 6 gewapende vijan delijke koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 51.507 br.t. tot zinken gebracht, waaronder den reeds gemelden hulpkrui ser „Dunvegan Castle". Den 3en Septem ber hebben onze vliegtuigformaties op nieuw vliegvelden in Zuid-Engeland aan gevallen. Zij bestookten hangars en ter reininstallaties op doeltreffende wijze met bommen, hetgeen verscheidene branden veroorzaakte. By de aanvallen op de Britsche eilanden ontwikkelden zich we derom luchtgevechten, die voor onze ja gers een gunstig verloop hadden. Forma ties gevechtsvliegtuigen hebben in den nacht bommen geworpen op Britsche ha venwerken en wapenfabrieken, alsmede op vliegvelden. Te Liverpool, Avonmouth, Bristol, Portland, Goole, Rochester en Middlesborough ontstonden omvangrijke branden .Het leggen van luchtmijnen voor de Britsche havens werd voortgezet. Britsche vliegtuigen zijn in den nacht Duitsch rijksgebied binnengevlogen en hebben o.a. getracht, de rijkshoofdstad aan te vallen. Slechts enkele vliegtuigen slaag den erin, tot boven Groot-Berlijn te ko men. Bommen werden hierbij in het stads gedeelte niet geworpen. In de Mark Bran denburg alsmede op eenige andere plaat sen in het rijk vielen enkele bommen, zon der noemenswaardige schade aan te rich ten De vijand verloor gisteren 62 vliegtui gen. Daarvan werden 46 vliegtuigen in de luchtgevechten overdag en 1 vliegtuig des nachts door het afweergeschut neergescho ten. Vijftien vliegtuigen werden op den beganen grond vernield. Tien eigen vlieg tuigen worden vermist. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 4 Sept. (Stefani). Weermachtsbericht nr. 89. Het hoofdkwar tier van de Italiaansche weermacht maakt bekend: Normale bedrijvigheid van de verken- ningsafdeelingen en van de vooruitgescho ven posten aan alle fronten. LUCHTALARM TE BERLIJN BERLIJN, 4 September (D.N.B.) Van bevoegde zijde wordt thans in een resumé bekend gemaakt, dat de meeste Engelsche vliegtuigen, die den afgeloopen nacht naar Duitschland gevlogen zijn, koers zetten naar Berlijn, waar kort na middernacht alarm gemaakt werd. Naar reeds gemeld, zijn geen bommen op de rijkshoofdstad ge vallen. De Engelschen hebben bij hun na dering den afweer van het Roergebied vermeden, een deel van de vijandelijke, vliegtuigen werd reeds voor de Elbe tot terugkeer gedwongen. Vrij levendige activiteit van Duitsche en Engelsche toestellen viel in de omgeving van Maagdenburg waar te nemen, doch hierom trent zijn nog geen bijzonderheden bekend. NIEUWE DUITSCHE LUCHTAANVAL OP THEEMSMONDING. BERLIJN, 4 Sept. (D. N. B.). Vanmor gen hebben Duitsche gevechtsformaties op nieuw, naar het D. N. B. verneemt, vlieg velden ten Noorden van de Theemsmon- ding aangevallen. Afzonderlijke Engelsche jagers trachtten de Duitsche vliegtuigen tegen te houden. Deze bereikten evenwel na kortstondige, succesvolle luchtgevech ten het toöneel voor hun aanval en voer den dezen uit. JAPAN EN INDO-CHINA. TOKIO, 4 Sept. )D. N. B.). Uit Sai gon afkomstige berichten, volgens welke Japan in ultimatieven vorm van de Indo- Chineesche regeering de doorlating van Ja- pansche troepen door Indo-China zou heb ben verlangd, en de Indo-Chineesche re geering dezen eisch van de hand zou heb ben gewezen, worden in gezaghebbende kringen alhier noch bevestigd noch tegen gesproken. In politieke kringen wijst men er op, dat het hier een militaire aangele genheid betreft en dat de leider van de Japansche delegatie Nisjihara, die indertijd met de Indo-Chineesche regeering onder handeld heeft over het verhinderen van den aanvoer voor Tsjang Kai Sjek, met des betreffende volmachten naar Indo-China teruggekeerd is. In hoeverre zijn besprekin gen aldaar gevordërd zijn, is niet bekend. DE TERUGKEER VAN ZEVENBURGEN. BOEDAPEST, 4 Sejt. (D. N. B.). De Hongaarsche generale staf heeft voor den tijd van dertig dagen een algemeen ver bod tot betreden van het herkregen gebied van Zevenburgen uitgevaardigd. BOEDAPEST, 4 Sept. (D. N. B.). Ter gelegenheid van de wederinlijving der Ze- venburgsche gebieden geven de Hongaar sche posterijen een postzegel van 10 filler uit met den opdruk „Het Oosten keert te rug". ENGELSCHE STEENKOOLPRODUCTIE LOOPT ACHTERUIT. STOCKHOLM, 4 Sctember (D.N.B.) Naar uit het rapport van de commissie Ridley blijkt, die in opdracht van het En gelsche ministerie voor het mijnwezen de mogelijkheden voor de verhoogde Engel sche productie van synthetische benzine heeft onderzocht, blijft de Engelsche steen koolproductie achteruitloopen. Dit is vol gens het rapport van de commissie vooral daaraan te wijten, dat een groot aantal mijnwerkers geweigerd heeft door te wer ken. Door stakingen en door den slechten ge zondheidstoestand zijn in vergelijking met de overeenkomstige maanden van het vo rige jaar nog slechts 81 procent van de mijnwerkers de mijnen ingegaan. ONBESTUURDE VLIEGTUIGEN VOOR AMERIKAANSCHE DEFENSIE LOS ANGELOS, 4 September (D.N.B.). Een onbemand vliegtuig zal, volgens de Amerikaansche scheepsradio, als legervlieg tuig voor de V.S. ontworpen worden om vijandelijke steunpunten te kunnen bom bardeeren. Lee de Forest, de bekende televisie en radio specialist, heeft volgens dit bericht verklaard, dat legeringenieurs te Dayton (Ohio) thans een proefmodel van dit vlieg tuig bouwen. AANVULLING OP DE AMERIKAANSCHE DIENSTPLICHTWET. WASHINGTON, 4 September (D.N.B.). De militaire commissie van het Amerikaan sche Huis van Afgevaardigden heeft met twaalf tegen elf stemmen de aanvulling op de dienstplichtwet goedgekeurd, welke de regeering machtigt fabrieken ten be hoeve van de productie van oorlogsmate riaal te pachten, ingeval deze fabrieken het aannemen van regeeringsorders om de een of andere reden weigeren. De aanvulling beteekent een verzachting op de 'bepaling, welke de Senaat had. aan genomen, krachtens welke de regeering gerechtigd zou zijn dergelijke fabrieken in beslag te nemen. AMSTERDAM, 4 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 201 vette kalveren 90100, 7686 en 6070 cent per kg. levend gewicht; 32 nuchtere kal veren 1420, 25 schapen en lammeren 2050 per stuk. Overzicht: Vette kalve ren korte aanvoer, handel traag, prijzen iets hooger. Nuchtére kalveren matige aan voer, vlugge handel, iets duurder prijzen. Schapen: matige aanvoer, vlugge handel, prijshoudend. DEN BOSCH, 4 Sept. Boter. Aanvoer 10075 kg. Prijzen: hoogste 1.64, laagste 1.58 en middel 1.63 per kg. WOERDEN, 4 Sept. Kaas. Aanvoer 412 partijen. Prijzen met rijksmerk le kwal. 3940.50 en 2e kwal. 3738, zware tot 40.50 per 50 kg. Handel vlug. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 4 SEPTEMBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/161 88 9/16 Eerlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 42.84—42 92 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 42.8042.96 TANDHEELKUNDIGE. WATERSTEEG 2a TELEFOON 25 220 Spreekuren dagelijks van 11-12 en van 25 uur. Maandag- en Vrijdagavond van 78 uur. 4552 Ziekenfondsspreekuur: dagelijks van 81'210 uur. en Woensdagavond van 7-8 uur OUD GOUD. Wij koopen tegen de hoogste prijs H. J. VAN AMER0NGEN Haarlemmerstraat 233 4548

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3