Weerbericht - RECHTZAKEN STADS NIEUWS Burgerlijke Stand WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 8.21 uur. Zon op 6.57 uur. Maan onder 9.20 uur Woensdagavond. Maan op 11.17 uur Donderdagavond. BOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 5 Aug. v.m. 6.10 en nam. 6.35 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 18 gr. C. /3IIOIIOIIOÏIOUOIIOIIOIIOIIC^ - q Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 ?ang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: U 0 ZONSONDERGANG 7i Z 8.21 uur. - fj ZONSOPKOMST r y 6.57 uur. Q Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. - 0 ^>ii on on on o ii on on on on o BOMMEN OP TERNEUZEN. In den afgeloopen nacht is boven Ter- neuzen door een Engelsch vliegtuig een zestal brisantbommen uitgeworpen. Hier door zijn twee inwoners gedood, twee per sonen zwaar en twee anderen licht ge wond. Tevens werden een school en eenige •huizen grootendeels verwoest. BOM IN DE ZIJPE. In den afgeloopen nacht is door een En gelsch vliegtuig een bom geworpen, waar door een boerderij werd getroffen, welke bewoond werd door G. A. Waiboer aan de Grootsloot in de Zijpe (Noord-Holland). De heer Waiboer is hierbij om het leven geko men, terwijl zijn vrouw licht gewond werd. Als een kaartenhuis is het voorhuis van de boerderij in elkaar gezakt. De muren zijn naar binnen gevallen, het voorste deel van het dak, dat intact was gebleven, schulpte over de ruine heen. Een wonder is het, dat de vrouw zich met haar kindje nog kon redden. De heer Waiboer was in het puin bekneld. Ruim een uur* na den inslag kon de brandweer van Zijpe het slachtoffer be vrijden. VERGOEDING VOOR DOOR MILTVUUR GESTORVEN DIEREN De secretaris-generaal, waarn. hoofd van het departement van Landbouw en Vissche- ryheeft besloten: lo. Uit het Landbouw-Crisisfonds, aan veohouders, als tegemoetkoming in de schade, veroorzaakt door het sterven van runderen, paarden, varkens dan wel scha pen, tengevolge van miltvuur in het tijd vak van 1 December 1939 tot 1 April 1940, te vergoeden per dier voor: Volwassen stamboek-rundvee 225, vol wassen rundvee 200, vaarzen 150, pin ken 100, kalveren 25, volwassen paarden 300, enters 100, varkens 50, schapen 20, met dien verstande, dat indien de be treffende veehouder tegen het intreden van bovengenoemde schade was verzekerd, aan hem slechts wordt uitbetaald het bedrag, waarmede de evengenoemde tegemoetko ming de door den verzekeraar gedane uit- keering overtreft en dat aan den verze keraar de tegemoetkoming wordt uitbetaald tot ten hoogste de do.or hem gedane uitkee- ring; 2o. De gelden, benoodigd voor de uitbe taling van de onder 1 bedoelde vergoedin gen, te stellen ter beschikking van het Rijks bureau voor de Voedselvoorziening in oor logstijd en voor de uitvoering van de Land- bouw-Crisiswet 1933. BETALING VOOR GEVORDERDE MOTORRIJTUIGEN. De „Rustungsinspektion Niederlande" deelt ^nede dat degenen, die nog in het be zit zijn van „Abschatzungsurkunden" voor gevorderde motorrijtuigen, waarop nog geen betaling is gevolgd, deze tot 9 Septem ber a.s. kunnen inzenden aan de Rijksver keersinspectie, Koningskade 25, Den Haag. Indien na onderzoek betaling kan plaats vinden, zullen de houders van bovenge noemde stukken persoonlijk hieromtrent een mededeeling ontvangen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het bovenstaande uitsluitend betrekking heeft op taaxtierapporten met het opschrift „Abschatzungsurkunde", welke aanvangen met de volgende woorden: „Hiermit be- scheinigen wir, dass wir, die unten bezeich- neten mitglieder der abschatzungskommis- seion, in übereinstimmung mit dem uns vom Herrn Reichsverkehrsgeneralinspec- tor in Haag erteilten Auftrag den unten benannten Lastkraftwagen abgeschatzt ha- been". De „Abschatzungsurkunde" moet zijn onderteekend door de Kommandantur. HAAGSCH GERECHSHOF BELEMMERING VAN EEN POLITIEMAN. In den nacht van Zaterdag op Zondag 3 Maart te twee uur speelde zich in de Nieuwstraat te Den Haag een vechtpar tijtje af, waaraan een toevallig passeerend agent van politie in burgerkkeding een einde trachtte te maken, hetgeen niet de instemming had van een der beide vechtende partijen, n.l. den ongeveer der tigjarigen portier van der R., die geen ge loof hechtte aan de legimitatiekaart, welke de agent in burger hem vertoonde en geen gevolg gaf aan diens aanmaning tot door- loopen. De portier werd deswege tot een maand gevangenisstraf veroordeeld en kwam hiervan bij het Gerechtshof in be roep. Uit het verhoor bleek, dat de agent zijn dienstrevolver had moeten trekken om tenslotte aan het gevecht een einde te maken, doch niet dan nadat volgens de verklaring van den agent van der R. geprobeerd had hem den revolver te ont nemen. Verdachte gaf te zijner verdediging op, dat even tevoren een andere burger ge tracht had zich in de vechtpartij te men gen met de mededeeling, dat hij recher cheur was en dat tegen betaling van een rijiksdaalder aan dezen laatste de zaak als afgedaan zou worden beschouwd, hetgeen den verdachte evenwel aanleiding tot wan trouwen en doorvechten had gegeven. Toen daarop de tweede burger zeide, agent van politie te zijn en wel een legitimatie- kaart toonde, had verdachte de echtheid van deze kaart in twijfel getrokken. Den procureur-generaal kwam het ver haal van den verdachte hoogst onwaar schijnlijk voor, weshalve tot bevestiging van het vonnis werd geconcludeerd. Het pleidooi van den verdediger, mr. E. F. Moresco, vermocht in deze conclusie geen wijziging te brengen. 's Hofs arrest zal over veertien dagen volgen. Haagsctie Politierechter Het intermezzo in de dancing. Elk sprookje vangt aan met „er was eens", en aangezien er aan deze geschie denis ook een sprookje vooraf gegaan was beginnen wij met: Er was eens een Leid- sche schoon e, die verkeering had met een dito jongeling. Er waren dure eeden. gepreveld over eeuwige trouw, al dan niet onder blanke maneschijnsels en andere be- noodigde romantische attributen. Alles op dit ondermaansche is echter vergankelijk en zoo was het ook met des jongelings liefde gegaan. Een ander aanminnig meisje was de oorzaak, dat alle beloften van eeuwige trouw en wat daar aan vast zit, schromelijk verbroken werden, zeer tot spijt van het meisje, dat reeds gedroomd had van eigen huis en haard. En zoo kon het gebeuren, dat liefde in haat overging. Daarbij kwam nog, dat het meisje diverse dure cadeaux aan haar gewezen verloofde cadeau had gedaan, die zij naast haar ge liefde ook kwijt was. Een ding had zij nog weten te redden uit de ruines van haar ver vlogen geluk en dat was haar vroegere vriendin. Deze vriendin voelde mee met het ongeluk, in zooverre vriendinnen in zulke aangelegenheden mee kunnen voelen, en speelde de troosteres. De beste methode vond zij om allerlei uitgaansavondjes te organiseeren zooals naar een dancing en wat dies meer zij. Het groote, bloote toeval wilde evenwel, dat op zekeren dag, toen de beide vrien dinnen hunne zinnen weder wilden verpoo- zen met allerlei danspassen, begeleid door smeltende vioolklankan, plotseling de on trouwe verloofde zijn aanschijn in de dan cing deed verschijnen. Niet alleen, o neen, maar vergezeld van een andere schoone. En weg waren alle genoegens van tango en step, voor de verlatene, want het gezicht van den vroegeren verliefden verloofde was olie op het vuur van haar nog steeds minnend hart. Zij deed wat haar hart haar ingaf en ging naar haar vroegeren gelief de en vroeg hoe het met hem ging. Toen kreeg zij de meest koude douche, die zij ooit in haar leven gekregen had, n.l. „dame, ik ken u niet". Een moment stond zij als de bekende zoutpilaar, maar toen ging haar mondje open en de klanken, die er uitvloeiden over stemden het geheele orkest. „Jou.leelijke.wil je mij niet meer kennen. Dat zei je een paar maanden geleden ook niet, jou...." Vele danslustigen vonden dit intermezzo veel belangrijker dan de klankenregen van de band en er vormde zich een cordon om de kijvenden. De aldus in het zonnetje gezette jonge ling vond, dat er voor zijn portie gerust een defect aan de lichtleiding mocht komen of dat hij minstens door den grond zou zak ken. Zulke wonderen waren echter niet ge beurd en de woordenstrijd was doorge gaan. „Kom Mina, hou je fatsoen", probeerde de vriendin het. Maar Mina was verre over haar kook punt heen en stoorde zich niet meer aan wereldwijze raadgevingen. „Ik zal je leelijkemiserabel ventje", blerde Mina obstinaat, zeer tot genoegen van de aanwezige dames en heeren, die ,dat" wel mochten. En toen was 't gebeurd. Mina had een op een tafeltje prijkende flesch vloeibaar fruit oftewel Perl, bij den hals gegrepen en had met een eleganten zwaai het glaswerk op haar vroegeren verloofdes schedel ge plant. Eenige seconden daarvoor had de Don Juan door den grond willen zinken HEILIG UUR De oefening van het Heilig Uur zal mor gen, Donderdagavond, in de kerk van den H. Leonardus a P. M. aan den Haagweg ge houden worden, niet, zooals in het kerk- bericht werd aangekondigd, van half 9 tot half 10 uur, maar van 8 tot 9 uur. Wij hopen, dat velen aan deze oefening zullen deelnemen, welke voornamelijk gehouden wordt om van het H. Hart van Jesus het einde van den oorlog en den vurig ver langden vrede af te smeeken. Pastoor SMEETS. ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING. Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Wij deelen de leden van het muziekgezel schap „Frans Schweitzer" mede, dat a.s. Vrijdag 6 Sept. de repetitie vervalt en dat op Vrijdag 13 Sept. alle leden om 8 uur worden verwacht, dan kan er weer normaal gerepeteerd worden, daar het gebouw dan verduisterd is. Trouw aan Kolping. VER. „SANCTA VERONICA". Blijkens een kleine advertentie in dit blad houdt deze Ver. morgenmiddag haar maan- delijksche zitting. Mede in verband met het feit, dat in Aug. wegens vacantie geen zitting is gehouden, vertrouwt het bestuur er op, dat er veel dames zullen komen, om materiaal te halen wat thuis verwerkt kan worden of aldaar eenige uurtjes produc tief te maken, 't Is immers voor de arme en voornamelijk stille arme R.-K. gezinnen van Leiden en op dit terrein moet er nog zoo enorm veel verricht worden, wil men aan alle redelijke aanvragen zoo goed mo gelijk tegemoet komen. Voor wie 't niet mo gelijk is „practisch" te werken, vermelden wij even het gironummer 260700. HANDWAGEN MET TWEE KINDEREN TE WATER. Kranige redder. Gistermiddag te ongeveer kwart voor zes waren de 7- en 11-jarige dochtertje van de familie v. M. uit de Dillenburgerstraat op de Middelstegracht met een handwagen aan het rijden. Op een gegeven oogenblik geraakte de wagen met beide kinderen in de gracht. Toevallig stond de heer W. Zandvliet aldaar aan de deur van zijn wo ning, die het ongeluk zag gebeuren. Hy be dacht zich geen oogenblik en sprong ge kleed te water, nadat hij eerst een der meis jes door handreiking op den wal had ge bracht. Het tweede meisje, dat reeds zinkende was, mocht hij na eenige malen te hebben gedoken, boven water halen. De redder Z. heeft reeds in 1937 een kind van den wissen dood gered en in 1938 twee kinderen. Aan Z. is destijds een medaille uitgereikt voor het redden van drenkelin gen. AANBESTEDING DE SITTERBRUG Door den directeur van Gemeentewerken werd gisteren namens B. en W. aanbesteed: het maken van de „De Sitterbrug", zijnde een boogbrug in gewapend beton over de Stadsmolensloot, het doortrekken van de Van den Brandelerkade en het op volle breedte brengen van een gedeelte Burggra- venlaan, een en ander met bijkomende wer ken. Hiervoor was ingeschreven als volgt: N.V. Rijswijksche Betonbouw, Voorschoten 46750; N.V. Ned. Aanneming Mij. v.h. Fa. H. F. Boersma, Den Haag 42310; P. Bryer, Den Haag 41900; E. A. H. Halver hout, Leiden 39824; Otto Linzel, Soestdijk 39388; N.V. v. Splinder's Aanneming Mij., Ridderkerk 39200; P. J. en H. Visser, Was senaar 38880; A. Dubbers, Vianen 38600; Gebr. Schouls, Leiderdorp 37500; A. v. Halem en I. Doornik, Leiden 36600; A. den Ouden, Gouda 35800; C. God schalk, Leiden 35760; H. C. Heemskerk, Leiden 35434; P. Bokhoven, Gouda 35243; N.V. Beton- en Aanneming Mij. „Monoliet", Amsterdam 34980; Fa. A. en J. den Ouden, Oegstgeest 34700; W. Ouds hoorn en Zn., Leiden 34537; M. S. v. d. Voort, Leiden f 32500; L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden 31150. De gupning is aangehouden. Onze stadgenooten M. Aniba en P. Arends zijn per 2 Sept. j.l. geplaatst bij het wapen der marechaussee te Eindhoven. of minstens een duisternis verlangd, thans kreeg hij duisternis alom, want door den klap zag hij sterretjes en sterretjes zijn meestal alleen maar des avonds zichtbaar. De vrienden en een gedienstige ober had den Mina er uit gewerkt en de gevolgen van den klap met de flesch werden ver der uitgeplozen voor den Politierechter, alwaar Mina zich te verantwoorden had wegens mishandeling. Zij zeide in opgewonden toestand ver keerd te hebben, hetgeen geloofd werd, maar dat haar, volgens den Officier, toch geen recht gaf met flesschen te gaan zwaaien op eens anders hoofd. Tien gulden werd de eisch en tien gul den werd ook de uitspraak en Mina ging heeen met de gedachte, dat zij haar laatste 'kans verspeeld had, want de jongeling zal door deze behandeling wel niet tot andere gedachten gekomen zijn. DE BURGER-PAARDENSPORT- VEREENIGING „LEIDEN EN OMSTREKEN" OPGERICHT. Dinsdagavond kwamen een groot aantal dames- en heeren-ruitersportbeoefenaars bijeen op de terreinen der Ruitersport- school „Oegstgeest", directeur de heer H. C. Broekman, om te komen tot de oprich ting van bovengenoemde vereeniging. Al vorens tot dit zakelijk gedeelte te komen begaf het gezelschap zich naar de mané ge, alwaar de voorloopige voorzitter, de heer J. A. Blanken, de aanwezigen uit- noodigde enkele staaltjes van rijkunst in oogenschouw te nemen. Het is een iet wat bijzondere wijze, als inleiding van een vergadering, aldus spr., doch hij hoopte, dat er dit toe zou bijdragen, straks ge makkelijker tot besluiten te komen. On der leiding van directeur Broekman lieten de dames, M. en R. Guljé, Muller, Kanbier en de heeren ir. Otto Rijsdijk, E. Ydo, Kanbier en Broekman Jr. het gezelschap, van deze mooie sport genieten door enkele rijvaardigheidsproeven te demonstreeren. Hierna gaven dezelfde dames en heeren eenige springoefeningen op het buitenter rein te zien, welke eveneens schitterend slaagden en getuigenis aflegden, dat het paardensportonderwijs op deze school in goede handen is. Vervolgens kwam men bijeen in den ge- zelligen foyer der manége, en zette de heer Blanken het doel van de bijeenkomst nader uiteen. De ruitersportliefhebbers zijn van meening, dat er nog te weinig paard gereden wordt en dat de belang stelling van deze sport nog niet die vlucht heeft genomen, welke ze verdient. Ook on der de berijders zelf, maar daar buiten ook is nog een breede belangstelling te wekken voor verdieping in deze sport. Men heeft gemeend deze sport tot nieuwe bloei heeft gemeend deze sport tot nieuwen bloei te moeten brengen, althans hiertoe een poging te ondernemen en dit te meer, waar de Ruitersportschool een zoo bij uit stek gunstige gelegenheid hiertoe biedt en men op die wijze ook medewerkt deze mooie gelegenheid voor sportbeoeféning voor de toekomst te behouden. Vandaar dat men alle paardensportbeoefenaars en -liefhebbers in een vereeniging wil samen brengen. Spr. wees er verder op, dat men, door de sport „te laten liggen", men zich zelf en de gemeenschap schaadt, en men hierdoor zou afbreken inplaats van opbou wen, wat toch het parool van dezen tijd heet. Dit moet althans wat de paarden sport betreft vermeden worden. Vandaar dat dë heeren ir. Otto Rijsdijk, Kanbier, G. C. Hulst (die door ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn), de heer Broekman en spr. een poging hebben on dernomen tot oprichting eener vereeniging. Mocht men hiertoe komen, dan zou deze vereeniging geheel onafhankelijk naast de Ruitersportschool staan; alleen kon men, dank zij de medewerking van den direc teur dier school tegen zeer gereduceerde prijzen gebruik maken van materiaal en terreinen, wat belangrijke voordeelen voor de aangesloten leden met zich bracht, waarop spr. nader inging en uitvoerig toelichtte. Men stelt zich voor, aldus spr., de ruitersport te beoefenen in den ruim- sten zin van het woord, daaronder niet al leen te verstaan het berijden van paarden, doch ook het organiseeren van wedstrij den, het geven van demonstraties, het on derricht geven in mennen en cursussen in paarden- en materiaalkennis. Eenmaal per jaar stelt men zich voor een manégefeest te organiseex-en met daaraan te verbinden, wedstrijden e.d. Op 15 September a.s. des n.m. om 2.30 uur hoopt meri reeds den eer sten wedstrijd op het terrein der Ruiter sportschool te organiseeren. Ook ligt het in het voornemen uit te komen tegen ver- eenigingen elders. Na deze breedvoerige toelichting waaruit we de -hoofdzaken aanstippen, werd staan de de vergadering tot oprichting der ver eeniging besloten en traden alle aanwezi gen als lid toe. De heer ir. Otto Rijsdijk wees er op, dat hij als contact-commissa ris deel uit maakt van het bestuur der in 1938 opgerichte carousselvereeniging „St. George" en verklaarde zich gaarne bereid ook in deze vereeniging voorloopig een gelijke functie te willen innemen, daar het de bedoeling is, gelijk de voorzitter nog had opgemerkt, om, wanneer statuten en huish. reglement zijn ontworpen, een definitief bestuur te kiezen uit de leden der vereeniging zelf. De voorzitter had zelfs grootsche plannen en verklapte, dat het ook in de bedoeling ligt eenmaal per jaar een concours hippique te organiseeren en hoopte, dat dit mocht slagen. Hierna werden door den heer P. J. Maartense ge maakte film van de prestaties-van de „St. George"-CaToussel-leden gedraaid, waaruit men de prestaties kon volgen welke op dit terrein zijn te bereiken, waarbij ons bij zonder ook opviel hoezeer jeugdige berfj- ders(sters) al tot heel wat in staat blijken. Met een woord van dank sloot de voor zitter hierna de zeer geanimeerde vergade ring en wij spreken de hoop uit, dat deze vereeniging er toe moge bijdragen de zoo mooie ruitersport tot nog meerderen luister te voeren. DE ONTHULLING VAN HET MARNIXRAAM De onthulling van het gedenkraam voor Marnix van St. Aldegonde in de Pieters kerk alhier, die aanvankelijk was vastge steld op Zaterdag 14 September, is nader voorloopig bepaald op Zaterdag 21 Sep tember a.s. Gemeentel. Aankondigingen DISTRIBUTIE VAN ZEEP Met ingang van heden kunnen op het Distributiekantoor, Breestraat 117, aan vraagformulieren MD 80 worden afgehaald door werkgevers of bedrijfsleiders, wier personeel door den aard van de te verrich ten werkzaamheden meer dan anderen aan verontreiniging van lichaam of kleeding of beiden is blootgesteld en voor personeel dat bij den arbeid bloot staat aan bezoede ling met voor zijn gewondheid schadelijke stoffen. Aan de individueele arbeiders wordt een formulier MD 80 niet uitgereikt. Aan hen echter, die niet in een bedrijf werkzaam zijn/ doch zelfstandig een beroep uitoefe nen, kan dit, voor zoover zij daarvoor in aanmerking komen, wel geschieden. De ingevulde en onderteekende aan vraagformulieren moeten uiterlijk Zaterdag 14 Sept. a.s. aan het Distributiekantoor in geleverd zijn. Behalve een opgave van het aantal personen, die werkzaamheden ver richten, waarbij zij in sterke mate aan ver ontreiniging zijn blootgesteld, dient tevens te worden vermeld het totaal aantal perso nen, dat in het bedrijf of de onderneming werkzaam is. Bij de eerste maal dient de toestand op 1 September 1940 te worden opgegeven. De aanvraagformulieren kunnen afge haald worden van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur n.m. aan het Distributiekantoor, Bree straat 117, het vroegere station aan den Heerensingel, het Christelijk Militair Tehuis Morschweg 34, de vroegere Kweekschool, Oude Vest 35, Oude Rijn 132 en Utrechtsche Veer 3. Het bestuursgebouw van „De Tuin stad wijk", Hyacinthenstraat 18 zal tot na der afkondiging niet beschikbaar zijn. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 4 September 1940. 4571 Agenda LEIDEN Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden, bureauzitting St. Vinc.gebouw, Hoogl. Kerkgracht, 7.30 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 31 Augustus 20 uur tot Zaterdag 7 Sep tember 8 uur waargenomen door de apo theek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. LEIDEN Geboren: Regina Wilhelmina d. v. A R. Goutier en J. Neuteboom. Reint z. v. A. Maaskant en H. M. Jonker. Ondertrouwd: H. Lacourt jm. 26 j. en J. v. Hees jd. 24 j. J. M. Abrahams jm. 23 j. en N. Cahen jd. 20 j. Overleden: C. v. Lequwen z. 18 j. L. Singei-ling hsvr. van G. de Vroede 73 j. W. v. Leeuwen, hsvr. van N. de Tombe 60 j. 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Woensdag 4 September 1940 3de klasse, 3de lijst Hooge Prijzen f 25.000.— 18828 t 100.— 13789 Prijzen van f 45. 1553 1928 2210 2308 2803 2887 2938 3162 3934 4856 4885 4950 5127 5235 5430 6154 6492 6503 6712 7336 8211 8269 8725 9357 9494 10265 10331 10744 10956 10963 10986 11227 11627 12025 12089 12100 12540 12607 12704 12747 12754 13081 13191 13256 13257 13428 13546 13705 13969 14782 15333 15393 15527 15565 15700 16039 16369 16429 16643 16911 17160 17234 17283 17339 17406 17470 17785 17870 18060 18134 18475 18486 18701 19153 19343 19433 19494 19972 20286 20506 20605 20660 21013 21479 21634 21747 21790 22830 22916 23621 23699 23945 24004 24010 24044 24404 24635 24787 Verbeteringen 3de klasse, 1ste lijst: 23544 m. z. 24544 3de klasse, 2de lijst: 15551 m. z. 15581. VEERTIGJARIG JUBIUEUM De heer J. C. van der Pot herdacht giste ren zijn veertigjarig jubileum in dienst der fa. Tieleman en Dros. De jubilaris werd des morgens met zijn echtgenoote in de directiekamer ontvangen, waar ook de heer A. H. Dros Sr., oud lid der directie aanwezig was en toege sproken door een der directie-leden, die hem namens de firma een geschenk onder couvert aanbood. De heer A. H. Dros Sr. bood den jubila ris een door hem zelf vervaardigd schilderij als aandenken aan. Daarna had de huldiging door het perso neel plaats, namens wie den heer Pot even eens een enveloppe met inhoud werd aan geboden. De jubilaris zegde allen hartelijk dank voor de hem gebrachte hulde en geschen ken. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7515. Inter nationale Tobis-Cinema N.V. (f.) Leiden, B/reestraat 31 (Trianon-theater). Leiden, Haarl.straat 52, (Rex-theater). Hoofdz.: Amsterdam, L. Luykensctraat 2. Beh. fil.: J. J. H. H. Tapke Lokenberg, Leiden (B. PO

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2