FAILLISSEMENTEN MAANDAG 2 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Het A. R. O. L.-voetbaltournooi te Amsterdam is Zondag beëindigd. In de finale, welke tusschen D. W. S. en H. B. S. ging, wist de hoofdstedelijke club met een 21 overwinning beslag te leggen op de trofee. De heer J. Galavazi, voorzitter van A. F. C., reikt den A. R. O. L.-beker uit aan den aanvoerder van D. W. S., Melchers. (Foto Pax Holland). zenden, ondernemen de Rotterdammers de eerste aanvallen, welke echter zonder suc ces blijven. De A.V.V.'ers, die met enkele invallers spelen, nemen de zaken te kalm op, waardoor St. Ignatius den toon blijft aangeven, en diverse aanvallen opzetten. Het duurt dan ook niet lang, of de links buiten weet de score te openen (01), ter wijl direct daarop door een fout van den keeper de stand reeds 20 is. Ofschoon A.V.V. dan duidelijk in de meerderheid komt, kunnen zij deze meerderheid niet in een doelpunt uitdrukken. Niet zonder ge luk weet de St. Ignatius-achterhoede stand te houden St Ignatius heeft meer geluk, want nog voor de rust weten zij bij een snel len uitval den stand op 30 te brengen. Na de rust pakt A. V. V. direct stevig aan, doch het geluk is niet aan hun zijde. Als dan scheidsrechter Zom aan A.V.V. een penalty toekent, waaruit de stand op 31 wordt gebracht, waarbij enkele Rotterdam mers den heer Zom te lijf willen, is de aar digheid van den wedstrijd af en gelooft A.V.V. het wel. De A.V.V.-achterhoede geeft echter geen krimp en zoo komt tot ieders opluchting het einde meteen on verdiende 31 overwinning voor de Rot terdammers. De reserves van beide vereenigingen be- kampten elkaar in een goeden en pretti- gen wedstrijd, welke de A.V.V.'ers met 52 wisten te winnen. R.-K. Sportver. „U. D. O." Het gisteren op het U. D. O.-terrein ge houden tournooi is een succes geworden, en niet het minst voor de organiseerende vereeniging, die haar harde werken be kroond zag met twee overwinningen en daardoor den eersten prijs, een zilveren lauwertak, in de wacht sleepte. Den twee den prijs wist Foreholte te bemachtigen, terwijl de derde prijs door Docos veroverd werd. Om 12 uur werd afgetrapt en nam de wedstrijd S. M. C.U. D. O. een aanvang. Beide partijen wogen goed tegen elkaar op en om beurten waren beide doelen in ge vaar. Na ongeveer 20 minuten volgde een fraaie doorbraak van de U. D. O.-voorhoe- de, waarbij de linksbinnen met een fraai schot den bal in de touwen deed belanden. Alzoo werd gedraaid met een stand 10 in het voordeel van U. D. O. Na de rust zet te S. M. C. er alles op om gelijk te maken, maar het succes kwam juist aan den an deren kant, alwaar de linksbuiten den S. M.C.-keeper met een listig schot onder de lat verraste. Ofschoon beide partijen er al les op zetten, kwam in den stand verder geen verandering meer, zoodat U. D. O. zich met een 20 overwinning in de finale plaatste. Hierna werd gespeeld de wedstrijd Fore holteDocos, in welken wedstrijd Fore holte van haar overwicht gebruik maakte en zich met een 51 overwinning eveneens in de finale plaatste. Na een adempauze werd eerst de verlie zersronde gespeeld. Hier traden Docos en S. M. C. tegen elkaar in 't veld. Deze span nende v^dstrijd eindigde met een ietwat geflatteerde 5—2 overwinning van Docos, dat hiermede in 't bezit kwam van den der den prijs. Reikhalzend werd uitgezien naar de fi nale tusgchen Foreholte en U. D. O. Deze strijd had, hetgeen wel te verwachten was, een zeer spannend karakter. Tot groote vreugde van "de supporters wist U. D. O. kort na den aanvang door een prachtig schot van den midvoor de leiding te ne men en deze voorsprong kort hierna zelfs nog te vergrooten door een doelpunt van den linksbuiten. Met een 20 voorsprong ging de rust in. De tweede helft bracht een verwoed aanvallend Foreholte tegen een zich hardnekkig verdedigend U. D. O. De achterhoede was echter in prima vorm en retourneerde alles, tot jujst even voor het eindsignaal de Foreholte-rechtsbinnen han dig van een fout in de U. D. O.-verdediging profiteerde en den stand op 21 bracht. Na den aftrap werd het einde geblazen en had U. D. O. een zwaar bevochten over winning en daarmede den eersten prijs uit het vuur gesleept. DUITSCHLAND BRENGT FINLAND EEN 13—0 NEDERLAAG TOE. Ten aanschouwe van 35.000 toeschou wers heeft het Duitsche elftal gisteren te Leipzig een groote 130 overwinning be haald op het Finsche elftal. De Finnen konden tegen het technisch en tactirch be tere spel van de Duitschers in het geheel niet óp. Vooral het binnentrio Hahnemann, Wal ter en Conen was in uitstekenden vorm en de achterhoede van Finland kon tegen dit spel niets uitrichten. Met de rust was de stand reeds 80 voor de Duitschers. In de tweede helft herstelden de Finnen zich eenigszins, vooral de spil Lahti toonde enkele malen, aardige staaltjes voetbal. De eindstand werd tenslotte 130 voor Duitschland. Hahnemann en Conen maak ten ieder vijf doelpunten, Walter met twee en Arit namen de overige voor hun reke ning. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duin- digt gehouden draverijen luiden als volgt: L Kampioenschap van Duindigt, 1ste afdeeling: 1. Zus Braun 1890 m. in 1.27.9; 2. Calumet Cane 2000 meter in 1.27.4. Ver der Allegheny, Spencer Gay, Young Oost star, Abdullah Scott en Whim. 2de afdee ling: 1. Abdullah Scott 1980 m. in 1.26.2; 2. 'Zus Braun (1.26.4). Verder: Young Ooststar, Alleheny, Calumet Cane, Whim en Spencer Gay. Door deze twee resultaten waren Whim en Spencer Gay uitgescha keld van verdere deelneming. Beslissing: 1. Abdullah Soott van Stal Gruno (J. de Vlieger) 1980 m. in 2.50.6 (1.26.2; 2. Young Ooststar van E. G. in 't Veen (eig.), 1980 M. in 2.51 (1.26.4); 3. Zus Braun (1.26.4>; 4. Allegheny (1.26.2) en Calumet Cane (1.28.8). II. Helenaprijs. Aanmoedigingsdraverij 4de klasse: 1. Diana Norton van. Stal HoL- landia (W. Geersen) 1740 m. in 2.34.4 (1.28.7); 2. David O van C. Oltshoorn (J. de Vlieger) 1720 m. in 2.35 (1.30.1). Ver der: Borlena Scott, Edelman, Oorella, Cis- ca B, Erlkonig, Diadema en Elisabeth'. HI. Hortensiaprijs. Handicap 2de en 3de klasse: 1. Akron B van P. Hagendoorn (W. Laarman) 2020 M. in 3.01.2 (1.29.è7; 2. .Amazone G van G. Poppen (Nottelman) 2060 m. in 3.01.2 (1.28). Verder: Beminde Admiral Guy, Claudy O, Y Kernei, Baron Harvester, Y Zelda Peter en Bobichon. IV. Herodiadeprijs. Ren over 125 meter: 1. L. Ponton van S. J. graaf van Limburg Stirum (G. v. Yperen) 65 kg in 1.22 met vele lengten voor 2. Alcala van mr. G. L. Kepper (G. J. Riem) 75 kg. Verder: Fur- nes en Ellesmere. V. Heraclesprijs. Prijzen draverij 4de klasse: 1. Diana Norton van Stal Hollandia, 1740 m. in 2.39 (1.31.4); 2. Belinda van Stal Gruno (J. Kruithof) 1760 m in 2.43 (1.32.6). Gediskwalificeerd wegens te veel galoppeeren: Caid, Bruno, Cisca B. en Aida. Ingehouden: Avro. BILJARTEN WEDSTRIJD TE VOORSCHOTEN. In het R.K. Vereenigingsgebouw te Voorschoten werd door de P.V.B. Voor schoten en T.E.P. uit Leiden een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld, waarvan de uitslag als volgt luidt: car. brt. h.s. gem. S. Smit TEP 30 34 6 0.88 R. Gerrits T.V.B. 60 34 7 1.46 Brasker 38 25 12 1.52 P. van Noort 50 25 8 2.00 N. Overdijk 40 29 5 1.34 J. Niersman 50 29 8 1.72 S. v. Aar 12 13 5 0.97 C. v. d. Werf 50 13 12 3.85 J. Verhoogt 43 34 6 1.27 S. Gerrits 50 34 5 1.47 J. van Dam 30 18 5 1.67 W. Gerrits 50 18 10 2.77 H. Huyeng 44 24 8 1.82 H. Kooiman 50 24 9 2.08 Uitgesproken: G. J. van Heek, drukker, handelende on der den naam Drukkerij van Heek, Oude wetering, gemeente Alkemade, Kanaal- weg A 184; cur. mr. E. J. Gelderman, Lei den. L. Noort, Albzoon, bloembollenkweeker, R ij n s b u r g, Kanaalstraat 3; cur. mr. C. J. Goudsmit, Leiden. Te Zandvoort is Zondag op het strand Noord Boulevard een groot ruiterfeest gehouden. De heer Jansen neemt op Bobby" op fraaie wijze een hindernis. (Foto Pax Holland). Alphen UAlph. Boys I 31. VOETBAL DE WEDSTRIJDEN OM DEN ZILVEREN BAL. Feyenoord, Sparta en Heracles uitgeschakeld. De uitslagen van den eersten dag van de weistrijden om den Zilveren Bal luiden: R.F.C.H.V.V. 11 (R. F.C. wint met strafschoppen). AD.O.H.V.V. 22 (A.D.O. wint met strafschoppen). Hermes D.V.S.Sparta 32. HeraclesWillem II 13. D.F.C.Feyenoord 00 (D.F.C. wint na strafschoppen). S.V.V.Neptunus 23. Zondag a.s. worden de volgende wed strijden gespeeld: OvermaasWillem II. R.F.C.—Hermes D.V.S. Quick (H.)—A.D.O. NeptunusD.F.C. Bovendien wordt nog de halve eindstrijd gespeeld tusschen den winnaar van de eer ste twee en die van de laatste twee wed strijden. D W S WINT DEN A.R.O.L.-BEKER. De uitslagen van den laatsten dag van den Arol-beker luiden: Halve eindstrijd: A.F.C.D.W.S. 02. H. B. S.—H. F. C. 4—0. Eindstrijd H. B. S.D. W. S. 1—2. D. W. S. kwam hierdoor voor een jaar in het bezit van den Arol-beker. ALPHEN—D.O.S. 8—1. Tegen de verwachting in, is het spel van DOS wel zeer tegengevallen. Wij hadden van de Veenders, die bij de IVCB goed staan aangeschreven, een betere partij voetbal verwacht. In dit elftal was het verband meestal zoek, het plaatsen liet bovendien veel te wenschen over, terwijl de weinige goede aanvallen, die de be zoekers ondernamen, door het slechte schieten hunner voorhoede, zonder resul taat bleven. Alphen was deze middag bij zonder op dreef, vooral de voorhoede gaf van groote schotvaardigheid blijk, wat de cijfers wel aantoont. Echter moet worden gezegd, dat de Veensche doelman zijn plaats wel waard was. Alphen toonde evenwel een zoodanig overwicht, dat doel punten niet konden uitblijven. De rust ging dan ook reeds met een 50 voor sprong van Alphen in. Onder leiding van scheidsrechter Rankema begon even 3 uur de bal te rollen. De eerste aanval*was voor Alphen. DOS nam echter den bal weldra over en forceerde aan de andere zijde een corner, die onbenut bleef. Al phen deed het beter, toen Bezemer een voorzet van rechts fraai inschoot (10). Daarna vergrootte Baltes op dezelfde wij ze den voorsprong (20). Van Egmond wierp er nog een schepje op en bracht den stand op 30. Even later was het weer van Leeuwen, die uit een voorzet van links met een kalm schot doelpuntte (40). DOS bleek tegen het snel door tastend spel der Alphen-voorhoede niet opgewassen en nadat Baltes nogmaals het net had gevonden, kwam de rust. In de tweede helft nam de thuisclub al dadelijk het spel in handen, zoodat de verdediging van DOS handen vol werk kreeg. Toch kon niet worden verhinderd, dat Bezemer bij een schot op doel, het le der via een der backs in het net liet ver dwijnen (60). Het zevende doelpunt kwam, toen de DOS-keeper uit zijn doel was gelokt en Baltes den bal maar voor het intrappen had. Eindelijk gelukte het den bezoekers met een doelpunt van him midhalf de eer te redden (71), maar de thuisclub volgde weldra dit voorbeeld en bracht door Baltes den stand op 81, waarmede het einde kwam van dezen in goede verstandhouding gespeelden wed strijd. Scheidsrechter Rankema leidde correct. De Alph. Boys moesten in deze kamp tegen de Alphen-reserven het loodje leg gen. Vóór de rust bleken beide elftallen goed tegen elkaar opgewassen en namen de Boys zelfs meermalen het spel in nan- den, maar tot doelpunten konden geen der partijen geraken. In de tweede helft kwamen de beenen meer los. Na een kwartier namen de Boys door Bahlmann de leiding. Alphen bracht echter den stand op gelijken voet, terwijl A. Broer met twee goede doelpunten voor Alphen voor de overwinning zorgde. TEYLINGENLUGDUNUM 1—3. Deze wedstrijd werd gespeeld op Sport- nof Sassenheim. Lugdunum was volledig, terwijl Teylingen 3 invallers telde. Als wordt afgetrapt is Teyl. al spoedig in het offensief en doelpunt onthoudbaar, maar in buitenspelpositie, wat den scheids rechter niet ontgaat. Spoedig krijgt Lugd. veldmeerderheid en bij een der aanvallen schiet de rechtsbinnen hard naast. TeyL komt flink opzetten, doch de keeper heeft geen moeite om het kalme schot te keeren. Mooi combineerend gaan de LugtL-men- schen op het Teylingen-doel af en de rechts binnen maakt er 10 van. Aan' den an deren kant zien wij Teylingen keurig in koppen, doch keeper Koet vangt het kalme schot gemakkelijk. Een tweede aanval, welke van rechts wordt voorgezet door Teyl., kopt Wesseling in, doch weer is kee per Koet present. Kort voor de rust maakt Lugd. er 20 van, doch zeer terecht werd dit doelpunt geannuleerd wegens buiten spel, zoodat de rust aanbrak met 10. Na rust zet Teyl. geweldig op en het blijkt dat zij meer zelfvertrouwen heeft, zoodat het beter vlot hoewel doelpunten uitblijven. Juist aan den anderen kant wordt de midvoor van Lugd. de gelegen heid gegeven er op keurige wijze onhoud baar 20 van te maken. Dan volgen tot 3 maal toe fiksche schoten van de TeyL voorhoede, doch alle gaan juist over of naast. Bij een TeyL aanval geeft v. Nobe- len aan de voorhoede. Deze passeert de achterhoede van Lugd. en de midvoor brengt den stand op 12. Tenslotte ziet Lugd. nog kans door toedoen van haar midvoor een derde doelpunt te fabriceeren, terwijl zonder resultaat nog verschillende malen Teyl. de kans krijgt. Wanneer het einde daar is, heeft Lugd. verdiend ge wonnen. K. R. V. I—Teyl. II ging niet door. Elftal b was bij Concordia op bezoek en verloor met 30. Elftal c moest naar Roe- lofarendsveen om daar D. O. S. e. te ont moeten. Ook hier het geval dat de K.-J. C. een kampdag hield te Voorhout zonder hiervan kennis te geven aan de Sportver- eeniging waardoor verschillende leden ontbraken. Tenslotte speelden nog twee schoolvoet- bal elftallen tegen die van Noordwijker- hout. Dit waren goede wedstrijden daar beide elftallen tegen elkaar opwogen. V. V. S. B.—DOCOS 6—1. In het begin zag het er niet naar uit, dat V. V. S. B. zulk een groote overwin ning zou behalen. Docos was geruimen tijd in de meerderheid en V. V. S. B. kwam slechts zelden tot een aanval. Na 10 minu ten echter wordt zoo'n aanval plots met een doelpunt bekroond, als Bader een voorzet van rechts onhoudbaar inkopt (10). Bij een scherpe aanval van Docos redt v. d. Berg in schijnbaar hopeloos ge val. Na een half uur neemt V. V. S. B. een corner, de bal komt op de rechter vleugel, wordt weer voorgezet en door Ba der wederom afgewerkt (20). V. V. S. E loopt nogal eens in de buitenspelval, welke Docos voor hen openzet. Beijens, de rechtsbinnen scoort dan op vrij grooten afstand een juweel van een doelpunt, ter wijl vlak voor de rust de midvoor van V. V. S. B. den bal aan den keener ontfutselt en eveneens doelpunt (40). Direct na de rust weet Marynen van een verkeerd opstellen van den Leidschen kee- De Haagsche Athletiek-commissie organi seerde Zondag op de Sintelbaan aan de Laan van Poot te Den Haag de Zuid-Hol- landsche kampioenschappen. In het num mer verspringen voor meisjes van 1214 jaar werd Mej. A. Noorddraver kampioene. Mej. Noorddraver in actie. (Foto Pax Holland). De Haarlemsche Jachtclub hield Zondag op het Noorder Buiten-Sparne en de Mooie Nel te Haarlem nationale zeilwedstr ijden. Een kijkje tijdens de kamp. (Foto Pax Holland). per gebruik te maken en stand op 50 te brengen. Het is een geflatteerde stand! Docos speelt echter voor het doel te kort en telkens worden daardoor him aanvallen on derbroken. De Reus probeert het dan al leen en met succes, de bal verdwijnt in de linkerbenedenhoek (60). Het spel slapt nu merkbaar af, wel heeft Docos het initiatief maar door het te ver doorge voerd samenspel boeken ze geen succes. De eer wordt echter toch gered, als de V. V. S. B.-keeper een tam schot verkeerd beoordeelt en de bal in het doel verdwijnt (61). Met dezen stand breek! ook het einde van deze in vriendschapp«yke geest gespeelde partij aan. De V. V. S. B.-b junioren deden het ook goed en wisten in een goed gespeelde wedstrijd van Van Nispen b met 3—0 te winnen. Met de rust stonden ze reeds met 10 voor. R. K. Sportver. „Docos". J u n i o re n Dat de wedstrij-den te gen Blauw Zwart niet mee zouden vallen hebben de uitslagen wel bewezen. Aleen Docos C heeft het tot een over winning weten te brengen, dank zij het goede spelen van den midhalf (32). Het B-elftal was gehandicapt, daar er enkele spelers moesten invallen bij het A- elftal en verloor met 20. De wedstrijd Docos. ABlauw Z-wart A was zeer snel. Docos had voor de rust een 10 voorsprong. Direct na de rust was het 20, maar door het moedig Volhouden van Blauw Zwart eindigde deze wedstrijd in een 22 gelijk spel. Woensdagmiddag is er gelegenheid om te trainen tusschen 3 en 4 uur. Dan speelt het C-elftal tegen de nieuwe leden. R.K. Sportver. „K. R. V." K. R. V. n kampte te 1 uur op eigen terrein tegen V. V. S. B. III waarbij K. R. V. II een nederlaag moest boeken van 08 waarna te 3.15 uur K. R. V. I een wedstrijd had tegen hetzelfde elftal V. V. S. B. in (Teylingen was n.l. pos opgekomen toen de wedstrijd tegen V. V. S. B. in al eeni- gen tijd liep). De wedstrijd eindigde met gelijk spel 33. R.-K. Sportver. „A- V. V." Voor een zeer talrijk publiek werd gis teren op het A. V. V.-terrein de laatste der door A. V. V. georganiseerde neder laagwedstrijden gespeeld tegen St. Igna tius. Deze wedstrijd bracht ean verrassing en een teleurstelling, een verrassing, daar A V. V. hierin de eerste nederlaag leed en een teleurstelling, daar de wedstrijd door het onsportief optreden van eenige St. Ig- natiusspelers een minder prettig verloop had, waardoor de A.V.V.nederlaag eenigs zins verklaarbaar is. Onder leiding van scheidsrechter Zom, die correct leidde, doch o.i. enkele Rotter dammers naar de kleedtent had moeten

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8