WELKE BONS? Burgerlijke Stand RIJNSTREEK Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 EEN LATE MEDEDEELING Van het P.T.T. kantoor hier ter stede ontvangen wy het bericht, dat met ingang van 28 Augustus de laatste lichting te 22, resp. 23 uur van een groot aantal bijbrie venbussen tijdelijk niet wordt uitgevoerd. Deze mededeeling komt wel wat laat. Op 31 Aug. bekend maken wat op 28 Aug. ge schieden gaat beteekent dupeering van ve len, die van deze verandering geen kennis droegen. Intusschen, men houde er van nu af aan rekening mede, dat deze maatregel getrof fen is voor de volgende brievenbussen: Rijnsburgerweg 101, Rijnsburgerweg 191, Bijkantoor Oegstgeest, Koninginnelaan Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg Oegst geest, Dorpstraat Oegstgeest, Emmalaan Oegstgeest, Joh. de Witttsarat, Lijsterstraat, Terweepark, Stationsweg, Maredijk, Haar lemmerweg, Maresingel, Heerensingel, Bil- litonstraat, Decimastraat, Spanjaardsbrug, Haven, Heerengracht, Watersteeg, Hooi gracht, Zandstraat, Oude Vest, Morschpoort- kazerne, Morschweg, Vondellaan, Hooge Morschweg, Da Costastraat, Rijn- en Schie- kade, Witte Rozenstraat, Groenhovenstraat, Bilderdijkstraat, Heerenstraat (agentschap) Heerenstraat (overweg), ZoeJ;erw. Singel, Kamerlingh Onneslaan, Zeemanlaan, Kraaierstraat, Cobetstraat, Meerburger straat, Hpoge Rijndijk, de Ruyterstraat, Plantage, Korevaarstraat. ORGELCONCERTEN HOOGL. KERK Het programma voor de op één na laat ste orgelbespeling in de Hooglandsche kerk door den organist Feike Asma, a.s. Maan dagavond, bevat uitsluitend nummers te speeln op verzoek en vermeldt o.a. het koekoek- en nachtegaalconcert van Han del's „Doodenmarsch en Engelenzang" van Guilenant. In verband met de verduistering wordt dit concert gegeven van half 8 tot half negen- De toegang is geheel vrij. INSTRUMENTMAKERSEXAMENS. Bij het door de Leidsche Instrumentma- kersschool in het Kamerlingh Onneslabora- torium gehouden eindexamen zyn geslaagd voor het examen leerling-instrumentmaker de heeren: H. Veylbrief, Leiden, Chr. Lan- ning, Amsterdam, H. Pouli, Ede, F. Pan- horst, Amsterdam, J. C. D. Esveld, Arnhem, C. J. v. d. Voort, J. Jansen, C. M. van Wel, H. de Groot, J. v. d. Bogaard, F. Tegelaar, C. v. d. Kamp, A. D. Langeveld, A. Stein- meier, G. J. E. v. d. Spek en B. Zwlers, al len leerL Leidsche Instrum.rschool; voor het examen gezel-instrumentmaker: W. L. J. Dörr, Delft, W. v. Berden, Katwijk aan Zee, J. Licht, Amsterdam; voor het exa men leerling-glasblazer de heeren: A. H. Kunz, Delft, L. M. Prent, Amsterdam, Tj. Zondervan, F. van de Water, M. K. J. Bon en A. W. Spaan, allen leerL Leidsche In- strum.-school. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 7432. J. P. Driesens, Lei den, Witte Rozenstraat 36, agentuur en commissie in papier en carton. De zaak is verplaatst naar Oegstgeest, Charl. de Bour bonlaan 8. 2375. W. J. Barning, Leiden, Oude Sin gel 16, piano- en orgelhandel. Bijv. uitge- oef. bedr.: handel in radiotoestellen. 5946. N.V. Drukkerij-Cartonnagefabriek Rutgers, Leiden, Galgewater 15. Uittr. Comm.: J. Rutgers, Leiden. Uittr. Dir.: B. Th. Rutgers, Leiden. N. Dir.: J. Rutgers, Leiden. N. Comm.: J. Rutgersvan Gent, Leiden. 4179 Maison Hagemeyer, Leiden, Bree- straat 83, dameshoedenzaak en damescon- efctie; handel in pelterijen en bontwerke- rij. De zaak wordt met ingang van 1 Sept. 1940 verplaatst naar 's-Gravenhage, Wil lem de Zwijgerlaan 29. 739. J. A. Hoogenstraaten, Leiden, Lange Mare 69, distillateur en wijnhandel. Overl. E.: Wed. C. M. HoogenstraatenRuigrok, d.d. 23 Aug. 1940. N. E.: C. M. W. Hoogen straaten, Leiden. 7361. 't Schuttershof, Leiden, Stationsweg 55, café, restaurant. Bovengenoemde zaak is omgezet in een naamlooze. vennootschap onder den naam: N.V. 't Schuttershof. (Ned. Staatscrt. Vrijdag 2 en Zaterdag 3 Aug. 1940, Bijv. nr. 733). Dir.: W. Boer, Leiden. Comm.: Mr. T. D. Zulker, Rotterdam en Dr. G. Z. Jol, Overschie. Maatsch. kap. 5000.geheel geplaatst en gestort 389. A. van Borselen en Co., Leiden, Hooigracht 64, handel in verfwaren, chemi caliën, vensterglas en borstelwerk. Boven- genc7?>ok wordt voortgezet door A. Dirkse, als eenig eigenaar, onder den ouden naam. Nieuwe inschr.: 7512. Uitgevers- en Advertentiebureau „Jové" Leiden Lage Morschweg 65. E.: Joh. Verduyn, Leiden. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 12.155,32 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens 2053,77 aan den Gemeente-ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden in geschreven. Op de veemarkt zijn gisteren drie witte lammeren achtergebleven, die bij de fa- Dieben geschut zijn. Bioscopen I/do. KOMEDIE OM GELD „Het leven is een schouwtooneel", heeft Vondel gedicht op de stads-schouwburg te Amsterdam. Zoo is 't: wy spelen byna allen .comedie, klein en groot. Maar al zijn de Van onze Adverteerders WONINGINRICHTING VAN GELDEREN Met ingang van heden werd in het pand Korevaarstraat 6 geopend een zaak voor woninginrichting, behangerij en stoffeer- derij door de firma v. Gelderen. Voor complete woninginrichting, meubi leering zoowel als stoffeering, kan men hier een uitgebreide keuze doen, in ta pijten, loopers, majten, tafel-, divan- en andere kleeden kan men te kust en te keur uitzoeken. In dezen tijd is het veilig een behoorlijke woninginrichting te hebben. Waar vele artikelen bovendien op eigen stoffeerderij worden vervaardigd kan men verzekerd zijn van degelijk werk. meeste menschen comedianten, daarom zyn het nog geen goede tooneelspelers. Eenige Nederlandsche tooneelspelers: Cor Ruys, Herman Bouler, Mattheieu van Eysden, Rini Otte e.a., hebben een „komedie--om- geld" in elkaar gezet, en omdat zij lui-van- 't-vak zyn is deze film heel goed geslaagd. Tusschen de reeks Nederlandsche films neemt dit Ufa-product een flinke plaats in. Het verhaal is boelend en niet alle- daagsch Een banklooper verliest een be langrijk geldsbedrag en wordt, omdat men hem ervan verdenkt (wat onjuist blijkt) het kapitaaltje verdonkeremaand te heb ben, tot directeur benoemd van een bouw maatschappij. Het mannetje doet „alsof hij geld bezit, maar hy heeft geen cent. Dit komt tenslotte uit. Hy zou in de gevangenis terecht zijn gekomen, als er niet een straat jongen was geweest, die te elfder ure de ware toedracht onthuld. Er zit een bittere bijsmaak aan deze film, en dat is de comedie, die gespeeld wordt om het geld, doch de samenstelling van het ge recht is luchtig en licht-verteerbaar, zoo dat men het bitterkoekje ongemerkt mede- inslikt. Kostelijk is de verandering gade te slaan in het bankenloopertje, die onver wachts tot directeur van een groote maat schappij wordt gepromoveerd. De satyre is heel goed volgehouden, hier en daar wel wat al te zwaar gechargeerd. Er is een rijke afwisseling van avonturen, vroolijke en tragisch-dreigende, doch het einde is voor ieder bevredigend. Een film, waarby de toeschouwer met stijgende belangstelling toeziet, en voldaan huiswaarts gaat. Een film, verrassend door zyn geestige satyre op geldmagnaten en door de gemoedelijke gesprekken uit het Amsterdamsche volks leven. Voor de pauze treedt het zangpaar Irene en Lucien op, die, onder veel bijval, liederen zingen „van opera tot schlager", begeleid door piano- en harmonica-muziek. Te za- men een programma, dat wel vele bezoe kers trekken zal en dit ook verdient. Casino BLEEKE BET. 't Is niet meer te tellen voor de hoeveel ste maal de Hollandsche film „Bleeke Bet" op het witte doek verschynt, maar toch stonden al weer vóór het aanvangsuur lan ge rijen bezoekers te wachten, bang dat zij zouden worden teleurgesteld. Zoo hebben Fientje de la Mar, Sylvain Poons en al die anderen de aanwezigen wederom doen gieren van het lachen om de bekende Jordaangeschiedenis, waarover wij niet opnieuw behoeven uit te wijden. Overigens spreekt het succes van deze film voor zich zelf. Vooraf gaan uitgebreide journaals en Henriëtte Davids in „De draaiende Venus", een recht Hollandsch programma dus. Trianon. BEATE KAISERLING. Wat er alzoo in een klein Duitsch stadje met een zeer zelfingenomen deftige stand gebeuren kan, is altyd een prettig onder werp voor films geweest. En het waren vooral de Duitsche filmers, wien dit genre het beste lag, die hiervan altyd iets sma kelijks wisten te maken. Een prachtig specimen hiervan is de film Beate Kaiserling, waarin de juf frouw van dien naam na een jaar in de stad van haar inwoning terugkomt en er vaart, dat zij door de toonaangevende kaste, vereenigd in een club, als gevolg van een lastercampagne is uitgesloten. Ha r reactie hierop is de inhoud van deze film en deze reactie is even verrassend als origineel. Zij komt kort en goed hierop neer, dat zij door een handige manoeuvre met een beroemd architect weet door te dringen tot het groote clubfeest, waar zij deze verzameling van ingebeelde trots duchtig de waarheid zegt. En bovendien weet zij een huwelyk te verhinderen, dat feitelijk niets anders dreigde te worden dan de verkoop van een pakket aandeelen. Laten wij eraan toevoegen: deze Beate Kaiserling (Lil Dagover) is een pracht vrouw, niet alleen uiterlijk. Zij beschikt in dit milieu van achterklap en laster over een geestelijken weerstand, welke welda dig aandoet. En hiermede raken wij tevens aan den kern van deze film, de sfeer, die in deze film iets ondefinieerbaars heeft. Het is een luchtige film en toch ook weer niet. Zij hekelt niet vroolyk, maar opge wekt het kleingeestig milieu van laster en hoogmoed. Men moet er om lachen, maar zij doet het tevens toch zoo scherp, dat men zoo nu en dan gevoelens krygt van me delijden met zulke geestelijk arme stum pers of van verontwaardiging daarover. Maar zulke gevoelens zetten niet door. Zij worden steeds afgebroken door een lach. Ziet men iets meer dan louter amuse ment in deze film, dan is zij niet alleen vroolijk, maar ook leerzaam tegelijk. Dit is een pluim voor de regie, die in de BROOD. Broodbon 4 (nieuwe broodkaart). Geldig tot en met 8 September, rechtgevende op 2500 gram rogge brood of 2000 gram ander brood. Deze bon is geldig vanaf 2 Septem ber. THEE OF KOFFIE. Bon 73 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 27 September, rechtgevende op half pond koffie of half ons thee. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 40 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met# 6 Sept., recht gevende op 2 X ons tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of roggebloem of roggemeel of zelf rijzend bakmeeL SUIKER. Bon 72 (alg. distributieboekje). Geldig tot en met 27 Sept, rechtge vende op k.g suiker. PETROLEUM. Petroleumzegel „Periode 5" voor hen, die over geen andere kookgelegenheid beschikken dan petroleum. Geldig tot en met 8 Sept., rechtgevende op 2 liter. BOTER EN VET. Bon 05 tot en met 12 (boterkaart) Geldig tot en met 18 October. Op eiken bon een half pond boter. Bons 05 tot en met 07 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon een half pond margarine of boter. Bon 08 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Een half pond gesmolten vet of boter. Bons 09 tot en met 12. (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon half pond boter met 10 cent reductie per half pond. RIJST OF RIJSTEMEEL. Bon 14 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 6 September, rechtgevende op half pond rijst of rystemeel. HAVERMOUT, ENZ. Bon 27 (algem. distdibutieboekje). Geldig tot en met 6 September, rechtgevende op half pond haver mout of havervlokken of gort of grutten. MAÏZENA, ENZ. Bon 105 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, recht gevende op 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder. MACARONI, ENZ. Bon 110 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, rechtgevende op 1 on5 macaroni of vermicelli ZEEP Bon 115 (alg. distributieboekje) Geldig tot en met 24 September voor verschillende soorten zeep, als gemeld. Bon 116 is tot en met 31 December geldig voor mannelijke personen boven de 15 jaar, recht gevende op 50 gram scheerzeep of of één tube scheercrême of één pot scheerzeep. uitwerking van het verhaal tevens van an dere mogelijkheden gebruik heeft ge maakt. Zeer aantrekkelijk is bijvoorbeeld de ensceneering van het Weinprobe-feest, evenals van het feest in de club. Het een voudige, aardige verhaal van deze film is door dit alles op een zeer hoog plan ge bracht en zal iederen bezoeker voldoening schenken. Vooraf gaan journaal en het prachtige gedeelte uit de Olympiade-film: de win tersport, waarvan mèn niet weet, wat het meest bekoort: de prachtige winterland schappen of de phenomenale prestaties in ski- en ijs-sport Men zal dit gaarne zelfs meerdere malen zien. LUXOR BEVRIJDING Een diep menschelijk gegeven ligt aan de Tobisfilm „Bevrijding", welke deze week de hoofdfilm van het Luxor- programma is, ten grondslag. In deze film maken we kennis met een eenvoudig landmeisje (Qlga Tsjedhowa), die de schapen hoeden moet, maar haar tijd en werkkracht meer wijdt aan het vervaardigen van snijwerk. Den geheelen dag is zij bezig hout te kerven om daarvan beelden te maken. Zij bezit aanleg, groot talent zelfs, maar de jonge boer, bij wien zij in dienst is, wil van al dat gepruts niets weten. Anders is het evenwel gesteld met een jonge kunstenares (Brigitte Horney), die haar by het zien der resultaten uit- noodigt naar Berlijn te komen. Eerst na veel innerlijken strijd en slechts wanneer zij haar zoontje bij een ongeluk heeft verloren, besluit de jonge vrouw naar Berlijn te gaan, doch de eerste maan den brengen niets dan teleurstelling. Van eigen werk, van het uitleven van eigen ideeën en gedachten komt niets en eerst wanneer zij in een aanval van razernij haar misnoegen daarover heeft geuit, Mat haar meesteres haar toe zelf te werken, zelf te scheppen, overeenkomstig de rijke scheppingskracht, welke in haar leeft. En de resultaten daarvan zijn wonderbaar. Tot een harer mooiste werken behoort het fraai gebeeldhouwde jongenskopje van haar zoon, dat als 't ware leeft. Wanneer later de jonge boer, by wien zy als schapenhoedster in betrekking was, haar komt 'opzoeken en haar smeekt toch met hem mee terug te gaan, wijst zij hem opnieuw af, doch ter herinnering zal zij hem haar jongenskopje geven. Zij komt Geboren: Christiaan Jacobus Maria z. v. J. Waasdorp en H. M. Kietjet. Geer trui d. v. J. P. v. Leeuwen en C. Bey. Adrianus Jozephus z. v. A. J. Slingerland en C. v. Noort Sophia d. v. H. Stokkel en S. Pet. Marianne d. v. H. J. C. Paal vast en J. v. Egmond. Leonardus Jaco bus z. v. C. J. v. Klink en M. H. v. d. Berg. Petronella d. v. M. Pret en C. M. Zaalberg. Agada d. v. A. Meijvogel en M. v. d. Meel. Maria Johanna Theodora d- v. L. Steenvoorden en A. W. Heemskerk. Overleden: G. G. Oostdam hsvr. van A. v. Schie 56 j. H. v. Dissel wed. van H. Klein 74 j. P. W. Cespers m. 60 j. Ondertrouwd: H. J. v. Dijk jm. 27 j. en M. H. Godee jd. 24 j. W. Dijkens jm. 27 j. en T. de Koning jd. 26 j. J. Hollemans jm. 25 j. en J. E. Vlasveld jd. 26 jaar. dan echter tot de ontdekking, dat haar leermeesteres pronkt met het door haar vervaardigde werk, waarop zij Berlijn ver laat, om in Italië nieuwe indrukken op te doen. Dat gelukt evenwel slechts dan, wanneer een professor haar onder zijn hoede neemt. En onder diens leiding komt zy tot de Bevrijding, waarvan zij zoo lange jaren gedroomd heeft. In het voorprogramma een vroolijke Amerikaansche klucht „Mevrouw of Mijn heer", die beiden candidaat zijn voor den gemeenteraad, hetgeen tot ingewikkelde situaties aanleiding geeft. Een aardige teekenfilm „Donald's Lucky Day" van Walt Disney maakt het program ma compleet. Rex. PORT ARTHUR. De Tobsi-film Port Arthur, welke deze week in Rex draait, kan bogen op span ning en sensatie, waarbij echter de wer kelijkheid toch niet verloren gaat, wat voor een groot gedeelte te danken is aan het superieure spel van René Deltgen en Adolf Wohlbruck. De geschiedenis van deze film is ontleend uit een episode van de Russische-Japansche oorlog in 1904 en speelt zich af op en om de sterke ves ting Port Arthur, welke dank zij de geraf fineerde spionnage-dienst van de Japan ners moet vallen. Aan kapitein Boris wordt opgedragen met de Sverus de vaandels en vlaggen te redden, doch in een hevig zee gevecht moet hij voor de overmacht zwich ten en op een eenparig besluit, laten zij den kruiser zinken en vinden de heldendood in de golven. In deze geschiedenis zit een pak- kena verhaal geweven, waarin Joeki van Japansche afkomst, juist voor het uitbre ken van den oorlog met kapitein Boris is getrouwd in de spionnagedienst van Japan wordt betrokken, een rol welke door René Deltgen op magnifieke w-ze worde ver tolkt en een ieder tot het einde blyft boeien. Voor de pauze wordt nog vertoond de mooie ski-film „Vliegende Vleugels" opge nomen in de onvergankelijk schoone Zwitsersche bergstreken, een sport waar voor vooral wij in ons platte landje alle bewonedring hebben. ZOETERWOUDE Missietenfcoonstelling. Onverflauwde missieijver Iheeft alle moeilijkheden over wonnen en met een bezieling, grooter dan ooit te voren, heeft de Missienaaikrans „St. Rosa" de jaarlijksdhe missietentoon stelling georganiseerd. Als gewoonlijk wordt er een vóór-tentoonstelling gehou den en wel op Zondag 1 September in een der lokalen van de R.K. Meisjesschool na de vroegmis tot zes uur nm. De groote tentoonstelling wordt gehouden in het Pa tronaatsgebouw op Zondag 8 en Maandag 9 September van 3 tot 10 uur n.m. De toegang tot de tentoonstelling is vrij. Op Zondagmiddag wordt een doorloopende f ilm ver toon ing gegeven, terwyl Woensdag avond' de tooneelclub een toon ee 1 voorstel - ling geeft Voor dit program afgewisseld door zangnummers wordt een klein en treegeld gevraagd'. Het is eigenlijk niet noodig een aanbeveling voor het missie werk in Zoeterwoude te schrijven, want van jaar tot jaar is het resultaat van de actie grooter. Dit jaar zal de belangstel ling en medewerking zeker ongekend zijn, hetgeen niet anders dan ten goede kan ko men aan de zeer groote zorgen waarin het missiewerk verkeert AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN Gisteravond is in het ziekenhuis te Heerlen overleden de 19-jarige Cleeren uit Brunssum, die op 24 Augustus in de ondergrondsohe werken van de staats mijn Emma bekneld raakte tusschen twee wagens. Hij liep inwendige kneuzingen op. Buitenland DE DOBROEDSJA EN ZEVENBURGEN SOFIA, 31 Augustus (D.N.B.) Over de BulgaarsdhRoemeenscihe overeenkom sten verluidt, dat de intocht van de Bul garen in de Dobroedsja waarschijnlijk zal samenvallen met den Hongaarschen in tocht in Zevenburgen. Dit voorstel is des tijds door de Roemenen zelf gedaan, maar door de Bulgaren voorloopig niet aange nomen. Nu het tijdstip voor den Hongaar schen intocht op de Weensche conferentie is vastgesteld, zouden de Bulgaren zioh daarmede thans accoord verklaard hebben. Agenda LEIDEN De avbnd-, nacht- en Zondagsdienst dér apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 31 Augustus 20 uur tot Zaterdag 7 Sep tember 8 uur waargenomen door de apo theek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. De Zondagsdienst der Leidsche Huisart sen wordt waargenomen door de dr.: Jas- perse, Meyboom, Nieuwzwaag, Poortman, Stoffers. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. HONGARIJE TELT THANS 13 MILLIOEN INWONERS. BOEDAPEST, 31 Aug. (D.N.B.) Hitier en Mussolini hebben Hongarije gerechtig heid laten wedervaren, constateeren een stemmig de ochtendbladen, die er voorts op wijzen, dat Hongarije thans 1161. vierk. K.M. groot is en 13 millioen inwoners telt. Wij betuigen onze dankbaarheid jegens de twee grootste staatslieden van dit oogen- blik, schryft de Pester Lloyd. Adolf Hitler en Benito Mussolini, alsmede aan de groo te diplomaten von Ribbentrop en Ciano. De asmogendheden zijn niet alleen mees ters in den bliksemoorlog, maar ook mees ters in het nemen van bliksemsnelle diplo matieke beslissingen. LEIDEN, 30 Aug. Groetenveling. Roode kool 3.50—7.10. Groene kool 3.90—6.10 Prei 3.80—5.60. Kroten 1.90—2.80. Uien 4.20—6.60. Peen 4.40—6.50. Aard appelen 3.205.60. per 100 K.G. Druiven 1622. Snijiboonen 626. Stokboonen 7 —19. Pronkboonen 411. Stamboonen 6 14. Postelein 39. Spinazie ƒ28. Toma ten A 11—12. idem B 11—12.40. idem C 11—12.40. idem CC 8.—. per 100 K. Andyvie 1.001.40. Komkommer 2.00 5.80. Bloemkool 4.0016.70v Meloenen 6.0029.00. Salade 1.002.00. Perziken 0.50—11.00. Per 100 stuk. Kroten 0.80 1.50. Pieterselie 0.500.80. Radijs 1.40. Selderie f 0.501.20. Bleekseldefie f 1.00 —11.00. Peen 1.20—7.90. Rabarber f 1.00 —1.20. Per 100 bos. LEIDEN, 31 Aug. Turfmarkt. Lange turf geen aanvoer. Hoogste prijs 13.00 per duizend. LEIDEN, 31 Aug. Boter. Boerenboter prima 1.601.65 per K.ig. Handel mat. VINKENVEEN, 30 Aug. Groenten- en Fruitveiling. Spercieboonen 10.5015.00. Snijboonen 10.5017.00. Kassnijboonen, 21.00. Pronkboonen 7.008.50. Statm- specieboonen 9.5012.50. Tomaten f 7,00 12.00. Spinazie f 6,008.00. Postelein 5,00—6.00. Roode kool f 5.0(^-5.80. Wit te kool 3.90. Per 100 K.g. Andijvie 1.00 —2.20. Bloemkool 2.00—18.00. Komkom mers 2.006.10. Kropsla 1.002.00. Meloenen 6.00—11.00. Bleekselderij 2.00 —7.00. Per 100 stuks. Peen 4.00—8.00. Peterselie ƒ1.00—1.10. Selderij 0.7O— 5.30 per 100 bos. TER AAR, 31 Aug. Centr. veiling. Spi nazie 2932, Andijvie 1532, Snijboonen 601.54, Kasboonen 1.552.30, Prinsesse- boonen f 0.601.55, Dubb. Stamboonen 0.601.15, Witte Pronkers 6885, Spek- boonen 0.601.10, Postelein 37, Drui ven 14, Waschpeen 2.503, Breekpeen 1 Uien 5.20, Witte kool 3.90, Groene Sa- voye kool f 4.40, Petercelie f 0.501.20, Sel derij 0.50—1.50, Kroten f 2. Sla 1.80, Bloemkool 418, Meloenen 717, Komkom mers 25, Tomaten 46.30, Augurken fijn 3.305.90, Fijnbasterd 22.80, Bas terd 1.65, Grof 0.96—1.78, Stippel 0.32 0.35, Fijnstippel 0.85, Komkommers 45 ct. Volgende week Maandag, Woensdag en Vrijdag groen ten veiling, en op Dinsdag en Vrijdag uitsluitend augurken veiling. KATWIJK AAN DEN RIJN, 31 Aug. Groentenveiling. Eigenheimers gr. 4 5.60. Per 100 stuks: Bloemkool I 13.40 20.40, id. II 7.90—12.10, Bospeen 6.10— 7.90, Sla 11.30, Per kist van 6 kg. An dijvie 11.15, Per 100 k.g: Groene kool 4.605.40, Uien 45, Princesseboonen 912, Snijboonen 1419, Per kist van 20 kg.: Waspeen 1.201.90, Kroten 24 65 ct. LEIDSCHENDAM, 30 Augustus. Groen tenveiling. Eng. komkommers le soort ƒ3.904.50, 2e soort ƒ3.403.60, 3e soort 2.70, wankleurige 22.30, stek 11.10, Gele komkommers le soort ƒ45.30, se soort 2.402.60, 3e soort 2.stek 1 1.20, Kropsla le soort 11.60, Peen 5.60 7.60, Bloemkool le soort 9.5013.50, 2e soort 5.206.70, uitschot 22.80, Toma ten midd. 5.505.80, gr. ronden 5.50 5.80, 2e soort ƒ44.20, bonken ƒ3.504.10, Andyvie per 100 f 11.40, Spinazie per 4 Kg. ƒ0.28—0.45, Postelein ƒ3.60—5.10, Snij boonen 1216.-, Spercieboonen f 915, Prei 3.60—4.20, Selderie 0.70—0.90, Pruimen f 47.Meloenen 0.060.24, Druiven f 14.5015. NOORDWIJKERHOUT, 30 Aug. Veiling „De Eendracht". Grauwe capucijners 1.85, Witte pronkers 0.400.75, Dubbe le z. d. afw. 0.650.90, Snijboonen f 0.55 1.60, Stokboonen z. d. f 1.101.55, Stam boonen z. d. 0.851.35, Enkele boonen m. d. 1.101.25, Rentegevers 1.201.75, Tuinboonen 0.600.80, Alles per 10 K.G, LEIDERDORP, 30 Aug. Veiling Kippeneieren f 6.506.80, eendeneieren 4.204.60, per 100 stuks, kippen 0.35 1.10, Hanen 0.501.20, Konijnen 0.50 2.25, Eenden 0.35—0.65, per stuk. ZOETERWOUDE, 28 Aug. Veiling. „Alg. Belang" Kippeneieren 7.307.55, Kippen 0.65—1.50.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3