OMGEVING RIJNSTREEK LIED VAN DEZEN TIJD f ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1940 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 SASSENHEIM Afscheid kap. Schmidt van de Vrouwe lijke Jeugdbeweging. De „Graal", zooals de Vrouwelijke Jeugdbeweging in den volksmond nog immer heet, heeft op harte lijke wijze afscheid genomen van de Assis- tens Ecclesiasticus kap. Schmidt. De hoofdleidster, mej. I. Hoogestraaten, releveerde in het kort het vele dat kap. Schmidt voor de Vrouwelijke Jeugdbewe ging heeft gedaan en wees op het succes van de groep Kruiskinderen en de Mulo- groep, deze beide laatsten met den steun van de Eerw. Zusters. Het waren immer leuke avonden, aldus de hoofdleidster. Zij dankte daarna den kapelaan voor alles wat hij gedaan heeft en bood hem, mede na- imens de St. Josephsgezellen, als aanden ken een klokje aan. Kap. Schmidt dankte de Graal voor im mer gezellige samenwerking en wees er op, dat hij steeds maar cadeaux van de Graal heeft gekregen en de leidsters, die immer zeer hard voor de beweging werken, zelden of nooit iets bekomen. Spr. wenschte de Graal groei en bloei toe en gaf daarna zijn zegen. Ontroerd namen allen daarna persoonlijk van den beminden leider afscheid. St. Josephsgezellen. De Gezellen ver- eenigden zich Donderdagavond in het K.S. A.-gebouw in buitengewone vergadering om afscheid te nemen van kap. Schmidt, die 4 jaren lang de Gezellen als vice- praeses heeft geleid. Senior M. Goddijn opende met den Kol- pingsgroet, releveerde in korte trekken de afgeloopen 4 jaar en dankte namens allen kap. Schmidt voor zijn ijverig werken voor de vereeniging, waarvan men thans als vrucht zag een sociale en cultureele vorming geheel volgens het programma van Adolf Kolping. Spr. zegde toe, dat het be stuur al het mogelijke zou doen om op de stevige grondslagen, door kap. Schmidt ge legd, voort te bouwen. De scheidende vice-praeses nam daarna het woord en spoorde de leden aan de ver eeniging zooveel mogelijk trouw te blijven, opdat het zoo mooie sociale program van Adolf Kolping in de praktijk verwezenlijkt mag worden. Hij dankte het bestuur voor de aangename verstandhouding, waarin im mer gewerkt is, en de leden voor hun goe de medewerking. Kap. Schmidt sprak den wensch uit, dat de vereeniging onder den nieuwen vice- praeses mag groeien en bloeien, opdat, hij in den a.s. winter nog eens komt kij ken, hy een prachtige vereeniging zal blijven vinden. Na de toezegging, dat hij in Vlaardingen de leden in het H. Misoffer zou blijven ge denken, gaf hij aan allen zijn priesterlijken zegen. Met een handdruk namen allen daarna afscheid. Werktijden. Door eenige groote firma's hier ter plaatse zijn de werktijden voor het landpersoneel gewijzigd. Er wordt thans gewerkt van 7 uur v.m. tot 12 uur en van 1 uur n.m. tot 6 uur n.m. In deze 2 werktij den is totaal één half uur schafttijd. RIJNSBURG Bloemenhandel. Ook deze week was de handel stug, doch tengevolge van kleiner aanbod, omdat veel bloemen door het slech te, stormachtige weer vernietigd waren, wa ren de prijzen in het algemeen genomen iets beter. Men is trouwens in de maand Augus tus nooit iets goeds gewoon geweest. Dit in aanmerking genomen was er geen reden tot ernstig klagen. Van Gladiolussen gaat de aanvoer weer verminderen en dientenge volge brachten vooral de betere variëteiten een beteren prijs op dan voorheen, n.l. van 0.801.30 per 100; gewone soorten gingen voor 6070 ct. per 100. Ook van de Dahlia's is veel verloren gegaan. Deze bloem kan zeker niet tegen storm en regen. De notee ring varieerde van 0.70—1.30. Pompon- Dahlia's deden van 4570 ct. per 100. De Asters die in beperkten aanvoer kwamen en teVens duurder waren geworden, werden gekocht voor 4560 ct., Flox noteerde van 4050 ct. Lathyrus werd graag gekocht van 1.201.40 en Convili's brachten van 4560 ct. per 100 op. Lelies waren in alle variëteiten goed gevraagd en brachten een mooie prijs op. Witte Lelies van 6.80 7.30, Lelium Auratum van 8.709.10, Ro se Lelies waren niet zoo gevraagd. Ze gin gen voor 2.303.60 per 100 Dwergasters van 69 ct., Margrieten 79 ct., idem dub bel 4 a 5 ct., Gele chrysanthen van 79 ct., idem brüin 16—19 ct., Statice 4—6 ct., Gr. Helianthus van 0.851, id. klein 1525 ct., Leeuwenbekken 56 ct., Galardia 40 55 ct., Zinnia groot 4560, Asclepia 4060 ct., Scabiosa 25—35 ct., Montbretia 2535 ct., Achilea 1525 ct., Delphinium van 60 80 ct. per 100. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD. Een brigadehuis voor de marechaussee. Gisteravond was de raad dezer gemeen te bijeengeroepen voor een spoedeischende vergadering. Afwezig de heer J. v. d. Ma- rel. Na opening der vergadering deelde de voorzitter den raad mede deze vergadering bijeengeroepen te hebben, omdat de ge meente in de gelegenheid is gesteld door het Rijk om het Ambachtshuis te verhuren voor twee jaar aan het Rijk voor een bri gade der marechaussees, die in deze ge meente gestationneerd zal worden en wel ingaande per 1 October a.s., voor den prijs van 650 per jaar. De tegenwoordige be woner, de heer Kooyman, is geslaagd met een andere woning. B. en W. stellen den raad voor het Ambachtshuis te verhuren voor twee jaar voor de som van 650 per jaar. Na eenige bespreking werd aldus be sloten en aan B. en W. machtiging ver leend een contract aan te gaan. Na de be handeling van dit eenig punt der agenda, werd de openbare vergadering gesloten. Verkooping. Bij de gehouden open bare verkooping in hotel Deurloo ten over staan van notaris W. A. Caron alhier: van perceel 2, een woonhuis, Papelaan 42, Voorschoten, werd afgemijnd door G. C. Duijnisveld q.q. voor f 4500.van per ceel 2, een woonhuis, Veurscheweg 155 te Voorschoten werd afgemijnd door G. C. Duijnisveld q.q. voor f 2950.perceel 3. een peerceeltje tuingrond nabij de Rouw kooplaan alhier werd opgehouden. Per ceel 4, een perceel weiland aan de Potte- sloot te Leidschendam, groot 18.20 A., werd afgemijnd op 1375.door C. van Mas- tricht te Leidschendam. Perceel 5, drie hui zen met een perceel tuingrond aan de Kniplaan, groot 1 H.A. 80 A. 47 c.A., werd afgemijnd op f 19 200, door C. de Koning te Leidschendam. Personalia. Mej. Th. P. T. van der Klauw is geslaagd als coupeuse te Den Haag. WARMOND Schadepost. Door het eten van bloembollenafval zijn een tweetal koeien van den landbouwer W. alhier vergiftigd. Een der dieren is reeds gestorven. Men zij derhalve voorzichtig met het werpen van bloembollenafval op terreinen, waarop vee graast. Personalia. In deze gemeente is een tweede rijksveldwachter aangesteld en is als zoodanig benoemd de heer L. Volkers uit Lent (gem. Eist). Geboren: Theodoor z. van C. J. L. van Leeuwen en A. J. M. de Haas Hermanns Maria Wilhelmina d. van P. J. van Rijn en R. M. de Jong Johanna d. van N. Verhoef en H. H. de Ruyter Jacqueline Johanna Margaretha d. van L. P. J. Leenen en C. Th. M. van Leeuwen Ida Maria Theodora d. van C. L. v. Seggelen en P. C. Goede- mans. Getrouwd: Th. H. A. Wanders 21 j. en J. H. C. van Seggelen jd. 22 j. C. A. M. van Rijn jm. 35 j. en W. Endrödy jd. 25 j. J. v. d. Beng jm. 31 j. en M. Heyl jd. 30 j. Overleden: R. Eleveld 56 j. echtgen. van P. v. d. Heyden A. van Tongeren 88 j. wedr. van A. de Groot. BODEGRAVEN Afscheidsavond van Kapelaan W. de Lange. Donderdagavond hebben de be sturen van E.S.T.O., Kruisvaart, Josephge- zellen, Volksbond, L.T.B. en Hanze in de benedenvoorzaal van het parochiehuis af scheid genomen van kapelaan de Lange. De jongens van de Kruisvaart waren bo vendien allen aanwezig en stonden in car ré-formatie in de zaal opgesteld. Aan de bestuurstafel hadden plaats genomen Pas toor Janus, Rector Konijn, Kapelaan de Lange, Pater Vernooij en de heer Jacq. Spaas. Nadat door Pastoor Janus een inleidend woord gesproken was en namens een vijf tal van bovengenoemde vereenigingen een cadeau had aangeboden, werden hierna woorden van afscheid en dank gesproken door den heer Jacq. Spaas namens de Kruisvaart. Voorts sprak iedere schild knaap van iedere ban, terwijl daarna na mens de Josephgezellen door den heer Stolwijk, namens Esto door den heer van Liempt, namens den Volksbond door den heer van Schaik, namens de Hanze door den heer Aengenent, en door den heer A. de Vos namens den L.T.B. het woord werd gevoerd. Tevens werd door den heer de Vos namens de vereeniging een madonna beeldje aangeboden. Verder sprak de Pastoor een afscheids woord, waarna de Kapelaan allen be dankte. Hierna werd er gelegenheid gegeven om persoonlijk van den scheidenden priester afscheid te nemen. BOSKOOP Altaarwacht. Gisterenavond hield de Altaarwacht alhier haar jaarvergadering in het Vereenigingsgebouw. De voorzittter, de heer C. J. v. Vliet, opende deze ver gadering. Het jaarverslag van den pen- ningm. gaf een klein batig saldo aan. Ver volgens volgde het jaarverslag van den se cretaris. Dit verslag gaf in sobere woorden weer hoe het offervaardige werk van de Altaarwacht ondanks alle moeilijkheden nog steeds belangstelling wekt; vooral van de jongeren zijn er velen, die er zich voor beschikbaar hebben gesteld. Zag het er aanvankelijk somber uit, omdat vele leden tevens gebonden waren aan wachtdienst bij de Luchtbescherming, toch werden met ingang van Juli (zij het dan met twee in plaats van vier personen), de wachten trouw vervuld. Ook het traditioneele „pot je koffie", dat steeds bereidwillig door de Zusters werd gezet, moest voor de bon nen wijken, doch gelukkig, heeft het be stuur nog zooveel stille medewerkers, dat er iedere avond een groote thermosflesch met warme koffie voor de wachters klaar staat. Het wachtlokaaltje is keurig afge schermd en over het algemeen genomen wordt er vlot en prettig wacht gehouden. Ruim 120 leden telt de Wacht en zelden heeft er een ontbroken. Met een dank woord aan het bestuur en aan de leden sloot de secr. zijn verslag. De hierna volgende bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden, t.w. de heeren W. J. Schalkwijk, P. v. d. Louw, Th. W. Pannebakker en P. B. A. Boekraad, allen werden herkozen. Nadat het bestuursvoorstel om met in gang van 1 October de Wacht wederom met 4 personen te betrekken, was aange nomen werd de rondvraag gehouden, waar bij nog verschillende huishoudelijke aange legenheden werden besproken. Hierna sluiting. Geslaagd. Dezer dagen slaagde te Den Haag voor het diploma costumière, coupeu se en leerares mej. M. Goudkade, alhier. De heeren D. Taat, alhier en W. de Rooy te Waddinxveen slaagden voor het diploma boekhouden „Mercurius". Opge leid door den heer A. G. de Ruyter, alhier. S. N. A. Boskoop. Morgen houdt de wandelsportclub „Sport na Arbeid" in Bos koop haar 2de Rozentocht. De afstand is 25 K.M. De start vindt plaats om 11.45 uur van uit het Vereenigingsgebouw, Rozenlaan 4. Deelname staat open voor alle dames en heeren boven 14 jaar. Ieder, die dus be lang stelt in deze wandelmarsch, dat er aan mee. Een mooie medaille en een bou quet rozen als belooning. HOOGMADE Volkszang. Voor velen, vooral onder de jeugd, uit de omgeving, is de naam van Theo Bosman een goede bekende, de naam van den componist van de vele volks- en schoolliedjes, die in en buiten school met graagte worden gezongen. De Utrechtsche volkszangvereeniging „Ons Lied" had op 29 Augustus van 't vo rig jaar een huldigingsavond georgani seerd, waarbij als „lijdend" voorwerp zou den fungeeren voornoemde heer Bosman en een andere op het gebied van de volks zang zeer bekende figuur, de heer P. C. Poortman. De mobilisatie deed deze huldi gingsavond echter in 't water vallen. Uit stel was in dit geval echter geen afstel, want op 27 Aug. j.l. vond nu deze huldi ging plaats. Vele zanglustigen hadden zich in 't Hoogelandschepark verzameld, waar op de eerste plaats de leider van „Ons Lied" een hartelijk huldigingswoord tot de beide volkszangcomponisten sprak. Daarna werd een programma van liederen van de heeren Bosman en Poortman afge werkt, welke liedjes door allen geestdrif tig werden meegezongen. Ter afwisseling werd door een kinderkoortje, onder lei ding van den heer B. B. Stulen, een aantal liedjes gezongen. Na deze buitengewoon geslaagde volks zang-uitvoering werd aan de heeren Bosman en Poortman als stoffelijk blijk van waardeering en hulde een prachtige bloemenmand aangeboden, terwijl ook de heer Stulen een stoffelijk blijk van waar deering ontving voor zijn medewerking op dezen avond. Na een tot viermaal her haald „Lang zal hij leven", was deze zeer geslaagde avond ten einde, welke zoowel bij het publiek als bij de heeren Bosman en Poortman nog lang in herinnering zal blijven. LEIMUIDEN K.J.M.V. Dinsdagavond half acht bij eenkomst. In September wordt een aanvang gemaakt met het winterprogramma. Laat dit een aansporing zijn voor alle leden om te komen, en vooral op tijd. Kruisvaart. Maandag half acht Michiels ban. Jongens zorgt allen op tijd te komen, dan kunnen we nog voor 't donker is bui ten spelen. Woensdag 8 uur Tarcisius-ban. Afrekenen contributie en afteekenen op de eischen- kaarten van Augustus. Donderdag 7 uur Godfried-ban. Denkt nog eens goed om de uniformgelden. Wachtwoord voor de maand September: Doe je werk goed. R.K.S.V. Leimuiden. Morgen heeft er een thuis een ontmoeting plaats tusschen Leimuiden en een elftal van Kagia uit de Kaag. Daar dit een onbekende tegenstan der is, is het dus noodig allen je uiterste best te doen. De wedstrijd vangt aan om half drie. Personalia. Met ingang van 1 Septem ber a.s. is de Rijksveldwachter Bos, te Baarn in gelijke, betrekking overgeplaatst naar Leimuiden. LEIDERDORP Aanbesteding. Van de voor gemeente rekening gehouden aanbesteding is de uit slag als volgt: le. Bouwrijp maken van gronden aan de Acacialaan: P. J. en H. Vis ser, Wassenaar 20.900, N.V. Leidsche Zand- en Grond-mij., Leiden 19.900, A. v. Halem en Doornik, Leiden f 19.800, J. C. Teunisse, Delft ƒ18.500, C. v. Leeuwen en Zn., Nieuwerkerk a. d. IJsel 17.922, Gebrs. A. en J. Schouls, Leiderdorp 16.480, J. de Rooy, Vleuten 15.860, M. v. d. Vel den, Leiderdorp f 13.890, P. v. Leeuwen en W. Bloem 12.770. 2e Amoveeren van de Pothuisbrug: A. v. Halem en Doornik, Lei den 1120, C. v. Leeuwen en Zn., Nieuwer kerk a. d. IJsel 1065, M. v. d. Velden, Lei derdorp 1055, W. v. Alphen 054, C. Meerburg, Leiderdorp 890. De gunning werd aangehouden. WQERDEN GEMEENTERAAD In de Donderdag gehouden raadsvergade ring werd, wegens bedanken van den heer heer Mast (S.D.A.P.) een nieuw lid, de heer Koolhoven benoemd verklaard en ge- installeerd. Een serie ingekomen stukken ging onder de hamer door. Besloten werd de Groto- Steeg niet meer voor het verkeer toe te la ten, alsmede de Nieuwe Markt op Woens dagmorgen. Zeer lang werd hierna gesproken over een reorganisatie van het marktwezen. Ten slotte werd een voorstel van B. en W. met 102 stemmen aangenomen. Wat dit voorstel behelsde, is niet aan te duiden wegens het ontbreken van de offi- cieele stukken voor de pers. Ten aanzien van den grond aan het Oudeland werd besloten deze grond goed- kooper te verkoopen, met dien verstande, dat binnen 2 jaar aan den bouw wordt be ginnen. De schoolgeldregeling die in vroegere raadsvergaderingen reeds meer is behan deld, lokt nu weer langdurige besprekin gen uit. Er wordt voorgesteld een reductie in verband met het aantal kinderen van 318 jaar. Het hebben van niet-schoolgaan- de kinderen vindt de heer Weltevreden geen maatstaf, terwijl de heeren Snel en Lunenburg zelfs kinderen beneden de drie jaar voor de vergrooting van de reductie het gezin in aanmerking willen laten ko men. De heer v. Beek is er op tegen. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. met 9 tegen 3 st. aangenomen. Over de verduistering werd gesproken door den heer v. Beek in de rondvraag in verband met het wit-verven van trottoir randen. Dit wit-verven zal gebeuren. Na nog eenige kleinigheden werd deze vergadering gesloten. AFSCHEID VAN PASTOOR MEGENS. Voor de laatste maal heeft gisteravond pastoor Megens de kansel in zijn parochie kerk bestegen om afscheid te nemen van de talrijke parochianen, die ter kerke wa ren gekomen. Onder het Lof, dat door de pastoor met assistentie van de beide kapelaans werd gecelebreerd, hield de scheidende herder de predikatie. Hierin bedenkte de pastoor de parochianen voor hun medewerking ge durende zijn 24-jarig herderschap. Hij uitte tenslotte den wensch, dat allen hun plicht als katholiek zouden blijven volbrengen. In het Patronaat was hierna gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen. Een zeer groot aantal maakte hiervan gebtuik. Een afscheidswoord sprak mr. v. d. Bosch. Een aangename taak noemde spr. dit niet. Een aangenarhe zijde van deze taak noemde spr. de gelegenheid om de pastoor eens in de hoogte te steken. Speciaal legde spr. den nadruk op het werk als biechtvader ver richt en de groote liefde voor de armen. Een van de groote daden van den pastoor werd genoemd: de oprichting van het R.K. Ziekenhuis. Daar de tijd zeer beperkt was, moest spr. zich beperken en spr. wenschte tenslotte aan den pastoor een welverdien de rust. Als aandenken werd den pastoor een radio-toestel aangeboden namens de R.K. vereenigingen. Een kort dankwoord richtte de pastoor tot de aanwezigen. Hij hoopte nog lang in dit aandenken een herinnering aan zijn parochie mee te dragen. Schaakclubs. Naar we vernemen zijn de beide plaatselijke schaakclubs „Dr. Euwe" en „Het Kasteel v. Woerden" tot fusie overgegaan. De naam van de nieuwe vereeniging is Schaakclub „Woerden". Me dio October zal het definitieve bestuur worden samengesteld. Een onderlinge com petitie zal zoo spoedig mogelijk beginnen. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN NOVENE ADOLF KOLPING" Welk een man moet Adolf Kolping geweest zijn! Bij zijn dood telde men in Keulen waar hij stierf in 1865 meer dan 8000 Gezellen, Kolpings-Zonen; en in zijn land en in de naburige landen 420 Ver eenigingen met 60.000 leden. Welk een man moet Adolf Kolping geweest zijn! Hoe aantrekkelijk en stu wend zijn idealen, hoe logisch en rijp zijn gedachten, hoe krachtig en levensvat baar zijn plannen, hoe diep zijn zielsge voelen, hoe edelmoedig zijn hartebedoelin- gen, als nu, toch 75 jaren na zijn dood, niet alleen in zijn eigen vaderland, maar in zoovele landen talloozen door z ij n idealisme, volgens z ij n program worden gestuwd naar krachtige godsdienstige en sociale levensbeschouwing en levens- practijk. Welk een man moet Adolf Kolping geweest zijn! Ondanks zwakke gezondheid heeft hij 20 jaar als priester gezwoegd voor een levenswerk, zijn arbeid gedreven door 'n levendig idealisme en manne- lijken wil. Hij is slechts 52 jaar geworden. Maar zijn naam wordt in de geheele Ge- zellenvereeniging door honderdduizenden met eerbied en dankbaarheid genoemd. En „trouw aan Kolping" heet het, opdat de Gezellen nooit vergeten mogen, de leeringen en grondstellingen, het program, dat Kolping als een heilig erfgoed heeft nagelaten. Welk een man? Een Heilige! Want niemand kan mededeelen aan anderen wat hij eerst zelf niet heeft. En Adolf Kolping heeft zooveel gegeven. De Zaligverklaring van Adolf Kolping is te Rome aanhangig. Wij zijn opgeroepen door het Centraal Verband om vandaag te beginnen de Novene voor deze zaligverkla ring. Vanavond half negen is het gezamen lijk gebed in het Gezellenbuis. Zondag 8 Sept. sluiting van de Novene. Ook de ge huwde leden zijn welkom H. C. A. P. VAN DRUNEN Vice-Praeses ZOETERWOUDE St. Josephsgezellenvereeniging. Hedenavond heeft een korte doch be langrijke bijeenkomst plaats van alle gezel len in eigen huis. Laat ieder dus zorgen half negen aanwe zig te zijn. Trouw aan Kolping. A. H. DIJ VEN STIJN, Vice-Praeses. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellenvereeniging. De le den worden er nog eens aan herinnerd, dat ons program van de a.s. week luidt: Dins dagavond tafeltennis, allen om 7.30 uur prestnt. Woensdag 8 uur gezellen-bijeen komst. Laten de leden er aan denken, dat wij onze nieuwe praeses eens met een zeer goede opkomst ontvangen. Donderdag avond 8 uur gymnastiek; allen present. Vrijdagavond 7.30 uur tooneelrepetitie; la ten de spelers er vooral om denken, dat de tijd op gaat schieten voor ons feest, dus moet er goed geleerd worden en dat kan gemakkelijk als een ieder Vrijdagsavonds maar op tijd aanwezig is. VERLOREN GELUK Opnieuw zijn weer de z.g. kettingbrieven in omloop. Deze brieven moeten een bepaald aantal malen worden over geschreven en doorgezonden worden op straffe van ongeluk. De wereld wordt langzaam maar zeker steeds gekker, De wereld is nu idioot. Wie vroeger zoo deed, vond de wereld niet lekker. Nu doen ze zooiets in het groot. De een is benauwd voor een opstaande ladder, Geen gaat er op Vrijdag op reis. De rest is nog handiger, linker en gladder En weinigen zijn er maar wijs. 'k Heb jaren terug ook zoo'n ketting gekregen, Maar 'k schreef toen dat briefje niet af, Ik tartte het lot en ik heb toen gezwegen, Maar zie, heel gauw kwam toen de straf. Eerst werd ik naar 't ziekenhuis henengedragen, 'k Werd haast als een koebeest geslacht; Hoe kwam dat? Ik hoef u dat toch niet te vragen, 'k Had niet aan die ketting gedacht. Had ik het gedaan, 'k was gelukkig geworden, Bijvoorbeeld: ik was dan getrouwd. Geluk, dat is iets van een hoogere orde En 't had mij beslist niet berouwd. 'k Had uit de loot'rij dan den hoofdprijs getrokken, 'k Had dan geen malaise gekend; Maar nee, 'k was verstandig! Of was ik mesjokke? Zoo vraag ik mij af op het end. Nu heb ik een steenpuist en vijf eksteroogen, Nu ben ik zoo arm als voorheen. Mijn hoop op geluk is voorgoed nu vervlogen En 'k sta op de wereld alleen. 'k Heb pijn in mijn hoofd, in mijn buik, in mijn kuiten, 'k Heb pijn in mijn portemonnaie. Ik heb haast van alles, behalve wat duiten En ik sjok op de wereld maar mee. Mijn haar valt al uit, ik word eiken dag kaler, Het gaat miserabel en slecht. Mijn maaltijden worden nu eiken dag schraler, Ik kom in Veenhuizen terecht. En och, zoo verzucht ik, moet dat nu zoo blijven? Aan 't eind raak ik van mijn geduld. Ik had ook dat briefje maar af moeten schrijven En 'k geef dus mijn eigen de schuld. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11