WIELRIJDERS, MAANDAG 26 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „DE ZIJL". De vorige week uitgestelde onderlinge wedstrijden van „De Zijl" zullen nu plaats hebben op Woensdag 28 Augustus a.s., des avonds 7 uur in „De Zijl". NATIONALE WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE Revanche van de kampioenschappen De Heemsteedsohe Poloclub hield gister middag in den zwemvijver „Groenendaal" nationale zwemwedstrijden, welke voor e&n belangrijk deel golden als revanche van de Nederlandsche kampioenschappen. De kampioenen hebben getoond, dat zij de titels waard waren en behaalden de over winning. Vooral Jo Waalberg was op dreef, want ondanks het nogal koude water slaag de zij er in beneden de drie minuten den afstand van tweehonderd meter schoolslag af te leggen, een prestatie, welke zij dit seizoen nog niet heeft verricht. Zij kwam weer tegenover T. Bijland en C. Koster en in dezelfde volgorde als de vorige week, kwamen de dames binnen. Een goede verrichting leverde ook A. C. de Bruyn van H.P.C. op de honderd meter schoolslag, die tweede werd achter. Smit- huysen én o.a. Gerkens achter zich liet. De uitslagen luiden: 100 M. borstcrawl dames: 1. Rie van Veen (R.D.Z.) 1 min. 8.6 sec.; 2. Bep van Sohaick (Meeuwen) 1 min. 8.7 sec.; 3. C. Botte (Rotterdam) 1 min. 12.4 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. Hoving (R.Z.C.) 1 min. 2.5 sec.; 2. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 2.6 sec.; 3. Sipkema (D.J.K.)- 1 min. 4.5 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. Jo Waalberg (A.D.Z.) 2 min. 59.2 sec.; 2. Tony Byland (H.Z.C.) 3 min. 2.9 sec.; 3. Koster (V.Z.V.) 3 min. 6 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. Smitshuysen, 1 min. 18.2 sec.; 2. de Bruyn (H.P.C.) 1 min. 21.8 sec.; 3. Gerkens (Nereus) 1 min. 22 sec. 100 M. rugslag dames: 1. .Ida van Fegge- len (De Meeuwen) 1 min. 18 sec.; 2. Nida SchefferSeniff (A.D.Z.) 1 min. 21 sec.; 3. Dinny Kerkmeester (Rotterdam) 1 min. 21 sec. 3 x 50 M. wisselslag dames: 1. Rotter dam, 1 min. 48.8 sec.; 2. Meeuwen, 1 min. 51.2 sec.; 3. A.D.Z.'1 min. 52.6 sec. 3 x 50 M. wisselslag heeren: 1. D.J.K., 1 min. 40.4 sec.; 2. D.W.R., 1. min. 41.6 sec.; 3. Haarlem, 1 min. 42.2 sec. VOETBAL H.H. SCHEIDSRECHTERS Wij herinneren aan de publicatie van Za terdag j.L, dat er een vergadering is uit geschreven voor alle R.K. scheidsrechters, die vroeger hebben geleid of van plan zijn zich daarvoor disponibel te stellen. De vergadering vangt precies 8 uur aan en zal worden gehouden in de zaal van het café De Doelen. Gezien de belangrijke me- dedeeling worden alle scheidsrechters ver wacht. Clubnieuws der Kath. Sportvereenlgingen VOETBAL-TOURNOOI TE ROELOFARENDSVEEN DocosTeijlingen 42: In een wedstrijd, waarin Docos een hoog tempo aangaf, heeft Teijlingen op overtuigende Wijze de meer derheid van de Leidenaars moeten onder vinden. De snelheid en schotvaardigheid van Docos verraden ongetwijfeld him be kende oefenmeester. Het goede verweer der Sassenheimers maakte de wedstrijd even wel spannend en vol afwisseling. DOSRLFC 31: Het was aanvankelijk wat terrein verkennen, waardoor de stand tot de rust zelfs doelpunt-loos bleef. Daar na maakte DOSR er een befaamd kwar tiertje van, waai'in drie keurige goals kon den gescoord worden. LFC wist hiertegen over één doelpunt te stellen. Hoewel de Leidsche club bijna volledig uitkwam, zal dit debuut in de Veen niet erg zijn meege vallen. Het was het grootere enthousiasme der Veenders, dat tenslotte zegevierde over het meer berekenende spel van LFC. DOSRDocos 21: De finale der win naars bracht een slechts kleine meerder heid voor DOSR. Het zeer goede werk der achterhoede .vas hierbij een stevig bolwerk, waerop menige rappe Docos-aanval te plet ter liep. De DOSR-aanval vas ook nu nog niet geheel bevredigend; er wordt nog te lang gewacht met schieten, waardoor dik wijls de combinaties veel te kort blijven. In het club-lokaal had na afloop de prijs uitreiking plaats door den voorzitter den heer C. Cöckers. De uitgeloofde beker bleef in het bezit van DOSR, terwijl Docos met een lauwertak naar huis ging. Een zeer ge slaagde sportmiddag en een goede aanloop voor het a.s. seizoen. DOSR III heeft de sportiviteit geen eer aangedaan- Het moet voor DES te Kudel- staart zeker teleurstellend zijn geweest, dat DOSR niet op het appèl verscheen. De wegblijvers, die het vertrek naar Kudel- staart onmogelijk maakten, moeten be denken dat het niet in het belang van de R.K. sport en de goede verstandhouding tusschen de vereenigingen is als dergelijke voorvallen plaats vinden. Er is dus met DES nog iets goed te maken. Junioren: De a- en b-ploegen hebben te Wassenaar tegen Blauw-Zwart gespeeld en verloren beide partijen met 21, waardoor de uitgeloofde „gouden" medaille hun neus voorbijging. R. K. Sportver. „Docos" Docos I heeft het, met vijf invallers spe lende, klaar gespeeld om op het DOSR- tournooi den tweeden prijs te bemachtigen. In de voorronde wonnen zij met 42 van Teijlingen. De rust gi.ig in met een 2 1 achterstand. Na rust werd deze door de zeer hard zwoegende Docos-spelers teniet gedaan en omgezet in een 4—2 overwin ning. In de winnaarsionde kwamen de Leide naars uit tegen DOSR I, tegen wie zij het niet konden bolwerken, maar de nederlaag was toch maar zeer klein (21). Vrijdag geen training meer! R.K. Sportver. „Teijlingen" Teijlingen I had de vriendelijke uitnoo- diging .van DOSR aanvaard, om deel te ne men aan het tournooi, alhoewel dit voor het elftal bijzonder slecht uitkwam vanwege een sportdag voor de plaatselijke St. Jo- sephsgezellen, waaraan drie eerste elftallen deelnamen. Zoodoende was het eerste elf tal danig gehandicapt. Teijlingen speelde tegen Docos en moest met 42 verliezen, zoodat er niet veel te oogsten viel. Junioren-tournooi van GDS. Met drie junioren-elftallen trokken vijf leiders naar Den Haag, om aan bovenver meld tournooi deel te nemen. Het mooie weer verhoogde de stemming en het was 10.30 uur toen een 45-tal per rijwiel ver trokken. Om 1 uur speelde Teijlingen a te gen GDS a, welke eindigde in een gelijk spel (00). Evenzoo ging het met het b- en c-elftal, welke tegen de dito's van GDS speelde, ook deze beide wedstrijden ein digde in 00. Voor den volgenden strijd tusschen Val keniers a en Teijlingen a wist Teijlingen een 41-overwinning te behalen, terwijl het b-elftal verloor met 20 en c won met 21. Voor de finale ging het tusschen Teijlin gen a en St. Lodewijk a om den lsten en 2den prijs. De Rotterdammers waren geluk kiger en wonnen met 31, zoodat Teijlin gen den 2den prijs had, een mooien zilve ren bal op voetstuk. Teijlingen b verloor opniuew van St. Lo dewijk b met 21, zoodat deze de prijzen aan anderen moest overlaten. Teijlingen c wist opnieuw te winnen, thans weer van St. Lodewijk c met 31 en kwam hierdoor in 't bezit van den eersten prijs, een pracht zilveren beker. Om 6 uur was het tournooi ten einde en trok men huiswaarts onder een prettige stemming. Het was voor de junioren een onvergetelijke dag.. R.K. Sportver. „Concordia" Concordia heeft op sprekende wijze re vanche genomen voor de in de Zilk gele den-- nederlaag. Met de abnormale cijfers van 104 moesten de Zilkers huiswaarts. Ze troffen het dan ook niet, dat Concordia voor het eerst op volle sterkte verscheen. In het begin doet Concordia het kalm aan, terwijl v. Nispen direct met harde, lange passen probeert het eerste succes te heb ben. Als dit door de weinige sehotvaardig- heid der Zilkers niet gelukken wil, komen er steeds fellere aanvallen van Concordia, waarbij Aarts echter voorloopig het beslis sende schot tot tweemaal toe hoog over jaagt. Beter gaat 't bij een volgenden" aan val over rechts. Peters geeft keurig af aan Kleijn, die Concordia een scherp schot de leiding geeft. Spoedig komt Concordia weer terug en als de v. Nispen-verdediging denkt-, dat v. d. Westen af zal geven, loopt deze zelf door om er 2—0 van te maken. De verhouding in het veld is tamelijk in evenwicht met dit verschil, dat v. Nispèn het maar niet kan vinden, terwijl het bij Concordia steeds raak is. Nu is het weer Aarts, die met een vliegend schot er 30 van maakt, wat hij even later herhaalt. Bij een eenvoudigen 'v. Nispen-aanval komt de bal bij den reohtsbinnen, die gemakkelijk doelpunt. Het is nu een snelle wedstrijd, waarbij de diverse verdedigingen herhaal delijk gepasseerd worden, zoodat het bij de rust reeds 62 is. Hierna is het eenigen tijd een slappe vertooning, totdat de sco- ringslust weer losbreekt, waardoor het zelfs tot 104 komt. R.K. Sportver. „A.V.V." Gisteren werden op het A.V.V.-terrein een tweetal wedstrijden gespeeld en wel AW I—St. Lodewijk I en AW II—St. Lo dewijk II, waarvan de opbrengst ten bate kwam aan St. Lodewijk. Het mooie doel had blijkbaar velen naar 't terrein getrok ken, die geen spijt van hun wandeling zul len gehad hebben, daar het een paar mooie vooral de wedstrijd tusschen de reserves wedstrijden geworden zijn en waarvan spannend en vol aardige momenten was; het spel van St. Lod. I is ons erg tegen gevallen. Onder leiding van scheidsrechter Romijn pakken beide elftallen direct flink aan, zoodat aan weerszijden eenige aanvallen volgen, die voorloopig zonder succes blij ven. AVV blijft aanvallen en de voorhoede speelt thans een mooi open spel, waartegen de St. Lodewijk-achteT'hoedfe machteloos staat, zoodat de stand al spoedig 20 is voor AW. Ofschoon de Rotterdammers niet stil -zitten en gevaarlijke en goede aan vallen opzetten, gelukt het niet, mede door het slechte schieten, den achterstand te verkleinen. AVV weet intusschen den stand tot 40 op te voeren. Dan komt St. Lod. aan bod en-uit een mooien aanval, weten zij door een fout van een AVV-back te doelpunten (41). Al spoedig wordt met een keurigen kopbal de stand op 42 ge bracht. De AVV'ers gooie er dan nog een schepje op eh nog voor de rust is de stand tot 62 opgevoerd. Na de rust blijft de wedstrijd het aankij ken ten volle waard, ofschoon beide verde digingen met succes veel malen den bui- tenspelval opzetten. De aanvallen aan beide zijden zijn gevaarlijk en fraai, doch -de ver dedigingen blijven de situatie meester. AW maakt er dan, o.i. in buitenspelpositie 72 van, waarna St. Lod^ op mooie wijze den stand op 73 brengt. Tenslotte weet AVV nog 83 te maken, waarmede het einde komt van dezen mooien en prettigen wed strijd. De reseiwes der beide vereenigingen deel den met 44 broederlijk de punten. OM DEN A.R.O.L.-BEKER De uitslagen van den eersten dag van het A.R.O.L.-toumooi luiden: H.F.C.Zee- burgia 1—0; A.F.C.—U.V.V. 4—0; D.W.V. D.W.S. 0—3; Ajax—H.B.S. 0—5. bent U voornemens af te slaan, geeft dan o p t ij d de richting aan! Vereeniging voor Veilig Verkeer» DE NEDERLANDSCHE KORFBALBOND Geen reden tot pessimisme voor de toekomst Te Amsterdam heeft gisteren de Neder landsche Korfbalbond de 37ste jaarverga dering gehouden. Ondanks het feit, dat verschillende vereenigingen juist op dezen dag serie- en vriendschappelijke wedstrij den georganiseerd hadtden, was de belang stelling toch zeer groot. Afgevaardigden van 63 vereenigingen, van 13 erkende bonden en van alle districtscommissies waren aanwëzig, toen voorzitter S. A. Wilson de vergadering opende met zijn langzamerhand zoo bekende voortreffe lijke overzicht van het afgeloopen jaar en van de plannen voor het komende seizoen. Hij schetste daarna de momenteelen toe stand van spel en bond. Er is gezien de omstandigheden, geen reden tot pessimisme. Wanneer de besturen van de verschillende vereenigingen de zaak goed aanpakken, dan kan men door het feit, dat er misschien minder gelegenheid tot ontspanning be staat, toch nog een. vooruitgang bespeuren. Uitvoerig ging de voorzitter daarna in op het probleem van het adspirantenkorfbaL Dat verschillende vereenigingen den wenk van het bondsbestuur begx-epen hebben, blijkt uit het toenemen van het aantal jon gere leden. Nu de lichamelijke opvoeding meer in de belangstelling komt te staan xs er ook voor korfbal een betere kans om propaganda voor het spel te maken. Wat de eenheid in de korfbalsport be treft, merkte de heer Wilson op, dat de Nederlandsche Korfbalbond met den Christelijken Korfbalbond reeds eenige besprekingen gevoeixi had, welke nog niet tot een resultaat geleid hebben. De moge lijkheid van een Federatie werd onder oogen gezien, maar voor verdere plannen zal men afwachten, wat de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding zal doen. In het laatste deel van zijn rede besprak de voorzitter het weik van den bond, waar bij hij het uittreden van de heeren Parfu meur en van dr. ir. J. P. Mazure naar voren bracht. Voor het vele werk, dat zij in het belang van den bond gedaan heb ben, kreeg eerstgenoemde 'het bonds- eereteeken, terwijl de laatste tot lid van verdienste werd benoemd. De propagandabeker werd toegewezen aan den heer van Driel voor het vele werk door hem verricht in het belaxxg van de korfbalsport. De verschillende agendapxmten werden vervolgens vlot afgehandeld. Het bestuur werd herkozen, alleen in de plaats van den heer Mazure, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd mevr. M. J. Stempels- Piet gekozen. De competitie zal waarschijnlijk 15 Sep tember een aanvang nemen. Om het komen de jaar gehèel opnieuw te beginnen hééft hét bestuur besloten alle straffen, behalve de royeering kwijt te schelden. Aan het eind van de vergadering gaf dr. ir. J. P. Mazure nog eens uitvoerig de richtlijnen aan van een juiste px-opaganda voor de korfbalsport, een causerie, welke voor de aanwezige besturen zeer leerrijk was. Op de Sintelbaan te Amstei-dam zijn Zondag de athletiekwedstrijden gehouden waax-bij o.m. de nationale kampioenschappen 200 Meter hordenloop. De finale van de 200 meter horden, welke gewonnen werd door Butzelaar, die tevens het Ne- dex-landsch record met 1/10 sec. verbeterde. Grooto trechters werden in een der straten van Hengel© geslagen tijdens den Engelschen bomaanval, welke zes slachtoffers elschte (Foto Pax-Holland) Op het Alkmaarder Meer zijxi de nationale en onderlin ge zeilwedstrijden van de Zaanlandsche Zeilvereeniging gehouden. Tijdens de wedstx-ijden van de 12 M.2-klassers Alleen wandelaars en fietsers konden dezen keer deelnemen aan den Z&anschen vijf molentocht, welke Zondag werd gehouden. Een groep deelnemers be^leid door be koorlijke jongedames in Zaansche kleederdracht. „Meharisti*, de typische italiaansche kameelruiters, tijdens een verkennings tocht gedurende den strijd in Afrika (Foto Weltbild) De A. N. W. B. organiseerde een tocht met onbekende bestemming voor wielrijders door het Gooi en Sticht. Een A. N. W. B.-bord wordt geraadpleegd.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8