Spant at UledótKÜden MAANDAG 26 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 R.K. ATHLETIEKVEREENIGING „D O.C.OS." Voortzetting van de Meerkampen" om het Clubkampioenschap A. Gieske wint voor de derde maal den titel WIELRENNEN. WEDSTRIJDEN IN HET OLYMPISCH STADION. De stayer Zwartepoorte geslagen. Het slechte weer der laatste dagen zal er ongetwijfeld toe hebben bijgedragen, dat de belangstelling voor de revanch'e- wedstrijden der nationale kampioenschap pen in het Olympisch Stadion maar matig waren. Een beter nationaal programma, dan dezen middag het wielerpubliek werd geboden had de directie van het Stadion onmogelijk kunnen brengen. De grootste belangstelling ging natuurlijk uit naar de verrichtingen van onzen nationalen stayer kampioen Adri Zwartepoorte, die thans onder bijzonder moeilijke omstandigheden zou moeten bewijzen, dat hij zijn titel niet louter aan toevallige omstandigheden te danken had. Reeds op de Utrechtsqhe wie lerbaan toonde hij eenige weken geleden, gerekend te mogen worden onder de pro minenten der nationale stayers. Er werd toen evenwel over kleine afstanden gere den. Dat de kopstukken het hem thans zeker niet gemakkelijk zouden maken, bewees wel hun ernstige training in de afgeloopen weken. Inderdaad is het een zeer interes sante en spannende strijd geworden, waar in de stayers Bosland en van Amsterdam zich bijzonder goed hebben onderscheiden. Schulte bleek niet in goede conditie en staakte ontijdig den strijd. Bosland ontketende van het begin af een jeugdige vechtlust, waardoor de overige renners gedwongen werden door een hoog tempo gedurende den geheelen wedstrijd zich tot het uiterste te geven. Hierbij gin gen zoowel Zwartepoorte als Wals ten on der. Een verrassender verloop had onge twijfeld niemand zich kunnen denken. De volgorde bij den start der stayers was: 1. Wals, 2. v. Amsterdam, 3. Zwarte poorte, 4. Schulte en 5. Bosland. Schulte had een moeilijken start, doch wist zich op de vierde plaats te handhaven. Bosland ging het eerst tot den aanval over daardoor reeds spoedig den strijd een le vendig karakter gevend. Op de laatste plaats gestart passeerde hij na 10 ronden Schulte en trok vervolgens op Zwartepoor te af, die nu werd opgejaagd naar van Am sterdam. Bosland werd vrij spoedig door Schulte teruggedrongen naar de laatste plaats. Schulte zette zijn aanval voort en passeerde zonder veel strijd Zwartepoorte en van Amsterdam, zich op deze wijze op de tweede plaats nestelend. Daarop ging Zwartepoorte met succes op van Amster dam af, die kort daarop ook door Bosland werd gepasseerd en naar de laatste plaats verwezen. Bosland zette door en passeer de Zwartepoorte, doch struikelde over Schulte, die den feilen aanval afsloeg. Hierdoor kreeg Zwartepoorte de gelegen heid zich op de derde plaats te nestelen achter Schulte op de tweede plaats en Wals aan den kop. Van Amsterdam kreeg spoedig met pech te kampen, daar hij van gangmaker moest verwisselen, waardoor hij geheel achterop raakte. Bosland ging hierna met succes op nieuw tot den aanval over en wist zoowel Zwartepoorte als Schulte te passeeren. Schulte raakte zelfs los en werd daarop ingehaald door Zwartepoorte. Na vijftig ronden was de stand dus: 1. Wals, 2. Bos land op 30 meter, 3. Zwartepoorte op 250 meter, 4. Schulte met 490 meter achter stand. Op 1 ronde van Amsterdam. Schulte bleek niet in goeden vorm. Spoe dig werd hij gelapt door de geheele groep. Het bleek, dat de eerste 25 K.M. in den fraaien tijd van 21 min. 47,4 sec. was ver reden. De renners ontzagen zich kennelijk dus niet. Na 70 ronden staakte Schulte den strijd voor enkele minuten. Wals greep dit intermezzo aan een flink tempo in te zetten en ver uit te loopen. Met een snelheid van ongeveer 80 K.M. trok hij er tusschenuit, na enkele ronden een succesvollen aanval ondernemend op Zwartepoorte, die hierdoor op 1 ronde kwam te liggen; Bosland bleek evenwel waakzaam. Ook hij voerde zijn snelheid op, ging eveneens over Zwartepoorte heen en nestelde zich wederom veilig achter Wals. Toen Schulte hierna wederom in de baan verscheen, had hij een zoo grooten achter stand opgeloopen, dat hij voor zichzelf geen behoorlijke plaats meer zou kunnen bezet ten. Op de helft van dezen strijd, dus na 50 K.M. lag Wals nog steeds aan den kop met Bosland op 20 meter op de tweede plaats. Op 1 ronde volgen 3. van Amster dam en 4. Zwartepoorte, op 16 ronden 5. Schulte. Van Amsterdam deed hierna energieke pogingen voorbij Bosland en Wals te ko men, hetgeen alleen bij Bosland gelukte. Na eeri-"® ronden werd hij evenwel op nieuw ingehaald door Bosland, die kenne lijk alles op alles zette om vlak achter Wals te blijven hangen. Schulte, geen kans meer makend op een benourJïjke plaats, maakte er een kalme show var door achtereenvolgens van Am sterdam, Bosland en Wals te passeeren. Hierbü werd door de leiders evenwel geen tegenstand geboden. Door de herhaalde pogingen van van Amsterdam om over de kopgroep heen te komen bleef het tempo hoog (pl.m. 75 Km.) waardoor de kampioen Zwartepoorte zich vrijwel voor een hopelooze taak gesteld zag. Toen nog 70 ronden moesten worden ge reden voerde Wals zijn snelheid op om een aanval te ondernemen op Zwartepoorte, kennelijk om op overtuigende wijze re vanche te nemen op den nationalen kam I pioen. Hij raakte evenwel los en moest zijn poging opgeven. Bosland trachtte nu op zijn beurt Wals te verrassen, doch ook deze raakte los en had geen succes. Nu was het oogenblik gunstig voor v. Amsterdam om over de beide leiders heen te gaan en een fraaie tweede plaats te gaan innemen. Nog was de spanning niet geweken. Ge weldig was Bosland opnieuw komen op zetten om na een feilen strijd in prachti- gen stijl over Wals heen te gaan en den kop te nemen. Hierbij kreeg Zwartepoorte zijn tweede lap van de kopgroep. Na 150 ronden lag Bosland aan den kop, 2. Wals op 200 meter, 3. van Amsterdam op 230 meter, 4. Zwarte poorte op 2 ronden en 5. Schulte op 16 ron den. Schulte staakte hierop voor goed den strijd. Na enkele ronden ging van Amsterdam over Wals heen en verhoogde zijn tempo nog meer om in de nabijheid van Bosland te komen. Een aanval van v. Amsterdam na enkele ronden op Bosland, werd door deze op minder correcte wijze afgeslagen. Bosland bleef te hoog in de baan rijden, waardoor van Amsterdam geen kans kreeg te passeeren. De gangmaker Wiersma in casseerde hiervoor een ernstige waarschu wing van de jury- Als nog 12 ronden te rijden zijn onder neemt van Amsterdam een aanval op Bos land. De aanval werd evenwel te scherp opgez.et en mislukte. In den stand kwam hierdoor geen verandering meer. L 1. Bosland (Wiersma) 1 uur 25 min. 15.4 sec.; 2. v. Amsterdam (Sterke) op 100 meter; 3. Wals (Kaeser) op 480 meter; 4. Zwartepoorte (v. d. Bom) op 2 ronden. De uitslagen. De overige uitslagen luiden: Sprint wedstrijd voor amateurs over 500 meter: le serie: 1. van Gelder 12.8 sec.; 2. Bijster; 3. Peters. 2e serie: 1. Remkes 12.8 sec.; 2. Van Boheemen; 3. Van Hekken. 3e serie: 1. Moeke 13.2 sec.; 2. Faamhof; 3. Pryus. 4e serie: 1. De Best 14.2 sec.; 2. Floor; 3. De Best. Herkansingsrit: 1. Van Boheemen 13.2 sec.; 2. Faamhoff. Herkansingsrit 2: 1. Van Hekken 13.2 sec.; 2. Bijster. Halve finale: rit 1: 1. van Boheemen 12.8 sec.; 2. Bijster; 3. Remkes; 4. Van Gelder. Halve finale: rit 2: 1. Faamhoff 12.8 sec.; 2. Moeke. Finale: Bijster 13 sec.; 2. Van Boheemen; 3. Moeke. Tandem wedstrijd voor ©nafhankelijken en beroepsrijders in 3 ritten over 1500 meter: le rit: 1. DomhoffRoes in 2 min. 23.4 sec.; 2. PronkKars; 3. De Graaf-v. d. Moot; 4. Van RijnHiddes. 2e rit: 1. Dom hoffRoes in 2 min. 10 sec.; 2. Pronk Kors; 3. v. RijnHiddes; 4. De Graafv. d. Moot. 3e rit: 1. DomhoffRoes in 2 min. 36 sec.; 2. v. RijnHiddes; 3. PronkKors; 4. De Graafv. d. Moot. Inhaalwedstrijd voor beroepsrijders over maximum 5 K.M.: le rit: 1. v. d. Voort 6 min. 47.4 sec.; 2. Van Egmond (100 meter). 2e rit: 1. Groenewegen 6 min. 42.8 sec.; 2. Klink (25 meter). 3e rit: 1. Klink (3e plaats) in 6 min. 44 sec.; 2. Van Egmond (4e plaats). Beslissin gsrit: 1. Groenewegen 6 min. 36 sec.; 2. v. d. Voort (70 meter). Sprintwedstrijd tusschen de beroepsrij ders Van Vliet en Derksen: le rit: 1. Van Vliet 13.4 sec.; 2. Derksen. 2e rit: 1. Van Vliet 12.8 sec.; 2. Derksen. DE.RONDE VAN VALKENBURG. Piet van Nek winnaar. Ondier buitengewoon igroote belangstel ling, ruim 15000 toeschouwers, wend! gis teren de Ronde van Valkenburg gehouden, waarbij gereden werd over het befaamde Cauibergcirouit over een afstand van 128 K.M. Aan dezen eersten internationalen wegwedstrijd in dit seizoen namen 41 ren ners deeL Hierbij wist de renner Piet van Nek een fraaie overwinning te behlaen. Hij wist reeds in den wegwedstrijd te Zandvoort een goed figuur te slaan en zag zich aldaar volgens zijn zeggen de over winning in de laatste ronde ontglippen, daar het circuit van Zandvoort te weinig terreinmoeilijkheden opleverde. Inderdaad heeft hij gisteren bewezen, dat hij zich op een circuit, dat bijzondere kracht-presta ties vergt van de renners, ht beste thuis voelt. Van het begin af tothet einde streed van Nek in de voorste gelederen om na de 13de ronde er alleen tusscheniuit te trekken en met een veiligen voorsprong den kop te nemen. Hij wist deze bevoorrechte positie tot het einde van deze uit 20 ronden bestaan- den wedstrijd te behouden. Op de tweede plaats eindigde de Belg de Lattauer met een achterstand van 4 min. en 5 seconde. De uitslagen luiden: 1. P. v. Nek in 3 uur 43 min, 10 sec. 2. De Lattauer (België) 3 uur 47 min. 5 sec. 3. Joosen (Made) in dezelfden tijd, 4. De Hoog (Amsterdam), 5. Wijdenes, 6. Gim- mers, (Dongen). 7. Dietvorst (Amster dam), 8. Steenbakkers, (St. Michiels-Ge- stel). 9. v. d. Zande, 10 Demondt (België), 11. Engel (Amsterdam), 12. C. de Groot (Amsterdam), 13. Banken, 14 Reuter (Am sterdam), 15. v. d. Vliet (Amsterdam), 16. Hofstede (Gouda), 17 Staeren (Etelgië), op 1 ronde: 18 Buuron, 19. Kuiper, 20. De Meijer, 21. Scholten op 3 ronden, 22. v. d. Linden en 23. Broer. Piet van Nek plaatste zich eveneens als eerste onder de klimmers. De stand hierbij luidt: 1. P. v. Nek 81 pnt., 2. Steenbakkers 48 pnt., 3. de Lattauer (België) 40 pnt. 4. de Hoog 25 pnt., 5. v. d<. Zande 17 pnt. DE RONDE VAN TEGELEN. Pellenaars wint bij de profs en onafhankelijker Zaterdagmiddag heeft te Tegelen voor de 5e maal de ronde van Tegelen plaats ge had. De deelneming was grooter dan in de laatste jaren het geval was. De weersom standigheden werkten echter ditmaal niet mee, er stond een felle bries over het ge heele parcours. De prestaties werden hier door uiteraard zeer bemoeilijkt. Van span ning was niet veel sprake. De uitslagen luiden: Nieuwelingen, 26 K.M. in 20 ronden: 1. W. Schenkelaars (Eindhoven) in 50 min., 2. A. Jansen (Eindhoven), 3. C. van Hof ten (Rotterdam), 4. A. Spronk (Utrecht), 5. R. de Kort (Amsterdam). Amateurs: 60 K.M. over 45 ronden: 1. C. Smits (Rotterdam) in 1 uur 40 min. 43 sec., 2. J. Liebregts (Eindhoven), 3. P. Spits (Tegelen), 4. Keizer (Amsterdam), 5. W. Rijsbergen (Leiden). Profs en onafhankelijken: 1. C. Pelle naars (Terheiden) in 2 uur 45 min., 2. Van Amsterdam (Merxem), 3. C. van Gent (Rotterdam), 4. Jan Braspenning (Prin- cenhage),T. G. Saes (Weert). SWIFT-COMBINATIE. De leden van de Swift-combinatie slaan overal waar zij uitkomen een zeer goed fi guur. In de ronde van Tegelen wist van Amsterdam de 2e plaats te bezetten, direct achter Pellenaars. Lodewijks werd hier 9e in dezelfde categorie. W. Rijsbergen en Se- gaar plaatsten zich resp. 5 en 6 en trokken vanuit Tegelen naar het 100 K.M. verder gelegen plaatsje Achtmaal, tegen de Belgi sche grens, om aldaar ook weer aan een wedstrijd deel te nemen. Terwijl wij dit schrijven is ons de uitslag nog niet bekend. Aad van Amsterdam reed Zondag mee in den revanche-wedstrijd om de kampioen schappen achter den motor en wist zich daor een eervolle tweede plaats te verwer ven. Ondanks al deze goede prestaties van haar renners is het de Swiftcombinatie niet kunnen gelukken ook hier eens een groote ronde te organiseeren, waar het publiek eens kennis kon maken met de groote man nen uit de wielerwereld. Zondag werd er voor de thuisblijvers een trainingsrit ingelascht van ongeveer 45 K.M. De Romijn en van Leeuwen, anders behoorende tot de sterksten, gaven op. Door een te lange sprint verspeelde van den Berg zijn kans, zoodat J. de Groot in duel met lóruit en Boske als eerste over de streep ging. 2e werd B. Kruit. Boske moest zich met de derde plaats tevreden stellen. In de B-klasse was het H. Noest, die op de eerste plaats beslag wist te leggen. Dinsdagavond is er een trainingsrit, op de gewone plaats. De start is om precies 7 uur. In verband met het vroeg invallen van de duisternis verwachten we de ren ners op tijd aan den start. TONI MERKENS DUITSCH STAYERSKAMPIOEN. Te Nürnberg werd gisteren Duitsch stayerkampioen 1940 de overwinnaar bij de Olympische Spelen in 1936 Toni Mer- kens in 1 uur 27 min. 9 sec. Op de tweede plaats eindigde Umbenhauer uit Nürnberg op 350 meter; 3. Schindler uit Chemnitz en 4. de oud-wereldkampioen Lohman uit Bochum. Ongeveer 10.000 toeschouwers waren in Nürnberg getuige van dezen span- nenden strijd over 100 kilometer. Merkens startte in vierde positie en zag na enkele ronden reeds kans zich naar de tweede plaats op te werken achter den aan den kop rijdenden Umbenhauer, die hij na enkele ronden eveneens wist in te halen. Lohman raakte vlak voor het einde los en zakte terug naar de vierde plaats. ATHLETIEK NATIONALE JUNIORES- KAMPIOENSCHAPPEN. Nieuw Ned. record 200 M. horden. Onder zeer gustige weersomstandigheden zijn Zondagmiddag op de Sintelbaan te Am sterdam de nationale juniores-clubkam- pioenschappen om den Wouter Groene- sleyn-beker en de wedstrijden om den Her man van Leeuwen-beker gehouden. In dit programma waren tevens twee seniores- nummers opgenomen, welke golden voor het kampioenschapu van Nederland. Eén hiervan was het nummer 200 meter hor den, waarin de titel behaald werd door F. Butselaar van Hellas. Na het verloopen van ded rie series was de verwachting echter anders. Immers in de tweede serie slaagde de athleet A. Wellerdieck, van Hellas, er in het record op dien afstand met 0.1 sec. te verbeteren en te brengen op 25.4 sec. Het stond sedert 6 September 1936 op naam van B. Mesman. Schultz met een tijd van 25.5 sec. In de finale moest de nieuwe recordhou der echter de meerderheid erkennen van Butselaar, die een tijd van 25.6 sec. maakte De uitslagen luiden: 200 M. horden (Ned. kampioenschap) 1. F. Butselaar (Hellas) 25.6 sec.; 2. Weller dieck (Hellas) 25.8 sec.; 3. Hagedoon (Trekvogels) 26 sec. 10.000 M.: 1. Slegt (PSV) 33 min. 45 sec.; 2. Bakker (AAC) 33 min. 54.3 sec. Om den Herman van Leeuwen-beker: 4x 100 M. estafette: 1. Trekvogels 43.3 sec. 2. A. V. '23 43.7 sec.; 3. AAC 44.8 sec. 4 x 400 M. est.: 1. Trekvogels 3 min. 23.8 sec.; 2. AAC 3 min. 33.4 sec.; 4. A.V. '23 3 min. 38.4 sec. Olympische est.: 1. AAC 3 min. 36.8 sec.; 2. Trekvogels 3 min* 49 sec. Totaaluitélag: 1. Trekvogels 16 punten; 2. AAC 15 punten; 3. A.V. '23 12 punten. De uitslagen om het clubkampioenschap Gisteren zijn onder gunstige weersom standigheden de meerkampen om het club kampioenschap van de R.K A.V. „Docos" voortgezet. Doordat de grasbaan door de vele regens van de laatste week zeer zacht was, waren de tijden niet zoo goed, als ver wacht kon worden. Niettemin zij.n de pre staties over het algemeen zeer bevredigend. De tienkamp. De 400 M. was het eerste nummer, dat gisteren verwerkt werdt Zooals verwacht won Nic. Witteman dit nummer in de vrij goede tijd van 56,6 sec. A. Gieske verraste door zijn tijd van 57,6 sec. Uitslag: 1. Nic. Witteman 56,6 sec., 2. A. Gieske 57,6 sec. 3. N. N., 59,2 sec. 4 en 5 G. Kallenberg en P. Verdel 59,3 sec. Discuswerpen werd natuurlijk door A. Gieske gewonnen, ofschoon zijn prestatie eergisteren tegenviel. Doordat J. van der Hoeven en C. van Velzen deze middag ver hinderd waren, had A. Gieske in het ge heel geen strijd. Uitslag: 1. A. Gieske 29,71 M., 2. P. Ver del, 23,64 M., 3. N.N., 23,32 M., 4. Th. Rei- zevoort, 22,15 M., 5. A. Paardekooper, 22,11 M. Evenals discuswerpen was het nummer polsstokhoogspringen voor A. Gieske. Ook hier' viel zijn prestatie eenigszins tegen. De gebr. Verdel weerden zich (buitenge woon en kwamen heiden tot 2.70 M. Uitslag: 1. A. Gieske 3.00 M., 2 en 3 P. en L. Verdel 2.70 M., 4. Nic. Witteman 2.50 M., 5. G. Kallenberg 2.40 M. In tegenstelling met voorgaande num mers "bracht het nummer speerwerpen een verrassing. A. Gieske wist met een worp van 33.99 M. de favorieten te verrassen. Dit nummer is nog steeds het zwakste num mer van onze vereenigmg. We hopen, dat de athleten, die op dit nummer aanleg hebben zich speciaal op dit nummer zul len toeleggen. We denken dan vooral aan J. Nouwens, J. le Rütte en A. Gieske. Uitslag: 1. A. Gieske, 33,99 M., 2. J. le Rütte, 31.18 M., 3. N.N., 31.17 M., 4. J. Nouwens, 31.05 M., 5. G. Kallenberg 28,85 M. Het laatste nummer van de tienkamp, de 1500 M., werd inderdaad door N.N. ge wonnen, ofschoon J. van Heteren tot het eind toe strijd gaf. In één serie liepen de twee favorieten, A. Gieske en Nic Witte man, samen de 1500 M. Het werd een goe de strijd, waarin A. Gieske tot vlak voor het einde steeds een voorsprong van 10 M. had. Op het laatste eind werd hij echter door Nic. Witteman verrast. De tijden wa ren 5 min. 4,6 sec. en 5 min. 4,8 sec. Uitslag: 1. N.N., 4 min. 46 sec., 2. J. van Heteren, 4 min., 50 sec. 3. Nic. Brooker 4 min. 56,1 sec., 4. M. Rietbroek, 5 min. 1 sec., 5. F. Kallenberg, 5 imin., 1,2 sec., 6. G. Kallenberg, 5 min., 3,9 sec., 7. Nic. Wit teman, 5 imin., 4,6 sec., 8. A. Gieske 5 min. 4,8 sec. Reeds bij het nummer discuswerpen stond het vast, dat A. Gieske de titel niet meer kon ontgaan. Door zijn goede pre staties op speerwerpen en de 1500 M., wïst hij de tienkamp te beëindigen met een prachtige score van 5775,8 punten, zoodoende een voorsprong van ruim 650 punten hebbend op Nic. Witteman. A. Gieske heeft zijn clubrecord van vorig jaar weer veibeterd met ruim 400 punten. Nic. Witteman heeft 550 punten meer ver worven dan vorig jaar. G. Kallenberg heeft zijn derde plaats, die hij vorig jaar wist te -bereiken, af moeten staan aan N.N., die vorig jaar de vierde plaats bezette. De vijfde plaats wordt 'bezet door J. Nou wens, die dit jaar voor 't eerst met de tienkamp meedeed. Wij zijin er van over tuigd, dat hij volgend jaar zich bij de eer- van Nederland voor junioren waren: 100 M.; 1 Spree (VEL) 11.3 sec.; 2. Zwaan (AAC) 11.4 sec. 300 M.: 1. Martini (A. V. '23) 37.8 sec.; 2. Verhuisdonck (VEL) 38.6 sec. 800 M.: 1. J. Evers 2 min. 6.4 sec.; 2. A. Ratppart (VEL). 2 min. 9 sec. Hoogspringen: 1. J. Wolvetang (AAC) 1.65 meter; 2. Truyers (Hellas) 1.60 M. Vèrspringen: 1. Spree (VEL) 6.18 M.; 2. Zwaan (AAC) 6.05 meter. Kogelstooten: 1. Van der Hoeven (Hel las) 13.59 M.; 2. Verhuisdonck (VEL) 12.86 meter. Speerwerpen: 1. Wolvetang (AAC) 54.08 meter; 2. Westrik (A. V. '23) 50.22 meter. Discuswerpen: 1. Van der Hoeven (Hel las) 38.95 meter. 2. Ut (AAC) 35.08 meter. 4 x 100 M. est.: 1. AAC 45.4 sec.; 2. VEL 45.7 sec.; 3. Hellas 48.4 sec. Totaal: 1. VEL 57 pnuten; 2. AAC 56 1/2 punten; 3. A. V. '23 37 1/2 punten. Polshoog: 1. Lamoree (Haarlem) 306. M.; 2 Mosies, Trekvogels) 3.60 M. JUNIORENWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Gistermorgen had op de Sintelbaan Ne- nijto te Rotterdam een trialmeet voor ju nioren plaats tusschen 't Haagsche SCHOT, welke tevens de initiatiefneemster was, het Rotterdamsche DOS en het Leidsche Hol land. De strijd speelde zich in hoofdzaak af tusschen DOS en SCHOT. De wat betere sprint- en vèrspring-resultaten der Hage naars deden de balans uiteindelijk in hun richting overslaan Het was een sportieve wedstrijd, welke onder leiding van den heer ste drie kan voegen. Hij zal daarvoor al lereerst zijn stijl veel moeten verbeteren. Bovendien zal zijn techniek op de techni sche nummers nog veel verbeterd moeten worden. Door een winter goede indoor- training zal hij dit zeker weten te berei- kenn. Daar verschillende athleten Dins dagavond nog eenige nummers moeten af werken is de standi, die we hier laten vol gen, nog niet definitief: 1. A. Gieske 5775, 8 pnt., (kampioen): 2. Nic. Witteman 5108,8 pnt; 3. N.N., 4480.4 pnt.; 4. G. Kallenberg 4287,3 pnt.; 5. J. Nouwens 4119,5 pnt.; 6. P. Verdel 3972,7 pnt.; 7. Th, Reizevoort 3586,7 pnt. (nog 1 nummer af te werken); 8. F. Kallenberg 3413.5 pnt.; 9. L. Verdel 2828,9 pnt.; 10. J. le Rütte 2600,5 pnt.; 11.' J. van Heteren 2294,9 pnt; 12. A. van Rijt 2224,4 pnt; 13. Nic. Broeken 1975,5 pnt.; 14. A. Paarde kooper 1840 pnt.; 15. M. Rietbroek 1179 pnt. (nog 3 nummers af te werken); 16. M. van Steenbergen 1107,2 pnt (nog 1 nummer af te werken); 17. J. van der Hoeven 1045,4 pnt (nog 5 nummers af te werken); 18. C. van Velzen 877,6 pnt. (nog 8 nummers af te werken); 19. J. Hen- sing 638,2 pnt (nog 8 nummers af te wer ken). De vijf kamp. Gp het nummer hoogspringen wist P. Schouten een goede prestatie te leveren, waardoor hij vele punten op zijn concur renten wist te winnen. Uitslag: 1. P. Schouten 1.45 M., 2. A. Bergers 1.35 M., 3. C. Broekhof 1.30 M. Bet nummer werpen met de groote bal had de volgende uitslag: 1. C. van der Linden, 31,30 M., 2. P. Schouten, 30.67 M., 3. Broekhof, 28.18 M. Bij het opmaken van het eindresultaat bleek, dat P. Schouten, C. van der Linden van de leiding had opzij gedrongen, dank zij zijn goede prestatie op hoogspringen. Het eindresultaat luidt: 1. P. Schouten 2462,9 pnt.; 2. C. van der Linden 2226,6 pnt; 3. A. Bergers 2073,8 pnt.; 4. C. Broekhof 2026,6 pnt.; 5. P. van Dijk 1032,3 pnt; 6. P. Jansen 738,7 pnt De vierkamp. Het nummer hoogspringen werd gewon nen door J. Pley met een goede sprong van 1.35 M. Uitslag: 1. J. Pley 1.35 M., 2. W. van Dijk 1.25 M., 3, 4 en 5 C. Klein, M. Brons geest en P. Polimann 1.15 M. Kastiebal werpen had de volgende uit slag: 1. J. Pley, 50.08 M., 2. C. Meiman 46,86 M. 3. W. van Dijk 45.45 M. J. Pley heeft de vierkamp met groote voorsprong gewonnen. W. van Dijk wist zich op te werken van de vierde naar de tweede plaats. Het eindresultaat is: 1. J. Pley 3024,3 pnt.; 2. W. van Dijk 2418.6 pnt; 3. C. Klein 2345 pnt.; 4. P. Polimann 2270 pnt; 5. C. Melman 1810,3 pnt.; 6. M. Bronsgeest 1465,6 pnt. We kunnen dit jaar weer terugzien op zeer prettige en sportieve wedstrijden, waar weer de goede clubgeest heersohte. Deze wedstrijden hebben er zeker er toe bijgedragen, dat de band tusschen de le den nog hechter is geworden. Wij maken den leden bekend, dat Maan dag 9 September de jaarvergadering zal worden gehouden in het café-restaurant „De Doelen" om half adht, waar tevens de. prijsuitreiking van de meerkampen om het cliübkampioensohap zal plaats hebben. Wij verwachten alle leden. Iedere deelne mer aan de meerkampen ontvangt een prijs. Kragt vlot werd afgewerkt, terwijl resul taten op de doorweekte baan zeer meege vallen zijn. Opmerkelijke prestaties wer den bij deze wedstrijden niet verricht. Hierbij volgen de volledige uitslage.n: 100 meter: 1. Osseman, SCHOT 12 sec.; 2. Verver, SHOT 12.2 sec.; 3. Scheunemann, DOS, 12.2 sec.; 4. Kragt, DOS 12.7 sec. 300 meter: 1. v. Hoven, Holland 41.1 sec.; 2. v. Hoorn, DOS, 41.6 sec.; 3v Mol, SCHOT, 42.2 sec.; 4. v. Seterse DOS 42.8 sec. 800 meter: 1. Heringa, SHOT, 2 m. 15 sec.; 2. v. Hoven, Holland, 2 m. 18.9 sec.; Vogels, SHOT, 2 m. 20.6 sec.; 4. v. Yperen, DOS 2 m. 35.2 sec. 4 maal 100 meter: 1. SCHOT, Den Haag, 49.1 sec.; 2. DOS, Rotterdam, 49.3 sec.; 3. Holland, Leiden, 51.2 sec. Kogelstooten: 1. Fijneman, DOS, 10.89 M.; Impelmans, Holland, 10.75 M., ;3. Mol, SHOT, 10.72 M.; 4. Kragt, DOS, 10.14 M. Discuswerpen: 1. Maol, SHOT, 29,25 M.; 2. Frikkers, DOS, 28.65 M.; 3. Impelmans, Hol land, 28.13 M.; 4. Scheunemann, DOS, 24.68 M. Speerwerpen: 1. Frikkers, DOS, 44.33 M.; 2. Belten, SHOT, 35.08 M.; 3. v. Loon, SHOT, 32.53 M.; 4. Marei, DOS, 31.08 M. Hoogspringen: 1. Heringa, SHOT, 1.50 M.; 2. Miog, Holland 1.50 M.; 3. Fijneman, DOS, 1.50 M.; 4. Frikkers, DOS, 140 M. Vèrspringen: 1. van Loon, SHOT, 5.59 M.; 2 Osseman, SHOT, 5.51 M.; 3. Miog, Hol land, 5.27 M.; 4. Van Seters, DOS, 525 M. Eindstrand: 1. SHOT, Den Haag 73 pun ten; 2. DOS, Rotterdam, 61 punten; 3. Hol land, Leiden, 45 punten. De revanche wedstrijd heeft in September te Leiden plaats.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7